×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

محتکرِ لاستیک در قم تعزیر شدنخستین مرکز سلامت روانی جامعه نگر در قم افتتاح شدبرترین طلاب خواهر کانون‌های قرآن و عترت نورالثقلین تجلیل شدند۴۸ طرح آموزشی و کمک آموزشی حوزه‌های علمیه خواهران افتتاح می شود8 میلیون درخت در استان قم کاشته می شودنمایشگاه مشاغل خانگی در کتابخانه مرکزی قم برپا شدآیت الله سعیدی از مردم استان قم تشکر کرداولویت اصلی منتخب دهه شصتی مردم قم در مجلس مسکن استذوالنوری:خودم را خادم همه ملت عزیز میدانمروانبخش:حضور پرشور مردم تیری در چشم دشمنان بوداستاندار قم از حضور حماسی مردم استان قم در انتخابات تشکر کردنتیجه انتخابات در استان قم اعلام شدتمام مدارس قم فردا شنبه تعطیل شددنیا بداند ملت ایران به فضل خداوند امیدهای دشمنان را به یأس تبدیل می‌کندمراجع عظام تقلید در انتخابات شرکت کردندانتخابات در استان قم ۱۰۰ درصد الکترونیکی برگزار می‌شودمشارکت حداکثری پای صندوق‌های رای مشت محکمی بر دهان استکبار خواهد زدحضور در انتخابات نشانه بیدار بودن یک ملت است27 میلیارد تومان برای هوشمند سازی 40 تقاطع در قم اختصاص یافتتمامی محورهای اصلی استان قم باز است
وزیر آموزش و پرورش: توسعه مراکز سنجش، آموزش و توانبخشی در دستور کار است
true
 افتتاح همزمان 8 مدرسه استثنایی کشور در قم
وزیر آموزش و پرورش با تصریح بر این که توسعه مراکز جامع سنجش، آموزش، توانبخشی و مداخله بهنگام در دستور کار وزارتخانه قرار دارد تأکید کرد: تحول در رسیدگی به امور دانش آموزان استثنایی، از افتخارات دولت سیزدهم است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛رضامراد صحرایی که امروز در ارتباط زنده با پنج استان کشور و در آیین افتتاح همزمان هشت مدرسه استثنایی سخن می گفت با ارائه گزارش و آماری از خدمات دولت سیزدهم در عرصه آموزش و پرورش استثنایی کشور بیان کرد: تحول در رسیدگی به امور دانش آموزان استثنایی، از افتخارات این دولت است.

وی همچنین متناسب سازی فضاهای آموزشی را در دستور کار وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت: توسعه مراکز جامع سنجش، آموزش، توانبخشی و مداخله بهنگام در سراسر کشور را پیگیری و دنبال می کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه سخنان خود ابراز امیدواری کرد ساخت مدرسه ویژه دانش آموزان اوتیسم به زودی عملیاتی و اجرایی شود.

در این مراسم که در قالب افتتاح متمرکز هشت مدرسه استثنایی در پنج استان کشور و به میزبانی استان قم برگزار شد، از خدمات بانیان دبستان استثنایی هادی فخار قمی و از جمله خانواده مرحوم حاج عباسعلی علی محمد بیگ به عنوان بانی زمین و علیرضا خرمی روز به عنوان بانی بنای این مدرسه تجلیل شد.

علیرضا خرمی روز در سخنانی در این مراسم گفت: بیست سال پیش که همراه پدربزرگم، نخستین مدرسه را افتتاح کردیم، برق خوشحالی را در چشمان آن مرحوم دیدم و امروز نیز خوشحالم که دبستان استثنایی هادی فخار قمی به نام دایی مرحومم به سرانجام رسیده است.

وی با اشاره به این که مرحوم هادی فخار قمی از معلولیت جسمی رنج می بُرد اظهار کرد: اطمینان داریم که آن مرحوم در سرای باقی شادمان است.

خرمی روز سخنان خود را با این بیت به پایان رساند که «ما زنده به آنیم که آرام نگیریم/ موجیم که آسودگی ما عدم ماست».

قرائت قرآن توسط قاری روشندل محمدرضا شُکرانی، ذکر توسل به مناسبت ایام فاطمیه توسط مسعود زمانی مدیر مدرسه نخبگان قم و همچنین اجرای گروه سرود دختران دانش آموز مدرسه استثنایی حسین مسعودیان از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.

