×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

فشار آب در 3 منطقه قم بهبود یافتطرح بهسازی ابتدای بزرگراه قم- جعفرآبادرونمایی از دستگاه اتوماتیک تعیین گروه خونی در قماجرای طرح انضباط شهری و برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف در قمقدردانی فرمانده کل قوا از عملکرد همراه با تدبیر نیروهای مسلح در حوادث اخیرافزایش 41 درصدی پاسخگویی به تماس های مردمی با مرکز مدیریت راههای استان قمنخستین مراسم بین‌المللی جشن ولادت حضرت معصومه(س) در قم برپا می شودتجلیل از ۱۸ دختر برتر استان قم در جشنواره شمیم ریحاندختران الگو ساز استان قم معرفی می‌شوندجشن‌های دهه کرامت در قم به صورت بین‌المللی برگزار می شودمدیرعامل هلال احمر قم از فرمانده گروه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) تقدیر کردکارگاه باغ بیدار در دارالاکرامِ قم با حضور مصطفی ملکیان افتتاح شد مجمع کلانشهرهای ایران از خدمات بیست ساله شهردار قم تقدیر کردحفر ترانشه و دستکاری در دریاچه نمک موجب نابودی این تالاب ارزشمند می‌شود ارتش اسلام صلح‌طلب اما جنگ‌بلد استوضعیت مدیریت فاضلاب صنعتی و شهری در قم قابل‌قبول نیستافزایش مصرف کود‌های یارانه‌ای در قمزنگ هفته سلامت در قم نواخته شدمصرف گاز در استان قم ۳.۹ درصد کاهش یافتروزانه 700 تن پسماند عادی و500 تن پسماند عمرانی در قم تولید می شود
true
تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک
مشاورعالی وزیر و دبیرستاد همکاریها از تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت و هئیت اندیشه ورز در آینده نزدیک در این ستاد خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز، علیرضا حاجیان زاده در نخستین نشست قطب 5 کشوری کمیته همکاریهای حوزه علمیه و آموزش پرورش شامل معاونان فرهنگی وپرورشی استانهای اصفهان، هرمزگان، یزد، کرمان و چهارمحال و بختیاری که در قم برگزار شد، پیرامون اهمیت جایگاه ستاد همکاری ها بیان کرد: این ستاد دارای سابقه 12 ساله با این نام و دارای 25 سال قدمت با عناوین دیگری است.

وی گفت:معمولا درهر وزارتخانه یا نهاد کلانی اگر قرارباشد توجه ویژه ای نسبت به یک طرح یا پروژه اتخاذ شود آن را جدای از ساختار، با عنوان یک  ستاد زیر نظر مستقیم بالاترین مقام دستگاه قرار می دهند.

*اهتمام امام خمینی ، رهبری و مراجع عظام تقلید

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش افزود:اهتمام امام خمینی ،مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید و دیگر دلسوزان به اسلام و انقلاب نسبت به اهمیت استفاده از روحانیون در تعلیم و تربیت اسلامی از جلوه های اهمیت تشکیل این ستاد است.

وی بیان کرد:نظر امام خمینی(ره) و رهبری نسبت به اینکه کارتعلیم و تربیت را باید با کمک روحانیت انجام داد ،دارای اهمیت زیادی است و ما این مطالبات را در صدر اسناد آوردیم تا کار تعلیم وتربیت با حضور روحانیت شکل بگیرد.

حاجیان زاده عنوان کرد:یکی از جلوه های اهمیت ستاد همکاریها، تاکید مقام معظم رهبری برحضور و فعالیت روحانیون در عرصه تعلیم و تربیت است ، معظم له در سفری که به قم داشتند در جمع  اعضای جامعه مدرسین فرمودند: روحانیون باید آموزش و پرورش را دریابند.

وی خاطر نشان ساخت: پس از تاکید رهبر معظم انقلاب، ستاد همکاریها جانی دوباره گرفت و مسئولین هر دونهاد، برای ارتقائ سطح همکاریها  جهت تقویت ستاد تلاش های وافری کردند.

*اهتمام مراجع عظام تقلید فرصتی مغتنم

وی اهتمام مراجع تقلید برای کمک به نهاد تعلیم و تربیت را از دیگر جلوه های اهمیت ستاد همکاریها دانست وگفت:مراجع عظام تقلید نیز مطالباتی در رابطه با تعلیم و تربیت دارند که در دیدارهای وزیران وقت و فعلی  مطالبات و خواسته هایی مطرح کرده اند و ضمن تایید فعالیت های آموزش و پرورش ، تاکیدات و انتقاداتی نیز نسبت به تعلیم و تربیت داشته اند.

وی افزود: این یک فرصت مهم است و شاید از میان همه وزارتخانه ها وزراتخانه ای که مراجع عظام تقلید به آن نگاه ویژه تر دارند، آموزش و پرورش است، و آنان نیز خود را در قبال بالنده بودن نظام تعلیم و تربیت اسلامی مسئول می دانند و باید از این فرصت نهایت استفاده را برد ونظرات این بزرگان راچراغ راه خود بدانیم.

*توجه جدی مدیران حوزه علمیه و آموزش و پرورش

دبیرستاد همکاریها ، توجه جدی مدیران حوزه علمیه چه در گذشته وچه مدیریت فعلی را یکی دیگر از جلوه های اهمیت کار ستاد دانست و اظهار کرد:وزیر و مدیر حوزه نیز تاکیدات زیادی بر فعالیت های ستاد دارند و با وجود درگیری ها و حیطه گسترده وظایف ،اهتمام ویژه وجود دارد و هر دو مسئول عالی، شخصا پای کار هستند و تا اینجای کار، تلاش های زیادی در حلقه وصل این دو نهاد صورت گرفته است.

