×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

570 پروژه فضای سبز ، محیط زیست ، سیما و منظر شهری در قم افتتاح شدجزئیات اختتامیه جشنواره امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اعلام شدمحتکرِ لاستیک در قم تعزیر شدنخستین مرکز سلامت روانی جامعه نگر در قم افتتاح شدبرترین طلاب خواهر کانون‌های قرآن و عترت نورالثقلین تجلیل شدند۴۸ طرح آموزشی و کمک آموزشی حوزه‌های علمیه خواهران افتتاح می شود8 میلیون درخت در استان قم کاشته می شودنمایشگاه مشاغل خانگی در کتابخانه مرکزی قم برپا شدآیت الله سعیدی از مردم استان قم تشکر کرداولویت اصلی منتخب دهه شصتی مردم قم در مجلس مسکن استذوالنوری:خودم را خادم همه ملت عزیز میدانمروانبخش:حضور پرشور مردم تیری در چشم دشمنان بوداستاندار قم از حضور حماسی مردم استان قم در انتخابات تشکر کردنتیجه انتخابات در استان قم اعلام شدتمام مدارس قم فردا شنبه تعطیل شددنیا بداند ملت ایران به فضل خداوند امیدهای دشمنان را به یأس تبدیل می‌کندمراجع عظام تقلید در انتخابات شرکت کردندانتخابات در استان قم ۱۰۰ درصد الکترونیکی برگزار می‌شودمشارکت حداکثری پای صندوق‌های رای مشت محکمی بر دهان استکبار خواهد زدحضور در انتخابات نشانه بیدار بودن یک ملت است
true
شهردار قم در واکنش به اقدام اخیر آمریکا:من هم یک سپاهی‌ام
دیدار شهردار قم با فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع)شرکت بیش از ۸۰ هزار نفر در برنامه های فرهنگی شهرداری قم در نوروز،دیدار شهردار قم با نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران،آغاز سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی به میزبانی شهرداری قم،پیگیری اصول سند چشم انداز افق ۱۴۱۴ قم،آغاز عملیات جدولگذاری، زیرسازی و آسفالت فرعی های خیابان شهید جهانگیریان،دیدار شهردار قم با آیت الله سبحانی،ومقابله شهرداری قم با سیلاب از جمله عناوین اخبار کوتاه شهرداری قم است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز ؛دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در دیدار سردار شاهچراغی فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع)،‌ ضمن تبریک اعیاد شعبانیه،‌ میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار، با بیان اینکه نامگذاری روز پاسدار به مناسبت روز ولایت امام حسین(ع) بسیار با مسما است چراکه سیره امام حسین(ع) سیره رشد بوده است اظهار کرد: امام حسین(ع) به دنبال پیگیری سیره پدرش بود و این سیره همان سیره رشد است؛ رشد یعنی ما از سرمایه‌های خود حفظ و حراست کنیم و بزرگترین سرمایه ما اسلام بود که در زمان امام چیزی از آن باقی نمانده بود. وی با تاکید بر اینکه یکی از ارزش‌هایی که در مسیر حفظ انقلاب اسلامی به وجود آمده نهاد مقدس سپاه است اظهار کرد: سپاه یکی از گروه‌هایی است که همیشه در میدان بوده و در بسیاری از مباحث غیرنظامی هم اگر سپاه نبود به مشکلات زیادی در کشور بر می‌خوردیم. شهردار قم با اشاره به اقدام آمریکا در تروریستی‌خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اینکه دشمنان سپاه را که بالاترین ارزش نظام است،‌ این ارزش و جایگاه سپاه را می‌رساند. وی با تاکید بر اینکه تروریست دانستن سپاه به این معناست که دشمن اصل نظام را تروریست می‌داند و هدف قرار داده است افزود: حرکت اخیر آمریکا نشان‌دهنده این است که در مقابله با نظام اسلامی مستاصل شده است. سقائیان‌نژاد با اشاره به تشکیل گروه‌های تروریستی متعدد در منطقه برای ضربه زدن به نظام اسلامی افزود: همه روسای جمهوری آمریکا در مسیر مشخص و با هدف یکسانی عمل کرده‌اند،‌ اما ترامپ سیاست‌های آمریکا را از رو بازی می کند؛ تغییر محل سفارت آمریکا به بیت‌المقدس هم فریاد صلح‌طلبی آمریکایی‌ها را زیر سوال برده است و برخلاف شعارشان نشان از ستیز با ملت عرب دارد. وی با بیان اینکه شاید برای ایجاد بیداری در بین مردم باید هزینه‌های گزافی صورت می‌گرفت اما امروز آمریکا با دست خود این بیداری را علیه خود شکل داده است خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایده تمدن نوین اسلامی را مطرح کرده است در حالی که دشمن نگاه مادی به زندگی و حکومت دارد؛‌ آنهایی که به مذاکرات دل می‌بندند متوجه باشند که دیگر به نسل جوان ما ثابت شده است که رژیم آمریکا ذاتا با نظام اسلامی مشکل دارد. شهردار قم با تاکید بر اینکه سپاه به معنای نظام اسلامی است افزود: حرکت آمریکا در تروریستی خواندن سپاه یک بیداری گسترده را در ملت به وجود آورده است؛ دیگر جای شک و شبهه‌ای در سیاست‌های ستیزجویانه آمریکا وجود ندارد و این حرکت دشمن انسجام داخلی ما را تقویت خواهد کرد. وی با تاکید بر اینکه در پی حرکت آمریکا رویش‌های بیداری بسیاری اتفاق خواهد افتاد گفت: از زمانی که این اقدام از سوی آمریکایی‌ها صورت گرفته شاهد توزیع گسترده هشتگ «#من_سپاهی_ام» هستیم و ما هم افتخار می‌کنیم که بگوییم سپاهی هستیم و به این ارزش افتخار می‌کنیم.

دیدار شهردار قم با فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع)

دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم با فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) دیدار کرد.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم به همراه ابراهیم معتمدی قائم‌مقام،‌ علیرضا قاری قرآن معاون فنی و عمرانی، سیدامیر سامع معاون خدمات شهری، محسن رنجبر معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی، مرتضی حسام نژاد معاون مالی و اقتصادی و دیگر معاونین، مشاورین، مدیران و شهرداران مناطق شهر قم با حضور در ستاد فرماندهی سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) با سردار محمدتقی شاهچراغی فرمانده سپاه قم و فرماندهان و مسولان نظامی این مجموعه دیدار و گفت وگو کرد. شهردار قم در این دیدار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه،‌ میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار،‌ ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا در تروریستی خواندن نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت:‌ افتخار ما این است که همه سپاهی هستیم و این اقدامات مردم ما را در مسیر دستیابی به اهداف مقدس خود عقب نمی‌راند. سردار شاهچراغی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از همراهی‌ها و همکاری‌های گسترده دکتر سقائیان‌نژاد و تیم مدیریت شهری قم با نهادهای نظامی استان خاطرنشان کرد: هیچ کاری بهتر از این نیست که انسان از فرصت خدمت به مردم بهترین استفاده و بهره را ببرد. در این دیدار پیام شهردار قم حاوی محکومیت اقدام رئیس جمهور و دولت آمریکا در تروریستی‌خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرائت شد و تابلویی منقش به تصویر ضریح حرم مطهر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را توسط شهردار قم تقدیم فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع)شد.

همراهی و همکاری شهرداری قم با نهادهای نظامی قابل تقدیر است

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) با اشاره به اقدامات و خدمات شهرداری قم، از همکاری و همراهی‌های دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم و مجموعه مدیریت شهری با نهادهای نظامی استان خصوصا سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) تقدیر کرد.

