×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

گروه‌های جهادی فعال در قم تجلیل شدندبسیج عنصری مهم در مبارزه با استکبار جهانی استاستاندار قم بر پیگیری اجرای سریع قانون جهش تولید مسکن تاکید کردپیروزی پرگل مس سونگون مقابل فردوس قمثبت‌نام بدون آزمون در دانشگاه پیام نور قمباغ پرندگان قم نهم آذرماه بازگشایی می شودفوت یک نفر و بستری ۲۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قمسرپرست معاونت هماهنگي امور زائرين استانداري قم منصوب شدمسابقات سوارکاری پرش در استان قم برگزار شددستگیری کلاهبردار ۲۰۰ میلیارد ریالی در قمفوت ۵ بیمار دیگر کرونایی در قم نائب قهرمانی مسابقات تیراندازی بسیج به قم رسیدمسابقات سوارکاری استان قم با معرفی نفرات برتر پایان یافتطرح زمستانی پلیس راه قم آغاز شدمراسم بزرگداشت امامزاده موسی مبرقع در قم برگزار شداسامی منتخبین مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن کریم معرفی شدثبت و رصد اطلاعات جامع پل‌های جاده ایی استان قمسرپرست دفتر فناوري اطلاعات، امنيت فضاي مجازي و شبكه دولت استانداري قم منصوب شدکشف پرتقال با طعم تریاک در قمبرگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در قم
فاطمه خانعلی(کارشناسی ارشد روان شناسی بالینی)
true
توصيه هاي خواندني  روان شناسی بالینی براي زوج هاي جوان در 9 مقاله
توصيه هاي خواندني براي زوج هاي جوان،پذیرش بی قید و شرط در تربیت فرزند،هفت روش ابراز علاقه به فرزندان،ايجاد هيجان مثبت در زندگي،لزوم مراجعه زن و شوهرِ مُتعارض به زوج درمانگرِ متخصص ومتعهد،چگونه با حسادت کودکان مواجه شویم؟ ،حل اختلافات زناشويي بدون باخت،در ستایش امیدواری،راه های افزایش امیدواری،مردان مریخی زنان ونوسی (بهبود روابط زوجین) از جمله عناوین این 9 مقاله روانشناسی بالینی است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛فاطمه خانعلی(کارشناسی ارشد روان شناسی بالینی) در 9 مقاله علمی و کاربردی توصیه هاو راهکارهای عملی بسیار ارزشمندی را خطاب به زوج های جوان نگاشته است که متن کامل آنها به شرح ذیل است:

**توصيه هاي خواندني براي زوج هاي جوان

رضايت زناشويي در حفظ تعادل زندگي و جو عاطفي خانواده نقش حياتي دارد و عامل موثري براي مقابله با فشارهاي رواني و داشتن عملکرد مناسب در زندگي است.

 9 توصيه زير مي تواند به افزايش رضايت از زندگي شما بيش از پيش کمک کند:

1-به صحبت هاي همسر خود هميشه با دقت گوش بدهيد.

نوع صحبت کردن،بلندي يا کوتاهي صدا،نوع کلماتي که استفاده مي شود به خوبي بيانگر احساس،حالت رواني و دروني همسرتان مي باشد.

شنيدن،یکی از انتظارات بسیار مهمی است که همسرتان از شما دارد و کمک مؤثری است که مي توانيد به زندگي مشترکتان بکنيد،اما قطعا زماني که در آشپزخانه هستيد يا اينکه در اتاق مشغول کاري هستيد، نمي توانيد صداي همسرتان را که روي کاناپه جلوي تلويزيون نشسته را به خوبي بشنويد يا با او گفت و گو کنيد،ولي دوري شما حق همسرتان نيست، پس نبايد در اين مورد کاملا او را نااميد کنيد و لازم است زمانی را برای گفت و گوی دونفره سازنده اختصاص دهید.

2 –هميشه در چشمان همسر خود نگاه کنيد.(ارتباط چشمی برقرار کنید)

مانند روزهاي اولي که با هم ازدواج کرده بوديد و عاشقانه يکديگر را نظاره مي کرديد.

چشم ها تاثير فوق العاده اي در جذب و استحکام بخشيدن به روابط زناشويي دارند،هميشه با چشماني عاشقانه همسر خود را نگاه کنيد تا او به ياد داشته باشد شخصي در دنيا او را دوست دارد و انتظارش را مي کشد.

3 –هميشه همسرتان را در هر شرايطي که هستید،حمايت کنيد.

حمايت معناي مختلفي دارد و تنها به معناي حمايت مالي نيست. گاه حمايت احساسي و حمايت فکري بسيار مهم تر از حمايت هاي مالي مي باشد،به همسرتان اطمينان دهيد که در هر موقعيت و هر زماني به او اعتماد کامل داريد.

4 –اجازه دهيد همسرتان در رابطه با مشکلاتش صحبت کند.

حتي اگر شنيدن اين مشکلات براي شما خوشايند نباشد يا ناراحت شويد.

براي مثال :اگر همسرتان به شما مي گويد که در حال ورشکسته شدن مي باشد به جاي اينکه به او بگوييد:نه ! من طاقت ندارم،جواب فاميل را چه بدهم،از اين پس چطور زندگي کنيم و يا سوالاتي بدين سبک…باهمسرتان همدلی کنيد،اجازه دهيد او به صحبت هايش ادامه دهد،از او بپرسيد حالا چه فکري دارد؟ چه طور مي توانيد با هم راه حلي پيداکنيد؟

فراموش نکنيد همسرتان به کمک، همدلي و هم احساسی شما نيازمند است،نه ملامت و افکاري که دردهاي او را مضاعف کنند.

5- جست و جوی اشتباه ممنوع

فکر نکنيد بيشتر مي دانيد و مي توانيد اشتباهات ديگران را اصلاح کنيد.اين که مدام غلط هاي گفتاري همسرتان را بگيريد،از لباس پوشيدن و جويدن غذاي او ايراد بگيريد و احساس داناي کل بودن کنيد، مي تواند رابطه شما را به وضعيت خطرناکي سوق دهد.اين رفتار باعث خواهد شد همسرتان در مقابل شما احساس ناامني کرده و اعتماد به نفسش پايين بيايد و زماني که در جمع حضور دارد براي هر کاري که مي کند منتظر واکنش شما بماند يا به خاطر استرسي که در او به وجود آورده ايد بيشتر از قبل اشتباه کند.

6–از همسرتان راجع به علايق اش سوال بپرسيد.

شايد هرگز در اين رابطه با شما صحبت نکند اما زماني که سوال مستقيم پرسيده شود،او متوجه اهمیت خودش در نگاه شما می شود و آسان تر پاسخ  مي دهد.

7–از غر زدن بر سر موضوعات کوچک و بي اهميت جدا ًبپرهيزيد.

بسياري از دعواها و بحث هاي جدي از همين مورد آغاز مي شوند. اينکه خانم يا آقا سر موضوع کوچکي آنقدر غر مي زند تا عرصه را بر طرف مقابل تنگ مي کند و در نتيجه او نيز به دفاع از خود مي پردازد.

8- زيرکي و بامزه بودن

اين گونه افراد تمام اطرافيان خود را به وجد مي آورند و باعث شادي و خوشحالي همسرشان مي شوند. سياست خنداندن و سرگرم کردن، سياست جذابي براي مردان است که باعث مي شود زنان آنها از بودن در کنارشان خسته نشوند.

9- بخشش،عشق مي آورد.

شايد اين يک حقه زنانه باشد اما اگر مي خواهيد در زندگي مشترکتان موفق باشيد بايد اين حقه را هم ياد بگيريد. درست زماني که همسرتان انتظار دارد با او برخورد کنيد و سرزنشش کنيد، ببخشيدش و از کنار خطاي او بگذريد. فرض کنيد که ناخواسته اشتباهي که مي دانسته آزارتان مي دهد را انجام داده و حالا به دليل واکنشي که از شما انتظار دارد مضطرب است،مي توانيد در اين لحظه او را غافلگير کنيد و هم متانت و بزرگواري خودتان را نشان دهید و هم با يک بخشش غير منتظره او را هزار برابر عاشق تر کنيد.

...............................................................................................................................................................................

پذیرش بی قید و شرط در تربیت فرزند

یکی از مهم ترین اصول در شیوه های فرزند پروری، اصل پذیرش بی قید و شرط است. متأسّفانه برخی از والدین امروزی، بیشتر از این که به فکر پرورش استعدادهای فرزندان خویش باشند، در تلاش اند تا فرزندان را آن گونه که خودشان می خواهند تربیت کنند. در واقع فرزندان گرفتار والدینی هستند که در حال حل کردن کشمکش های شخصی خود با استفاده از فرزندانشان هستند. واضح تر اینکه پدری که نگران است یا نگرانی های خود را از جامعه می بیند به خانواده و فرزندان خویش انتقال می دهد و حال پسر 16 ساله اش که تمایل دارد از منزل خارج شود، به جای احترام به نیاز تحولی فرزند، اقدام به ارائه نگرانی خویش به زبانی بازدارنده می نماید و  هر دو طرف دچار ناراحتی می شوند. از طرفی نگرانی خویش را بد عنوان می کند، از طرفی دیگر فرزند را از خود می رنجاند.همچنین خود را به فرزندش بد معرفی می کند و فرزند ناکام شده و عصبانی می شود.

از اصول مهم در فرزند پروری پذیرش بی قید و شرط است. در زمان ملاقات با خیلی از مراجعین، زمانی که فقط پذیرش بی قید و شرط را عنوان می کنیم، با برافروختگی والدین روبرو می شویم که: «ای داد! آقای مشاور! شما می خواهی ما بچمون رو ول کنیم؟! شما خودت بچّه نداری نمی فهمی!! شما مادر نیستی، درک نمی کنی...» در ادامه توضیح والدین متقاعد می شوند که:

هر انسانی خارج از هر فرهنگ، مذهبی، قومیت و ملّیتی، در هر سنّی، یک نیازهای روانی دارد که برای رسیدن و ارضای آن تلاش می کند.یکی از مهم ترین نیازهای آدمی آزادی در حقّ انتخاب است. واژۀ آزادی، هیچ صنمی با بی قید و بندی ندارد. روان شناسان معتقدند،محدودیت در مقابل آزادی همیشه باید باشد، امّا به صورت واقع بینانه،به این صدق که«پسرم تو می توانی عصر را بیرون باشی،اما بیشتر از ساعت فلان نمان» یا چقدر خوب است که مدل موهایت را اینگونه اصلاح کرده ای...

پذیرش بی قید و شرط در فرزند پروری، به معنای احترام به آزادی انتخاب فرزندان است. گاهی این مهارت در همسرداری هم کاربرد دارد. برای دریافت توضیحات بیشتر بهتر است از مشاورین و روان شناسان کمک حرفه ای دریافت کنید، زیرا در این مجال آموزه های این تکنیک مفید و مؤثر، جای نمی گیرد.

لیک از هر آنچه مهم تر، برخی از تکنیک ها را چه به صورت مورد استفاده با همسر چه با فرزند ،به صورت تیتر در زیر اشاره می کنیم:

*در حدّ توان خویش در برای موقعیّت هایی که باب طبعتان نیست،خویشتنداری کنید.

*تلاش کنید مهارت همدلی را در ارتباط با همسر و فرزندتان بیاموزید.

*قبل از اینکه موضوعی از فرزندتان یا همسرتان را رد کنید، در ابتدا خوب گوش دهید، نظر وی را تأیید کنید، سپس در شواهد خویش برای ردّ نظر اقدام کنید.

*همه چیز موقّتی است، آرایش صورت دختر شما، اصلاح موهای پسرتان، تأخیر در ورود به منزل همسرتان، طبخ غذای نامبطوع، همگی موقتی هستند و گذرا، اوّل نگرانی خودتان را پیدا کنید، سپس به تغییر طرف مقابل تلاش کنید.

...........................................................................................................................................................................

 هفت روش ابراز علاقه به فرزندان

فرزندان ما مهم ترين ارثيه در جهان هستند و عشق ما نسبت به کودکانمان با اهميت ترين ارثيه ما براي آن ها محسوب مي شود. اين هفت روش به فرزندان ما کمک مي کند تا زندگي آينده خود را محکم تر بنا کنند.

1: زماني را با کودکان خود بگذرانيد.

زمان بهترين هديه اي است که مي توانيم به کودکان خود تقديم کنيم. اين باهم بودن باعث مي شود احساسات، فعاليت ها و اعتقادات را با يکديگر مبادله کنيم. با اين کار فرزندانمان ارتباط برقرار کردن و گفت و گو با ديگران را مي آموزند و به طور حتم از لحاظ ارتباطات اجتماعي پيشرفت مي کنند. به کودکان خود کمک کنيد تا روش هاي جديدي خلق کرده و آن ها را در کنار خود تجربه کنند و لذت ببرند.

2: الگويي براي فرزندان خود باشيد.

 فرزندان ما در زندگي احتياج به الگويي دارند تا آن را سرمشق خود قرار دهند.ارزش هاي وجودي را به طور عملي به فرزندان خود آموزش دهيد. اشتباه هاي خود را قبول کرده و عذرخواهي کنيد. رفتار ما بيش از گفتارمان فرزندان را تحت تاثير قرار مي دهد،زیرا ما را قهرمان دنياي خودشان می دانند.

 3: به حرف هاي فرزندان خود گوش دهيد.

پيغام هاي کودکان هديه اي با ارزش هستند. زماني که مشتاقانه به حرف هاي آن ها گوش مي دهيم اعتماد به نفس کودکان خود را تقويت مي کنيم. هنگامي که با کودکان خود هستيد هم سطح آنها باشيد و با تمام وجود به آن ها گوش دهيد. احساسات و حالات زيباي آن ها از طريق چشم هايتان بيان مي شود اگر ما به حرف هاي آن ها دقت کنيم کودکانمان نيز به سخنان ما عميقا و با تمام وجود گوش مي دهند.

4: شيوه تربيتي مناسبي براي کودکان خود در نظر بگيريد.

 فرزندان ما بايد بياموزند که در مقابل کارها و انتخاب هايشان پاسخگو باشند.آن ها بايد بدانند که با کارهاي آزار دهنده آن ها مخالفت مي شود اما والدين هميشه به آن ها عشق مي ورزند.

5: کودکان خود را تشويق کنيد.

کلمه هاي اميد بخش و تشويق آميز اعتماد به نفس را به کودکان هديه مي دهد. موفقيت ها و استعداد هاي کودکان خود را به زبان بياوريد. زماني که فرزندانتان کار مهمي انجام مي دهند حتما به آنها بگوييد که موفق بوده ايد.کودکان ما احتياج دارند بدانند که اميدها  و آرزوهاي آن ها را درک مي کنيم و به طور حتم حامي آن ها هستيم.فرزندانتان را تشويق کنيد تا از لحاظ روحي و معنوي رشد کنند تا زندگي متعادلي داشته باشند.

6: تجربه هاي خود را با کودکانتان تقسيم کنيد.

هر کدام از ما داستان هاي ارزشمندي براي گفتن داريم. و اين داستان ها مشخص مي کنند که عکس العمل ما در مقابل اين حوادث زندگي کنوني،شخصیت ما را به وجود آورده است. با تجارب خود مي توانيم کودکانمان را راهنمايي کنيم.شايد روزي فرزندان شما نيز با بعضي از شرايطي که براي شما پيش آمده روبرو شوند و به طور حتم از تجارب شما بهره مي گيرند و از اشتباهات دوري مي کنند. بهتر است اتفاقات و به طور کلي تجارب خود را در يک دفتر يادداشت بنويسيم و آن را به کودکان خود هديه دهيم.

7: به فرزندان خود بي قيد و شرط عشق بورزيد.

عشق هديه بي چون و جراست. به کودکان خود نشان دهيد که آن ها را در هر شرايطي دوست داريد و حمايتشان مي کنيد. در اين صورت آن ها هنگام سختي ها و مشکلات با آرامش و احساس امنيت به شما پناه مي آورند. فرزندان شما براي تصميم گيري و تجربه موارد جديد نياز دارند که آزاد باشند. آن ها بايد بياموزند که در زندگي مسئوليت پذير و مقاوم باشند. آن ها اجازه دارند شکست بخورند و يا پيروز شوند بدون اينکه قضاوتي درمورد آن ها صورت گيرد. اگر همه نيازها_اميدها و انتظارات فرزندان خود را در يک کلمه خلاصه کنيم،آن کلمه«عشق»است.

..............................................................................................................................................................................

ايجاد هيجان مثبت در زندگي

باورهاي انسان در طول زندگي براساس تجربه و بلوغ او تغيير مي کند. براي ايجاد هيجان مثبت بايد باورهاي روزانه خود را تغيير دهيم هرچند تغيير سخت است و در صورت شکست،افراد دست از تلاش برمي دارند و کار را ادامه نمي دهند.

افراد بدبين راه ورود حل مسأله را بر ذهن خود مي بندند و احساسات ناخوشايند را بازتوليد مي کنند. گاهي چالش ها و دغدغه هاي افراد به دلايل محيطي است و گاهي نيز علت فردي دارد. نکته حائز اهميت، تغيير افکار است که مي تواند ما را به آرامش ذهني برساند. بر اين اساس لازم است رويدادهاي زندگي را قابل کنترل بدانيم تا توان مقابله با آنها را داشته باشيم و اين نياز به تفکر صحيح و اصولي دارد. اگر به اين نتيجه برسيم که وقايع زندگي را نمي توان کنترل کرد،آن وقت به نوعي درماندگي مي رسيم.

افرادي که تفکر مثبت دارند،احساس خوشايندي را تجربه مي کنند و اين موضوع ذهن را براي تفکر منطقي بازمي گذارد،از سويي ديگر افراد بدبين راه ورود حل مسأله را بر ذهن خود مي بندند و احساسات ناخوشايند را بازتوليد مي کنند.

 امام علي (ع) مي فرمايند:«مراقب افکارت باش که کلامت مي شود و مراقب کلامت باش که رفتارت مي شود، مراقب عادتت باش که شخصيتت مي شود و مراقب شخصيتت باش که سرنوشتت مي شود.» با اين تفاسير مسلم است که نوع تصميمات و تفکرات ما تعيين کننده اين است که آيا زندگي خوشايندي خواهيم داشت يا خير.

براي ايجاد هيجان مثبت بايد باورهاي روزانه خود را تغيير دهيم. مثلا افراد برحسب عادت بعد از رسيدن به خانه تلويزيون را روشن مي کنند يا سراغ يخچال مي روند درحالي که مي توان دوش گرفت، لباس پوشيد و براي پياده روي از خانه خارج شد.اگر بخواهيم اين کار تداوم داشته باشد بايد اين روند را براي مدتي ادامه دهيم.

