×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

رشد دوبرابری اعزام اردوی راهیان نور دانشجویی در قمپژوهشگران و فناوران برتر قم تجلیل شدندسهم ورودی آب قم از سد کوچری کاهش یافتمدیرعامل جدید مؤسسه زائر حرم بانوی کرامت منصوب شدمدرسه استثنایی هادی فخار قمی در قم افتتاح شدبرپایی ٧ نمایشگاه ایام فاطمیه با مشارکت شهرداری قممعابر قم با اعتباری بالغ‌بر ۳۵ میلیارد تومان مناسب‌سازی شدافتتاح مرکز تحقیقاتی احیا در دانشگاه صنعتی قمهزینه ۲۴ میلیارد ریالی برای درمان زوج‌های نابارور در قمسامانه نظارت تصویری راه‌های استان قم توسعه و ارتقا می یابدترخیص خودرو و موتورسیکلت‌های توقیفی در قمآفات مزارع قم با فرآورده های غیر شیمیایی کنترل شدمشترکان قمی رتبه نخست صرفه‌جویی در مصرف گاز را کسب کردنداحداث 3000 نیروگاه خورشیدی خانگی در قممراکز تأمین برق استان قم «مازوت» مصرف نمی کنندنخستین نمایشگاه «فرصت‌های شغلی» در قم گشایش یافتتشکیل ائتلاف جهانی در برابر زورگویی‌های آمریکا و غربی‌هاعزم راسخ دادگستری و تعزیرات حکومتی برای مهار افزایش بی رویه قیمت ها در قمارز دولتی به خزانه بیت المال بازگردانده شدمهمترین مشکل شوراها در اداره روستاها جهل به قوانین است
نگاهی به اخبار امروز مدیریت شهری قم؛
true
سیل ۱۱۶ میلیارد ریال به قم خسارت زد
معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته، ۲ سیل روزهای اخیر، ۱۱۶ میلیارد ریال به زیرساخت های شهری قم خسارت وارد کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز ؛مدیر عامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: میزان افزایش نرخ کرایه تاکسی در قم هنوز مصوب نشده است.

میزان افزایش نرخ کرایه تاکسی در قم هنوز مصوب نشده است مرتضی عزتی بیان کرد: میزان افزایش نرخ کرایه تاکسی در قم هنوز مصوب نشده است اما از اواسط اردیبهشت‌ماه اجرایی می‌شود. وی با اشاره به فعالیت تاکسی زائر در قم افزود: این طرح پس از نوسازی ناوگان فرسوده عملیاتی می‌شود و در حال انجام مراحل اجرایی آن هستیم. مدیر عامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم با بیان اینکه از میراث فرهنگی در حال پیگیری برای اجرای این طرح هستیم، افزود: برای اجرای طرح تاکسی زائر به برخی هتل‌های بزرگ تعدادی تاکسی می‌دهیم تا به حمل و نقل مسافران بپردازند. وی ادامه داد: در اجرای طرح تاکسی زائر ایستگاه‌هایی نیز در اطراف حرم مطهر برای جابجایی زائران و مسافران در نظر گرفته می‌شود.

ظرفیت پارکینگ های عمومی شهر قم ۱۸۰۰ واحد افزایش می یابد

رئیس کمیسیون حمل‌و نقل و عمران شورای اسلامی شهر قم گفت: در سال جاری ظرفیت پارکینگ های عمومی شهر قم، ۱۸۰۰ واحد افزایش می یابد. روح الله امراللهی در خصوص وضعیت تامین پارکینگ در قم عنوان کرد: امسال با انقلابی که در حوزه تامین پارکینگ ها انجام شد شاهد رضایت زائران در قم بوده ایم و در سال جاری ظرفیت پارکینگ های عمومی شهر قم، ۱۸۰۰ واحد افزایش می یابد. وی بیان کرد: با راه‌اندازی پارکینگ‌های شهید کاظمی و زمزم ظرفیت پارکینگ‌های عمومی از ۶۳۰۰ واحد به ۸۱۰۰ واحد افزایش‌ خواهیم داشت. امراللهی افزود: امسال در هفته اول نوروز روزانه ۲۱۲ هزار دستگاه و در هفته دوم روزانه ۸۰ هزار دستگاه خودرو وارد شهر قم شد که این سیل ورودی گردشگران و زائران به شهر قم به‌صورت مطلوبی توسط شهرداری خدمات‌رسانی و میزبانی شدند. وی گفت: آماده‌باش وسایل نقلیه عمومی در پنج‌شنبه آخر سال، سال‌تحویل و روز طبیعت برای خدمات‌رسانی به شهروندان یکی از کارهای خوبی بود که به کنترل ترافیک شهر و انتقال مردم به مقاصد مختلف کمک زیادی کرد. رئیس کمیسیون حمل‌و نقل و عمران شورای اسلامی شهر قم بیان کرد: در ابتدای سال ۹۸، ۱۰۴ دستگاه اتوبوس یورو ۴ خریداری و تاکنون ۵۰ دستگاه آن به ناوگان حمل‌و نقل عمومی اضافه و قرارداد ۵۴ دستگاه دوم نیز منعقد و به‌زودی تحویل خواهد شد. امراللهی با اشاره به نوسازی و بهسازی ۷۲ دستگاه اتوبوس قدیمی در سال جدید گفت: ۳۵ دستگاه اتوبوس نیز از ایران‌خودرو و ۲۳ دستگاه نیز امسال از اصفهان خریداری می‌شود. وی در پایان بیان کرد: امسال شاهد افزایش ۴۹ درصدی استفاده از اتوبوس توسط مسافران نوروزی قم بودیم که از دلایل آن می‌توان به حوادث جاده‌ای، وضعیت نابسامان آب‌وهوا و مشکلات اقتصادی نام برد که این افزایش چشمگیر توسط سازمان پایانه‌های شهرداری به‌خوبی مدیریت شد.

سیل ۱۱۶ میلیارد ریال به قم خسارت زد

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته، ۲ سیل روزهای اخیر، ۱۱۶ میلیارد ریال به زیرساخت های شهری قم خسارت وارد کرد. سید امیر سامع در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم، با بیان اینکه حجم سیلاب ثبت شده در روزهای اخیر بسیار بیشتر از پیش بینی ها بود افزود: در روزهای پنجم و یازدهم فروردین ماه سال جاری با ثبت ۴۹ و ۳۹ میلی متر بارندگی در قم شاهد وقوع سیل و طغیان رودخانه بودیم. وی ادامه داد: در بارندگی نخست که از بامداد پنجم فرودین آغاز و در ۴۰ ساعت، ۴۹ میلی متر در سطح شهر و بیش از ۷۰ میلی متر در بالادست رودخانه بارش باران ثبت شد، در هفت نقطه، بیرون زدگی سیلاب از رودخانه رخ داد و هشت مکان در مناطق مختلف شهر در مرز بحران قرار گرفت که با اقدام های صورت گرفته در بارندگی دوم هیچ گونه خسارتی در این مناطق رخ نداد. سامع اضافه کرد: در ماه های گذشته به صورت مستمر، جوی ها و کانال های مسیر عبور آب لایروبی و رسوب گیری و ۵ هزار و ۲۵۱ چاه جاذب در قم شناسایی شد. وی با اشاره به روز رسانی تجهیزات و ماشین آلات لایروبی شهرداری قم در سال های اخیر گفت: ۹ پمپ آتی سر، ۳۲ دستگاه پمپ روبین، ۷۸ دستگاه پمپ کف کش و ۱۰ دستگاه پمپ لجن کش در اختیار این نهاد قرار دارد. معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه در بارندگی دوم، تمام مجموعه شهرداری پای کار آمد گفت: پس از بارندگی نخست، کانال آب کشاورزی که دچار آسیب شده بود اصلاح شد و با این اقدام از درگیر شدن برخی از مناطق به آبگرفتی در بارندگی دوم جلوگیری به عمل آمد. وی ادامه داد: به منظور اسکان اضطراری مسافران و زائران نورزوزی در روزهای بارندگی، ۲۱ سالن ورزشی با همکاری اداره کل ورزش و جوانان با ظرفیت اسکان ۱۵ هزار تن مهیا شد، ضمن اینکه با پیش بینی بارش در این ایام نقشه هایی از اماکن مسقف تهیه شد و در اختیار مسافران قرار گرفت. سامع در ادامه با بیان اینکه کار جمعی مدیریت شهری قم موجب ارائه خدمات مطلوب به زائران و مسافران در نوروز امسال شد گفت: دستورالعمل شیوه نامه طرح جامع استقبال از بهار در قم تدوین و به مناطق شهری ابلاغ شد که بر اساس این طرح، شاهد وضعیت مطلوب شهر در ایام نوروز بودیم. وی افزود: علاوه بر هشت ستاد در مناطق هشتگانه شهرداری قم، پنج نقطه به عنوان راهنمای زائر در سطح شهر ایجاد شد. وی با بیان اینکه سه هزار نیروی خدماتی و ۳۰۰ ماشین آلات شهرداری در ایام نوروز آماده باش بودند گفت: ۹ درصد افزایش سرویس های بهداشتی، راه اندازی حمام های عمومی، جمع آوری منظم پسماند و ایجاد محل استقرار هفت هزار و ۵۰۰ چادر در ۲۱ سالن ورزشی مسقف از جمله اقدام های شهری طرح نوروزی ۹۸ بود. سامع با تاکید بر اینکه ظرفیت اسکان در سطح قم ۳۰ درصد و ظرفیت پارکینگ ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است گفت: با آماده سازی پارکنیگ شهید کاظمی، ۲۰ هزار مترمربع به فضای پارکینگ های این شهر افزوده شد. به گفته وی، اجرای تور قم گردی، ایجاد ۱۱ نقطه برای برپایی نماز جماعت در پارک ها، ساماندهی بوستان ها از منظر زیباسازی، ایجاد ۱۵ المان شهری و ایجاد غرفه های توزیع میوه تنظیم بازار، از جمله اقدام های دیگر شهرداری قم در ایام نوروز امسال بود.