سردار محمد تقی شاهچراغی در دیدار دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم ، معاونین و جمعی از مدیران شهری، با تاکید بر اینکه سپاه در طول تاریخ انقلاب جهت گیری خدمت به مردم در عرصه های مختلف را داشته است اظهار کرد: فضای عمومی سپاه فضای خدمت و ایثار و جانبازی در راه انقلاب است و بارزترین نقشی که جلوه می کند در دوران دفاع مقدس بوده و شهدای شاخصی از دفاع مقدس نیز از سپاه هستند. وی با تاکید بر اینکه هرجا زمینه ای برای خدمت به مردم بوده است سپاه حضور داشته است افزود: در فضای دشمنی افرادی تلاش می کنند که خدمات و اقدامات سپاه را مخدوش کنند ولی هر آنچه که دشمن تلاش می‌کند اگرچه جایی نفوذی هم داشته باشد مسیر انقلاب با قوت و اقتدار پیش می رود و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) با بیان اینکه در جریان کمک رسانی به سیل زدگان هم تلاش های زیادی صورت گرفت تا نقش خدمت رسانی سپاه مخدوش و منحرف شود خاطرنشان کرد: با همه فضاسازی‌هایی که علیه سپاه در فضای مجازی صورت گرفت اما در استان لرستان هر روز شاهدیم که محبت مردم به سپاه به واسطه خدمتی که ارائه می‌شود بیشتر می‌شود. وی ادامه داد: از آنجائی که آمریکای جنایتکار صاحب رسانه است جنایتهایی که انجام می دهد به اطلاع بسیاری از مردم نمی‌رسد و کسی از آنها خبر ندارد. سردار شاهچراغی با اشاره به اقدام دولت آمریکای در تروریستی‌خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: بهترین جمله را در پاسخ به این اقدام رهبر معظم انقلاب بیان کردند که این گربه رقصانی آمریکایی‌ها به جایی نمی‌رسد و مسیر انقلاب با قدرت و قوت پیش خواهد رفت. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات و خدمات شهرداری قم، از همکاری و همراهی‌های دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم و مجموعه مدیریت شهری با نهادهای نظامی استان خصوصا سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) تقدیر کرد و گفت: مجموعه شهرداری در قم به مسائلی که در کشور می‌گذرد و به مردم مرتبط است توجه دارد و این بستر خدمت خوبی است که باید غنیمت شمرده شود. سردار شاهچراغی عنوان کرد: اگر کسی کاری برای مردم از دستش بر بیاید و انجام دهد این بهترین خدمت است و شهرداری به صورت شبانه‌روزی مرکز و منشا خدمت به مردم است که در صورتی که این خدمت با نیت خالص هم همراه شود به کار و زندگی انسان برکت ویژه‌ای می‌بخشد. وی افزود: سپاه فارغ از مسوولیت‌های سازمانی که دارد آماده همکاری و خدمت در هر زمینه‌ای برای رفع مشکلات مردم است.

کمترین درگیری مردم قم با سیلاب اخیر در قمرود

مدیریت بحران و اطلاع‌رسانی به موقع در زمان بارش شدید باران موجب شد تا شهر قم کمترین خسارات را در سیلاب‌های اخیر داشته باشد.

رسانه‌های کشور، در هفته‌‌هایی که از سال جدید گذشت پر بود از تصاویر و اخبار سیل در نقاط مختلف کشور که بسیاری از هموطنان ما را عزادار، مصیبت‌زده و آسیب‌دیده کرد. آق‌قلا، شیراز، معمولان، پلدختر و ده‌ها شهر و روستای دیگر این‌روزها با بارش گسترده نعمت الهی که در برخی نقاط کشور حتی تا بیش از ۵۰ سال قبل هم سابقه نداشته، درگیر وقوع سیلاب‌هایی شدند که نه تنها به بخش زیادی از زمین‌های کشاورزی، ساختمان‌ها، زیرساخت‌های شهری و اموال مردم ضربه زد بلکه بخشی از هموطنان را نیز داغدار کشته‌شدگان در سیل کرد. شهر قم هم از این اتفاق در پی بارش شدید باران که شاید نمونه آن در حدود ۱۰ سال قبل در این شهر اتفاق افتاد مستثنی نبود. در یک مرحله بارش شدید باران موجب شد تمام ذخایر زیرزمینی استان پر شده و در مرحله دوم بارش بیش از ۴۹ میلیمتر باران، سیلاب را در روستاها و محدوده شهر جاری ساخت و این سیلاب به سمت شهر قم حرکت کرد. وقوع سیلاب که هشدارهای بسیاری نیز در خصوص آن داده شده بود می‌توانست آسیب‌های جانی و مالی بسیاری را نیز در این شهر که مملو از زائرین و مسافرین نوروزی هم بود، بر جای بگذارد اما اگرچه بخشی از اموال عمومی در شهر قم آسیب دید، اما تدبیر و مدیریت به موقع مسوولان شهری و دستگاه‌های متولی استانی موجب شد که مسیر تخلیه شده رودخانه قم، سیلاب خروشان بالادست قمرود را با حداقل خسارت از خود عبور دهد؛ هرچند به اذعان مدیران شهری خسارات به زیرساخت‌های شهری دور از انتظار بوده است اما همینکه خاطره تلخ و غمبار سیلاب سال ۸۸ که موجب کشته‌شدن تعدادی از هموطنان و مسافرین نوروزی شد و خانواده‌هایی عزادار شدند، تکرار نشد باید شکرگزار بود. سیدامیر سامع معاون خدمات شهری شهردار قم می‌گوید: سیلاب اخیر در قم در مجموع بیش از ۱۱۶ میلیارد ریال خسارت به زیرساخت‌های شهری خصوصا در محدوده بلوار زائر وارد کرده است؛ هرچند این بلوار منافع بسیار بیشتری طی این‌ سال‌ها برای شهر داشته و صرفه‌جویی بسیاری نیز در هزینه‌های شهری به سبب وجود این بلوار در شهر صورت گرفته است. وی با تاکید بر اینکه طی دو مرحله بارندگی شدید در ایام عید نوروز در مجموع طی چهار روز ۸۸ میلیمتر بارندگی در شهر قم اتفاق افتاد تصریح کرد: البته با تدابیری که پیش از وقوع سیلاب اتخاذ شد و کنترل و هدایت آن به داخل رودخانه قمرود مانع از ورود سیلاب به داخل شهر شدیم. معاون خدمات شهری شهردار قم با بیان اینکه عمده خسارات در بخش فضای سبز، آسفالت و علائم ترافیکی به ویژه در مسیر بلوار زائر بوده است خاطرنشان کرد: برای بازگشایی بلوار زائر برای تردد خودروها در طول سه روز ۸۰۰ سرویس گل و لای از بلوار زائر جمع آوری شد و در نهایت توانستیم روز ۱۶ فروردین ماه بلوار زائر را جهت تردد وسائل نقلیه در اختیار مردم قرار دهیم. اگرچه که شاید تجربه تلخ و سنگین سیلاب سال ۸۸ به کار آمد و خطری جان مردم قم و مسافرین نوروزی را در سیلاب اخیر تهدید نکرد اما، تدبیر مدیران استان برای به حداقل رسیدن آسیب‌ها به اموال عمومی نیز الزامی است. البته برنامه اصلی مدیران شهر در سیلاب اخیر عدم اجازه ورود سیلاب به داخل شهر بود تا مردم درگیر با این مساله نشوند که به خوبی هم از پس این کار برآمدند. بلوار زائر از اوایل دهه ۸۰ در قم در بستر قمرود احداث شده و امروز در دو مسیر رفت و برگشت به طول بیش از هشت کیلومتر به مردم خدمت‌رسانی می‌کند که شاید اگر این بلوار ساخته نمی‌شد امروز مشکلات و معضلات متعدد ترافیکی گریبان‌گیر این شهر بود. یکی از مسائلی که موجب شد سیلاب اخیر شهر را درگیر نکرده و آب‌گرفتگی‌های متعدد اخلال در روند خدمت‌رسانی به مردم ایجاد نکند تدابیر شهرداری در حوزه مدیریت آب‌های سطحی در سال‌های اخیر و مدیریت بحران شبانه‌روزی در روزهای بارندگی بوده‌ است. سیدمحسن میرهادی مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به اقداماتی که در زمینه هدایت آب‌های سطحی در سال‌های اخیر در شهر قم صورت گرفته است گفت: برای کنترل و هدایت آب‌های سطحی حاصل از باران در قم ۵ هزار و ۲۵۱ جاه جذبی شناسایی شده و در حال پلاک‌گذاری است. وی اضافه کرد: همچنین در این سال‌ها شهرداری پروژه‌های متعددی برای توسعه کانال‌های انتقال آب‌های سطحی انجام داده که این اقدامات زمینه جلوگیری از آب‌گرفتگی‌های مشکل‌ساز را در شهر فراهم کرد. در مجموع می توان گفت آنچه که در نوروز امسال بر قم گذشت متفاوت از آنچه بود که در بسیاری از شهرهای کشور به وقوع پیوست و موجب خسارات جبران‌ناپذیر مالی و جانی به مردم و زیرساخت‌های کشور شد و همین مساله تحسین مقامات عالی‌رتبه کشوری و استانی را در پی داشت. رئیس جمهوری پس از مدیریت مطلوب سیلاب در قم در تماس تلفنی با استاندار قم، ضمن قدردانی از اقدامات ستاد مدیریت بحران استان قم در مواجهه با بارش های اخیر، بر ضرورت آماده باش دستگاه های امدادی قم جهت مقابله با حوادث احتمالی تاکید کرد. رئیس مجلس شورای اسلامی هم با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی در زمینه احتمال وقوع سیلاب در استان قم خوب بود تصریح کرد: این اطلاع رسانی موجب شد که مردم در مسیر رودخانه قمرود قرار نگیرند، مدیران قم با احساس وظیفه، حوادث را رصد کردند. علی لاریجانی کسب تجربه از سیل ۸۸ قم را مفید دانست و گفت: برگزاری جلسات در خصوص آن سیل موجب شد که اقداماتی برای عدم غافلگیری در هنگام وقوع سیل صورت گرفت، طرح‌های آبخیزداری موجب شد که رودخانه قمرود با شتاب پر نشود تا مشکلی در این زمینه به وجود نیاید. ائمه جمعه قم، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، استاندار و دیگر مدیران و مسوولان نیز عملکرد دستگاه‌های متولی مواجهه با سیلاب خصوصا شهرداری را موجب جلوگیری از ورود خسارات جبران‌ناپذیر به شهر دانسته‌اند و خواستار تقویت امکانات برای مقابله با سیلا‌ب‌های احتمالی شده‌اند. آنچه که واضح و مشخص است این بوده که اقدامات دستگاه‌های حوزه مدیریت بحران در استان و شهرداری قم در مجموعه شهر بسیار مطلوب بوده و به همین خاطر مردم درگیر سیلاب اخیر در شهر نشدند در عین اینکه بسیاری از مردم کشور درگیر سیلاب بودند اما مدیران شهر و استان فراموش نکنند که کمتر از ۱۰ سال قبل تعدادی از هموطنان ما جان خود را در سیلاب قمرود از دست دادند و امسال زیرساخت‌های شهری آسیب دید؛ کاری کنند که دیگر خطر سیلاب نه مردم را تهدید کند نه اموال عمومی را؛

