×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
اجاره حساب بانکی از سوی مجرمان سایبری

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛ سرهنگ “علی موالی” با بیان اینکه شهروندان نباید فریب مجرمان را خورده و حساب بانکی خود را در اختیار آنها قرار دهند، اظهارداشت: پولشویی، واریز برداشت‌های غیرمجاز فیشینگ، استفاده از این حساب‌های بانکی در سایت‌های قمار و شرط بندی موارد مجرمانه‌ای است که از سوی اجاره کنندگان کارت‌ها و حساب‌های بانکی صورت می‌گیرد.

وی افزود: مجرمان سایبری پس از اجاره گرفتن کارت‌های بانکی شهروندان، این کارت‌ها را در بعضی از سایت‎های فیشینگ، شرطبندی، پولشویی و انجام فعالیت‌های غیر قانونی استفاده می‌کنند که در پیگیری‌های پلیسی صاحبان کارت‌ها به عنوان اولین مجرم شناسایی و به محاکم قضایی معرفی می‌شوند.

سرهنگ موالی گفت: مسئولیت ناشی از اجاره حساب بانکی برعهده دارندگان حساب‌ها است و در صورت استفاده مجرمانه از این حساب‌های بانکی این افراد از مجازات‌های قانونی در امان نخواهند ماند.

رئیس پلیس فتا استان قم گفت: متاسفانه شهروندان در مواجهه با تبلیغاتی همچون کسب درآمد میلیونی و یا پولدار شدن آسان، فریب می‌خورند و با پیشنهاد‌های اغواکننده به بهانه اجاره دادن کارت بانکی در اعمال مجرمانه کلاهبرداران شریک می‌شوند.

وی با بیان اینکه اجاره دادن کارت و حساب بانکی تحت هر شرایطی ممنوع است، گفت: افرادی که اقدام به اجاره دادن حساب‌های بانکی خود کرده‌اند، توجهی به کلاهبرداری و پولشویی‌هایی که امکان دارد به نام آنها انجام شود ندارند که این موضوع دیر یا زود می‌تواند گریبانشان را بگیرد.

سرهنگ موالی تاکید کرد: بر اساس قانون، دارندگان حساب بانکی باید پاسخگوی کلاهبرداری و سایر تخلفاتی باشند که به نام آنها انجام شده، بنابراین مسؤولیت قانونی و حقوقی هر تخلفی که از طریق این حساب‌های اجاره‌ای انجام می‌شود بر عهده دارندگان حساب خواهد بود.

رئیس پلیس فتا استان قم از شهروندان خواست، در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی، با ما در میان بگذارند.

پایان پیام

true
true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true