مدیریت قم تا عادی شدن شرایط در کنار سیل زدگان لرستان خواهد بود

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: مدیریت این شهر آمادگی کامل دارد تا هر زمان که خسارت دیدگان از سیل نیازمند به کمک باشند، در کنار آنها بوده و تا عادی شدن شرایط در کنار مردم لرستان خواهد بود. عبدالله جلالی در نودمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم، افزود: با توجه به انتخاب قم به عنوان استان معین لرستان، مجموعه مدیریت شهری قم آماده کمک رسانی به تمام شهرهای خسارت دیده از سیل اخیر است. وی با بیان اینکه تعدادی از اعضای شورای شهر حق الجلسه یک تا سه ماه خود را به خسارت دیدگان سیل اختصاص داده اند، اظهار داشت: شهرداری قم در راستای خدمت رسانی به سیل زدگان استان لرستان پای کار بوده و از ابتدای آغاز مشکلات در این استان، بخشی از تجهیزات و ماشین آلات امدادرسانی و عمرانی خود را به منطقه ارسال کرده است. وی با تقدیر از اهدای کمک های قابل توجه نقدی و غیرنقدی مردم قم به مناطق سیل زده لرستان، گلستان و خوزستان، تصریح کرد: سیل مهربانی و همدلی که در شهر قم آغاز شده تا به سامان رسیدن مناطق سیل زده به وضعیت عادی ادامه پیدا می کند. سیل در روزهای نخستین سال جاری در برخی از نقاط کشور منجربه خسارت های جانی و مالی شد. وی با اشاره با بارندگی های روزهای اخیر در قم نیز گفت: سیلاب در استان به طور صحیح و به نحو شایسته مدیریت شد و این موجب گردید تا با اقدام به موقع مجموعه مدیریتی استان، این سیل بدون خسارت چشمگیری کنترل شود.

۱۰۴ دستگاه اتوبوس به ناوگان عمومی قم افزوده می شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت : قرارداد خرید ۱۰۴ دستگاه اتوبوس شهری با اعتبار یک هزار و ۲۳۶ میلیارد ریال در ۲۸ اسفند ماه پارسال نهایی شده و این اتوبوس ها به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر افزوده می شود. عباس ذاکریان عصر دوشنبه در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد کشور در سال ۹۷ افزود: بر اساس مصوبه این شورا، ۵۰ درصد هزینه خرید اتوبوس ها از محل صندوق توسعه ارزی توسط دولت به خودروسازان برای واردات اتوبوس پرداخت و ۵۰ درصد دیگر توسط خریداران پرداخت می شود. وی گفت: با نهایی شدن قرارداد خرید ۱۰۴ دستگاه اتوبوس، در مرحله نخست اجرای این قرارداد، از روز ۲۹ اسفندماه پارسال، ۴۰ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان درون شهری قم افزوده شد. ذاکریان اضافه کرد: این اتوبوس ها که دارای بالاترین استانداردهای زیست محیطی است وارد ناوگان حمل و نقل عمومی قم شده و ۱۲ دستگاه اتوبوس دیگر نیز تا هفته آینده به این ناوگان افزوده می شود.

آمادگی مطلوب شهرداری برای برگزاری باشکوه جشن‌های نیمه شعبان

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر قم، آمادگی مطلوب شهرداری برای برگزاری باشکوه جشن‌های نیمه شعبان را مورد تاکید قرار داد. مجتبی سبحانی ثابت دوشنبه شب در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری، با تاکید بر فعالیت‌های رضایت‌بخش و قابل تقدیر خدمات شهری شهرداری قم در استقبال از فصل بهار و مدیریت سیلاب و بارندگی اظهار کرد: با آغاز بارندگی‌ها تمام مسافران نوروزی در پارک و بوستان‌ها به مکان‌های مسقف منتقل شدند. وی با بیان اینکه با رصد دقیقی که از سیلاب در قم انجام شد، سیل در بلوار زائر و قمرود با بهترین حالت کنترل و مدیریت شد تصریح کرد: خط قرمز شهرداری این بود که سیلابی وارد شهر نشود که با مدیریت و برنامه‌ریزی‌های دقیق این اتفاق در شهر قم افتاده و مشکل خاصی برای شهروندان ایجاد نشد. عضو شورای شهر قم با تاکید بر آمادگی‌های مطلوب شهرداری قم برای برگزاری با شکوه نیمه شعبان گفت: آسیب شناسایی‌های سال گذشته در برگزاری نیمه شعبان انجام‌شده است. وی با اشاره به فعالیت تاکسی زائر در قم افزود: این طرح پس از نوسازی ناوگان فرسوده عملیاتی می‌شود و در حال انجام مراحل اجرایی آن هستیم. مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم با بیان اینکه از میراث فرهنگی در حال پیگیری برای اجرای این طرح هستیم، افزود: برای اجرای طرح تاکسی زائر به برخی هتل‌های بزرگ تعدادی تاکسی می‌دهیم تا به حمل و نقل مسافران بپردازند. وی ادامه داد: در اجرای طرح تاکسی زائر ایستگاه‌هایی نیز در اطراف حرم مطهر برای جابجایی زائران و مسافران در نظر گرفته می‌شود.

تعرفه عوارض نظام‌ مهندسی قم یک‌طرفه و به زیان شهروندان است

شورای شهر قم از وضعیت مبهم و یک‌طرفه تعرفه نظام‌مهندسی قم انتقاد و نسبت به رفع بی‌عدالتی و تغییر وضعیت نگران‌کننده آن به سود شهروندان تأکید کرد نودمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم عصر دیروز به ریاست عبدالله جلالی و با حضور دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد. عضو شورای شهر قم در این جلسه، با اشاره به نظر هیت تطبیق در ارتباط با اصلاح ماده تعرفه عوارض و بهای خدمات سال ۹۸ شهرداری قم اظهار داشت: روند فعلی دفاتر نظام‌مهندسی کاملاً یک‌طرفه به سود جامعه مهندسین و به زیان شهروندان است. حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد آتش زر با تأکید بر نظر هیت تطبیق در ارتباط با اصلاح ماده تعرفه عوارض و بهای خدمات سال ۹۸ شهرداری قم گفت: جامعه مهندسین یکی از اقشار پردرآمد جامعه هستند اما در زمینه پرداخت عوارض، نگاه تسهیل گرایانه بسیاری زیادی به آن‌ها شده که بوی بی‌عدالتی می‌دهد. وی با انتقاد از وضعیت یک‌طرفه تعرفه بهای خدمات در رابطه با جامعه مهندسی شهر قم ادامه داد: در تعرفه نظام‌مهندسی، شورای شهر باید تجدیدنظر کرده و نسبت به تلطیف عوارض قوانین جدیدی مصوب شود. سخنگوی شورای شهر قم نیز در بخشی از این جلسه، با اشاره به نظر هیت تطبیق در ارتباط با اصلاح ماده تعرفه عوارض و بهای خدمات سال ۹۸ شهرداری قم گفت: تشخیص مهندس دارای ظرفیت و صلاحیت برای شورای شهر در زمینه دریافت عوارض دشوار است. حسین اسلامی نیز نظر هیت تطبیق در ارتباط با اصلاح ماده تعرفه عوارض و بهای خدمات سال ۹۸ شهرداری قم را مورد توجه قرار داد و گفت: در روند فعلی نظام‌مهندسی با طولانی شدن زمان دریافت پروانه ساخت، عملاً تاریخ اعتبار بسیاری از پروانه‌ها تمام‌شده و دیدگاه منفی نیز در بین شهروندان علیه شهرداری شکل می‌گیرد. رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر قم نیز با اشاره به اخذ مجوز تخصیص مبلغ ۳۵ میلیون تومان مابه‌التفاوت ارزش معوض شهرداری به اداره کل اوقاف و امور خیریه گفت: این طرح برای یک گروه فرهنگی و انقلابی در نظر گرفته‌شده است اما متأسفانه باگذشت چهار سال از آغاز این پرونده هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است. حسن مالکی نژاد اخذ مجوز تخصیص مبلغ ۳۵ میلیون تومان مابه‌التفاوت ارزش معوض شهرداری به اداره کل اوقاف و امور خیریه را مورد توجه قرار داد و گفت: هدف از این طرح احداث مسجد بود اما متأسفانه شهرداری تعامل و همکاری لازم را به خرج نمی‌دهد.

