×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
موازی کاری در نهادهای خیریه و تشکل های مردم نهاد باید کنار گذاشته شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان قم طی سخنانی با اشاره به توجه ویژه به حوزه ی جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: باید سهم جوانان در اجرای این بیانیه عملیاتی شود.

وی با اشاره به فعالیت ۵۰ سازمان مردم نهاد در حوزه جوانان در استان قم خاطرنشان کرد: بایستی طرح هایی برای نقش آفرینی این تشکل ها در برنامه ریزی های استانی لحاظ شود.

سرمست گفت: فعالیت خیرین سلامت و موکب های مردمی در قم بسیار تاثیرگذار و ارزشمند است و نمونه این فعالیت ها در استانهای دیگر کمتر مشاهده می شود.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: تمام برنامه ریزی های دستگاهها در زمینه های مختلف باید هم راستا با کاهش حداکثری زنجیره شیوع و پیامدهای تلخ ابتلا به بیماری کرونا جهت دهی شود .

استاندار قم ابراز کرد: باید نقش جوانان در مدیریت کرونا و پساکرونا در برنامه ریزی های تشکل های مردم نهاد قم دیده شود.

سرمست افزود: آفت موازی کاری در نهادهای خیریه و تشکل های مردم نهاد باید کنار گذاشته شود و با مشخص کردن جامعه هدف، هیچ فرد نیازمندی بی نصیب از بسته های حمایتی نماند.

وی گفت: در کنار ارائه بسته های حمایتی از اقشار آسیب دیده، باید مساله توانمندسازی و اشتغال آفرینی در بین نهادهای خیریه و تشکل های مردم نهاد به عنوان رویکرد اولویت دار دنبال شود.

سرمست در ادامه اظهار داشت: از آنجایی که زمان پایان کرونا در قم مشخص نیست باید سبک سازگاری با این ویروس و مدیریت آن با همراهی مردم و سمن های مردمی تدوین واجرایی شود .

وی ابراز کرد: ارتقای تاب آوری اجتماعی و تولید محتوای فرهنگی در برابر بحران های مختلف انتظاری است که امروز از رسانه ها و سازمان های مردم نهاد می رود.

سرمست با تاکید بر بالفعل شدن همه ی ظرفیت های نهفته استان گفت: از آغاز تشکیل ستاد بحران استان قم از پتانسیل های حاکمیتی و مردمی از جمله نیروهای مسلح، مجمع خیرین، موکب ها ستاد ها و قرارگاهه های مردمی و هیئات مذهبی استفاده کردیم.

وی وظایف ذاتی سازمان ورزش و جوانان و سایر دستگاه های دولتی در قبال جامعه ی هدف خود را نیز مورد توجه قرار داد و با اشاره به تعطیل شدن مراکز ورزشی تصریح کرد: بایستی بر اساس شرایط حاکم بر استان، این اداره کل خود را تطبیق داده و برای پیشبرد اهداف در سایه ی کرونا، برنامه ریزی عملیاتی داشته باشد.

مقام عالی دولت در استان گفت: جامعه هدف مورد نظر ورزش و جوانان شناسایی شوند و آنهاییکه از بیماری کرونا دچار آسیب شده اند بایستی شناسایی و مورد حمایت قرار بگیرند.

وی در پیش بودن ماه مبارک رمضان را نیز مورد توجه قرار داد و با اشاره به تاکیدات رئیس جمهوری مبنی بر حمایت از اقشار آسیب پذیر گفت: دولت برنامه هایی در این زمینه دارد که بایستی به صورت هم افزا با سازمان های مردم نهاد باشد.

استاندار قم تصریح کرد: علاوه بر کمک های معیشتی، بایستی به لحاظ فرهنگی و روانی نیز خانواده های آسیب دیده از بیماری کرونا مورد حمایت واقع شوند.

سرمست همچنین با بیان اینکه همه ی بخش های جامعه در شرایط جاری کشور باید با هم متحد شوند خاطرنشان کرد: دولت و مردم به تنهایی قادر به تحقق توسعه ی کشور در کنار مبارزه با بیماری کرونا را ندارند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true