برپایی غرفه آموزشی ایمنی و مدیریت بحران ویژه کودکان در جشن نیمه شعبان

مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم از برپایی غرفه آموزشی ایمنی و مدیریت بحران ویژه کودکان در جشن نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران خبر داد.

علی اکبر رحیمی مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم گفت: غرفه آموزش های ایمنی و مدیریت بحران ویژه کودکان در مراسم اعیاد شعبانیه در مسجد مقدس جمکران برپا می شود.

وی با اشاره به دستور معاون خدمات شهری شهرداری قم در خصوص توجه ویژه به برگزاری مراسم نیمه شعبان،برپایی غرفه آموزش های ایمنی و مدیریت بحران ویژه کودکان در مراسم اعیاد شعبانیه در مسجد مقدس جمکران را مورد تاکید قرار داد و افزود: در تلاش هستیم آموزش های ارائه شده به دانش آموزان در مرکز آموزش های کودکان آماده شامل پخش انیمیشن با موضوع ایمنی و مدیریت بحران، برگزار مسابقه نقاشی با موضوع حوادث و بلایای طبیعی و غیره را در این کارگاه آموزشی برای زائرین راه اندازی نماییم.

شرکت بیش از ۸۰ هزار نفر در برنامه های فرهنگی شهرداری قم در ایام نوروز

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با طراحی اینفوگرافی، فعالیتهای فرهنگی نوروز خود را به قاب تصویر کشید.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با طراحی اینفوگرافی، آمار فعالیتهای فرهنگی نوروزی خود را به زبان تصویر منتشر کرد. مدیرعامل سازمان فرهنگی ورشی شهرداری قم، ضمن تشریح برنامه های فرهنگی اجرا شده در ایام نوروز از استقبال و شرکت بالغ بر ۸۰ هزار نفری مسافرین و زائرین در این برنامه ها خبر داد.

وی برنامه ریزی سازمان فرهنگی ورزشی برای ایام عید را متنوع و متناسب با رده های سنی مخاطبین در بوستان ها و سطح شهر اعلام کرد و افزود: مجموع غرفه های فرهنگی ایجاد شده در سطح شهر ۳۲ غرفه بود و در این ایام ۵۷ جشن با موقعیت مکانی ثابت و سیار برگزار و ۱۱۶۵۰ نفر در جشن های استیج شرکت کردند و همچنین تعداد ۳۲۴۹۰نفر از غرفه های فرهنگی شهرداری در ۴ بوستان بازدید کردند. مقیمی با اشاره به تاکید و نظر مسئولین بر ارائه خدمات فرهنگی به زائرین و اجرای برنامه های فرهنگی و همچنین برنامه ریزی جهت ساعات حضور مسافرین و زائرین در شهر مقدس قم اظهار کرد: در ایام نوروز ۲۹ هزار و ۷۱۰نفر در نمازهای برگزار شده در بوستانها شرکت کرده و خدمات فرهنگی به آنها ارائه شد و همچنین اجرای برنامه های فرهنگی در بیش از ۱۱ بوستان انجام شد و به تعداد ۶۹۳۴ نفر هدایای فرهنگی اهدا شد.

وی با اشاره به حضور زائرین در قالب ۴۰ تور رایگان قم گردی افزود: در چهار نقطه پرتردد شهر اقدام به استقرار کیوسک های راهنمای فرهنگی زائرین نمودیم که با حضور راهنمایان و کارشناسان مربوطه ، خدمات مناسبی به مسافرین ارائه شد. مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم تعداد شرکت کنندگان در فعالیت های فرهنگی در ایام نوروز را بیش از ۸۰ هزار نفر اعلام کرد و اشاره کرد: در اجرای برنامه های فرهنگی، اطلاع رسانی و آموزش شهروندی با هدف ارتقاء فرهنگ شهروندی به عنوان یک راهبرد اصلی را در دستور کار خود قرار داشت که با اکران بنرهایی با موضاعات فرهنگی در سطح شهر این موضوع را در کنار سایر برنامه ها و طرحها پیگیری کردیم.

دیدار شهردار قم با نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران

دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم با حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد به همراه جمعی از مدیران و معاونین شهرداری، با حضور در مجتمع آیت‌الله سیستانی در قم با حجت‌الاسلام و المسلمین سیدجواد شهرستانی نماینده این مرجع تقلید در ایران دیدار و گفت وگو کرد. شهردار قم در این دیدار گزارشی از آخرین اقدامات و فعالیت‌های شهرداری در قم و اولویت‌های سال ۹۸ مدیریت شهری ارائه کرد. نماینده آیت‌الله سیستانی نیز با اشاره به اقدامات مدیریت شهری در قم اظهار کرد: هر قدمی که برای این شهر برداشته می‌شود در دفتر اعمال خدمتگزاران به مردم نوشته خواهد شد.

اذعان زائرین خارجی به تغییر چهره شهر قم در سال‌های اخیر

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران گفت: خیلی خوشحالیم که چهره هایی خدوم و خدمتگزار در مجموعه شهرداری قم فعال هستند و امروز هر کسی وارد شهر قم می‌شود خصوصا زائرین کشورهای دیگر،‌ اذعان دارند که چهره قم تغییر زیادی داشته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی در دیدار دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم و دیگر مدیران شهری، با تقدیر از اقدامات و فعالیت‌هایی که تیم مدیریت شهری قم برای این شهر انجام می‌دهند اظهار کرد: هر قدمی که برای این شهر برداشته می‌شود در دفتر اعمال خدمتگزاران به مردم نوشته خواهد شد. وی بیان کرد:‌ خیلی خوشحالیم که چهره هایی خدوم و خدمتگزار در مجموعه شهرداری قم فعال هستند و امروز هر کسی وارد شهر قم می‌شود خصوصا زائرین کشورهای دیگر،‌ اذعان دارند که چهره قم تغییر زیادی داشته است. نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران با تاکید بر اینکه خدا را شاکریم که مردم خدمات شهرداری را درک می‌کنند تصریح کرد: ما در کشور همه چیز در اختیار داریم اما از امکاناتی که در اختیار ما وجود دارد به درستی استفاده نمی‌کنیم. وی اعتماد به نظرات و پیشنهادات دیگران را یکی از حلقه‌های مفقود در عرصه مدیریت ذکر کرد و افزود: کارهایی که شما در راستای خدمت به مردم انجام می دهید آثار وضعی دارد و مردم بابت آنها دعاگوی شما خواهند بود. خدماتی که برای شهر انجام می‌دهید رضایتمندی مردم را به دنبال دارد.