بودجه ۱۳۰۰ میلیارد ریالی شهرداری منطقه چهار قم در راستای اجرای پروژه های فنی و عمرانی

شهردار منطقه ۴ قم از تخصیص بودجه ۱۳۰ میلیارد تومانی شهرداری منطقه ۴ در راستای اجرای پروژه های فنی و عمرانی در سال ۹۸ خبر داد. شهردار منطقه ۴ قم از تخصیص بودجه ۱۳۰ میلیارد تومانی شهرداری منطقه ۴ خبر داد و گفت : بودجه ۱۳۰ میلیارد تومانی شهرداری منطقه چهار قم در راستای اجرای پروژه های فنی و عمرانی در سال ۹۸می باشد. وی در خصوص رقم بودجه سال ۹۸ شهرداری منطقه ۴ افزود : سقف بودجه شهرداری منطقه با افزایش بیش از ۲۵ درصدی پروژها به نسبت سال ۹۷ با محوریت اجرای پروژه های عمرانی ، برنامه ریزی توسعه شهری (طرح تفصیلی – تملکات ) برنامه ریزی هدایت و دفع آبهای سطحی ، برنامه ریزی بهبود عبور و مرور و افزایش شبکه معابر(جدولگذاری- زیر سازی و روکش آسفالت –پیاده رو سازی) برنامه ریزی و بهبود محیط شهری و ایجاد تاسیسات و تسهیلات حفاظتی و برنامه ریزی ایجاد اماکن و فضاهای ورزشی –فرهنگی و توریستی با رویکرد افزایش سرانه فضای سبز در نظر گرفته شده است. مهندس مهدی اصفهانیان مقدم شهردار منطقه ۴ قم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب با رویکرد اقتصاد مقاومتی بیان داشت : در بودجه سال ۹۸ الزامات برنامه ای مورد توجه قرار گرفته تا با همت و هوشیاری در تمامی عرصه ها و با عمل جهادی جهت پیشبرد اهداف مدیریت شهری گام برداریم که این مهم با توکل بر خدا و با همکاری و همدلی مدیریت و مجموعه شهرداری قم تحقق خواهد یافت . وی در ادامه شفافیت حداکثری، تمرکز زدایی، واگذاری پروژه ها به پیمانکاران واجد شرایط، کاهش هزینه ها و اولویت بندی پروژه ها را در سال ۹۸ از برنامه های مدیریتی خود برای رسیدن هرچه بهتر و مطلوب تر به اهداف سازمان و رضایت حداکثری شهروندان ، زائرین و مجاورین کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) برشمرد. شهردار منطقه۴ همچنین با اشاره به آماده شدن گزارش عملکرد شهرداری منطقه در سال ۹۷ تصریح کرد : در این گزارش رقم دقیق هزینه های اجرایی و بدهی ها، میزان اعتبارات لازم برای پروژه ها ناتمام و غیره آمده است. وی با رویکرد عملکرد جهادی در سال ۹۸ ضمن تشکر از شهروندان همکاری آنان را در اجرای پروژه های شهرداری خواستار شد .

نصب، اصلاح و بازسازی نرده ها و تابلوهای هدایت مسیر در معابر پر تردد شهری

معابر تازه تاسیس، پرتردد و آسیب دیده از سیلاب، تحت بازبینی و نصب تابلوهای هدایت مسیر قرار گرفته و نرده های پل های آبراه بلوار زائر مورد تعمیر قرار گرفتند. علی نیک با اشاره به اجرای طرح شناسایی ، مکان یابی و نصب تابلوهای هدایت مسیر در سطح شهر عنوان کرد: عمده این تابلوها در معابر تازه تاسیس ، معابر پرتردد و بلوار زائر که در جریان سیلابهای شکل گرفته آسیب دیده بودند انجام گرفته است. وی افزود: تقاطع بلوار مرجعیت با شهرک قدس و بلوار زائر به صورت خاص، مورد نیاز سنجی قرار گرفته و اقدام به نصب تابلوهای انتظامی شامل علائم ترافیکی خبری و هشداری و همچنین تابلوهای بالاسری و تی شکل هدایت مسیر، انجام گرفته است. مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم ، روان سازی و تسهیل در تردد و هدایت ترافیک را مهمترین اهداف اجرای این طرح عنوان کرد و افزود: سایر اقدامات هدایت مسیر شامل اجرای ۱۶ هزار متر خط کشی طولی معابر ، اجرای نقوش و کف نویسی و نصب تابلوهای جانبی در این معابر نیز اجرا گردیده است.

شهردار قم اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه را محکوم کرد

شهردار قم در پیامی اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه را محکوم کرد. دکتر سیدمرتضی سقائیان نژاد با صدور پیامی ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه،‌ میلاد باسعادت امام حسین علیه السلام و روز پاسدار، اقدام رئیس جمهور آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کرد. متن پیام شهردار قم به این شرح است: مقام معظم رهبری مد ظله العالی: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامى براى دفاع از انقلاب، تمامیّت انقلاب و هدف هاى انقلاب و براى مقابله با دشمنان انقلاب به وجود آمده است. انقلاب هرچه دشمن دارد و دشمنى دارند، به‌طور طبیعى در مقابل سپاه پاسداران صف بسته‌اند و حضور دارند؛ چون پاسدارِ انقلاب است.» شجره طیبه انقلاب اسلامی،‌ به تمام تقسیم‌بندی‌های بر پایه قدرت و زورگویی در دنیا پایان داد و حق و عدالت و انسانیت را در صدر تقسیم‌بندی‌های عالم نشاند؛‌ انقلاب اسلامی به پشتوانه مردم برپایه مبانی اسلامی و در مسیر آزادی‌خواهی،‌ استکبارستیزی و ظلم‌ستیزی شکل گرفت و در ذیل آن نهادهای والایی چون سپاه پاسداران برای حفظ و حراست از این آرمان‌ها و اهداف تشکیل شدند. انقلاب شکوهمند اسلامی مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان،‌ زورگویان و سلطنت‌طلبان عالم بود که به بهانه قدرت‌های مادی خود،‌ استثمار عالمیان را سرلوحه قرار داده بودند،‌ اما این انقلاب الهی به رهبری پر از معنویت معمار کبیرش امام خمینی رضوان الله علیه با ندای بیداری و آزادی‌خواهی سر برآورد تا معیارهای مادی تقسیم‌بندی در دنیا به معیارهای الهی و معنوی تبدیل شود؛‌ به همین خاطر بود که مادی‌گرایان و قدرت‌طلبان به سردمداری آمریکای جنایتکار از همان ابتدا مقابله نظامی،‌ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را با نظام اسلامی در پیش گرفتند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از نخستین نهادهایی است که با پیروزی انقلاب،‌ با تدبیر الهی امام راحل رضوان الله علیه تشکیل شد تا حافظ آرمان‌های آزادی‌‌خواهانه و ظلم‌ستیزانه باشد. کارنامه درخشان این نهاد در تاریخ انقلاب در مبارزه با توطئه‌های دشمنان و ترورهای ابتدای انقلاب،‌ نقش آفرینی گسترده در دوران دفاع مقدس،‌ حفظ و حراست از تمامیت ارضی کشور، دفاع از مرزها، جهاد علمی،‌ اقتصادی و فرهنگی، دفاع از جریان بیداری اسلامی و مظلومان عالم در سوریه،‌ لبنان،‌ فلسطین،‌ عراق،‌ یمن و دیگر کشورهای جهان بر هیچ‌کس پوشیده نیست. سپاه بدون شک موثرترین و پرکارترین نهاد در دنیا در مبارزه با تروریسم جهانی خصوصا در منطقه خاورمیانه بوده است و شهدای عظیم الشان مدافع حریم اهل بیت علیهم السلام نمادها و جلوه‌های بارز این نقش‌آفرینی در سال‌های اخیر هستند. ریشه‌کن ساختن گروه منحوس و خون‌خوار داعش که دست‌پرورده قدرت‌طلبان آمریکایی و مزدوران آنها در منطقه بودند،‌ اثری پررنگ در کارنامه این مجموعه انقلابی و الهی است که در راستای لبیک به ندای مظلومان عالم در عراق و سوریه و حفظ و صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی با تدبیر فرماندهی معظم کل قوا صورت گرفت. اقدام رئیس‌جمهور و دولت آمریکا در تروریستی خواندن سپاه، با این همه نمایش لبیک به ندای مظلوم و مبارزه با تروریسم نه تنها اثری در اقدام و تلاش این مجموعه برای مبارزه با مزدوران و ظالمان عالم ندارد،‌ بلکه تلاشی مذبوحانه و بی‌اثر در راستای تخریب و نمایش جلوه‌ای تروریست‌مآبانه از پاسداران انقلاب و اسلام است. با این اقدام،‌ مردم دنیا و منطقه، امروز بیش از گذشته بر حمایت آشکار آمریکای جنایتکار از تروریست‌ها صحه می‌گذارند،‌ چراکه تلاش‌های بی چون و چرای پاسداران اسلام خارج از مرزهای کشور را برای دفاع از ندای مظلوم دیده‌اند و خون‌های ریخته شده جوانان و عاشقان خدا و قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را به نظاره نشسته‌اند. اینجانب به نمایندگی از خادمان شهر کریمه اهل بیت علیهم السلام در مجموعه مدیریت شهری قم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی،‌ دفاع مقدس و شهدای دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام،‌ با تاکید بر اینکه تمام مردم ایران به تبعیت از شهدای کربلا دلداده و همراه و پاسدار اسلام،‌ قرآن و انقلاب هستند و از هیچ کاری برای دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام دریغ نمی‌کنند،‌ اقدام آمریکای حامی تروریست در تروریستی خواندن نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به شدت محکوم کرده و اعلام می‌دارم که این اقدام آمریکا نه تنها مردم را از پاسداران اسلام و سپاهیان انقلاب دور نمی‌کند بلکه گامی در راستای گسترش افکار آزادی‌خواهانه و ظلم‌ستیزانه و مبارزه با تروریست‌های واقعی در دنیا است. دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم ۲۰فروردین ماه۱۳۹۸

