×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۴ مرداد - ۱۳۹۹  
false
true
سردار اشتری در دیدار با مراجع :نیروی انتظامی هوشمند می‌شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور امروز در دیدار مراجع تقلید با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی با لطف الهی، هدایت های رهبر معظم انقلاب و تلاش جهادی و انقلابی نیروها، اقدامات خوبی را برای امنیت کشور انجام داده است.

وی افزود: ناجا در عرصه های مختلف توفیقاتی خوبی داشته و امیدواریم که بیش از این بتوانیم خدمت کنیم، شعار امسال نیروی انتظامی “پلس هوشمند؛ امین مردم” است، نیروی انتظامی باید از تکنولوژی و فناوری های روز استفاده کند تا ظرفیت و توانمندی به حدی باشد که از جرایم پیشگیری شده و پیگیری ها سریع تر انجام شود.

فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت: پیش بینی ما است که تا پایان سال ۱۴۰۰ نیروی انتظامی به نیرویی هوشمند تبدیل شود تا بتوانیم خدمات پلیس را دقیق تر و سریع تر به جامعه ارائه کنیم.

وی پلیس را امین جامعه خواند و ادامه داد: نیروی انتظامی حافظ جان، مال و ناموس مردم است و ما سعی داریم که امانتدار مردم باشیم و مردم پلیس را پناهگاه خود بدانند.

سردار اشتری با اشاره به توصیه های رهبر معظم انقلاب به نیروی انتظامی ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که اقتدار ناجا باید همراه با رأفت، عدالت و مهربانی باشد و در این راستا گام های خوبی برداشته شده است.

وی با اشاره به پیش رو بودن موسم اربعین عنوان کرد: یکی از سازمان هایی که بیشترین حضور را دارد و بیشترین خدمت را انجام می دهد نیروی انتظامی است و بیش از ۳۰ هزار نفر از همکاران در مرزها مستقر هستند تا نظم و امنیت برنامه اربعین را برقرار کنند.

فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: سعی کر دیم که با استقرار تجهیزات لازم مردم کمتر در مرزها معطل شوند، تعداد زائران محرم امسال نسبت به سال گذشته ۴ برابر شده است و با توجه به کثرث زائران سعی داریم که خادم آن ها باشیم تا به سلامت به زیارت بروند و برگردند.

وی اضافه کرد: توطئه ها و فتنه های دشمن در عراق با مراسم راهپیمایی عظیم اربعین خنثی می شود و امیدواریم که بتوانیم خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم.

بیانات مراجع معظم تقلید خطاب به فرمانده نیروی انتظانمی کشور:

آیت الله علوی گرگانی:نیروی انتظامی در راستای منویات رهبری و آرمان انقلاب حرکت کند

حضرت آیت الله علوی گرگانی نیروی انتظامی را پیرو رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: پلیس باید به سمت هوشمند بودن حرکت کند، چون چنین راهبردی به نفع جامعه است.

حضرت آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی نیز در دیدار فرمانده نیروی انتظامی با بیان این که مسؤولیت پلیس بزرگ است، اظهارداشت: افراد با هر حرکت ناهنجاری که در کشور رخ دهد، به سراغ نیروی انتظامی رفته و کمک می خواهند.

وی ادامه داد: جمعیت میلیونی زائران اربعین حسینی مسؤولیت پلیس را سنگین تر کرده چون تامین امنیت این تعداد از زائران مهم است.

وی در ادامه افزود: باید مسؤولیت سنگین نیروی انتظامی به پرسنل این نیرو گوشزد شود، سخنرانی های فرماندهان پلیس در این خصوص مهم است.

حضرت آیت الله علوی گرگانی، نیروی انتظامی را پیرو رهبر معظم انقلاب دانست و تصریح کرد: پلیس باید به سمت هوشمند بودن حرکت کند، چون چنین راهبردی به نفع جامعه است، انتظار داریم که گزارش های خوبی در این خصوص در آینده به دست ما برسد.

وی ادامه داد: مراجع عظام تقلید دعاگوی نیروی انتظامی هستند، این نیروها باید همواره در راستای منویات مقام معظم رهبری حرکت کرده و یاری دهنده انقلاب اسلامی باشند.

