×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

امام جمعه قم درخطبه های نخستین نماز جمعه قم پس از شیوع کرونا:
true
امام جمعه قم با اشاره به هفته قوه قضائیه و لزوم برخورد قاطع با مفسدان در کشور گفت:برای حل مشکل فساد باید با ریشه ها و کانون های اصلی فساد و هر مسئول فاسدی در هر لباسی برخورد قاطع ،بدون تبعیض و جدی بشود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در سخنرانی خطبه های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد، با اشاره به ایام دهه کرامت اظهار داشت: سخن درباره کمالات حضرت معصومه(س) زیاد است و یکی از القاب این بانو "کریمه" است، عنوان کریمه نشان دهنده شرافت، اصالت، ارزشمندی و بخشندگی و انفاق حضرت معصومه(س) است. وی افزود: مقام معظم رهبری مردم را به مواسات دعوت کردند و به این منظور ملت ایران نیز برای مقابله با ویروس متقلب کرونا با تشکیل گروه های جهادی متشکل از طلاب و دانشجویان و فعال سازی مساجد به مقابله با این ویروس شیطانی پرداختند.

امام جمعه قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کرونا در قم بیان کرد: از همه افرادی که در زمینه مقابله با ویروس کرونا به خدمت بیماران و آسیب دیدگان اقتصادی شتافتند تشکر کرده و از خیران و کادر پزشکی و پرستاران و گروه های جهادی تشکر و قدردانی می کنم، خداوند انشاالله شر این ویروس شرور را از شر ملت ایران و همه ملت ها قطع کند.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) عنوان کرد: فساد در حوزه اقتصادی از جمله جرم هایی است که برای امروز و دیروز و مختص دولت و ملت خاصی نیست و همه کشورهای جهان با آن روبرو هستند و تفاوتی ندارد این فساد شخصی و حزبی و جریانی باشد.

برخورد با مفاسد به صورت ریشه ای و بدون تبعیض انجام شود

نماینده ولی فقیه در استان قم با اشاره به اهمیت برخورد با فساد ادامه داد: فساد به هرگونه که باشد حکومت باید با آن برخورد ریشه ای، منطقی، جدی، گسترده، شدید، بدون تبعیض و ملاحظه داشته باشد و فقط برای جلب اعتماد مردم انجام شود تا عنایت حق تعالی را به همراه داشته باشد.

آیت الله سعیدی تصریح کرد: تازمانی که با ریشه های فساد برخورد نشود و فقط با برگ و ساقه مفاسد برخورد شود نتیجه مطلوب به دست نمی آید، اگر ریشه های فساد باقی بماند رشد کرده و به فساد خود ادامه می دهند.

وی بیان کرد: برخورد با ریشه ها را باید با استفاده از ظرفیت نخبگان، اندیشمندان، جوانان عزیز و غیرتمند، متدین و دلسوز دنبال کرد و این راه و روش ها را جست و جو کرد و با کانون های فساد مقابله کرد، هنگامی که ریشه های فساد کشف شود باید با هر مسئولی در هر لباسی برخورد قاطع و جدی شود.

مسئولیت های کشور به دست نیروهای جوان و متعهد سپرده شود

امام جمعه قم عنوان کرد: مسئولیت های کشور باید به دست نیروهای جوان و متعهد و غیر وابسته سپرده شود چون دلبسته های آمریکای جنایتکار که برده کشی و استثمار را افتخار خود می دانند برای این مملکت هیچ رهاوردی ندارند.

مجلس شورای اسلامی وظیفه دارد به دولت تحرک بدهد

تولیت حرم حضرت معصومه(س) تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی نباید درگیر مسائل جزیی شود بلکه باید اصلاحات ساختاری کرده و درگیر مسائل جناحی نشده و به دولت تحرک دهد و رهنمودهای حکیمانه و دلسوزانه رهبری را ختم کاری و چراغ راه خود قرار دهد.

آیت الله سعیدی گفت: همان گونه که در روایات معصومین(ع) آمده درباره قم و مردم و بزرگان این شهر تعریف های زیادی شده است، امام صادق(ع) فرمودند قم حرم اهل بیت(ع) است و این موضوعات مراقبت می خواهد، دختران باید در زمینه عفاف و حجاب اهتمام داشته باشند و افرادی که غافل هستند امر به معروف و نهی از منکر شوند.

وی خاطرنشان کرد: به شکر خدا با بهبود وضع نسبی کرونا در قم درب های حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران باز شد و بدون شک با رعایت مردم در زمینه موارد بهداشتی اوضاع بهتر می شود.

پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

false
true