حاجیان زاده افزود:ریاست عالی ستاد برعهده مدیر حوزه های علمیه و وزیر آموزش و پرورش است و ابلاغیه دبیر ستاد نیز با امضای این دو مقام مسئول در عالی ترین رکن صادر شده و از طرفی دبیر ستاد عضو شورای معاونان هر دو ارگان حوزه و آموزش و پرورش است.

*حضورائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در استانها و همه شهرستان ها در راس کمیته ها

وی بیان کرد: جایگاه والای کمیته همکاری استان ها نیز یکی دیگر از جلوه های اهمیت موضوع است که در مراکز استانها به ریاست امام جمعه و نماینده ولی فقیه تشکیل می شود ، در این کمیته ها مدیر کل آموزش و پرورش نایب رئیس ، معاون پرورشی و فرهنگی استان دبیر کمیته و مدیران حوزه های علمیه خواهران و برادران ، رؤسای سازمان تبلیغات،اوقاف و امورخیریه ، اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان و... اعضای کمیته های استانی و به تبع آن شهرستانی و منطقه ای هستند.

علیرضا حاجیان زاده در ادامه عنوان کرد: در دورجدید در کنار کمیته های استانی ،کمیته های ستادی نیز در حال بازسازی است که نمایندگان معاونت های ستادی دو طرف حضور داشته باشند تا در همفکری و تغذیه فکری وارد مباحث محتوایی شوند و پاسخگوئی و تحلیل داشته باشند.

*تشکیل هیئت اندیشه ورز در ستاد همکاریها

وی از تشکیل هیئت اندیشه ورز در ستاد همکاریها خبر داد و خاطرنشان کرد: نیازسنجی و پاسخ به نیازها یکی از برنامه ها و رویکردهای جدید این ستاد است، زیرا باید رصد کنیم وبدانیم چه مسائل و دغدغه هایی درآموزش و پرورش مطرح است تا با اندیشمندان حوزوی مطرح نماییم و پاسخ ها را با بهره مندی از ظرفیت های علمی حوزه دریابیم.

حاجیان زاده اظهار کرد:پس از نیازسنجی و شناخت مسائل، توسط هیات های اندیشه ورز، راهکارها تهیه می شود تا در  شورای فقهی تعلیم و تربیت  با حضور بزرگان حوزه مطرح شود.

*تشکیل شورای فقهی تعلیم و تریبت

وی گفت: بنا بر تاکیدات مدیر حوزه های علمیه و وزیر آموزش و پرورش تشکیل شورای فقهی تعلیم و تریبت با حضور اساتید خبره و مطرح حوزه علمیه مراحل پایانی خود را می گذراند ، کار این شورا حل مشکلات و معضلات فقهی تربیتی در سطح کلان می باشد و هرچند وقت یکبار با حضور وزیر و مدیر حوزه ،مسائل کلان و پدیده های نوظهور عرصه تعلیم و تربیت در حضور آنان مطرح و پس از بحث و بررسی راهکارهای لازم در خصوص آن مسائل ارائه خواهد شد.

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش افزود: ما در ستاد همکاریها ، مجری هیچ طرحی نیستیم و تنها به عنوان سیاست گذار، کار مطالعاتی طرح ها ، تهیه محتوا و تغذیه فکری ، برنامه ریزی و نظارت را انجام می دهیم وداعیه اجرا نداریم.

حاجیان زاده اظهار کرد:پس از سیاست گذاری و تولید محتوا در ستاد،توزیع فعالیت ها بین معاونت ها انجام می گیرد که از جمله معاونت ها و بخش های فعال، معاونت پرورشی ، معاونت های آموزشی، سازمان پژوهش ، دانشگاه فرهنگیان وعلاوه بر حوزه های علمیه برخی سازمان های خارج از سیستم آموزش و پرورش همچون سازمان تبلیغات و اوقاف و امور خیریه هستند و موسسات وابسته به حوزه که هر یک در این مسیر نقش مهمی را بر عهده گرفته اند.

*نقش دبیرخانه ستاد درتولید محتوا

دبیرستادهمکاریها افزود: دبیرخانه ستاد نقش مهمی در پیشبرد برنامه های ستاد و تولید محتوا دارد، در واقع نقش دبیرخانه، سازماندهی و تجمع معاونت ها و بخش های درون و بیرون جهت ارجاع تصمیمات و سیاست های کلان  است.

* نشاط در مدارس بر اساس چارچوب های دینی

دبیر ستاد همکاریها در بخش دیگری از سخنان خود به نیازمندی های کمیته های استانی و نقش معاونان فرهنگی و پرورشی در بالندگی این کمیته ها  پرداخت و گفت:یکی از نیازهای مهم ایجاد نشاط در مدارس بر اساس چارچوب های دینی وهمچنین شناخت آسیب های اجتماعی و ارائه آموزش های لازم برای پیشگیری از آسیب ها در سطح مدارس است که باید با همکاری کمیته های استانی  توسط ستاد پیگیری شود.

دبیرستاد همکاریهای افزود:دانش آموزان در سن بلوغ، نیاز به آموزش و آگاهی دارند و باید در این آموزش ها از ظرفیت حوزه های علمیه استفاده شود وبا استفاده از نظرات علما خوراک راهبردی و محتوایی تامین کنیم.

*تلاش برای ثبات هویت ساختاری ستاد

وی با اشاره به هویت ساختاری ستاد بیان کرد: گرچه ما به شکل کاذب به دنبال مطرح کردن خودمان نیستیم، اما  برای دست یافتن به اهداف، لازم است چراغ ستاد را پررنگ تر کنیم واز نظر ساختاری هویت ستاد را ترسیم کنیم.

