×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۱ آذر - ۱۳۹۸  
false
true
قم در مبارزه با‌مواد مخدر موفق به کسب رتبه ی برتر کشور شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛استاندار قم، ضمن بیان کسب رتبه برتر‌ مبارزه با‌مواد مخدر در سال ۹۷ توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم‌ در سایه تعامل و همکاری تمامی اعضا بر ضرورت خودارزیابی مجریان مصوبات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جهت کسب نتایج عملیاتی و بر اولویت بندی قشرآسیب پذیر جامعه در اجرای برنامه های پیشگیری از گرایش به مواد مخدرتاکید کرد.

دکتر بهرام سرمست استاندار قم در سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم با تاکید بر هماهنگی و تعامل بیشتر دستگاههای اجرایی در امر مبارزه با مواد مخدر در استان، اعلام کرد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم در ارزیابی عملکرد سال ۹۷ رتبه برتر در مبارزه با مواد مخدر را کسب نمود است.

استاندار قم با اشاره به لزوم برنامه محوری در مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر، اضافه کرد: تعهد اجرایی برنامه های مصوب بر اساس زمان بندی مشخص و تمهید ساز و کار های اجرایی از الزامات تهیه مصوبات در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هستند.

سرمست از موارد مهم در نمود عملی مبارزه با مواد مخدر را، خود ارزیابی دستگاه های ذیربط دانست و تصریح کرد: هر بخش باید با ارزیابی خود از اقدامات و تکالیف صورت گرفته و میزان پیشرفت برنامه ها تحت نظارت دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، ضمن بررسی قابلیت اجرای این برنامه ها، تعامل لازم با مدیریت استان را عملیاتی کند.

وی با اشاره به آمارهای استان قم در امر مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری، درمان و آموزش در این حوزه، ادامه داد: عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قابل قبول است و با هدفمندی و نظام مندی مصوبات در مسیر این مبارزه می توانیم شاهد کسب توفیقات بیش از پیش باشیم.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همچنین به نقش تشکل های مردمی در این مقوله اشاره کرد و گفت: بهره گیری و جلب مشارکت سازمان های مردم نهاد در اجرای برنامه ها و حمایت از طرح های مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر می تواند در ایجاد فرهنگ عمومی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر نقشی اساسی ایفا کند.

استاندار قم در خاتمه با تاکید بر لزوم مناسب سازی برنامه ها جهت جوامع هدف مختلف، خاطر نشان کرد: اقشار آسیب پذیر در مواجهه با این پدیده شوم، بیشتر از سایر اقشار متحمل ضربات جبران ناپذیر می شوند و باید اولویت شورا در پاکسازی محیط و آموزش جامع پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در استان باشند.

گفتنی است در این جلسه دستگاه های عضو شورا گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر و نیز درمان معتادین در مراکز ترک اعتیاد ارائه دادند.

پایان پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true