×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۵ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
ضرورت پیش بینی و پیشگیری در بحران یکی از اولویت های مدیریت استان است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم و با حضور معاون رئیس ستاد مدیریت بحران کشور برگزار شد، با اشاره به اقدامات استان در مدیریت بحران در برهه های زمانی مختلف، اظهار کرد: ذخیره گرانبهای علمی و تجربی اعضای ستاد مدیریت بحران و سایر بخش ها در مواجهه با شرایط بحرانی سبب شده تا بهترین نتایج در خروجی اقدامات نصیب استان شود.

استاندار قم سیلاب های ابتدای سال جاری را مورد توجه قرار داد و افزود: با پیش بینی به موقع این سیلاب، تشکیل جلسات مدیریت بحران پیش از وقوع آن و اجرای برنامه ها بر اساس الگو های پیش بینی شده، موفق به خروج از این بحران و ایجاد آرامشی عمومی برای مردم و مسئولین در استان شدیم.

سرمست با تاکید بر دغدغه های ریاست محترم جمهور و معاون اول ایشان در مورد سیلاب های ابتدای سال جاری، ادامه داد: با همت تمام اعضای ستاد مدیریت بحران و سایر دستگاه های امدادی نه تنها بحران سیلاب استان رفع شد، بلکه توانستیم به استان لرستان بصورت ویژه کمک رسانی کنیم.

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر اهمیت برگزاری جلسات ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، تصریح کرد: می توانیم با استفاده از اطلاعات و داده های صحیح دستگاه های ذیربط از وضعیت استان و نیز بهره مندی از نظرات و پیشنهادات شخصیت های برجسته علمی و همکاری مردم نتایج قابل توجهی در کاهش آسیب های حین و پس از وقوع بحران داشته باشیم.

استاندار قم با اشاره به ابلاغ قانون جدید ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، گفت: برای آمادگی دائمی همه بخش های استان، این قانون و مصوبات جلسه در سطح ادارات اجرایی شود، تا برای آمادگی هرچه بیشتر پیش از درگیر شدن با بحران ها، در این زمینه مطالعه کافی صورت گیرد.

وی از جمله موارد مهم دیگر در پیشگیری و مقابله با بحران ها را مشارکت مردم دانست و خاطر نشان کرد: اجرای مانور های آماده سازی جهت توجیه مردم بایستی در دستور کار قرار بگیرد تا استان برای شرایط وقوع بحران آمادگی کامل داشته باشد.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true