متأسفانه برخي به کلام توجه نمي کنند درحالي که کلام مي تواند به افراد انرژي دهد، بايد مراقب گفت وگوي دروني با خود و بيروني با ديگران باشيم،زيرا جملات نااميد کننده تأثير ناخوشايندي بر ذهن فرد مي گذارد.بيان اين جمله که«من امروز را با توکل و اعتماد به نفس آغاز مي کنم.»هيجان مثبت زيادي به فرد مي دهد.

 نکته مهمي که افراد بايد به آن توجه کنند،زندگي در زمان حال است،بايد از گذشته درس بگيريم و با اميد به آينده اما در زمان حال زندگي کنيم،برخي افراد در شکست ها و حتي موفقيت هاي گذشته تثبيت مي شوند.

برقراري ارتباط ملزوماتي دارد که يادگيري مهارت هاي آن لازم به نظر مي رسد،يکي از اين مهارت ها گشاده رويي است،بايد با ديگران طوري رفتار کنيم که نشان دهيم آنها افراد مهمي هستند،البته اين به معناي توقع نابجا نيست بنابراين افراد نبايد انتظار داشته باشند که فقط ديگران آنها را درک کنند،چرا که ارتباط مقوله اي دوسويه است و تبادل انرژي نيز بايد دوطرفه باشد.

حل چالش دو مرحله دارد که مرحله اول آن آمادگي براي رويارويي با چالش است، اين کار را مي توان ابتدا به صورت ذهني انجام داد،مرحله دوم درس گرفتن از چالش ها است و درنهايت افراد بايد خود را مقابله کننده اي قوي در چالش ها ببينند تا بتوانند با آنها روبه رو شده و آنها را حل کنند.

..............................................................................................................................................................................

لزوم مراجعه زن و شوهرِ مُتعارض به زوج درمانگرِ متخصص ومتعهد

متاسفانه بعضی از خانواده‌ها بر این باورند که کمک گرفتن از افراد متخصص برای رفع مشکلاتشان، دلیلی است بر ناتوانی آنها. چون از دیرباز شنیده‌اند که خانواده خوب، خانواده‌ای است که مسائلش را خود حل و فصل کند.منشأ این تفکر هرچه باشد،هنوز در جامعه ما طرفدارانی دارد،ولی تجربه نشان داده است،خانواده ای که در پی برقراری روابط سالم و سازنده در میان اعضای خود است،به هنگام نیاز باید به افراد باتجربه و یا مراکز پشتیبان و مشاوره مراجعه کند.از این رو، در منابع اسلامی نیز به موضوع مشاوره خواستن از دیگران بسیار سفارش شده است.

رسول اکرم(ص) می‌فرماید :مشورت کردن با عاقل خیرخواه،برکت،رشد و توفیقی از جانب خداوند عزوجل است».

همانطور که در ابتدا اشاره شد، بسیاری از زوجین در مواقع بحرانی و یا حتی ناراحتی های کوچک،نیاز به تنش زدایی از راهِ«برون ریزی کلامی»دارند.مقصود از برون ریزی کلامی همان مفهومی است که در ادبیات عامه تحت عنوان «درد دل کردن»،«عقده دل واکردن» و «سبک شدن» از آن یاد می‌شود. همه انسان‌ها به نقش سخن گفتن با فردی همدل و همزبان، برای تخلیه تنش‌های درونی، پی برده اند. کسی که گوش شنوا برای حرف های در دل مانده ی ما باشد و تنش های درونی ما را تخلیه کند. تا اینجای موضوع، جای هیچگونه مسئله و نگرانی ای نیست. نگرانی از آنجا آغاز می شود که این درد و دل کردن، به خارج از حیطه زوجیت کشیده شده و اصطلاحاً «مثلث سازی» اتفاق می افتد. درد و دل کردن با پدر و مادر برعلیه همسر، درد و دل کردن با دوست و آشنا علیه همسر، درد و دل کردن با همسایه و خواهر و برادر علیه همسر، و از همه بدتر درد و دل کردن در فضای مجازی با افراد غریبه ی همجنس و حتی فاجعه آمیز، درد و دل کردن در فضای مجازی با افراد غریبه ی غیرهمجنس!!متاسفانه بسیاری از زنان و مردان صرفاً با بیان مشکلات خویش،حتی بدون دریافت هیچگونه راهنمایی در این فضا، احساس راحتی و آرامش می کنند. و این موضوع باعث می گردد ارتباط نزدیک تری بین فرد و کسی که وی را درک کرده بوجود آید و رفته رفته احساسات سرد عاطفی میان ایشان و همسرش رقم بخورد؛ تا جایی که حتی به قبول شکست در زندگی و طلاق فکر خواهندکرد.

در اینجا بیان چند نکته، ضروری به نظر می رسد: فرآیند اختلاف در جامعه کنونی ما نسبت به گذشته دارای چند تفاوت است، اول آن که زوجین در تصمیم به جدایی تنهاترند، بدین معنا که این فرآیند، بیشتر توسط زوجین طی می‌شود و حاصل رأی جمعی و خِرَد تخصصی نیست و صرفاً از طریق احساسات سرکوب شده ی متقابل،رقم می خورد.

 دوم آن که بیشتر از گذشته، بدلیل عدم مشاوره با افراد دلسوز و متخصص، گرفتار سردرگمی در اتخاذ یک تصمیم مناسب اند و ناپخته تر عمل می کنند. سوم آن که فرآیند اختلاف تا طلاق بیش از گذشته، شکل حقوقی به خود گرفته و از مکانیزمهای سازش کارانه کمتری برخوردار است؛ بدین معنا که با بالاگرفتن اختلافات، اولین راهی که به ذهن خطور می‌کند،طرح شکایت از طرق قانونی است تا مراجعه به اهل حل و عقد و مشاوره. و نکته آخر آنکه مشاورین ناپخته، غیرمتخصص و غیرمتعهدی که سرِ راهِ زوجینِ خسته و ناامید قرار می گیرند و آنها را به راحتی به مرز جدایی «هدایت» می کنند و آنها را در تنهایی بیشتر خود رها می سازند. مشاورینی که بدون داشتن هیچگونه مجوزی و بدون درنظر گرفتن اخلاق حرفه ای دست به رواندرمانی و زوج درمانی می زنند و آسیب های روانیِ جدی ای به پیکره ی وجودی خانواده می زنند. پس بایستی مراقب باشیم تا احساس و هیجانمان را، تفکرو بینشمان را، رفتار و کنشمان را فقط به مشاورین متخصص و متعهد بسپاریم.

........................................................................................................................................................................

چگونه با حسادت کودکان مواجه شویم؟

حسادت یکی از شایع ترین واکنش هایی است که اغلب در کودکان و نوجوانان مشاهده می شود که دلایل گوناگونی  نیز دارد.

حسادت از میل کودک به تنها محبوب یعنی پدر و مادر سرچشمه می گیرد، این میل به قدری در کودک می جوشد که هیچ رقیبی را تحمل نمی کند، وقتی کودک دیگری به دنیا می آید به آن به رقابت می پردازد تا عشق و علاقه انحصاری پدر و مادر را از دست ندهد.

تمامی کودکان درصدی از حسادت را نسبت به خواهر و برادر یا کودکان دیگر تجربه می کند .

حسادت بعنوان یک هیجان یا احساس طبیعی در کودکان وجود دارد و در واکنش های رفتاری کودکان مشهود است که بر روی روابط اجتماعی و خلق کودک اثرگذار است.

کودکان قبل از ورود به مدرسه حسادت خود را نسبت به کودک کوچکتر از خود به صورت کتک زدن او نشان می دهند.

گاهی حضور او را در خانه نادیده می گیرند و وجود او را انکار می کنند و یا گاهی اوقات حسادت خود را بصورت تغییر رفتار خود نشان می دهند.

مثلاً رختخواب خود را تر می کنند و یا به مکیدن شصت خود مبادرت می ورزد و گاهی اوقات از خوردن غذا خودداری می کند و یا از برخورد با اشیاء ترس نشان می دهند.

هدف بچه ها از اجرای این گونه اعمال، جلب توجه والدین و منحصر نمودن علاقه و محبت او نسبت به خویشتن است.

در حقیقت آنها از این وسیله دفاعی برای برخورد با موقعیت نامطلوب استفاده می کنند.

حسادت در میان بچه ها در 3 تا 4 سال اول زندگی بیش از سایر اوقات است،بچه های باهوش تر بیشتر از بچه های کم هوش حسادت می ورزند، بچه های اول معمولاً بیشتر از بچه های دیگر حسادت می ورزند،زیرا آنها مدتها گل سرسبد خانواده محسوب می شوند و علاقه و محبت افراد خانواده متوجه آنها بوده است.

یکی از عوامل موثر در پیدایش حسادت در سنین بالاتر عدم اتخاذ یک روش در تنبیه و تشویق بچه ها است. اگر ذهنیت بچه های بزرگتر برای تولد نوزاد آماده شود،کمتر نسبت به نوزاد حسادت می ورزند.

حسادت بچه ها در انتقاد از کارکردهای یکدیگر در جرو بحث،مزاحمت،مسخره کردن،آزار رسانیدن و تحریک افراد به ضد یکدیگر ظاهر می شود و در بسیاری از موارد بچه ها حسادت خود را به صورت طعنه زدن،بی اعتنایی،خیال بافی، دروغ و تقلب ظاهر می سازند.

محیط خانواده و مدرسه نباید رقابت و هم چشمی را تشویق کند،زیرا رقابت باعث پیدایش حسادت می شود.

راهکارهای پیشگیری و درمان حسادت:

1-ذهن کودک را نسبت به تولد یک نوزاد جدید آماده کنید، به گونه ای که احساس کند خواهر یا برادری که تازه متولد شده به منزله نوعی هدیه،همبازی و رفیق است نه رقیب او.

2- با کودکان خود ساده ،آرام و  رک  صحبت کنید.

3-به احساس کودک خود توجه کنید،هرگز او را مقایسه نکنید و با او به همدلی بپردازید.

4- با کودکان در ارتباط با انگیزه و علاقه شان حرف بزنید.

5-به کودکان خود یاد بدهید که در زندگی برای به دست آوردن خیلی چیزها،صبر پیشه کنند.

6-قدرت تقدیر و تشکر و قدردانی را تقویت کنید،آنها را شکرگذار بار بیاورید.

7-تحت هر شرایطی او را دوست داشته باشید و به زبان بیاورید و او را سرزنش و مقایسه نکنید.

8-به هیجانات کودکان آگاهی داشته باشید،کیفیت محبت برای کودکان مهم است،لازم است شرایط بروز هیجانات را در کودکان فراهم کنید و اجازه بدهید خود،با آنها روبرو شوند.

9- شرکت دادن کودکان در بحث و مناظره در خانواده و ایجاد روحیه همکاری.

...............................................................................................................................................................................

حل اختلافات زناشويي بدون باخت

مي توانيم اختلافات را به صورت آشکارا و صادقانه حل کنيم؛که هر دو طرف بتوانند به نيازهاي خودشان برسند و هيچ کس مجبور نباشد ببازد.

براي اين که در حل اختلاف هر دو طرف برنده باشند راهکارهاي زير مي تواند به ما کمک کند.

*هيچ کدام در يافتن راه حلي براي اختلاف از قدرتشان استفاده نکنند.

* لازم است براي تأثير گزاري بر همسرتان و ترغيب او به حل اختلاف بدون باخت، شما با پيام هاي«من بازدارنده»پيش قدم شويد.

مثال: " من ميل دارم ببينم آيا راه حل ديگري براي حل اين مسئله هست؟ مثلا ممکنه ما با هم بنشينيم و راه حلي پيدا کنيم که هر دو دوست داشته باشيم؟" يا "من اين قدر براي رابطه مان ارزش قائلم که جداً مي خواهم راه هاي جديدي را براي حل مسئله مان امتحان کنم.دوست دارم تو را هم در جريان اين روش ها بگذارم."

*زماني را انتخاب کنيد که کاملا آزاد باشيد.

* حتما راه حل هاي پيشنهادي براي مسئله را يادداشت کنيد.

شش مرحله براي حل اختلاف بدون باخت وجود دارد:

قدم اول: حساس ترين مرحله، روشن کردن مسئله است.

درک روشن نيازهاي يکديگر براي حرکت به سوي راه حلي که ارضا کننده آن نيازها باشد،اساسي است. در اولين قدم توجه شما به نيازها است و هنوز نوبت راه حل ها نيست.

نيازهايي مثل: وقت آزاد بيشتر و يا آرزوي داشتن تفريح و ....

قدم دوم: به وجود آوردن راه حل هاي ممکن.

مرحله اي که هر دوي شما مي گوييد:" بيا عقل هايمان را روي هم بگذاريم و يک راه حل سازنده پيدا کنيم."

براي اين که از اين مرحله بيشترين استفاده را ببريد، بهترين کار اين است که :

* هر دوي شما اين کار را به صورت يک تجربه خلاقانه حقيقي ببينيد و آزادانه عقايد و نظرات خود را در مورد حل مسئله بيان کنيد.

* همين طور از قضاوت يا انتقاد از راه حل هاي یکدیگر بپرهيزيد.

*سعي کنيد فهرستي از تمام راه حل هاي ممکن تهيه کنيد.

*اگر روال کار سست شد،مسئله را به صورت نيازها بيان کنيد.گاهي اوقات اين کار دوباره چرخ ها را به گردش مي اندازد.

قدم سوم: ارزش يابي راه حل ها

راه حل هايي را که طبق توافق دو طرف کارايي لازم را ندارند،حذف کنيد. بعضي اوقات در زمان ارزش يابي راه حل ها، يک راه حل کاملا تازه به نظر مي رسد که از ديگر راه حل ها بهتر است.

قدم چهارم: تصميم گيري روي يک راه حل قابل قبول براي هر دو طرف

اگر دو طرف راه حلي را آزادانه انتخاب نکنند ممکن است بعدا به آن عمل هم نشود. وقتي ظاهرا به يک نتيجه قابل قبول براي هر دو طرف نزديک شديد، آن را بيان کنيد تا مطمئن شويد هر دو طرف فهميده اند تا سوء تفاهمي پيش نيايد.

قدم پنجم: عمل بر اساس راه حل

راه حل يک چيز است و عمل به آن چيز ديگري.مشخص کنيد چه کسي بايد تا چه وقت چه کاري را انجام دهد.

سازنده تر آن است که قبول کنيم ديگري به تصميم عمل مي کند،بنابراين هرگز سوال" اگر عمل نشد چه..؟" را مطرح نکنيد.

در بيشتر موارد لازمه ارتباط متقابل،اعتماد متقابل و عملکرد موثر به آن است.سرزنش و غر زدن بيشتر باعث وابستگي و رنجش مي شود تا به عهده گرفتن مسئوليت شخصي.

 اگر با گذشت زمان ، طرف ديگر به سهم خود از تصميم گرفته شده عمل نکند لازم است بگوييد مثلا" من جداً نااميد و ناراحتم چون ما در مورد اختلافمان توافق کرديم و تو به توافق خودت عمل نکردي" آن وقت شخص ديگر متوجه مي شود که شما از او انتظار داشتتيد مسئول باشد.

قدم ششم: کنترل نتيجه راه حل

حالا زمان آن فرا رسيده که تأثير بخشي راه حل خود را با اين سوال مورد ارزش يابي قرار دهيد: آيا در حقيقت اين راه حل به نيازهاي هر دو ما پاسخ مي دهد؟ ممکن است هميشه مطلوب ترين نتيجه به وجود نيايد و ممکن است با رسيدن به يک هدف، هدف ديگري که از اولي مهم تر بوده به خطر بيفتد. اگر چنين اتفاقي افتاد، اطمينان داشته باشيد که درِ گفتگوي دوباره را هميشه باز نگه خواهيد داشت.

...............................................................................................................................................................................

در ستایش امیدواری

امید نگرش و احساس ما را درباره امکان پذیری یا عدم امکان پذیری یک موضوع نشان می‌دهد هر چقدر یک موضوع را ممکن تر بدانیم امیدواری ما بالاتر می رود.

شادمانی و خوشبینی می‌توانند به عنوان نتیجه امیدواری در نظر گرفته شوند، لذا در صورتی که فردی نسبت به موضوع یا موضوعاتی نگرش امیدوارانه دارد اما شادی،نشاط و مثبت اندیشی در خود احساس نمی کند و بالعکس درگیر تنش و آشفتگی فکری است،می تواند حاکی از توزیع نادرست امید در فرد باشد.

امید حس ژرف تری از خوشحالی و خوشبینی است،امید به ما انرژی لازم جهت گذراندن زندگی و تاب آوری در سختی ها را می دهد.در واقع امید نیرویی است که حتی وقتی خسته ایم و با موانع زیادی روبرو هستیم ما را به جلو می‌راند.

داشتن امید در زندگی به نوعی با داشتن معنا در زندگی پیوند زیادی دارد.دلیلی که صبح ها شما برای آن از رختخواب خارج می‌شوید،همان معنای زندگی شماست.اگر هر روز برای کسب پول از خواب بیدار می‌شوید، این را بدانید که فقط خود را به یک مقوله محدود کرده‌اید و در صورتی که به علت یک بحران یا شرایط خاصی،وضعیت مالی و شغلی خود را از دست بدهید،معنای زندگی شما از دست رفته و شما دچار پوچی می شوید.اما اگر فردی معنای زندگی خود را در کمک کردن به دیگران،کار خیر برای آنها و پخش محبت و دوست داشتن بیابد، به این راحتی این موارد را از دست نمی دهد و معنای زندگی اش دچار تزلزل نمی شود.

راه های افزایش امیدواری

لازم است در ابتدای امر و قبل از توصیه های افزایش امید این نکته را بیان کنیم که در صورتی که فرد به شناخت خویش نرسیده باشد،دچار آشفتگی های درونی زیاد و دارای باورهای منفی متعددی باشد،لازم است این موارد را اصلاح کند و در نظر داشته باشد و سپس به سراغ راه های افزایش امید در زندگی برود، زیرا در صورتی که فرد پیش زمینه منفی باورها را داشته باشد،توصیه به امیدواری،یافتن معنا در زندگی و خوشبینی کاری عبث و بیهوده است.

۱.تعیین اهداف متناسب با شرایط فرد:

یافتن هدف از سمت فرد و حرکت به سوی آن در صورتی که متناسب با علایق،استعدادها و شرایط فرد باشد می تواند باعث امیدواری در فرد شود.

