×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

برنامه های گرامیداشت هفته بهزیستی در استان قم اعلام شدادارات و بانک‌های استان قم در روز پنجشنبه ۲۸ تیر تعطیل شدنداقامه نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی در قممراکز بهزیستی بهترین مکان برای توزیع نذورات مردمی در ماه محرم استپليس قم براي تأمين نظم و امنيت عزاداري محرم آمادگی کامل داردتمهیدات ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در قم اعلام شداعمال ۱۰ درصد تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی قانون جوانی جمعیت در قمدستگیری عاملان باند کلاهبرداری ارز دیجیتال پی کوین در قمپیامکی با عنوان "جریمه راهور "کلاهبرداری استبدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی کارفرمایان قمی به تامین اجتماعیمشاور امور مجلس تولیت مسجد مقدس جمکران منصوب شدانجام بیش از ۲ هزار زایمان در مراکز درمانی تامین اجتماعی قم۱۶۴ میلیارد ریال ارز دولتی به خزانه بیت المال در قم برگشت۷۰۰ برنامه فرهنگی ویژه تابستان در کتابخانه های عمومی قم اجرا می شودادارات استان قم از ساعت ۱۱ صبح امروز در پی آلودگی هوا تعطیل شدسقف اجاره بها در استان قم تعیین شدسوگواره بصیرت عاشورایی در ۳۵ بقعه متبرکه قم برگزار می‌شود۱۳۰۰ میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی به شهرداری‌ قم پرداخت شدهمایش بین المللی حکیم فارابی برگزار می‌شودکیفیت هوای شهر قم در شرایط خطرناک قرار گرفت
بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان ؛
true
۱۳میلیارد یوآن برای طرح ملی قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان تامین شد
معاون اجرایی رییس جمهور گفت: اعتبار ۱۳ میلیارد یوآن برای طرح ملی قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان تامین شده که مجوز آن از سوی سازمان برنامه و بودجه صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛محسن منصوری عصر دوشنبه در جلسه بررسی طرح ملی قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان که در محل کارگاه این پروژه برگزار شد گفت: یکی از پروژه‌هایی که دولت مصمم است آن را اجرایی کند پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان است و دولت در زمینه توسعه تکنولوژی‌های جدید برای رفاه حال مردم عزمی جدی دارد.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان بیش از آن چیزی است که از آن صحبت می‌شود افزود: دولت به دنبال افزایش منابع مالی این پروژه بیش از میزانی است که در فاینانس پیش بینی شده است.

منصوری افزود: ۱۳ میلیارد یوآن برای طرح ملی قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان تأمین شده که مجوز آن از سوی سازمان برنامه و بودجه صادر شده که در این صورت این پروژه پیشرفت فیزیکی مناسبی خواهد داشت.

وی افزود: اختلاف نظری بین بین راه آهن و شرکت ساخت در خصوص پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان وجود دارد که آن نیز برطرف خواهد شد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور عنوان کرد: دولت پروژه قطار سریع‌السیر تهران- مشهد را نیز دنبال می‌کند که ظرفیت چند برابری نسبت به طرح قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان دارد و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی علاوه بر پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان، تکمیل خطوط انتقال آب برای استان اصفهان را نیز از پروژه‌های اولویت دار دولت برای این استان برشمرد و افزود: دولت سیزدهم مصمم است تا طرح‌های نیمه تمام در کشور هر چه زودتر تکمیل شود.

بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان 

محسن منصوری بعدازظهر دوشنبه به منظور بازدید از روند پیشرفت پروژه قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان به شهر مقدس قم سفر کرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور پس از ورود به شهر قم، به منطقه نیزار محل کارگاه این پروژه رفت و از نزدیک در جریان پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

طول این پروژه ملی ۴۱۰ کیلومتر و سرعت قطار در این پروژه ۳۰۰ کیلومتر در ساعت است و مدت زمان سفر بدون توقف یک ساعت و ۴۵ دقیقه است.

کاهش زمان سفر و کاهش ترافیک و سوانح بین شهری، افزایش ظرفیت و گسترش شبکه ریلی در جابجایی مسافر و کاهش مصرف سوخت از جمله اهداف و مزایای راه آهن سریع السیر تهران - قم- اصفهان است.

معاونان استانداران قم و اصفهان نیز در این بازدید حضور داشتند.

پایان پیام

true

true
false
true