حاجیان زاده عنوان کرد:ستاد نیاز به تقویت و پیگیری دارد ،تیم های ستادی و اعضا باید با مراقبت از این جایگاه و ساختار و موقعیت، تقویت شود و هویت سازی کنیم.

وی بیان کرد:جلساتی در این رابطه تعیین شده که در طول سال 98 برگزار می شود، همچنین در استان ها تشکیل جلسات کمیته ها جدی گرفته شود تا به نتایج مطلوب و خروجی های مناسب دست یابیم و ستاد و فعالیت های آن  را در سطح استان ها معرفی کنیم.

مشاورعالی وزیر آموزش وپرورش گفت:در پیشبرد اهداف ستاد همکاری ها، طرح هایی داریم ،برخی از طرح ها نیاز به توجهات خاصی دارد زیرا آثار پایدارتری دارند.

*ویژگی ها و شرایط روحانی مدرسه

وی افزود:بحث روحانی مستقر یکی از طرح های مهم است ، روحانی که به طور دائم در مدرسه حضور دارد بیش از دیگران می تواند با دانش آموزان ارتباط برقرار کند و تاثیر گذار باشد.

حاجیان زاده عنوان کرد: روحانیون باید در مدارس دارای مشخصات خاصی در ایجاد ارتباط دوستانه و صمیمی با دانش آموزان داشته باشند،روحانی باید بتواند زبان بچه ها را بشناسد و در بازی کودکان شرکت کند و با کودک ارتباط برقرار کند، گرچه در سطح کشور 107 هزار مدرسه فعال است و ما این تعداد روحانی دارای مشخصات لازم را نداریم: بنا براین همراهی فکری حوزه در توانمند سازی معلمان و مربیان مدارس، نقش مهمی در تعلیم و تربیت دارد.

دبیرستاد همکاریهای بیان کرد:باید پاسخگوئی به شبهات در مدارس و پاسخ ها قانع کننده واز طرفیتولید سئوال در دانش آموزان جزء الویت هاباشد.

وی گفت: پرداختن به بحث مدارس علوم و معارف اسلامی نیز از جمله اولویت هاست، حوزه علمیه به طور جد در راه اندازی مدارس معارف وارد شده ،برخی از این مدارس وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی ، مدرسه عالی شهید مطهری، و حوزه علمیه خواهران است و قراراست از امسال مدارس معارف وابسته به حوزه های علمیه به عنوان مدارس پیش حوزوی نیز تشکیل شود ،برای این کار نماینده ای از سوی مدیریت حوزه های علمیه تعیین شده است.

وی بیان کرد: در مسیر ایجاد مدارس معارف باید توسعه متوازن و متناسب با تعداد دانش آموزان داشته  باشیم .

*توانمند سازی مربیان و روحانیون

وی در ادامه عنوان کرد:توانمند سازی نیروهای انسانی اعم از مربیان و روحانیون یکی از اولویت های مهم است چون در همه مدارس نمی توان روحانی داشت، اما می توان معلمین و مربیان را تعلیم داد در این خصوص ایجاد دوره های آموزشی برای مربیان و روحانیون ضروری است.

*برنامه  پنج ساله ستاد همکاریها آماده تصویب

حاجیان زاده گفت: بر اساس چشم انداز و برنامه 5 ساله حوزه علمیه  و با استفاده از سند تحول آموزش و پرورش و زیر نظام های آن، برنامه 5 ساله همکاری را تدوین نموده که در نشست آتی ستاد عالی همکاریها، تصویب خواهد شد.

وی در پایان بیان کرد:در جهت تحقق اهداف  از همه ظرفیت دستگاهها استفاده می کنیم ،اما باید به نحوی مدیریت کنیم که از موازی کاری و نا هماهنگی در امور پرهیز شود.

پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

true

false
true
اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش 3 برابر خواهد شدانقلاب و مقاومت کمر دشمنان را در منطقه شکسته استدیدار با 800 خانواده معظم شهید در قم37 پایگاه کمیته امداد آماده دریافت کمک‌های مردم هستندسرمایه‌گذار قدرتمندی برای راه‌اندازی منوریل قم اعلام آمادگی کردجاعلان مهر و آرم رياست جمهوري در قم دستگیر شدندهمایش پیاده‌روی خانوادگی در قم برگزار می‌شودامروز جهان تشنه عدالت امیرالمؤمنین علیه الاسلام استپیشنهادهای معاون سابق وزیر نیرو برای بهبود اقتصاد ایرانردپای انسان در طبیعتلزوم تغییر و جوان گرایی در بین مدیران ، سیاستگذاران و تصمیم گیران قمعکاسی تبدیل یک تصویر به خاطره استحلوا حلوا کردن طرح رتبه بندی فرهنگیان ! ‏آمار 20 هزار نفری معتادان شایسته قم نیستالزامات پنج گانه حمایت از کالای ایرانیدرد مردم سوختن در آتش قطار است نه حصر!#نه_به_آجیلپنج خاطره شنیدنی رهبر انقلاب از امام خمینی (ره)تیزر فیلم جدید ده‌نمکی/ اکران زندانی‌ها در ایام نوروزواکنش مجری تلویزیون به اظهارات محمدرضا گلزارهزینه 150 هزار میلیارد تومانی تصادفات برای کشورآیت‌الله رئیسی: برخورد با فساد خط قرمز نداردنشان عالی ذوالفقار روی سینه سردار سلیمانیزندگی؛ از نو !جناب آقای سرمست؛قم مخزن نيروی انسانی است9دی در تاریخ ماندگار استانرژی هسته‌ای هنوز حق مسلم ما استتربیت 200 طلبه به عنوان مشاور در بنیاد فقه و معارف اهل‌بیت(ع)تضمین قطعی اروپایی ها شرط مجمع برای تصویب FATF استفاجعه مسجد نیوزیلند را به همه مسلمانان جهان تسلیت می‌گوئیماجرای طرح آرامش بهاری در 36 بقعه متبرکه قمتحریم ها بر روی اخلاق کاری و پشتکار ما تاثیری نداشته استپرداخت عوارض آزادراه قم – تهران الکترونیکی شدظرفیت پارکینگ قم افزایش یافتآماده باش نیروهای حفاظت از اراضی ملی راه وشهرسازی قم در نوروز98معاینات زائرین حج تمتع 98 در قم آغاز شدفعالیت 10 گروه جهادی از دانشگاه های استان قم در ایام نوروزهیچ صنفی در قم اجازه فروش مواد محترقه نداردعرصه دیپلماسی جای اعتماد نیستسه درس مهم زندگی از پدر امتحفظ امنیت مالی و جانی مردم دغدغه پلیس در چهارشنبه آخر سالآمادگي پليس قم براي خدمت به زائران و مسافران نوروزيتوقیف محموله 310 میلیون ریالی مواد محترقه پرخطر در قماعلام برنامه‌های ستاد اقامه نماز قم در ایام نوروزسرپرست ادارات كل حراست و اتباع خارجي استانداری قم منصوب شدندمبارزه با مواد مخدر به صورت دستوري امكان پذير نيستبراي جذب سرمايه گذاري خارجي از ظرفيت هاي وزارت امور خارجه استفاده شودسیار رفت، حیدری آمدفعالیت 16 پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال احمر در محورهای موصلاتی قمکلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی استکانال مالی اروپا شبیه یک «شوخی» است؛سال جدید سال فرصت‌هاستتلاش نیروی انتظامی در ایام نوروز قابل تقدیر استدست رد پليس قم به رشوه 2 ميليون ریالیکشف 207 کیلوگرم حشیش در قمشرايط جديد بهره مندي مشمولان غايب وفرزندان ايثارگران از امتيازکسرخدمتبازدید بیش از 11 هزار نفر از آثار تاریخی استان قماستفاده حداکثری از ظرفیت بقاع متبرکه قم تغییرات مدیریتی در مسجد مقدس جمکران کشف محموله 5 میلیارد ریالی پارچه و پتو قاچاق در قمخدمت رسانی جوانان هلال احمر به ۱۲ هزار ۸۰۰ نفر مسافران نوروزی در قمتوديع و معارفه سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري قممدير كل برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداری قم منصوب شدکشف بیش از 80 کیلوگرم تریاک در قمارسال دومین مرحله کمک‌های مردم قم به سیل زدگان شمال کشورمردم از نزدیک شدن به رودخانه های قم خود داری کنندابلاغ سلام مقام معظم رهبری به خانواده شهید " علیرضا همایی فصیح"محدودیت های ترافیکی قم در تعطیلات پایانی نوروز اعلام شدقم در سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) به سوگ نشستکشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قممردم مراقب کلاهبرداران تلفني باشندمردم از نزدیک شدن به رودخانه های استان قم خودداری کننداقدامات لازم تا رفع مشکلات و آلام مردم سیل زده ادامه یابدکار اصلی مسئولان بازسازی ویرانی‌های سیل استاعزام نیرو‌های قرارگاه جهادی از قم و تهران به مناطق سیل زدهاعزام تیم آتش‌نشانی قم به مناطق سیل‌زده لرستانارسال محموله کمک های امدادی و اعزام تیم تخصصی هلال احمر قم به مناطق سیل زده خوزستانامکانات و تجهیزات امدادی قم برای سیل زدگان لرستان و خوزستان ارسال شدرهبری فرمودند از معبر آبی «کرخه کور» حتما استفاده کنیدحجة‌الاسلام مروی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شدکمک 700 میلیون تومانی مردم قم به سیل زدگان کشوردشمن در پی سوءاستفاده از سیل اخیر ایران استمعاون استاندار قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش 21 درصدی تصادفات فوتی در قمکمک‌رسانی به سیل‌زدگان بدون همکاری ‌مردم محال استمدیران ناکارآمد قم برکنار می‌شوندذخیره آب سد ۱۵ خرداد قم به ۶۰ میلیون مترمکعب رسید5 محموله