×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

توهین‌ امپراطور کوزوکو به مخبر و رئیس جمهور شهیددستگيري باند سارقان خودروهاي مدل پايين در قم مراسم بزرگداشت شهید رئیسی و همراهان در قم برگزار می شودسرپرست هیأت ورزش‌های سه گانه قم منصوب شدقاچاقچی موتورسیکلت سنگین در قم جریمه سنگین شدبیمه سلامت برای دهک‌های یک تا پنج خدمات رایگان ارائه می کندفعالیت آزمایشی نخستین اتوبوس برقی در قم آغاز شد حتما از بنده شکایت کنید!مردم نشان دادند قدر مسئولان خدوم را می دانند۴۶ سامانه تولید برق خورشیدی در روستاهای قم راه اندازی شدآئین بزرگداشت شهدای خدمت در حسینیه آیت الله فاضل لنکرانی برگزار شدآیین گرامیداشت رئیس جمهور شهید از سوی مهاجران افغانستانی برگزار می‌شوداستاندار قم از روستا‌های سیل زده بازدید کردمراسم گرامیداشت شهید رئیسی و یارانش در بقاع شاخص استان قم برگزار شدعامل توهین به شهدای خدمت در شهرستان کهک دستگیر شدبیش از یک میلیون نفر در قم با «شهید جمهور» وداع کردنداستاندار قم فعالیت دستگاه‌های دولتی و اجرایی استان برای فردا را اعلام کردمراسم بزرگداشت شهدای‌خدمت راس 10 صبح در مدرسه مبارکه فیضیههیئتی از کارشناسان برای بررسی علت سانحۀ سقوط بالگرد رئیس‌جمهور اعزام شدمراجع عظام تقلید شهادت رئیس جمهور و همراهان را تسلیت گفتند
true
۳۱۳ جهیزیه به مددجویان کمیته امداد در قم اهدا شد
همزمان با دهه کرامت ۳۱۳ سری جهیزیه به مدد جویان کمیته امداد امام خمینی رحمت الله علیه استان قم اهدا شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان در این مراسم گفت: از سال‌های گذشته برای محرومیت زدایی، آبادانی و خدمت رسانی به اقشار ضعیف جامعه بین سپاه و کمیته امداد همکاری‌های خوبی صورت گرفته است.

حجت الاسلام مهری با اشاره به اینکه جهیزیه تنها به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی منحصر نیست خاطر نشان کرد: این جهیزیه‌ها علاوه بر مددجویان تحت پوشش به نوعروسان شناسایی شده نیز اهدا می‌شود.

وی عنوان کرد: ۱۲ مورد از افرادی که این جهیزیه‌ها را دریافت می‌کنند، زوج‌هایی با مهریه کمتر از ۱۴ سکه، ۱۳ نفر از فرزندان ایتام و ۳ نفر از دانشجویان هستند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد:اهدای 100 هزار سری جهیزیه در کشور هدف‌گذاری شده است

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز گفت:چشم انداز ما برای امسال تهیه و اهدای 100 هزار سری جهیزیه است که تامین منابع و قراردادهای خرید آن انجام شده  است و بخشی از آن با همکاری سپاه خواهد بود.

همزمان با دهه کرامت،آیین اهدای ۳۱۳ سری جهیزیه به زوج‌های جوان با مشارکت کمیته امداد و سپاه امام علی‌بن‌ابیطالب(ع) قم، صبح امروز در میدان آستانه حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد.

حسین خِدر وِیسی در این مراسم گفت:در خدمات 120 گانه کمیته امداد حمایت از نهاد خانواده و تامین و تحویل جهیزیه از برنامه‌های مشترک با قرارگاه سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه و بسیج است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد:در سال گذشته با هماهنگی و همکاری این مجموعه و خیرین بیش از 76 هزار سری جهیزیه در سراسر کشور توزیع شد که 450 سری آن برای استان قم بود.

وی ادامه داد:جهیزیه‌های تامین شده به دختران، نوعرسان، بانوانی که ازدواج مجدد دارند و پسران تحت پوشش کمیته امداد اهدا می‌شود.

این مسئول تاکید کرد:تعامل و همانگی بین کمیته امداد و نهادهای انقلابی مانند سپاه هر روز افزایش می‌یابد و نگاه ما به مددجویان این استان مقدس ویژه‌تر است.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س):همکاری کمیته امداد با سپاه نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیز گفت: همکاری کمیته امداد و ارگان‌های نظامی برای جامعه نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت و باید فارق از نوع نگاه و دیدگاه افراد نیازمند به آن‌ها کمک شود.