تقدیر امام جمعه قم از اقدامات نوروزی شهرداری/حرکت نرم‌افزاری شهرداری در شهر کاملا ملموس است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: شهرداری یک نهاد فعال، پویا و پیشگام در ارائه خدمت به مردم است و نگاه مردم نیز نسبت به شهرداری مثبت و حرکت نرم افزاری شهرداری کاملاً ملموس است. آیت الله اعرافی در این دیدار با تاکید بر اجرای پروژه های مهم و راهگشا در شهر، علی رغم وجود تنگناها و مشکلات متعدد خاطر نشان کرد: شهرداری یک نهاد فعال، پویا و پیشگام در ارائه خدمت به مردم است و در حوزه فرهنگی و تبلیغاتی و همچنین اطلاع‌رسانی مناسب ایام نوروز و کنترل بحران به صورت ویژه از عملکرد شهرداری قم تشکر می‌کنم. وی با اشاره به ارائه تسهیلات شهرداری به مساجد و ایجاد رونق در همه مساجد افزود: جهت رونق بخشی مساجد هم باید تسهیلاتی صورت گیرد به خصوص درباره پارکینگ مساجد که البته مردم هم باید همکاری لازم را انجام دهند. رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور در ادامه این دیدار بیان داشت : در مجموع مردم قم و شهروندان، احساس خوبی از خدمات شهرداری دارند و سطح خدمات شهرداری به معنای عام آن در حوزه‌های مختلف ارتقاء یافته و امروزه حرکتی نرم‌افزاری و هوشمندانه‌تر را داراست. وی در ادامه استماع گزارش اقدامات صورت گرفته در حوزه حمل و نقل عمومی و ناوگان شهری عنوان کرد: اقدامات خوب و شایسته‌ای انجام شده و من به عنوان شخص و هم به نمایندگی از حوزه‌های علمیه از خدمات شهرداری قم در ابعاد مختلف تقدیر و تشکر می کنم و انتظار می‌رود امسال شاهد افتتاح فاز اول مترو قم باشیم. آیت‌الله اعرافی همچنین در خصوص فضای سبز شهری گفت: اقدامات خوب و شایسته‌ای در زمینه توسعه و افزایش سرانه‌ی فضای سبز شهری صورت گرفته است . رئیس حوزه‌های علمیه کشور افزود: در مقام پیش‌بینی و پیش‌گیری در حوزه کنترل سیل و زلزله همه مردم و دستگاه‌ها مسئولیت دارند و اقدامات و عملکرد صورت گرفته شهرداری قم به ویژه در روزهای پایانی سال گذشته و ابتدایی سال جاری در این خصوص و همچنین در حوزه تسهیلات سفرهای نوروزی و مقابله با بحران بسیار خوب و تاثیرگذار بوده است. وی با بیان اینکه در نگاه جذب منابع پایدار در شهر باید به طبقات ضعیف توجه ویژه شود تصریح کرد: درآمدزایی شهرداری باید با رعایت حال و اوضاع طبقات محروم شهروندان صورت گیرد. مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور همچنین در خصوص اقدام رئیس جمهور آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نیروی نظامی محض نیست، سپاه از دل ملت جوشیده است و آنچه دنیا باید پاسخگو باشد این است که یک فرد نادانی مانند ترامپ، سپاهی که مقابل تروریست ایستاده را تروریست می‌نامد؛ مطالبه ما از سازمان‌های بین المللی این است که در مقابل این وارونگی بایستند. آیت الله اعرافی در پایان این دیدار از همه پاکبانان و فعالان مجموعه شهرداری قم قدردانی کرد.

دیدار شهردار قم با مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور

دکتر سقائیان‌نژاد به همراه جمعی از مدیران شهرداری با مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور دیدار کرد. دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد به همراه علیرضا قاری قرآن معاون فنی عمرانی، عباس ذاکریان معاون حمل و نقل و ترافیک، غلامرضا جانقربان معاون معماری و شهرسازی و دیگر مدیران و معاونین شهرداری ظهر امروز با آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور دیدار کرد. در ابتدای این دیدار سید امیر سامع معاون خدمات شهری گزارشی از عملکرد یک ماه اخیر ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر شهرداری قم در ایام نوروز و پذیرائی از زائرین و مسافرین شهر مقدس قم و همچنین اقدامات مدیریت بحران و کنترل سیلاب اخیر ارائه داد. بعد از گزارش معاون خدمات شهری، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور اظهار داشت: نگاه مردم نسبت به شهرداری مثبت و حرکت نرم افزاری شهرداری کاملاً ملموس است؛ امیدوارم که با این همیّت و تلاش، شهرداری به عنوان یک نهاد فعال و پویا جهت خدمت به مردم قدم بردارد. وی در ادامه گفت: کشور ما تقریباً هر سال از طریق زلزله و سیل در حال آسیب دیدن است، قطعاً همه دستگاه‌ها از جمله شهرداری مسئول هستند و مهم‌ترین کار پیش بینی و پیشگیری است. اگر مردم هم پیشگیری می‌کردند شاید خسارت به این شکل نبود و مردم هم باید همکاری کنند. شهردار قم نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه توسعه آسفالت معابر و زیباسازی شهر به همراه محرومیت‌زدایی از اولویت‌های مهم امسال شهرداری قم به شمار می‌رود خاطرنشان کرد: البته محرومیت زدایی به صورت آنی امکان پذیر نیست و شهرداری برنامه‌هایی را به مرور اجرایی خواهد کرد. دکتر سقائیان‌نژاد همچنین از برنامه‌های ویژه شهرداری قم برای ایجاد شهری سبز و افزایش سرانه فضای سبز شهری خبر داد و افزود: ظاهر و نمای شهری مخصوصاً در ورودی‌های شهر مهم هستند و طرحهایی برای بهبود ورودی‌های قم در دست اقدام خواهیم داشت.

