×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

برنامه های گرامیداشت هفته بهزیستی در استان قم اعلام شدادارات و بانک‌های استان قم در روز پنجشنبه ۲۸ تیر تعطیل شدنداقامه نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی در قممراکز بهزیستی بهترین مکان برای توزیع نذورات مردمی در ماه محرم استپليس قم براي تأمين نظم و امنيت عزاداري محرم آمادگی کامل داردتمهیدات ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در قم اعلام شداعمال ۱۰ درصد تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی قانون جوانی جمعیت در قمدستگیری عاملان باند کلاهبرداری ارز دیجیتال پی کوین در قمپیامکی با عنوان "جریمه راهور "کلاهبرداری استبدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی کارفرمایان قمی به تامین اجتماعیمشاور امور مجلس تولیت مسجد مقدس جمکران منصوب شدانجام بیش از ۲ هزار زایمان در مراکز درمانی تامین اجتماعی قم۱۶۴ میلیارد ریال ارز دولتی به خزانه بیت المال در قم برگشت۷۰۰ برنامه فرهنگی ویژه تابستان در کتابخانه های عمومی قم اجرا می شودادارات استان قم از ساعت ۱۱ صبح امروز در پی آلودگی هوا تعطیل شدسقف اجاره بها در استان قم تعیین شدسوگواره بصیرت عاشورایی در ۳۵ بقعه متبرکه قم برگزار می‌شود۱۳۰۰ میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی به شهرداری‌ قم پرداخت شدهمایش بین المللی حکیم فارابی برگزار می‌شودکیفیت هوای شهر قم در شرایط خطرناک قرار گرفت
true
حضور حداکثری و انتخاب آگاهانه در انتخابات از درس‌های واقعه غدیر است
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم گفت: حضور حداکثری و انتخاب آگاهانه و اصلح یکی از درس‌های واقعه غدیر است و برای انتخابات پیش رو می‌توان آم را مد نظر قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛حجت‌الاسلام والمسلمین محمدطه مهری در این مراسم گفت: امسال دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر با مردم سالاری دینی و انتخاب آگاهانه همراه شده و فضای کشور، فضای مشارکت و انتخاب سرنوشت آینده خود و فرزندانمان است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم ادامه داد: در واقعه غدیر پیامبر اکرم (ص) امیرالمومنین علی (ع) را به‌عنوان جانشین خود منصوب کردند تا مسیر امامت و رهبری جامعه تداوم پیدا کند، مسیری که ایشان 23 سال برای آن زحمت و سختی کشیده بود.
وی اضافه کرد: مشروعیت نظام سیاسی در اسلام و حاکمیت مردم بر سرنوشت خودشان توسط همین مسیر و پیوند بین امامت و امت است، کاری که پیامبر اکرم (ص) انجام دادند، این مردم بودند که کمک کردند تا پیامبر بتواند موضوع مورد نظر عید سعید غدیر را اعلام و منتقل کنند.
این مسئول عنوان کرد: عید سعید غدیر خم انتخاب آگاهانه و اصلح از طرف خداوند بواسطه پیامبر اکرم (ص) بود و براساس آن مسیر مشخص شده و امیرالمومنین(ع) ادامه دهنده راه پیامبر شدند.
به گفته مهری، حضور حداکثری می‌تواند به انقلاب و نظام اسلامی مشروعیت ببخشد و برای ادامه راه با قوت و قدرت کمک کند، انتخاب آگاهانه و اصلح هم مطرح است و این‌ها درس‌هایی است که می‌توان از واقعه غدیر گرفت.
وی ادامه داد: انتخاب کسی که با اعتقاد، اعتماد، کارآزموده و بابرنامه باشد دارای اهمیت است و بهترین معیار و ملاک برای انتخاب آگاهانه، اصلح و کارآمد پیشینه فعالیت کاندیداها است.

ادغام اداره‌های کمیته امداد قم کارشناسی شده بود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم در ادامه با اشاره به ادغام اداره‌های این نهاد در استان گفت: این اتفاق فرآیند یک ساله داشت و بیش از 500 تا 600 نفر ساعت کار کارشناسی انجام شده تا به این نتیجه رسیده است.
وی ادامه داد: ادغام اداره‌ها مخصوص قم نیست و در سایر استان‌ها هم اتفاق افتاده، برای تبیین وضعیت تجربه سایر استان‌ها برای ما تشریح و در نهایت 3 منطقه تایید شد که 2 منطقه آن ویژه است که در کشور بی‌سابقه بود.
این مسئول عنوان کرد: ادغام و جابه‌جایی نباید کوچکترین خللی در خدمت رسانی ایجاد کند و به هیچ وجه پذیرفتنی نیست، نباید با ناکارآمدی چند نفر زحمات و تلاش‌های شبانه روزی حدود 300 نفر زیر سوال برود.
وی خاطرنشان کرد: این را هم باید درنظر گرفت که جابه‌جایی‌ها و تعیین افراد کارشناسی شده است و به دنبال این هستیم بهترین تصمیم‌ها گرفته شود و در این راستا منافع شخصی، حزب و گروهی وجود ندارد.


پایان پیام

true

true
false
true