همزمان با دهه کرامت، آیین اهدای ۳۱۳ سری جهیزیه به زوج‌های جوان با مشارکت کمیته امداد و قرارگاه سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه امام علی‌بن‌ابیطالب(ع) قم، صبح امروز در میدان آستانه حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد.

آیت الله سید محمد سعیدی در این مراسم با اشاره به اهمیت تبلیغ و اطلاع رسانی اقدامات انجام شده گفت: ما در این بعد ضعیف هستیم، اخبار فعالیت‌های خیر آنطور که باید منتشر نمی‌شود و تبلیغات‌ها متناسب با حجم کارها نیست.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) عنوان کرد: کار سپاه تامین امنیت است، بخشی از آن بعد سلاح و نظامی است، اما بخش دیگر آن با ابعاد دیگر مانند اشتغال در ارتباط است.

وی ادامه داد: اینکه عده‌ای از احسان خوشحال می‌شوند ذیل امنیت تعریف می‌شود؛ درواقع حمایت از افراد بعدی از امنیت است؛ بنابراین سپاه با دلیل منطقی، قرآنی و اهل بیتی نسبت به کمک به محرومان کمر همت بسته است.

امام جمعه قم بیان کرد: یکی از نعمت‌های خدا خدمت به بندگان خدا است، فرقی نمی‌کند آن فرد از چه جریان و فکری باشد، همینکه انسان و مخلوق خدا است و به حمایت نیاز دارد، باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر همکاری در نیکی‌ها گفت: همکاری کمیته امداد و ارگان‌های نظامی برای جامعه نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت؛ همانطور که دشمنان برای گناه و دشمنی با هم هماهنگ هستند ما هم باید برای کارهای خیر و نیکو هماهنگ باشیم.

فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه:همکاری سپاه و کمیته امداد در بازگشت واحدهای تولیدی به چرخه تولید تاثیرگذار بود

فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه نیز گفت: در اهدای جهیزیه‌ها، همه اجناس ما ایرانی است و برای تامین آن‌ها به سراغ کارخانه‌هایی رفتیم که تعطیل بودند، این تصمیم بزرگ و همکاری با نهادی مانند کمیته امداد در این راستا بسیار موثر بود.

همزمان با دهه کرامت، آیین اهدای ۳۱۳ سری جهیزیه به زوج‌های جوان با مشارکت کمیته امداد و سپاه امام علی‌بن‌ابیطالب(ع) قم، صبح امروز در میدان آستانه حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد.

سردار سیدضیاءالدین جزنی در این مراسم گفت: سپاه در استان قم تا امروز 5 هزار و 978 سری جهیزیه اهدا کرده، ضمن اینکه این فعالیت به صورت اشتراکی با سایر نهادها هم انجام شده است.

فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه عنوان کرد: هر زمان که نهاهایی مانند کمیته امداد و سپاه با هم همکاری داشته باشند، نتایج آن را خواهیم دید، راه‌اندازی ازدواج آسان و اهدای این جهیزیه‌ها باعث شد تعداد زیادی از کارخانه‌هایی که در کشور تعطیل بودند به چرخه تولید بازگردند.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه نهادهای نظامی و سپاه کار ذاتی خود برای تامین امنیت پایدار را انجام می‌دهند، باید در حوزه‌های محرومیت‌زدایی هم قدم برداند؛ در همین راستا در تمام شهرها و استان‌های کشور برای جهیزیه و ازدواج آسان فعالیت‌هایی انجام می‌شود.

این مسئول افزود: همینکه بتوانیم در کشور مردم را خوشحال نگه داریم ماموریت محرومیت‌زدایی انجام شده است، در این راستا خوشحال هستیم که در کنار نهادی مانند کمیته امداد قرار داریم.

فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه خاطرنشان کرد: سپاه برای ادامه همکاری‌ها  انجام تعهدات خود آمادگی کامل دارد؛ البته عدم اطلاع رسانی یکی از ضعف‌های موجود است، نیاز داریم گزارش اقدامات انجام شده برای مسئولین و مردم ارائه شود.

پایان پیام

true

true
false
true