تبدیل شهر قم به شهری سبز تاکید شهرداری است

شهردار قم در دیدار با رئیس حوزه های علمیه سراسر کشور از برنامه‌های شهرداری قم برای تبدیل شهر قم به شهری سبز خبر داد. دکتر سقائیان‌نژاد پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور ضمن ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در ایام نوروز و مقابله با سیلاب عنوان کرد محرومیت‌زدایی در شهر ، موضوعی محوری است و کلیات محرومیت‌های شهری شناسایی و تدابیر لازم و اصولی جهت کاهش و برطرف نمودن آن اندیشیده شده است. شهردار قم نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه توسعه آسفالت معابر و زیباسازی شهر به همراه محرومیت‌زدایی از اولویت‌های مهم امسال شهرداری قم به شمار می‌رود خاطرنشان کرد: البته محرومیت زدایی به صورت آنی امکان پذیر نیست و شهرداری برنامه‌هایی را در این زمینه به مرور اجرایی خواهد کرد. وی همچنین از برنامه‌های ویژه شهرداری قم برای ایجاد شهری سبز و افزایش سرانه فضای سبز شهری خبر داد و افزود: ظاهر و نمای شهری مخصوصاً در ورودی‌های شهر مهم هستند و طرحهایی برای بهبود ورودی‌های قم در دست اقدام خواهیم داشت. دکتر سقائیان‌نژاد با اشاره به این موضوع که خط قرمز ما در زمان بارندگی‌های ابتدای سال، ممانعت از ورود سیلاب به داخل شهر بود افزود: حفظ آرامش در شهر از مهمترین مسائل در زمان بحران بشمار می‌رود که تمام سعی و کوشش مجموعه مدیریت شهری بر همین موضوع تمرکز داشته است. شهردار قم در پایان ضمن تشکر از حمایت‌های مردم، مسئولین و مراجع گفت: رضایت‌مندی مردم، زائرین، علما و مراجع برای من و کلیه همکارانم در مدیریت شهر لذت بخش است.

جمع‌آوری ۸۰۰ سرویس گل و لای از بلوار زائر

معاون خدمات‌شهری و امور اجتماعی شهردار قم گفت: در طول سه روز ۸۰۰ سرویس گل و لای از بلوار زائر جمع آوری شد.

سید امیر سامع معاون خدمات شهری شهرداری قم در دیدار شهردار و مدیران شهری با آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، گفت: از آنجایی که شهردار محترم تاکید فراوان بر نظم و زیباسازی شهر داشتند تلاش ما بر این بود تا این مهم انجام پذیرد. وی گفت: با همکاری آستان مقدس حرم مطهر و سازمان توسعه و عمران شهرداری، تعداد سرویس‌های بهداشتی و حمام را جهت تسهیل زائرین و مسافران نوروزی افزایش دادیم. به طوری که تعداد سرویس‌های بهداشتی در سال گذشته هزار و ۳۴۲ چشمه و در سال جاری هزار و ۴۶۸ چشمه و تعداد حمام در سال گذشته از ۳۲ به ۸۵ چشمه در سال جاری افزایش یافت. معاون خدمات شهری شهردار قم اظهار داشت: در بحث استراحتگاه زائرین از ظرفیت پنج بوستان امام رضا، فدک، نیایش، جمکران و غدیر استفاده شد و با همکاری سازمان ورزش و جوانان در شب‌های بارانی، ۲۱ مکان مسقف همراه با پارکینگ در اختیار زائرین قرار گرفت. وی در ادامه با اشاره به اقدامات ایمنی و امنیت اماکن اسکان و تجمع در شهر قم گفت: خوشبختانه در ایام عید نوروز هیچ‌گونه تلفات جانی در شهر قم نداشتیم. سامع خاطرنشان کرد: ما شاهد دو مرحله بارندگی شدید در ایام عید نوروز بودیم. بارش باران در شهر قم در مرحله اول که به مدت دو روز به طول انجامید ۴۹ میلیمتر و در مرحله دوم در روزهای ۱۱ و ۱۲ فروردین ۳۹ میلیمتر بود. وی اضافه کرد: خوشبختانه مورد خاصی به وجود نیامد، فقط در مرحله دوم بارش‌ها چون زمین سیراب شده بود، سیلاب به سمت شهر آمد که با کنترل آن به داخل رودخانه قمرود مانع از ورود سیلاب به داخل شهر شدیم. وی تصریح کرد: حجم زیادی از گل و لای و پسماند از طریق رودخانه قمرود وارد محدوده شهری شده و خسارات به وجود آمده از این دو بارندگی بالغ بر ۱۱۶میلیارد ریال برآورد شده است که عمده خسارات در بخش فضای سبز، آسفالت و علائم ترافیکی به ویژه در مسیر بلوار زائر است. معاون شهردار قم با تاکید بر اینکه در طول سه روز ۸۰۰ سرویس گل و لای از بلوار زائر جمع آوری شد گفت: روز ۱۶ فروردین ماه بلوار زائر جهت تردد وسائل نقلیه در اختیار مردم قرار گرفت. سید امیر سامع همچنین با اشاره به اقدامات فرهنگی در ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر شهرداری قم در ایام نوروز گفت: اقدامات متنوع فرهنگی برای زائران و مسافریان در نظر گرفته شده بود که از جمله آن با همکاری ستاد اقامه نماز در ۱۱ بوستان نماز جماعت و برنامه‌های فرهنگی به اجرا درآمد.