توسعه قابل توجه فضای سبز شهر رویکرد شهرداری قم

شهردار قم گفت: یکی از رویکردهای ویژه شهرداری در حوزه فضای سبز بوده که توانستیم سرانه فضای سبز شهر قم را به حد قابل توجهی افزایش دهیم و این برنامه در سال های آینده نیز ادامه خواهد یافت.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در دیدار مدیران شهری با حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران، با تاکید بر اقداماتی که شهرداری در سال‌های اخیر در شهر قم انجام داده است اظهار کرد:‌ یکی از رویکردهای ویژه شهرداری، در حوزه فضای سبز بوده که توانستیم سرانه فضای سبز شهر قم را به حد قابل توجهی افزایش دهیم و این برنامه در سال های آینده نیز ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به وضعیت ناوگان حمل و نقل شهر قم گفت:‌ در حوزه حمل و نقل نیز بخش زیادی از ناوگان شهر قم فرسوده است و تدابیری اندیشیده شده تا بتوانیم نسبت به نوسازی ناوگان اقدام کنیم و در این راستا در آخرین روزهای سال ۹۷ قرارداد خرید ۱۰۴ دستگاه اتوبوس جدید برای شهر قم نهایی شد. شهردار قم با اشاره به اقدامات شهرداری برای مقابله با سیلاب در این شهر اظهار کرد: تمام تلاش مجموعه مدیریت شهری بر این بود تا سیلاب وارد شهر نشود اگرچه خساراتی به زیرساخت‌های شهری وارد شد اما مردم درگیر سیل نشدند و تنها مسیر بلوار زائر و رودخانه دچار مشکلاتی شد که به سرعت پاکسازی و بازگشایی مسیر صورت گرفت.

آئین آغاز سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی به میزبانی شهرداری کلانشهر قم برگزار شد

مراسم رسمی استقبال از شرکت کنندگان و داوران سومین دوره مسابقات بین الملل قرآن کریم طلاب علوم دینی کشورهای اسلامی به میزبانی شهرداری قم برگزار شد. به گزارش شهر نیوز… مراسم رسمی استقبال از شرکت کنندگان و داوران سومین دوره مسابقات بین الملل قرآن کریم طلاب علوم دینی کشورهای اسلامی به میزبانی شهرداری قم برگزار شد.

استقبال رسمی از شرکت کنندگان و هیات داوری سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم به میزبانی شهرداری کلانشهر قم عصر امروز در سالن رضوان برگزار شد . در این مراسم که با حضور مدیران استان، اساتید سومین دوره مسابقات قرآن کریم ، طلاب و فارغ التحصیلان حوزه های علمیه سراسر کشور و سایر کشورهای اسلامی برگزار شد، مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان قم به نمایندگی از مسئولین استانی عرض خیر مقدم گفت و افزود: شهر قم خواستاگاه انقلاب اسلامی و شهر کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) است و برگزاری این مراسم در این شهر مقدس را به فاک نیک می گیریم . حجت الاسلام اسکندری در آغاز این مراسم بیان داشت : همایش بزرگ و جهانی قرآن کریم کشورهای اسلامی زمینه گسترش اخوت و برادری را ایجاد و زمینه ساز شکل گیری جبهه متحد اسلامی در برابر جبهه کفر و اسکتبار جهانی خواهد بود. وی افزود: با برگزاری چنین مسابقات و همایشهای قرآنی می توانیم دین مبین اسلام را به عنوان بهترین دین و قرآن کریم را به عنوان بهترین سند مکتوب برای زندگی بشر به جهانیان معرفی نماییم . مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان قم در پایان از تمامی برگزار کنندگان این مراسم بخصوص شهرداری کلانشهر قم تقدیر و تشکر نمود.

پیگیری اصول سند چشم انداز افق ۱۴۱۴ کلانشهر قم در میزبانی از سومین دوره مسابقات قرآنی طلاب علوم دینی

معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم میزبانی و مشارکت شهرداری در برگزاری از سومین دوره مسابقات قرآنی را تحقق اصول سند چشم انداز افق ۲۰ ساله شهرداری قم موسوم به افق ۱۴۱۴ ارزیابی کرد.

رنجبر در آئین افتتاحیه سومین دوره مسابقات قرآنی طلاب علوم دینی با اشاره به اینکه بر اساس چشم انداز ۲۰ ساله شهرداری قم، شهر قم جهانشهری است دینی و پایگاه تولید و ترویج فرهنگ، تفکر و معارف اهل بیت (س)، سرشار از هویت اسلامی و انقلابی، الهام بخش و الگوی تمدن نوین اسلامی، از اینرو با مشارکت در این همایش جهانی، پیگیر تحقق و جامعه عمل پوشاندن به اولین اصل از این سند هستیم. وی افزود: افتخار دارم به نمایندگی از مردم عزیز قم و شهردار ولایی، دکتر سقائیان نژاد از شهر قم در مرکز ایران اسلامی به شرکت کنندگان و حاضرین دراین مراسم خیر مقدم عرض نمایم. رنجبر با اشاره به دومین اصل سند چشم انداز شهرداری قم اظهار کرد: شهر قم شهری زیارتی و سیاحتی، قطب گردشگری دینی و مرکز تعاملات علمی، فرهنگی و سیاسی جهان اسلام است و برگزاری چنین همایش ها و مسابقات در سطح بین الملل و میزبانی شهرداری کلانشهر قم، ما را برای رسیدن به این اصول کمک می کند. معاون برنامه ریزی شهرداری قم در ادامه با محکوم کردن طرح دشمنی و مقابله آمریکا با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حضور طلبه هایی از سراسر جهان در شهر مقدس قم و اشتغال ایشان به تحصیل علوم دینی، عامل شکل گیری ید واحد امت اسلامی و مایه وحدت بیش از پیش برای امت اسلامی است.

آغاز عملیات جدولگذاری، زیرسازی و آسفالت فرعی های خیابان شهید جهانگیریان

شهردار منطقه ۵ از عملیات جدولگذاری، زیرسازی و آسفالت فرعی های خیابان شهید جهانگیریان به مساحت بیش از ۲۸۰۰ متر مربع خبر داد. علیرضا اقبالیان شهردار منطقه ۵ از آغاز عملیات جدولگذاری، زیرسازی و آسفالت فرعی های خیابان شهید جهانگیریان به مساحت بیش از ۲۸۰۰ متر مربع خبر داد و افزود: با اشاره به نزدیک شدن به نیمه شعبان، پروژه های عمرانی ، خدماتی و ترافیکی منطقه و عملیات جدولگذاری، زیرسازی و آسفالت فرعی های خیابان شهید جهانگیریان به مساحت بیش از ۲۸۰۰ متر در حال انجام است. وی در ادامه افزود؛ با توجه به درخواست های مردمی در راستای ساماندهی معابر و افزایش رضایت مردمی و از آنجاییکه وجود معابر خاکی و ناهموار باعث نازیبایی حاشیه ای منطقه بود ، در همین راستا همزمان با انجام عملیات احداث فاز ۲ رینگ دوم مسجد مقدس جمکران پروژه فوق نیز شروع گردید. اقبالیان تصریح کرد: احداث و تکمیل فرعی های خیابان شهید جهانگیریان می تواند بخشی مهمی از مشکلات دسترسی های محلی خیابان شهیدان کلهری را مرتفع سازد. وی در پایان گفت : پس از اتمام عملیات زیرسازی آسفالت آن نیز به زودی اجرایی خواهد شد

دیدار شهردار قم با آیت الله العظمی سبحانی

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم با آیت‌الله العظمی سبحانی از مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد به همراه برخی مدیران و معاونین شهرداری با حضور در موسسه امام صادق علیه السلام، با حضرت آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی از مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد. شهردار قم در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از رهنمون‌های و همراهی این مرجع شیعیان با مجموعه مدیریت شهری گفت: امیدواریم تا خداوند متعال توفیق و امکان بهره‌مندی از بیانات و الطاف حضرتعالی را برای ما میسر گرداند. سیدامیر سامع معاون شهردار قم نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات نوروزی شهرداری قم اظهار کرد: سعی کردیم که فضای شهر قم را آماده برای استقبال از زائرین در ایام نوروز کنیم، فضاسازی شهری و نصب پرچم‌ها در آن ایام صورت گرفت تا شهر قم برای زائرین جذاب باشد. وی ادامه داد: پنج بوستان شهر قم را برای استراحت زائرین آماده کردیم و در این بوستان‌ها سرویس بهداشتی و نمازخانه و بقیه امکانات فراهم شد تا زائرین بتوانند استراحت شبانه داشته باشند. آیت‌الله العظمی سبحانی نیز نیمه شعبان را شعار شیعه دانست و تصریح کرد: برگزاری جشن‌های نیمه تعظیم شعائر است و در ایام نیمه شعبان شاهد حضور میلیونی زائرین در قم هستیم، اگر به خوبی از این زائرین پذیرایی کردیم، آن‌ها مبلغانی برای نظام اسلامی و شهر قم خواهند بود. وی خاطرنشان کرد: انتظار سازنده یکی از شعارهای خوب شیعه است که نظیری در دنیا ندارد، این انتظار مایه افتخار شیعه است.

