×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: امیدواریم تا پایان سال یک ایستگاه سنجش آلودگی هوا مجددا فعال شده و یک ایستگاه جدید نیز احداث شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز،سید رضا موسوی مشکینی در برنامه زنده رادیویی و تلویزیونی «بی تعارف» در شبکه استانی قم گفت: روز دوم اردیبهشت ماه با عنوان روز جهانی «زمین پاک» نامگذاری شده و شعار امسال «زمین پاک؛ سازگاری با تغییرات آب و هوایی» است.

وی مسأله افزایش حجم پسماندها به ویژه پسماندهای پلاستیکی را یک معضل جهانی دانست و گفت: متأسفانه در کشورمان، عمده پسماندها در زمین دفن می شوند و این یک چالش جدی است که باید برای رفع آن و دفع اصولی پسماندها برنامه ریزی و اقدامات جدی صورت بپذیرد.

مدیرکل محیط زیست قم بر ضرورت توجه مردم به تفکیک زباله در مبدأ برای تسهیل در بازیافت و استفاده مجدد از آنها تأکید کرد و گفت: قطعا با همکاری و مشارکت همه مردم و مسؤولان می توانیم اهداف زیست محیطی را در جامعه محقق کنیم و بدون همدلی و همراهی آحاد جامعه در این مسیر موفق نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه پس از شیوع کرونا بر اساس دستورالعمل جدید، تمامی پسماندهای عادی و عفونی بیمارستان‌ها اتوکلاو شده و حجم آنها تقریبا دو برابر شده است، خاطرنشان کرد: با همکاری شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی قم وضعیت جمع آوری و دفع این پسماندها نسبتا مطلوب است.

موسوی با اشاره به بارندگی های اخیر از احیای تالاب های استان پس از سال ها خشکسالی خبر داد و گفت: تأمین حقابه زیست محیطی تالاب ها و رودخانه های استان قم موضوع بسیار مهمی برای بهبود وضعیت زیستگاههای طبیعی و کانونهای گرد و غبار است که باید مورد توجه مسؤولان امر قرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه متأسفانه در سال گذشته برای نخستین بار بروز آلودگی هوا بر اثر وارونگی دما مدارس شهر قم را به تعطیلی کشاند، تصریح کرد: در حال حاضر دو ایستگاه فعال سنجش آلودگی هوا در شهر قم وجود دارد که امیدواریم تا پایان سال یک ایستگاه مجددا فعال شده و یک ایستگاه جدید نیز با جانمایی مناسب احداث شود.

پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

false
true