×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

برنامه های گرامیداشت هفته بهزیستی در استان قم اعلام شدادارات و بانک‌های استان قم در روز پنجشنبه ۲۸ تیر تعطیل شدنداقامه نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی در قممراکز بهزیستی بهترین مکان برای توزیع نذورات مردمی در ماه محرم استپليس قم براي تأمين نظم و امنيت عزاداري محرم آمادگی کامل داردتمهیدات ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در قم اعلام شداعمال ۱۰ درصد تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی قانون جوانی جمعیت در قمدستگیری عاملان باند کلاهبرداری ارز دیجیتال پی کوین در قمپیامکی با عنوان "جریمه راهور "کلاهبرداری استبدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی کارفرمایان قمی به تامین اجتماعیمشاور امور مجلس تولیت مسجد مقدس جمکران منصوب شدانجام بیش از ۲ هزار زایمان در مراکز درمانی تامین اجتماعی قم۱۶۴ میلیارد ریال ارز دولتی به خزانه بیت المال در قم برگشت۷۰۰ برنامه فرهنگی ویژه تابستان در کتابخانه های عمومی قم اجرا می شودادارات استان قم از ساعت ۱۱ صبح امروز در پی آلودگی هوا تعطیل شدسقف اجاره بها در استان قم تعیین شدسوگواره بصیرت عاشورایی در ۳۵ بقعه متبرکه قم برگزار می‌شود۱۳۰۰ میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی به شهرداری‌ قم پرداخت شدهمایش بین المللی حکیم فارابی برگزار می‌شودکیفیت هوای شهر قم در شرایط خطرناک قرار گرفت
true
بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی کارفرمایان قمی به تامین اجتماعی
مدیرکل تامین اجتماعی استان قم با تبریک هفته ی تامین اجتماعی گفت:علی‌رغم بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی کارفرمایان قمی به تامین اجتماعی و چالش‌های موجود در وصول منابع بیمه‌ای، با تدابیر اتخاذ شده در پرداخت تعهدات کوتاه‌مدت و بلندمدت تامین اجتماعی در قم تاخیر نداشته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛مدیر کل تامین اجتماعی استان گفت: قم از مجموع بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت از این این تعداد حدود ۹۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

وی افزود :تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری یکی از نکات مثبت تامین اجتماعی در حوزه بیمه است که با توجه به آمار های سال گذشته تعداد افراد تحت پوشش این بیمه به شدت کاهش یافته است.

سید علی موسوی مدنی گفت: در حوزه پرداخت تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت،عمده ی هزینه های تامین در کشور، پرداخت حقوق مستمری بگیران است که در استان قم با افزایش های صورت گرفته با توجه به قانون جدید ابلاغ شده بین ۷۰۰ تا ۷۵۰ میلیارد تومان رسید و به صورت کامل تصویه شده است.

وی افزود:یکی از برنامه هایی که در استان به دنبال آن هستیم، شناسایی کارگران بیمه نشده در سطح استان است که در راستای تکلیف قانونی این سازمان،کسی که در محیط کار در قبال دریافت کرد کار و فعالیت کرده است، باید بیمه بشود.

مدیرکل تامین استان گفت : در استان قم از ابتدای سال با برنامه ریزی شروع کرده و عملکرد ما در سه ماه اول سال ۱۴۰۳ در مقایسه با سال ۱۴۰۲ افزایش چشمگیری داشته است و در این مدت چیزی در حدود ۵۰۰ کارگاه شناسایی شد که بیمه نشده بودند.


او بیان کرد:اینگونه افراد می‌توانند بدون مراجعه به سازمان تامین اجتماعی از طریق نرم افزار کاربردی تامین من یا شماره تلفن های مربوط به سازمان با سازمان ارتباط گرفته و خود را بیمه کنند.

وی افزود: سعی ما بر این است که از تمامی ظرفیت های موجود در استان استفاده کرده و افرادی که تحت پوشش بیمه نیستند، شناسایی شده و تحت پوشش قرار بگیرند تا در آینده در معرض مشکلات و معضلات قرار نگیرند.

سید علی موسوی مدنی بیان کرد: یکی از اتفاقات خوبی که در سال گذشته رقم خورد سیاست های ابلاغی توسط رهبر بود که یکی از بند های آن این سازمان را موظف به افزایش پوشش بیمه ای در سطح کشور کرده که بر اساس این سیاست ها، با شناسایی جمعیتی که شغلی ندارند و تمایل به بیمه شدن دارند،جامعه ی هدف خورد را زنان خانه دار،دانشجویان و بسیاری از اقشار دیگر قرارداده این.

وی افزود: یکی دیگر از جوامعی است که نیازمند پوشش بیمه ای هستند،جامعه ی کارفرمایی استان و واحد های صنفی فعال هستند که بر اساس آمار های در دسترس سازمان تامین اجتماعی استان، این تعداد ۴ هزار واحد است درحالیکه بر اساس آمار های منتشر شده از سازمان صمت، ۴۳ هزار پروانه ی واحد های صنفی ارائه شده که این آمار نشان می‌دهد باید در جامعه ی صنفی تلاش برای افزایش پوشش بیمه ای صورت گیرد.
پایان پیام

true

true
false
true