آیت‌الله سبحانی زائرین مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان مبلغان شهر قم هستند

مرجع تقلید شیعیان گفت: اگر به خوبی زائرین مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان پذیرایی کنیم، آن‌ها مبلغانی برای نظام اسلامی و شهر قم خواهند شد.

آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی در دیدار شهردار قم با اشاره به نعمت‌های الهی اظهار کرد: باران نعمت است، ولی ما نتوانستیم که از این نعمت به خوبی بهره‌برداری کنیم، اگر مسیل‌ها و مسیرهای عبور آب به خوبی درست شده بودند، این باران‌ها همه اش برای ما نعمت بود. وی ادامه داد: خیزش مردم برای کمک به سیل زدگان از شرق تا غرب کشور نمونه‌ای از وحدت اسلامی و انسانی ما است، رسول اکرم(ص) فرمود اگر مسلمانی صدای دادخواهی مسلمانی دیگر را بشنود و به او کمک نکند، مسلمان نیست. مرجع تقلید شیعیان افزود: خداوند دشمنان ما را احمق آفرید، اقدامی که ترامپ احمق در قبال سپاه انجام داد، نفرت جهانی را علیه خود به وجود آورد، تروریستی اعلام کردن نیروی نظامی و دفاعی کشورمان به معنای تروریستی اعلام کردن تمام ملت ایران است، اقدام ترامپ علیه سپاه بی پایه است. آیت‌الله سبحانی نیمه شعبان را شعار شیعه دانست و تصریح کرد: برگزاری جشن‌های ولادت حضرت امام زمان “عجل الله تعالی فرجه الشریف” تعظیم شعائر است و در ایام نیمه شعبان شاهد حضور میلیونی زائرین در قم هستیم، اگر به خوبی از این زائرین پذیرایی کردیم، آن‌ها مبلغانی برای نظام اسلامی و شهر قم خواهند بود. وی خاطرنشان کرد: انتظار سازنده یکی از شعارهای خوب شیعه است که نظیری در دنیا ندارد، این انتظار مایه افتخار شیعه است.

۱۵۰۰ نیروی شهرداری قم در روزهای بارانی به مقابله با سیلاب پرداختند

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: هزار و ۵۰۰ نفر نیروی شهرداری با ۳۰۰ خودروی عملیاتی درگیر سیلاب در شهر قم بودند تا مشکلی در شهر پیش نیاید.

سید امیر سامع در دیدار شهردار قم با آیت‌الله العظمی سبحانی با اشاره به اقدامات نوروزی شهرداری قم اظهار کرد: سعی کردیم که فضای شهر قم را آماده برای استقبال از زائرین در ایام نوروز کنیم، فضاسازی شهری و نصب پرچم‌ها در آن ایام صورت گرفت تا شهر قم برای زائرین جذاب باشد. وی ادامه داد: پنج بوستان شهر قم را برای استراحت زائرین آماده کردیم و در این بوستان‌ها سرویس بهداشتی و نمازخانه و بقیه امکانات فراهم شد تا زائرین بتوانند استراحت شبانه داشته باشند، همچنین ۲۰ سالن ورزشی هم برای استقرار اضطراری مسافران در شب‌های بارانی آماده شده بود. معاون خدمات شهری شهرداری قم افزود: در بوستان‌های شهر قم در ایام نوروز نماز جماعت اقامه می‌شد، همچنین پارکینگ‌ها به اندازه کافی در ایام نوروز برای مسافرین در تعطیلات نوروزی در شهر قم آماده کردیم. سامع باران ها در شهر قم در ایام نوروز را در دو مرحله دانست و تصریح کرد: درایام نوروز در ۳۶ ساعت شاهد بارش ۴۰ میلی متر در شهر قم بودیم، به همین دلیل مجبور شدیم که بلوار زائر را در روزهای بارانی ببندیم، هزار و ۵۰۰ نفر نیروی شهرداری با ۳۰۰ خودروی عملیاتی درگیر سیلاب در شهر قم بودیم تا مشکلی در شهر پیش نیاید. وی خاطرنشان کرد: غرفه‌های فرهنگی در بوستان‌های شهر قم در ایام نوروز برپا کردیم، همچنین جشن‌هایی در آن ایام در بوستان‌ها برگزار شد.

پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

true

false
true
اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش 3 برابر خواهد شدانقلاب و مقاومت کمر دشمنان را در منطقه شکسته استدیدار با 800 خانواده معظم شهید در قم37 پایگاه کمیته امداد آماده دریافت کمک‌های مردم هستندسرمایه‌گذار قدرتمندی برای راه‌اندازی منوریل قم اعلام آمادگی کردجاعلان مهر و آرم رياست جمهوري در قم دستگیر شدندهمایش پیاده‌روی خانوادگی در قم برگزار می‌شودامروز جهان تشنه عدالت امیرالمؤمنین علیه الاسلام استپیشنهادهای معاون سابق وزیر نیرو برای بهبود اقتصاد ایرانردپای انسان در طبیعتلزوم تغییر و جوان گرایی در بین مدیران ، سیاستگذاران و تصمیم گیران قمعکاسی تبدیل یک تصویر به خاطره استحلوا حلوا کردن طرح رتبه بندی فرهنگیان ! ‏آمار 20 هزار نفری معتادان شایسته قم نیستالزامات پنج گانه حمایت از کالای ایرانیدرد مردم سوختن در آتش قطار است نه حصر!#نه_به_آجیلپنج خاطره شنیدنی رهبر انقلاب از امام خمینی (ره)تیزر فیلم جدید ده‌نمکی/ اکران زندانی‌ها در ایام نوروزواکنش مجری تلویزیون به اظهارات محمدرضا گلزارهزینه 150 هزار میلیارد تومانی تصادفات برای کشورآیت‌الله رئیسی: برخورد با فساد خط قرمز نداردنشان عالی ذوالفقار روی سینه سردار سلیمانیزندگی؛ از نو !جناب آقای سرمست؛قم مخزن نيروی انسانی است9دی در تاریخ ماندگار استانرژی هسته‌ای هنوز حق مسلم ما استتربیت 200 طلبه به عنوان مشاور در بنیاد فقه و معارف اهل‌بیت(ع)تضمین قطعی اروپایی ها شرط مجمع برای تصویب FATF استفاجعه مسجد نیوزیلند را به همه مسلمانان جهان تسلیت می‌گوئیماجرای طرح آرامش بهاری در 36 بقعه متبرکه قمتحریم ها بر روی اخلاق کاری و پشتکار ما تاثیری نداشته استپرداخت عوارض آزادراه قم – تهران الکترونیکی شدظرفیت پارکینگ قم افزایش یافتآماده باش نیروهای حفاظت از اراضی ملی راه وشهرسازی قم در نوروز98معاینات زائرین حج تمتع 98 در قم آغاز شدفعالیت 10 گروه جهادی از دانشگاه های استان قم در ایام نوروزهیچ صنفی در قم اجازه فروش مواد محترقه نداردعرصه دیپلماسی جای اعتماد نیستسه درس مهم زندگی از پدر امتحفظ امنیت مالی و جانی مردم دغدغه پلیس در چهارشنبه آخر سالآمادگي پليس قم براي خدمت به زائران و مسافران نوروزيتوقیف محموله 310 میلیون ریالی مواد محترقه پرخطر در قماعلام برنامه‌های ستاد اقامه نماز قم در ایام نوروزسرپرست ادارات كل حراست و اتباع خارجي استانداری قم منصوب شدندمبارزه با مواد مخدر به صورت دستوري امكان پذير نيستبراي جذب سرمايه گذاري خارجي از ظرفيت هاي وزارت امور خارجه استفاده شودسیار رفت، حیدری آمدفعالیت 16 پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال احمر در محورهای موصلاتی قمکلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی استکانال مالی اروپا شبیه یک «شوخی» است؛سال جدید سال فرصت‌هاستتلاش نیروی انتظامی در ایام نوروز قابل تقدیر استدست رد پليس قم به رشوه 2 ميليون ریالیکشف 207 کیلوگرم حشیش در قمشرايط جديد بهره مندي مشمولان غايب وفرزندان ايثارگران از امتيازکسرخدمتبازدید بیش از 11 هزار نفر از آثار تاریخی استان قماستفاده حداکثری از ظرفیت بقاع متبرکه قم تغییرات مدیریتی در مسجد مقدس جمکران کشف محموله 5 میلیارد ریالی پارچه و پتو قاچاق در قمخدمت رسانی جوانان هلال احمر به ۱۲ هزار ۸۰۰ نفر مسافران نوروزی در قمتوديع و معارفه سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري قممدير كل برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداری قم منصوب شدکشف بیش از 80 کیلوگرم تریاک در قمارسال دومین مرحله کمک‌های مردم قم به سیل زدگان شمال کشورمردم از نزدیک شدن به رودخانه های قم خود داری کنندابلاغ سلام مقام معظم رهبری به خانواده شهید " علیرضا همایی فصیح"محدودیت های ترافیکی قم در تعطیلات پایانی نوروز اعلام شدقم در سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) به سوگ نشستکشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قممردم مراقب کلاهبرداران تلفني باشندمردم از نزدیک شدن به رودخانه های استان قم خودداری کننداقدامات لازم تا رفع مشکلات و آلام مردم سیل زده ادامه یابدکار اصلی مسئولان بازسازی ویرانی‌های سیل استاعزام نیرو‌های قرارگاه جهادی از قم و تهران به مناطق سیل زدهاعزام تیم آتش‌نشانی قم به مناطق سیل‌زده لرستانارسال محموله کمک های امدادی و اعزام تیم تخصصی هلال احمر قم به مناطق سیل زده خوزستانامکانات و تجهیزات امدادی قم برای سیل زدگان لرستان و خوزستان ارسال شدرهبری فرمودند از معبر آبی «کرخه کور» حتما استفاده کنیدحجة‌الاسلام مروی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شدکمک 700 میلیون تومانی مردم قم به سیل زدگان کشوردشمن در پی سوءاستفاده از سیل اخیر ایران استمعاون استاندار قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش 21 درصدی تصادفات فوتی در قمکمک‌رسانی به سیل‌زدگان بدون همکاری ‌مردم محال استمدیران ناکارآمد قم برکنار می‌شوندذخیره آب سد ۱۵ خرداد قم به ۶۰ میلیون مترمکعب رسید5 محموله و 50 امداد گر از قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش تصادفات فوتی و جرحی قم در ایام نوروزبازدید رئیس هلال احمر و نماینده مردم قم در مجلس ازمناطق سیل زده استان لرستان‎حضور روزانه ۲۰ هزار نمازگزار نوروزی در نمازهای جماعت مسجد مقدس جمکران آبگیری تالاب غدیر اسب در استان قم پس از 2 دههدستگيري باند سارقان مغازه در قمبررسی بیش از 260 مورد مشاوره فعال در تعطیلات نوروزیویژگی های روان‌شناختی فضای مجازیچهره‌های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل می‌شوندهمایش «انقلاب اسلامی، آغازگر عصر جدید» فردا در دانشگاه قم برگزار می‌شودکاری کنید که نظامیان امریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شونداجازه نمی دهم مدیران کلی گویی کنند؛مدیر میدانی هستماقامت بیش از 768 هزار مسافر نوروزی در قماولویت فوری مسئولان خدمات رسانی به سیل زدگان استهمکاریهای دانشگاهی مهمترین راه مبارزه با افراط و تکفیر استآماده سازی 4 هزار بسته غذایی 72 ساعته ویژه سیل زدگان2 شهربازی در قم به بهره‌برداری می‌رسدارسال کمکهای بهزیستی استان قم به مناطق سیل‌زده لرستانکشف حدود 200 کیلوگرم تریاک در قممستند سازان سپاه قم به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدنداختتامیه جشنواره «چهل سال چهل فیلم» در قم برگزار می‌شودسومین جشنواره ملی «فانوس» با موضوع دفاع مقدس فراخوان شداسکان 30 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه قمبازگشایی محور معمولان-پلدختر با همکاری استانهای اصفهان ، قم ، لرستان ، بوشهرگربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسیدهمایش «پیشینه و ابعاد نظری کتابت قرآن کریم»در قم برگزارمی شودثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی استکشف حدود 95 کیلوگرم حشیش در قمدستگيري سارقان حرفه اي غیر بومی منزل در قمفراخون خدمت جهادی و اعزام 150 نیروی داوطلب به مناطق سیل زده لرستانآیت الله فاضل لنکرانی از راه اندازی مرکز تخصصی فرزندآوری سالم حمایت کرداعزام تیم اورژانس اجتماعی 123 قم به لرستانهفتمین محموله کمک های مردم قم به مناطق آسیب دیده از سیل اعزام شدافتتاح خط تولید مرکز ملی فناوری خلاء ایران در سایت هسته ای فردوسیل ۱۱۶ میلیارد ریال به قم خسارت زدمسابقات قرآن طلاب حوزه های علوم دینی جهان درقم برگزار می شودهمه مسلمانان انقلابی عنوان پاسدار را دارندانتصاب جدید در اداره کل حفاظت محیط زیست استان قمريزش کوه در محور جاده" قديم قم – تهران "انتخاب آیت الله «شیخ عیسی قاسم» به عنوان مهدی یاور سال ۹۸ مسجد مقدس جمکرانمدیر دفتر نماینده ولی فقیه و رهبر شیعیان پاکستان با سیل زدگان ایران ابراز همدردی کرد1500 نفر از پرسنل سپاه قم برای حضور در مناطق سیل زده لرستان اعلام آمادگی کردندبرگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و رونق تولید در قماستفاده از ظرفيت كاركنان شاهد و ايثارگر در مدیریت دستگاههای اجراييامیر پور دستان:حقیقت این است که آمریکا دیگر توان هیچ‌گونه جنگ نظامی نداردنخستین گردهمایی روحانیون دانشگاه آزاد اسلامی در قم برگزار شدشورای اطلاع رسانی استان قم تشکیل می شودمشوق های سرمایه گذاری سال 98 شهرک های صنعتی قم اعلام شدتحریم ها اوج بُغض و کینه آمریکا از انقلاب اسلامی استقم در حوزه امنیت در بین پنج استان برتر کشور قرار داردتقدیر و تشکر آیت الله مبلغی