×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

نماینده معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی :
true
مرکز نوآوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم راه اندازی شد
در نشست شورای میز آموزش و پرورش، راه اندازی مرکز نوآوری و خلاقیت در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از سوی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه این دفتر مطرح شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛نشست شورای میز آموزش و پرورش با دستور جلسه بررسی طرح پیشنهادی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه با عنوان رویداد چلچراغ بر اساس فعالیت "طرح ایده‌های اسلامی مدارس"، تصمیم گیری درباره پروژه معرفت سنجی معلمان و دبیران و گزارش دوره یک ساله فعالیت‌های این میز برگزار شد.

در این نشست، مهدی اعتصامی رئیس میز آموزش و پرورش قطب‌های فکری و فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی طرح ایده‌های اسلامی مدارس را اقدام مناسبی در خصوص آموزش و پرورش دانست و اظهار داشت: انجام این فعالیت به خصوص در دفتر تبلیغات اسلامی می‌تواند فعالیت نمونه و تحرک خوبی در سطح طلاب باشد و نه در حد این که طلبه‌ای در مدرسه کوچکی تبلیغ کند، بلکه نوآوری صورت گیرد.

وی گفت: جای خالی چنین کاری در بحث آموزش و پرورش مشاهده می‌شد و اگر این فعالیت در نهادی مثل دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و زیر سایه حوزه شکل بگیرد، آسیب‌های آن رفع می‌شود.

رئیس میز آموزش و پرورش قطب‌های فکری و فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: در این طرح، باید حوزه موضوعاتی که قرار است به آن پرداخته شود، مشخص شود و صِرف عنوان مدارس اسلامی افراد جامعه را با ابهام مواجه می‌کند.

وی با بیان این که چالش عمده در مسیر این کار، تبدیل این ایده‌ها به محصول است، افزود: محصول وقتی مقدور می‌شود که نیاز اقتصادی جامعه را پاسخگو باشد اما چون این طرح نمی‌خواهد نیاز اقتصادی جامعه را پاسخ دهد، ممکن است که حمایت مالی در آن ضعیف باشد؛ بنابراین باید ایجاد انگیزه کرد تا افراد دنبال این طرح بگردند و این خود می‌تواند جزو ایده‌های کار باشد.

در این نشست، حجت الاسلام والمسلمین سید حسام الدین حسینی نماینده معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی از راه اندازی مرکز نوآوری ذیل این معاونت خبر داد و گفت: برگزاری رویداد، یکی از وظایف مراکز نوآوری است.

وی گفت: مراکز نوآوری و شتاب دهنده، مجموعه‌هایی می‌باشند که با هدف حمایت از مجموعه‌های نوآور و خلاق در حوزه‌های دانش بنیان و دارای فکر و ایده، به دنبال توسعه دانش به سمت نتیجه نهایی هستند.

نماینده معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: هدف اصلی مرکز نوآوری، شکل‌دهی، رشد و شکوفایی استارتاپ‌ها و تیم- ایده‌های نوآور بوده و مرکز نوآوری دفتر تبلیغات اسلامی این هدف را در حوزه صنایع فرهنگی و فناوری‌های نرم دنبال می‌کند.

وی افزود: برگزاری رویداد، یکی از فعالیت‌های اصلی مراکز نوآوری است که به منظور دستیابی به سه هدف ترویج فرهنگ نوآوری، توسعه ایده‌پردازی، و شناسایی، جذب، ساماندهی و توانمندسازی تیم-ایده‌های نوآور اجرا می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی، در ادامه به تشریح سیر رویداد پرداخت و اظهار کرد: در رویداد چلچراغ علاوه بر ایده‌ها و تیم‌ها، محصولات و خدمات مرتبط با موضوع مدرسه اسلامی نیز مورد شناسایی، ارزیابی و ارتقا قرار می‌گیرد.

در این نشست، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود شریعتمداری دبیر میز آموزش و پرورش قطب‌های فکری و فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره دیگر دستورهای جلسه، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این میز در سال ۹۸ پرداخت.

وی ضمن بیان پیشنهاداتی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت فعلی، شرایط موجود و امکانات و دسترسی‌های دفتر تبلیغات اسلامی پیشنهاد می‌شود میز آموزش و پرورش در حوزه‌های تبلیغ، آموزش و تربیت نیروی انسانی طلاب و اماده سازی آنها جهت ورود به مدارس، تألیف کتب درسی، نوشتن اسناد مربوط به آموزش و پرورش در همکاری با وزارت آموزش و پرورش و شورای عالی انقلاب فرهنگی و برگزاری دوره‌های آموزش ضمن خدمت فرهنگیان ورود بیشتری داشته باشد.

پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

false
true