×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

توهین‌ امپراطور کوزوکو به مخبر و رئیس جمهور شهیددستگيري باند سارقان خودروهاي مدل پايين در قم مراسم بزرگداشت شهید رئیسی و همراهان در قم برگزار می شودسرپرست هیأت ورزش‌های سه گانه قم منصوب شدقاچاقچی موتورسیکلت سنگین در قم جریمه سنگین شدبیمه سلامت برای دهک‌های یک تا پنج خدمات رایگان ارائه می کندفعالیت آزمایشی نخستین اتوبوس برقی در قم آغاز شد حتما از بنده شکایت کنید!مردم نشان دادند قدر مسئولان خدوم را می دانند۴۶ سامانه تولید برق خورشیدی در روستاهای قم راه اندازی شدآئین بزرگداشت شهدای خدمت در حسینیه آیت الله فاضل لنکرانی برگزار شدآیین گرامیداشت رئیس جمهور شهید از سوی مهاجران افغانستانی برگزار می‌شوداستاندار قم از روستا‌های سیل زده بازدید کردمراسم گرامیداشت شهید رئیسی و یارانش در بقاع شاخص استان قم برگزار شدعامل توهین به شهدای خدمت در شهرستان کهک دستگیر شدبیش از یک میلیون نفر در قم با «شهید جمهور» وداع کردنداستاندار قم فعالیت دستگاه‌های دولتی و اجرایی استان برای فردا را اعلام کردمراسم بزرگداشت شهدای‌خدمت راس 10 صبح در مدرسه مبارکه فیضیههیئتی از کارشناسان برای بررسی علت سانحۀ سقوط بالگرد رئیس‌جمهور اعزام شدمراجع عظام تقلید شهادت رئیس جمهور و همراهان را تسلیت گفتند
ارسال بیانیه پایانی اجلاس روسای شورا‌ها به رئیس جمهور؛
true
اجلاس روسای شورا‌های شهر کشور در قم برگزار شد
هفتاد و یکمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استان های کشور، روز چهارشنبه در قم آغاز شد و به مدت ۲ روز ادامه می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛رئیس شورای اسلامی شهر قم در آیین افتتاحیه این اجلاس که در سالن جلسات شورای شهر قم برگزار شد ابراز کرد: در ۲ روز برگزاری اجلاس شاهد برگزاری کمیسیون‌های تخصصی در روز اول خواهیم بود و چهار کمیسیون تخصصی تشکیل شده‌است.

محسن محرری، کمیسیون‌های چهارگانه اجلاس را شامل فرهنگی و اجتماعی، حقوقی و اقتصادی، توسعه، عمران و خدمات شهری، محیط زیست، سلامت و بهداشت شهری عنوان کرد.

وی ادامه داد: اجلاس با هدف بهره‌گیری از نظرات کاربردی صاحب‌نظران و نخبگان جامعه شورایی کشور با نگاهی جامع به مسائل جاری شهرهای کشور و همچنین انتقال تجارب و توانمندی رؤسای شوراهای مراکز استان در تصمیم‌گیری‌های کلان در حوزه شهری و در نهایت توانمندی شهرداری‌ها برگزار می‌شود.

وی افزود: بازدید از اماکن گردشگری، مذهبی و تاریخی و پروژه های شهری قم نیز از دیگر برنامه‌های اجلاس هفتاد و یکم خواهد بود.

محرری بیان کرد: اختتامیه اجلاس نیز فردا پنجشنبه با حضور رئیس مجمع مشورتی شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و استاندار قم برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: شورای اسلامی شهر قم ۱۳ عضو دارد و هفت کمیسیون تخصصی در این شورا فعال است.

وی گفت:‌ در بودجه‌ریزی شهر قم دقت بیشتری شده و طی سال‌های گذشته تفریق بودجه با مصوبه و یا متمم تقریبا برابر بوده یا حتی درصد بالاتری در برخی سالها داشته‌است.

