×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۹  
false
true
تابلوی دفاتر رسانه‌ای به مناسبت روز خبرنگار در قم نصب می شود

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛مهدی کلانتر‌زاده با اشاره به فرارسیدن روز خبرنگار و تکریم اهالی رسانه از سوی شهرداری قم، اظهار داشت: اداره‌کل ارتباطات و اموربین‌الملل شهرداری قم تصمیم گرفت در راستای تکریم اهل رسانه در این روز، تابلوی معرفی دفاتر رسانه‌ای در قم را تهیه و در ابتدای کوچه‌های محل استقرار این دفاتر نصب کند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم افزود: در مرحله نخست این تابلوها در ورودی دفاتر روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌های استان قم، دفاتر خبرگزاری‌های رسمی و پایگاه‌های خبری استان نصب می‌شوند.

کلانترزاده از دارندگان این شرایط خواست که در صورت تمایل برای نصب تابلوهای شناسایی دفاتر رسانه‌ای، درخواست خود را به این اداره‌کل اعلام کنند.

وی همچنین از بازدید مسئولین اداره‌کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم از دفاتر رسانه به مناسبت روز خبرنگار خبر داد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با اشاره به نقش رسانه‌ها در ارتقای سرمایه‌های اجتماعی و تقویت اعتماد عمومی، گفت: رسانه‌ها می‌توانند بازوی تحقق اهداف مهم مدیریت شهری بوده و نقش پررنگی در تقویت مشارکت مردم ایفا کنند.

توجه ویژه به رسانه‌های شهروندی در قالب جشنواره «شهر ما»

از جمله اهداف نخستین جشنواره رسانه‌ای «شهر ما»که از سوی شهرداری قم برگزار می‌شود؛ توجه ویژه به رسانه‌های شهروندی و عرصه مطالبه‌گری در فضای مجازی است.

در دنیای امروز اثرگذاری رسانه به ابعاد مختلف زندگی انسان تسری یافته و کمتر موضوعی را می‌توان یافت که تحت تاثیر مستقیم رسانه نباشد. مدیریت شهری هم یکی از عرصه‌هایی است که برای افزایش سطح اعتماد مردم و مشارکت شهروندان در رابطه مستقیم و مستمر با رسانه به رشد و بالندگی می‌رسد.

از طرفی اشکال و ابزارهای رسانه این روزها از تنوعی فراتر از حد تصور برخوردار شده‌‌اند و دیگر نگاه سنتی به رسانه نمی‌تواند پاسخگوی تمام نیازهای جامعه روز باشد.

بر همین اساس نخستین جشنواره رسانه‌ای «شهر ما» که از ابتدای مردادماه امسال توسط اداره‌کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم فراخوان شده، نگاهی ویژه به حضور شهروندخبرنگارها و رسانه‌های نوین دارد.

بخش اصلی این جشنواره به رسانه‌های متداول و تولیدات علمی اختصاص دارد اما بخش ویژه تولیدات شبکه‌ها مجازی و پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی را مورد توجه قرار داده است.

با توجه به اینکه تولیدات فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دامنه وسیعی دارند، تمام قالب‌های تولید شده در این عرصه می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند به شرطی که این آثار در قالب موضوعات جشنواره مطرح شوند.

در واقع تمام آثار شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی که در سال ۹۸ و ۹۹ تولید شده و در قالب یکی از موضوعات اصلی، ویژه یا تخصصی جشنواره قرار بگیرند، می‌توانند به بخش داوری نخستین جشنواره رسانه‌ای «شهر ما» راه پیدا کنند.

همچنین در این جشنواره به جز جوایز بخش داوری به علت ماهیت کار در فضای مجازی، جوایزی برای برگزیدگان از نگاه شهروندان در نظر گرفته شده است.

در نهایت تمام آثار شرکت کرده در بخش ویژه نخستین جشنواره رسانه‌ای «شهر ما» در یک مجله الکترونیکی منتشر و در اختیار شهروندان قرار خواهند گرفت.

مهلت ارسال برای نخستین جشنواره رسانه‌ای «شهر ما» تا آخر شهریور امسال در نظر گرفته شده و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی جشنواره به نشانی WWW.Qom.ir/mfs آثار را ارسال کنند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true