×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

توهین‌ امپراطور کوزوکو به مخبر و رئیس جمهور شهیددستگيري باند سارقان خودروهاي مدل پايين در قم مراسم بزرگداشت شهید رئیسی و همراهان در قم برگزار می شودسرپرست هیأت ورزش‌های سه گانه قم منصوب شدقاچاقچی موتورسیکلت سنگین در قم جریمه سنگین شدبیمه سلامت برای دهک‌های یک تا پنج خدمات رایگان ارائه می کندفعالیت آزمایشی نخستین اتوبوس برقی در قم آغاز شد حتما از بنده شکایت کنید!مردم نشان دادند قدر مسئولان خدوم را می دانند۴۶ سامانه تولید برق خورشیدی در روستاهای قم راه اندازی شدآئین بزرگداشت شهدای خدمت در حسینیه آیت الله فاضل لنکرانی برگزار شدآیین گرامیداشت رئیس جمهور شهید از سوی مهاجران افغانستانی برگزار می‌شوداستاندار قم از روستا‌های سیل زده بازدید کردمراسم گرامیداشت شهید رئیسی و یارانش در بقاع شاخص استان قم برگزار شدعامل توهین به شهدای خدمت در شهرستان کهک دستگیر شدبیش از یک میلیون نفر در قم با «شهید جمهور» وداع کردنداستاندار قم فعالیت دستگاه‌های دولتی و اجرایی استان برای فردا را اعلام کردمراسم بزرگداشت شهدای‌خدمت راس 10 صبح در مدرسه مبارکه فیضیههیئتی از کارشناسان برای بررسی علت سانحۀ سقوط بالگرد رئیس‌جمهور اعزام شدمراجع عظام تقلید شهادت رئیس جمهور و همراهان را تسلیت گفتند
افزایش حقوق و دستمزد پرسنل دولت کمتر از نرخ تورم !
true
خودزنی بزرگ دولت با نگاه منفی به منابع انسانی
‏دولت در تمام مراودات خود با بخش خصوصی، غیردولتی و پیمانکاران، کارخانه ها،اتحادیه ها و ... تمام نرخ ها را به اندازه نرخ تورم رشد می دهد اما حقوق و دستمزد پرسنل دولت را کمتر از نرخ تورم افزایش می دهد، این اقدام که سابقه دیرینه ای هم دارد حاوی نگاه منفی به منابع انسانی و به نوعی خودزنی تلقی می شود.

همت قلی زاده  کارشناس مسائل اقتصادی:

همیشه تأکید کرده ام دولت فقط شخص رئیس جمهور و وزرا و معاونین و... نیستند، در واقع دولت از آن سرایدار مدرسه در دورترین روستاها شروع و به رئیس جمهور ختم می شود به بیان دیگر، همه ی مستخدمین دولت، اجزای دولت محسوب می شود و هر جز به اندازه ی مؤثر نقش خود را دارد، تعیین نرخ های کمتر از نرخ تورم، موجب استهلاک شدید دولت می شود و دولت را در انجام امور ناتوان می سازد.

تضعیف انگیزه ی اجزاء دولت تبعات بسیار خطرناکی دارد که از قضا سه دهه است کشور درگیر آن شده است و متاسفانه باید اذعان کرد این اقدام منفی، اکثر عناصر دولت را به عوامل الیگارشی تبدیل کرده است، یعنی افراد در دولت هستند، ولی به جای انجام وظایف قانونی و وظایف کلان دولت مصرح در قانون اساسی و نهایتا ارتقای کارآمدی و خدمت به ملت، وظایفی که بنگاه ها، دلالان، رانتخواران و... با دادن رشوه و امتیاز و ... از آنها طلب می کنند را انجام می دهند و این ماجرا تا ابد قادر به بقا و ادامه نمی باشد.

پیشنهاد می شود نگاه هزینه ای به عوامل انسانی دولت تغییر و با نگاه سرمایه ای به سمت ترمیم دولت و اقتدار دولت برویم.

در این بین اما، فاتحان مجازی که مانند همیشه تکلیف شان روشن است و شروع به سروصدا می کنند و اینجاست که صدا و سیما باید با ایفای نقش خود، جلوی این آنارشیسم بایستد.

در واقع اگر خوب به گذشته نگاه شود آنهایی که خواب بد برای کشور دیده بودند تا حدودی توانسته اند با ظاهری موجه، موجبات اضمحلال دولت و ناراضی کردن مردم را توأمان فراهم سازند. شعار افراطی دولت بزرگ مانند یارانه پنهان انرژی و دروغ های دیگر، دولتها را گرفتار تله های مختلف کرده و قوه مجریه را در انجام وظایف خود ناتوان ساخته است.

باز اگر عادلانه و صالحانه به روند گذشته نگاه شود به وضوح می توان فهمید از میان سه قوه ی کشور، قوه ی مجریه که از قضا اصلی ترین قوه کشور در اداره کشور است، به شدت تضعیف شده است که جا دارد مسئولان کشور و پژوهشگران دلسوز به این مهم توجه کنند. سخن در این باب بسیار است و نیک می دانم بازپس گیری اقتصاد کشور از دست الیگارشهای اقتصادی که عوامل آنها شبانه روز در رسانه ها (بخصوص مجازی) قلم فرسایی می کنند، هزینه های گزاف دارد ولی اگر الان هم به آن توجه نشود جبر زمانه این تکلیف را پیش خواهد برد! در واقع، نهاد دولت نه در شعار که باید در عمل در خدمت مردم باشد.
پایان پیام

true

true
false
true