×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

از ترمیم کابل 1000زوجی مرکز مخابرات ولیعصر(عج) تا تقدیر و تشکر استاندار از مخابرات منطقه قمتعرفه و مدل مهندسی شبکه ملی اطلاعات اصلاح می شودبیش از یک میلیون نفر از «طرح های سلامت محور» هلال احمر قم بهره‌مند شدندقم در حال نزدیک شدن به پیک جدید کرونا استاستاندار قم: تعدد صدورمجوز های صنعتی در قم ضرورت ندارددانشگاههای استان باید آموزش حضوری را در دستور کار قرار دهندجدایی دین از سیاست را به مرحوم حائری و بروجردی چسباندندسرپرستان جدید مناطق 7 و 8 و معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم منصوب شدندفعالیت 3 سامانه‌ نوین ترافیکی در شهر قم آغاز شدبیانیه مـرکـز بسیج اساتید، مدیـران و نخبگـان حـوزه علمیه قـم بـه مناسبت روز غـزهتخریب ۵ هکتار گلخانه احداثی غیر مجاز در قم بیش از ۳ تن مرغ احتکار شده در قم کشف شدحوادث بوسنی، قرارداد ترکمنچای، سقوط لیبی ، قزافی و برجام نتیجه سازش بوده استزنگ خطر اُمیکرون در قم به صدا درآمدمعاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریهای حوزه‌ و آموزش و پرورش مدیر کل شداجرای دومین طرح پویش مردمی کودکان سایبری در قمتکواندوکار قمی بهترین مبارز ایران شدآتش سوزی در بلوار روحانی قم 6 مصدوم داشتبرگزاری جشنواره ملی «مادرم» در قمفراخوان اعزام مشمولان خدمت سربازی در استان قم
true
شهردار قم: حضور میلیونی زائران اربعین تضمین کننده حرکت شیعه است
شهردار قم با بیان اینکه معنویت در این مراسم بی‌نظیر است،گفت: این حضور تضمین‌کننده حرکت شیعه و سبب استقامت و بصیرت می‌شود و بصیرتی که نیاز جامعه اسلامی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در حاشیه مراسم راهپیمایی اربعین حسینی اظهار داشت:همه فعالیت‌های فرهنگی که در طول سال انجام می‌شود در این راهپیمایی تبلور پیدا کرده است.

وی با اشاره به حضور میلیونی زائران در پیاده‌روی اربعین بیان کرد:کودک و زن و پیر و جوان در این مراسم حضور پیدا کرده و به این مراسم آمدند تا برای طول سال و عمر خویش توشه‌ای ببرند.

راهپیمایی اربعین پیام عاشورا را به جهان منتقل می‌کند

شهردار قم با بیان اینکه معنویت در این مراسم بی‌نظیر است،گفت: این حضور تضمین‌کننده حرکت شیعه و سبب استقامت و بصیرت می‌شود و بصیرتی که نیاز جامعه اسلامی است.

سقائیان نژاد عنوان کرد:خدا را شاکرم همانند دریای بی‌کران ملت ایران در این مراسم حضور پیدا کردم و از موکب آستان مقدس حرم حصرت معصومه(س) به خاطر خدمت‌رسانی به زائران قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به فعالیت‌های شهرداری قم در خدمت‌رسانی به زائران اربعین خاطر نشان کرد:نیروهای شهرداری قم در نظافت مسیر پیاده‌روی و خدمت به موکب‌ها وحمل نقل زائران فعالیت می‌کنند و ۱۰۰ دستگاه اتوبوس در زمینهٔ جابجایی زائران حسینی فعالیت می‌کند.

برگزاری تور قم گردی ویژه ایام اربعین برای زائرین خارجی

تور قم‌گردی با حضور زائران پاکستانی و هندوستانی توسط سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری در ایام اربعین برگزارمی شود.

ابوالقاسم مقیمی به حضور چشمگیر و چند برابری زائرین پاکستانی، هندی در شهر قم جهت شرکت در مراسم پیاده روی اربعین اشاره و به برنامه ریزی های فرهنگی در کنار ارائه برنامه های خدمات رسانی در محل استقرار زائرین اشاره کرد.

وی مهمترین برنامه های فرهنگی در محل اسکان زائرین پاکستانی را دایر کردن غرفه های فرهنگی با موضوع ایثار و شهادت، تبیین قیام عاشورا دانست و برگزاری تورهای قم گردی را جهت استفاده از فضای معنوی امامزادگان واجب التعظیم بیان کرد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری زمان اجرای تورهای قم گردی را در دو نوبت صبح وعصر اعلام کرد و گفت : از یک هفته مانده به مراسم پیاده روی و یک هفته بعد از مراسم پیاده روی برگزاری این برنامه ادامه خواهد داشت .

وی به استفاده از راهنمایان مسلط به زبان انگلیسی، اردو و عربی جهت معرفی مکانهای مورد بازدید و اجرای برنامه های فرهنگی و عزاداری و توزیع بسته های فرهنگی با سه زبانه را از جمله اقدامات این تور دانست.

مقیمی در پایان به منظور تبادل اطلاعات و ارائه برنامه های فرهنگی به تشکیل بانک اطلاعات گردشگران و تشکیل گروه های فرهنگی در فضاهای مجازی برای زائرین خارجی اشاره نمود.

بازدید شهردار قم از موکب حرم حضرت معصومه (س) در مسیر پیاده روی اربعین

شهردار کلانشهر قم از موکب حرم مطهر حضرت معصومه (س) در مسیر پیاده روی اربعین حسینی بازدید کرد.

دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد با حضور در موکب‌ حرم مطهر حضرت معصومه (س) در عمود ۱۰۸۰ مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا در جریان خدمات این موکب قرار گرفت.

شهردار قم با تقدیر از برپایی موکب‌های ایرانی در مراسم پیاده‌روی اربعین، این اقدام را گوشه‌ای از انسجام و پیوست ناگسستنی بین دو کشور ایران و عراق برشمرد.

وی از غرفه‌های مختلف و آشپزخانه این موکب بازدید کرد و بر آمادگی شهرداری قم برای افزایش همکاری‌ها در این زمینه تأکید کرد.

سقائیان نژاد در ادامه با حضور در جمع عوامل خدماتی شهرداری قم از خدمات آنان در پاک‌سازی ۱۰۰ عمود مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی تقدیر کرد.

بازدید شهردار قم از موکب مسجد مقدس جمکران در مسیر پیاده روی نجف به کربلا در اربعین حسینی

شهردار قم از موکب مسجد مقدس جمکران در مسیر پیاده روی اربعین حسینی بازدید کرد.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در ادامه سفر زیارتی خود به کشور عراق، با حضور در موکب مسجد مقدس جمکران در عمود ۱۰۷۰ مسیر پیاده روی نجف

تا کربلا در جریان خدمات‌رسانی این موکب به عزاداران و شرکت‌کنندگان در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی قرار گرفت. شهردار قم در این بازدید ضمن حضور در غرفه‌های مختلف از آشپزخانه این موکب نیز بازدید کرد و با عوامل اجرایی و خادمان موکب به گفتگو پرداخت.

وی همچنین در ادامه با حضور در جمع گروه اعزامی شهرداری قم به کشور عراق جهت خدمات‌رسانی در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی، از خدمات آنان در پاک سازی ۱۰۰ عمود مسیر پیاده‌روی و خدمات‌رسانی در موکب‌های استان قم تقدیر کرد.

انتقال فرهنگ اربعین با چاپ نمادهای حسینی

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم گفت: نگارش و چاپ نمادهای حسینی بر روی ملزومات زائران اربعین حسینی می‌تواند به انتقال فرهنگ اربعین کمک کند.

حسن مالکی نژاد در حاشیه بازدید از موکب هنر و رسانه در عمود ۲۹۹ مسیر نجف – کربلا، در سخنانی اظهار کرد: هنر در هر مقوله‌ای که مورد استفاده قرار گرفته است توانسته تأثیرگذاری آن فعالیت را صد چندان کند و در همین راستا است که مقام معظم رهبری هم فرموده‌اند هر موضوعی با هنر آمیخته شود اثرگذاری آن بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به چاپ نمادهای حسینی بر روی لباس‌ها و سایر ملزومات زائران اربعین خاطرنشان کرد: در اینجا یک کلمه یا حسین(ع) وقتی روی پیراهنی نقش می‌بندند می‌تواند مسیر رفتاری افراد را تغییر دهد و چاپ و نقش بستن کلمانی و نمادهایی که مربوط به اربعین حسینی است قطعاً می‌تواند تأثیرات فرهنگی بسیاری داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه نام و سیره امام حسین(ع) می‌تواند چراغ راهی برای زندگی تمامی مردم در سراسر جهان باشد، ابراز کرد: از نقاط بسیار دور با نور سیدالشهدا راهی کربلا شده‌اند و چاپ و نوشتن القاب روی پیراهن، چفیه و کوله‌ها قطعاً می‌تواند نشانه و یادگاری بسیار خوبی برای توسعه و انتقال فرهنگ اربعینی باشد.

یادآور می‌شود گروهی از هنرمندان و خادمان هیئت هنر و رسانه قم و بسیاری از شهرهای دیگر به سرپرستی استاد مسعود نجابتی از هنرمندان برجسته کشور، با برپایی موکبی در عمود ۲۹۹ مسیر نجف به کربلا، برای نخستین بار اقدام به برپایی یک چاپخانه در مسیر حرکت زائران کرده و با درج انواع شعارهای حسینی روی کوله‌پشتی‌ها، البسه و چفیه و پرچم‌ها به زبان‌های فارسی،عربی و انگلیسی، زمینه گسترش فرهنگ حسینی را در بین زائران اربعین حسینی به زبان هنر فراهم آورده است.