در ابتدای این دیدار نیز سردار اشتری فرمانده ناجا با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی اظهار داشت: این نیرو به سمت مجاهدت بیشتر گام برداشته است و در برخورد با ناهنجاری های اجتماعی و حفاظت از ارزش های انقلاب خط شکن است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی بیشترین خدمت را به مردم ارائه می دهد و این مسئله به خصوص در ایام اربعین مشهود است، این که خدمتگزار زائران امام حسین(ع) باشیم را نعمت می دانیم.

فرمانده نیروی انتظامی کشور در ادامه خاطرنشان کرد: جمعیتی که امسال به سفر اربعین می روند، بیشتر از سال های گذشته است.

سردار اشتری با بیان این که پلیس در سراسر کشور برای حفظ مال و جان مردم خدمت می کند، افزود: پلیس هوشمند امین مردم است و ما به دنبال حرکت به سمت پلیس در تراز اسلامی بوده و در این جهت حرکت می کنیم.

آیت الله جوادی آملی در دیدار سردار اشتری:جلوی غارت و چپاول در کشور را بگیرید | راه شهادت برای ناجا همچنان باز است

حضرت آیت الله جوادی آملی نیز تأکید کرد که در مقابل دهه های فرهنگی، برخی دهه غارت و چپاول کشور را داشتند که از آنها غفلت شده بود و شما می توانید جلو این افراد را بگیرید.

همزمان با هفته نیروی انتظامی، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله جوادی آملی دیدار و گفت وگو کرد.

حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به نزدیک شدن به ایام اربعین سید و سالار شهیدان علیه السلام، در این دیدار بیان داشت: جریان سید الشهدا یک دستور عبادی دارد و یک دستور سیاسی و نظامی؛ شعار رسمی ما در این ایام این است که «أَعْظَمَ اللَّهُ أُجُورَنَا و اجورکم بِمُصَابِنَا بِالْحُسَینِ(عَلَیهِ السَّلَام) وَ جَعَلَنَا وَ إِیاکُمْ مِنَ الطَّالِبِینَ بِثَأْرِهِ»، بخش اول این شعار، همان بخش عبادی است که نشان می دهد ما مصیبت‌ زده‌ایم و برای آن حضرت سوگواریم، که اجر آن محفوظ است اما این جمله «وَ جَعَلَنَا وَ إِیاکُمْ مِنَ الطَّالِبِینَ بِثَأْرِهِ» یعنی خدایا آن توفیق را به ما مرحمت کن که ما خونبهای حسین‌بن‌علی(ع) را بگیریم. این همان بخش سیاسی و نظامی این جریان است.

وی ادامه داد: گرفتن خونبها حق فرزندان مقتول است، اینکه ما این مطالبه را داریم در واقع تفسیر آن حدیث وجود مبارک پیغمبر(ص) است که فرمود «أنا و علی ابوا هذه الامه»، حضرت رسماً بیان کرد ما حاضریم شما را به عنوان فرزندی قبول کنیم، بیایید فرزند ما بشوید و ما نیز این دعوت را پذیرفتیم در نتیجه ما نه تنها شیعه ایم، بلکه فرزندان این حضراتیم.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از خدمات نیروی انتظامی اظهار داشت: همین افتخار برای نیروی انتظامی بس، که راه شهادت برای نیروی انتظامی همچنان باز است و ما هنوز شاهد این هستیم که چه در مرزها و چه در دیگر بخش ها این نیرو، شهدایی را تقدیم انقلاب و کشور می کند.

حضرت آیت الله جوادی آملی در توصیه ای به نیروی انتظامی، گفت: نکته بسیار مهم این است که آن مامور نیروی انتظامی که در ابتدای وقوع جرم، پرونده را تنظیم می کند، در رسیدن قضات به حقیقت، سهم مهم و تعیین کننده دارد. به عبارت دیگر آن مامور نیروی انتظامی می تواند مسیر قضای قاضی را راهبری کند، لذا این عزیزان ما باید بسیار در کار خود و نوشتن گزارش ها حساس و مراقب باشند و تا چیزی برای آنها مسلم و کاملاً روشن نشده است گزارش خود را ننویسند.