 2. روح و قلب خود را از شکر گذاری و قدردانی پر کنید:

ذهن شما چیزی را درو می کند که خودتان در آن کاشته اید،اگر شکرگزار داشته های خودتان باشید و حسرت نداشته های خود را نخورید،امید دوباره در شما زنده میشود.

 ممکن است بعضی از افراد به علت پیش زمینه های منفی فکری که پیشتر ذکر شد احساس کنند چیزی برای شکرگزاری در زندگی ندارند،توصیه من به شما این است که فهرستی از داشته های خودتان تهیه کنید:(مثلاً همین که وجود دارید،می توانید بخوانید،افرادی هستند که شما را دوست دارند و...) دلایلی قدرتمند برای قدردانی از خالق تان،از خودتان وطرف های مقابلتان هستند.

3. در صورتی که بی طرفانه و بدون سوگیری به اتفاقات زندگی نگاه کنید،می‌توانید باعث افزایش امیدواری در خود شوید:

 مثلاً این نگرش سیاه که همه اتفاقات بد و زشت برای من می‌افتد،آسیب زننده و همراه با سوگیری می‌باشد و به جای آن می توانید در نظر داشته باشید که ممکن است برای هر فردی این حوادث اتفاق بیفتد و من  نیز از این قاعده مستثنی نیستم.

4.کمک گرفتن از خدمات روانشناسی و مشاوره ای:

به طور کلی مشورت گرفتن در همه امور برای کنار آمدن با سختی های زندگی و پیدا کردن راه حل های بهتر موثر است.

۵. دیگران را دوست داشته باشید و عشق و محبت را در بین خود،خانواده و دوستانتان به اشتراک بگذارید و از اینکه تایید طلب،بیش از حد احساسی،بچه‌گانه و فریب دهنده تصور شوید نهراسید.

۶. شخص امیدوار کسی است که دارای نشاط درونی است و از کوچکترین کار نیکی احساس رضایت دارد و می کوشد با قطره قطره انجام دادن کارهای کوچک،دریایی از امیدواری را در خود داشته باشد.

 ۷. انتظارات خود را از زندگی از خودتان،دنیا،همسر،فرزند،پدر و مادرمتعادل کنید و دارای معیارهای بالا و سخت‌گیرانه در ارتباطات خود نباشید.

زیرا اگر شما فردی باشید که دائم انتظار داشته باشد همسرش طبق خواسته‌های او عمل کند،نمی توانید ارتباط سالمی هم با خودتان و هم با همسرتان برقرار کنید و از این نظر دچار آسیب می شوید، و همواره این نکته را در نظر داشته باشید که تنها کسی که می توانیم آن را تغییر دهیم،فقط خودمان هستیم.

۸. معنای زندگی متناسبی را برای خود در نظر بگیرید،معنای زندگی که به افزایش امیدواری در شما بیانجامد.

۹. لیستی از نقاط قوت خودتان تهیه کنید و صفات تحسین برانگیز خود را در نظر داشته باشید و آنها را افزایش دهید.

 ۱۰. در فعالیت هایی که به شما حس نشاط،خودباوری و عزت نفس می دهند شرکت کنید،مثلاً شرکت در ورزش های گروهی یا یاد گرفتن مهارت های جدیدی که به آن ها علاقه دارید.

۱۱.می توانید با گروهی از افراد که همگی یک هدف مشترک مثبت دارند،همراه شوید مانند انجمن های خیریه.

۱۲.  مواقعی که احساس ناامیدی دارید در یک «دفترچه افکار و احساسات»آنها را ثبت کنید،که هم علت به وجود آمدن ناامیدی را متوجه شوید و هم استرس شما کاهش یابد.

 ۱۳. مراقب خودتان باشید،نسبت به خودتان با شفقت و مهربانی رفتار کنید،خودتان را دوست داشته باشید،برای خودتان ارزش قائل شوید و با افکار منفی که سودی به حالتان ندارد،فرصت زندگی را برای خودتان محدود نکنید،آرام باشید و آرامش را در خود تقویت کنید.

۱۴. به جای حذف و نادیده گرفتن افکار منفی آنها را به چالش بکشید و هنگامی که فکر منفی دارید از خودتان بپرسید چه اتفاقی افتاد که این فکر به وجود آمد؟ چه احساسی در من به وجود آورد؟ آیا سودی به حال من دارد و من را به اهدافم می رساند؟ و چگونه می توانم آن را حل کنم؟

 ۱۵. مهارت سازگاری با شرایط سخت،دشوار و استرس‌زا را در خود تقویت کنید و بدانید ما انسان هستیم و به ناگزیر با سختی‌های جهان مواجهیم،پس باید خود را برای مدیریت بهتر آماده کنیم و زره فولادی به تن کنیم  و در نظر گرفتن این نکته که همه افراد در جهان همراه با ما ممکن است مشکلاتی،داشته باشند به ما کمک می‌کند تا خود را در حیطه مشکلات خودمان تنها ندانیم و بدانیم که افراد دیگری هستند که با مشکلاتی مشابه مسائل ما دست به گریبان هستند.

هر بار که ناامید شد این پرسش سازنده را از خود بپرسید که ناامیدی چه سودی به حال من دارد و آیا شرایط من را بهبود می بخشد.....؟!!!!!!!!!

*نکته: درها برای کسانی گشوده می‌شوند که جسارت در زدن را داشته باشند.با امید،عشق،محبت و تلاش در بزنید،و در نظر داشته باشید که ناامیدی تیشه بی رحمی است به جان ریشه شعور و خوشبختی شما.

فاطمه خانعلی(کارشناسی ارشد روان شناسی بالینی)

...............................................................................................................................................................................

مردان مریخی زنان ونوسی (بهبود روابط زوجین)

 مردان مریخی زنان ونوسی تعبیری است که برای متفاوت بودن دنیای زنان و مردان به کار می رود. مردان در دنیای مردانه خود، "اغلب" سرگرم تجزیه و تحلیل،تفکر منطقی،درون نگری،بررسی سود و زیان و حرکت در مسیر خودشان می باشند.

و برعکس "اغلب" زنان با روابط احساسی با محتوای صمیمیت و نزدیکی،تفریح و سعی در ارتباط برقرار کردن با انسان ها، برونگرایی و ایجاد پیوند بیشتر شناخته می شوند.

اما نباید هر یک از ویژگی های بالا را تنها متعلق به یک جنس دانست، به این معنا که فقط مردان در بازار تفکر منطقی فروشنده خوبی هستند و زنان در این امر تبحر ندارند و برعکس نباید مردان را موجوداتی خشک و انعطاف ناپذیر که دچار خلاء احساسی هستند دانست.

هر کدام از ویژگی های بالا اگر در حد متعادلی توسط افراد به کار گرفته شوند،دنیای روابط موثر تر و سالم تری خواهیم داشت.

 هر کدام از دو جنس مرد و زن نیازهای متفاوتی دارند و با توجه به همین نیازهای خود رابطه برقرار می کنند و اگر هر یک از زوجین بتواند نیاز طرف مقابل را بشناسند،می تواند به شیوه‌ای مطلوبی با همسر خود ارتباط برقرار کند.

یکی از نیازهای مردان این است که همسرشان به آنها اطمینان و اعتماد داشته باشد و او را دارای قابلیت و توانایی بداند که هم از پس مدیریت امور مربوط به خود و هم امور مربوط به خانواده اش بر می آید.

همچنین مرد نیاز دارد که وقتی کاری را انجام می‌دهند همسر و فرزندانش از او تحسین و قدردانی داشته باشند و اگر کار مطلوبی را به سرانجام می‌رساند او را تشویق و تایید کنند.

زنان نیاز دارند که به آنها اهمیت داده شود، و همسرش نسبت به او درک و احترام داشته باشد و بابت کارهای خانه و زحماتی که برای زندگی،همسر و بچه ها متقبل می‌شود از او تشکر شود.

اگر زوجین در همان ابتدای روابطشان از نیازهای یکدیگر شناخت داشته باشند و حقوق یکدیگر را رعایت کنند می‌توانند زندگی مسالمت‌آمیز تری را تجربه کنند.

معمولاً زوجین در روابط خود دو اشتباه عمده را مکرراً انجام می دهند:

۱.تلاش مرد برای راه حل دادن و ختم مسئله زمانی که همسرش ناراحت است و فقط و فقط قصد صحبت دارد.که در این صورت وضعیت«آقای مشکل گشا» به خود گرفته و احساسات همسرش را بی بها می کند.

۲.زمانی که مرد دچار اشتباه می‌شود و زن سعی می کند به هر طریقی که شده«کمیسیون اصلاح خانواده» برقرار سازد و با پیشنهاد و انتقاد خواسته و ناخواسته رفتار مرد را عوض کند.

باید در نظر داشته باشیم که ما باید به طرف مقابلمان احساسات خود و تاثیری که رفتارش بر روی احساس و نگرش ما دارد،یادآور شویم.

*به عنوان مثال در صورت اشتباه اول از طرف مرد،خانم می‌تواند بگوید من فقط نیاز دارم شنیده بشوم، تا احساساتم تخلیه شود و زمانی که شروع به حل مسئله می کنی احساس نادیده گرفتن و کم اهمیت بودن می کنم.

 و در صورتی که اشتباه دوم از طرف خانم ها اتفاق افتد،مرد می تواند یادآوری کند که من کمی وقت می خواهم تا تنها باشم و خودم و رفتارم را بازنگری کنم.

 وقتی که مردی آشفته،نگران و سردرگم است به درون غار خود می خزد، و نیاز به سکوت و آرامش دارد تا از تنش دور شود و بتواند مسئله را حل کند و اگر نیاز باشد می تواند مسئله را با همسر خود در میان بگذارد اما وقتی خانمی در این وضعیت قرار دارد نیاز به شنیده شدن و صحبت راجع به احساساتش دارد.

بهتر است همسران ده ویروس کلامی را که موجب تخریب ارتباط می شود بشناسند:

1)نصیحت تکراری 2)تذکر مداوم  3)سرزنش کردن  4)مقایسه کردن              

 5)منت گذاشتن  6)زیاد جر و بحث کردن 7)برچسب زدن منفی  8)گله و شکایت مداوم 

9)متهم کردن 10)پیش‌بینی منفی(نفوس بد)

گاتمن در سال ۱۹۹۴ چهار اسب سرکش در رابطه زن و شوهر را معرفی کرد که اگر در حد زیادی در رابطه بین زوجین وجود داشته باشند باعث جدایی و طلاق آنها از یکدیگر می شود؛

 این چهار سوار افسارگسیخته عبارتند از:

 شکایت(انتقاد)زوجین از یکدیگر: بیان عدم توافق با یکدیگر همراه با خشم و انتقاد که به صورت قضاوتی و سرزنش آمیز است.

تحقیر: استفاده از گفتار توهین آمیز،نیش دار،طعنه آمیز،طرد کننده

حالت تدافعی: اجازه صحبت به یکدیگر را ندادن،مدام یکدیگر را متهم کردن و به نوعی حمله کردن به شخصیت و گفتار های فرد

دیوار سنگی: شنونده و گوینده یکدیگر را از لحاظ عاطفی،هیجانی و عقلانی کوته نظر،خصمانه،خونسرد،بی رحم،غیر همدل و بدون علاقه قضاوت می کنند.

نکته:*

دفعه بعد که از طرف مقابلتان کلافه شدید،به خودتان یادآوری کنید که مردها از سیاره مریخ و زنها از سیاره ونوس هستند،و بدانید که ما قرار است با هم تفاوت داشته باشیم و در کنار یکدیگر زیبا شویم و مکمل یکدیگر باشیم،و اگر به طرز صحیحی تفاوتها را بشناسیم،این شناخت و آگاهی ما را یاری می کند تا با همسرمان،و همه افراد متفاوت با خودمان، مهربان و بامحبت تر باشیم و لازم است این نکته را در نظر داشته باشیم که رفتارهای متفاوت افراد با خودمان را لجبازی تلقی نکنیم،زیرا این تفاوت آنها با ماست نه سرکشی و عصیان گری.

پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

true

false
true
اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش 3 برابر خواهد شدانقلاب و مقاومت کمر دشمنان را در منطقه شکسته استدیدار با 800 خانواده معظم شهید در قم37 پایگاه کمیته امداد آماده دریافت کمک‌های مردم هستندسرمایه‌گذار قدرتمندی برای راه‌اندازی منوریل قم اعلام آمادگی کردجاعلان مهر و آرم رياست جمهوري در قم دستگیر شدندهمایش پیاده‌روی خانوادگی در قم برگزار می‌شودامروز جهان تشنه عدالت امیرالمؤمنین علیه الاسلام استپیشنهادهای معاون سابق وزیر نیرو برای بهبود اقتصاد ایرانردپای انسان در طبیعتلزوم تغییر و جوان گرایی در بین مدیران ، سیاستگذاران و تصمیم گیران قمعکاسی تبدیل یک تصویر به خاطره استحلوا حلوا کردن طرح رتبه بندی فرهنگیان ! ‏آمار 20 هزار نفری معتادان شایسته قم نیستالزامات پنج گانه حمایت از کالای ایرانیدرد مردم سوختن در آتش قطار است نه حصر!#نه_به_آجیلپنج خاطره شنیدنی رهبر انقلاب از امام خمینی (ره)تیزر فیلم جدید ده‌نمکی/ اکران زندانی‌ها در ایام نوروزواکنش مجری تلویزیون به اظهارات محمدرضا گلزارهزینه 150 هزار میلیارد تومانی تصادفات برای کشورآیت‌الله رئیسی: برخورد با فساد خط قرمز نداردنشان عالی ذوالفقار روی سینه سردار سلیمانیزندگی؛ از نو !جناب آقای سرمست؛قم مخزن نيروی انسانی است9دی در تاریخ ماندگار استانرژی هسته‌ای هنوز حق مسلم ما استتربیت 200 طلبه به عنوان مشاور در بنیاد فقه و معارف اهل‌بیت(ع)تضمین قطعی اروپایی ها شرط مجمع برای تصویب FATF استفاجعه مسجد نیوزیلند را به همه مسلمانان جهان تسلیت می‌گوئیماجرای طرح آرامش بهاری در 36 بقعه متبرکه قمتحریم ها بر روی اخلاق کاری و پشتکار ما تاثیری نداشته استپرداخت عوارض آزادراه قم – تهران الکترونیکی شدظرفیت پارکینگ قم افزایش یافتآماده باش نیروهای حفاظت از اراضی ملی راه وشهرسازی قم در نوروز98معاینات زائرین حج تمتع 98 در قم آغاز شدفعالیت 10 گروه جهادی از دانشگاه های استان قم در ایام نوروزهیچ صنفی در قم اجازه فروش مواد محترقه نداردعرصه دیپلماسی جای اعتماد نیستسه درس مهم زندگی از پدر امتحفظ امنیت مالی و جانی مردم دغدغه پلیس در چهارشنبه آخر سالآمادگي پليس قم براي خدمت به زائران و مسافران نوروزيتوقیف محموله 310 میلیون ریالی مواد محترقه پرخطر در قماعلام برنامه‌های ستاد اقامه نماز قم در ایام نوروزسرپرست ادارات كل حراست و اتباع خارجي استانداری قم منصوب شدندمبارزه با مواد مخدر به صورت دستوري امكان پذير نيستبراي جذب سرمايه گذاري خارجي از ظرفيت هاي وزارت امور خارجه استفاده شودسیار رفت، حیدری آمدفعالیت 16 پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال احمر در محورهای موصلاتی قمکلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی استکانال مالی اروپا شبیه یک «شوخی» است؛سال جدید سال فرصت‌هاستتلاش نیروی انتظامی در ایام نوروز قابل تقدیر استدست رد پليس قم به رشوه 2 ميليون ریالیکشف 207 کیلوگرم حشیش در قمشرايط جديد بهره مندي مشمولان غايب وفرزندان ايثارگران از امتيازکسرخدمتبازدید بیش از 11 هزار نفر از آثار تاریخی استان قماستفاده حداکثری از ظرفیت بقاع متبرکه قم تغییرات مدیریتی در مسجد مقدس جمکران کشف محموله 5 میلیارد ریالی پارچه و پتو قاچاق در قمخدمت رسانی جوانان هلال احمر به ۱۲ هزار ۸۰۰ نفر مسافران نوروزی در قمتوديع و معارفه سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري قممدير كل برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداری قم منصوب شدکشف بیش از 80 کیلوگرم تریاک در قمارسال دومین مرحله کمک‌های مردم قم به سیل زدگان شمال کشورمردم از نزدیک شدن به رودخانه های قم خود داری کنندابلاغ سلام مقام معظم رهبری به خانواده شهید " علیرضا همایی فصیح"محدودیت های ترافیکی قم در تعطیلات پایانی نوروز اعلام شدقم در سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) به سوگ نشستکشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قممردم مراقب کلاهبرداران تلفني باشندمردم از نزدیک شدن به رودخانه های استان قم خودداری کننداقدامات لازم تا رفع مشکلات و آلام مردم سیل زده ادامه یابدکار اصلی مسئولان بازسازی ویرانی‌های سیل استاعزام نیرو‌های قرارگاه جهادی از قم و تهران به مناطق سیل زدهاعزام تیم آتش‌نشانی قم به مناطق سیل‌زده لرستانارسال محموله کمک های امدادی و اعزام تیم تخصصی هلال احمر قم به مناطق سیل زده خوزستانامکانات و تجهیزات امدادی قم برای سیل زدگان لرستان و خوزستان ارسال شدرهبری فرمودند از معبر آبی «کرخه کور» حتما استفاده کنیدحجة‌الاسلام مروی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شدکمک 700 میلیون تومانی مردم قم به سیل زدگان کشوردشمن در پی سوءاستفاده از سیل اخیر ایران استمعاون استاندار قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش 21 درصدی تصادفات فوتی در قمکمک‌رسانی به سیل‌زدگان بدون همکاری ‌مردم محال استمدیران ناکارآمد قم برکنار می‌شوندذخیره آب سد ۱۵ خرداد قم به ۶۰ میلیون مترمکعب رسید5 محموله و 50 امداد گر از قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش تصادفات فوتی و جرحی قم در ایام نوروزبازدید رئیس هلال احمر و نماینده مردم قم در مجلس ازمناطق سیل زده استان لرستان‎حضور روزانه ۲۰ هزار نمازگزار نوروزی در نمازهای جماعت مسجد مقدس جمکران آبگیری تالاب غدیر اسب در استان قم پس از 2 دههدستگيري باند سارقان مغازه در قمبررسی بیش از 260 مورد مشاوره فعال در تعطیلات نوروزیویژگی های روان‌شناختی فضای مجازیچهره‌های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل می‌شوندهمایش «انقلاب اسلامی، آغازگر عصر جدید» فردا در دانشگاه قم برگزار می‌شودکاری کنید که نظامیان امریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شونداجازه نمی دهم مدیران کلی گویی کنند؛مدیر میدانی هستماقامت بیش از 768 هزار مسافر نوروزی در قماولویت فوری مسئولان خدمات رسانی به سیل زدگان استهمکاریهای دانشگاهی مهمترین راه مبارزه با افراط و تکفیر استآماده سازی 4 هزار بسته غذایی 72 ساعته ویژه سیل زدگان2 شهربازی در قم به بهره‌برداری می‌رسدارسال کمکهای بهزیستی استان قم به مناطق سیل‌زده لرستانکشف حدود 200 کیلوگرم تریاک در قممستند سازان سپاه قم به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدنداختتامیه جشنواره «چهل سال چهل فیلم» در قم برگزار می‌شودسومین جشنواره ملی «فانوس» با موضوع دفاع مقدس فراخوان شداسکان 30 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه قمبازگشایی محور معمولان-پلدختر با همکاری استانهای اصفهان ، قم ، لرستان ، بوشهرگربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسیدهمایش «پیشینه و ابعاد نظری کتابت قرآن کریم»در قم برگزارمی شودثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی استکشف حدود 95 کیلوگرم حشیش در قمدستگيري سارقان حرفه اي غیر بومی منزل در قمفراخون خدمت جهادی و اعزام 150 نیروی داوطلب به مناطق سیل زده لرستانآیت الله فاضل لنکرانی از راه اندازی مرکز تخصصی فرزندآوری سالم حمایت کرداعزام تیم اورژانس اجتماعی 123 قم به لرستانهفتمین محموله کمک های مردم قم به مناطق آسیب دیده از سیل اعزام شدافتتاح خط تولید مرکز ملی فناوری خلاء ایران در سایت هسته ای فردوسیل ۱۱۶ میلیارد ریال به قم خسارت زدمسابقات قرآن طلاب حوزه های علوم دینی جهان درقم برگزار می شودهمه مسلمانان انقلابی عنوان پاسدار را دارندانتصاب جدید در اداره کل حفاظت محیط زیست استان قمريزش کوه در محور جاده" قديم قم – تهران "انتخاب آیت الله «شیخ عیسی قاسم» به عنوان مهدی یاور سال ۹۸ مسجد مقدس جمکرانمدیر دفتر نماینده ولی فقیه و رهبر شیعیان پاکستان با سیل زدگان ایران ابراز همدردی کرد1500 نفر از پرسنل سپاه قم برای حضور در مناطق سیل زده لرستان اعلام آمادگی کردندبرگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و رونق تولید در قماستفاده از ظرفيت كاركنان شاهد و ايثارگر در مدیریت دستگاههای اجراييامیر پور دستان:حقیقت این است که آمریکا دیگر توان هیچ‌گونه جنگ نظامی نداردنخستین گردهمایی روحانیون دانشگاه آزاد اسلامی در قم برگزار شدشورای اطلاع رسانی استان قم تشکیل می شودمشوق های سرمایه گذاری سال 98 شهرک های صنعتی قم اعلام شدتحریم ها اوج بُغض و کینه آمریکا از انقلاب اسلامی استقم در حوزه امنیت در بین پنج استان برتر کشور قرار داردتقدیر و تشکر آیت الله مبلغی از سپاه، ارتش ،مردم و مسئولان110 تن از جوانان و امدادگران هلال احمر قم به مناطق سیل زده لرستان اعزام شدندشهردار قم در واکنش به اقدام اخیر آمریکا:من هم یک سپاهی‌اماقدام آمریکا علیه سپاه نشان دهنده اوج حماقت ترامپ استپاسداران نمونه سپاه استان قم تجلیل شدندجزییات مراسم تشییع پیکر مطهر شهید «احمد جلالی نسب» در قم اعلام شدهمایش آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می شود114 موکب در قم آماده خدمات رسانی به منتظران ظهور استنیروهای مسلح امید سیل زدگان کشور هستندجشنواره ملي نوروزی پلیس در قم برگزار می‌شودمردم قم در کمک به هموطنان سیل زده حماسه آفرینی کردندتداوم طرح جمع آوري معتادان متجاهر در قمارسال کمک 2 میلیارد ریالی اوقاف قم برای سیل‌زدگان خوزستانتشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیکحضور اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در نمایشگاه بین المللی محیط زیستکشف 251 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس "قم و اصفهان"ارسال سه دستگاه پل فلزی 30 متری به مناطق سیل زده لرستانسرای ملاحسین قم مرمت می‌شودچهره های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل شدندمردم قم بیش از 15 میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردندکتاب دائره المعارف شیعه در قم رونمایی می شودقره چای پس از دو دهه رنگ آب به خود دیدبلوار امام علی(ع) پردیسان به‌ زودی به بهره‌ برداری می ‌رسدارتباط ۹۰ درصد روستا‌های پلدختر و چگنی برقرار شددومین محموله کمک بهزیستی استان قم به مناطق سیل زده ارسال شدحاج احمد دباغ؛نابغه قرآنی جهان اسلام مورد تقدیر قرار گرفتغرب جایگاه علمی اش را مدیون دانشمندان مسلمان استتخصیص گوشت‌های قربانی نیمه شعبان به مناطق سیل‌زدهآیت الله فاضل لنکرانی هزینه تاسیس 2 باب مدرسه را در لرستان تقبل کردندآماده سازی ۲۰۰ هکتار پارکینگ با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار خودرو درقماعتراف سارقان 200 میلیاردی به 35 فقره سرقت منزل در قمخارج کردن کیست مایع ١٠ لیتری در بیمارستان تامین اجتماعی قمبرگزاری سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد قمپیشکسوتان فوتسال استقلال تهران و قم حامی سیل زده گان شدندپنج هزار شغل در بخش صنعت قم ایجاد شدخرید ۱۴هزار مترمربع از باغات قم برای صیانت از فضای سبز توسط شهرداریمعارفه وتودیع رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قمتشکیل شورای مشورتی جوانان استان قمافتتاح طرح هاي عمراني و ورزشي دانشگاه قمگلریزان ورزشکاران قمی به نفع سیل زدگان برگزار شدگسترش زیرساختهای ارتباطی برای تولید و انتشار محتوای غنی اسلام۲۰۰هکتار پارکینگ در محدوده مسجد جمکران آماده سازی شددست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بودخانواده های معظم شهدای ارتش در قم تقدیر شدنددیدار استاندار قم با رئیس مجلس شورای اسلامیروحیه ی ایثارگری ارتش موجب اقتدار و امنیت ملی شداعلام محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قمانهدام باند سارقان مغازه و کشف 20 فقره سرقت در قمفراخوان مشمولان اعزامي فارغ التحصيلان دانشگاه و موسسات آموزش عالي در ارديبهشت 98کمک 7میلیارد 800میلیون ریالی مجموعه اصناف قم به سیل زدگانبخشی از تخصیص باقی مانده سال قبل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پرداخت می شودهمایش «نرجسانه» در مسجد مقدس جمکران برگزار شدآیت الله نوری همدانی:دشمنان از جامعه‌ای که در برابر سلطه‌گران بایستند ناراحت می‌شوندحمل و نقل پاک؛ آن گاه شهر پاکمدارس قم شنبه ۳۱ فروردین تعطیل شدسیل اخیر نمادی از همبستگی جبهه مقاومت شدکمک 2میلیاردو 500میلیون ریالی فعالان گردشگری قم به سیل زدگانجشنواره عکاسی قاب فیروزه‌ای در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودمراسم پنجمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام برگزار می‌شودشیخ عیسی قاسم "مهدی یاور" مسجد مقدس جمکران شدثبت معنوی جشن های نیمه شعبان به عنوان "بزرگترین اجتماع مهدی یاوران جهان"افتتاح نخستين آكادمي تخصصي اسكيت در قمقم در شب میلاد امام زمان(عج) غرق در نور و سرور شدقرارگاه حضرت قائم(عج) دائمی می شوددستگیری سارق 4 میلیاردی طلاوکشف 33 کیلو تریاک در قمفرافکنی مدیر روابط عمومی آبفای قم پس از ورود فاضلاب به منازل مردم!ارائه خدمات مطلوب تر به زائرین در نیمه شعبان نیازمند اعتبارات ویژه و حمایت ملی استارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از 5 هزار نفر در طرح ملی "منتظران ظهور"داوطلبان خانه هلال مرکز خدمات حوزه علمیه به مناطق سیلزده خوزستان اعزام شدندکشف 9 کیلو و 400 گرم مواد افیونی شیشه در قمکشف 102 هزار نخ سیگار قاچاق در قمتوقف  121 پروژه به دلیل تخلف از مقررات ملی ساختمان در قمبسترهای مخابراتی باعث اشاعه دین خدا و فرهنگ اصیل و ناب محمدی می شودکشف 466 کیلوگرم موادمخدر در قمتجليل از عوامل ستاد اجرايي خدمات سفر استان قمبرنامه های هفته سلامت در استان قم تشریح شدبرگزارش همایش ورزش صبحگاهی کارکنان بهزیستی استان قمنشست علمی عرضه حدیث بر قرآن برگزار شدبهسازی 22 کیلومتر از محور قم- نیزار در سال جدیدکشف یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قممردم قم بیش از 2 میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کردندقمار است و کسانی که شرکت می کنند مالک آن جوایز نیستنددشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماندرئیسی در دیدار مراجع تقلید:تحول در دستگاه قضا در دستور کار استبانک ها در زمینه کمک رسانی به اقشارآسیب پذیر جامعه اهتمام لازم را داشته باشندگرفتاری‌هایی که طلاب در این زمان از جهت معیشتی دارند این به مراتب از گذشته بیشتر استپایان شب سیاه دیکتاتوری و خونریزی آل سعود نزدیک استآیت الله حسینی بوشهری:تبدیل کارخانه ها به برج فاجعه استاساس وهابیت بر کشتن انسان های بیگناه استآیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ماندمطالبات مراکزدرمانی قم از بیمه سلامت پرداخت شدآیت الله صافی اعدام مسلمانان در عربستان را محکوم کردکشف 1337 کیلو مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قم و تهرانافزایش طلاق در جامعه ریشه‌یابی شودآغاز فعالیت دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی قمکلاهبرداری ایمیلی از شرکت های تجاری و صرافی هانصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در مدارس، مساجد و ادارات قمهیچ هورمونی در تولید مرغ استفاده نمی شودتمامی عمل های جراحی یک درمانگاه چشم پزشکی خصوصی در قم تعطیل شدجادوگر آسيا هم از قم رفتبا قاچاق و عوامل نا امن‌کننده فضای مجازی برخورد جدی کنیدممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قمهشدارهای پلیس قم برای پیشگیری از سرقت، جعل و كلاهبرداري تشدید نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضانگفتگو با نویسنده کتاب فصل فیروزهافزایش 13 درصدی نزاع و درگیری در سال 97 در قماجرای  طرح یک کاسب، یک کالای اساسی توسط اتاق اصناف قمپذیرش 2500000 هزار نفردر مراکز درمانی تامین اجتماعی قمقم در پرداخت مطالبات فرهنگیان از استانهای موفق کشور استمشاوره و حل و فصل اختلافات مردم در کلانتری ها امری ارشمنداستمشکلات واحدهای تولیدی را بصورت میدانی پیگیری می کنیمگردهمایی رابطين سازمان هاي دولتي و ناجا و برگزار شدکشف 38 کیلوگرم تریاک در قمارسال کمک‌های فنی و تجهیزاتی به مناطق سیل‌زده کشورموسسه آموزش عالی طلوع مهر قم یک مرکز آموزشی در مناطق سیل زده پلدختر می سازدکتابخانه و مرکز اسناد مجلس متاسفانه به درستی عرضه نشده استکمیته های هفتصد گانه همکاریها ؛ قرار گاه های فرهنگی تربیتی کشورعزت نفس معلمان در مسئله معیشت باید محفوظ بماندطلاق در قم افزایش یافته استمردم بزرگترين پشتوانه انقلاب اسلامي هستندمعرفي مديركل جديد دفتر امور اجتماعي و فرهنگی استانداري قمتلاش گران عرصه كار و توليد قم تجلیل شدندتجلیل از مقام علمی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملیمزار شهید مطهری در قم گلباران شدآیت الله فاضل لنکرانی: احکام دینی با زبان هنر به مردم منتقل شودوزیر اطلاعات: مبلغان پاسخگوی شبهات و نیازهای جامعه باشندبخش قابل توجه تخلفات کلان اقتصادی با زد و بند برخی دستگاه ها صورت می گیرداجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه قم در ماه رمضاندولت و آموزش و پرورش بدانند ملت هرگز اجازه اجرای سند 2030 را نخواهند دادپیکر مطهر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شوداجرای طرح افق با محوریت بقاع متبرکه در قمبرنامه های مسجد مقدس جمکران در ایام ماه مبارک رمضانانهدام باند سارقان مغازه و احشام در قمدستگیری متهم به اخلال در نظم در فضای مجازیواحد هاي صنفي در صورت تظاهر به روزه خواري پلمپ می شوندکشف 155 کیلوگرم تریاک در قم9 اثر تاریخی قم ثبت ملی شدطرح دادرس، محور توسعه و ترویج فرهنگ خودامدادیپیکر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع شدتجمع مردم قم در محکومیت جنایات رژیم آل سعود برگزار شداولین گواهی حلال صنایع غیر گوشتی صادر شدآموزش و پژوهش دو رکن مهم در توسعه و تعالی استبازآفرینی محلات قم 10 تا 12 سال زمان می بردرئيس هیأت فوتبال قم استعفا كرد؛سفر شبانه تاج به قمویژه برنامه های حرم مطهر در ماه مبارک رمضان تشریح شدمردم نباید هر روز با یک نرخ جدید مواجه شوندپزشکان قم ملزم به نصب کارت خوان در مطب شدنداخطار آیت‌الله مکارم به دولت: دست از گرانی برداریدحجم افزایش ارتکاب جرایم در فضای مجازی خیلی تکان دهنده استکشف حدود 26 کیلوگرم تریاک در قمقصور پزشکی در قم کاهش یافتپرداخت ٣٦ میلیارد تومان هزینه دارو به بیماران خاص و صعب العلاج در قمدرک شرایط موجود مهمترین اولویت مبلغان دینی استمجمع هیئت فوتبال قم پشت درهای بسته؛ چرا خبرنگاران را به جلسه راه ندادند؟