×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
شهردار قم گفت: نزدیک به 889 پروژه را تا پایان سال بهره برداری و کلنگ زنی می کنیم که شادابی و توسعه شهر را محقق خواهد کرد و 110 مورد از این پروژه ها با اعتبار بیش از 8600 میلیارد ریال در دهه کرامت افتتاح یا آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛ به نقل از خبرگزاری فارس،سیدمرتضی سقائیان‌نژاد عصر امروز در آیین تقدیر از عوامل جهادی و پرسنل فعال شهرداری قم در مقابله با بحران ویروس کرونا و افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی 110 پروژه عمرانی، خدماتی، فرهنگی، ترافیکی، فناوری، سرمایه گذاری، فضای سبز و زیباسازی شهرداری قم با اعتباری بالغ بر 8600 میلیارد ریال که در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به بسیج تمام کشور برای دوری مردم از آثار ویروس منحوس کرونا اظهار کرد: در همین حین سه مرتبه در قم وقوع سیل داشتیم در عین اینکه سال جدید آغاز شده و نیمه شعبان نیز در پیش بود.

وی با تاکید بر اینکه با تمام این مسائل شهر موجودی زنده است و شهرداری همواره امور مرتبط با نظافت، حمل و نقل، فضای سبز و... را پیگیری کرده و انجام میداد تصریح کرد: همچنین هیچ یک از این مشکلات موجب نشد که پروژه‌های عمرانی تعطیل شود.

شهردار قم اذعان کرد: نه تحریم، نه کرونا و نه حوادث طبیعی ما را متوقف از این نکرده که به خادمی خود برای مردمی شریف قم ادامه دهیم.

وی با تاکید بر اینکه سه سال است که تلاش می کنیم دهه کرامت را آن طور که می‌توانیم به صورت کریمانه در قم برگزار کنیم اظهار کرد: به همین خاطر پروژه ها را به چهار فاز تقسیم کردیم و بخشی را در دهه کرامت، بخشی در هفته دولت، بخشی در هفته دفاع مقدس و بخشی را در دهه فجر افتتاح میکنیم.

شهردار قم گفت: نزدیک به 889 پروژه را تا پایان سال بهره برداری و کلنگ زنی می کنیم که شادابی و توسعه شهر را محقق خواهد کرد و 110 مورد از این پروژه ها با اعتبار بیش از 8600 میلیارد ریال در دهه کرامت افتتاح یا آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات گسترده شهرداری در ایام شیوع گسترده کرونا گفت: با همکاری نهادهای مختلف خدمات صورت گرفت و یکی از انها حضور بیش از 200 نفر از طلاب در بهشت معصومه برای تغسیل شرعی و بهداشتی متوفیان کرونا بود.

شهردار قم بیان کرد: با تمام مشکلات و مخالفت‌ها در بهشت معصومه سایت ویژه‌ای برای تغسیل متوفیان کرونا آماده شد و امر شرعی تغسیل اموات با همکاری طلاب صورت گرفت و به الگویی برای تمام کشور تبدیل شد.

وی با اشاره به پروژه هایی که در سال 99 به بهره برداری می رسد گفت: پروژه‌هایی در 6 ماهه نخست سال افتتاح می شود که بالای 2 هزار میلیارد تومان برای آنها هزینه شده که شامل شهربازی غدیر و علوی، تله سیژ بوستان علوی، باغ پرندگان، سوله های بحران منطقه هشت، بوستان کوثر، تابلیه بلوار کارگر، بوستان خضرنبی، بوستان زائر، بوستان یک و هفت منطقه هشت، فاز سوم بلوار روحانی، تقاطع ولیعصر، تقاطع بلوار فردوسی و بلوار پیامبر اعظم، پیاده راه ارم، ساختمان اداری مناطق دو و سه، خیابان شهیدان برقعی و... است.

سقائیان نژاد بیان کرد: پروژه های رمپ D پل 9 دی، تقاطع جعفریه و کمربندی امام علی، تابلیه نیروی هوایی، سوله‌های ورزشی مناطق دو، سه، چهار و پنج، فاز اول مترو قم با 3 ایستگاه نیز در نیمه دوم امسال به بهره برداری می رسد.

وی با اذعان به اینکه 350 دستگاه اتوبوس به صورت جدید و اورهال شده که می تواند ظرفیت 6 سال آینده را تامین کند تا پایان سال وارد مدار استفاده مردم خواهد شد خاطرنشان کرد: توزیع آسفالت معابر برای امسال را بیش از 250 هزار تن پیش بینی کردیم که قیر موردنیاز آن خریداری شده و تاکنون 40 هزار تن توزیع آسفالت صورت گرفته است.

شهردار قم تصریح کرد: با وحدت کلمه ای که بین مدیران بخش های مختلف و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی وجود دارد امیدواریم بتوانیم این پروژه ها را افتتاح کرده و قم را به شان و جایگاه مطلوبش برسانیم.

پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

false
true