خدمات رسانی شهرداری منطقه هشت در ایام اربعین حسینی

شهردار منطقه هشت قم اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری این منطقه در ایام اربعین حسینی را تشریح کرد.

ابوالفضل مستقیمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری منطقه هشت در ایام اربعین حسینی بیان کرد: از جمله این اقدامات هماهنگی و مساعدت برای برپایی موکب های پذیرایی از زائرین کربلا و تحویل کانکس های سرویس بهداشتی و… بوده است.

وی با اشاره به صدور مجوز های ایستگاههای صلواتی در سطح منطقه بیان کرد: برپایی ستاد خدمات رسانی زائرین در پارکینگ شرقی حرم مطهر و هماهنگی پرسنل جهت خدمات رسانی به زائرین در مسیر پیاده روی حرم تا حرم ما بین عمود ۸۰ تا ۱۲۰ از دیگر اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری منطقه هشت بوده است.

شهردار منطقه هشت قم تهیه کارتن پلاست و مخزن فان جهت نصب در مسیرهای خدمات رسانی و تهیه و نصب بنرهای مناسبتی در سطح منطقه را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این ایام برشمرد.

نصب ۳۲ هزار متر پارچه مشکی در سطح منطقه یک در آستانه اربعین

شهردار منطقه یک قم از نصب 32 هزار متر پارچه مشکی در سطح منطقه یک در آستانه اربعین به خصوص برای برپایی باشکوه راهپیمایی این روز در بلوار پیامبر اعظم خبر داد.

احمد ترکمن با اشاره به اقدامات شهرداری منطقه یک جهت برگزاری هرچه بهتر پیاده‌روی اربعین حسینی در بلوار پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم اظهار کرد: هر سال پیاده‌روی باشکوه اربعین حسینی توسط بازماندگان پیاده‌روی مسیر نجف اشرف تا کربلای معلی در بلوار پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم برگزار می‌شود که شهرداری منطقه مقدمات برپایی باشکوه این راهپیمایی را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به نصب ۳۲ هزار متر پارچه مشکی در سطح منطقه بویژه بلوار پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم خاطرنشان کرد: همچنین بالغ بر ۲۰۰۰ پرچم با موضوع اربعین در ابعاد مختلف چاپ و اکران شده است.

شهردار منطقه یک قم به راه‌اندازی ستاد خدمات‌رسانی به زائرین در طول مسیر پیاده‌روی باشکوه اربعین در بلوار پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم اشاره کرد و افزود: ستاد هماهنگی خدمات شهری در پارکینگ مجتمع زمزم در مقابل ضلع شرقی حرم مطهر نیز فعال شده است.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی ماشین‌آلات مربوطه جهت پاکسازی مسیر پیاد روی اربعین، اختصاص نیرو جهت پاکسازی مسیر، اختصاص نیرو و کارتن پلاست و مخازن فان در اطراف ایستگاه‌های صلواتی در طول مسیر از جمله دیگر اقدامات انجام شده برای برپایی این مراسم معنوی بوده است.

پشتیبانی مناسب و مستمر شهرداری منطقه۷ از قرارگاه مردمی اربعین

شهردار منطقه هفت از پشتیبانی مناسب و مستمر شهرداری منطقه7 از قرارگاه مردمی اربعین خبر داد.

مجید متین فر شهردار منطقه هفت با بیان اینکه یکی از بخش‌های خدمت‌رسانی شهرداری در اربعین امسال خدمات ارائه ‌شده به قرارگاه اربعین حسینی است، گفت: امسال مصلی قدس به عنوان محل مرکزی اسکان مشخص شده و پشتیبانی مناسب در حوزه خدمات شهری و توجه ویژه ستاد منطقه هفت در راستای نظافت و پاکسازی و شست‌وشوی محل در دستور کار شهرداری بوده است.

وی با اشاره به اینکه خدمات به دستجات عزادارای و زائرین اربعین حسینی در قرارگاه اربعین در ساختمان مصلی در دستور کار منطقه قرار دارد، افزود: در راستای خدمت به زائرین اربعین حسینی مستقر در قرارگاه اربعین مصلی نسبت به تامین آب شرب ، استقرار یک دستگاه جمع آوری پسماند خشک،واتر جت،جرثقیل ، ۱۵ نفر نیروی ثابت به صورت روزانه و ایجاد ۲۶۰ متر فاضلاب کشی با هدف بهبود ارائه خدمات صورت گرفته است.

شهردار منطقه۷ با بیان اینکه خدمت به زائرین اربعین حسینی باعث افتخار ماست،اظهار داشت:استقرار ستاد خدمات رسانی منطقه۷ ویژه اربعین در هسته مرکزی شهر،صدور مجوز و هماهنگی و کنترل و همکاری با بیش از ۲۰ ایستگاه صلواتی، خدمات رسانی به عزارادان حسینی با بیش از ۲۵۰ نفر از دیگر اقدامات صورت گرفته منطقه در اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) بخشی از اقدامات شهرداری منطقه۷ می باشد.

متین فر اظهار داشت: مشکی پوشی سطح منطقه به صورت ویژه به خصوص در اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و نصب بیش از ۴۵۰۰ متر داربست جهت هدایت هیئت های عزاداری و مشخص نمودن مسیر حرکت دسته های عزاداری نیز انجام شده است.

وی تصریح کرد: شهرداری منطقه ۷ با تمام امکانات و تجهیزات به‌صورت ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات به مسافران و زائران در هسته مرکزی شهر بوده و حضور نیروهای خدماتی و نظافت از جمله کارهایی است که شهرداری منطقه۷ در هسته مرکزی شهر برعهده‌ گرفته و در حال انجام است.

وی از ۲۶۰ متر لوله‌گذاری برای فاضلاب مصلی قدس خبر داد و خاطرنشان کرد: ۲۶۰ متر لوله‌گذاری فاضلاب توسط شهرداری منطقه ۷ انجام ‌شده است و نیز با هماهنگی انجام شده پارکینگ واقع در بلوار زائر از سوی شهرداری قم در اختیار زائران قرار گرفته و مسافران می‌توانند به‌صورت ۲۴ ساعته از این پارکینگ به صورت رایگان استفاده کنند.

تبیین حرکت عظیم پیاده روی اربعین با زبان هنر و رسانه

شهردار قم در بازدید از موکب اهالی هنر و رسانه در مسیر نجف و کربلا گفت: در ایام اربعین حسینی شهرداری قم در کنار موکب های حسینی قرار گرفت و تلاش کرد امکانات لازم رای برای آنها مهیا کند.

سید مرتضی سقاییان نژاد در حاشیه بازدید از موکب هنر و رسانه در عمود ۲۹۹ مسیر نجف – کربلا، ضمن قدردانی از مسؤولان این موکب، رسالت هنرمندان و اهالی رسانه را در پیاده‌روی اربعین مهم ارزیابی کرد و گفت: اگر این حرکت بسیار عظیم ثبت و تحلیل نشود و ابعاد آن ترسیم نگردد بعدها برای نقد و بررسی آن و فعالیت پیام‌رسانی آن با مشکل مواجه می‌شود.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های هنری وقتی در کنار مراسم اربعین قرار بگیرد ما می‌توانیم آن را در تاریخ ثبت کنیم، خاطرنشان کرد: همچنین با استفاده از تجربیات گذشته می‌توانیم به بررسی و رفع مشکلاتی که در گذشته وجود داشته است کمک کنیم.

شهردار قم با بیان اینکه حرکتی که در حوزه هنر و رسانه در ایام اربعین در حال انجام است می‌تواند سررشته بسیاری از پیام‌های بعدی باشد، اظهار کرد: خدا را شاکریم مجموعه‌هایی مثل موکب هیئت هنر و رسانه قم وجود دارد که امیدواریم بتوانند حرکت عظیم اربعین را ترسیم و هدف اصلی حرکت عظیم اربعین را تبیین کنند.

وی به در ادامه به تشریح بخشی از فعالیت‌های شهرداری قم در مراسم اربعین حسینی سال جاری پرداخت و گفت: شهرداری قم در این حرکت عظیم وظیفه خود را تسهیل گری در فعالیت‌های اربعین می‌داند و در شهر قم برای میزبانی از زائرین در مسیر تردد به سمت کشور عراق اقدامات زیادی انجام داده است.

سقاییان نژاد انتقال زائرین با ۷۵ دستگاه اتوبوس را از جمله اقدامات شهرداری قم در این ایام برشمرد و گفت: برخی دیگر از اقدامات شهرداری فعالیت‌های خدماتی بوده که در قالب تسهیلات در کنار برخی از موکب‌ها قرار گرفته است و البته این اقدامات در دریای فعالیت‌های صورت گرفته خادمان ملت برای کمک به خدمت‌رسانی‌ها بوده است.

گروهی از هنرمندان و خادمان هیئت هنر و رسانه قم و بسیاری از شهرهای دیگر به سرپرستی استاد مسعود نجابتی از هنرمندان برجسته کشور، با برپایی موکبی در عمود ۲۹۹ مسیر نجف به کربلا، برای نخستین بار اقدام به برپایی یک چاپخانه در مسیر حرکت زائران کرده و با درج انواع شعارهای حسینی روی کوله‌پشتی‌ها، البسه و چفیه و پرچم‌ها به زبان‌های فارسی،عربی و انگلیسی، زمینه گسترش فرهنگ حسینی را در بین زائران اربعین حسینی به زبان هنر فراهم آورده است.

