×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۹  
false
true
کشف ۵۰ فقره سرقت منزل و انهدام باند سارقان احشام در قم

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوزسرهنگ “بهادر اسماعیلی” اظهارداشت: در پی سرقت ۷۰ راس گوسفند از داخل یک مرغداری در قم به ارزش بیش از ۲ میلیارد ریال، بلافاصله دستگیری سارق و یا سارقان در دستور کار مأموران کلانتری ۲۲ پردیسان قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی استان قم گفت: در ادامه با برنامه ریزی های انجام شده و انجام اقدامات پلیسی، ۴ نفر سارق احشام شناسایی و با هماهنگی قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

وی افزود: افراد مذکور ابتدا منکر بزه انتسابی بوده اما سرانجام با شواهد و قرائن موجود به جرم خود اعتراف و در نهایت پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی استان شدند.

سرهنگ اسماعیلی در پایان با اشاره به این که پلیس در جهت افزایش احساس امنیت در جامعه و احقاق حقوق شهروندان به صورت شبانه روزی در تلاش است، از مردم خواست هرگونه اخبار و اطلاعات پیرامون انواع جرایم را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهند.

کشف ۵۰ فقره سرقت منزل در قم

جانشین فرمانده انتظامی استان قم همچنین از کشف ۵۰ فقره سرقت منزل خبر داد و گفت: در این رابطه با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان ۱۲ سارق دستگیر شدند. 

 سرهنگ “بهادر اسماعیلی” در این خصوص نیز اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل در قم، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه با تلاش کارآگاهان، ۱۲ سارق شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه بیش از ۳۰ میلیارد ریال اموال مسروقه از مخفیگاه این افراد کشف شده است، تصریح کرد: متهمان طی تحقیقات صورت گرفته و در مواجهه با مستندات موجود به ۵۰ فقره سرقت منزل در قم اعتراف کردند.

سرهنگ اسماعیلی گفت: افراد مذکور با اجاره منازل از یک روز تا یک ماه در قم، وسایل با ارزش منازلی که از قبل شناسایی کرده بودند را سرقت کرده و سپس به استان خود متواری می شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه سن متهمان ۱۸ تا ۲۵ سال و اهل استان های غربی کشور هستند، تصریح کرد : این سرقت ها غالباً وسایل کم حجم و با ارزش شامل طلا، وجه نقد و عتیقه بوده و از منازل بالا شهر صورت گرفته است.

سرهنگ اسماعیلی، یکی از روش های شناسایی اموال مسروقه را سامانه نمایشگاه مجازی اموال مسروقه (سامانه نما) دانست و خاطرنشان کرد: با تمهیدات انجام شده هر فرد مال باخته می‌تواند از طریق سایت police.ir و درج کد ملی وارد سامانه نمایشگاه مجازی اموال مسروقه (سامانه نما) شده و اموال مورد نظر خود را جستجو کند.

سارقان ۳۵ رأس دام در قم دستگیر شدند

رئیس پلیس آگاهی فرمانده انتظامی استان قم نیز از کشف ۳۵ رأس دام سرقتی و دستگیری ۳ سارق در این رابطه خبر داد. 

سرهنگ “میکائیل قهرمانپور” اظهار داشت: در پی وقوع سرقت ۳۵ رأس دام از یک دامداری در قم، بلافاصله دستگیری متهمان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی فرمانده انتظامی استان قم گفت: در ادامه کارآگاهان با برنامه ریزی های انجام شده در روند تحقیقات تخصصی و انجام اقدامات پلیسی، متهم اصلی را شناسایی که با هماهنگی مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

سرهنگ قهرمانپور افزود: نامبرده ابتدا منکر بزه انتسابی بوده اما سرانجام با شواهد و قرائن موجود لب به اعتراف گشوده و به سرقت ۳۵ راس گوسفند اعتراف که در نهایت ۲ تن از همدستان وی نیز دستگیر و به همراه پرونده تشکیل شده تحویل مرجع قضائی استان شدند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true