×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

با قیمت اولیه متری دو میلیون و 300 هزار تومان؛
true
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: با پایان پالایش نهایی متقاضیان مرحله اول مسکن اقدام ملی و احصای تعداد ریزش ها، در شهریورماه تا سقف 4400 نفر ثبت نام تکمیلی و جبرانی انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛حسن صبوری در جلسه شورای تامین مسکن استان اظهار داشت: ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن استان قم در سال گذشته و در دو فاز انجام شد که در فاز اول تعداد 4400 نفر در استان قم و در فاز دوم در شهر جدید امیرکبیر بالغ بر تعداد 11 هزار نفر ثبت نام کرده اند.

وی در خصوص فاز اول ثبت نام توضیح داد: از میان 4400 نفر متقاضی و ثبت نام کننده، تعداد 28 نفر در انتظار دریافت استعلام، 1523 نفر در انتظار تایید استعلام، 920 نفر در انتظار بررسی و 269 نفر رد درخواست شده اند.

دبیر شورای تامین مسکن استان قم با اشاره به این که تاکنون برای 1526 نفر افتتاح حساب انجام شده است، افزود: از این تعداد 1059 نفر و مبلغ 49 میلیارد تومان وجه واریز شده است.

به گفته صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم متقاضیانی که تا تاریخ اعلامی نسبت به واریز وجه اقدام ننمایند، از طرح اقدام ملی مسکن حذف خواهند شد.

وی اظهار داشت: بعد از پالایش نهایی و مشخص شدن میزان ریزش های مرحله اول ثبت نام ، تا تکمیل ظرفیت 4400 نفری در شهریور ماه ثبت نام تکمیلی و جبرانی انجام می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در خصوص قیمت نهایی طرح اقدام ملی مسکن در مرحله اول توضیح داد: در جلسه شورای تامین مسکن استان، برآورد اولیه قیمت هر واحد مسکونی طرح اقدام ملی براساس قیمت فهرست بها متری دو میلیون و 300 هزار تومان تصویب شد اما قیمت نهایی براساس قیمت تمام شده و به روز محاسبه خواهد شد.

صبوری در خصوص مرحله دوم اقدام ملی توضیح داد: 11739 نفر از هم استانی های قمی در مرحله دوم طرح اقدام ملی (شهر جدید امیرکبیر) ثبت نام نموده اند که در روزهای اخیر از سوی شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر پیامک برای آن ها ارسال شده است که پس از پالایش و اولویت بندی تعداد 1250 نفر سهم استان قم امکان ادامه کار خواهند داشت.

وی با اشاره به این که اولویت استان ایجاد ظرفیت در شهر قم و شهرهای اطراف است، توضیح داد: در شهر قم به دلیل محدودیت زمین امکان ایجاد ظرفیت جدید وجود ندارد اما با توجه به احتمال افزایش شهرستان های استان قم، امکان ایجاد ظرفیت در شهرهای دیگر استان قم نظیر کهک، قنوات و جعفریه وجود دارد.

دبیر شورای تامین مسکن استان قم در پایان خاطر نشان ساخت: تامین مسکن مناسب و ارزان قیمت برای کارگران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بر این اساس از سوی دبیرخانه، ساخت و تولید مسکن در جوار شهرک های صنعتی ویژه کارگران مستقر، به شورای تامین مسکن پیشنهاد شده است و در آینده در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.

پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

false
true