و 50 امداد گر از قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش تصادفات فوتی و جرحی قم در ایام نوروزبازدید رئیس هلال احمر و نماینده مردم قم در مجلس ازمناطق سیل زده استان لرستان‎حضور روزانه ۲۰ هزار نمازگزار نوروزی در نمازهای جماعت مسجد مقدس جمکران آبگیری تالاب غدیر اسب در استان قم پس از 2 دههدستگيري باند سارقان مغازه در قمبررسی بیش از 260 مورد مشاوره فعال در تعطیلات نوروزیویژگی های روان‌شناختی فضای مجازیچهره‌های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل می‌شوندهمایش «انقلاب اسلامی، آغازگر عصر جدید» فردا در دانشگاه قم برگزار می‌شودکاری کنید که نظامیان امریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شونداجازه نمی دهم مدیران کلی گویی کنند؛مدیر میدانی هستماقامت بیش از 768 هزار مسافر نوروزی در قماولویت فوری مسئولان خدمات رسانی به سیل زدگان استهمکاریهای دانشگاهی مهمترین راه مبارزه با افراط و تکفیر استآماده سازی 4 هزار بسته غذایی 72 ساعته ویژه سیل زدگان2 شهربازی در قم به بهره‌برداری می‌رسدارسال کمکهای بهزیستی استان قم به مناطق سیل‌زده لرستانکشف حدود 200 کیلوگرم تریاک در قممستند سازان سپاه قم به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدنداختتامیه جشنواره «چهل سال چهل فیلم» در قم برگزار می‌شودسومین جشنواره ملی «فانوس» با موضوع دفاع مقدس فراخوان شداسکان 30 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه قمبازگشایی محور معمولان-پلدختر با همکاری استانهای اصفهان ، قم ، لرستان ، بوشهرگربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسیدهمایش «پیشینه و ابعاد نظری کتابت قرآن کریم»در قم برگزارمی شودثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی استکشف حدود 95 کیلوگرم حشیش در قمدستگيري سارقان حرفه اي غیر بومی منزل در قمفراخون خدمت جهادی و اعزام 150 نیروی داوطلب به مناطق سیل زده لرستانآیت الله فاضل لنکرانی از راه اندازی مرکز تخصصی فرزندآوری سالم حمایت کرداعزام تیم اورژانس اجتماعی 123 قم به لرستانهفتمین محموله کمک های مردم قم به مناطق آسیب دیده از سیل اعزام شدافتتاح خط تولید مرکز ملی فناوری خلاء ایران در سایت هسته ای فردوسیل ۱۱۶ میلیارد ریال به قم خسارت زدمسابقات قرآن طلاب حوزه های علوم دینی جهان درقم برگزار می شودهمه مسلمانان انقلابی عنوان پاسدار را دارندانتصاب جدید در اداره کل حفاظت محیط زیست استان قمريزش کوه در محور جاده" قديم قم – تهران "انتخاب آیت الله «شیخ عیسی قاسم» به عنوان مهدی یاور سال ۹۸ مسجد مقدس جمکرانمدیر دفتر نماینده ولی فقیه و رهبر شیعیان پاکستان با سیل زدگان ایران ابراز همدردی کرد1500 نفر از پرسنل سپاه قم برای حضور در مناطق سیل زده لرستان اعلام آمادگی کردندبرگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و رونق تولید در قماستفاده از ظرفيت كاركنان شاهد و ايثارگر در مدیریت دستگاههای اجراييامیر پور دستان:حقیقت این است که آمریکا دیگر توان هیچ‌گونه جنگ نظامی نداردنخستین گردهمایی روحانیون دانشگاه آزاد اسلامی در قم برگزار شدشورای اطلاع رسانی استان قم تشکیل می شودمشوق های سرمایه گذاری سال 98 شهرک های صنعتی قم اعلام شدتحریم ها اوج بُغض و کینه آمریکا از انقلاب اسلامی استقم در حوزه امنیت در بین پنج استان برتر کشور قرار داردتقدیر و تشکر آیت الله مبلغی از سپاه، ارتش ،مردم و مسئولان110 تن از جوانان و امدادگران هلال احمر قم به مناطق سیل زده لرستان اعزام شدندشهردار قم در واکنش به اقدام اخیر آمریکا:من هم یک سپاهی‌اماقدام آمریکا علیه سپاه نشان دهنده اوج حماقت ترامپ استپاسداران نمونه سپاه استان قم تجلیل شدندجزییات مراسم تشییع پیکر مطهر شهید «احمد جلالی نسب» در قم اعلام شدهمایش آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می شود114 موکب در قم آماده خدمات رسانی به منتظران ظهور استنیروهای مسلح امید سیل زدگان کشور هستندجشنواره ملي نوروزی پلیس در قم برگزار می‌شودمردم قم در کمک به هموطنان سیل زده حماسه آفرینی کردندتداوم طرح جمع آوري معتادان متجاهر در قمارسال کمک 2 میلیارد ریالی اوقاف قم برای سیل‌زدگان خوزستانتشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیکحضور اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در نمایشگاه بین المللی محیط زیستکشف 251 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس "قم و اصفهان"ارسال سه دستگاه پل فلزی 30 متری به مناطق سیل زده لرستانسرای ملاحسین قم مرمت می‌شودچهره های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل شدندمردم قم بیش از 15 میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردندکتاب دائره المعارف شیعه در قم رونمایی می شودقره چای پس از دو دهه رنگ آب به خود دیدبلوار امام علی(ع) پردیسان به‌ زودی به بهره‌ برداری می ‌رسدارتباط ۹۰ درصد روستا‌های پلدختر و چگنی برقرار شددومین محموله کمک بهزیستی استان قم به مناطق سیل زده ارسال شدحاج احمد دباغ؛نابغه قرآنی جهان اسلام مورد تقدیر قرار گرفتغرب جایگاه