وی ادامه داد: نکته مهم دیگر این است که نیروی انتظامی باید پیگیر گزارش های خود باشد و این نباشد که به صرف گزارش کردن جرم، اکتفا کنند بلکه بعد از آن باید نظارت کنند و نتیجه گزارش خود را رصد کنند تا حق به حق دار برسد. اگر آن کسی که مأمور نیروی انتظامی است تلاش و کوشش عالمانه کند و پرونده درستی را تنظیم و ارائه کند اما ثمره و نتیجه گزارش خود را رصد نکند، در واقع زحمت نیروی انتظامی را هدر داده است.

مفسر برجسته قرآن کریم تاکید کرد: امروز نیروی انتظامی این توان را دارد که مطالبه گر باشد، که اگر گزارش تخلفی را داده چرا پیگیری و رسیدگی نشده است؟ در نتیجه کار را تا انتها دنبال کنید و پرونده شما برای شهادت باز است لذا در این مسیر هراسی نیز نداشته باشید.

حضرت آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: در کشور دهه های مختلف فرهنگی همچون دهه کرامت، دهه ولایت و امثالهم وجود دارد، ولی برخی در مقابل این دهه ها، دهه غارت و چپاول کشور را داشتند که از آنها غفلت شده بود و شما می توانید جلو این افراد را بگیرید.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی سربلند است و می تواند امر به معروف و نهی از منکر را در بالاترین سطح یعنی در سطح کارگزاران و مسؤولان نظام انجام دهد و کسی نمی تواند در مقابل فداکاری شما بایستد، چراکه خون پاک شهدا و عنایت اهل بیت علیهم السلام حامی شماست.

در ابتدای این دیدار سردار اشتری گزارشی از اقدامات نیروی انتظامی و برنامه های این نیرو برای هوشمند سازی و استفاده از فناوری‌های نوین در راستای ارتقای توان خود و همچنین گزارشی از خدمت رسانی نیروی انتظامی به زائران اربعین حسینی ارائه کرد.

آیت الله سبحانی:دشمن نمی خواهد اربعین باشکوه برگزار شود | تقویت امنیت تثبیت حیات است

حضرت آیت الله سبحانی نیز با اشاره به اغتشاشات عراق گفت: دشمن نمی خواهد اربعین باشکوه برگزار شود اما اراده خداوند فوق اراده هاست و کارها طبق مشیت او پیش می رود.

حضرت آیت الله جعفر سبحانی در دیدار فرمانده ناجا در قم ضمن تبریک هفته ناجا به روایتی از امیرالمومنین حضرت علی (ع) در نهج البلاغه اشاره کرد و اظهار داشت: جایی که امنیت نباشد، زندگی هم در آنجا نیست، هر نوع فعالیتی در کشور چه فردی و چه اجتماعی بستگی دارد به اینکه یک نوع امنیتی بر جامعه حاکم باشد تا فرد و اجتماع کارشان را پیش ببرند و اگر امنیت نباشد همه امور به خطر می افتد، در این جاست که حقیقت کلام مولا در نهج البلاغه روشن می شود، تثبیت امنیت، تثبیت حیات و زندگی است.

وی ادامه داد: عمل نیروی انتظامی امروز عبادت است و برای آن پاداش می دهند، ناجا در این ایام امنیت داخل کشور و هم امنیت مرزها را برای زوار اربعین تامین می کند، بنابراین کار شما مضاعف شده و ثواب آن هم مضاعف است، دشمن نمی خواهد مراسم اربعین به این شکل برگزار شود و اغتشاشات اخیر عراق هم حاکی از این امر است وگرنه مشکلات همیشه بوده ولی چرا در این ایام اغتشاشات را صورت دادند، اراده خداوند فوق اراده هاست و کارها بر طبق مشیت او پیش خواهد رفت.

سردار حسین اشتری در ادامه این دیدار، در سخنانی اظهار داشت: نیروی انتظامی به جهت تنوع ماموریت ها و حضور در اقصی نقاط کشور یکی از نهادهایی است که بیشترین خدمات را به مردم ارائه می دهد.

وی افزود: نیروی انتظامی سالیانه ده ها میلیون خدمت در سراسر کشور به مردم ارائه می دهد، در مباحث امنیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کارهای خوبی انجام شده و با راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی اقدامات موثری در این زمینه صورت گرفته است و الحمدلله در موضوع امر به معروف و نهی از منکر نیز سرآمد است البته در این زمینه باید کارهای زیادی انجام گیرد و جای کار دارد.

