×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۰ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
برخورد پلیس قم باخودروهای حادثه ساز و بوق زدن های غیرضروری رانندگان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قم از توقیف خودروهای حادثه ساز در قم خبر داد و گفت: با هدف تأمین امنیت ترافیکی و افزایش ایمنی عبور و مرور، پلیس با رانندگان قانون گریز و حادثه آفرین برخورد قاطع، قانونی و بدون اغماض خواهد داشت.

 سرهنگ “مختار پناهی” اظهارداشت: پلیس راه استان قم با با رانندگان متخلفی که با انجام حرکات نمایشی، مخاطره آمیز و یا لج بازی با سایر رانندگان اقدام به رانندگی می کنند، بدون اغماض برخورد کرده و به مقام قضائی معرفی می کند.

وی ادامه داد: سرعت، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ خط قرمز پلیس است و بدون هیچ گذشتی با رانندگانی که مرتکب این تخلفات شوند قاطعانه برخورد می شود.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قم خاطرنشان کرد: در طول مسیر اگر راننده ای مرتکب ۲ تخلف همزمان شود به مدت ۷۲ ساعت خودروی وی توقیف و روانه پارکینگ می شود.

سرهنگ پناهی گفت: رعایت فاصله طولی، خودداری از هرگونه تغییر مسیر ناگهانی، رانندگی در بین خطوط و استراحت در هنگام خستگی مهمترین مواردی است که رانندگان باید به آن توجه داشته باشند.

برخورد پلیس راهور قم با بوق زدن های ممتد و غیرضروری رانندگان

سرپرست پلیس راهور استان قم نیز از برخورد پلیس راهور با بوق زدن های غیرضروری و ممتد رانندگان در سطح استان خبر داد.

 سرهنگ” علی حسن قیصری” با تخلف خواندن اقدام رانندگان به بوق زدن های مکرر، اظهار داشت: در جدول جرایم رانندگی میزان جریمه برای بوق زدن های غیرضروری مشخص شده است.

 وی با بیان اینکه بوق به عنوان وسیله اخطاری- شنیداری در وسیله نقلیه کار گذاشته شده و جز ضروریات است، افزود: موارد میزان استفاده و همچنین نوع صدای بوق در قوانین مشخص است و خارج از این چارچوب مشمول تخلف می شود.

سرهنگ قیصری با اشاره به اینکه زمان استفاده از بوق خودرو مشخص است، ادامه داد: استفاده از بوق برای مطلع کردن راننده دیگر یا عابر پیاده نسبت به حضور خود در صورتی که با سایر علایم اخطاری از جمله چراغ  راهنما یا نور بالا یا پایین نتوانیم نیت خود را اعلام کنیم، به کار می رود.

سرپرست پلیس راهور استان قم با تاکید بر اینکه بوق زدن بایستی از سر اجبار آن هم به صورت منقطع باشد، تصریح کرد: متاسفانه بعضی رانندگان از بوق زدن به عنوان فراخوان مسافر، سلام و خداحاظفی، تشکر یا اعلام اعتراض استفاده می کنند که این موارد نیز ممنوعیت قانونی دارد.

وی با بیان اینکه در جدول جرایم رانندگی میزان جریمه برای بوق زدن های غیر ضروری دیده شده است، خاطرنشان کرد: بوق مجاز طبق قانون بوق ممتد نبوده و از موارد دیگر تخلف و ممنوعیت قانونی می توان به استفاده از بوق های شیپوری، صوت بلبلی یا بوق هایی که صدای احشام و حیوانات است، اشاره کرد.

سرهنگ قیصری با تاکید بر اینکه بوق زدن های غیر ضروری غیر از آلودگی صوتی، استفاده مثبت دیگری ندارند، ابراز داشت: ممکن است یک بوق وحشتناک عامل ترسی برای یک خانم باردار شود در این راستا اگر اتفاقی برای کسی رخ دهد به عنوان مسبب غیر عمد مسئولیت کیفری و مدنی برای فرد خاطی خواهد داشت.

 وی با بیان اینکه گاهاً بعضی از رانندگان سرویس مدارس هم این تخلف را انجام می دهند، ادامه داد: تولید صدای نامتعارف یا ناهنجار از بوق های شیپوری، لوله اگزوز و سامانه صوتی و بلندگو ۴۰ هزار تومان جریمه در پی خواهد داشت.

سرپرست پلیس راهور استان عنوان کرد: استفاده از بوق خودرو در مکان های ممنوع، ۳۰ هزار تومان جریمه دارد و از طرفی اگر افراد از بوق هایی با صدای بلند و غیرمتعارف استفاده کنند، توسط مأموران پلیس راهور برابر جدول راهنمایی و رانندگی،۴۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true