×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

بیانیه بزرگترین تشکل سیاسی و انقلابی استان قم در حمایت از دکتر سعید جلیلی تمامی محصولات کشاورزی الگوی کشت استان قم کود یارانه ای دریافت می کنندمسائل و مشکلات ۳ روستای قم با حضور میدانی استاندار بررسی شد ۳۴۴ دستگاه غیرمجاز ماینر در یک‌سال گذشته در قم کشف شداحداث پنج هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب در روستا‌های قممرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاورین خانواده دادگستری قم افتتاح شدتخت‌های بخش آنکولوژی بیمارستان شهید بهشتی قم افزایش یافترئیس ستاد جلیلی در استان قم معرفی شدفیشینگ کار حرفه ای بیش از 2 هزار و 400 حساب بانکی دستگیر شددستگيري باند سارقان احشام در قمگره بزرگ ترافیکی و یک درخواست از پلیس راهور قمآخرین فرصت ثبت ایده در رویداد گفتاورد ملی نخبگان 28 خرداد استمراسم اختتامیه نمایشگاه عکس دهه کرامت برگزار شدتشرف ۸ هزار زائر بین‌المللی به زیارت حضرت معصومه(س)بروکراسی‌های اداری در روند اجرای پروژه‌ها باید به حداقل برسد۱۴۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در قم کشف شددو فرنگی کار قمی به اردوی تیم ملی دعوت شدند۱۰ زندانی به مناسبت حلول ماه ذی الحجه در قم آزاد شدندپیکر آیت‌الله طه‌محمدی در قم تشییع و به خاک سپرده شدسارقان منازل در قم دستگیر شدند
true
حوزه‌ در تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نقش مهمی دارد
وزیر آموزش و پرورش به منظور دیدار با مراجع و علما و همچنین حضور در مراسم افتتاحیه همایش سراسری طلاب و روحانیون مدیر در آموزش و پرورش به شهر مقدس قم سفر کرد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش صبح پنجشنبه به شهر مقدس قم سفر کرد.

سخنرانی در همایش سراسری طلاب و روحانیون مدیر در آموزش و پرورش که در مجتمع یاوران مهدی (عج) جمکران برگزار می شود از جمله برنامه های وزیر آموزش و پرورش در سفر به شهر مقدس قم است.

دیدار با برخی از مراجع و علمای قم نیز از دیگر برنامه های صحرایی در این سفر یک روزه است.

نقش مهم حوزه‌ علمیه در تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش 

وزیر آموزش و پرورش حیات طیبه را هدف نهایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یاد کرد و گفت: بسیاری از تعالیم اخلاقی و تربیتی این سند با تعامل و همراهی طلاب حوزه‌های علمیه قابل تحقق است.

رضامراد صحرایی روز پنجشنبه در اجلاسیه سراسری طلاب و روحانیون مدیر در آموزش و پرورش در مجتمع یاوران مهدی (عج) ‌قم، با اشاره به برخی از ویژگی‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: حاصل تربیت این سند، تربیت انسان مستقل، دین‌مدار و آزاده است که از رهگذر تعلیم و تربیت ایجاد می‌شود و در این بین مدرسه مهمترین نقطه اتکای مردم و دولت است.

وی اضافه کرد: بسیاری از مبانی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با همراهی و تعامل حوزه‌های علمیه قابل تحقق می‌باشد.

وی امیدآفرینی را مهمترین راهکار در برابر هجمه جنگ شناختی دشمنان یاد کرد و افزود: در کنار امیدآفرینی و افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان باید نسبت به نهادینه سازی سبک زندگی ایرانی و اسلامی تلاش شبانه روزی داشت.

صحرایی عنوان کرد: سابقه تاریخی و تمدنی ایران در کنار آموزه‌های غنی دینی و اسلامی، زمینه ساز سبک زندگی منحصر بفرد و همراه با سعادت برای مردم است که لازمه آن بسترسازی برای پیاده‌سازی آن است.

وی خاطرنشان کرد: کشور ما هم اینک در یک جنگ شناختی پیچیده قرار گرفته که نیازمند روشنگری‌های مستمری توسط صاحبان قلم و تریبون است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه انقلاب اسلامی سبب تحولات بنیادین در نظم جهانی شد،گفت: آزادی،آزادگی، منطبق بودن با فطرت و حرکت در مسیر الهی از ویژگی‌های بارز انقلاب اسلامی بوده‌است.

صحرایی با بیان اینکه جنگ شناختی کنونی جنگ بین سیاه و سپیدی است، تصریح کرد: از این رو اولویت تربیت در نظام آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت دینی تمام عیار می‌باشد.

وی ادامه داد: حرکت در راستای تربیت دینی و اسلامی دشواری و سختی‌هایی دارد که ما بنده حاضر به تحمل و پذیرش آنها هستم.

حضور و سخنرانی در دوره کنش‌گری جهاد تبیین دانش آموزان قم از دیگر برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش در سفر به استان قم است.

پایان پیام

true

true
false
true