علمی اش را مدیون دانشمندان مسلمان استتخصیص گوشت‌های قربانی نیمه شعبان به مناطق سیل‌زدهآیت الله فاضل لنکرانی هزینه تاسیس 2 باب مدرسه را در لرستان تقبل کردندآماده سازی ۲۰۰ هکتار پارکینگ با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار خودرو درقماعتراف سارقان 200 میلیاردی به 35 فقره سرقت منزل در قمخارج کردن کیست مایع ١٠ لیتری در بیمارستان تامین اجتماعی قمبرگزاری سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد قمپیشکسوتان فوتسال استقلال تهران و قم حامی سیل زده گان شدندپنج هزار شغل در بخش صنعت قم ایجاد شدخرید ۱۴هزار مترمربع از باغات قم برای صیانت از فضای سبز توسط شهرداریمعارفه وتودیع رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قمتشکیل شورای مشورتی جوانان استان قمافتتاح طرح هاي عمراني و ورزشي دانشگاه قمگلریزان ورزشکاران قمی به نفع سیل زدگان برگزار شدگسترش زیرساختهای ارتباطی برای تولید و انتشار محتوای غنی اسلام۲۰۰هکتار پارکینگ در محدوده مسجد جمکران آماده سازی شددست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بودخانواده های معظم شهدای ارتش در قم تقدیر شدنددیدار استاندار قم با رئیس مجلس شورای اسلامیروحیه ی ایثارگری ارتش موجب اقتدار و امنیت ملی شداعلام محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قمانهدام باند سارقان مغازه و کشف 20 فقره سرقت در قمفراخوان مشمولان اعزامي فارغ التحصيلان دانشگاه و موسسات آموزش عالي در ارديبهشت 98کمک 7میلیارد 800میلیون ریالی مجموعه اصناف قم به سیل زدگانبخشی از تخصیص باقی مانده سال قبل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پرداخت می شودهمایش «نرجسانه» در مسجد مقدس جمکران برگزار شدآیت الله نوری همدانی:دشمنان از جامعه‌ای که در برابر سلطه‌گران بایستند ناراحت می‌شوندحمل و نقل پاک؛ آن گاه شهر پاکمدارس قم شنبه ۳۱ فروردین تعطیل شدسیل اخیر نمادی از همبستگی جبهه مقاومت شدکمک 2میلیاردو 500میلیون ریالی فعالان گردشگری قم به سیل زدگانجشنواره عکاسی قاب فیروزه‌ای در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودمراسم پنجمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام برگزار می‌شودشیخ عیسی قاسم "مهدی یاور" مسجد مقدس جمکران شدثبت معنوی جشن های نیمه شعبان به عنوان "بزرگترین اجتماع مهدی یاوران جهان"افتتاح نخستين آكادمي تخصصي اسكيت در قمقم در شب میلاد امام زمان(عج) غرق در نور و سرور شدقرارگاه حضرت قائم(عج) دائمی می شوددستگیری سارق 4 میلیاردی طلاوکشف 33 کیلو تریاک در قمفرافکنی مدیر روابط عمومی آبفای قم پس از ورود فاضلاب به منازل مردم!ارائه خدمات مطلوب تر به زائرین در نیمه شعبان نیازمند اعتبارات ویژه و حمایت ملی استارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از 5 هزار نفر در طرح ملی "منتظران ظهور"داوطلبان خانه هلال مرکز خدمات حوزه علمیه به مناطق سیلزده خوزستان اعزام شدندکشف 9 کیلو و 400 گرم مواد افیونی شیشه در قمکشف 102 هزار نخ سیگار قاچاق در قمتوقف  121 پروژه به دلیل تخلف از مقررات ملی ساختمان در قمبسترهای مخابراتی باعث اشاعه دین خدا و فرهنگ اصیل و ناب محمدی می شودکشف 466 کیلوگرم موادمخدر در قمتجليل از عوامل ستاد اجرايي خدمات سفر استان قمبرنامه های هفته سلامت در استان قم تشریح شدبرگزارش همایش ورزش صبحگاهی کارکنان بهزیستی استان قمنشست علمی عرضه حدیث بر قرآن برگزار شدبهسازی 22 کیلومتر از محور قم- نیزار در سال جدیدکشف یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قممردم قم بیش از 2 میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کردندقمار است و کسانی که شرکت می کنند مالک آن جوایز نیستنددشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماندرئیسی در دیدار مراجع تقلید:تحول در دستگاه قضا در دستور کار استبانک ها در زمینه کمک رسانی به اقشارآسیب پذیر جامعه اهتمام لازم را داشته باشندگرفتاری‌هایی که طلاب در این زمان از جهت معیشتی دارند این به مراتب از گذشته بیشتر استپایان شب سیاه دیکتاتوری و خونریزی آل سعود نزدیک استآیت الله حسینی بوشهری:تبدیل کارخانه ها به برج فاجعه استاساس وهابیت بر کشتن انسان های بیگناه استآیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ماندمطالبات مراکزدرمانی قم از بیمه سلامت پرداخت شدآیت الله صافی اعدام مسلمانان در عربستان را محکوم کردکشف 1337 کیلو مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قم و تهرانافزایش طلاق در جامعه ریشه‌یابی شودآغاز فعالیت دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی قمکلاهبرداری ایمیلی از شرکت های تجاری و صرافی هانصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در مدارس، مساجد و ادارات قمهیچ هورمونی در تولید مرغ استفاده نمی شودتمامی عمل های جراحی یک درمانگاه چشم پزشکی خصوصی در قم تعطیل شدجادوگر آسيا هم از قم رفتبا قاچاق و عوامل نا امن‌کننده فضای مجازی برخورد جدی کنیدممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قمهشدارهای پلیس قم