تأمین ۱۰ تن میوه موکب‌ها در ایام اربعین حسینی

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم گفت: بیش از 10 تن میوه مورد نیاز موکب‌های مستقر در سطح شهر به‌خصوص موکب‌های زائران پاکستانی تأمین‌ شده است.

علیرضا مظفری از تأمین بیش از ۱۰ تن میوه مورد نیاز موکب‌ها خبر داد و اظهار داشت: با توجه به حضور زائران و مسافران از استان‌های دیگر و کشورهای مجاور، یکی از نیازهای موکب‌ها در سال جاری تأمین میوه بوده است.

وی بیشترین میوه مورد نیاز را مربوط به موکب‌های زائران پاکستانی اعلام کرد و افزود: میوه مورد نیاز زائران پاکستانی تأمین‌ شده و تا امروز مشکلی در پذیرایی نداشته‌اند.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم به پیاده‌روی روز اربعین در بلوار پیامبر اعظم(ص) نیز اشاره کرد و گفت: تمهیدات لازم جهت تأمین میوه موکب‌هایی مستقر در پیامبر اعظم (ص) اندیشیده شده و در صورت اعلام نیاز هر یک از موکب‌ها میوه مورد نظر آن‌ها تأمین می‌شود.

فعالیت بیش از ۲۵۰۰ نفر از باغبانان، کارگران و پرسنل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم در ایام اربعین حسینی

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: بیش از دو هزار و 500 نفر از پرسنل اجرایی، ستادی، کارگران و باغبانان سازمان در سه شیفت کاری در حال ارائه خدمات بوده و ناظرین سازمان به‌ صورت مستمر در شهر حضور دارند.

پیام جوادیان با بیان لزوم توجه به سیمای شهر در ایام اربعین حسینی (ع) با توجه به حضور زائران و مسافرین اظهار داشت: برای ایام اربعین و استقبال از زائران بیش از ۱۰ هزار مترمربع گل‌های فصلی در سطح شهر کاشته است.

وی از آماده‌باش بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر از پرسنل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خبر داد و افزود: بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر از پرسنل اجرایی، ستادی، کارگران و باغبانان سازمان در سه شیفت کاری در حال ارائه خدمات بوده و ناظرین سازمان به‌ صورت مستمر در عرصه های شهری و جنگلی حضور دارند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم پاک‌سازی و رفع کمبودهای بوستان‌ها جهت استفاده زائران را از مهمترین اقدامات سازمان دانست و تصریح کرد: همچنین برای ایام اربعین حسینی آماده‌سازی سرویس‌های بهداشتی و حمام کلیه بوستان‌ها و اماده‌سازی استراحتگاه موقت در بوستانهای غدیر، فدک، نیایش، مهدی و امام رضا(ع) در دستور کار قرار گرفت.

وی تأمین نیروی لازم جهت شستشوی سرویس‌های بهداشتی و ملزومات مورد نیاز آن را از دیگر اقدامات انجام‌ شده عنوان کرد و گفت: شستشوی معابر بوستان ها بویژه در مبادی ورودی‌ شهر، انتقال خاک و نخاله‌ها از بوستان‌ها و نظافت بهسازی نیمکت‌ها و سایر مستحدثات و همچنین رفع خاموشی بوستان‌ها و استراحتگاه‌ها نیز انجام‌ شده است.

حضور ۲۴ ساعته پرسنل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در موکب‌ها و محل استقرار زائران در سطح شهر

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: نیروهای گشت زنی و خودروهای آتش‌نشانی به‌صورت 24 ساعته در مکان‌های استقرار زائران و موکب‌ها حضور داشته و بر پوشش ایمنی این موکب‌ها نظارت دارند.

عباس جعفری حفظ امنیت زائران و عزاداران حسینی (ع) را از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم دانست و اظهار داشت: حضور زائران و مسافران از شهرهای مختلف و کشورهای مجاور در ایام اربعین حسینی (ع) در شهر قم نیازمند رعایت نکات ایمنی از طرف همه مردم و مسئولان موکب‌های سطح شهر است.

وی محل‌های اسکان زائران خارجی را در شاه جمال، مصلی و جمکران اعلام کرد و افزود: نیروهای گشت زنی و خودروهای آتش‌نشانی به‌صورت ۲۴ ساعته در مکان‌های استقرار زائران و موکب‌ها حضور داشته و بر پوشش ایمنی این موکب‌ها نظارت دارند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به مراسم پیاده‌رویی اربعین در بلوار پیامبر اعظم (ص) تصریح کرد: در روز پیاده‌روی اربعین خودروهای آتش‌نشانی در بلوار پیامبر اعظم(ص) استقرار یافته و چادرها و موکب‌های پذیرایی زائران مورد بازدید و پوشش ایمنی قرار می‌گیرد.

وی با تأکید بر آماده‌باش کلیه پرسنل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم خاطرنشان کرد: کلیه پرسنل سازمان به‌صورت ۲۴ ساعته آماده‌باش بوده و خوشبختانه تا امروز موردی در موکب‌ها گزارش نشده است.

پیام شهردار قم به مناسبت اربعین شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)

شهردار قم با صدور پیامی فرا رسیدن اربعین شهادت حضرت امام حسین علیه‌السلام را تسلیت گفت.

دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد با صدور پیامی ضمن آروزی سلامتی و دعای خیر برای زائران کربلای معلی، از زحمات مردم شریف، مومن و متدین عراق و دیگر خادمان زائران اربعین شهادت امام حسین(ع) تقدیر و تشکر نمود.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

بسمه تعالی

مسیر اربعین معراجی برای بندگی و معرفت است. افق فهم دامنه و برد نعمت خلقت امام حسین علیه السلام با محدودیت های این جهانی قابل تصور نیست و تجلی معنای ناب بندگی توسط این امام همام، هستی را متحیر ساخته و بلندای قله های رفیع عقلانیت برای شناختِ ژرفای عمق عشق بندگی درمانده اند.

در حماسه عظیم پیاده روی اربعین، بستری برای تحقق” من عرف نفسه فقد عرف ربّه “فراهم و نفحات اسفار اربعه استشمام می گردد و می توان گفت که در مسیر اربعین از رمز و راز معامله با خداوند رونمایی می شود و از این سفر، به سفری معنوی و معراجی برای معرفت یاد می گردد .

چنان این بندگی ناب در حافظه تاریخ شهره می گردد که حرمش قبله دل های عاشق گشته؛ به پنجره ضریح عشقش، دل های شکسته گره خورده ؛ پیراهن مشکی عزایش، لباس احرامی برای طواف عشق شده و تربتش مهر قبولی طاعت می گردد.

حماسه عظیم پیاده روی اربعین، نماد اقتدار دنیای اسلام محسوب می شود و رزمایشی منحصر به فرد و ظرفیتی سترگ برای فرهنگ سازی ظهور و زمینه سازی تمدن عظیم اسلامی محسوب می شود . علیرغم افزایش تحریم خبری رسانه های معاند ؛ بحمدالله همچنان شاهد وسعت تاثیرگذاری معنوی این فیض عالم گیر هستیم .

بی شک تعبیر بلند و زیبای امام حسین علیه السلام اِعْلَمُوا أَنَّ حَوَائِجَ اَلنَّاسِ إِلَیْکُمْ مِنْ نِعَمِ اَللَّهِ عَلَیْکُمْ فَلاَ تَمَلُّوا اَلنِّعَمَ فَتَتَحَوَّلَ إِلَى غَیْرِکُمْ می تواند چراغ راهی برای انگیزه بخشی به خدمت باشد و افزایش خدمت خالصانه و رفع مشکلات مردم را در سایه عمل و ابراز ارادت به ساحت قدسی و نازنین سیدالشهدا نشان دهد.

امید است تداوم ارادتمندی به حب الحسین یجمعنا به اهتمام و عمل به حب الصلوه یرفعنا باشد و فراگیری این شعار حبّ الحسین یجمعنا وحبّ الصلوه یرفعنا ان شاءالله در سایه ولایت، باعث بیمه نسل جوان از حوادث و فتن آخرالزمان گردد.

در پایان از جوار بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه علیها السلام از مردم شریف، مومن و متدین عراق که با روی گشاده میزبانِ زائران امام حسین علیه السلام هستند، تشکر نموده و ضمن طلب دعای خیر از بزرگوارانی که توفیق حضور در کنگره عظیم پیاده روی اربعین را پیدا نموده؛به صورت ویژه از خادمان زائران اربعین شهادت امام حسین (ع) در شهر مقدس قم که پذیرای این عزیزان زائر از کشورها و استانهای مختلف کشور می باشند، قدردانی می نمایم.

دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد

شهردار قم

۲۴ مهر ماه ۱۳۹۸

آمادگی شهرداری منطقه هشت قم جهت خدمات دهی به زائران اربعین

شهردار منطقه هشت قم از آمادگی شهرداری این منطقه در راستای خدمات دهی به زائران در ایام اربعین خبر داد.

ابوالفضل مستقیمی با اشاره به اهمیت برگزاری هرچه با شکوه تر ایام اربعین سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) گفت: در این راستا منطقه هشت اقداماتی نظیر صدور مجوز برای ایستگاههای صلواتی در سطح منطقه ، برپایی ستاد خدمات رسانی زائرین در پارکینگ شرقی حرم مطهر، هماهنگی پرسنل جهت خدمات رسانی به زائرین در مسیر پیاده روی حرم تا جمکران ما بین عمود ۸۰ تا ۱۲۰ و تهیه کارتن پلاست و مخزن فان جهت نصب در مسیرهای خدمات رسانی انجام خواهد داد.