از سپاه، ارتش ،مردم و مسئولان110 تن از جوانان و امدادگران هلال احمر قم به مناطق سیل زده لرستان اعزام شدندشهردار قم در واکنش به اقدام اخیر آمریکا:من هم یک سپاهی‌اماقدام آمریکا علیه سپاه نشان دهنده اوج حماقت ترامپ استپاسداران نمونه سپاه استان قم تجلیل شدندجزییات مراسم تشییع پیکر مطهر شهید «احمد جلالی نسب» در قم اعلام شدهمایش آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می شود114 موکب در قم آماده خدمات رسانی به منتظران ظهور استنیروهای مسلح امید سیل زدگان کشور هستندجشنواره ملي نوروزی پلیس در قم برگزار می‌شودمردم قم در کمک به هموطنان سیل زده حماسه آفرینی کردندتداوم طرح جمع آوري معتادان متجاهر در قمارسال کمک 2 میلیارد ریالی اوقاف قم برای سیل‌زدگان خوزستانتشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیکحضور اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در نمایشگاه بین المللی محیط زیستکشف 251 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس "قم و اصفهان"ارسال سه دستگاه پل فلزی 30 متری به مناطق سیل زده لرستانسرای ملاحسین قم مرمت می‌شودچهره های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل شدندمردم قم بیش از 15 میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردندکتاب دائره المعارف شیعه در قم رونمایی می شودقره چای پس از دو دهه رنگ آب به خود دیدبلوار امام علی(ع) پردیسان به‌ زودی به بهره‌ برداری می ‌رسدارتباط ۹۰ درصد روستا‌های پلدختر و چگنی برقرار شددومین محموله کمک بهزیستی استان قم به مناطق سیل زده ارسال شدحاج احمد دباغ؛نابغه قرآنی جهان اسلام مورد تقدیر قرار گرفتغرب جایگاه علمی اش را مدیون دانشمندان مسلمان استتخصیص گوشت‌های قربانی نیمه شعبان به مناطق سیل‌زدهآیت الله فاضل لنکرانی هزینه تاسیس 2 باب مدرسه را در لرستان تقبل کردندآماده سازی ۲۰۰ هکتار پارکینگ با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار خودرو درقماعتراف سارقان 200 میلیاردی به 35 فقره سرقت منزل در قمخارج کردن کیست مایع ١٠ لیتری در بیمارستان تامین اجتماعی قمبرگزاری سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد قمپیشکسوتان فوتسال استقلال تهران و قم حامی سیل زده گان شدندپنج هزار شغل در بخش صنعت قم ایجاد شدخرید ۱۴هزار مترمربع از باغات قم برای صیانت از فضای سبز توسط شهرداریمعارفه وتودیع رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قمتشکیل شورای مشورتی جوانان استان قمافتتاح طرح هاي عمراني و ورزشي دانشگاه قمگلریزان ورزشکاران قمی به نفع سیل زدگان برگزار شدگسترش زیرساختهای ارتباطی برای تولید و انتشار محتوای غنی اسلام۲۰۰هکتار پارکینگ در محدوده مسجد جمکران آماده سازی شددست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بودخانواده های معظم شهدای ارتش در قم تقدیر شدنددیدار استاندار قم با رئیس مجلس شورای اسلامیروحیه ی ایثارگری ارتش موجب اقتدار و امنیت ملی شداعلام محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قمانهدام باند سارقان مغازه و کشف 20 فقره سرقت در قمفراخوان مشمولان اعزامي فارغ التحصيلان دانشگاه و موسسات آموزش عالي در ارديبهشت 98کمک 7میلیارد 800میلیون ریالی مجموعه اصناف قم به سیل زدگانبخشی از تخصیص باقی مانده سال قبل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پرداخت می شودهمایش «نرجسانه» در مسجد مقدس جمکران برگزار شدآیت الله نوری همدانی:دشمنان از جامعه‌ای که در برابر سلطه‌گران بایستند ناراحت می‌شوندحمل و نقل پاک؛ آن گاه شهر پاکمدارس قم شنبه ۳۱ فروردین تعطیل شدسیل اخیر نمادی از همبستگی جبهه مقاومت شدکمک 2میلیاردو 500میلیون ریالی فعالان گردشگری قم به سیل زدگانجشنواره عکاسی قاب فیروزه‌ای در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودمراسم پنجمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام برگزار می‌شودشیخ عیسی قاسم "مهدی یاور" مسجد مقدس جمکران شدثبت معنوی جشن های نیمه شعبان به عنوان "بزرگترین اجتماع مهدی یاوران جهان"افتتاح نخستين آكادمي تخصصي اسكيت در قمقم در شب میلاد امام زمان(عج) غرق در نور و سرور شدقرارگاه حضرت قائم(عج) دائمی می شوددستگیری سارق 4 میلیاردی طلاوکشف 33 کیلو تریاک در قمفرافکنی مدیر روابط عمومی آبفای قم پس از ورود فاضلاب به منازل مردم!ارائه خدمات مطلوب تر به زائرین در نیمه شعبان نیازمند اعتبارات ویژه و حمایت ملی استارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از 5 هزار نفر در طرح ملی "منتظران ظهور"داوطلبان خانه هلال مرکز خدمات حوزه علمیه به مناطق سیلزده خوزستان اعزام شدندکشف 9 کیلو و 400 گرم مواد افیونی شیشه در قمکشف 102 هزار نخ سیگار قاچاق در قمتوقف  121 پروژه به دلیل تخلف از مقررات ملی ساختمان در قمبسترهای مخابراتی باعث اشاعه دین خدا و فرهنگ اصیل و ناب محمدی می شودکشف 466 کیلوگرم موادمخدر در قمتجليل از عوامل ستاد اجرايي خدمات سفر استان قمبرنامه های هفته سلامت در استان قم تشریح شدبرگزارش همایش ورزش صبحگاهی کارکنان بهزیستی استان قمنشست علمی عرضه حدیث بر قرآن برگزار شدبهسازی 22 کیلومتر از محور قم- نیزار در سال جدیدکشف یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قممردم قم بیش از 2 میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کردندقمار است و کسانی که شرکت می کنند مالک آن جوایز نیستنددشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماندرئیسی در دیدار مراجع تقلید:تحول در دستگاه قضا در دستور کار استبانک ها در زمینه کمک رسانی به اقشارآسیب پذیر جامعه اهتمام لازم را داشته باشندگرفتاری‌هایی که طلاب در این زمان از جهت معیشتی دارند این به مراتب از گذشته بیشتر استپایان شب سیاه دیکتاتوری و خونریزی آل سعود نزدیک استآیت الله حسینی بوشهری:تبدیل کارخانه ها به برج فاجعه استاساس وهابیت بر کشتن انسان های بیگناه استآیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ماندمطالبات مراکزدرمانی قم از بیمه سلامت پرداخت شدآیت الله صافی اعدام مسلمانان در عربستان را محکوم کردکشف 1337 کیلو مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قم و تهرانافزایش طلاق در جامعه ریشه‌یابی شودآغاز فعالیت دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی قمکلاهبرداری ایمیلی از شرکت های تجاری و صرافی هانصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در مدارس، مساجد و ادارات قمهیچ هورمونی در تولید مرغ استفاده نمی شودتمامی عمل های جراحی یک درمانگاه چشم پزشکی خصوصی در قم تعطیل شدجادوگر آسيا هم از قم رفتبا قاچاق و عوامل نا امن‌کننده فضای مجازی برخورد جدی کنیدممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قمهشدارهای پلیس قم برای پیشگیری از سرقت، جعل و كلاهبرداري تشدید نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضانگفتگو با نویسنده کتاب فصل فیروزهافزایش 13 درصدی نزاع و درگیری در سال 97 در قماجرای  طرح یک کاسب، یک کالای اساسی توسط اتاق اصناف قمپذیرش 2500000 هزار نفردر مراکز درمانی تامین اجتماعی قمقم در پرداخت مطالبات فرهنگیان از استانهای موفق کشور استمشاوره و حل و فصل اختلافات مردم در کلانتری ها امری ارشمنداستمشکلات واحدهای تولیدی را بصورت میدانی پیگیری می کنیمگردهمایی رابطين سازمان هاي دولتي و ناجا و برگزار شدکشف 38 کیلوگرم تریاک در قمارسال کمک‌های فنی و تجهیزاتی به مناطق سیل‌زده کشورموسسه آموزش عالی طلوع مهر قم یک مرکز آموزشی در مناطق سیل زده پلدختر می سازدکتابخانه و مرکز اسناد مجلس متاسفانه به درستی عرضه نشده استکمیته های هفتصد گانه همکاریها ؛ قرار گاه های فرهنگی تربیتی کشورعزت نفس معلمان در مسئله معیشت باید محفوظ بماندطلاق در قم افزایش یافته استمردم بزرگترين پشتوانه انقلاب اسلامي هستندمعرفي مديركل جديد دفتر امور اجتماعي و فرهنگی استانداري قمتلاش گران عرصه كار و توليد قم تجلیل شدندتجلیل از مقام علمی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملیمزار شهید مطهری در قم گلباران شدآیت الله فاضل لنکرانی: احکام دینی با زبان هنر به مردم منتقل شودوزیر اطلاعات: مبلغان پاسخگوی شبهات و نیازهای جامعه باشندبخش قابل توجه تخلفات کلان اقتصادی با زد و بند برخی دستگاه ها صورت می گیرداجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه قم در ماه رمضاندولت و آموزش و پرورش بدانند ملت هرگز اجازه اجرای سند 2030 را نخواهند دادپیکر