پایان پیام
true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

true

false
true
اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش 3 برابر خواهد شدانقلاب و مقاومت کمر دشمنان را در منطقه شکسته استدیدار با 800 خانواده معظم شهید در قم37 پایگاه کمیته امداد آماده دریافت کمک‌های مردم هستندسرمایه‌گذار قدرتمندی برای راه‌اندازی منوریل قم اعلام آمادگی کردجاعلان مهر و آرم رياست جمهوري در قم دستگیر شدندهمایش پیاده‌روی خانوادگی در قم برگزار می‌شودامروز جهان تشنه عدالت امیرالمؤمنین علیه الاسلام استپیشنهادهای معاون سابق وزیر نیرو برای بهبود اقتصاد ایرانردپای انسان در طبیعتلزوم تغییر و جوان گرایی در بین مدیران ، سیاستگذاران و تصمیم گیران قمعکاسی تبدیل یک تصویر به خاطره استحلوا حلوا کردن طرح رتبه بندی فرهنگیان ! ‏آمار 20 هزار نفری معتادان شایسته قم نیستالزامات پنج گانه حمایت از کالای ایرانیدرد مردم سوختن در آتش قطار است نه حصر!#نه_به_آجیلپنج خاطره شنیدنی رهبر انقلاب از امام خمینی (ره)تیزر فیلم جدید ده‌نمکی/ اکران زندانی‌ها در ایام نوروزواکنش مجری تلویزیون به اظهارات محمدرضا گلزارهزینه 150 هزار میلیارد تومانی تصادفات برای کشورآیت‌الله رئیسی: برخورد با فساد خط قرمز نداردنشان عالی ذوالفقار روی سینه سردار سلیمانیزندگی؛ از نو !جناب آقای سرمست؛قم مخزن نيروی انسانی است9دی در تاریخ ماندگار استانرژی هسته‌ای هنوز حق مسلم ما استتربیت 200 طلبه به عنوان مشاور در بنیاد فقه و معارف اهل‌بیت(ع)تضمین قطعی اروپایی ها شرط مجمع برای تصویب FATF استفاجعه مسجد نیوزیلند را به همه مسلمانان جهان تسلیت می‌گوئیماجرای طرح آرامش بهاری در 36 بقعه متبرکه قمتحریم ها بر روی اخلاق کاری و پشتکار ما تاثیری نداشته استپرداخت عوارض آزادراه قم – تهران الکترونیکی شدظرفیت پارکینگ قم افزایش یافتآماده باش نیروهای حفاظت از اراضی ملی راه وشهرسازی قم در نوروز98معاینات زائرین حج تمتع 98 در قم آغاز شدفعالیت 10 گروه جهادی از دانشگاه های استان قم در ایام نوروزهیچ صنفی در قم اجازه فروش مواد محترقه نداردعرصه دیپلماسی جای اعتماد نیستسه درس مهم زندگی از پدر امتحفظ امنیت مالی و جانی مردم دغدغه پلیس در چهارشنبه آخر سالآمادگي پليس قم براي خدمت به زائران و مسافران نوروزيتوقیف محموله 310 میلیون ریالی مواد محترقه پرخطر در قماعلام برنامه‌های ستاد اقامه نماز قم در ایام نوروزسرپرست ادارات كل حراست و اتباع خارجي استانداری قم منصوب شدندمبارزه با مواد مخدر به صورت دستوري امكان پذير نيستبراي جذب سرمايه گذاري خارجي از ظرفيت هاي وزارت امور خارجه استفاده شودسیار رفت، حیدری آمدفعالیت 16 پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال احمر در محورهای موصلاتی قمکلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی استکانال مالی اروپا شبیه یک «شوخی» است؛سال جدید سال فرصت‌هاستتلاش نیروی انتظامی در ایام نوروز قابل تقدیر استدست رد پليس قم به رشوه 2 ميليون ریالیکشف 207 کیلوگرم حشیش در قمشرايط جديد بهره مندي مشمولان غايب وفرزندان ايثارگران از امتيازکسرخدمتبازدید بیش از 11 هزار نفر از آثار تاریخی استان قماستفاده حداکثری از ظرفیت بقاع متبرکه قم تغییرات مدیریتی در مسجد مقدس جمکران کشف محموله 5 میلیارد ریالی پارچه و پتو قاچاق در قمخدمت رسانی جوانان هلال احمر به ۱۲ هزار ۸۰۰ نفر مسافران نوروزی در قمتوديع و معارفه سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري قممدير كل برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداری قم منصوب شدکشف بیش از 80 کیلوگرم تریاک در قمارسال دومین مرحله کمک‌های مردم قم به سیل زدگان شمال کشورمردم از نزدیک شدن به رودخانه های قم خود داری کنندابلاغ سلام مقام معظم رهبری به خانواده شهید " علیرضا همایی فصیح"محدودیت های ترافیکی قم در تعطیلات پایانی نوروز اعلام شدقم در سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) به سوگ نشستکشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قممردم مراقب کلاهبرداران تلفني باشندمردم از نزدیک شدن به رودخانه های استان قم خودداری کننداقدامات لازم تا رفع مشکلات و آلام مردم سیل زده ادامه یابدکار اصلی مسئولان بازسازی ویرانی‌های سیل استاعزام نیرو‌های قرارگاه جهادی از قم و تهران به مناطق سیل زدهاعزام تیم آتش‌نشانی قم به مناطق سیل‌زده لرستانارسال محموله کمک های امدادی و اعزام تیم تخصصی هلال احمر قم به مناطق سیل زده خوزستانامکانات و تجهیزات امدادی قم برای سیل زدگان لرستان و خوزستان ارسال شدرهبری فرمودند از معبر آبی «کرخه کور» حتما استفاده کنیدحجة‌الاسلام مروی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شدکمک 700 میلیون تومانی مردم قم به سیل زدگان کشوردشمن در پی سوءاستفاده از سیل اخیر ایران استمعاون استاندار قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش 21 درصدی تصادفات فوتی در قمکمک‌رسانی به سیل‌زدگان بدون همکاری ‌مردم محال استمدیران ناکارآمد قم برکنار می‌شوندذخیره آب سد ۱۵ خرداد قم به ۶۰ میلیون مترمکعب رسید5 محموله و 50 امداد گر از قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش تصادفات فوتی و جرحی قم در ایام نوروزبازدید رئیس هلال احمر و نماینده مردم قم در مجلس ازمناطق سیل زده استان لرستان‎حضور روزانه ۲۰ هزار نمازگزار نوروزی در نمازهای جماعت مسجد مقدس جمکران آبگیری تالاب غدیر اسب در استان قم پس از 2 دههدستگيري باند سارقان مغازه در قمبررسی بیش از 260 مورد مشاوره فعال در تعطیلات نوروزیویژگی های روان‌شناختی فضای مجازیچهره‌های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل می‌شوندهمایش «انقلاب اسلامی، آغازگر عصر جدید» فردا در دانشگاه قم برگزار می‌شودکاری کنید که نظامیان امریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شونداجازه نمی دهم مدیران کلی گویی کنند؛مدیر میدانی هستماقامت بیش از 768 هزار مسافر نوروزی در قماولویت فوری مسئولان خدمات رسانی به سیل زدگان استهمکاریهای دانشگاهی مهمترین راه مبارزه با افراط و تکفیر استآماده سازی 4 هزار بسته غذایی 72 ساعته ویژه سیل زدگان2 شهربازی در قم به بهره‌برداری می‌رسدارسال کمکهای بهزیستی استان قم به مناطق سیل‌زده لرستانکشف حدود 200 کیلوگرم تریاک در قممستند سازان سپاه قم به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدنداختتامیه جشنواره «چهل سال چهل فیلم» در قم برگزار می‌شودسومین جشنواره ملی «فانوس» با موضوع دفاع مقدس فراخوان شداسکان 30 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه قمبازگشایی محور معمولان-پلدختر با همکاری استانهای اصفهان ، قم ، لرستان ، بوشهرگربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسیدهمایش «پیشینه و ابعاد نظری کتابت قرآن کریم»در قم برگزارمی شودثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی استکشف حدود 95 کیلوگرم حشیش در قمدستگيري سارقان حرفه اي غیر بومی منزل در قمفراخون خدمت جهادی و اعزام 150 نیروی داوطلب به مناطق سیل زده لرستانآیت الله فاضل لنکرانی از راه اندازی مرکز تخصصی فرزندآوری سالم حمایت کرداعزام تیم اورژانس اجتماعی 123 قم به لرستانهفتمین محموله کمک های مردم قم به مناطق آسیب دیده از سیل اعزام شدافتتاح خط تولید مرکز ملی فناوری خلاء ایران در سایت هسته ای فردوسیل ۱۱۶ میلیارد ریال به قم خسارت زدمسابقات قرآن طلاب حوزه های علوم دینی جهان درقم برگزار می شودهمه مسلمانان انقلابی عنوان پاسدار را دارندانتصاب جدید در اداره کل حفاظت محیط زیست استان قمريزش کوه در محور جاده" قديم قم – تهران "انتخاب آیت الله «شیخ عیسی قاسم» به عنوان مهدی یاور سال ۹۸ مسجد مقدس جمکرانمدیر دفتر نماینده ولی فقیه و رهبر شیعیان پاکستان با سیل زدگان ایران ابراز همدردی کرد1500 نفر از پرسنل سپاه قم برای حضور در مناطق سیل زده لرستان اعلام آمادگی کردندبرگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و رونق تولید در قماستفاده از ظرفيت كاركنان شاهد و ايثارگر در مدیریت دستگاههای اجراييامیر پور دستان:حقیقت این است که آمریکا دیگر توان هیچ‌گونه جنگ نظامی نداردنخستین گردهمایی روحانیون دانشگاه آزاد اسلامی در قم برگزار شدشورای اطلاع رسانی استان قم تشکیل می شودمشوق های سرمایه گذاری سال 98 شهرک های صنعتی قم اعلام شدتحریم ها اوج بُغض و کینه آمریکا از انقلاب اسلامی استقم در حوزه امنیت در بین پنج استان برتر کشور قرار داردتقدیر و تشکر آیت