×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم ؛
true
مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم از آغاز ثبت نام پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛سید حسین میررضایی اظهار کرد: پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر با هدف نهادینه سازی مشارکت اعضاء و داوطلبان فعال، افراد نیکوکار و خیرین در این موسسه خیریه، مردمی غیردولتی و فراهم کردن زمینه حضور حداکثری و موثر در ارکان تصمیم گیری جمعیت هلال احمر همزمان با شراسر کشور در قم برگزار می شود.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر در روز جمعه 23 خرداد ماه 1399 در سراسر کشور و شهرستانهایی که شعب جمعیت هلال احمر در آن دایر و فعال است، برگزار خواهد شد.
مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم افزود: تمام اعضاء و داوطلبانی که واجد شرایط شرکت در انتخابات مجمع جمعیت هلال احمر استان هستند، حق رأی و انتخاب اعضاء هیئت مدیره و بازرسی جمعیت هلال احمر را دارند.
وی با اشاره به قوانین برگزاری این دروه از انتخابات گفت: تابعیت جمهوری اسلامی ایران، التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه و قانون اساسنامه و اصول بنیادین جمعیت، از شرایط عمومی اعضاء و داوطلبان فعالی است که می خواهند به عضویت شورای اجرایی، مجمع استان، هیأت مدیره، مجمع عمومی و شورای عالی و یا به عنوان بازرس انتخاب شوند است.
میررضایی تصریح کرد: داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت نظام وظیفه برای آقایان از دیگر شرایط عمومی در این انتخابات به شمار می رود.
وی با بیان اینکه اشخاصی که شرایط اختصاصی برای هیأت مدیره و بازرسی را دارند باید حداقل 25 سال سن داشته باشند؛ افزود: داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی با معادل آن از مراکز معتبر آموزش عالی، داشتن حداقل 5 سال سابقه کار اجرایی با تجربه مفید بر اساس مدارک و مستندات و با تأیید ستاد اجرایی انتخابات استان از دیگر شرایط این اشخاص است.
میررضایی یادآور شد: کسانی که به جرم غصب اموال عمومی محکوم شده اند، وابستگان تشکیلاتی به احزاب، سازمانها و گروهکهایی که غیرقانونی بودن آنها از طرف مراجع صالحه اعلام شده و افرادی که به جرم اقدام بر ضد جمهوری اسلامی ایران محکوم شده اند، محکومین به ارتداد، خیانت و کلاهبرداری و غصب اموال دیگران به حکم محاکم صالح قضائی و محکومان به حدود شرعی از داوطلب شدن برای عضویت در ارکان جمعیت محروم هستند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین، افراد مشهور به فساد، متجاهران به فسق و قاچاقچیان به تشخیص مراجع ذیصلاح و محجوران و کسانی که به حکم دادگاه مشمول اصل (49) قانون اساسی باشند نیز نمی توانند در این این انتخابات داوطلب شوند.
مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام شامل؛ فرم تکمیل شده ثبت نام برای نامزدی هیأت مدیره و بازرسی جمعیت استان است گفت: واجدان شرایط با در دست داشتن تصویر تمام صفحات شناسنامه در دو نسخه به علاوه اصل شناسنامه، تصویر کارت ملی (پشت و رو) دونسخه به علاوه اصل کارت و تصویر آخرین مدرک تحصیلی در دوبرگ برای ثبت نام اقدام کنند.
وی داشتن، تصویر کارت یا گواهی پایان خدمت و یا هرگونه معافیت از خدمت سربازی به همراه اصل آن را از دیگر مدارک مورد نیاز برشمرد و افزود: گواهی پنج سال سابقه کار اجرایی با تجربه مفید از مراجع ذیصلاح،ارائه 4 قطعه عکس 3در 4 پشت نویسی شده، ارائه گواهی دو سال سابقه عضویت یا داوطلبی فعال جمعیت و گواهی سابقه کار در زمینه امور مالی (جهت نامزدهای بازرسی) از دیگر مدارکی سات که داوطلبان برای ثبت نام باید همراه داشته باشند.
میررضایی عنوان کرد: داوطلبان و اعضاء فعال واجد شرایط می توانند در صورت تمایل برای عضویت در هیأت مدیره و بازرسی از تاریخ 11 الی 17 اردیبهشت ماه 1399 با مراجعه به جمعیت هلال احمر در استان قم ضمن اعلام نامزدی خود، مدارک لازم را به ستاد اجرایی انتخابات استان ارائه نماید.
یادآور می شود، ستاد اجرایی انتخابات استان قم واقع در خیابان شهید لواسانی – نبش کوچه 7 – جمعیت هلال احمر استان قم است.

پایان

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

false
true