×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت:مقدمات اجرای کمربندی جدید استان قم با نام سردار سپهبد شهید سلیمانی در اردیبهشت سال ۹۹ فراهم شده.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،حسن صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: این کمربندی به طول ۱۱۴ کیلومتر است که فاز نخست آن از کیلومتر ۱۱.۸ آزادراه قم- تهران به طول ۴۰ کیلومتر آغاز می‌شود.

او افزود: این کمربندی بعد از گذر از محور قم- سلفچگان در کیلومتر هفت محور قم- نیزار به اتمام می‌رسد.

او با اشاره به این که قرارداد این پروژه به امضا رسیده و پروژه در مرحله اجرا قرار گرفته است تصریح کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان برگزاری مراسم کلنگ زنی به صورت رسمی وجود ندارد.

صبوری بیان کرد: بر اساس تصمیمات کمربندی با مشارکت ۷۰ درصدی سرمایه‌گذار و ۳۰ درصدی دولت انجام می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: این کمربندی با مشارکت راه و شهرسازی و بخش خصوصی عملیاتی می‌شود، همچنین با نگاه فنی، این طرح کارشناسی شده است و بررسی لازم برای احصای مشکلات عملیاتی شدن طرح در حال انجام است.

صبوری افزود: یکی از اقدامات، پیش‌بینی لازم برای معماری این طرح در آزادراه است تا با اصلاحات انجام‌گرفته و ساماندهی ساخت‌وسازها، منظر خوبی را در حاشیه جاده به وجود بیاوریم و به جاده نیز تعرض نشود.

او افزود: ایجاد این کمربندی نقش مهمی در کاهش ترافیک در آزادراه دارد و در حوزه اشتغال و کشاورزی و صنعت نیز می‌تواند مؤثر باشد، امیدواریم این طرح طی زمان مقرر شده به بهره برداری برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم بیان کرد: سرمایه‌گذار در بهمن‌ماه به تجهیز کارگاه پرداخت، باید بدانیم این طرح فقط برای راه و شهرسازی نیست و همه در توسعه زیرساخت‌های اجرای طرح سهیم هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان افزود: مقدمات اجرای کمربندی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی قم در اردیبهشت سال جاری فراهم شده است، استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استقرار واحد‌های خدماتی و تولیدی در محدوده این کمربندی یکی از قابلیت‌های مهم طرح است و در سال جهش تولید امید است زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی واحد‌های تولیدی در این محدوده فراهم شود.

پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

false
true