الله مبلغی از سپاه، ارتش ،مردم و مسئولان110 تن از جوانان و امدادگران هلال احمر قم به مناطق سیل زده لرستان اعزام شدندشهردار قم در واکنش به اقدام اخیر آمریکا:من هم یک سپاهی‌اماقدام آمریکا علیه سپاه نشان دهنده اوج حماقت ترامپ استپاسداران نمونه سپاه استان قم تجلیل شدندجزییات مراسم تشییع پیکر مطهر شهید «احمد جلالی نسب» در قم اعلام شدهمایش آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می شود114 موکب در قم آماده خدمات رسانی به منتظران ظهور استنیروهای مسلح امید سیل زدگان کشور هستندجشنواره ملي نوروزی پلیس در قم برگزار می‌شودمردم قم در کمک به هموطنان سیل زده حماسه آفرینی کردندتداوم طرح جمع آوري معتادان متجاهر در قمارسال کمک 2 میلیارد ریالی اوقاف قم برای سیل‌زدگان خوزستانتشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیکحضور اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در نمایشگاه بین المللی محیط زیستکشف 251 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس "قم و اصفهان"ارسال سه دستگاه پل فلزی 30 متری به مناطق سیل زده لرستانسرای ملاحسین قم مرمت می‌شودچهره های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل شدندمردم قم بیش از 15 میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردندکتاب دائره المعارف شیعه در قم رونمایی می شودقره چای پس از دو دهه رنگ آب به خود دیدبلوار امام علی(ع) پردیسان به‌ زودی به بهره‌ برداری می ‌رسدارتباط ۹۰ درصد روستا‌های پلدختر و چگنی برقرار شددومین محموله کمک بهزیستی استان قم به مناطق سیل زده ارسال شدحاج احمد دباغ؛نابغه قرآنی جهان اسلام مورد تقدیر قرار گرفتغرب جایگاه علمی اش را مدیون دانشمندان مسلمان استتخصیص گوشت‌های قربانی نیمه شعبان به مناطق سیل‌زدهآیت الله فاضل لنکرانی هزینه تاسیس 2 باب مدرسه را در لرستان تقبل کردندآماده سازی ۲۰۰ هکتار پارکینگ با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار خودرو درقماعتراف سارقان 200 میلیاردی به 35 فقره سرقت منزل در قمخارج کردن کیست مایع ١٠ لیتری در بیمارستان تامین اجتماعی قمبرگزاری سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد قمپیشکسوتان فوتسال استقلال تهران و قم حامی سیل زده گان شدندپنج هزار شغل در بخش صنعت قم ایجاد شدخرید ۱۴هزار مترمربع از باغات قم برای صیانت از فضای سبز توسط شهرداریمعارفه وتودیع رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قمتشکیل شورای مشورتی جوانان استان قمافتتاح طرح هاي عمراني و ورزشي دانشگاه قمگلریزان ورزشکاران قمی به نفع سیل زدگان برگزار شدگسترش زیرساختهای ارتباطی برای تولید و انتشار محتوای غنی اسلام۲۰۰هکتار پارکینگ در محدوده مسجد جمکران آماده سازی شددست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بودخانواده های معظم شهدای ارتش در قم تقدیر شدنددیدار استاندار قم با رئیس مجلس شورای اسلامیروحیه ی ایثارگری ارتش موجب اقتدار و امنیت ملی شداعلام محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قمانهدام باند سارقان مغازه و کشف 20 فقره سرقت در قمفراخوان مشمولان اعزامي فارغ التحصيلان دانشگاه و موسسات آموزش عالي در ارديبهشت 98کمک 7میلیارد 800میلیون ریالی مجموعه اصناف قم به سیل زدگانبخشی از تخصیص باقی مانده سال قبل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پرداخت می شودهمایش «نرجسانه» در مسجد مقدس جمکران برگزار شدآیت الله نوری همدانی:دشمنان از جامعه‌ای که در برابر سلطه‌گران بایستند ناراحت می‌شوندحمل و نقل پاک؛ آن گاه شهر پاکمدارس قم شنبه ۳۱ فروردین تعطیل شدسیل اخیر نمادی از همبستگی جبهه مقاومت شدکمک 2میلیاردو 500میلیون ریالی فعالان گردشگری قم به سیل زدگانجشنواره عکاسی قاب فیروزه‌ای در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودمراسم پنجمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام برگزار می‌شودشیخ عیسی قاسم "مهدی یاور" مسجد مقدس جمکران شدثبت معنوی جشن های نیمه شعبان به عنوان "بزرگترین اجتماع مهدی یاوران جهان"افتتاح نخستين آكادمي تخصصي اسكيت در قمقم در شب میلاد امام زمان(عج) غرق در نور و سرور شدقرارگاه حضرت قائم(عج) دائمی می شوددستگیری سارق 4 میلیاردی طلاوکشف 33 کیلو تریاک در قمفرافکنی مدیر روابط عمومی آبفای قم پس از ورود فاضلاب به منازل مردم!ارائه خدمات مطلوب تر به زائرین در نیمه شعبان نیازمند اعتبارات ویژه و حمایت ملی استارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از 5 هزار نفر در طرح ملی "منتظران ظهور"داوطلبان خانه هلال مرکز خدمات حوزه علمیه به مناطق سیلزده خوزستان اعزام شدندکشف 9 کیلو و 400 گرم مواد افیونی شیشه در قمکشف 102 هزار نخ سیگار قاچاق در قمتوقف  121 پروژه به دلیل تخلف از مقررات ملی ساختمان در قمبسترهای مخابراتی باعث اشاعه دین خدا و فرهنگ اصیل و ناب محمدی می شودکشف 466 کیلوگرم موادمخدر در قمتجليل از عوامل ستاد اجرايي خدمات سفر استان قمبرنامه های هفته سلامت در استان قم تشریح شدبرگزارش همایش ورزش صبحگاهی کارکنان بهزیستی استان قمنشست علمی عرضه حدیث بر قرآن برگزار شدبهسازی 22 کیلومتر از محور قم- نیزار در سال جدیدکشف یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قممردم قم بیش از 2 میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کردندقمار است و کسانی که شرکت می کنند مالک آن جوایز نیستنددشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماندرئیسی در دیدار مراجع تقلید:تحول در دستگاه قضا در دستور کار استبانک ها در زمینه کمک رسانی به اقشارآسیب پذیر جامعه اهتمام لازم را داشته باشندگرفتاری‌هایی که طلاب در این زمان از جهت معیشتی دارند این به مراتب از گذشته بیشتر استپایان شب سیاه دیکتاتوری و خونریزی آل سعود نزدیک استآیت الله حسینی بوشهری:تبدیل کارخانه ها به برج فاجعه استاساس وهابیت بر کشتن انسان های بیگناه استآیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ماندمطالبات مراکزدرمانی قم از بیمه سلامت پرداخت شدآیت الله صافی اعدام مسلمانان در عربستان را محکوم کردکشف 1337 کیلو مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قم و تهرانافزایش طلاق در جامعه ریشه‌یابی شودآغاز فعالیت دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی قمکلاهبرداری ایمیلی از شرکت های تجاری و صرافی هانصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در مدارس، مساجد و ادارات قمهیچ هورمونی در تولید مرغ استفاده نمی شودتمامی عمل های جراحی یک درمانگاه چشم پزشکی خصوصی در قم تعطیل شدجادوگر آسيا هم از قم رفتبا قاچاق و عوامل نا امن‌کننده فضای مجازی برخورد جدی کنیدممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قمهشدارهای پلیس قم برای پیشگیری از سرقت، جعل و كلاهبرداري تشدید نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضانگفتگو با نویسنده کتاب فصل فیروزهافزایش 13 درصدی نزاع و درگیری در سال 97 در قماجرای  طرح یک کاسب، یک کالای اساسی توسط اتاق اصناف قمپذیرش 2500000 هزار نفردر مراکز درمانی تامین اجتماعی قمقم در پرداخت مطالبات فرهنگیان از استانهای موفق کشور استمشاوره و حل و فصل اختلافات مردم در کلانتری ها امری ارشمنداستمشکلات واحدهای تولیدی را بصورت میدانی پیگیری می کنیمگردهمایی رابطين سازمان هاي دولتي و ناجا و برگزار شدکشف 38 کیلوگرم تریاک در قمارسال کمک‌های فنی و تجهیزاتی به مناطق سیل‌زده کشورموسسه آموزش عالی طلوع مهر قم یک مرکز آموزشی در مناطق سیل زده پلدختر می سازدکتابخانه و مرکز اسناد مجلس متاسفانه به درستی عرضه نشده استکمیته های هفتصد گانه همکاریها ؛ قرار گاه های فرهنگی تربیتی کشورعزت نفس معلمان در مسئله معیشت باید محفوظ بماندطلاق در قم افزایش یافته استمردم بزرگترين پشتوانه انقلاب اسلامي هستندمعرفي مديركل جديد دفتر امور اجتماعي و فرهنگی استانداري قمتلاش گران عرصه كار و توليد قم تجلیل شدندتجلیل از مقام علمی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملیمزار شهید مطهری در قم گلباران شدآیت الله فاضل لنکرانی: احکام دینی با زبان هنر به مردم منتقل شودوزیر اطلاعات: مبلغان پاسخگوی شبهات و نیازهای جامعه باشندبخش قابل توجه تخلفات کلان اقتصادی با زد و بند برخی دستگاه ها صورت می گیرداجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه قم در ماه رمضاندولت و آموزش و پرورش بدانند ملت هرگز اجازه اجرای سند 2030 را نخواهند