×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۹ مرداد - ۱۳۹۹  
false
true
تجهیز مراکز درمان تامین اجتماعی قم به دستگاههای دیالیز ، اکسیژن ساز و تصویر برداری دیجیتال جدید

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،نشست خبری مدیران سازمان تامین اجتماعی استان قم، پیش از ظهر امروز با حضور خبرنگاران در سالن جلسات بیمارستان امام رضا(ع) برگزار شد.

در این نشست مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان قم با بیان این‎که ۸۰۰ هزار نفر از شهروندان قمی قم تحت پوشش تامین اجتماعی استان هستند؛ اظهار داشت: به عبارتی یعنی حدود ۶۱ درصد جمعیت استان قم تحت پوشش این سازمان قرار دارند.

علی اصغر دادخواه گفت: ۵۰ هزار نفر از تحت پوشش‌های تامین اجتماعی از بازنشستگان بوده که از پایان خرداد ماه، حقوق آن‌ها ۲۶ درصد افزایش یافته است.

وی با با اشاره به دستورالعمل دولت در راستای همسان سازی حقوق بازنشستگان، تصریح کرد: پس از ۱۲ سال تلاش و پیگیری، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز نهایی شده و بازنشستگان حقوق مرداد ماه خود را در قالب همسان سازی دریافت خواهند کرد و این روند برای سال‌های آتی با افزایش همراه خواهد بود.

دادخواه در ادامه افزود: بازنشستگان ما تا پایان تیرماه هیچ گونه طلبی از تامین اجتماعی نخواهند داشت و بدهی های تامین اجتماعی تسویه خواهد شد.

مدیرکل  سازمان تامین اجتماعی استان قم در ادامه اظهارات خود، با بیان این‌که با رشد بیمه اجباری شاهد کاهش بیمه بیکاری بوده ایم؛ ابراز داشت: بیش از ۱۴ هزار و ۶۰۰ کارگاه تولیدی و صنعتی در سطح قم فعال بوده و حدود ۱۳۰ هزار نفر از کارگران مراکز صنعتی و کارگاه های صنفی کوچک و بزرگ قم، تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

هیچ کارگاهی به دلیل بدهی به بیمه تامین اجتماعی قم تعطیل نشده است

وی تصریح کرد: به‌ رغم عدم وصول مطالبات، تاکنون کارگاه هیچ کارفرمایی به دلیل بدهی به بیمه تامین اجتماعی قم تعطیل نشده است و امکان تقسیط بدهی بیمه کارفرمایان تا ۳۶ ماه وجود دارد و در صورت تایید کمیسیون تسهیل و رفع موانع تولید استانداری، امکان تقسیط بدهی بیمه کارفرمایان تا ۴۵ قسط نیز امکان پذیر است.

دادخواه با بیان این‌که به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تسهیلات متعددی از سوی این سازمان پیش‌بینی و اجرا شده است؛ افزود: برای تمدید دفترچه بیمه شدگان، ماهانه ۳۰ هزار مراجعه انجام می‌شد که با تدابیر جدید اتخاذ شده، برای تمدید دفترچه درمانی نیازی به حضور نیست و از این پس بیمه پردازان می‌توانند با ۷ روش نسبت به تمدید دفترچه درمان خود اقدام کنند.

وی افزود: با توسعه  این خدمات غیرحضوری، از مراجعه سالانه ۶۰۰ هزار نفر به دفاتر تامین اجتماعی قم، کاسته می‌شود.

*مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان قم: ۶۲ هزارو ۵۰۰ بیمار درمراکز درمانی تامین اجتماعی قم بستری ودرمان شدند

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان قم نیز گفت:‌ هزار و ۵۰۰ بیمار در بیمارستان امام رضا (ع) و ۶۱ هزار بیمار در بیمارستان‌های تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قم در سال گذشته بستری شدند.

دکتر داوود علیمحمدی اظهار داشت: ۴۷۰ میلیارد تومان هزینه درمان بیمه‌شدگان تامین اجتماعی قم در سال ۹۸ بوده است که در این میان ۳۰۰ میلیارد تومان در بخش بیمارستان‌های طرف قرارداد تامین اجتماعی هزینه شده است.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان قم گفت: از اواخر بهمن ماه با شیوع بیماری کرونا، بیمارستان امام رضا (ع) نخستین بیمارستان تامین اجتماعی در کشور بود که همه تخت‌هایش را در اختیار بیماران کرونایی قرار داد.

وی گفت: حدود هزار و ۵۰۰ بیمار در بیمارستان امام رضا (ع) و ۶۱ هزار بیمار در بیمارستان‌های تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی طی سال گذشته بستری شدند.

علیمحمدی ابراز کرد: تعداد مراجعین سرپایی به پزشکان و بیمارستان‌ها در موسسات طرف قرار داد حدود پنج میلیون بار مراجعه و در مراکز سازمان تامین اجتماعی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بار مراجعه بوده است.

وی ادامه داد: از پنج هزار و ۱۰۰ بیماری مبتلا به کرونای مراجعه کننده به این بیمارستان تعداد ۵۰۰ بیمار بستری شده‌اند.

تجهیز مراکز درمان تامین اجتماعی قم به دستگاههای دیالیز ، اکسیژن ساز و رادیولوژی دیجیتال جدید

علیمحمدی با بیان اینکه ۹۰ درصد هزینه‌های درمان بستری بیمه‌شدگان در بیمارستان‌های طرف قرارداد توسط این سازمان پرداخت می‌شود گفت: تا پایان بهمن ماه تمامی بدهی به بیمارستان‌های دانشگاهی پرداخت شد و اسفند و فروردین ماه نیز ۶۰ درصد مدارکی که آورده‌اند، پرداخت شده است.

وی گفت: سازمان تامین اجتماعی بر مبنای پولی که از مردم دریافت می‌کند برای آنها خرج می‌کند که برای ساخت مراکز درمانی بر اساس جمعیت سطح بندی لازم انجام می‌گیرد و بر اساس جمعیت استان قم و تعداد بیمارستان‌ها وجود یک بیمارستان تامین اجتماعی کفایت می‌کند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم عنوان کرد: خرید دستگاه دیالیز و چندین دستگاه اکسیژن ساز و حتی دستگاه‌های رادیولوژی مراکز درمانی دیجیتال و تمامی دستگاه‌های تصویر برداری و دیجیتال از جمله اقدامات انجام گرفته در زمینه بهبود وسائل درمانی است.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true