هلال احمر قم رتبه نخست آموزش را در کشور به دست آوردقرآن دستور داده با آنها که بر سر ملتها عربده می‌کشند، مقابله کنید‌نگاهی به حضور 4 ماهه سرمست در استانداری‌ قمشورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در برقراری امنیت جامعه نقش موثری داردپرتال جدید دفتر تبلیغات اسلامی رونمایی شدکشف بیش از 100 کیلو تریاک در قمخدمات جمعیت هلال احمر قم تشریح شدمرمت خانه تاریخی ملاصدرا در حال انجام استنمایشگاه تخصصی مبلمان استان قم برگزار می‌شودقم یکی از استان های برتر کشور در زمینه امنیت سرمایه گذاری استپاسخگویی تلفنی استاندار قم به درخواست های مردمی از طریق سامانه سامدایران با کمال عزت و افتخار در برابر دشمن خواهد ایستادنمازگزاران قمی از اقدام متقابل ایران در برابر نقض برجام حمایت کردنداحداث 360 هکتار فضای سبز در طرفین بلوار آیت‌الله بروجردی قماکران ۱۲۰۰ مترمربع تبلیغات شهری با شعار «همه میهمان خدائیم»از اجرای طرح "رقابت در خدمت" تا حضور پرشور هلال احمری ها در نماز جمعه قمدستگیری سارق کیف قاپ در قمفراخوان اعزام مشمولان در اردیبهشت ماه 1398۲۴۰ هزار نفر مهمان سفره افطار در حرم امامزاده سید علی(ع) می‌شونددستگیری سارقین کيف قاپ و مدارس در قمدر احیای موقوفات نباید از جوسازی‌ها هراس داشتدر بحث نمای ساختمانی دچار ابتذال فرهنگی شده ایمکسب 3 رتبه عالی استان قم در اجرای برنامه های کانون دانش آموزیثبت نام اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران آغاز شدتقدیر گران قیمت حوزه از سید محمد بطحائی !جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد استكشف 5 تن گوشت مرغ فاسد از یک دامداری در قم!پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی شهر جعفریه افتتاح شدآغاز توزیع غذای گرم و سبدهای غذائی بین مددجویان بهزیستی قمدرخشش کم توانان ذهنی استان قم در چهاردهمین جشنواره ورزشی کم توانان ذهنی کشوربرگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در قماجتماع بزرگ یاوران حضرت خدیجه(س) در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودسه تن در استخر خانگی بخش کهک قم جان باختنددو انتصاب جدید در استانداری قماحداث ۵مدرسه وکمک 120 میلیونی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی برای سیلزدگاندستگيري 7 نفر اراذل و اوباش شرور در قمکشف حدود 7 کیلوگرم تریاک در قمرئيس و اعضاي ستاد انتخابات استان قم منصوب شدندطرح توسعه ناحیه صنعتی خورآباد تصویب شدجنگ نمی‌شود مذاکره با آمریکا سمّ است گزینه قطعی ملت مقاومت استکمک 25 میلیارد ریالی مردم قم به سیلزدگانکشف بیش از 50 کیلوگرم تریاک در قماولين طرح جامع حمل و نقل بار درون شهري كشور براي شهر قم به تصويب رسيدجشن اختتاميه واحدهاي مسكن مهر تا پايان شهريور 98 برگزار می شود۲۸ اردیبهشت‌ بازدید از موزه‌های قم رایگان استتوقیف خودروی سواری سمند با پلاک جعلی در قمبرخورد قانونی پلیس قم با روزه خواري در انظار عمومیقدرداني استاندار قم از كاركنان روابط عمومي استانداري قمتوزیع سبد غذایی و بهداشتی در روستاهای سیل زده شادگان خوزستاناعلام فراخوان آثار پژوهشی با موضوع حوزه، جهاد اقتصادی و فضای مجازیدشمن با جنگ روانی رابطه مردم با نظام را هدف گرفته استدستگیری سارق آیینه بغل خودروهای مدل بالا در قمکشف بیش از 63 کیلوگرم تریاک و ماده مخدر گل در قمبرگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و مشارکت حداکثری در دستور کار دست اندرکاران انتخاباتدانشگاه علوم و معارف قرآن مقام نخست مسابقه شب های نورانی نمایشگاه بین المللی قرآن را کسب کردسارق میل گردهای پروژه پل مرجعیت قم دستگیر شدکشف حدود 43 کیلوگرم تریاک در قمحضور تیم سحر کانون دانشجویی هلال احمر قم در مناطق آسیب دیده از سیل پلدخترموفقیت روابط عمومی ها در گرو دانایی و آگاهی استکیفر خواست پرونده متهمان واقعه کلینیک تابان تا آخر هفته صادر می‌شودثمرات وقف در امدادرسانی به سیل‌زدگان مشهود بودمراکز بهزیستی مناسب ترین محل برای اقدامات خیرخواهانه در ماه رمضان استساخت اسکروپمپ فاضلابی با استفاده از توان متخصصان داخلی در قمتجلیل از اعضای شرکت کننده در خدمات رسانی سیل های اخیر در قمکشفیات مواد مخدر در قم 3 برابر شدکشف محموله 4 میلیارد ریالی کالا و 25 هزار لیتر نفت کوره قاچاق در قممیدان شهید مطهری ساماندهی می شودتجلیل از عملکرد مخابرات قم و کارکنان روابط عمومی این شرکتثبت 2 وقف جدید به ارزش 2 میلیارد تومان در قمپلمپ 35 واحد صنفي با اجرای طرح برخورد با روزه خواري در قمکشف بیش از 27 کیلوگرم مواد مخدر گل و گراس در قمخانه هلال مرکز خدمات حوزه‌های علمیه افتتاح شد‎اطعام 10 هزار نفری و کمک رسانی به سیل‌زدگان لرستانجای خالی شاکله قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب در نمایشگاه قرآنبرگزاری جشن هفدهم رمضان در مسجد مقدس جمکراناجرای 300 برنامه به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد در قممهلت یک هفته ای به ادارات قم برای پاسخ به استعلامات بانکی تسهيلات رونق توليدوضعیت فاضلاب پردیسان بحرانی استانتصاب مدیر کل نظارت بر امور عمرانی شهرداری قمپیدا شدن جسد جوان غرق شده افغان پس از ۳روز توسط نیروهای آتشنشانی قممرکز پایش تصویری قم افتتاح شدطرح ملی کنترل فشارخون در قم اجرا می‌شودارتقاء مهارت‌های اجتماعی دانشجویاندانشگاه قم در ردیف دانشگاه های بین المللی استانتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان قم برگزارشد110 طرح نیمه تمام صنعتی در قم به بهره برداری می رسدکشف 90 کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری باند 11 نفره جرایم سایبری در قمیک وقف با چند شرط جالب در قمکشف حدود 48 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قمعدم ارائه خدمات به مشمولان غايب در قمپل طغرود در محور قم – جعفریه افتتاح شد۱۱ زن در یکی از استخر‌های قم مسموم شدندویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر حرم حضرت معصومه(س) اعلام شدخاک بر سر کسی که در حوزه دنبال مقام و منصب باشدبرگزاری محفل انس با قرآن مددجویان بهزیستی استان قمتوسعه و پیشرفت استان‌نیازمند مشارکت نخبگان  و دانشگاهیان است قلب ماه رمضان لیلة القدر استدستگيري سارق منزل و اعتراف به 3 فقره سرقت در قماضافه خدمت مشمولان غايب داراي کسرخدمت ايثارگري بخشیده شدخانواده شهدا وایثارگران‌ اسوه های صبر و استقامت هستنداطاعت از فرامین رهبری و ترویج فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات جامعه استسه گزارش از متن و حاشیه های پیدا و پنهان نمایشگاه بین المللی قرآن کریمآیین گرامیداشت «هفته مقاومت و پیروزی» در قم برگزار شدکشورهای عربی حکومت ها را بر پایه عدالت امام علی(ع) بنا کنندکشف محموله میلیاردی پارچه رومبلي قاچاق در قمکشف بیش از 25 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قماجرای تمهيدات ترافيكي ويژه شب هاي قدر در هسته مركزي شهرقمحضور استاندار قم در ضیافت افطاری فرزندان بهزیستیضیافت افطار فرزندان بهزیستی به میزبانی آیت الله سبحانیکلاهبردار و بازرس جعلی بیت رهبری در قم دستگیر شدکشف 5 کیلوگرم تریاک در قماتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به خطوط راه آهنارسال 251 اثر از هنرمندان قم به سومین جشنواره ملی فانوسدعوت مجمع جهادگران استان قم برای حضور در راهپیمایی روز قدستولید بیش از 100هزار صفحه بریل منابع جشنواره کتابخوانی رضویتخصيص ۱۷۰ ميلياردريالي اعتبار جهت استمهال اقساط كشاورزان خسارت ديده استاناصول شش‌گانه وحدت امت در سیره امام علی (ع)مامورین فنی کمیسیون مناقصات شهرداری قم منصوب شدندمحاکمه زن و شوهر به اتهام مشارکت در اخلال نظام اقتصادیجامعه مدرسین مردم را به حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت کردتولیدسواری «فیات» در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قمسرلشکر موسوی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) شداعلام محدودیت های ترافیکی روز قدس در قمدستگيري باند حرفه اي کش روزني از مغازه و فروشگاه ها در قمدعوت گسترده از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدسوحدت مدیریت بحران برای نخستین بار در سیلاب قم محقق شد۲۲۵۰۰ زائر قمی به مراسم سالگرد امام راحل(ره) اعزام می‌شوندبرگزاری انتخابات در قم به صورت تمام مکانیزه۶۰ هزار شعبه اخذ رای در روز انتخابات فعال می شودمسیرهای دهگانه راهپیمایی روز قدس در قم اعلام شدباید آمار ورودی چرونده کاهش یابد۱۶خردادماه آخرین مهلت استعفای داوطلبان انتخابات مجلس شوراي اسلامينمایشگاه آیینه انقلاب آماده پذیرایی از زائران مراسم سالگرد امام راحل استآیت الله مکارم شیرازی خواستار اصلاح برخی اشتباهات رسم الخط عثمان طه شددستگیری سارق کیف قاپ در قممجموعه ورزشي پيامبر اعظم (ص)افتتاح می شودواکنش جامعه مدرسین ائمه جمعه و آیت‌الله سبحانی به شهادت امام جمعه کازرونراهپیمایی روز قدس دفاع از اسلام و نشانه قدرت مسلمانان استمجموعه ورزشی پیامبر اعظم (ص) افتتاح شدراهپیمایی دشمن‌شکن مردم قم در روز جهانی قدس آغاز شد‌میزان و مبلغ زکات فطره از سوی آیت الله مکارم شیرازی و نوری همدانی اعلام شدبرگزاری دوره‌های کمک‌های اولیه و نجات ویژه طلابنه بزرگ مردم قم ‌به معامله قرنپیام اصلی روز قدس نفی «معامله قرن» استتصاویر راهپیمایی حماسی مردم قم در روز قدسفیلم راهپیمایی حماسی مردم قم در روز قدسقدرداني استاندار ،شهردار و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم از حضور آگاهانه مردم در راهپیمایی روز قدسکشف یک میلیارد و 300 میلیون ریال کالای قاچاق در قمدستگیری باند جعل اسناد و پلاک خودرو در قمکشف حدود 5 کیلوگرم هرویین در قمواگذاری رایگان 950 فقره انشعاب به مددجویان کمیته امداد و بهزیستیمسئول دفتر رهبری در قم:ساز و کار سرمایه‌گذاری در حوزه وقف به درستی تعیین شودضرورت عملیاتی شدن طرح های بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهرفاز ۱ مونوریل قم با ۳۷۰ میلیارد تومان تکمیل و افتتاح می شودامام خمینی به اسلام قدرت و به شیعه یک هویّت جدید دادآمادگی پایگاه های بهزیستی قم برای دریافت فطریه در روز عید فطرشرکت بازاريابي شبکه اي"تلفيق و هنر" پوششی برای فعالیت" هرمی"کشف بیش از 13 میلیارد ریال لوازم التحریر قاچاق در قمدستگیری عاملان اصلي شرارت، عربده كشي و تخريب خودروها در قمفعالیت پویش بزرگ بسیج دانش آموزی قم در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره)شرط بقای انقلاب زنده بودن یاد امام و افکار آن رهبر خداباور استمحدوديت هاي ترافيکي ايام ارتحال امام (ره) و عيدسعيدفطر در استان قمکشف حدود 30 هزار لیتر نفت کوره قاچاق در قمآموزه های مشترک ادیان در زمینه محیط زیست، میراث مهمی برای بشریت استاقامه نماز عید فطر در بقاع شاخص استان قماقامه نماز عید فطر در مسجد مقدس جمکران به امامت آیت الله مقتدائی۲ «خانه جوان» در قم به بهره‌برداری می‌رسدهر جا مقاومت کردیم، به پیش رفتیم هر جا تسلیم شدیم، ضربه خوردیمفردا روز اول شوال و عید سعید فطر استنماز عید فطر در قم برگزار شدنماز عید سعید فطر در مسجد مقدس جمکران و امام حسن (ع) اقامه شدحکام بحرین و سعودی با خیانت به فلسطین در باتلاق گام نهاده‌اندجوانان روزی را خواهند دید که کشور فلسطین به ملت آن بازگرددواژگونی خودروی پژو 405 در قم دو کشته بر جای گذاشتدستگيري سارقان احشام و کشف اموال مسروقه در قمکشف حدود 55 کیلوگرم تریاک در قمفراخوان اعزام مشمولان در خرداد ماه 1398جامعه المصطفی العالمیه در ترویج دیپلماسی عمومی و پرورش سفیران فرهنگی نقش آفرینی کندآغازمرمت تيمچه بزرگ قمنصب پنل‌های خورشیدی در اداره کل بهزیستی استان قمرشته های فقه قانون و مطالعات حقوقی پارلمان تاسیس خواهد شدرفع موانع پروژه باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قمآتش سوزی در حرم حضرت معصومه(س) مهار شد321 هکتار از مراتع قم طعمه حریق شدباند سوءاستفاده از دفترچه‌های درمانی در قم منهدم شدداعش، طالبان و القاعده نسخه بدلی جهاد اسلامی استاجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در اداره کل بهزیستی استان قمرعايت اصل بي طرفي و اشرافيت بر قانون در برگزاري انتخاباتدستگاه قضایی با متخلفان زیست محیطی در قم قاطعانه برخورد کنداعزام کاروان سلامت استان قم به الشترصفحه اینستاگرام معاونت آموزش و پژوهش هلال احمر قم‎ راه اندازی شدکشف 246 کیلو تریاک در استان قمکشف بیش از 6 میلیارد ریال خشکبار قاچاق در قمتوصیه هاي پلیس مهاجرت و گذرنامه قم براي اتباع ايرانیدرخواست داوطلبانه مشمول 41 ساله برای اعزام به خدمت مقدس سربازیاعمال تعرفه‌های جدید آب‌بها در قم170 دستگاه اتوبوس درون شهری قم نوسازی می‌شودیادواره شهیدان «هادی» در شهر قم برگزار می‌شودبرگزاری نمایشگاه رسانه‌‎های دیجیتال در قمآیت الله محقق کابلی درگذشتآغاز نسخه‌نویسی الکترونیکی پزشکان در استان قمبرخورد اتوبوس با تریلی در آزاد راه قم - کاشان ۲ کشته برجای گذاشتقم در جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان رتبه سوم کشور را داردکشف بیش از 34 کیلوگرم تریاک با همکاری مشترک پلیس "قم و تهران"توصیه هاي پلیس مهاجرت و گذرنامه قم براي اتباع خارجیبرنامه‌ جامع جهاد و کشاورزی استان قم تدوین می شودتغییر ساعت کاری ادارات در قمآیت‌الله مصباح: شهردار قم از شهرداران موفق کشور استترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم۵۰۰ واحد مسکونی برای سیل زدگان لرستان ساخته می‌شود‎منوریل قم تا میدان مطهری اجرا می‌شود۳۳ پروژه بخش کشاورزی در قم افتتاح شدارتقاء کیفی خدمات مراکز تحت نظارت ، اولویت بهزیستی قمکشف 213 کیلو گرم تریاک در استان قمقم دهکده شد!