دادپیکر مطهر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شوداجرای طرح افق با محوریت بقاع متبرکه در قمبرنامه های مسجد مقدس جمکران در ایام ماه مبارک رمضانانهدام باند سارقان مغازه و احشام در قمدستگیری متهم به اخلال در نظم در فضای مجازیواحد هاي صنفي در صورت تظاهر به روزه خواري پلمپ می شوندکشف 155 کیلوگرم تریاک در قم9 اثر تاریخی قم ثبت ملی شدطرح دادرس، محور توسعه و ترویج فرهنگ خودامدادیپیکر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع شدتجمع مردم قم در محکومیت جنایات رژیم آل سعود برگزار شداولین گواهی حلال صنایع غیر گوشتی صادر شدآموزش و پژوهش دو رکن مهم در توسعه و تعالی استبازآفرینی محلات قم 10 تا 12 سال زمان می بردرئيس هیأت فوتبال قم استعفا كرد؛سفر شبانه تاج به قمویژه برنامه های حرم مطهر در ماه مبارک رمضان تشریح شدمردم نباید هر روز با یک نرخ جدید مواجه شوندپزشکان قم ملزم به نصب کارت خوان در مطب شدنداخطار آیت‌الله مکارم به دولت: دست از گرانی برداریدحجم افزایش ارتکاب جرایم در فضای مجازی خیلی تکان دهنده استکشف حدود 26 کیلوگرم تریاک در قمقصور پزشکی در قم کاهش یافتپرداخت ٣٦ میلیارد تومان هزینه دارو به بیماران خاص و صعب العلاج در قمدرک شرایط موجود مهمترین اولویت مبلغان دینی استمجمع هیئت فوتبال قم پشت درهای بسته؛ چرا خبرنگاران را به جلسه راه ندادند؟هلال احمر قم رتبه نخست آموزش را در کشور به دست آوردقرآن دستور داده با آنها که بر سر ملتها عربده می‌کشند، مقابله کنید‌نگاهی به حضور 4 ماهه سرمست در استانداری‌ قمشورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در برقراری امنیت جامعه نقش موثری داردپرتال جدید دفتر تبلیغات اسلامی رونمایی شدکشف بیش از 100 کیلو تریاک در قمخدمات جمعیت هلال احمر قم تشریح شدمرمت خانه تاریخی ملاصدرا در حال انجام استنمایشگاه تخصصی مبلمان استان قم برگزار می‌شودقم یکی از استان های برتر کشور در زمینه امنیت سرمایه گذاری استپاسخگویی تلفنی استاندار قم به درخواست های مردمی از طریق سامانه سامدایران با کمال عزت و افتخار در برابر دشمن خواهد ایستادنمازگزاران قمی از اقدام متقابل ایران در برابر نقض برجام حمایت کردنداحداث 360 هکتار فضای سبز در طرفین بلوار آیت‌الله بروجردی قماکران ۱۲۰۰ مترمربع تبلیغات شهری با شعار «همه میهمان خدائیم»از اجرای طرح "رقابت در خدمت" تا حضور پرشور هلال احمری ها در نماز جمعه قمدستگیری سارق کیف قاپ در قمفراخوان اعزام مشمولان در اردیبهشت ماه 1398۲۴۰ هزار نفر مهمان سفره افطار در حرم امامزاده سید علی(ع) می‌شونددستگیری سارقین کيف قاپ و مدارس در قمدر احیای موقوفات نباید از جوسازی‌ها هراس داشتدر بحث نمای ساختمانی دچار ابتذال فرهنگی شده ایمکسب 3 رتبه عالی استان قم در اجرای برنامه های کانون دانش آموزیثبت نام اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران آغاز شدتقدیر گران قیمت حوزه از سید محمد بطحائی !جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد استكشف 5 تن گوشت مرغ فاسد از یک دامداری در قم!پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی شهر جعفریه افتتاح شدآغاز توزیع غذای گرم و سبدهای غذائی بین مددجویان بهزیستی قمدرخشش کم توانان ذهنی استان قم در چهاردهمین جشنواره ورزشی کم توانان ذهنی کشوربرگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در قماجتماع بزرگ یاوران حضرت خدیجه(س) در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودسه تن در استخر خانگی بخش کهک قم جان باختنددو انتصاب جدید در استانداری قماحداث ۵مدرسه وکمک 120 میلیونی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی برای سیلزدگاندستگيري 7 نفر اراذل و اوباش شرور در قمکشف حدود 7 کیلوگرم تریاک در قمرئيس و اعضاي ستاد انتخابات استان قم منصوب شدندطرح توسعه ناحیه صنعتی خورآباد تصویب شدجنگ نمی‌شود مذاکره با آمریکا سمّ است گزینه قطعی ملت مقاومت استکمک 25 میلیارد ریالی مردم قم به سیلزدگانکشف بیش از 50 کیلوگرم تریاک در قماولين طرح جامع حمل و نقل بار درون شهري كشور براي شهر قم به تصويب رسيدجشن اختتاميه واحدهاي مسكن مهر تا پايان شهريور 98 برگزار می شود۲۸ اردیبهشت‌ بازدید از موزه‌های قم رایگان استتوقیف خودروی سواری سمند با پلاک جعلی در قمبرخورد قانونی پلیس قم با روزه خواري در انظار عمومیقدرداني استاندار قم از كاركنان روابط عمومي استانداري قمتوزیع سبد غذایی و بهداشتی در روستاهای سیل زده شادگان خوزستاناعلام فراخوان آثار پژوهشی با موضوع حوزه، جهاد اقتصادی و فضای مجازیدشمن با جنگ روانی رابطه مردم با نظام را هدف گرفته استدستگیری سارق آیینه بغل خودروهای مدل بالا در قمکشف بیش از 63 کیلوگرم تریاک و ماده مخدر گل در قمبرگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و مشارکت حداکثری در دستور کار دست اندرکاران انتخاباتدانشگاه علوم و معارف قرآن مقام نخست مسابقه شب های نورانی نمایشگاه بین المللی قرآن را کسب کردسارق میل گردهای پروژه پل مرجعیت قم دستگیر شدکشف حدود 43 کیلوگرم تریاک در قمحضور تیم سحر کانون دانشجویی هلال احمر قم در مناطق آسیب دیده از سیل پلدخترموفقیت روابط عمومی ها در گرو دانایی و آگاهی استکیفر خواست پرونده متهمان واقعه کلینیک تابان تا آخر هفته صادر می‌شودثمرات وقف در امدادرسانی به سیل‌زدگان مشهود بودمراکز بهزیستی مناسب ترین محل برای اقدامات خیرخواهانه در ماه رمضان استساخت اسکروپمپ فاضلابی با استفاده از توان متخصصان داخلی در قمتجلیل از اعضای شرکت کننده در خدمات رسانی سیل های اخیر در قمکشفیات مواد مخدر در قم 3 برابر شدکشف محموله 4 میلیارد ریالی کالا و 25 هزار لیتر نفت کوره قاچاق در قممیدان شهید مطهری ساماندهی می شودتجلیل از عملکرد مخابرات قم و کارکنان روابط عمومی این شرکتثبت 2 وقف جدید به ارزش 2 میلیارد تومان در قمپلمپ 35 واحد صنفي با اجرای طرح برخورد با روزه خواري در قمکشف بیش از 27 کیلوگرم مواد مخدر گل و گراس در قمخانه هلال مرکز خدمات حوزه‌های علمیه افتتاح شد‎اطعام 10 هزار نفری و کمک رسانی به سیل‌زدگان لرستانجای خالی شاکله قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب در نمایشگاه قرآنبرگزاری جشن هفدهم رمضان در مسجد مقدس جمکراناجرای 300 برنامه به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد در قممهلت یک هفته ای به ادارات قم برای پاسخ به استعلامات بانکی تسهيلات رونق توليدوضعیت فاضلاب پردیسان بحرانی استانتصاب مدیر کل نظارت بر امور عمرانی شهرداری قمپیدا شدن جسد جوان غرق شده افغان پس از ۳روز توسط نیروهای آتشنشانی قممرکز پایش تصویری قم افتتاح شدطرح ملی کنترل فشارخون در قم اجرا می‌شودارتقاء مهارت‌های اجتماعی دانشجویاندانشگاه قم در ردیف دانشگاه های بین المللی استانتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان قم برگزارشد110 طرح نیمه تمام صنعتی در قم به بهره برداری می رسدکشف 90 کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری باند 11 نفره جرایم سایبری در قمیک وقف با چند شرط جالب در قمکشف حدود 48 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قمعدم ارائه خدمات به مشمولان غايب در قمپل طغرود در محور قم – جعفریه افتتاح شد۱۱ زن در یکی از استخر‌های قم مسموم شدندویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر حرم حضرت معصومه(س) اعلام شدخاک بر سر کسی که در حوزه دنبال مقام و منصب باشدبرگزاری محفل انس با قرآن مددجویان بهزیستی استان قمتوسعه و پیشرفت استان‌نیازمند مشارکت نخبگان  و دانشگاهیان است قلب ماه رمضان لیلة القدر استدستگيري سارق منزل و اعتراف به 3 فقره سرقت در قماضافه خدمت مشمولان غايب داراي کسرخدمت ايثارگري بخشیده شدخانواده شهدا وایثارگران‌ اسوه های صبر و استقامت هستنداطاعت از فرامین رهبری و ترویج فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات جامعه استسه گزارش از متن و حاشیه های پیدا و پنهان نمایشگاه بین المللی قرآن کریمآیین گرامیداشت «هفته مقاومت و پیروزی» در قم برگزار شدکشورهای عربی حکومت ها را بر پایه عدالت امام علی(ع) بنا کنندکشف محموله میلیاردی پارچه رومبلي قاچاق در قمکشف بیش از 25 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قماجرای تمهيدات ترافيكي ويژه شب هاي قدر در هسته مركزي شهرقمحضور استاندار قم در ضیافت افطاری فرزندان بهزیستیضیافت افطار فرزندان بهزیستی به میزبانی آیت الله سبحانیکلاهبردار و بازرس جعلی بیت رهبری در قم دستگیر شد