فرمانده ناجا اضافه کرد: ما سعی کردیم خدمتگزار مردم باشیم و منویات و توصیه های مقام معظم رهبری را که فرمودند”پلیس باید اقتدار همراه با رحمت، رفعت و مهربانی را داشته باشد”، پیاده کنیم.

فرمانده ناجا بیان داشت: در این ایام توفیق داریم خادم مردم در بحث اربعین باشیم، یکی از سازمان هایی که بیشترین خدمت را در این ایام به زائران اربعین ارائه می دهد، نیروی انتظامی است؛ این نیرو با ۳۰ هزار نفر در مرزها به صورت مستقیم ارائه خدمت می کند و تعداد زیادی نیز به صورت غیرمستقیم و شبانه روزی در صدور گذرنامه کار می کنند و ما آمادگی لازم را داریم.

سردار اشتری تصریح کرد: امروز به مناسبت هفته ناجا هم برای زیارت حضرت معصومه (س) و هم دیدار مراجع تقلید به قم آمدیم که هم برکتی برای کارمان و هم توشه ای برای آخرت ما باشد.

آیت الله مصباح یزدی:رهبری به جامعیت حضرت آیت الله خامنه ای در دنیا نداریم

رییس مؤسسه امام خمینی(ره) نیز با اشاره به تدابیر عالی رهبر انقلاب گفت: در جهان، رهبری نداریم که تدابیری اینگونه جامع داشته باشد و هیچ رهبری قابل مقایسه با ایشان نیست.

آیت الله محمد تقی مصباح یزدی در دیدار سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی، با اشاره به اهمیت حکومت اسلامی، اظهار کرد: خداوند را شکر می کنیم که پس از ۱۴ قرن از ظهور اسلام، حکومت مقتدر اسلامی شکل گرفت و این نمونه در دنیا ثابت کرد که یک حکومت اسلامی در عصر کنونی می تواند جامعه را مدیریت کند.

وی ادامه داد: خداوند را شکر می کنیم که پس از ارتحال امام خمینی(ره)، جانشین شایسته ای برای ایشان نصیب ما کرد که مایه افتخار ایران زمین است، ما رهبری داریم که کشورهای دیگر به تبعیت از ایشان افتخار می کنند.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: خداوند برای رهبر معظم انقلاب، یارانی مقدر فرمود که اهداف ایشان را محقق کنند و مایه سعادت مردم باشند.

آیت الله مصباح یزدی، برآیند کلی نظام اسلامی را مثبت و رو به بالا دانست و تصریح کرد: امیدواریم که نظام ما روز به روز پیشرفت کند و بایستی شکرگزار این نعمت باشیم.

وی ادامه داد: یکی از بزرگ ترین وظایف ما مبارزه با فسادهاست که انواع مختلف دارد، ریشه فسادها به ۲ عامل اصلی برمی گردد؛ یک عامل نادانی و عامل دیگر این است افرادی می دانند، ولی ترس از دست دادن منافع دارند.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: برای مبارزه با مفاسد باید افراد تعلیم و مورد تربیت قرار بگیرند تا به وظایف خود عمل کنند،فعالیت های بسیار مثبتی براساس تدابیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در این راستا انجام شده؛ در جهان، رهبری نداریم که تدابیری این گونه جامع داشته باشند و هیچ رهبری قابل مقایسه با ایشان نیست.

آیت الله مصباح یزدی، تقویت روحیه خدا خواهی را ضروری دانست و تصریح کرد: روحیه خودخواهی موجب مفاسد می شود و باید مدیران روحیه تقوا را در نیروهای خود تقویت کنند تا با اخلاص کامل به وظایف خود عمل کنند.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه صفا، اخلاق و صمیمیت به وضوح در نیروی انتظامی دیده می شود، تصریح کرد: خالصانه عرض می کنم، نیروی انتظامی نعمت بزرگی است که خداوند به ما عطا کرده و از این بابت خدا را شاکر بوده و همه باید به این نیرو کمک کنند.

در ادامه این دیدار، سردار حسین اشتری نیز با اشاره به برنامه‌های هفته نیروی انتظامی، اظهارکرد: یکی از برنامه‌های این هفته دیدار با مراجع عظام تقلید و علما است تا از رهنمودهای آنها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی به عنوان رکن اصلی امنیت در عرصه‌های مختلف به صورت هوشمندانه حضور دارد، امنیت کنونی به دلیل خون شهدا و رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است و نیروی انتظامی در این عرصه شهدای زیادی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور به اقدامات ناجا در کمک به سیل زدگان و همچنین فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند”در قضیه سیل هم بحمدالله نیروی انتظامی خوش درخشید و خوب خدمت کرد”، افزود: این نیرو در حوادث مختلف با روحیه جهادی به مردم خدمت می‌کند.