جسد جوان غرق شده در قاهان پیدا شدانهدام باند سارقان حرفه ای منازل فصلی و روستایی در قمدستگیری کلاهبردار میلیاردی در قمآب شرب تخصیصی به قم کمتر از مصرف شهر استملی کردن فضای مجازی از ملی کردن صنعت نفت مهمتر استبخشدار جدید جعفرآباد قم منصوب شدبرخورد قاطع با هنجارشکنان در قمکسب رتبه اول اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) قمارتقاء کیفی خدمات مراکز تحت نظارت بهزیستی قم در سال 98انهدام باند خانوادگی تهيه و توزيع مواد مخدر هرويين و شیشه در قمدستگیری باند سارقان داخل خودرو و کشف اموال مسروقه در قمشهروندان فریب سایت جعلی ثبت نام یارانه نقدی را نخورندمردم قم ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به کمیته امداد کمک کردندسیل همدلی اقشار بسیجی قم در همدلی با مردم مناطق سیل زده450 هکتار از مراتع بخش خلجستان قم طعمه ی حریق شدوقف ۳ میلیاردی جدید در قمکمک 5 میلیارد ریالی مردم نوع دوست قم به مددجویان بهزیستیقم در مبارزه با‌مواد مخدر موفق به کسب رتبه ی برتر کشور شدامضای تفاهم نامه دانشگاه مذاهب اسلامی با مراکز علمی و دانشگاهی هندطرح های غنی سازی اوقات فراغت هلال احمر توسط استاندار قم افتتاح شدراه اندازی دوربین‌های ثبت تخلف در بلوار آیت الله بروجردیدستگيري باند سرقت به عنف در قمآیت الله اعرافی:دانشگاه های قم دانشجویان خارجی جذب کنندحضور رصد خانه سیار تارا در قمسوءنظرهای شورای عالی معماری و شهرسازی کشور مانع سرمایه‌گذاری در بلوار پیامبر اعظم(ص) قم80 روحانی همیار منابع طبیعی می‌شونددومین گردهمایی کسب‌وکارهای خانگی و محلی در قم برگزار می شودتوسعه ۹۶ هکتاری شهرک صنعتی شکوهیه قم80درصد محتوای معرفت دینی در قم تولید می شودافتتاح دوازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال در قمرشد 11 درصدی مصرف آب در قمعضو خبرگان رهبری ارتحال رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور را تسلیت گفتخدمات رسانی کاروان سلامت هلال احمر قم در" الشتر" آغاز شدتخفیف ۳۰ درصدی عوارض خدمات شهرداری قم تا پایان شهریور تمدید شدبرگزاری مانور اطفاء حریق و امداد و نجات در منطقه 8 قمتصادف، دومین عامل عمده مراجعات به پزشکی قانونی استخدمات درمانی، آموزشی و فرهنگی کاروان سلامت هلال احمر قم به مردم بسطامپیکر طلبه شهید مدافع حرم"مؤمنی" در قم آرام گرفتدست‌های پشت پرده به دنبال تغییر چهره معنوی شهر قم استهدف گیری پهپاد جاسوسی آمریکا قدرت فناوری ایران را به رخ کشیدآیت الله نوری همدانی:امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ای همگانی استبهره برداری از 2 طرح الکترونیکی سازی در دانشگاه صنعتی قمخطر کم‌آبی جدی گرفته نشده استتورم معیشت کارکنان را در تنگنای جدی قرار داده استاختلافات خانوادگی علت عمده تماس‌های اورژانس اجتماعی قم استرونمایی از سه اثر علمی در زمینه روش شناسی فقهیکمک 42 میلیون تومانی انجمن دندانپزشکی ایران شعبه قم به سیل زدگانکشف 206 کیلوگرم تریاک در قمتاکید آیات عظام صافی گلپایگانی و سبحانی بر اجرای امر به معروف و نهی از منکرنامه رییس نظام مهندسی قم به ریاست مجلسبهره مندی 2800 نفر از خدمات کاروان سلامت هلال احمر قمایستگاه گارمانوری راه آهن قم دهکده لجستیک استان شدآثار برتر هنرمندان تصویرسازی و گرافیک کارگاه هنر فاطمی در قم اکران می گردداپراتورهای 118 قم روزانه به 60 هزار تماس پاسخ می دهندتشییع 7 شهید گمنام دفاع مقدس در قمتکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی143 هزار پرونده مرگ مشکوک در پزشک قانونی قم2125 زندانی در قم مشمول عفو شدندقم جایی برای نفوذ ناهنجاری‌های اخلاقی نیستکسب 3 نشان طلا , یک نقره و 2 برنز توسط جودوکاران قم200 میلیون ریال وجه نقد و 2 عدد گوشی جا مانده در قطار به صاحبانش بازگشتکشف 31 کيلوگرم ترياک در قمدستگیری عاملان حفاری غیر مجاز در قماقدام قانونی علیه مشترکین پرمصرف در قمآیت الله شیخ عیسی قاسم:مقاومت، تنها راه مقابله با معامله قرن استفعالیت 30 مرکز درمان سرپائی و کمپ ترک اعتیاد در استان قمحضور فرمانده انتظامی استان قم در جلسه شورای اسلامی شهر قمبرخورد کامیون با تابلو راهنمایی و رانندگی در قم یک کشته برجای گذاشتمراسم وداع با پیکر شهید «عُشریه» شهید مدافع حرم‎سارقان کابل شبکه در قم شناسایی شدندکسب رتبه نخست پایگاه بسیج مخابرات منطقه قمسرپرست سازمان همياري شهرداريهاي استان منصوب شدسد کوچری ۲۰۹ میلیون متر مکعب ذخیره آب داردمعرفی و نقد کتاب «از دشت لیلی تا جزیره مجنون» در قم برگزار می شودبقاع متبرکه قم سیاه‌پوش رئیس مکتب جعفرینباید زحمات نیروی انتظامی را با عملکرد یک مأمور زیر سوال برداتکای حوزه‌ها به بودجه‌های دولتی امری مناسب نیستجشن نیمه شعبان ثبت ملی شدنخستین جشنواره تفریحی‌ ورزشی شادیانه بانوان برگزار شدامروز معادله نه مذاکره و نه جنگ با اقتدار عملی شده استمردم قم با شهدای گمنام دفاع مقدس وداع کردندصادرات کشور بسیار مطلوب استامام صادق (ع) پرچم دار مبارزه علمی با جریان کفرجذب ۱۲ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری برای شهر قمپیکرهای مطهر دو شهید گمنام در پایگاه پدافند هوایی قم خاکسپاری شدعلت تنزل «امر دینی» حجاب به یک «امر اخلاقی» و فردیاستخدام نیروی انسانی در آتش نشانی قمبرگزاری مانور مدیریت بحران در میدان ۷۲ تن شهر قمجشنواره اقوام و عشایر ایرانی در قم برگزار می‌شودرییس دانشگاه قم: معامله قرن به فرصتی برای مبارزان بحرین بدل می‌شودافزایش 300 درصدی جرایم سایبری در قمخانه های بازی کودکان غیر قانونی استدستگیری حفاران غیرمجاز آثار تاریخی در قمقهرمانی تیم جودو استان قم در مسابقات چند جانبه‌ ی دهه ی کرامت و جام صلح و دوستیکتاب «از دشت لیلی تا جزیره مجنون» در قم نقد شدمرگ مشکوک دانشجوی دختر دانشگاه قمبرگزاری ۳۰ محفل در ۳۰ مسجد قم همزمان با در دهه کرامتمرحله استانی مسابقات قرآن قم آغاز شدآغاز ثبت نام مرحله اول آزمون ورود به حرفه مهندسان 1398اعلام برنامه‌های دهه کرامت در قممعاون سیاسی استاندار قم به سمت فرماندار مشهد منصوب شددانشگاه صنعتی قم دانشجوی خارجی می پذیردبرآیند تغییرات مدیریتی در استان مثبت بوده استاجرای 70 عنوان برنامه به مناسبت دهه کرامت در قمپرداخت یک هزار و ۱۰۷ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در قمبهره برداری از بوستان بانوان منطقه 8 قم در دهه کرامتدستگيري سارقان 2 میلیارد ریالی در قمکشف بیش از 70 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در قممالکان وسایل نقلیه شماره تلفن همراه خود را درسامانه پلیس ثبت کنندامروز امر به معروف و نهی از منکر واقعاً یک شرایط دیگری داردبرترین مدیر بسیجی استان قم تجلیل شدوجود اطلاعات وسیع منطقه ای، مدیریت بحران را تسهیل می کندنمی‌گویم رئیس‌جمهور به خارجی‌ها کد داد، ولی آنها که باید ، موضوع را گرفتندآیین خطبه خوانی به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) در قمانتشار اوراق مشارکت برای مترو و منوریل قمدر زمینه غنی سازی و مسأله اراک به قبل از برجام باز می گردیمآتش‌سوزی در شهرک صنعتی شکوهیه قم ۱۷ مصدوم بر جای گذاشتکمک ۶۰ میلیارد تومانی کارگران و صاحبان کارخانه‌های کشور به سیل زدگانقرآن بهترین موعظه و عامل شفای آدمی استآغاز پرداخت تسهیلات مشارکتی ساخت و ودیعه مسکناهدای 10 کمک جهیزیه به نوعروسان کم برخوردار در ایام دهه کرامتکشف 100 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس "قم و فارس"کشف بیش از 540 هزار نخ سیگار قاچاق در قمدستگیری مامور قلابی در قمنصب 12 دوربین ثبت تخلفات رانندگی در اصلی ترین بلوار حادثه خیز شهر قمنخستین جشنواره رسانه‌ها و مطبوعات قم برگزار می‌شودپسر ۶ ساله قمی قربانی گرمازدگی شدسرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم منصوب شدروابط عمومی ها در تامین سرمایه اجتماعی سازمان ها نقش مهمی دارنددستگیری 3 سارق و 16 معتاد متجاهر در قممامور وظيفه شناس قم چک مفقودی را برگرداندگامی جدید برای بهبود تاب آوری در روابط عمومی های دستگاههای اجرایی قمتوقیف دستگاه های استخراج ارز دیجیتال به ارزش 5 میلیارد ریال در قمفراخوان اعزام مشمولان در تیرماه 1398در قمدستگیری سارق حرفه ای کیف قاپ در قمشهردار شهر جعفریه قم منصوب شدراهپیمایی بانوان قمی در حمایت از حجاب و عفاف برگزار شدسیستم ارتباط رادیویی دیجیتال اورژانس قم راه اندازی شدموسسه خیریه فرزانگان قم در هفته بهزیستی راه اندازی می شودکشف 60 کیلوگرم تریاک در قمدومین کمک میلیاردی مسلمانان تانزانیا ویژه آسیب دیدگان سیل به هلال احمر قم اهدا شدفراخوان مقالات مجله "مطالعات امت اسلامی" به زبان انگلیسی منتشر شدنصب ۳۳ دوربین تردد شمار در قمکسب نخستين مدال جهاني در رشته تيراندازي قماجرای رایگان طرح نشاط معنوی در ۱۱ بقعه متبرکه قممراسم تشییع پیکر آیت‌الله شاهرودی در قم برگزار می‌شود‌صادرات 70 هزار تن تخم مرغ و ۴۰ هزار تن گوشت مرغ به خارج از قمآیت الله فاضل لنکرانی 5 باب مدرسه در استان خوزستان می سازداختصاص ۴۶۰ میلیارد تومان برای عملیاتی شدن ۲۲۲ پروژه شهری قمسرپرست بهزیستی استان قم منصوب شدمشمولان در ايام اربعين حسيني(ع) می توانند از کشور خارج شوندتوقیف دستگاه های قاچاق استخراج ارز دیجیتال در قمدلجویی خادمین حرم کریمه اهل بیت  از معلولان بهزیستی استان قمپیکر آیت‌الله حسینی شاهرودی در قم تشییع شدعملیات اجرایی احداث تونل جمهوری در قم آغاز شدافزایش شدید تعرفه‌های نظام مهندسی و نارضایتی مردمپروژه بازسازي بلاك گارمانوري- ساقه افتتاح شدمشهد مقصد 50 درصد مسافران راه آهن کشور استفاز ۲ تولید ماهیان خاویاری در استان قم افتتاح شدکشف بیش از 55 کیلوگرم تریاک در قماجرای طرح قدر با دستگیری 5 سارق و 13 معتاد متجاهر در قممدیر هنر و رسانه مسجد مقدس جمکران منصوب شدنیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با ناهنجاری هاسترشد 100 درصدی ملاقات مردمی مدیر درمان تامین اجتماعی قمتوصیف بعد ربانی و صفات نیک اخلاقی و دینی آیت الله مروجی از زبان فرزندانگلیس بداند دوران دزدی دریایی تمام شده استرشد 4 برابری شرکت های دانش بنیان در قمبرق‌گرفتگی و غرق‌شدگی جان 2 نفر را گرفتواقعاً از وضع اقتصادی و معیشتی مردم احساس شرمندگی می‌کنیم۲۰۰ هزار تَن در قم زیر پوشش برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد قرار گرفتندکشف 167 کیلوگرم تریاک و دستگیری 4 سارق احشام در قمحرم مطهر رضوی گلباران شدفاز نخست شهرک خدمات خودرویی قم به بهره‌برداری رسیدراننده متخلف زیست محیطی دستگیر شدسازش‌ناپذیری ملت ایران در مقابل استکبار نتیجه محبت قلبی به اهل بیت علیهم السلام استدیدار مدیر کل بهزیستی قم با ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلسجذب خبرنگار افتخاری پلیس در قمدستگيري 5 نفر از دلالان غيرمجاز ارز در قمنمایشگاه عفاف و حجاب در قم برپا شدقمی‌ها حامی آب می‌شوندتشییع پیکر۲ شهید تیپ زینبیون در قمحجاب یک امر اجتماعی استپدر و پسر، قربانی باک خالی خودرو شدندشفافیت و نظارت اولویت اول بهزیستی است1600 هکتار از کانون‌های تولید ریزگرد قم بوته‌کاری و نهال‌کاری شد8 دستگاه شتاب ‌نگار جدید در استان قم نصب می شوداجرای طرح اوقات فراغت در ۲۰۰ پایگاه بسیج استان قمدانشگاه صنعتی قم ، مروج صنعت سبزموسسه خیریه فرزانگان قم راه اندازی شد250 نفر از خدمات کاروان سلامت هلال احمر در روستای خورآبادبهره مند شدندسرفصل های مهم سلوک اجتماعی امام رضا (ع)گزارشی متفاوت از یک سرباز وطنپیکر دو شهید مدافع حرم در قم تشییع شدآمار حوادث جاده‌ای قم ۱۶ درصد افزایش یافتكشف 650 کیلو مواد مخدر و انهدام 2 باند قاچاق در قمتماس های غیرضروری با 110موجب کاهش توان پاسخگویی به نیازهای فوری مردم می شودمردم قم در حمایت از «آب» راهپیمایی کردندپیکر حجت الاسلام والمسلمین حائری در قم تشییع شددیپلماسی مقاومت پیشرفت همه جانبه کشور را تضمین می کندمدیرکل پزشکی قانونی قم روزهای دوشنبه، ملاقات مردمی داردكشف 3 تن و 570 کیلوگرم مواد مخدر در قم۱۰۰ هکتار از مراتع قم درآتش سوختتامین اجتماعی در خط مقدم خدمت به اقشار آسیب پذیر است140 میلیارد ریال مطالبات مراکز و موسسات طرف قرارداد قم پرداخت شدکار در سازمان بهزیستی مقدس و خدمت به بندگان خوب خداستدستگاههای اجرایی استان قم مورد ارزیابی مدیریت سبز قرار می گیرندتيمچه بزرگ قم مرمت شدهمایش ملی «بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی» در قم برگزار می‌شودسرپرست جدید بهزیستی قم معرفی شد30 برنامه متنوع در مصلای قدس قم برگزار می‌شود110 هزار طلبه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استآیت الله اعرافی عضو هیات امنای دانشگاه قم شددستگیری رمال کلاهبردار در قمسامانه "نما" پلیس آگاهی یا نمایشگاه مجازی اموال مسروقهکشف 130 کیلوگرم تریاک در قممصرف آب در قم رکورد شکستسومین نشست رمز ارزها با موضوع بررسی مسائل فرعی "بیت کوین" برگزار شدگزارش کنفرانس "قانون در برابر چالش های انقلاب تکنولوژیک" در روسیهتودیع و معارفه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قمدرخشش دانشگاه صنعتی قم در کارآفرینی و ایجاد اشتغالاستفاده از بستر دولت الکترونیک و سامانه های شفاف سازی در بهزیستی قماصناف مزاحم قم به شهرک‌های تخصصی منتقل می‌شوندمدیر روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم منصوب شدتجمع بزرگ مردم قم در حمایت و تقدیر از عوامل گاندو3000واحد مسکونی در قم احداث می‌شودطرح تقسیط جرایم رانندگی خودروهای توقیفی در قم اجرا می شودتوقیف بیش از 500 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در قمکشف تجهیزات پزشکی احتکار شده در قمکشف 52 کیلوگرم تریاک در قمسارقان مامور نما و اموال متقاضیان کار دستگیر شدندقم در جایگاه نخست مسابقات کاتا جودو قهرمانی کشور ایستادافتخارآفرینان ورزش قم تجلیل شدندتصادفات عصر جمعه 18 مجروح و دو کشته بر جای گذاشتعوامل سریال "گاندو" در نماز جمعه قم تقدیر شدنداگر راست می گویید «گاندو» دروغ است، شکایت کنیداقدام علیه انقلاب با تو دهنی سخت ملت ایران مواجه می شودمدیر بازرسی مخابرات منطقه قم معرفی شدتوقیف 824 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در قم2 کشته و 4 مجروح در تصادف خونین محور "قم-سلفچگان"عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از 7 مرداد جریمه بدون اغماض دارددستگیری جاعل اسکناس های 500 هزار ریالی در قمسند مالکیت ۲۶۱ هکتار اراضی ملی قم صادر شد۱۹ تن در قم بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست دادندیادواره شهید عارف حسینی و شهدای لشکر زینبیون در قم برگزار می‌شودمردم انتظار دارند سال به سال از مشکلاتشان کاسته شوددستگیری سارق کیف باز کن حرفه ای حرم وسارقان سيم و کابل هاي برق در قمکشف 159 کیلوگرم تریاک با همکاری مشترک پلیس "قم و شرق تهران"راه شهرک سینمایی نور هموار می شودپذیرش بدون کنکور دانشجو در دانشکده علوم قرآنی قمعلمای ایران و ترکیه نقشی اساسی در ایجاد وحدت امت ایفا کنندشورای اسلامی شهر قم با واگذاری شهر فرودگاهی به شهرداری موافقت کردتخصيص تسهيلات اشتغال روستايي با جديت پيگيري شودتصاویر سفر استاندار قم به بخش مرکزیویژه برنامه‌های سالروز شهادت امام جواد(ع) در قم اعلام شدگرامیداشت شهید مهدوی فرمانده منهدم‌کننده‌ ناو آمریکاییخدمات غیرحضوری بهزیستی قم به مددجویانگسترش روابط بین استان قم و پاکستانمراسم گرامیداشت روز خبرنگار توسط سپاه استان قم برگزار می‌شودقلب مقدس امام زمان( عج)و اهل بیت (ع)وشیعیان پاک و مخلص به دردآمدگفتمان حرکت جهادی باید به یک گفتمان عمومی تبدیل شودایران در برابر تهدید وتحریم تسلیم نمی شودقانون شفافیت؛ سوپاپ اطمینان نظامبی حجابی خلاف شرع بوده و باید جلوی آن گرفته شودتوقیف 297 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در قمنوجوانان و جوانان قربانی سایت‌های شرط بندی نشونداجرای طرح تشدید برخورد پلیس قم با خودروهای پلاک مخدوش در قمجشن پیوند آسمانی ۱۵۰ زوج پاسدار در قم برگزار می‌شودافزایش تسهیلات خوداشتغالی مددجویان بهزیستی استان قمجذب طلاب در دانشگاه فرهنگیان قانونی و طبق ضوابط استآزادی بی حد و حصر فضای مجازی یعنی قتل عام خانوادهدشمن با راه اندازی جنگ فرهنگی حجاب و عفاف را نشانه گرفته استاجرای طرح مشاوره هفتگی رایگان در 6 بقعه قم۱۳۰ واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده لرستان به همت سپاه قم در حال ساخت استتقدیر از برگزیدگان جایزه آیت الله مشکینی جشنواره عمار در نماز جمعه قمآغاز فعالیت نخسین مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی در قماردوی تیم ملی کاتا جمهوری اسلامی ایران در قم برگزار می شوددوره آموزشی فنی – تخصصی داوران بین المللی جودو سراسر کشور در قم برگزار می شوددوره آموزشی داوری درجه یک جودو کشور در قم برگزار می شود20میلیارد ریال مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد قم پرداخت شدتسهیلات 9 درصدی برای نوسازی بافت فرسوده قمکلاهبردار حرفه ای اخذ وام بانکی را شناسایی کنیدصورت‌های مالی سال 97 آبفای قم تصویب شدحیرت‌انگیزترین شواهد تاریخ بر شرارت استعمار انگلیسهمکاری با بهزیستی بزرگترین اجرها و پاداش را دارد۱۱۰ دوربین نظارتی جدید تا پایان سال در قم راه‌اندازی می‌شودنمایشگاه «ازدواج آسان، عشق پایدار» در قم گشایش یافتپیام تبریک استاندار قم‌ به شاهرخ میکائیلیجشن ازدواج ۱۵۰ زوج پاسدار در قم برگزار شدرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به حواشی دیدارش با سفیر انگلیس پاسخ دادپایگاه اورژانس ۱۱۵ قم به همت بانوی خیر سلامت افتتاح شدفضای مجازی را باید مدیریت کنیمخبرنگاران اصلاح گر امور و روشنی بخش مسیر آینده اندخبرنگاران در سعادت جامعه تأثیرگذارندتعرفه نظام مهندسی ساختمان در قم کاهش یافتقرعه کشی و اهداء جائزه به خوش حسابهای همراه اول در قممدیران استان قم مکلف به پاسخگویی هستنداحداث مجتمع تفریحی بوستان غدیر با سرمایه‌گذاری ۳۵ میلیارد تومانیآیت الله محسنی اندیشه تقریبی پویا، سلوک تقریبی فعال و نهاد سازی تقریبی کارامد داشتباید برای افرادی که قصد دارند برای خودشان مسکنی بسازند تسهیلاتی در نظر گرفتبرنامه های مسجد مقدس جمکران در دهه ولایت‎ اعلام شدآمادگی بهزیستی استان قم جهت جمع آوری نذورات مردمی استاستاندار قم در روز خبرنگارآغاز اردوی انتخابی تیم ملی کاتای کشور در قمسپاه از خبرنگاران و عکاسان فعال استان قم تجلیل کردچرا برخی حاضر نیستند اشتباهات خود را در موضوع برجام و فتنه قبول کنند؟