وی در ادامه دیگر اقدامات شهرداری منطقه در این ایام را مورد توجه قرار داد و خاطر نشان کرد: تهیه و نصب بنرهای مناسبتی در سطح منطقه و هماهنگی و مساعدت جهت برپایی موکب های پذیرایی از زائران کربلا و تحویل کانکس های سرویس بهداشتی و دیگر اقلام از دیگر اقدامات شهرداری منطقه در این ایام می باشد.

پاکسازی ۱۰۰ عمود مسیر پیاده‌روی اربعین توسط شهرداری قم/جمع‌آوری زباله‌ها توسط ۵ دستگاه خودروی مکانیزه

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از پاکسازی 100 عمود مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی در مسیر نجف تا کربلا توسط نیروهای داوطلب شهرداری قم خبر داد.

سید محسن میرهادی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های شهرداری قم برای پاکسازی و نظافت بخشی از مسیر نجف تا کربلا در اربعین حسینی اظهار داشت: شهرداری قم برای پنجمین سال نظافت حدفاصل ۱۰۰ عمود مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی از نجف تا کربلا را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه جمع‌آوری و پاکسازی عمودهای ۱۰۷۰ تا ۱۱۷۰ بر عهده نیروهای شهرداری قم است، ابراز کرد: از محل استقرار موکب مسجد مقدس جمکران تا عمود ۱۱۷۰ و مواکب عراقی نظافت مسیر توسط عوامل شهرداری قم صورت می‌پذیرد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در این مسیر مباحث اسکان و تغذیه توسط مواکب انجام می‌شود، رعایت بهداشت و جمع‌آوری زباله‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است که به حمدالله اقدامات بهداشتی توسط شهرداری قم مورد رضایت مردم و مواکب قرارگرفته است.

وی با تأکید بر اینکه حدود ۱۰۰ نفر از پرسنل داوطلب شهرداری قم برای نظافت، بهداشت و اقدامات فرهنگی در کشور عراق حضور دارند، یادآور شد: پنج دستگاه خودروی مکانیزه جمع‌آوری و انتقال زباله از طرف شهرداری قم در کشور عراق حضور دارند.

حضور ۸ تیم نظارتی در مناطق هشتگانه شهرداری قم در اربعین حسینی

مدیرکل بازرسی و نظارت بر عملکرد شهرداری قم گفت: 8 تیم نظارت در دو شیفت 12 ساعته مناطق را مورد بازرسی قرار داده و این نظارت تا 5 روز پس از اربعین نیز ادامه خواهد داشت.

بهاءالدین دشتی، با تأکید بر نظارت کامل شهرداری بر مناطق هشتگانه برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) اظهار داشت: ستاد هشتگانه نظارت بر عملکرد مناطق تشکیل‌شده و به‌صورت مستمر مناطق بازدید می‌شوند.

وی رسیدگی به شکایات و نظرات مردمی در سامانه ۱۳۷ را مورد توجه قرارداد و افزود: یکی از برنامه ستاد هشتگانه رصد شکایات و نظرات مردمی در سامانه ۱۳۷ بوده و در اسرع وقت بازرسان به موارد اعلام‌شده رسیدگی کرده و مشکلات را برطرف می‌کنند.

مدیرکل بازرسی و نظارت بر عملکرد شهرداری قم ادامه داد: امسال لیست‌هایی در اختیار بازرسان قرار گرفته که بر طبق موارد مشخص‌شده مناطق را مورد بازرسی قرار داده و کمیته مربوط با توجه به گزارش بازرسان و اطلاعات جمع‌ آوری‌شده جمع‌بندی کرده و نارسایی‌ها را رفع می‌کنند.

وی برنامه بازدید ۸ تیم نظارت را به دو صورت مستمر و سرزده اعلام کرد و گفت: ۸ تیم نظارت در دو شیفت ۱۲ ساعته مناطق را مورد بازرسی قرار داده و این نظارت تا ۵ روز پس از اربعین نیز ادامه خواهد داشت.

صدور ۵۰ مجوز ایستگاه صلواتی در منطقه یک جهت خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی(ع)

شهرداری منطقه یک از صدور 50 مجوز ایستگاه صلواتی در منطقه یک جهت خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی (ع)خبر داد.

احمد ترکمن در راستای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) اظهار داشت: ستاد اربعین منطقه یک در بلوار پیامبر اعظم (ص) برپا شده است.

وی پارکینگ زمزم را با حداکثر ظرفیت آماده اعلام کرد و افزود: شهرداری منطقه یک با توجه به حضور حداکثری زائران در این منطقه جهت حضور در حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران با تمام نیرو آماده‌باش بوده و پرسنل شهرداری نظارت کامل را به منطقه دارند.

شهرداری منطقه یک سیاه‌پوشی منطقه با ۴۰ هزار متر پارچه و ریسه را از نخستین اقدامات شهرداری عنوان کرد و ادامه داد: نصب ۲۰ هزار پرچم یک متری، بیش از۴۰۰ پرچم دو متری و ۳۸۰ پرچم اهتزاز از نخستین اقدامات شهرداری برای آماده‌سازی منطقه برای اربعین حسینی (ع) بوده است.

وی از برپایی بیش از ۵۰ ایستگاه صلواتی در این منطقه نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای ۲۷ مورد ایستگاه صلواتی مجوز صادرشده و ۲۳ مورد دیگر نیز در حال سپری کردن مراحل قانونی آن است.

ترکمن ادامه داد: نظافت منطقه به‌صورت مستمر انجام‌شده و تمام تجهیزات منطقه در جمع‌آوری پسماند و زباله به‌کارگیری شده است.

حمایت های همه جانبه شهرداری قم از قرارگاه مردمی اربعین در راستای تکریم زائرین اربعین حسینی

مدیر اجرایی قرارگاه اربعین از حمایت های همه جانبه شهرداری قم از قرارگاه مردمی اربعین در راستای تکریم زائرین اربعین حسینی خبر داد

مهدی قربانی کرم به بیان گزارشی از خدمات ارائه ‌شده در قرارگاه مردمی اربعین واقع در مصلی قم پرداخت و اظهار داشت: تا امروز با پذیرش بیش از ۶۰ هزار نفر در قرارگاه مردمی اربعین با بیش از ۳۷.۶درصد افزایش زائر و مسافر نسبت به سال گذشته روبه‌رو هستیم.

وی با ابراز خرسندی از حضور زائران در قم و پذیرایی از آنها افزود: قرارگاه با ظرفیت پذیرش روزانه ۹ هزار نفر و ارائه پذیرایی میان وعده و همچنین غذای گرم به ‌صورت ۲۴ ساعته در خدمت زائران است.

مدیر اجرایی قرارگاه اربعین ادامه داد: خدمات ارائه ‌شده در غرفه‌های فعال قرارگاه عبارت است از غرفه فرهنگی، نمازخانه،رخت‌شوی‌خانه، پیرایش، واکس و درمانگاه که کلیه خدمات ویزیت، تزریقات و دارو به‌صورت صلواتی است.

وی با تأکید بر اهمیت حمایت‌های همه جانبه شهرداری قم در ارائه خدمات به زائران تصریح کرد: شهرداری قم خاصه منطقه ۷ با تمام امکانات و تجهیزات به‌صورت ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات به مسافران و زائران بوده و کلیه فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی در سطح شهر و در بین زائران را بر عهده دارد.

قربانی کرم ساماندهی و تهیه ظروف یکبار مصرف را از دیگر خدمات سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم اعلام کرد و گفت: حضور ۲۴ ساعته نیروهای خدماتی و نظافت از جمله کارهایی است که شهرداری منطقه۷ و سازمان مدیریت پسماند برعهده‌ گرفته و در حال انجام است.

وی از ۲۶۰ متر لوله‌گذاری برای فاضلاب خبر داد و خاطرنشان کرد: ۲۶۰ متر لوله‌گذاری فاضلاب توسط شهرداری منطقه ۷ انجام ‌شده و امسال مشکلی گزارش نشده و سازمان زیباسازی شهرداری قم نیز فضاسازی و محوطه‌سازی قرارگاه مردمی اربعین را انجام داده است.

مدیر اجرایی قرارگاه اربعین در ادامه بیان کرد: پارکینگ واقع در بلوار زائر از سوی شهرداری قم در اختیار زائران قرار گرفته و مسافران می‌توانند به‌صورت ۲۴ ساعته از این پارکینگ به صورت رایگان استفاده کنند.

وی افزود:اجرای برنامه های فرهنگی،مشاوره،ویژه برنامه های کودک و نوجوان و اهدای هدایای فرهنگی از جمله برنامه هایی است که از سوی سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم انجام می شود.

همکاری شهرداری قم با قرارگاه اربعین در حوزه تبلیغات و اطلاع‌رسانی

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قم از همکاری شهرداری با قرارگاه اربعین در حوزه تبلیغات و اطلاع‌رسانی خبر داد.

