×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

برنامه های گرامیداشت هفته بهزیستی در استان قم اعلام شدادارات و بانک‌های استان قم در روز پنجشنبه ۲۸ تیر تعطیل شدنداقامه نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی در قممراکز بهزیستی بهترین مکان برای توزیع نذورات مردمی در ماه محرم استپليس قم براي تأمين نظم و امنيت عزاداري محرم آمادگی کامل داردتمهیدات ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در قم اعلام شداعمال ۱۰ درصد تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی قانون جوانی جمعیت در قمدستگیری عاملان باند کلاهبرداری ارز دیجیتال پی کوین در قمپیامکی با عنوان "جریمه راهور "کلاهبرداری استبدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی کارفرمایان قمی به تامین اجتماعیمشاور امور مجلس تولیت مسجد مقدس جمکران منصوب شدانجام بیش از ۲ هزار زایمان در مراکز درمانی تامین اجتماعی قم۱۶۴ میلیارد ریال ارز دولتی به خزانه بیت المال در قم برگشت۷۰۰ برنامه فرهنگی ویژه تابستان در کتابخانه های عمومی قم اجرا می شودادارات استان قم از ساعت ۱۱ صبح امروز در پی آلودگی هوا تعطیل شدسقف اجاره بها در استان قم تعیین شدسوگواره بصیرت عاشورایی در ۳۵ بقعه متبرکه قم برگزار می‌شود۱۳۰۰ میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی به شهرداری‌ قم پرداخت شدهمایش بین المللی حکیم فارابی برگزار می‌شودکیفیت هوای شهر قم در شرایط خطرناک قرار گرفت
جانشین فرماندهی انتظامی استان قم خبرداد؛
true
جانشین فرماندهی انتظامی استان قم از کاهش 21 درصدی تصادفات فوتی و 20 درصدی تصادفات جرحی در ایام نوروز خبر داد و گفت: این اقدام موثر نشاگر همکاری خوب مردم وحضور پررنگ پلیس و سایر دستگاه های دخیل در این امر است.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز، سرهنگ " صیاد درویشی" در برنامه زنده تلویزیونی "عید آمده" ، با اشاره به کنترل و مهار سرقت ها در تعطیلات نوروزی اظهار داشت: خروجی برنامه ریزی های انجام شده را بخشی از آن درعملکردها نشان می دهد و در حوزه سرقت های مهم از جمله منزل و خودرو،4 درصد کاهش سرقت و در حوزه دستگیری سارقان نیز 32 درصد افزایش داشتیم که بخشی از این کاهش به دلیل همین دستگیرهاست و حضور پررنگ پلیس در نقاط جرم خیز استان بوده است.

وی افزود: یکی از اهداف اصلی پلیس که پیوست همه برنامه های خود قرار داده ، تقویت اخلاق حرفه ای در پلیس و افزایش انعطاف پذیری و آستانه تحمل که بتواند ادراک خوب را در همشهریان، مسافران و زائران نسبت به عملکرد پلیس و امنیت موجود ارتقاء دهد که خوشبختانه در این موضوع هم ما شاهد توسعه بسیار خوبی در استان هستیم و عملکردها این مسئله را نشان می دهد .

سرهنگ درویشی ادامه داد: درحوزه 197 و تماس های مردمی در این ایام، شاهد افزایش 150 درصدی تشکرو قدردانی از عملکرد پلیس بوده ایم که این خود یکی از شاخص های نشان دهنده اخلاق اسلامی و حرفه ای پلیس در استان قم است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امنیت پارک ها در تعطیلات نوروزی، بیان داشت: الحمدالله در تمامی بوستان ها و تفرجگاه بویژه در روز طبیعت شاهد حضور 100 درصدی پلیس بودیم و مورد خاصی را مشاهده نکردیم.

وی با اشاره به کاهش تصادفات در این ایام ابراز داشت: با توجه به اینکه بیش از 2 میلیون و 900 هزار خودرو شامل 12 میلیون مسافر وارد استان قم شدند و حدود بیش از 7 میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی استان تردد داشته است، همچنان شاهد کاهش 21 درصدی تصادفات فوتی و 20 درصدی تصادفات جرحی در این ایام هستیم که این نشاگر همکاری خوب مردم وحضور پررنگ پلیس و سایر دستگاه های دخیل در این امر است.

سرهنگ درویشی خاطرنشان کرد: قطعاً حضور پلیس یک اقدام وضعی است و بیشترین کار بایستی اعتلا بر فرهنگ ترافیک است، امسال شعار پلیس " نشاط بهاری، نظم و قانونمداری " نامگذاری شده بود واین فرهنگ ترافیک را به عینه در بین مردم مشاهده کردیم و آثار آن را در کاهش تصادفات شاهد هستیم ولی جا دارد در این حوزه بیشتر کار شود تا بعضاً نیز شاهد کاهش تصادفات دلخراش در سطح جاده های کشور نباشیم.

جانشین فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: اگر در حوزه جمعیت شناختی و روان شناختی بررسی کنیم متوجه خواهیم شد افرادی که بیشتر خودشان را به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ، اخلاق  و روابط اجتماعی در رانندگی پایبند می دانند قطعاً درصد تصادفات فوتی بسیار کمتر از مابقی افرادی است که توجه به این موضوع ندارند.