سردار اشتری در ادامه اظهار کرد: نیروی انتظامی در مراسم های مختلف با کمک مردم برای حفظ امنیت حضور داشت بحمدالله در سال جاری با وجود تهدیدات، هیچ مشکل امنیتی در ماه محرم رخ نداد، نیروی انتظامی در اربعین حسینی(ع) نیز به صورت شاخص عمل می‌کند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی دارای جایگاه خاصی نزد مردم بوده و به دنبال ارتقاء این جایگاه هستیم، خاطرنشان کرد: امسال تعداد زائران از ابتدای ماه محرم تا هفتم ماه صفر نسبت به سال گذشته ۴ برابر شده و برای تسهیل تردد زائران و امنیت آنها آماده هستیم.

آیت الله نوری همدانی:نیروی انتظامی با ناهنجاری‌ها برخورد قاطع کند | برای حجاب فرهنگ سازی شود

حضرت آیت الله نوری همدانی نیز با تأکید بر اجرای دستورات دینی در جامعه و فرهنگ سازی برای عمل به فرامین اسلامی خواستار مقابله قاطع با هنجارشکنان شد.

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی با تجلیل از خدمات ناجا، ایجاد و برقراری امنیت را از وظایف مهم نیروی انتظامی دانست و گفت: امنیت نعمت بسیار بزرگی است و به فرموده اهل بیت(ع) امنیت و سلامت از نعمت های مجهول هستند که تا انسان آن ها را از دست ندهد متوجه اهمیت آن نمی شود.

وی افزود: بحمدالله شما توانسته اید با توفیق خداوند و با قدرت امنیت را برقرار کنید، خوشبختانه به برکت اخلاص نیروهای مجاهد نظامی و انتظامی، ایران اسلامی از امنیت بسیار خوبی برخوردار است و شاهد امنیت مرزها هستیم؛ باید تأمین امنیت و مبارزه با قاچاق و مواد مخدر همچنان در دستور کار ناجا باشد.

این مرجع تقلید با تأکید بر برقراری امنیت در همه جوانب از جمله فکری، مالی و فرهنگی اظهار داشت: الحمدلله شما توفیق برقراری امنیت را در جنبه های گوناگون دارید، مسؤولان باید نسبت به امنیت، اجرای عدالت و تأمین امکانات برای مردم اهتمام داشته باشند؛ نیروی انتظامی با اقتدار خود امنیت را در سطح عالی در کشور برقرار کرده است.

وی ارتباط نیروی انتظامی با مردم را ضروری دانست و ادامه داد: پرسنل نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی شبانه روز در حال خدمت هستند تا مردم با آرامش و آسایش به امور زندگی خود رسیدگی کنند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر مقابله جدی نیروی انتظامی با هنجار شکنی ها ابراز داشت: حجاب یکی از ارزش های مهم اسلامی است و باید با بی حجابی ها و هنجارشکنی ها برخورد شود.

وی عنوان کرد: باید برای رعایت ارزش ها به ویژه حجاب فرهنگ سازی شده و دستورات اسلام اجرایی شود، بانوان دارای عفاف هستند اما باید حجاب را هم رعایت کنند و به دستورات دینی اهتمام داشته باشند، مراکز و نهادها باید متحد باشند تا با امر به معروف این اصل اسلامی رعایت شود.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: باید به پرسنل خود توجهات لازم را داشته باشید، مدیر مجموعه باید نسبت به نیروهای خود توجه داشته باشد و بر اجرای اخلاق اسلامی تأکید توسط آن ها تأکید کند؛ خوشبختانه از وقتی که جنابعالی مسؤولیت نیروی انتظامی را بر عهده گرفتید خدمات و برنامه های خوبی ارائه کردید و برای شما آرزوی موفقیت داریم.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی: امنیت و آرامش کشور به واسطه توجهات امام زمان(عج) است

این مرجع تقلید شیعیان نیز گفت: اگر کشور ما بحمدالله تعالی در امنیت و آسایش هست همه از توجهات حضرت ولی عصر آقا امام زمان(عج)است، افتخار داریم همه سرباز آن حضرت باشیم.

