×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

امیرآبادی فراهانی: به وقت مقتضی پاسخ می‌دهم باید فردی در تراز آیت الله رئیسی انتخاب شودحضور سردار قاآنی در زیارت حرم حضرت معصومه (س)5000 مترمربع زمین روباز ورزشی در بوستان ولایت قم احداث شددبیر اولین «رویداد رسانه‌ای امید» قم معرفی شدآبشخورهای منطقه حفاظت شده پلنگ دره قم مرمت شدند واگذاری بیش از 95 درصد خدمات بهزیستی به موسسات و تشکلهای غیردولتیسفر وزیر کشور عراق به قم با اجرای اصل ۴۹ متهمان مفاسد اقتصادی نقره داغ می شوندسارقان خیرنمای سابقه دار در قم ستگیر شدندمحکومیت 6 میلیارد و 300 میلیون ریالی برای محتکر روغن موتور در قمآیت‌الله رئیسی الگوی موفق اتحاد بین سیاست و دیانت بود فعالیت ۱۴ مرکز غربالگری تیروئید در استان قمفعالیت هیئت‌های اجرایی انتخابات در استان قم آغاز شدتوهین‌ امپراطور کوزوکو به مخبر و رئیس جمهور شهیددستگيري باند سارقان خودروهاي مدل پايين در قم مراسم بزرگداشت شهید رئیسی و همراهان در قم برگزار می شودسرپرست هیأت ورزش‌های سه گانه قم منصوب شدقاچاقچی موتورسیکلت سنگین در قم جریمه سنگین شدبیمه سلامت برای دهک‌های یک تا پنج خدمات رایگان ارائه می کند
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم خبرداد؛
true
برگزاری سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد قم
سومين دوره آموزشي توانمند سازي تشکل هاي مردم نهاد استان قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،سومين دوره آموزشي توانمند سازي تشکل هاي مردم نهاد استان قم، امروز 27 فروردین 1398 با حضور جلال تاجیک مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی و حمید یزدانی مدیرکل میراث فرهنگی قم و مهدی صابر کارشناس مسئول سرمایه گذاری استانداری قم برگزار شد.

حمید یزدانی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان  قم در این مراسم ضمن تبریک میلاد حضرت علی اکبر و روزجوان گفت: تشکل‌های مردم نهاد از شاخصه های جوامع توسعه یافته است که از طریق آموزش و تقویت آنان، جامعه در مسیر رشد و ترقی قرار خواهد گرفت.

او ادامه داد: اگر سمن ها به درستی شکل بگیرند، بار سنگینی از وظایف سازمان ها برداشته خواهد شد. لذا آموزش و توانمند سازی سمن‌ها جزیی از وظایف دولت و سازمان محسوب می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی قم افزود: بدون تردید استفاده از ایده ها و نظرات سمن ها در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موجب موفقیت سازمان  خواهد بود، سیاست ما نیز در اداره کل میراث فرهنگی  استان قم استفاده حداکثری از ظرفیت تشکل های مردم نهاد و استفاده از ایده های نو و نظرات خلاقانه آنان است.

یزدانی  تصریح کرد: توسعه پایدار در صنعت گردشگری مستلزم استفاده بهینه از سمن ها است و با تقویت تشکل های مردم نهاد گردشگری جایگاه اصلی خود را در جامعه بدست خواهد آورد.

جلال تاجیک مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکلهای مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی  نیز در این مراسم با اشاره به لزوم توانمندسازی تشکل های مردم نهاد میراث فرهنگی گفت: این مهم از سال ۹۵ در دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار دارد و در همین رابطه دوره های آموزشی برای تشکل ها در نظر گرفته شده که سومین دوره آن در حال برگزاری است.

او خاطر نشان کرد: تشکل های مردم نهاد با فعالیت های خود می توانند به تحقق اهداف میراث فرهنگی و تقویت حوزه گردشگری کمک کنند.

جلال تاجیک افزود: دولت باید حامی تشکل‌های مردم نهاد با هدف ارتقاءِ کمی و کیفی خدمات خود باشد و از سوی دیگر تشکل‌ها به سمتی حرکت کنند که بازوی حمایتی برنامه‌های دولت باشند.

مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکلهای مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی در ادامه با اشاره به سیل اخیر در ایران تاکید کرد: بسیاری از مسائل این چنین، ریشه های مدیریتی دارد که هرگاه سازمانهای مردم نهاد و سمن ها در جامعه تقویت شوند، شاهد چنین حوادثی نخواهیم بود.

پایان پیام

true

true
false
true