×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۹ شهریور - ۱۳۹۹  
false
true
جای قهرمانان در مجمع کاراته استان قم خالی است

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز به نقل از فارس؛سیدعلی خلیلی ظهر امروز در نشست خبری باموضوع «نقد و بررسی مدیریت و حاشیه های ورزش کاراته استان قم» با حضور جمعی از پیشکسوتان و قهرمانان جهان و آسیا از استان قم، با اشاره به برگزاری مجمع و انتخابات هیات کاراته استان قم اظهار کرد: انتخابات این هیات به صورت مهندسی‌شده و غیرقانونی برگزار شد.

وی با تاکید بر اینکه موثرین در هیات کاراته افرادی که خودشان می‌خواستند در مجمع شرکت دادند افزود: حق اساتید و پیشکسوتان کاراته استان شرکت در مجمع هیات کاراته بوده اما این اتفاق نیفتاده و افراد به صورت مهندسی‌شده در مجمع شرکت کردند.

عضو هیات رئیسه هیات کاراته استان قم با اشاره به افول کاراته قم طی سال‌های اخیر تصریح کرد: باید در انتخابات افرادی با تجربه و اطلاعات که برای کاراته استان مفید هستند انتخاب کنند اما متاسفانه اینگونه نیست.

وی بیان کرد: من جزو نخستین باشگاه‌داران قم هستم و براساس قانون باید نمایندگان باشگاه‌داران نیز در مجمع انتخاباتی حضور داشته باشند اما امروز یکی از باشگاه‌داران تازه کار و با تجربه بسیار پایین‌تر در مجمع به عنوان نماینده حضور پیدا می‌کند که این مایه تاسف جامعه کاراته استان است.

خلیلی با اذعان به اینکه مجمع انتخاباتی هیات کاراته قم غیرقانونی بوده است افزود: یا پیگیری‌های که داشتیم وزیر ورزش نیز اعلام کرده که باید انتخابات ابطال شده و مجدد برگزار شود چرا که این مجمع انتخابات نبوده بلکه انتصابات بوده است.

وی بیان کرد:‌ همان‌هایی که بذر اختلاف را ریخته‌اندن امروز عنوان می‌کند که بیایید تا اختلافات را حل کنیم.

رئیس غیرقانونی هیات کاراته قم استعفا دهد

مجید عبدالحسینی نیز ظهر امروز در نشست خبری باموضوع «نقد و بررسی مدیریت و حاشیه های ورزش کاراته استان قم» با حضور جمعی از پیشکسوتان و قهرمانان جهان و آسیا از استان قم، با اشاره به برگزاری مجمع انتخاباتی هیات کاراته استان قم با حضور ۱۵ عضو در اواخر سال گذشته برگزار شد اظهار کرد: در انتخابات این مجمع هیچ‌یک از دو کاندیدا حد نصاب آرا را کسب نکردند و مقرر شد یک ماه بعد مجمع مجددا برگزار شده و برای انتخاب رئیس هیات تصمیم‌گیری شود.

وی با بیان اینکه اما پس از مدتی ابلاغ حکم ریاست برخورداری در هیات کاراته استان‌ قم صادر شد تصریح کرد: براساس ماده ۹ اساسنامه انتخاب رئیس هیات باید با کسب حدنصاب بیش از نصف باشد.

این قهرمان سابقه کاراته جهان و کشور افزود: البته با پیگیری‌هایی که انجام شده وزیر ورزش دستور داد که انتخابات مجدد برگزار شود اما بعد از مدت‌ها مشخص نیست به چه دلیل این دستور اجرا نمی‌شود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به نارضایتی‌های جامعه ورزش استان از مدیرکل سابق ورزش و جوانان گفت: مدیرکل قبلی به گونه‌ای عمل کرد که برخی هیات‌های ورزشی امین اداره کل بودند و برخی تبادلات مالی بین اداره کل و هیات‌های ورزشی صورت می گرفت؛ دوره قبلی مدیریت ورزش و جوانان استان قم از تاریخ ورزش استان باید پاک شود چراکه در این دوره هیچ کاری صورت نگرفت و ضربات سنگینی نیز به ورزش استان وارد شد.

عبدالحسینی با اشاره به برخی سوءمدیریت‌ها در هیات کاراته استان بیان کرد: چطور می‌توان در زمانی که تمام مسابقات کشور تا پایان سال لغو شده و هیچ کاراته‌کایی در مسابقه‌ای شرکت نمی‌کند به افرادی خاص و نزدیک به هیات کاراته یا برخی باشگاه‌های خاص حق مسابقه پرداخت ‌شود.

وی با اذعان به اینکه ما خواستار اجرای قانون در هیات کاراته هستیم گفت: رئیس غیرقانونی هیات کاراته با استعفای خود جامعه کاراته استان را خوشحال کرده و کار را به کاردان بسپارد.

وجود هشت هزار بیمه شده کاراته در قم

در ادامه این نشست خبری مهدی عموزاده سرمربی سابق تیم کاراته امارات در خصوص وضعیت کاراته قم افزود: متأسفانه در بحث داوری و مربی‌گری بهای زیادی به جوانان قمی داده نشده است.

این قهرمان سابق کاراته استان قم با بیان اینکه طبق آمار بیش از هشت هزار نفر بیمه شده کاراته در قم هستند، تصریح کرد: در مجمع کاراته استان قم ۱۵ نفر حضور دارند که رئیس هیئت کاراته قم برای کسب این منصب باید حد نصاب آرا را به دست بیاورد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true