مهدی کلانترزاده با اشاره به اقدامات و همکاری‌های صورت گرفته از سوی شهرداری در راستای خدمت‌رسانی قرارگاه مردمی اربعین به زائرین اظهار کرد: شهرداری قم امسال برنامه‌ها و همکاری گسترده‌ای را با قرارگاه مردمی اربعین در راستای پذیرایی بهتر از زائرین اربعین حسینی داشته است.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات زائرین شهرداری قم با بیان اینکه یکی از بخش‌های خدمت‌رسانی شهرداری در اربعین امسال خدمات ارائه ‌شده به قرارگاه اربعین حسینی است، گفت: امسال مصلی قدس به عنوان محل مرکزی اسکان مشخص شده و مسائل اطلاع‌رسانی و تبلیغات قرارگاه با شهرداری بوده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قم با اشاره به فضاسازی مصلی توسط شهرداری قم افزود: فضاسازی داخل مصلی امسال صورت گرفته و المان‌هایی با همکاری سازمان زیباسازی طراحی و اجرا شده است.

وی همچنین به تامین پارکینگ رایگان برای مصلی اشاره کرد و افزود: استقرار آتش‌نشانی به صورت ویژه و پشتیبانی مناسب در حوزه خدمات شهری و توجه ویژه ستاد منطقه هفت در راستای نظافت و پاکسازی و شست‌وشوی محل در دستور کار شهرداری بوده است.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات زائرین شهرداری قم افزود: کمیته اطلاع رسانی به منظور اکران هماهنگ و یکپارچه تبلیغات محیطی سطح شهر، ساخت و نصب المان‌های شهری متناسب با این ایام، نصب پرچم‌ها، کتیبه‌ها و ریسه‌های مشکی، هماهنگی و انجام امور مربوط به فضاسازی و تبلیغات شهری در سطح مناطق هشتگانه شهر قم و با حضور مسئولین ارتباطات و امور فرهنگی مناطق و سازمانهای تابعه شهرداری قم تشکیل شده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قم افزود: اقداماتی در راستای ترویج فرهنگ حسینی در بین زائران،اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، فضاسازی سطح شهر، طراحی و نصب المان‌هایی با موضوع اربعین حسینی از اقدامات سازمان های زیباسازی و فرهنگی هنری ورزشی انجام شده است.

وی از اکران بنرهای مناسبتی در سطح شهر خبر داد و افزود: این بنرها با شعار های مذهبی،اطلاع رسانی به ۴ زبان فارسی،عربی،انگلیسی و اردو بر روی سازه‌های عرشه پل، پرتابل، بیلبورد و استرابورد اکران شده است.

آمادگی همه جانبه شهرداری منطقه ۴ در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی (ع)

شهردار منطقه 4 از آمادگی همه جانبه این منطقه در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی (ع)خبر داد.

شهردار منطقه ۴ از آمادگی کامل شهرداری منطقه در خدمت رسانی به زائران اربعین خبر داد و افزود: این روزها شهر قم همچون دیگر شهرهای کشور حال و هوای دیگری دارد چراکه سعادت پذیرایی، بدرقه و خدمات رسانی به زائرین عتبات عالیات در ایام اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) نصیب این شهر شده است.

مهندس مهدی اصفهانیان مقدم شهردار منطقه ۴ عنوان کرد: امسال نیز در راستای ارتقاء کمی و کیفی خدمات با توجه به افزایش چند برابری زائران و استقبال هموطنان از پیاده روی اربعین، تدابیر لازم اندیشیده شده و ضمن ارائه خدمات به زائران در مسیر رفت و برگشت نیز تمهیدات لازم برای اسکان، استراحت و پذیرایی از آنها مورد توجه قرار گرفته است.

وی در ادامه از اعزام نیروهای خدماتی و ماشین آلات به عتبات عالیات از روزهای قبل تا پایان کامل مراسم خبر داد و افزود: در شهر قم نیز پاک‌سازی و تنظیف مسیرها، آماده سازی تسهیلات رفاهی مورد نیاز از جمله سرویس‌های بهداشتی در مسیر تردد و همچنین فضاسازی سیما و منظر شهری با نصب نمادها و بنرهای مرتبط با این ایام، نصب تابلوهای هدایت مسیر ویژه راهنمای زائران ، صدور مجوز بیش از ۵۰ ایستگاه صلواتی و همکاری مضاعف در برپایی و ارائه خدمات به موکب های مردمی و هماهنگی با مساجد ، حسینیه ها و تکیه ها در جهت اسکان زائرین ، برپایی ستاد اربعین و آماده باش بیش از ۱۰۰ نیروی خدماتی به صورت شبانه روزی در این ایام را در راستای ارائه خدمات مطلوب تر به زائرین و شهروندان از جمله اقدامات منطقه در این خصوص دانست.

اصفهانیان مقدم در پایان با آرزوی سلامتی کامل برای زائرین در تمامی لحظه های سفر ، دعای خیر همه توفیق یافتگان این سفر معنوی را خواستار شد.

خدمات‌رسانی شهرداری منطقه ۲ قم به زائرین در ایام اربعین حسینی

شهردار منطقه 2 گفت: با توجه به اینکه شهر قم در مسیر مواصلاتی 17 استان و 212 شهرستان می باشد در آستانه اربعین حسینی پذیرای زائرین از کشورهای همسایه و شهرهای مختلف هستیم.

رضا رحیمی بیان کرد: شهرداری این منطقه با برپایی ستاد خدمات رسانی و بسیج تمام امکانات و ظرفیت های خود با همکاری موکب های امام زاده سید جمال الدین(ع) و سیدالشهدا، عهده دار خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی شده است و تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی هرچه بهتر به زائرین انجام خواهد داد.

وی افزود: نظافت و پاک‌سازی مسیرهای عبور و مرور زائرین به‌ویژه در بلوار امام رضا(ع) و خدمات رسانی در موکب های ذکر شده به‌صورت شبانه‌روزی انجام می‌شود.

رحیمی به دیگر اقدامات انجام شده اشاره کرد و افزود: این منطقه نسبت به نصب تابلوهای راهنمای مسیر، پرچم و ریسه‌های مشکی، بنر، نظافت روزانه موکب ها، نظافت و ساماندهی سرویس‌ بهداشتی بوستان های واقع در مسیر زائرین و اعزام ۷ نیروی خدماتی به صورت داوطلبانه جهت نظافت و پاکسازی مسیر پیاده روی نجف به کربلا اقدام کرده است.

وی در ادامه گفت: خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی افتخاری است که نصیب ما شده و از همه ظرفیت‌ها و امکانات جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم اربعین استفاده می‌کنیم.

شهردار منطقه ۲ با اشاره به اقدامات عمرانی شهرداری در امام زاده سید جمال الدین(ع) گفت: در ۳ سال گذشته با جذب اعتبارات استانی بیش از ۴ هزار متر مربع از محوطه امام زاده تکمیل شده و پذیرای زائرین و شهروندان گرامی می باشد.

توزیع کیسه جمع آوری و مخازن ذخیره سازی پسماند همزمان با ایام اربعین

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: همزمان با ایام اربعین دو تن کیسه جمع آوری و هزار عدد مخزن ذخیره سازی پسماند جهت رعایت نظافت توسط شهروندان و زائران توزیع شده است .

سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به لزوم رعایت نظافت شهر در ایام و مناسبت های مختلف سال، اظهار داشت: مهم‌ترین وظیفه ما بحث فرهنگی است که با توجه به حضور قشر عظیمی از شهروندان و زائران در سطح شهر قم، موضوع فرهنگ‌سازی تفکیک پسماند را در دستور کار قرار دادیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به توزیع دو تن کیسه پلاستیک و هزار عدد کارتن پلاست به ایستگاه‌های صلواتی و هیئت‌های مذهبی تصریح کرد: توزیع اقلام ذکر شده هرساله و با هدف تامین پاکیزگی مسیر پیاده روی اربعین صورت می پذیرد .

میرابراهیمی خاطرنشان کرد: علاوه بر توزیع مخازن ذخیره سازی پسماند در میان موکب های مسیر پیاده روی اربعین، به منظور رعایت نظافت شهر همزمان با نذورات شهروندان، توزیع این مخازن در میان ایستگاه های صلواتی و هیئات مذهبی در داخل شهر نیز انجام می شود.

وی از تفکیک پسماند خشک با هماهنگی ناوگان جمع‌آوری در سطح شهر خبر داد و تصریح کرد: پوشش و استقرار کامل مراکز ایستگاه‌های صلواتی در این ایام صورت گرفته و نسبت به جمع آوری پسماندهای خشک اقدامات لازم انجام شده است .

پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

true

false
true
اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش 3 برابر خواهد شدانقلاب و مقاومت کمر دشمنان را در منطقه شکسته استدیدار با 800 خانواده معظم شهید در قم37 پایگاه کمیته امداد آماده دریافت کمک‌های مردم هستندسرمایه‌گذار قدرتمندی برای راه‌اندازی منوریل قم اعلام آمادگی کردجاعلان مهر و آرم رياست جمهوري در قم دستگیر شدندهمایش پیاده‌روی خانوادگی در قم برگزار می‌شودامروز جهان تشنه عدالت امیرالمؤمنین علیه الاسلام استپیشنهادهای معاون سابق وزیر نیرو برای بهبود اقتصاد ایرانردپای انسان در طبیعتلزوم تغییر و جوان گرایی در بین مدیران ، سیاستگذاران و تصمیم گیران قمعکاسی تبدیل یک تصویر به خاطره استحلوا حلوا کردن طرح رتبه بندی فرهنگیان ! ‏آمار 20 هزار نفری معتادان شایسته قم نیستالزامات پنج گانه حمایت از کالای ایرانیدرد مردم سوختن در آتش قطار است نه حصر!#نه_به_آجیلپنج خاطره شنیدنی رهبر انقلاب از امام خمینی (ره)تیزر فیلم جدید ده‌نمکی/ اکران زندانی‌ها در ایام نوروزواکنش مجری تلویزیون به اظهارات محمدرضا گلزارهزینه 150 هزار میلیارد تومانی تصادفات برای کشورآیت‌الله رئیسی: برخورد با فساد خط قرمز نداردنشان عالی ذوالفقار روی سینه سردار سلیمانیزندگی؛ از نو !جناب آقای سرمست؛قم مخزن نيروی انسانی است9دی در تاریخ ماندگار استانرژی هسته‌ای هنوز حق مسلم ما استتربیت 200 طلبه به عنوان مشاور در بنیاد فقه و معارف اهل‌بیت(ع)تضمین قطعی اروپایی ها شرط مجمع برای تصویب FATF استفاجعه مسجد نیوزیلند را به همه مسلمانان جهان تسلیت می‌گوئیماجرای طرح آرامش بهاری در 36 بقعه متبرکه قمتحریم ها بر روی اخلاق کاری و پشتکار ما تاثیری نداشته استپرداخت عوارض آزادراه قم – تهران الکترونیکی شدظرفیت پارکینگ قم افزایش یافتآماده باش نیروهای حفاظت از اراضی ملی راه وشهرسازی قم در نوروز98معاینات زائرین حج تمتع 98 در قم آغاز شدفعالیت 10 گروه جهادی از دانشگاه های استان قم در ایام نوروزهیچ صنفی در قم اجازه فروش مواد محترقه نداردعرصه دیپلماسی جای اعتماد نیستسه درس مهم زندگی از پدر امتحفظ امنیت مالی و جانی مردم دغدغه پلیس در چهارشنبه آخر سالآمادگي پليس قم براي خدمت به زائران و مسافران نوروزيتوقیف محموله 310 میلیون ریالی مواد محترقه پرخطر در قماعلام برنامه‌های ستاد اقامه نماز قم در ایام نوروزسرپرست ادارات كل حراست و اتباع خارجي استانداری قم منصوب شدندمبارزه با مواد مخدر به صورت دستوري امكان پذير نيستبراي جذب سرمايه گذاري خارجي از ظرفيت هاي وزارت امور خارجه استفاده شودسیار رفت، حیدری آمدفعالیت 16 پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال احمر در محورهای موصلاتی قمکلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی استکانال مالی اروپا شبیه یک «شوخی» است؛سال جدید سال فرصت‌هاستتلاش نیروی انتظامی در ایام نوروز قابل تقدیر استدست رد پليس قم به رشوه 2 ميليون ریالیکشف 207 کیلوگرم حشیش در قمشرايط جديد بهره مندي مشمولان غايب وفرزندان ايثارگران از امتيازکسرخدمتبازدید بیش از 11 هزار نفر از آثار تاریخی استان قماستفاده حداکثری از ظرفیت بقاع متبرکه قم تغییرات مدیریتی در مسجد مقدس جمکران کشف محموله 5 میلیارد ریالی پارچه و پتو قاچاق در قمخدمت رسانی جوانان هلال احمر به ۱۲ هزار ۸۰۰ نفر مسافران نوروزی در قمتوديع و معارفه سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري قممدير كل برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداری قم منصوب شدکشف بیش از 80 کیلوگرم تریاک در قمارسال دومین مرحله کمک‌های مردم قم به سیل زدگان شمال کشورمردم از نزدیک شدن به رودخانه های قم خود داری کنندابلاغ سلام مقام معظم رهبری به خانواده شهید " علیرضا همایی فصیح"محدودیت های ترافیکی قم در تعطیلات پایانی نوروز اعلام شدقم در سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) به سوگ نشستکشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قممردم مراقب کلاهبرداران تلفني باشندمردم از نزدیک شدن به رودخانه های استان قم خودداری کننداقدامات لازم تا رفع مشکلات و آلام مردم سیل زده ادامه یابدکار اصلی مسئولان بازسازی ویرانی‌های سیل استاعزام نیرو‌های قرارگاه جهادی از قم و تهران به مناطق سیل زدهاعزام تیم آتش‌نشانی قم به مناطق سیل‌زده لرستانارسال محموله کمک های امدادی و اعزام تیم تخصصی هلال احمر قم به مناطق سیل زده خوزستانامکانات و تجهیزات امدادی قم برای سیل زدگان لرستان و خوزستان ارسال شدرهبری فرمودند از معبر آبی «کرخه کور» حتما استفاده کنیدحجة‌الاسلام مروی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شدکمک 700 میلیون تومانی مردم قم به سیل زدگان کشوردشمن در پی سوءاستفاده از سیل اخیر ایران استمعاون استاندار قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش 21 درصدی تصادفات فوتی در قمکمک‌رسانی به سیل‌زدگان بدون همکاری ‌مردم محال استمدیران ناکارآمد قم برکنار می‌شوندذخیره آب سد ۱۵ خرداد قم به ۶۰ میلیون مترمکعب رسید5 محموله و 50 امداد گر از قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش تصادفات فوتی و جرحی قم در ایام نوروزبازدید رئیس هلال احمر و نماینده مردم قم در مجلس ازمناطق سیل زده استان لرستان‎حضور روزانه ۲۰ هزار نمازگزار نوروزی در نمازهای جماعت مسجد مقدس جمکران آبگیری تالاب غدیر اسب در استان قم پس از 2 دههدستگيري باند سارقان مغازه در قمبررسی بیش از 260 مورد مشاوره فعال در تعطیلات نوروزیویژگی های روان‌شناختی فضای مجازیچهره‌های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل می‌شوندهمایش «انقلاب اسلامی، آغازگر عصر جدید» فردا در دانشگاه قم برگزار می‌شودکاری کنید که نظامیان امریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شونداجازه نمی دهم مدیران کلی گویی کنند؛مدیر میدانی هستماقامت بیش از 768 هزار مسافر نوروزی در قماولویت فوری مسئولان خدمات رسانی به سیل زدگان استهمکاریهای دانشگاهی مهمترین راه مبارزه با افراط و تکفیر استآماده سازی 4 هزار بسته غذایی 72 ساعته ویژه سیل زدگان2 شهربازی در قم به بهره‌برداری می‌رسدارسال کمکهای بهزیستی استان قم به مناطق سیل‌زده لرستانکشف حدود 200 کیلوگرم تریاک در قممستند سازان سپاه قم به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدنداختتامیه جشنواره «چهل سال چهل فیلم» در قم برگزار می‌شودسومین جشنواره ملی «فانوس» با موضوع دفاع مقدس فراخوان شداسکان 30 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه قمبازگشایی محور معمولان-پلدختر با همکاری استانهای اصفهان ، قم ، لرستان ، بوشهرگربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسیدهمایش «پیشینه و ابعاد نظری کتابت قرآن کریم»در قم برگزارمی شودثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی استکشف حدود 95 کیلوگرم حشیش در قمدستگيري سارقان حرفه اي غیر بومی منزل در قمفراخون خدمت جهادی و اعزام 150 نیروی داوطلب به مناطق سیل زده لرستانآیت الله فاضل لنکرانی از راه اندازی مرکز تخصصی فرزندآوری سالم حمایت کرداعزام تیم اورژانس اجتماعی 123 قم به لرستانهفتمین محموله کمک های مردم قم به مناطق آسیب دیده از سیل اعزام شدافتتاح خط تولید مرکز ملی فناوری خلاء ایران در سایت هسته ای فردوسیل ۱۱۶ میلیارد ریال به قم خسارت زدمسابقات قرآن طلاب حوزه های علوم دینی جهان درقم برگزار می شودهمه مسلمانان انقلابی عنوان پاسدار را دارندانتصاب جدید در اداره کل حفاظت محیط زیست استان قمريزش کوه در محور جاده" قديم قم – تهران "انتخاب آیت الله «شیخ عیسی قاسم» به عنوان مهدی یاور سال ۹۸ مسجد مقدس جمکرانمدیر دفتر نماینده ولی فقیه و رهبر شیعیان پاکستان با سیل زدگان ایران ابراز همدردی کرد1500 نفر از پرسنل سپاه قم برای حضور در مناطق سیل زده لرستان اعلام آمادگی کردندبرگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و رونق تولید در قماستفاده از ظرفيت كاركنان شاهد و ايثارگر در مدیریت دستگاههای اجراييامیر پور دستان:حقیقت این است که آمریکا دیگر توان هیچ‌گونه جنگ نظامی نداردنخستین گردهمایی روحانیون دانشگاه آزاد اسلامی در قم برگزار شدشورای اطلاع رسانی استان قم تشکیل می شودمشوق های سرمایه گذاری سال 98 شهرک های صنعتی قم اعلام شدتحریم ها اوج بُغض و کینه آمریکا از انقلاب اسلامی استقم در حوزه امنیت در بین پنج استان برتر کشور قرار داردتقدیر و تشکر آیت الله مبلغی