همچنین در ادامه این مراسم زهرا علیخانی به عنوان دانش آموز دیروز مدرسه استثنایی حسین مسعودیان در قم و دانشجوی امروز رشته روانشناسی در سخنانی خاطر نشان کرد: امروز دوازدهم آذر ماه به عنوان روز جهانی معلولان ثبت شده است، اما من نمی خواهم از کمبودها گلایه کنم، بلکه می خواهم از انسان و انسانیت، شناختی به مخاطبان خود ارائه دهم.

وی افزود: آمده ام تا روی تمام ترس ها و ناامیدی ها خطی بکشم؛ شجاعانه می گویم خلق شده ام تا با تمام کمبودها، از خودم انسانی صبور و بی باک بسازم.

زهرا علیخانی در پایان سخنان خود خطاب به حاضران تصریح کرد: ما قول می دهیم شادمانه و قوی به ادامه زندگی بیندیشیم؛ شما هم قول بدهید تا به تمام کاستی های روحتان فکر کنید و به جبران بیندیشید.

بیش از ۵۲۰ کلاس درس در دولت سیزدهم تحویل دانش آموزان نیازمند خدمات ویژه شده است

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور هم با اشاره به این که در دولت سیزدهم بیش از ۵۲۰ کلاس درس با مساحت بیش از ۵۸ هزار مترمربع تحویل دانش آموزان عزیز استثنایی شده است خاطر نشان کرد: هم اکنون نیز ۵۲ پروژه آموزشی برای این عزیزان با حدود ۳۰۰ کلاس درس در دست تکمیل است.

حمیدرضا خان محمدی که امروز در قم و در آیین افتتاح همزمان هشت مدرسه در کشور ویژه دانش آموزان استثنایی سخن می گفت با گرامیداشت روز جهانی معلولان و تقدیر از بانیان ساخت مدرسه استثنایی هادی فخار قمی اظهار کرد: محور کار ما در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مناسب سازی همه مدارس برای همه دانش آموزان است که در این مسیر، توجه به دانش آموزان نیازمند خدمات ویژه هم در دستور کار است.

وی با اشاره به مناسب سازی سالیانه بیش از 450 مدرسه در کشور ابراز امیدواری کرد با مشارکت بیشترین خیرین گرانقدر، بتوان این آمار را به حداقل دو تا سه برابر در هر سال افزایش داد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین با تصریح بر این که توجه به مدارس استثنایی بویژه با توجه به مصوبات سفرهای استانی ریاست محترم جمهوری، جزو وظایف موکّد سازمان متبوع خود است افزود: خوشبختانه امروز و همزمان با روز جهانی معلولان، هشت مدرسه با ظرفیت 68 کلاس درس برای دانش آموزان عزیز نیازمند خدمات ویژه در پنج استان کشور افتتاح می شود.

خان محمدی در ادامه به بیان آماری از فعالیت های دولت سیزدهم در این عرصه پرداخت و گفت: در این دولت، 85 پروژه با ظرفیت بیش از 520 کلاس درس و در مساحت 58 هزار مترمربع، برای دانش آموزان استثنایی ساخته شده و هم اکنون نیز 52 پروژه آموزشی با ظرفیت حدود 300 کلاس درس در حال تکمیل است.

وی با تقدیر از زحمات همه فعالان عرصه مدرسه سازی در استان قم و بویژه خیرین عالیقدر مدرسه ساز یادآور شد: خوشبختانه استان قم روند افتتاح پروژه های آموزشی را به صورت هفتگی با حضور مسئولان ملی و استانی دنبال کرده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین استان قم را مهاجرپذیرترین استان کشور خواند و اضافه کرد: روند مهاجرت و افزایش جمعیت دانش آموزی در قم سبب شده تا این استان جزو پنج استان آخر کشور در موضوع سرانه فضای آموزشی باشد، از این رو لازم است تا نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس این استان به شکل ویژه در دولت پیگیری شود.

خان محمدی همچنین با تقدیر از سخنان زهرا علیخانی، دانش آموز دیروز مدرسه استثنایی حسین مسعودیان در قم و دانشجوی امروز رشته روانشناسی بیان کرد: او امروز در این مراسم معنوی با یادآوری این که همه ما در درگاه پروردگار متعال، نقص داریم و باید برای برطرف کردن این نقص ها تلاش کنیم و در جهت تکامل خود گام برداریم، معلم همه ما بود و سبب تنبّه و بیداری ما شد.

لذت مدرسه سازی برای دانش آموزان نیازمند خدمات ویژه، مضاعف است

مؤسس انجمن خیرین حامیان دانش آموزان استثنایی کشورنیز تصریح کرد: تردیدی نیست که پروردگار متعال، نظر عنایت ویژه ای به خیرین مدرسه سازی که برای دانش آموزان نیازمند خدمات ویژه مدرسه می سازند دارد.

