×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۶ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
۱۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده به ناوگان اتوبوسرانی قم اضافه شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛دکتر سیدمرتضی سقاییان‌نژاد صبح امروز در مراسم ورود ۱۰ دستگاه اتوبوس بازسازی‌شده به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم با اشاره به اهمیت به‌روزرسانی ناوگان حمل‌ونقل عمومی اظهار داشت: برای حل مسائل زیست‌محیطی نیازمند به ناوگانی پویا وزنده برای خدمترسانی در سطح شهر هستیم.

وی به مشکلات تحریم و تولیدات داخلی در حوزه حمل‌ونقل عمومی اشاره کرد و افزود: امروز خرید هر دستگاه اتوبوس جدید برای شهرداری بیش از دو میلیارد تومان هزینه در پی دارد که می‌بایست به راهکارهای جایگزین به‌جای خرید توجه کنیم.

شهردار قم بازسازی اتوبوس‌های غیرفعال در ناوگان اتوبوسرانی را بهترین جایگزین خرید اتوبوس دانست و تصریح کرد: بازسازی هر اتوبوس در حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه داشته و رعایت شاخصه‌های زیست‌محیطی و نصب تجهیزات جانبی نظیر کولر در این بازسازی‌ها لحاظ می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی برای بازسازی ۱۸۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال خبر داد و خاطرنشان کرد: بازسازی ۱۸۰ دستگاه اتوبوس نسبت به خرید هزینه‌ معقول‌تری برای شهرداری در پی خواهد داشت و تا ۶ سال نیز می‌تواند در ناوگان فعالیت کند.

دکتر سقائیان‌نژاد تعداد اتوبوس‌های موردنیاز ناوگان اتوبوسرانی شهر قم را بیش از۴۰۰ دستگاه اعلام و بیان کرد: تعدادی اتوبوس در سال گذشته خریداری‌شده و ۱۸۰ دستگاه اتوبوس نیز امسال بازسازی‌شده و به ناوگان اضافه می‌شود.

وی با اشاره به ورود ۱۰ دستگاه اتوبوس بازسازی‌شده به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم، تأکید کرد: در مرحله نخست اقدامات لازم برای بازسازی ۸۰ دستگاه اتوبوس از سال گذشته در جریان قرار گرفته است که امروز نخستین سری از این اتوبوس‌ها وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم می‌شوند.

شهردار قم با ابراز امیدواری از تأمین حداقل ۴۰۰ دستگاه موردنیاز ناوگان اتوبوسرانی تا پایان سال گفت: امیدواریم قراردادهای مابقی اتوبوس‌ها نیز تا پایان سال قطعی شده و ناوگان اتوبوسرانی قم برای سال ۱۴۰۰ با تمام ظرفیت به مدار وارد شود.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true