از سپاه، ارتش ،مردم و مسئولان110 تن از جوانان و امدادگران هلال احمر قم به مناطق سیل زده لرستان اعزام شدندشهردار قم در واکنش به اقدام اخیر آمریکا:من هم یک سپاهی‌اماقدام آمریکا علیه سپاه نشان دهنده اوج حماقت ترامپ استپاسداران نمونه سپاه استان قم تجلیل شدندجزییات مراسم تشییع پیکر مطهر شهید «احمد جلالی نسب» در قم اعلام شدهمایش آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می شود114 موکب در قم آماده خدمات رسانی به منتظران ظهور استنیروهای مسلح امید سیل زدگان کشور هستندجشنواره ملي نوروزی پلیس در قم برگزار می‌شودمردم قم در کمک به هموطنان سیل زده حماسه آفرینی کردندتداوم طرح جمع آوري معتادان متجاهر در قمارسال کمک 2 میلیارد ریالی اوقاف قم برای سیل‌زدگان خوزستانتشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیکحضور اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در نمایشگاه بین المللی محیط زیستکشف 251 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس "قم و اصفهان"ارسال سه دستگاه پل فلزی 30 متری به مناطق سیل زده لرستانسرای ملاحسین قم مرمت می‌شودچهره های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل شدندمردم قم بیش از 15 میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردندکتاب دائره المعارف شیعه در قم رونمایی می شودقره چای پس از دو دهه رنگ آب به خود دیدبلوار امام علی(ع) پردیسان به‌ زودی به بهره‌ برداری می ‌رسدارتباط ۹۰ درصد روستا‌های پلدختر و چگنی برقرار شددومین محموله کمک بهزیستی استان قم به مناطق سیل زده ارسال شدحاج احمد دباغ؛نابغه قرآنی جهان اسلام مورد تقدیر قرار گرفتغرب جایگاه علمی اش را مدیون دانشمندان مسلمان استتخصیص گوشت‌های قربانی نیمه شعبان به مناطق سیل‌زدهآیت الله فاضل لنکرانی هزینه تاسیس 2 باب مدرسه را در لرستان تقبل کردندآماده سازی ۲۰۰ هکتار پارکینگ با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار خودرو درقماعتراف سارقان 200 میلیاردی به 35 فقره سرقت منزل در قمخارج کردن کیست مایع ١٠ لیتری در بیمارستان تامین اجتماعی قمبرگزاری سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد قمپیشکسوتان فوتسال استقلال تهران و قم حامی سیل زده گان شدندپنج هزار شغل در بخش صنعت قم ایجاد شدخرید ۱۴هزار مترمربع از باغات قم برای صیانت از فضای سبز توسط شهرداریمعارفه وتودیع رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قمتشکیل شورای مشورتی جوانان استان قمافتتاح طرح هاي عمراني و ورزشي دانشگاه قمگلریزان ورزشکاران قمی به نفع سیل زدگان برگزار شدگسترش زیرساختهای ارتباطی برای تولید و انتشار محتوای غنی اسلام۲۰۰هکتار پارکینگ در محدوده مسجد جمکران آماده سازی شددست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بودخانواده های معظم شهدای ارتش در قم تقدیر شدنددیدار استاندار قم با رئیس مجلس شورای اسلامیروحیه ی ایثارگری ارتش موجب اقتدار و امنیت ملی شداعلام محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قمانهدام باند سارقان مغازه و کشف 20 فقره سرقت در قمفراخوان مشمولان اعزامي فارغ التحصيلان دانشگاه و موسسات آموزش عالي در ارديبهشت 98کمک 7میلیارد 800میلیون ریالی مجموعه اصناف قم به سیل زدگانبخشی از تخصیص باقی مانده سال قبل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پرداخت می شودهمایش «نرجسانه» در مسجد مقدس جمکران برگزار شدآیت الله نوری همدانی:دشمنان از جامعه‌ای که در برابر سلطه‌گران بایستند ناراحت می‌شوندحمل و نقل پاک؛ آن گاه شهر پاکمدارس قم شنبه ۳۱ فروردین تعطیل شدسیل اخیر نمادی از همبستگی جبهه مقاومت شدکمک 2میلیاردو 500میلیون ریالی فعالان گردشگری قم به سیل زدگانجشنواره عکاسی قاب فیروزه‌ای در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودمراسم پنجمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام برگزار می‌شودشیخ عیسی قاسم "مهدی یاور" مسجد مقدس جمکران شدثبت معنوی جشن های نیمه شعبان به عنوان "بزرگترین اجتماع مهدی یاوران جهان"افتتاح نخستين آكادمي تخصصي اسكيت در قمقم در شب میلاد امام زمان(عج) غرق در نور و سرور شدقرارگاه حضرت قائم(عج) دائمی می شوددستگیری سارق 4 میلیاردی طلاوکشف 33 کیلو تریاک در قمفرافکنی مدیر روابط عمومی آبفای قم پس از ورود فاضلاب به منازل مردم!ارائه خدمات مطلوب تر به زائرین در نیمه شعبان نیازمند اعتبارات ویژه و حمایت ملی استارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از 5 هزار نفر در طرح ملی "منتظران ظهور"داوطلبان خانه هلال مرکز خدمات حوزه علمیه به مناطق سیلزده خوزستان اعزام شدندکشف 9 کیلو و 400 گرم مواد افیونی شیشه در قمکشف 102 هزار نخ سیگار قاچاق در قمتوقف  121 پروژه به دلیل تخلف از مقررات ملی ساختمان در قمبسترهای مخابراتی باعث اشاعه دین خدا و فرهنگ اصیل و ناب محمدی می شودکشف 466 کیلوگرم موادمخدر در قمتجليل از عوامل ستاد اجرايي خدمات سفر استان قمبرنامه های هفته سلامت در استان قم تشریح شدبرگزارش همایش ورزش صبحگاهی کارکنان بهزیستی استان قمنشست علمی عرضه حدیث بر قرآن برگزار شدبهسازی 22 کیلومتر از محور قم- نیزار در سال جدیدکشف یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قممردم قم بیش از 2 میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کردندقمار است و کسانی که شرکت می کنند مالک آن جوایز نیستنددشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماندرئیسی در دیدار مراجع تقلید:تحول در دستگاه قضا در دستور کار استبانک ها در زمینه کمک رسانی به اقشارآسیب پذیر جامعه اهتمام لازم را داشته باشندگرفتاری‌هایی که طلاب در این زمان از جهت معیشتی دارند این به مراتب از گذشته بیشتر استپایان شب سیاه دیکتاتوری و خونریزی آل سعود نزدیک استآیت الله حسینی بوشهری:تبدیل کارخانه ها به برج فاجعه استاساس وهابیت بر کشتن انسان های بیگناه استآیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ماندمطالبات مراکزدرمانی قم از بیمه سلامت پرداخت شدآیت الله صافی اعدام مسلمانان در عربستان را محکوم کردکشف 1337 کیلو مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قم و تهرانافزایش طلاق در جامعه ریشه‌یابی شودآغاز فعالیت دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی قمکلاهبرداری ایمیلی از شرکت های تجاری و صرافی هانصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در مدارس، مساجد و ادارات قمهیچ هورمونی در تولید مرغ استفاده نمی شودتمامی عمل های جراحی یک درمانگاه چشم پزشکی خصوصی در قم تعطیل شدجادوگر آسيا هم از قم رفتبا قاچاق و عوامل نا امن‌کننده فضای مجازی برخورد جدی کنیدممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قمهشدارهای پلیس قم برای پیشگیری از سرقت، جعل و كلاهبرداري تشدید نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضانگفتگو با نویسنده کتاب فصل فیروزهافزایش 13 درصدی نزاع و درگیری در سال 97 در قماجرای  طرح یک کاسب، یک کالای اساسی توسط اتاق اصناف قمپذیرش 2500000 هزار نفردر مراکز درمانی تامین اجتماعی قمقم در پرداخت مطالبات فرهنگیان از استانهای موفق کشور استمشاوره و حل و فصل اختلافات مردم در کلانتری ها امری ارشمنداستمشکلات واحدهای تولیدی را بصورت میدانی پیگیری می کنیمگردهمایی رابطين سازمان هاي دولتي و ناجا و برگزار شدکشف 38 کیلوگرم تریاک در قمارسال کمک‌های فنی و تجهیزاتی به مناطق سیل‌زده کشورموسسه آموزش عالی طلوع مهر قم یک مرکز آموزشی در مناطق سیل زده پلدختر می سازدکتابخانه و مرکز اسناد مجلس متاسفانه به درستی عرضه نشده استکمیته های هفتصد گانه همکاریها ؛ قرار گاه های فرهنگی تربیتی کشورعزت نفس معلمان در مسئله معیشت باید محفوظ بماندطلاق در قم افزایش یافته استمردم بزرگترين پشتوانه انقلاب اسلامي هستندمعرفي مديركل جديد دفتر امور اجتماعي و فرهنگی استانداري قمتلاش گران عرصه كار و توليد قم تجلیل شدندتجلیل از مقام علمی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملیمزار شهید مطهری در قم گلباران شدآیت الله فاضل لنکرانی: احکام دینی با زبان هنر به مردم منتقل شودوزیر اطلاعات: مبلغان پاسخگوی شبهات و نیازهای جامعه باشندبخش قابل توجه تخلفات کلان اقتصادی با زد و بند برخی دستگاه ها صورت می گیرداجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه قم در ماه رمضاندولت و آموزش و پرورش بدانند ملت هرگز اجازه اجرای سند 2030 را نخواهند دادپیکر