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی که در بیت معظم له برگزار شد، اظهار داشت: کار بزرگی که شما انجام می‌دهید نزد خداوند متعال ثواب و اجر بسیار زیادی دارد، کار شما مقدس و عبادت است.

وی با بیان اینکه آسایش و امنیت و رفاه مردم همه بستگی به کار و زحمات شما دارد،افزود: امروز اگر کشور ما بحمدالله تعالی در امنیت و آسایش هست همه از توجهات حضرت ولی عصر آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است، افتخار داریم همه سرباز آن حضرت باشیم.

مرجع تقلید شیعیان با تقدیر از خدمات صورت گرفته توسط نیروی انتظامی بیان کرد: مردم ما قدرشناس هستند و قدر زحمات شما را می‌دانند، شما هم باید خودتان بر این نعمت بزرگ و شغل مقدسی که دارید شاکر باشید.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه تصریح کرد: ان شاءالله تعالی با اخلاص و نیت پاک، قلب مقدس آقا امام زمان عج را بتوانید از خودتان راضی نمائید.

آیت الله صافی گلپایگانی با تاکید بر اینکه برای شما و برای خدمتگزاران به مردم دعا می کنم،گفت: سلام من را به همه پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی به خصوص کسانی که در این روزهای تعطیل برای آسایش و امنیت مردم تلاش می‌کنند، برسانید و به آنها بگوئید که ما دعاگوی همه شما هستیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم روز به روز به عزت و عظمت سربلندی مملکت اسلامی ما افزوده شود و منطقه به طور کامل از شر دشمنان اسلام راحت گردد و همه مسلمانان در امنیت و رفاه کامل قرار گیرند.

امام‌جمعه قم: مردم برای ‌آسایش بیشتر باید ‌به توصیه‌های ‌نیروی انتظامی عمل کنند

امام‌جمعه قم گفت: جامعه برای ایمنی و آسایش باید هشدارها و توصیه‌های پلیس و نیروی انتظامی را جدی گرفته و به آن عمل کند چرا که نگاه نیروی انتظامی خدمت معنوی و اخلاقی به جامعه است.

آیت‌الله سید محمد سعیدی نیز پیش از ظهر امروز در دیدار سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت برگزار شد،اظهار داشت: معنویت و اخلاق دو ویژگی ممتاز نیروی انتظامی است.

وی بابیان اینکه پلیس باید مأموریت‌های خود را زیرکی و هوشیاری انجام دهد، بیان کرد: ارتقای معنویت در کنار ارتقای ابزار و لوازم از ملزومات موفقیت پلیس است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) با اشاره به حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) عنوان کرد: مؤمن چنین است که نفسش از او در زحمت است و مردم در پرتو و سایه او در راحتی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در قم تصریح کرد:امروز نیروهای مؤمن انتظامی به این ویژگی مزین هستند و آسایش را برای هم‌وطنان مهیا می‌کنند، پلیس ایران اسلامی امروز با برخورداری از معنویت و اخلاق در پرتو قرآن و عترت به یک پلیس سرآمد در کل جهان تبدیل‌ شده و متمایز از پلیس در سایر کشورهای جهان است.

امام‌جمعه قم بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب نگاه ویژه‌ای به نیروهای نظامی و انتظامی دارند، گفت: هر چه ارتقاء و پیشرفت در نیروی انتظامی صورت بگیرد، فعالیت این نیرو گسترده‌تر و هوشمندتر خواهد شد.

آیت‌الله سعیدی بابیان اینکه مردم باید قدرشناس باشند که نیروی انتظامی و پلیسی با این تراز در خدمت آن‌هاست، ادامه داد: معنویت و اخلاق و همچنین امین بودن و ایجاد امنیت دو بال موفقیت نیروی انتظامی است.

وی خاطرنشان کرد: جامعه برای ایمنی و آسایش باید هشدارها و توصیه‌های پلیس و نیروی انتظامی را جدی گرفته و به آن عمل کند، نگاه نیروی انتظامی خدمت معنوی و اخلاقی به جامعه است، ابزار کار شما در مأموریت‌ها ابتدا معنویت و اخلاق و بعد شدت عمل با تخلفات و ناهنجاری‌هاست.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true