حضور خبرنگاران در آیین خطبه خوانی حرم حضرت فاطمه معصومه(س)کاتارو های اصلی تیم ملی جودو مشخص شدندمدیر اسبق غله قم بازداشت شدصدور کیفرخواست مدیر پیشین سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قمرقابت 3000 نفر برای تصدی 60 شغل آتش نشانی در قمقوه قضائیه با ورود آقای رئیسی از رکود نجات پیدا کرددلخوش به مذاکره با اروپا نباشیدقم میزبان اردوی تیم ملی جودو استاجتماع عظیم عزاداران شهادت امام باقر (ع) درمکهاز کشف 29 هزار ليتر گازوئيل قاچاق تا دستگیری سارقان خودروهای مدل پایین و اماکن زیارتی در قمافزایش 29 درصدی شهریه مهدهای کودک استان قمطنین نوای عرفه و جشن عید قربان در امامزادگان استان قمانهدام باند سارقان 37 رأس احشام در قمشرکت هرمی یا طرح پونزی یک سرمایه‌گذاری فریبکارانه استمحدوديت های ترافيکي روز عرفه در قم اعلام شدمار کوتوله پارسی برای نخستین بار در قم مشاهده شدعید قربان، در صورت بارورسازی ذخائر آن، هویت امت را تقویت می کندبرائت از آمریکا و اسرائیل جلوه و مصداق غیرت دینی استجشن ولادت با سعادت امام هادی (ع) در قم برگزار می شودپرداخت 70میلیارد ریال مطالبات مراکز و موسسات طرف قرارداد استان قمسهم 43 درصدی "واژگونی خودروها" و توقف تولید خودروهای نا ایمنسارقان احشام در قم دستگیر شدندپیامک‌هاى کلاهبرداری، خطرى در کمین اطلاعات بانکى شهروندان استآتش سوزی گسترده در بازار کهنه قم اطفاء شدهتل ۵ ستاره با سرمایه‌گذاری ۲۲۵ میلیاردی در قم احداث می‌شودکمک دومیلیارد و پانصد میلیون ریالی مردم نیکوکار قم به مددجویان بهزیستی قمدوره آموزشی داوری درجه‌یک جودوی کشور در قم برگزارشداحیاء 12 واحد صنعتی راکد و صدور 277 فقره جواز تاسیس در استان قمسارق 200 رأس احشام در قم دستگیر شدآزادگان استان قم تجلیل می شوندترخیص وسایل نقلیه توقیفی در قم به مناسبت اعیاد قربان وغدیرسخنرانی دکترحسن عباسی در قم به علت بازداشت وی لغو شدپلمپ ۹ بازی سرا در قماطفای حریق انبار سیلندر گاز در قمقم میزبان فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان می‌شودکلیه قراردادها در بنگاه های مشاورین املاک باید به صورت چاپی در اختیار متعاملین قرار بگیردپرچم بهزیستی قم برفراز قله های دماوند و آرارات ترکیه به اهتزاز درآمدمقاومت فعال ایران منجر به عقب نشینی مفتضحانه انگلیس شدبهره برداری از پارکینگ ۹ دی همزمان با دهه ولایتاز گام نخست راه اندازی باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر قم تافستیوال مدارس فوتبالاطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدیبازداشت یک کارمند اداره میراث فرهنگی قم به اتهام اخذ رشوه۵۰۰ بیمار در امام‌زاده موسی مبرقع(ع) رایگان ویزیت شدندبرگزیدگان نهمین جشنواره رضوی در قم تجلیل شدندتقدیر رییس دانشگاه مذاهب اسلامی از اقدام انقلابی آیت الله رئیسی در برخورد با مفاسد‎رئیس‌کل جدید دادگستری استان قم معرفی شدآزادگان استان قم تجلیل شدندافزایش 65 درصدی کشف مواد مخدر در قمبرخورد قاطع، صریح، دقیق و بدون تبعیض دستگاه قضا با مفسداندانشگاه علوم پزشکی قم از خبرنگاران حوزه سلامت تجلیل کردآتش نزاع را خاموش کرده، شکیبایی پیشه سازیدموافقت رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات محکومانتوسعه و تقویت همکاری قم و عراق برای خدمت به زائرانبرگزاری جشن عید غدیر در حرم حضرت معصومه(س) ویژه بانوان با جوایز سفرکربلاجشنواره فیلم‎‌های کودک و نوجوان به قم می‌آیدورود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم به حوزه فیلمسازیحساب‌های استانداری قم مسدود شدواحد تولیدی انواع فیبر نوری در قم افتتاح شدانهدام 10 باند سرقت و کشف 30 میلیارد ریال اموال مسروقه در قمتصویب ۲۴۴ مصوبه برای حمایت از تولید ملی در قمسارق 200 رأس دام در قم دستگیر شدفراخوان مشمولان اعزامي فارغ التحصيلان دانشگاه و موسسات آموزش عالي در شهريور98افتتاح 200 طرح عمرانی در قمهمایش سرمایه گذاری و رونق تولید در قم برگزار می شودنمایشگاه «عطر تربت» در قم برپا می‌شودسه هزار حدیث از امام کاظم(ع) جمع آوری شدحضور مدیر مخابرات منطقه قم در منزل آزاده سرافراز جنگ تحمیلیچاپخانه «پاسدار اسلام» وقف مسجد مقدس جمکران شدکودک 6 ساله مبتلا به سرطان در قم پلیس شدترخیص وسایل نقلیه در قم تمدید شداعضای چندین باند سرقت خودرو،تلفن همراه و احشام در قم دستگیر شدندمراقب اپلیکیشن ها و سایت های جعلی کارت سوخت باشیدکسب رتبه نخست قم در جذب سرمایه گذار بخش گردشگری«جوانمردان» و «23 نفر» به قم می‌آیندنخستین محموله تانکرهای آب جمعیت هلال احمر قم وارد سیستان و بلوچستان شدتقدیر از پزشک جودوکار در قمافتتاح ۷۵ پروژه شهرداری قم با اعتبار ۲۱۰۰ میلیارد ریالبهره‌برداری از 15 طرح آب و فاضلاب در قمتشکیل ۲۰۷۲ پرونده برای بنگاههای اقتصادی در قم؛گران‌فروشی در صدر تخلفاتهمزمان با هفته دولت 17 طرح صنعتی در قم به بهره برداری میرسدآغاز طرح «همیار محیط زیست» به مناسبت هفته دولت در قم6 پروژه بهزیستی در هفته دولت افتتاح می شودتشکیل کمیته ویژه هماهنگی احداث آزادراه قم-سلفچگان- راهجرداندر حکایت تحصیل فرزندان شهردار قم در خارج؛تربیت سفیر با اعمال شاقه!15 سازه ی آبخیزداری افتتاح شدارتباط صمیمی با مردم بهترین راهکار حفظ منابع طبیعی استدرخشش کارمند شهرداری قم در مسابقات بین‌المللی کاراتهکشف 83 کیلوگرم حشیش در قمکشف 969 هزار نخ سیگار و 16 هزار ليتر سوخت قاچاق در قمواگذاری 8 هزارو 560 شماره تلفن ثابت در سال گذشته در قمبهره‌برداری از خط انتقال جدید آب شهر کهک با حضور استاندار قمواژگونی خودرو درقم با دو کشتهچهار طرح صندوق کارآفرینی امید در قم به بهره برداری رسیددادستانی قم دستور رفع محدودیت تردد اورژانس در خیابان چهارمردان را صادر کردمراسم گرامیداشت روز قشر بسیج اصناف در قم برگزار می‌شودتبلیغات تاکسی‌های اینترنتی در قم ممنوع شدشهربازی معارفی در بلوار پیامبر اعظم(ص) قم احداث می‌شودافتتاح ساختمان جدید اورژانس اجتماعی پردیسان قماعزام سالانه 7 میلیون نفر به سفر راهیان نورکشف 254 کیلوگرم تریاک در قم2000 واحد مسکونی در استان قم ساخته می شودیادواره سرداران و ۶۰۰۰ شهید استان قم برگزار می‌شود‌"شرح نهج‌البلاغه" 3 جلدی مقام معظم رهبری رونمایی شد27 طرح صنعتی ،آموزشی و ریلی در استان قم به بهره‌برداری رسیدبرکت امامزادگان و موقوفات موجب توفیق بیشتر کار در سازمان اوقاف است27 پروژه کشاورزی قم به بهره‌برداری رسیدانتصاب سرپرست دفتر جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري قمافتتاح و بهره برداری از 15 پروژه آب وفاضلاب در قم۱۵۰ برنامه فرهنگی و هنری شاخص، سال ۹۷ در قم اجرا شدمسول جدید گزینش بهزیستی استان قم معرفی شدافتتاح همزمان 5 مرکز غیردولتی ارائه خدمات بهزیستی در قموقتی پرونده افراد متصل به قدرت و ثروت‌ روی میز قاضی می‌آید فریاد‌ها بلند می‌شودکاهش چشمگیر متوفیات ناشی از تصادف در قمبرخی مسوولان درک صحیحی از حرکت‌های جهادی ندارندخط بازیافت مواد پسماند در سایت البرز افتتاح می‌شود۲۱۰ دوربین نظارتی در قم نصب می‌شودمنتسب کردن مشکلات اداره کشور به رهبری یک بی انصافی بزرگ استباید سه قوه در عرصه مبارزه با مفاسد اجتماعی در کنار هم باشندتحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصادی کشور نیازمند حضور فعال بخش خصوصی استبدرقه‌‌ی کاتارو های تیم ملی برای مسابقات جهانی کره‌ی جنوبیجریمه 300 هزار ریالی خودروهای فاقد مجوز بغل نویسیحضور پررنگ و بازدارنده پلیس قم در معابر و بوستان هاکاهش 22 درصدی فوتی های حوادث رانندگی در قمطرح «بصیرت عاشورایی» در 40 بقعه قم اجرایی می‌شود۸۰ واگن مترو به قم اختصاص یافتافتتاح و کلنگ زنی ۷۵ پروژه شهرداری قم به مناسبت هفته دولتبرترین‌های جشنواره شهید رجایی قم تجلیل شدندفاز توسعه یک واحد صنعتی در قم با حضور وزیر صنعت افتتاح شدمصرف بی‌رویه آب ناهنجاری فرهنگی استبرنامه های عزاداری دهه اول محرم در قم اعلام شدقم قهرمان جودو جام ولایت شدافتتاح ۲ طرح ورزشی و درخشش رزمی کاران و جوجیتسوکاران قمفرودگاه برای قم ضروری استیزدی‌نژاد مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان قم شدکلنگ پروژه 200 واحدی طرح اقدام ملی قم زده شدکشف محموله قاچاق کالا در قمدستگیری دلالان ارز و سارقان قطعات داخل خودرو در قمدکتر قدیر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم شدیادواره شهدای امربه‌معروف و نهی از منکر قم برگزار می‌شوددرخشش دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریمافزایش 4 درصدی مراجعات به پزشکی قانونی قمتاکید استاندار قم بر تحول در عرصه بهداشت و درمان قممدير كل حراست استانداري قم منصوب شددستگیری سارقان 8 میلیاردی فرش های ابریشم در قممراکزبهزیستی مناسبت ترین محل برای توزیع  نذورات مردمیاعمال محدودیت های ترافیکی در بلوار کشاورز به سمت شاه ابراهیمبرگزاری پنجمین نمایشگاه آغاز سال تحصیلی 98 در مجتمع ناشرانکلاهبرداری با نام "شکایت از شما"و سوء استفاده از تصاویر لوگو ، آرم بانک ها و اپلیکیشن ها"آقازاده‌ها" ‌مشکلات زیادی برای نظام به وجود آورده‌اندآئین شیرخوارگان حسینی در اماکن متبرکه قم برگزار می‌شود6500 دانش‌آموز قمی به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوندسارقان ۶۶ هزار دلاری منزل فوتسالیست معروف در قم دستگیر شدندبرگزیدگان المپیاد و برترین های کنکور قم تجلیل شدندبازنشستگان سرمايه هاي ارزشمند كشور هستندانتصاب سه معاون استاندار قمبسته سوغات زائر استان قم رونمايي شدکشف 80 کیلوگرم تریاک در قماعلام محدوديت هاي ترافيکي روزهای تاسوعا و عاشورا در قمبوستان ۱۰۰۰ هکتاری قم تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسدجودوکاران قم بر سکوی چهارم جهان ایستادندقطار باری سنگان – قم راه اندازی شدعزاداری علما و مردم در حرم حضرت زینب (س)هفتمین یادواره شهدای روستای بیدهند قم برگزار شداعلام اعمال محدودیت ترافیکی در محور "سلفچگان-قم" و 5 کشته و مجروح در تصادفات خونین روز گذشته در قمدستگیری سارق حرفه ای با 20 فقره سرقت در قمسرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم معرفی شدعملیات اجرایی «شهر سبز» از ادارات دولتی قم آغاز می شودارکان سه گانه "کنشگری عاشورای حسینی"۸۰ درصد مردم توان مراجعه به بخش خصوصی برای درمان را ندارند‌اقامه نماز با شکوه تاسوعا با حضور پرشور عزاداران حسینی در قمقیام عاشورا ، ارزش عزاداری ، زیارت و گریه بر امام حسین (ع)پرداخت مبلغ200 میلیارد ریال مطالبات توسط بیمه سلامت استان قم دفاع مقدس بخش مهمی از تاریخ و هویت ملت استکاتاروهای قم در جایگاه چهارم دنیا ایستادندندای یا ابالفضل یا علمدار کربلا در شهر قم طنین انداز شدگردهمایی بزرگ بانوان «رهروان زینبی» در حرم موسی مبرقع(ع)قم در عاشورای حسینی غرق در عزا و ماتم شدتوقیف محموله 5 میلیاردی لوازم خانگي و آشپزخانه قاچاق در قمبرخورد با واحد هاي صنفي عرضه کننده البسه با علائم نامتعارف و ممنوعه در قمدستگیری سارقان داخل خودرو ؛ کلاهبرداری با تبلیغات رمالی و فالگیریاعطای تسهیلات بازآفرینی برای ساخت 120 واحد مسکونیآتش‌سوزی سمند در قم سه نفر را به کام مرگ کشیدتعدادی جانور وحشی در قم کشف و رهاسازی شدندایران فریب چراغ سبز ترامپ را نمی خوردسرپرست جدید معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم معرفی شدآیین غبار روبی نماز خانه‌های مدارس در قم اجرا می شودمخابرات قم سرآمد کشور استاحراز رتبه نخست در ثبت پروپوزال و رتبه سوم در ثبت پایان نامه توسط دانشگاه قمکنفرانس "سید الشهدا امام حسین "ع" برگزار شدنخستن مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی در قم برگزار می شودسی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور در قم برگزار می‌شود۱۲ پروژه سرمایه‌گذاری در بلوار پیامبر اعظم(ص) قم اجرا می‌شودترکیدگی خط لوله انتقال نفت در قمتصادف مرگبار در کمربندی اراک به قمسال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه در قم آغاز شدارائه ۳۰ خدمت در میز خدمت الکترونیکی و طراحی مدل بومی تحول دیجیتال در شهرداری قمکمک ۷ هزار و ۴۶۰ یوریی مرکز اسلامی فرانسه تحویل جمعیت هلال احمر قم شدنمایشگاه «یاد یاران» به مناسبت هفته دفاع مقدس در قم برپا می‌شود۱۵میلیارد دلار به صندوق اینستکس از سوی اروپایی‌ها واریز می‌شودتوقف 24 مورد عملیات ساختمانی و ارجاع پرونده 35 مهندس متخلف به شورای انتظامی در قمبرگزاری همایش آموزشی سالمندان و اعزام جمعی از مددجویان بهزیستی قم به مشهد مقدسبرگزاری انتخابات بصورت سالم و بی طرفانه در استان قماعضای ستاد اربعین استان قم منصوب شدندنمایشگاه پاییزه در قم گشایش یافت۷۲ گلزار شهدا در قم گلباران می‌شودافزایش مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی قمهرگز از تصاویر خود و فرزندان تان در پیج ها و پروفایل ها استفاده نکنیددستگیری ماهیگیران متخلف در حاشیه رودخانه قمرودآخرين مهلت مشمولان داراي 28 يا 29 ماه سابقه ايثارگري والدينخروج مشمولان از کشور در ايام اربعين حسيني(ع) بدون اخذ وثيقه و ضمانت بانکي در بازده زماني مشخصبرخورد قاطع با اشرار، مطالبه مردم از مسئولان قضایی استافزایش ۱۲ هزار نفری جمعیت دانش‌آموزی قمصادرات یک میلیون دلاری شرکت‌های فناور قمرفع تصرف اراضی ملی در پردیسان قمکاهش 4 درصدی سرقت طی 3 ماهه گذشته در قماجرای نمایش «جابر» با موضوع جهاد علمی - فرهنگی در قمنمایش «وداع با اسلحه» در قم اجرا می شوددستگیری 179 معتاد متجاهر و 36 توزیع کننده مواد مخدر در قماجراي طرح برخورد با خودروهاي پلاک مخدوش واعمال محدودیت های ترافیکی تعطیلات آخر تابستان در قمنمایش توانمندی‌های پهپادی در نمایشگاه هفته دفاع مقدس قمعدم پرداخت مالیات مدیونی به همراه داردموفقيت تيم رياضي دانشگاه قم در مسابقات دانشجويي كشورو پذيرش مقاله عضو هيأت علمي دانشگاه قم در مجله علمی خارجیاجرای طرح «مهر تحصیلی» با اعتبار یک میلیارد و 240 میلیون ریال در قمافزایش ۱۱۰ دستگاه دوربین نظارتی کنترل ترافیک و 110 اتوبوس جدید در قمزنگ شكوه مهر و زنگ نماز در مدارس قم به صدا در می‌آیدیکسال حبس و 74 ضربه شلاق برای تمرد و توهین نسبت به مأموران محیط زیست قمطرح ابتکاری «سلامت یاوران محرم» در قم اجرا می شودرژه نیروهای مسلح استان قم به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد‌ملت ایران با مقاومت در جنگ تحمیلی، حماسه خلق کردندبرپایی موکب اوقاف استان قم در سامرامسیر بررسی و تایید نقشه‌های ساختمانی در قم کوتاه تر شداستقرار موکب «مع امامٍ منصور» در مسیر نجف به کربلاگشایش نمایشگاه هفته دفاع مقدس در قمناگفته های بافت فرسوده کلانشهر قمروزانه بیش از 4 هزار بیمار در مراکز درمانی تامین اجتماعی قم پذیرش می شوندعمل بستن سوراخ بین دو دهلیز دريچه میترال قلب برای نخستین بار در قم انجام شد۱۲۹۳ شهید بین المللی در قم مدفون هستندزندگی دوباره به جوان 21 ساله در بیمارستان امام رضا (ع)تجاوز به چپ راکب موتورسیلت مرگ وی را رقم زدکشف محموله قاچاق لوازم آرایشی در قممهمان پذيرها از اسکان و پذيرش اتباع غير مجاز و بي هويت خودداري کنندافزايش خدمات دفاتر پليس + 10ایستگاه راه‌آهن قم اولین پرونده میراث صنعتی ایران در فهرست آثار جهانی یونسکوصادرات 70 میلیون دلاری فرش دستباف استان قمتقاطع غیرهمسطح ولیعصر(عج) قم تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسدکمبود جدی فضای آموزشی و کادر آموزشی در قمقسط دوم پایان خدمت معلمان به‌زودی پرداخت می‌شودکنگره ملی 6000 شهید استان قم برگزار می‌شودرئیس کمیسیون بهداشت مجلس از بیمارستان شهید بهشتی قم بازدید کردنیروهای مسلح به تهدیدات دشمن پاسخی کوبنده می‌دهند«تربیت» به معنای حقیقی در آموزش و پرورش وجود نداردبه اروپایی ها مطلقا نمیشود اعتماد کرد؛آنها به تحریمهای ظالمانه آمریکا پایبند ماندندسفر وزیر آموزش و پرورش به استان قم و دیداربا مراجع و علمای قممسئولان هرگز دل به حرف اروپایی‌ها نبندندمعاون کاهه سرپرست دادستانی قم شدامیدوارم زندان به یک مرکز آموزش و دانشگاه تبدیل شودقطع عضو ناشی از نزاع و درگیری در قم صحت ندارددرآمد میلیاردی وکلا، از توهم تا واقعیت!