مطهر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شوداجرای طرح افق با محوریت بقاع متبرکه در قمبرنامه های مسجد مقدس جمکران در ایام ماه مبارک رمضانانهدام باند سارقان مغازه و احشام در قمدستگیری متهم به اخلال در نظم در فضای مجازیواحد هاي صنفي در صورت تظاهر به روزه خواري پلمپ می شوندکشف 155 کیلوگرم تریاک در قم9 اثر تاریخی قم ثبت ملی شدطرح دادرس، محور توسعه و ترویج فرهنگ خودامدادیپیکر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع شدتجمع مردم قم در محکومیت جنایات رژیم آل سعود برگزار شداولین گواهی حلال صنایع غیر گوشتی صادر شدآموزش و پژوهش دو رکن مهم در توسعه و تعالی استبازآفرینی محلات قم 10 تا 12 سال زمان می بردرئيس هیأت فوتبال قم استعفا كرد؛سفر شبانه تاج به قمویژه برنامه های حرم مطهر در ماه مبارک رمضان تشریح شدمردم نباید هر روز با یک نرخ جدید مواجه شوندپزشکان قم ملزم به نصب کارت خوان در مطب شدنداخطار آیت‌الله مکارم به دولت: دست از گرانی برداریدحجم افزایش ارتکاب جرایم در فضای مجازی خیلی تکان دهنده استکشف حدود 26 کیلوگرم تریاک در قمقصور پزشکی در قم کاهش یافتپرداخت ٣٦ میلیارد تومان هزینه دارو به بیماران خاص و صعب العلاج در قمدرک شرایط موجود مهمترین اولویت مبلغان دینی استمجمع هیئت فوتبال قم پشت درهای بسته؛ چرا خبرنگاران را به جلسه راه ندادند؟هلال احمر قم رتبه نخست آموزش را در کشور به دست آوردقرآن دستور داده با آنها که بر سر ملتها عربده می‌کشند، مقابله کنید‌نگاهی به حضور 4 ماهه سرمست در استانداری‌ قمشورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در برقراری امنیت جامعه نقش موثری داردپرتال جدید دفتر تبلیغات اسلامی رونمایی شدکشف بیش از 100 کیلو تریاک در قمخدمات جمعیت هلال احمر قم تشریح شدمرمت خانه تاریخی ملاصدرا در حال انجام استنمایشگاه تخصصی مبلمان استان قم برگزار می‌شودقم یکی از استان های برتر کشور در زمینه امنیت سرمایه گذاری استپاسخگویی تلفنی استاندار قم به درخواست های مردمی از طریق سامانه سامدایران با کمال عزت و افتخار در برابر دشمن خواهد ایستادنمازگزاران قمی از اقدام متقابل ایران در برابر نقض برجام حمایت کردنداحداث 360 هکتار فضای سبز در طرفین بلوار آیت‌الله بروجردی قماکران ۱۲۰۰ مترمربع تبلیغات شهری با شعار «همه میهمان خدائیم»از اجرای طرح "رقابت در خدمت" تا حضور پرشور هلال احمری ها در نماز جمعه قمدستگیری سارق کیف قاپ در قمفراخوان اعزام مشمولان در اردیبهشت ماه 1398۲۴۰ هزار نفر مهمان سفره افطار در حرم امامزاده سید علی(ع) می‌شونددستگیری سارقین کيف قاپ و مدارس در قمدر احیای موقوفات نباید از جوسازی‌ها هراس داشتدر بحث نمای ساختمانی دچار ابتذال فرهنگی شده ایمکسب 3 رتبه عالی استان قم در اجرای برنامه های کانون دانش آموزیثبت نام اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران آغاز شدتقدیر گران قیمت حوزه از سید محمد بطحائی !جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد استكشف 5 تن گوشت مرغ فاسد از یک دامداری در قم!پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی شهر جعفریه افتتاح شدآغاز توزیع غذای گرم و سبدهای غذائی بین مددجویان بهزیستی قمدرخشش کم توانان ذهنی استان قم در چهاردهمین جشنواره ورزشی کم توانان ذهنی کشوربرگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در قماجتماع بزرگ یاوران حضرت خدیجه(س) در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودسه تن در استخر خانگی بخش کهک قم جان باختنددو انتصاب جدید در استانداری قماحداث ۵مدرسه وکمک 120 میلیونی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی برای سیلزدگاندستگيري 7 نفر اراذل و اوباش شرور در قمکشف حدود 7 کیلوگرم تریاک در قمرئيس و اعضاي ستاد انتخابات استان قم منصوب شدندطرح توسعه ناحیه صنعتی خورآباد تصویب شدجنگ نمی‌شود مذاکره با آمریکا سمّ است گزینه قطعی ملت مقاومت استکمک 25 میلیارد ریالی مردم قم به سیلزدگانکشف بیش از 50 کیلوگرم تریاک در قماولين طرح جامع حمل و نقل بار درون شهري كشور براي شهر قم به تصويب رسيدجشن اختتاميه واحدهاي مسكن مهر تا پايان شهريور 98 برگزار می شود۲۸ اردیبهشت‌ بازدید از موزه‌های قم رایگان استتوقیف خودروی سواری سمند با پلاک جعلی در قمبرخورد قانونی پلیس قم با روزه خواري در انظار عمومیقدرداني استاندار قم از كاركنان روابط عمومي استانداري قمتوزیع سبد غذایی و بهداشتی در روستاهای سیل زده شادگان خوزستاناعلام فراخوان آثار پژوهشی با موضوع حوزه، جهاد اقتصادی و فضای مجازیدشمن با جنگ روانی رابطه مردم با نظام را هدف گرفته استدستگیری سارق آیینه بغل خودروهای مدل بالا در قمکشف بیش از 63 کیلوگرم تریاک و ماده مخدر گل در قمبرگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و مشارکت حداکثری در دستور کار دست اندرکاران انتخاباتدانشگاه علوم و معارف قرآن مقام نخست مسابقه شب های نورانی نمایشگاه بین المللی قرآن را کسب کردسارق میل گردهای پروژه پل مرجعیت قم دستگیر شدکشف حدود 43 کیلوگرم تریاک در قمحضور تیم سحر کانون دانشجویی هلال احمر قم در مناطق آسیب دیده از سیل پلدخترموفقیت روابط عمومی ها در گرو دانایی و آگاهی استکیفر خواست پرونده متهمان واقعه کلینیک تابان تا آخر هفته صادر می‌شودثمرات وقف در امدادرسانی به سیل‌زدگان مشهود بودمراکز بهزیستی مناسب ترین محل برای اقدامات خیرخواهانه در ماه رمضان استساخت اسکروپمپ فاضلابی با استفاده از توان متخصصان داخلی در قمتجلیل از اعضای شرکت کننده در خدمات رسانی سیل های اخیر در قمکشفیات مواد مخدر در قم 3 برابر شدکشف محموله 4 میلیارد ریالی کالا و 25 هزار لیتر نفت کوره قاچاق در قممیدان شهید مطهری ساماندهی می شودتجلیل از عملکرد مخابرات قم و کارکنان روابط عمومی این شرکتثبت 2 وقف جدید به ارزش 2 میلیارد تومان در قمپلمپ 35 واحد صنفي با اجرای طرح برخورد با روزه خواري در قمکشف بیش از 27 کیلوگرم مواد مخدر گل و گراس در قمخانه هلال مرکز خدمات حوزه‌های علمیه افتتاح شد‎اطعام 10 هزار نفری و کمک رسانی به سیل‌زدگان لرستانجای خالی شاکله قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب در نمایشگاه قرآنبرگزاری جشن هفدهم رمضان در مسجد مقدس جمکراناجرای 300 برنامه به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد در قممهلت یک هفته ای به ادارات قم برای پاسخ به استعلامات بانکی تسهيلات رونق توليدوضعیت فاضلاب پردیسان بحرانی استانتصاب مدیر کل نظارت بر امور عمرانی شهرداری قمپیدا شدن جسد جوان غرق شده افغان پس از ۳روز توسط نیروهای آتشنشانی قممرکز پایش تصویری قم افتتاح شدطرح ملی کنترل فشارخون در قم اجرا می‌شودارتقاء مهارت‌های اجتماعی دانشجویاندانشگاه قم در ردیف دانشگاه های بین المللی استانتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان قم برگزارشد110 طرح نیمه تمام صنعتی در قم به بهره برداری می رسدکشف 90 کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری باند 11 نفره جرایم سایبری در قمیک وقف با چند شرط جالب در قمکشف حدود 48 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قمعدم ارائه خدمات به مشمولان غايب در قمپل طغرود در محور قم – جعفریه افتتاح شد۱۱ زن در یکی از استخر‌های قم مسموم شدندویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر حرم حضرت معصومه(س) اعلام شدخاک بر سر کسی که در حوزه دنبال مقام و منصب باشدبرگزاری محفل انس با قرآن مددجویان بهزیستی استان قمتوسعه و پیشرفت استان‌نیازمند مشارکت نخبگان  و دانشگاهیان است قلب ماه رمضان لیلة القدر استدستگيري سارق منزل و اعتراف به 3 فقره سرقت در قماضافه خدمت مشمولان غايب داراي کسرخدمت ايثارگري بخشیده شدخانواده شهدا وایثارگران‌ اسوه های صبر و استقامت هستنداطاعت از فرامین رهبری و ترویج فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات جامعه استسه گزارش از متن و حاشیه های پیدا و پنهان نمایشگاه بین المللی قرآن کریمآیین گرامیداشت «هفته مقاومت و پیروزی» در قم برگزار شدکشورهای عربی حکومت ها را بر پایه عدالت امام علی(ع) بنا کنندکشف محموله میلیاردی پارچه رومبلي قاچاق در قمکشف بیش از 25 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قماجرای تمهيدات ترافيكي ويژه شب هاي قدر در هسته مركزي شهرقمحضور استاندار قم در ضیافت افطاری فرزندان بهزیستیضیافت افطار فرزندان بهزیستی به میزبانی آیت الله سبحانیکلاهبردار و بازرس جعلی بیت رهبری در قم دستگیر شد