وی اعلام کرد: پلیس در سال جاری با استفاده از ظرفیت رسانه ها و با انجام اقدامات فرهنگی و توسعه فرهنگ ترافیک را در سطح استان بیش از گذشته اجرا می کند تا شاهد کمترین میزان تلفات رانندگی در سطح استان باشیم چرا که مقوله آموزش بسیار اهمیت دارد.

سرهنگ درویشی در پایان تاکید کرد: فرماندهی انتظامی استان با استفاده از تمام امکانات و ظرفیت خود سعی خواهد کرد، برنامه های خود را در به گونه ای پیش ببرد تا بتوانیم عملکرد بسیار خوبی برای مردم، زائران و مسافران در استان داشته باشیم.

* عملکرد فرماندهی انتظامی استان قم در پایان تعطیلات نوروزی

سرهنگ" صیاد درویشی" با تشریح عملکرد فرماندهی انتظامی استان در پایان تعطیلات نوروزی، اظهار داشت: امسال نیز همانند سال های گذشته فرماندهی انتظامی استان قم در راستای وظایف ذاتی خود برای خدمت رسانی و تامین نظم و امنیت مسافران و زائران نوروزی از هیچ کوششی دریغ نکرده و خوشبختانه نتایج به دست آمده بیانگر این مسئله است.

وی افزود: به لطف خداوند و تلاش همه همکاران در فرماندهی انتظامی استان و اقدام و مدیریت جهادی تا به امروز در حوزه های مختلف با همکاری خوب مردم عزیز در تعطیلات نوروزی امسال عملکرد مناسبی حاصل شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان ادامه داد : در این ایام شاهد کاهش 4 درصدی سرقت های مهم، کاهش 21 درصدی  تصادفات فوتی ، کاهش 45 درصدی تحرکات اراذل و اوباش و افزایش 32 درصدی دستگیری سارقان بوده ایم .

سرهنگ درویشی اضافه کرد: همچنان نیز شاهد افزایش 150 درصدی تقدیر مردم از عمکلرد پلیس، تحقق 90 درصدی رضایتمندی مردم و زائران از خدمات و حضور پلیس، انجام بیش از 18 هزار عملیات استمداد از پلیس، پاسخ به 37 هزار تماس مردمی، کشف 380 کیلوگرم مواد مخدر و به طور کلی تامین همه جانبه و در خور مردم شریف و زائران، از عملکرد فرماندهی انتظامی استان قم در طرح نوروزی بوده است.

*مسافران نوروزی بازگشت سفر‌های خود را مدیریت کنند

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم همچنین با توجه به قرارگرفتن به روزهای پایانی سفرهای نوروزی، گفت : مسافران عزیز به منظور کاهش ترافیک، زمان بازگشت خود را به روزهای پایانی تعطیلات موکول نکنند.

 سرهنگ "صیاد درویشی" با اشاره به وضعیت جوی بارانی و برفی بسیاری از جاده‌های کشور و آغاز موج بازگشت سفرهای نوروزی اظهار کرد: لازم است رانندگان براي سفري ايمن قبل از حرکت از شرایط اقلیمی مسیر و مقصد از طریق رسانه‌ها آگاه بوده و تجهیزات ایمنی، اعم از پوشاک و خوراک مناسب به همراه داشته باشند.

 سرهنگ درویشی افزود: در روزهای پایانی سفرهای نوروزی، خستگی و عجله مسافران برای بازگشت به شهرهای خود عامل مهمی در افزایش ترافیک و تصادفات بوده، از این رو مدیریت سفر موجب کاهش ترافیک و پیشگیری از هرگونه حوادث جاده ای می شود.

وی با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش در روزهای پایانی تعطيلات نوروزي، به رانندگان هشدار داد: ضمن همراه داشتن تجهیزات لازم با دقت و آمادگی بیشتری رانندگی کنند و توصیه های پلیس را جدی بگیرند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان با بيان اينكه مدیریت سفر در کاهش تصادفات نوروزی موثر است،تاكيد كرد: مسافران عزیز به منظور کاهش ترافیک،زمان بازگشت خود را به روزهای پایانی تعطیلات موکول نکنند.

سرهنگ درویشی با اشاره به این موضوع که خستگی و خواب آلودگی از مهمترین علت های تصادفات است، بیان داشت: استفاده از تلفن همراه و خوردن و آشامیدن هنگام رانندگی از جمله مواردی است که به شدت موجب کاهش دقت راننده می‌شود، بنابراین انتظار داریم رانندگان از این‌گونه رفتارهای پرخطر دوری کنند.

جانشین فرماندهي انتظامي استان با بیان اینکه رانندگان معمولاً در ابتدای سفر احساس خستگی نمی‌کنند، تصریح کرد: با گذشت زمان ممکن است در اثر خستگی و خواب آلودگی توجه و دقت رانندگان کاهش یابد، هرچند که بیدار باشند و در چنین مواقعی یک استراحت کوتاه و یا استراحت هر دو ساعت یکبار می‌تواند در کاهش خواب آلودگی و خستگی بسیار مؤثر باشد.

سرهنگ درویشی با تاکید بر بستن کمربند ایمنی تمام افراد در وسیله نقلیه به رانندگان توصیه کرد: با بستن کمربند‌ها در هنگام سفر با اتومبیل، خودتان را بیمه کنید و رانندگان ابتدا کمربند ایمنی خود را ببندند و سپس از دیگر سرنشینان خودرو بخواهند تا کمربند ایمنی خود را ببندند.

پایان پیام

true

true
false
true