برای پیشگیری از سرقت، جعل و كلاهبرداري تشدید نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضانگفتگو با نویسنده کتاب فصل فیروزهافزایش 13 درصدی نزاع و درگیری در سال 97 در قماجرای  طرح یک کاسب، یک کالای اساسی توسط اتاق اصناف قمپذیرش 2500000 هزار نفردر مراکز درمانی تامین اجتماعی قمقم در پرداخت مطالبات فرهنگیان از استانهای موفق کشور استمشاوره و حل و فصل اختلافات مردم در کلانتری ها امری ارشمنداستمشکلات واحدهای تولیدی را بصورت میدانی پیگیری می کنیمگردهمایی رابطين سازمان هاي دولتي و ناجا و برگزار شدکشف 38 کیلوگرم تریاک در قمارسال کمک‌های فنی و تجهیزاتی به مناطق سیل‌زده کشورموسسه آموزش عالی طلوع مهر قم یک مرکز آموزشی در مناطق سیل زده پلدختر می سازدکتابخانه و مرکز اسناد مجلس متاسفانه به درستی عرضه نشده استکمیته های هفتصد گانه همکاریها ؛ قرار گاه های فرهنگی تربیتی کشورعزت نفس معلمان در مسئله معیشت باید محفوظ بماندطلاق در قم افزایش یافته استمردم بزرگترين پشتوانه انقلاب اسلامي هستندمعرفي مديركل جديد دفتر امور اجتماعي و فرهنگی استانداري قمتلاش گران عرصه كار و توليد قم تجلیل شدندتجلیل از مقام علمی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملیمزار شهید مطهری در قم گلباران شدآیت الله فاضل لنکرانی: احکام دینی با زبان هنر به مردم منتقل شودوزیر اطلاعات: مبلغان پاسخگوی شبهات و نیازهای جامعه باشندبخش قابل توجه تخلفات کلان اقتصادی با زد و بند برخی دستگاه ها صورت می گیرداجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه قم در ماه رمضاندولت و آموزش و پرورش بدانند ملت هرگز اجازه اجرای سند 2030 را نخواهند دادپیکر مطهر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شوداجرای طرح افق با محوریت بقاع متبرکه در قمبرنامه های مسجد مقدس جمکران در ایام ماه مبارک رمضانانهدام باند سارقان مغازه و احشام در قمدستگیری متهم به اخلال در نظم در فضای مجازیواحد هاي صنفي در صورت تظاهر به روزه خواري پلمپ می شوندکشف 155 کیلوگرم تریاک در قم9 اثر تاریخی قم ثبت ملی شدطرح دادرس، محور توسعه و ترویج فرهنگ خودامدادیپیکر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع شدتجمع مردم قم در محکومیت جنایات رژیم آل سعود برگزار شداولین گواهی حلال صنایع غیر گوشتی صادر شدآموزش و پژوهش دو رکن مهم در توسعه و تعالی استبازآفرینی محلات قم 10 تا 12 سال زمان می بردرئيس هیأت فوتبال قم استعفا كرد؛سفر شبانه تاج به قمویژه برنامه های حرم مطهر در ماه مبارک رمضان تشریح شدمردم نباید هر روز با یک نرخ جدید مواجه شوندپزشکان قم ملزم به نصب کارت خوان در مطب شدنداخطار آیت‌الله مکارم به دولت: دست از گرانی برداریدحجم افزایش ارتکاب جرایم در فضای مجازی خیلی تکان دهنده استکشف حدود 26 کیلوگرم تریاک در قمقصور پزشکی در قم کاهش یافتپرداخت ٣٦ میلیارد تومان هزینه دارو به بیماران خاص و صعب العلاج در قمدرک شرایط موجود مهمترین اولویت مبلغان دینی استمجمع هیئت فوتبال قم پشت درهای بسته؛ چرا خبرنگاران را به جلسه راه ندادند؟هلال احمر قم رتبه نخست آموزش را در کشور به دست آوردقرآن دستور داده با آنها که بر سر ملتها عربده می‌کشند، مقابله کنید‌نگاهی به حضور 4 ماهه سرمست در استانداری‌ قمشورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در برقراری امنیت جامعه نقش موثری داردپرتال جدید دفتر تبلیغات اسلامی رونمایی شدکشف بیش از 100 کیلو تریاک در قمخدمات جمعیت هلال احمر قم تشریح شدمرمت خانه تاریخی ملاصدرا در حال انجام استنمایشگاه تخصصی مبلمان استان قم برگزار می‌شودقم یکی از استان های برتر کشور در زمینه امنیت سرمایه گذاری استپاسخگویی تلفنی استاندار قم به درخواست های مردمی از طریق سامانه سامدایران با کمال عزت و افتخار در برابر دشمن خواهد ایستادنمازگزاران قمی از اقدام متقابل ایران در برابر نقض برجام حمایت کردنداحداث 360 هکتار فضای سبز در طرفین بلوار آیت‌الله بروجردی قماکران ۱۲۰۰ مترمربع تبلیغات شهری با شعار «همه میهمان خدائیم»از اجرای طرح "رقابت در خدمت" تا حضور پرشور هلال احمری ها در نماز جمعه قمدستگیری سارق کیف قاپ در قمفراخوان اعزام مشمولان در اردیبهشت ماه 1398۲۴۰ هزار نفر مهمان سفره افطار در حرم امامزاده سید علی(ع) می‌شونددستگیری سارقین کيف قاپ و مدارس در قمدر احیای موقوفات نباید از جوسازی‌ها هراس داشتدر بحث نمای ساختمانی دچار ابتذال فرهنگی شده ایمکسب 3 رتبه عالی استان قم در اجرای برنامه های کانون دانش آموزیثبت نام اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران آغاز شدتقدیر گران قیمت حوزه از سید محمد بطحائی !جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد استكشف 5 تن گوشت مرغ فاسد از یک دامداری در قم!پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی شهر جعفریه افتتاح شدآغاز توزیع غذای گرم و سبدهای غذائی بین مددجویان بهزیستی قمدرخشش کم توانان ذهنی استان قم در چهاردهمین جشنواره ورزشی کم توانان ذهنی کشوربرگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در قماجتماع بزرگ یاوران حضرت خدیجه(س) در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودسه تن در استخر خانگی بخش کهک قم جان باختنددو انتصاب جدید در استانداری قماحداث ۵مدرسه وکمک 120 میلیونی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی برای سیلزدگاندستگيري 7 نفر اراذل و اوباش شرور در قمکشف حدود 7 کیلوگرم تریاک در قمرئيس و اعضاي ستاد انتخابات استان قم منصوب شدندطرح توسعه ناحیه صنعتی خورآباد تصویب شدجنگ نمی‌شود مذاکره با آمریکا سمّ است گزینه قطعی ملت مقاومت استکمک 25 میلیارد ریالی مردم قم به سیلزدگانکشف بیش از 50 کیلوگرم تریاک در قماولين طرح جامع حمل و نقل بار درون شهري كشور براي شهر قم به تصويب رسيدجشن اختتاميه واحدهاي مسكن مهر تا پايان شهريور 98 برگزار می شود۲۸ اردیبهشت‌ بازدید از موزه‌های قم رایگان استتوقیف خودروی سواری سمند با پلاک جعلی در قمبرخورد قانونی پلیس قم با روزه خواري در انظار عمومیقدرداني استاندار قم از كاركنان روابط عمومي استانداري قمتوزیع سبد غذایی و بهداشتی در روستاهای سیل زده شادگان خوزستاناعلام فراخوان آثار پژوهشی با موضوع حوزه، جهاد اقتصادی و فضای مجازیدشمن با جنگ روانی رابطه مردم با نظام را هدف گرفته استدستگیری سارق آیینه بغل خودروهای مدل بالا در قمکشف بیش از 63 کیلوگرم تریاک و ماده مخدر گل در قمبرگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و مشارکت حداکثری در دستور کار دست اندرکاران انتخاباتدانشگاه علوم و معارف قرآن مقام نخست مسابقه شب های نورانی نمایشگاه بین المللی قرآن را کسب کردسارق میل گردهای پروژه پل مرجعیت قم دستگیر شدکشف حدود 43 کیلوگرم تریاک در قمحضور تیم سحر کانون دانشجویی هلال احمر قم در مناطق آسیب دیده از سیل پلدخترموفقیت روابط عمومی ها در گرو دانایی و آگاهی استکیفر خواست پرونده متهمان واقعه کلینیک تابان تا آخر هفته صادر می‌شودثمرات وقف در امدادرسانی به سیل‌زدگان مشهود بودمراکز بهزیستی مناسب ترین محل برای اقدامات خیرخواهانه در ماه رمضان استساخت اسکروپمپ فاضلابی با استفاده از توان متخصصان داخلی در قمتجلیل از اعضای شرکت کننده در خدمات رسانی سیل های اخیر در قمکشفیات مواد مخدر در قم 3 برابر شدکشف محموله 4 میلیارد ریالی کالا و 25 هزار لیتر نفت کوره قاچاق در قممیدان شهید مطهری ساماندهی می شودتجلیل از عملکرد مخابرات قم و کارکنان روابط عمومی این شرکتثبت 2 وقف جدید به ارزش 2 میلیارد تومان در قمپلمپ 35 واحد صنفي با اجرای طرح برخورد با روزه خواري در قمکشف بیش از 27 کیلوگرم مواد مخدر گل و گراس در قمخانه هلال مرکز خدمات حوزه‌های علمیه افتتاح شد‎اطعام 10 هزار نفری و کمک رسانی به سیل‌زدگان لرستانجای خالی شاکله قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب در نمایشگاه قرآنبرگزاری جشن هفدهم رمضان در مسجد مقدس جمکراناجرای 300 برنامه به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد در قممهلت یک هفته ای به ادارات قم برای پاسخ به استعلامات بانکی تسهيلات رونق توليدوضعیت فاضلاب پردیسان بحرانی استانتصاب مدیر کل نظارت بر امور عمرانی شهرداری قمپیدا شدن جسد جوان غرق شده افغان پس از ۳روز توسط نیروهای آتشنشانی قممرکز پایش تصویری قم افتتاح شدطرح ملی کنترل فشارخون در قم اجرا می‌شودارتقاء مهارت‌های اجتماعی دانشجویاندانشگاه قم در ردیف دانشگاه های بین المللی استانتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان قم برگزارشد110 طرح نیمه تمام صنعتی در قم به بهره برداری می رسدکشف 90 کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری باند 11 نفره جرایم سایبری در قمیک وقف با چند شرط جالب در قمکشف حدود 48 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قمعدم ارائه خدمات به مشمولان غايب در قمپل طغرود در محور قم – جعفریه افتتاح شد۱۱ زن در یکی از استخر‌های قم مسموم شدندویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر حرم حضرت معصومه(س) اعلام شدخاک بر سر کسی که در حوزه دنبال مقام و منصب باشدبرگزاری محفل انس با قرآن مددجویان بهزیستی استان قمتوسعه و پیشرفت استان‌نیازمند مشارکت نخبگان  و دانشگاهیان است قلب ماه رمضان لیلة القدر استدستگيري سارق منزل و اعتراف به 3 فقره سرقت در قماضافه خدمت مشمولان غايب داراي کسرخدمت ايثارگري بخشیده شدخانواده شهدا وایثارگران‌ اسوه های صبر و استقامت هستنداطاعت از فرامین رهبری و ترویج فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات جامعه استسه گزارش از متن و حاشیه های پیدا و پنهان نمایشگاه بین المللی قرآن کریمآیین گرامیداشت «هفته مقاومت و پیروزی» در قم برگزار شدکشورهای عربی حکومت ها را بر پایه عدالت امام علی(ع) بنا کنندکشف محموله میلیاردی پارچه رومبلي قاچاق در قمکشف بیش از 25 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قماجرای تمهيدات ترافيكي ويژه شب هاي قدر در هسته مركزي شهرقمحضور استاندار قم در ضیافت افطاری فرزندان بهزیستیضیافت افطار فرزندان بهزیستی به میزبانی آیت الله سبحانیکلاهبردار و بازرس جعلی بیت رهبری در قم دستگیر شد