×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

مدیرکل بازرسی استان قم :علف‌های هرز ادارات دولتی را از ریشه در می‌آوریم
true
مدیران قم پاکدست ترین مدیران کشور هستند
مدیرکل سازمان بازرسی استان قم گفت:وضعیت ادارات دولتی استان قم نسبت به سایر استانها بسیار مطلوب است بطوریکه می شود گفت مدیران قم از جمله پاکدست ترین مدیران کشور هستند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود طالبی روز یکشنبه به مناسبت هفته قوه قضاییه در جمع خبرنگاران، گفت:بیشترین شکایات مردم قم در سه ماه نخست امسال که در سامانه سازمان بازرسی این استان ثبت‌ شده‌است به ترتیب مربوط به دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری، بیمه تامین اجتماعی و سازمان ثبت‌اسناد و املاک می‌باشد.

وی افزود: در حوزه بانک‌ها نیز شکایات زیادی ثبت‌شده است و سعی داریم نظارت بازرسان را در این‌گونه دستگاه‌ها افزایش دهیم.

وی با بیان این‌که بنای بازرسی بر مچ‌گیری نیست، تصریح کرد: بنای کاری ما بر این است که کارکنان اداری و مدیران کل استانی به وظایف قانونی عمل کنند و از مسیر اصلی منحرف نشوند.

وی اضافه کرد: در سال ۹۸، ۳۲ گزارش کیفری در استان تشکیل و به دادگاه ارسال شده است، ۶۹ گزارش اداری و ۸۹ گزارش اصلاحی نیز ثبت‌شده که نشان‌دهنده این است که به دنبال این هستیم که دستگاه‌ها در مسیر اصلی خودشان حرکت کنند.

طالبی با تاکید بر این‌که با جدیت در اداره‌های استان ورود کرده‌ایم، بیان کرد: در هر دستگاهی که مشخص شود قانون اجرانشده و جریان سویی شکل‌گرفته است، بدون اغماض پیگیر خواهیم بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: مدیران خوب نیز تشویق می‌شوند، ولی تشویق باید به‌گونه‌ای باشد که مدیر خود را در حاشیه امن حس نکند.

وی با اشاره به این‌که جوسازی علیه بعضی از مدیران دلسوز و کارآمد وجود دارد، ادامه داد: وضعیت اداره‌های استان و مدیران کل و روسای اداره‌ها و سرپرستان قم در مقایسه با استان‌های دیگر مطلوب ارزیابی می‌کنیم؛ البته این به این معنا نیست که توجهی به فساد اداری نداشته باشیم.

مدیرکل بازرسی قم تاکید کرد: وظیفه این است که علف‌های هرز را از ریشه درآوریم و تلاش داریم سفارش و رانتی مانع از برخوردهای ما با عوامل فساد و فسادزا در اداره‌ها نباشد.

وی با بیان این‌که در تلاش هستیم اصلاحات لازم را در زمینه کارکنان خود داشته باشیم، گفت: معتقدم با دستمال آلوده نمی‌شود شیشه را پاک کرد، تا زمانی که مجموعه بازرسی پاکیزه نباشد، نمی‌تواند با فسادهای اداره‌ها برخورد نماید.

وی با تاکید بر این‌که نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه‌های اجرایی بر عهده سازمان بازرسی است، بیان کرد: با توجه به وضعیت استان و نارضایتی افراد در حوزه‌های مختلف، بازرسی‌های مستمر در سال آینده بر اساس بیشترین نارضایتی‌ها تنظیم خواهد شد.

طالبی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که چهره بازرسان اداره کل بازرسی قم شناسایی‌شده و کشف جرم را مشکل کرده، ناچار برای بازرسی و نظارت مناسب بر اداره‌ها، بازرسان افتخاری جذب‌شده‌اند.

وی در ادامه گفت: با توجه به این‌که شعار امسال جهش تولید است،‌ رویکرد حمایتی نسبت به اعطای تسهیلات تولید و صدور مجوز تولید برای تولیدکنندگان در همه دستگاه‌های اجرایی اتخاذ می‌شود.

وی همچنین با تاکید بر خرید کالای داخلی در دستگاه‌های اجرایی، افزود: این دستورالعمل دو هفته پیش در قالب نامه‌ای به همه اداره‌ها ارسال شد که الزاما باید کالای داخلی خریداری شود و در مواردی که کالای موردنظر مشابه داخلی ندارد، می‌توان کالای داخلی خریداری کرد.

طالبی اضافه کرد: با توجه به شرایط خاص اقتصادی دولت، دستگاه‌های اجرایی موظف هستند در هزینه کردها صرفه‌جویی کنند.

وی گفت: شهروندان می‌توانند گزارش‌ها و اطلاعات خود را از جریانات سوء در دستگاه‌های اجرایی را از طریق تلفن گویای ۱۳۶و پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بازرسی اطلاع دهند و مستندات خود را نیز بارگذاری نمایند.

پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

false
true