×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

برنامه های گرامیداشت هفته بهزیستی در استان قم اعلام شدادارات و بانک‌های استان قم در روز پنجشنبه ۲۸ تیر تعطیل شدنداقامه نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی در قممراکز بهزیستی بهترین مکان برای توزیع نذورات مردمی در ماه محرم استپليس قم براي تأمين نظم و امنيت عزاداري محرم آمادگی کامل داردتمهیدات ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در قم اعلام شداعمال ۱۰ درصد تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی قانون جوانی جمعیت در قمدستگیری عاملان باند کلاهبرداری ارز دیجیتال پی کوین در قمپیامکی با عنوان "جریمه راهور "کلاهبرداری استبدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی کارفرمایان قمی به تامین اجتماعیمشاور امور مجلس تولیت مسجد مقدس جمکران منصوب شدانجام بیش از ۲ هزار زایمان در مراکز درمانی تامین اجتماعی قم۱۶۴ میلیارد ریال ارز دولتی به خزانه بیت المال در قم برگشت۷۰۰ برنامه فرهنگی ویژه تابستان در کتابخانه های عمومی قم اجرا می شودادارات استان قم از ساعت ۱۱ صبح امروز در پی آلودگی هوا تعطیل شدسقف اجاره بها در استان قم تعیین شدسوگواره بصیرت عاشورایی در ۳۵ بقعه متبرکه قم برگزار می‌شود۱۳۰۰ میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی به شهرداری‌ قم پرداخت شدهمایش بین المللی حکیم فارابی برگزار می‌شودکیفیت هوای شهر قم در شرایط خطرناک قرار گرفت
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم:
true
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سطح ملی و استانی، خاموشی با برنامه در بخش خانگی نداریم و بروز برخی از خاموشی‌های محدود در بعضی از نقاط شهر به‌خاطر مدیریت مصرف و فشار بالا بر تجهیزات شبکه انتقال است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛یوسف صادقی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه مدیریت مصرف برق در بخش کشاورزی و صنعتی در حال انجام است، افزود: در بخش اداری نیز استان قم در بخش مدیریت و مصرف بهینه، در جایگاه دوم کشور قرار گرفته‌است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت روشنایی معابر، عنوان کرد: در سطح قم ۱۲۵ هزار چراغ روشنایی وجود دارد که تعمیر خرابی‌ها به‌خاطر تعداد بالای این چراغ‌ها ممکن است چند روز به طول بینجامد؛ حجم کل خرابی‌های چراغ‌های روشنایی در استان قم کمتر از پنح درصد است.

وی با اشاره به برنامه شرکت برق قم در تبدیل چراغ‌های روشنایی موجود به لامپ‌های کم‌مصرف، اظهار کرد: تبدیل تمامی ۱۲۵ هزار چراغ روشنایی به لامپ‌های کم‌مصرف نیازمند ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است و هم اینک این طرح در بلوارهای اصلی شهر قم در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم با اشاره به افزایش پنج درصدی مصرف برق طی مردادماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، گفت: مصرف برق در استان در زمان اوج مصرف از ۹۴۰ مگاوات در سال گذشته به ۹۸۰ مگاوات طی سال جاری افزایش‌یافته است.

در سطح استان قم ۶۳۲ هزار مشترک برق وجود دارد که ازاین‌بین ۵۰۰ هزار مشترک در بخش خانگی است که ۸۰ درصد مجموع مشترکان را شامل می‌شود. هفت هزار مشترک بخش صنعت و کشاورزی نیز به ترتیب حدود ۳۰ و ۱۵ درصد از ظرفیت برق این استان را مصرف می‌کنند. ۱۵ درصد برق قم نیز در سایر مصارف مصرف می‌شود.

در قم چهارهزار کیلومتر شبکه فشارضعیف و چهارهزار کیلومتر نیز شبکه فشار متوسط اجرا شده است، همچنین یک‌هزار ترانس زمینی به همراه ۹ هزار ترانس هوایی برق نیز در سطح استان با پیک‌بار حدود هزار و ۲۰۰ مگاوات نصب گردیده‌است.

۱۳ درصد برق قم در بخش کشاورزی، ۲۸.۴ درصد در بخش صنعت، ۳۶.۵۵ درصد در بخش خانگی، ۱۰.۴ درصد در بخش عمومی، ۹.۷۸ درصد سایر مصارف و ۱.۸۳ در بخش روشنایی معابر مصرف می‌شود.
پایان پیام

true

true
false
true