افزایش جرایم سایبری وکشف آن در استان قمپذیرایی از 300 هزار زائر اربعین حسینی در قمفرونشست و فقدان نقشه حرایم گسل مصوب در استان قمدکتر جنابان: من مقصر بودمصادرات ۱۱۷ میلیون دلار کالا از استان قماعزام 53 نیروی هلال احمر قم به عتبات«دوسالانه عکس نور» با رویکرد مجموعه عکس برگزار می‌شودمعاون اول رئیس‌جمهور به قم سفر می‌کندقم؛ به شهر بدون دخانیات تبدیل می‌شودمراسم روزجهانی سالمندان در قم برگزار شد۱۰۰ شیر هیدرانت آتش‌نشانی در نقاط حساس شهر قم نصب می‌شوددستگیری چندین باند سرقت لوازم منزل ،خودرو و دوچرخه در قملغو سفر معاون اول رئیس جمهور به قمبراي تبديل شدن قم به الگوي شهر تراز اسلامي تلاش شوداعطاي پروانه بهره برداري و مجوز توسعه به 104 واحد توليدي صنعتيکشف 88 کیلوگرم تریاک در قمپویش ملی «مهربانی در مهر» در قم به کار خود پایان دادکارکنان وزارت نیرو به قله برف انبار صعود می‌کنندانجام 7عمل کاشت حلزون در 6 ماهه اول سال 98 در قمرونمایی از نردبان ۴۰ متری امداد و نجات آتش‌نشانی قمموانع انس دانشجویان با قرآن بررسی و رفع شودسی‌وچهارمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان آغاز شدبرنامه آگاه سازی و پیشگیری از معلولیتها در قم اجرا می شود1991 میلیارد ریال برای توسعه صنعت در قم سرمایه گذاری شدالزام اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازی استان قبل از چاپ آگهي هاي پيش فروش ساختمانشناسایی بیمار کلیدی ترین گام در ایمنی بیمار استآغاز فعالیت موکب اوقاف قم در سامرا از دوشنبهبرگزیدگان سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور معرفی شدنددست‌هایی وجود دارد تا حماسه اربعین رقم نخوردآزمون ورود به حرفه مهندسان در قم برگزار می شودکوهنوردان وزارت نیرو به قله برف انبار صعود کردندتجهیزات امدادرسانی در زلزله برای آتش‌نشانی قم خریداری می‌شودقوه قضاییه باید بزرگترین مانع در بروز فساد در کشور باشد۲۰ میلیارد تومان برای امهال بدهی کشاورزان قم اختصاص یافتجرائم اقتصادی در فضای مجازی 700 درصد در قم رشد کردهمیاران پلیس نقش موثری در کاهش حوادث رانندگی رانندگیپیشگیری اجتماعی اساس برنامه های مرکز مشاوره ناجا استآتش سوزی در یک مجتمع مسکونی با 9 مصدوم و یک کشته در قمسرپرست فرماندهی تیپ ۸۳ قم معرفی شداجرای طرح پیاده‌راه انقلاب قم متوقف شدمدیرعامل یک موسسه حقوقی در قم بازداشت شدکاروان ناشنوایان جهت شرکت در پیاده روی اربعین عازم عراق شدقم به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب می شودبرخی در کشور دهه غارت راه انداختندسردار اشتری در دیدار با مراجع :نیروی انتظامی هوشمند می‌شودحمایت از تولید، رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی و افزایش میزان اشتغالنرخ بالای اجاره نشینی در قم  با وجود 45 هزار واحد خالی مسکونیشهردار قم : مدیریت بودجه اربعین از اختیارات شهرداری استتصادف در بخش دستجرد قم با ۳ کشته و ۳ مصدوممدرسه پاییزه حقوق کودک در قم برگزار می‌شودووشوکاران قم با ۲۳ مدال قهرمان کشور شدندقهوه خانه مصداق اماکن عمومی استایجاد3300 فرصت شغلی جدید در قمراه اندازی پایگاه هلال احمر در دستجردقم به شهر ” دوست دار کودک” تبدیل می شودبيش از يک تن انواع مواد مخدر در قم امحا شدحوادث جاده‌ای امروز قم 2 کشته و 15مصدوم داشتپذیرش 390 دانشجوی از 20 کشور در دانشگاه ادیان و مذاهبشکوه اربعین وحشت در دل دشمنان ایجاد می‌کنددومین کنفرانس بین المللی صلح پژوهی در کیش برگزار می‌شودبرندحلال یکی از زمینه های پرظرفیت و فراگیر برای وحدت اسلامی است3524 نفر برای ورود به حرفه مهندسی رقابت کردنداعزام ماشین‌آلات و ۱۲۰ نیروی داوطلب شهرداری قم به کربلا۸ سالن ورزشی در ۸ منطقه قم افتتاح می‌شود‌برخورد پلیس راهور قم با خودروهای پلاک مخدوشنیروی انتظامی دروازه بان مسایل فرهنگی استکشف 58 کیلوگرم تریاک در قمویزیت بیش از 4500 نفر از زائران در موکب درمانی قرارگاه اربعینهر گونه تخلفات ساختمانی را گزارش دهیداحتمال بارش باران طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در برخی از نقاط قمتشدید نظارت های بهداشتی و تشکیل تیم های واکنش سریع در قمارائه خدمات فرهنگی و هنری به زائران اربعین حسینیفراخوان جشنواره ملی شعر در امتداد فجر منتشر شدگمرک قم مجوز حمل ریلی گرفترهبر انقلاب از حضرت آیت الله مکارم شیرازی عیادت کردندفرنگی‌کار قم قهرمان جهان شدپلیس، کیف حاوی 30 میلیون ریال را به صاحبش بازگردانداجراي محدوديت هاي ترافيكي ويژه اربعين در قمدستگيري جيب بر حرفه اي با 5 فقره سابقه کيفري اعتياد و سرقت در قماتصال بلوار 70 متری عماریاسر به آزادراه امیر کبیر و بهسازی جاده ایستگاه راه آهن محمدیه قم2400 نابینا تحت پوشش بهزیستی استان قم هستندپذیرایی از 13500 زائرغیرایرانی در موکب مسجد مقدس جمکرانپذیرایی خادمان مدیریت شهری قم از زائرین اربعین حسینیفعالیت موکب امامزادگان قم در سامرا به نمایندگی از مردم قمدستگیری سارق داخل خودرو با 23 فقره سرقت در قمصعود مقتدرانه قم به مرحله نهایی بدمینتون ایرانشهردار قم: حضور میلیونی زائران اربعین تضمین کننده حرکت شیعه استسردار اشتری از قرارگاه مردمی اربعین قم ‌بازدید کرددستگیری کلاهبرداران 400 میلیاردی در قمدستگیری جيب بر 80 ساله با سوابق متعدد در قمراه‌اندازی مدار ثانویه راکتور اراک تا دو هفته آیندهدرمان تامین اجتماعی ظرفیتی موثر در نظام سلامت جامعه استمراسم گشایش بخش مطالعات فقه جعفری و شافعی در دانشگاه رادن فتح اندونزیسرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم:هیچ مانع تراشی در کار نیستتخفیف 25 درصدی عوارض شهرداری قمازکاهش مدت زمان صدور پروانه‌های ساختمانی در قم تا تفکیک۲۳۶هزار مترمربع از اراضی محدوده شهریاجرای طرح پیشگیری تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 سال در قم۱۰۰ هزار واحدمسکونی برای کارکنان نیروهای مسلح ساخته می شودفراخوان مشمولان اعزامي فارغ التحصيلان دانشگاه و موسسات آموزش عالي آبان 98رئیس پلیس فتا:انتشار تصاویر افراد در شبکه های اجتماعی جرم استاز کشف 13 کیلو تریاک در قم تا پیشگیری از سرقت وسایل نقلیه و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در بارانبهره‌برداری و کلنگ‌زنی 5 پروژه برقی در استان قمبرگزاری نمایشگاه ملی عکس «قاب فیروزه‌ای» در سالروز آغاز امامت امام زمان (عج)طرح برگزاری نمایشگاه ملی مطبوعات دینی درقم تدوین شد۱۴ ملک متهمان پروژه رضوان در قم توقیف شدبرخی بحث‌های اختلافی بزرگنمایی شده استرادیولوژیست قمی قهرمان کاراتهنخستین مدرسه خیرساز مجهز به نیروگاه خورشیدی افتتاح شدهمایش مجتهد شهید در قم برگزار شدبرنامه های ویژه دهه وقف با محوریت بقاع متبرکه در قم اعلام شدملت‌های اسلامی مراقب فتنه دشمن باشند۲۹ هزار و ۹۵۶ نفرساعت آموزش فنی و حرفه‌ای به روستاییان قمتشرف جوان پرتغالی به دین مبین اسلام۷۰ خانه ورزش روستایی در قم تجهیز شدبرنامه‌های عزاداری حرم حضرت معصومه(س) ومسجد جمکران برای روزهای پایانی صفر اعلام شدنخستین مسابقه ملی طرح کسب و کار دانشگاه علمی کاربردی در قم برگزار می شودآخرین مهلت دریافت رایگان بیمه سلامت اعلام شدقم در سالروز رحلت پیامبراکرم و شهادت امام حسن مجتبی (ع)غرق در عزا و ماتم شداسکان ۵۰ هزار نفر در موکب شهدای منا امامزاده جمال الدین قماجرای طرح تبلیغ بالینی در بیمارستان امام رضا (ع) قماعضای بدن جوان قمی اهدا شدنمایشگاه پوستر مفهومی پدافند غیرعامل درقم گشایش یافتمسئولان بر حل مشکلات مردم تمرکز کنند40درصد جمعیت قم تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتندافتتاح 10طرح ورزشی و آموزشی اداره کل نوسازی مدارس قمپیکر آیت الله قاضی زاده اراکی در حرم حضرت معصومه به خاک سپرده شدرونمایی از 3 قرآن نفیس کتابت شده توسط هنرمند ایرانی در قمدیدار رئیس سازمان پدافند غیرعامل با علما و مراجع تقلیداختلاس و مدیر فاسد به دشمنان برای ایجاد فضای ناآرام در کشور مجال می‌دهداثر نبود ولایت فقیه در حوادث لبنان کاملا محسوس استمحله اسماعیل‌آباد قم ساماندهی می شودافزایش 255 درصدی جرائم فضای مجازی در قمجابجایی 70 هزارزائر اربعین حسینی توسط ناوگان حمل ونقل جاده ای قمثبت نام در طرح اقدام ملی تأمین مسکن به زودی در قم آغاز می شودعملکرد اوقاف قم در ایام اربعین قابل تقدیر استپیشرفت 90 درصدی نوسازی تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 قمسرقت مسلحانه از یک جواهر فروشی در قممذاکره با آمریکا هیچ نتیجه‌ای نداردضرورت پیش بینی و پیشگیری در بحران یکی از اولویت های مدیریت استان استفریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل در فضای قم طنین انداز شدراه‌اندازی زنجیره‌ 30تایی ماشین‌های سانتریفیوژ IR6 درنطنزدستگاه های کم کار در حوزه مدیریت بحران به دادگاه معرفی می شوند13 آبان روز برائت از دشمنان خدا استنخستین سالن تیراندازی اختصاصی جانبازان و معلولین قم افتتاح شدنشان ۴۰ سالگی شجره طیبه بسیج در قم رونمایی شدهمایش جوانان و استکبارستیزی در دانشگاه قم برگزار شدبرگزاری نخستین جشنواره ملی عکس قاب فیروزه‌ایهمایش یاوران وقف استان قم برگزار شداجتماع بزرگ یاوران حضرت خدیجه کبری(س) در قم برگزار می‌شوداجرای دقیق سند تحول آموزش‌ و پرورش با بودجه‌ کنونی محقق نمی‌شودورود ۲۰۰۰کیلوگرم گاز هگزافلوراید اورانیوم به فردوحرکت دسته های عزاداری سالروز شهادت امام عسکری(ع) در قمفردو حساس‌ترین محل هسته‌ای ایران برای اروپاستغنی‌سازی و تولید مجدد اورانیوم در فردو آغاز شدنیروهای مسلح قم با امام زمان(عج)بیعت کردندعلیرضا زاکانی از قم کاندیدای مجلس می‌شودباید با ریشه های فساد و فاسد و مفسد با هم برخورد گرددقرآن کلید مبارزه با فتنه ها،نحله‌ها، فرقه‌ها، مذاهب و افکار باطل استافتتاح و کلنگ‌زنی چندین پروژه در دانشگاه قماجرای طرح رحمت واسعه با حضور 200 خادم مسجد جمکران در 36 شهرصدور104 فقره پروانه بهره برداری در 7 ماهه نخست سال جاری در قملاریجانی کاندیدای مجلس نمی‌شودکمالوندی:می‌توانیم غنی‌سازی ۶۰ درصد را انجام دهیمجشن ۱۰ هزار نفری یاوران ام‌المؤمنین حضرت خدیجه کبری(س) در قم برگزار شدماموریت گرایی وآینده پژوهی از اولویت های آموزش عالی در کشور استبرپایی نمایشگاه ملی قاب فیروزه ای در قماحداث کلانتری 13 در شهر قماولین همایش ملی مرجعیت شیعه ، حوزه‌های علمیه و قرآن کریم در قم برگزار می شودانتخابات مجلس از قم شروع شداحیای «قلب هسته‌ای» ایران در قمحادثه انفجار گاز در قم چهار مصدوم برجای گذاشتصادرات 138 میلیون دلار کالا در 7 ماهه نخست سال جاری در استان قمکشف 177 کیلوگرم تریاک در قمبرخورد پلیس قم باخودروهای حادثه ساز و بوق زدن های غیرضروری رانندگانانهدام باند سارقان احشام در قمکشف بیش از154 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در قمقوه قضاییه هدر دهندگان 18 میلیارد دلار و 60 تن طلا را محاکمه کندسلامتی آیت‌الله حسینی بوشهری رو به بهبود استنشست کتاب‌خوان فرهیختگان برگزار شدیکی از کارتهای بانکی خود را به عنوان کارت امن قرار دهیدبرنامه روز نخست اکران آثار جشنواره «فیلم کوتاه تهران» در قم اعلام شدنیروی انتظامی دوشادوش دستگاه قضائی برای احقاق حق مظلومانپیامبر ما شاهد بر اعمال همه انبیاء گذشته استنمایشگاه تخصصی "کودک توانای سرزمین من" در قم افتتاح شدجشنواره مهدوی «مصباح‌الهدی»در قم برگزار می شودپنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در قم برگزار می شود15 ویژگی پیامبر اکرم (ص) که انبیای گذشته نداشتندجشنواره «فیلم کوتاه تهران» در قم به ایستگاه پایانی رسیداخلاق کارگزاران در سیره عملی پیامبر اسلام(ص)ایستادگی در برابر اقدامات دستگاه قوه قضائیه نوعی نفوذ استموزه وقف در قم راه‌اندازی می‌شودپیامبر اسلام دنبال ایجاد دو مقوله پیوند قلوب و برادری اجتماعی بودمحو اسرائیل یعنی صاحبان اصلی فلسطین بتوانند دولت را انتخاب کنندمسئولان به جای حاشیه سازی همکاری کنندمسئولان باید به سمت پاسخگویی حرکت کنندمدیران عامل پیشین شرکت آب و فاضلاب استان قم تجلیل شدندمخالفت حضرات آیات صافی گلپایگانی و علوی گرگانی با گرانی بنزیناقدام نسنجیده در اختلال و قطعی اینترنت در قمکانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه صنعتی قم افتتاح شدتصمیم سران قوا باید اجرا شوددشمن را در همه عرصه‌ها عقب زدیم؛ در جنگ اقتصادی نیز عقب خواهیم زدملت ایران اجازه موج‌سواری به دشمن را نمی‌دهند‌‌پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در قم برگزار می‌شودمردم قم نیز از اقتدار و امنیت کشورحمایت کردنددولت‌مردان جلوی گرانی‌ها را بگیرندهمچنان برخی نسبت به وضعیت قم بی‌توجه هستندنمایشگاه عکس ایوان آیینه در نگارگذر خیابان صفائیه گشایش یافتآرامستان های کشور دارای اساسنامه مشترک و یکپارچه می شونداتاق عقد رایگان مسجد جمکران برای زوج‌هایی با مهریه کمتر از ۱۱۴ سکهاعزام دانش آموزان به اردوی راهیان نور از سر گرفته می شوداکران تئاتر خواهر عشق در قم از ۶ آذرمشارکت قرارگاه قم درساخت ۱۵۰ خانه مناطق سیل‌زده پلدختراعضای ۹۹ بیمار مرگ مغزی قم به بیماران نیازمند پیوند زده شددشمن با تشدید تحریم‌ها قصد دارد مردم و نظام را مقابل هم قرار دهدتشییع آیت الله میرمحمدی در قمبازی خانوادگی در مسجد مقدس جمکران5 یادواره برای شهدای ارتش در قم برگزار می شود5000 نفر درصنعت چاپ قم اشتغال دارندبهره‌برداری از فاز اول تقاطع غیر همسطح حضرت ولی عصر(عج)لاریجانی، موسی پور و خلیلیان از قم کاندید می‌شوندمانور سراسری زلزله در مدارس استان قم برگزار شدپنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی برگزارمی شودروحانیون خیر در عرصه سلامت تجلیل شدندهمایش "امنیت و اقتدار" در قم برگزار شدبیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی درمدارس قم برگزار شدورودی های اصلی قم ساماندهی می‌شودملت بار دیگر عظمت خود را نشان داد و توطئه خطرناکی را نابود کرداجرای مراسم قصه گویی "یارمهربان" در مهدهای کودک استان قمبهترین های دومین دوره جشنواره مطبوعات استان قم تجلیل شدندسومین همایش نکوداشت آیت‌الله موسوی اردبیلی در قم برگزار شدانهدام باند فیشینگ ، کلاهبرداری اینترنتی ، سرقت وکشف 181 کیلو تریاک در قمشهرداری می تواند موجب عظمت شهر و ارتقاء سطح معنویت شهر بشود