×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک وحذف تدریجی دفترچه بیمه در قم

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،محمدرضا فخاریان قمی ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات بیمه سلامت استان برگزار شد اظهار داشت: ۱۴ مرکز بهداشتی درمانی روستایی و ۳۵ مورد مراکز بهداشتی درمانی شهری در ارتباط با خدمات بیمه سلامت در قم فعال هستند.

وی با بیان اینکه آمار بیمه‌شدگان شامل ۳۱۵ هزار و ۷۰۸ نفر در قم است افزود: که در این میان ۶۱ هزار و ۹۱۴ نفر کارمندی و ۷۷ هزار و ۳۹۲ نفر سایر اقشار و ۵۳ هزار و ۹۵۵ نفر روستائیان و ۳ هزار و ۷۶۹ نفر اتباع و ۱۰۰ هزار و ۲۲۶ نفر بیمه همگانی سلامت هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم تصریح کرد: همچنین یک هزار و ۲۳۷ نفر بیمار خاص تحت پوشش خدمات شامل ۵۳ نفر هموفیلی، ۸۹ نفر تالاسمی، ۴۴۴ دیالیزی، ۱۶۴ پیوندی و ۴۸۷ نفر ام‌اس هستند.

فخاریان قمی بیان کرد: در این میان طرف قرارداد با ۱۴۹ پزشک، ۸ فلوشیب، ۱۱۸ پزشک متخصص، ۲۶ پزشک فوق تخصص، ۱۴۳ داروخانه، ۲۵ آزمایشگاه، ۳۷ فیزیوتراپی، ۶ مرکز جراحی، ۱۱ بیمارستان و ۱۸ تصویربرداری هستیم.

وی با تأکید بر اینکه یک رادیوتراپی، ۲۵ دندانپزشک، ۱۷ درمانگاه خصوصی، ۲ درمانگاه دولتی دانشگاهی، ۸ درمانگاه تخصصی، ۳ درمانگاه دولتی غیردانشگاهی، ۱۲ درمانگاه خیریه و ۳ مرکز ترک اعتیاد طرف قرارداد بیمه سلامت در قم هستند، گفت: حق بیمه از کارمندان دولت بر اساس قانون ۷ درصد حقوق و مزایا و شاغلین دو درصد و بازنشستگان ۱٫۷ درصد است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم عنوان کرد: هزینه پرداختی سال ۹۸ بابت خدمات درمانی ۱۶۷میلیارد تومان بوده و از ابتدای امسال نیز ۴۰ میلیارد تومان هزینه به مراکز طرف قرارداد پرداخت‌شده است، همچنین ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بابت هزینه‌های سال ۹۸ تا به این لحظه پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه حق بیمه بیمارستان‌های دولتی و بیمارستان‌های غیردولتی  پرداخت‌شده است، حق بیمه داروخانه‌های خصوصی، آزمایشگاه، جراحی محدود، پزشکان و دندان‌پزشکان تا اردیبهشت پرداخت‌شده است.

فخاریان قمی تصریح کرد: نسخه‌نویسی الکترونیکی گامی در هوشمند سازی و تحقق دولت الکترونیک و یکی از سیاست‌های دولت است که به دستگاه‌ها تکلیف شده و افراد با ارائه کارت ملی، ابتدا استحقاق سنجی و احراز هویت می‌شوند و با اعتبار بیمه‌نامه در سامانه امید، مورد معاینه قرار می‌گیرد و خدمات همراه با کد پیگیری و صرفه‌جویی کاغذ است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم بیان کرد: ۱۸۴ مطب و ۸۶ مرکز به نسخه‌نویسی الکترونیکی مجهز هستند و ۱۱۸ مطلب و ۱۰۱ مرکز باقی‌مانده که اطلاع‌رسانی شده است و در پایان تیرماه سیستم پذیرش دیگر دستی نیست.

وی عنوان کرد: افراد از طریق ارسال کد ملی به کد دستوری *۱۶۶۶# می‌توانند پایان اعتبار بیمه خود را بدانند ضمن اینکه شماره ۱۶۶۶ برای انتقال گزارشات و شکایات به‌صورت ۲۴ ساعته ساماندهی شده است.

فخاریان قمی گفت: با درخواست بیمه از سوی متقاضیان، اطلاعات به وزارت تعاون و کار رفاه اجتماعی ارسال و بر اساس اطلاعات، دهک‌ها مشخص می‌شود و افراد در دهک یک تا سه رایگان بیمه می‌شوند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true