محرری اظهار داشت: بودجه سالجاری شهرداری قم ۱۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده‌است و ساختار چابکی در این نهاد داریم.

وی یادآور شد: سه هزار نفر به طور مستقیم و سه هزار نفر نیز به طور به صورت غیر مستقیم در شهرداری قم شاغل هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: در دوره مدیریت ۹ ساله شهردار قم، احداث ۳۰ تقاطع هدف گذاری شده که احداث ۲۰ تقاطع تمام شده و پنج تقاطع نیز در دست اجراست که تا پایان امسال ۲۵ تقاطع به پایان می‌رسد.

وی ادامه داد: شهر قم در فضای سبز رتبه سوم سرانه فضای سبز در کشور را دارد و در رشد سرانه فضای سبز در سطح کشور رتبه اول را داراست و این در حالیست که سرانه فضای سبز قم از ۱۳ متر در ۱۰ سال پیش به ۲۵ متر در امسال رسیده‌است.

وی گفت: ثبات مدیریت در ۹ سال اخیر یکی از عوامل موفقیت در شهر قم است و انسجام خوبی در سطح شهرداری مرکز و مناطق شاهد بوده‌ایم.

رئیس دبیرخانه مجمع مشورتی شوراهای اسلامی کلان شهرها و مراکز استان‌ها نیز در این اجلاس گفت: در ششمین دوره فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور، هشت اجلاس مشورتی روسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها برگزار شد که نشان از اهتمام ریاست و اعضای مجمع در تداوم جلسات و به نتیجه رسیدن برنامه ها دارد.

احمدرضا شجاعی افزود: کمیسیون‌های مختلف در مجمع مشورتی برگزار می شود و دبیرخانه مسائل خاص هر کمیسیون را بررسی کرده و برخی از موارد را به دستگاه های زیربط و مقامات ارشد دولتی ارائه می کند و نتایج خوبی در حوزه های مختلف شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: نتایج کامل کمیسیون‌ها در بیانیه پایانی اجلاس گنجانده شده و به رئیس جمهور ارائه و مفاد آن برای اجرا پیگیری می‌شود.

ارسال بیانیه پایانی اجلاس روسای شورا‌های شهر‌های مرکز استان به رئیس جمهور

رئیس دبیرخانه مجمع مشورتی روسای شورا‌های اسلامی شهر‌های مرکز استان نیز گفت: بیانیه پایانی اجلاسیه برای شخص رئیس جمهور ارسال و مفاد آن پیگیری می‌شود.

احمدرضا شجاعی در هفتادویکمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شورا‌های اسلامی شهر‌های مرکز استان که به میزبانی شهر مقدس قم برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسات اهتمام ویژه به تحقق اهداف شورا‌های اسلامی شهر در سطح کشور داریم.

وی با اشاره به قوانین مرتبط با پرداخت مالیات و عوارض به حساب شهرداری‌ها، مطرح کرد: درخواست اجرایی شدن پرداخت عوارض نقل و انتقالات قطعی املاک به عنوان درآمد جدید ازجمله موضوعاتی است که در مجمع دنبال می‌شود.

رئیس دبیرخانه مجمع مشورتی روسای شورا‌های اسلامی شهر‌های مرکز استان اضافه کرد: موضوع دیگر نیز درخواست الزام دستگاه‌های خدمت‌رسان به جابجایی تاسیسات است.

وی با بیان اینکه پیگیری استرداد و واریزی مبالغ برداشتی دولت مدنظر قرار دارد، عنوان کرد: درخصوص اصلاح قانون شورای استان‌ها نیز درخواستی به شورای عالی ارسال شده است.

شجاعی با اشاره به اینکه مطالبات مربوط به اسناد رسمی نیز در دست پیگیری است، خاطرنشان کرد: بیانیه پایانی این اجلاسیه برای شخص رئیس جمهور ارسال و مفاد آن مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
پایان پیام

true

true
false
true