مطهر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شوداجرای طرح افق با محوریت بقاع متبرکه در قمبرنامه های مسجد مقدس جمکران در ایام ماه مبارک رمضانانهدام باند سارقان مغازه و احشام در قمدستگیری متهم به اخلال در نظم در فضای مجازیواحد هاي صنفي در صورت تظاهر به روزه خواري پلمپ می شوندکشف 155 کیلوگرم تریاک در قم9 اثر تاریخی قم ثبت ملی شدطرح دادرس، محور توسعه و ترویج فرهنگ خودامدادیپیکر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع شدتجمع مردم قم در محکومیت جنایات رژیم آل سعود برگزار شداولین گواهی حلال صنایع غیر گوشتی صادر شدآموزش و پژوهش دو رکن مهم در توسعه و تعالی استبازآفرینی محلات قم 10 تا 12 سال زمان می بردرئيس هیأت فوتبال قم استعفا كرد؛سفر شبانه تاج به قمویژه برنامه های حرم مطهر در ماه مبارک رمضان تشریح شدمردم نباید هر روز با یک نرخ جدید مواجه شوندپزشکان قم ملزم به نصب کارت خوان در مطب شدنداخطار آیت‌الله مکارم به دولت: دست از گرانی برداریدحجم افزایش ارتکاب جرایم در فضای مجازی خیلی تکان دهنده استکشف حدود 26 کیلوگرم تریاک در قمقصور پزشکی در قم کاهش یافتپرداخت ٣٦ میلیارد تومان هزینه دارو به بیماران خاص و صعب العلاج در قمدرک شرایط موجود مهمترین اولویت مبلغان دینی استمجمع هیئت فوتبال قم پشت درهای بسته؛ چرا خبرنگاران را به جلسه راه ندادند؟هلال احمر قم رتبه نخست آموزش را در کشور به دست آوردقرآن دستور داده با آنها که بر سر ملتها عربده می‌کشند، مقابله کنید‌نگاهی به حضور 4 ماهه سرمست در استانداری‌ قمشورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در برقراری امنیت جامعه نقش موثری داردپرتال جدید دفتر تبلیغات اسلامی رونمایی شدکشف بیش از 100 کیلو تریاک در قمخدمات جمعیت هلال احمر قم تشریح شدمرمت خانه تاریخی ملاصدرا در حال انجام استنمایشگاه تخصصی مبلمان استان قم برگزار می‌شودقم یکی از استان های برتر کشور در زمینه امنیت سرمایه گذاری استپاسخگویی تلفنی استاندار قم به درخواست های مردمی از طریق سامانه سامدایران با کمال عزت و افتخار در برابر دشمن خواهد ایستادنمازگزاران قمی از اقدام متقابل ایران در برابر نقض برجام حمایت کردنداحداث 360 هکتار فضای سبز در طرفین بلوار آیت‌الله بروجردی قماکران ۱۲۰۰ مترمربع تبلیغات شهری با شعار «همه میهمان خدائیم»از اجرای طرح "رقابت در خدمت" تا حضور پرشور هلال احمری ها در نماز جمعه قمدستگیری سارق کیف قاپ در قمفراخوان اعزام مشمولان در اردیبهشت ماه 1398۲۴۰ هزار نفر مهمان سفره افطار در حرم امامزاده سید علی(ع) می‌شونددستگیری سارقین کيف قاپ و مدارس در قمدر احیای موقوفات نباید از جوسازی‌ها هراس داشتدر بحث نمای ساختمانی دچار ابتذال فرهنگی شده ایمکسب 3 رتبه عالی استان قم در اجرای برنامه های کانون دانش آموزیثبت نام اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران آغاز شدتقدیر گران قیمت حوزه از سید محمد بطحائی !جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد استكشف 5 تن گوشت مرغ فاسد از یک دامداری در قم!پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی شهر جعفریه افتتاح شدآغاز توزیع غذای گرم و سبدهای غذائی بین مددجویان بهزیستی قمدرخشش کم توانان ذهنی استان قم در چهاردهمین جشنواره ورزشی کم توانان ذهنی کشوربرگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در قماجتماع بزرگ یاوران حضرت خدیجه(س) در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودسه تن در استخر خانگی بخش کهک قم جان باختنددو انتصاب جدید در استانداری قماحداث ۵مدرسه وکمک 120 میلیونی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی برای سیلزدگاندستگيري 7 نفر اراذل و اوباش شرور در قمکشف حدود 7 کیلوگرم تریاک در قمرئيس و اعضاي ستاد انتخابات استان قم منصوب شدندطرح توسعه ناحیه صنعتی خورآباد تصویب شدجنگ نمی‌شود مذاکره با آمریکا سمّ است گزینه قطعی ملت مقاومت استکمک 25 میلیارد ریالی مردم قم به سیلزدگانکشف بیش از 50 کیلوگرم تریاک در قماولين طرح جامع حمل و نقل بار درون شهري كشور براي شهر قم به تصويب رسيدجشن اختتاميه واحدهاي مسكن مهر تا پايان شهريور 98 برگزار می شود۲۸ اردیبهشت‌ بازدید از موزه‌های قم رایگان استتوقیف خودروی سواری سمند با پلاک جعلی در قمبرخورد قانونی پلیس قم با روزه خواري در انظار عمومیقدرداني استاندار قم از كاركنان روابط عمومي استانداري قمتوزیع سبد غذایی و بهداشتی در روستاهای سیل زده شادگان خوزستاناعلام فراخوان آثار پژوهشی با موضوع حوزه، جهاد اقتصادی و فضای مجازیدشمن با جنگ روانی رابطه مردم با نظام را هدف گرفته استدستگیری سارق آیینه بغل خودروهای مدل بالا در قمکشف بیش از 63 کیلوگرم تریاک و ماده مخدر گل در قمبرگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و مشارکت حداکثری در دستور کار دست اندرکاران انتخاباتدانشگاه علوم و معارف قرآن مقام نخست مسابقه شب های نورانی نمایشگاه بین المللی قرآن را کسب کردسارق میل گردهای پروژه پل مرجعیت قم دستگیر شدکشف حدود 43 کیلوگرم تریاک در قمحضور تیم سحر کانون دانشجویی هلال احمر قم در مناطق آسیب دیده از سیل پلدخترموفقیت روابط عمومی ها در گرو دانایی و آگاهی استکیفر خواست پرونده متهمان واقعه کلینیک تابان تا آخر هفته صادر می‌شودثمرات وقف در امدادرسانی به سیل‌زدگان مشهود بودمراکز بهزیستی مناسب ترین محل برای اقدامات خیرخواهانه در ماه رمضان استساخت اسکروپمپ فاضلابی با استفاده از توان متخصصان داخلی در قمتجلیل از اعضای شرکت کننده در خدمات رسانی سیل های اخیر در قمکشفیات مواد مخدر در قم 3 برابر شدکشف محموله 4 میلیارد ریالی کالا و 25 هزار لیتر نفت کوره قاچاق در قممیدان شهید مطهری ساماندهی می شودتجلیل از عملکرد مخابرات قم و کارکنان روابط عمومی این شرکتثبت 2 وقف جدید به ارزش 2 میلیارد تومان در قمپلمپ 35 واحد صنفي با اجرای طرح برخورد با روزه خواري در قمکشف بیش از 27 کیلوگرم مواد مخدر گل و گراس در قمخانه هلال مرکز خدمات حوزه‌های علمیه افتتاح شد‎اطعام 10 هزار نفری و کمک رسانی به سیل‌زدگان لرستانجای خالی شاکله قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب در نمایشگاه قرآنبرگزاری جشن هفدهم رمضان در مسجد مقدس جمکراناجرای 300 برنامه به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد در قممهلت یک هفته ای به ادارات قم برای پاسخ به استعلامات بانکی تسهيلات رونق توليدوضعیت فاضلاب پردیسان بحرانی استانتصاب مدیر کل نظارت بر امور عمرانی شهرداری قمپیدا شدن جسد جوان غرق شده افغان پس از ۳روز توسط نیروهای آتشنشانی قممرکز پایش تصویری قم افتتاح شدطرح ملی کنترل فشارخون در قم اجرا می‌شودارتقاء مهارت‌های اجتماعی دانشجویاندانشگاه قم در ردیف دانشگاه های بین المللی استانتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان قم برگزارشد110 طرح نیمه تمام صنعتی در قم به بهره برداری می رسدکشف 90 کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری باند 11 نفره جرایم سایبری در قمیک وقف با چند شرط جالب در قمکشف حدود 48 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قمعدم ارائه خدمات به مشمولان غايب در قمپل طغرود در محور قم – جعفریه افتتاح شد۱۱ زن در یکی از استخر‌های قم مسموم شدندویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر حرم حضرت معصومه(س) اعلام شدخاک بر سر کسی که در حوزه دنبال مقام و منصب باشدبرگزاری محفل انس با قرآن مددجویان بهزیستی استان قمتوسعه و پیشرفت استان‌نیازمند مشارکت نخبگان  و دانشگاهیان است قلب ماه رمضان لیلة القدر استدستگيري سارق منزل و اعتراف به 3 فقره سرقت در قماضافه خدمت مشمولان غايب داراي کسرخدمت ايثارگري بخشیده شدخانواده شهدا وایثارگران‌ اسوه های صبر و استقامت هستنداطاعت از فرامین رهبری و ترویج فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات جامعه استسه گزارش از متن و حاشیه های پیدا و پنهان نمایشگاه بین المللی قرآن کریمآیین گرامیداشت «هفته مقاومت و پیروزی» در قم برگزار شدکشورهای عربی حکومت ها را بر پایه عدالت امام علی(ع) بنا کنندکشف محموله میلیاردی پارچه رومبلي قاچاق در قمکشف بیش از 25 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قماجرای تمهيدات ترافيكي ويژه شب هاي قدر در هسته مركزي شهرقمحضور استاندار قم در ضیافت افطاری فرزندان بهزیستیضیافت افطار فرزندان بهزیستی به میزبانی آیت الله سبحانیکلاهبردار و بازرس جعلی بیت رهبری در قم دستگیر شد