هاشم سلیمی آشتیانی که امروز در آیین افتتاح همزمان هشت مدرسه استثنایی کشور در قم سخن می گفت با اشاره روایتی از حضرت مولا امیرالمؤمنین (ع) گفت: بر اساس این روایت، انسان ها در دنیا یا اهل فروش اند و یا اهل خرید و البته چه زیباست که این خرید یا فروش، در راه کسب رضای الهی باشد.

وی با تأکید که فرصت های دنیا زودگذر است و باید آن ها را درک کرد و مغتنم شمرد اضافه کرد: نباید فراموش کرد که ناگهان چقدر زود دیر می شود.

مؤسس انجمن خیرین حامیان دانش آموزان استثنایی کشور سپس مخاطبان خود را به این جمله توجه داد که «هر که از پول بگذرد، می تواند از پُل نیز عبور کند».

وی افزود: همه بدانیم اگر کسی برای خدا خرج کند، خداوند نیز برای او ضرب می کند و همه چیز چند برابر می شود.

سلیمی آشتیانی همچنین خاطر نشان کرد: شیرینی و لذت عرصه مدرسه سازی تا آن جاست که هرکه وارد این عرصه شده، هیچ گاه از آن خارج نمی شود.

مؤسس انجمن خیرین حامیان دانش آموزان استثنایی کشور در ادامه با اشاره به آمار 120 هزار دانش آموز استثنایی در کشور ادامه داد: تردیدی نیست که پروردگار متعال به خیرین فعال در عرصه مدرسه سازی برای دانش آموزان نیازمند خدمات ویژه، عنایت ویژه ای خواهد داشت.

سلیمی آشتیانی با بیان این که همه انسان ها در بین دو اجبار تولد و مرگ خود زندگی می کنند یادآور شد: البته در بین این دو اجبار، همه مختارند تا نوع زندگی خود را انتخاب کنند و چه خوب که همه بتوانند از این امتحان الهی سربلند بیرون بیایند.

شهرستان های کهک و جعفرآباد، نیازمند تأسیس مدارس استثنایی

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان قم نیز با تأکید بر نیاز شهرستان های کهک و جعفرآباد استان قم به تأسیس مدرسه برای دانش آموزان نیازمند خدمات ویژه، ابراز امیدواری کرد این مهم با همت خیرین مدرسه ساز حل و فصل شود.

سیدناصر علایی طباطبایی امروز و در آیین افتتاح 68 کلاس استتثنایی در پنج استان کشور که به صورت متمرکز در قم برگزار شد، با اشاره به این که مدرسه سازی از مصادیق صدقه جاریه است بیان کرد: بر اساس متون دینی، کسی که صدقه جاریه ای در دنیا باقی گذارد، پرونده اش باز خواهد ماند و بسته نمی شود.

وی با بیان این که برخی خیرین مدرسه ساز توفیق دارند به صورت خانوادگی در این عرصه جهادی فعال باشند گفت: خانواده هایی مانند خانواده خرمی روز و فخار قمی از جمله این عزیزان هستند که همچنان در امور خیریه آموزشی و درمانی توفیق حضور دارند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان قم با تقدیر از بانیان دبستان استثنایی هادی فخار قمی افزود: مرحوم عباسعلی علی محمد بیگ به عنوان بانی زمین این مدرسه و همچنین مهندس علیرضا خرمی روز به عنوان بانی بنای این مدرسه توانسته اند صدقه جاریه ای برای خود به یادگار بگذارند.

علایی طباطبایی سپس به فعالیت 24 مدرسه در استان قم برای حدود یک هزار و 500 دانش آموز نیازمند خدمات ویژه توجه داد و افزود: دو باب از این مدرسه ها نیازمند تخریب و بازسازی است، ضمن آن که تأسیس مدارس استثنایی در شهرستان های کهک و جعفرآباد استان نیز یک ضرورت است که امیدواریم با همت والای خیرین به سرانجام مطلوب برسد.

وی با تصریح بر این که استان قم بر اساس آمار، نیازمند توسعه جدی فضاهای آموزشی است ادامه داد: هر یک از فعالان و خیرین عرصه مدرسه سازی، باید نقش ویژه ای در توضیح و تبیین این مهم ایفا کنند تا ان شاء الله با همت و یاری همه مسئولان و مردم، به نقطه مطلوبی در این عرصه خطیر برسیم.

همچنین در این مراسم، مدیرکل آموزش و پرورش استان قم نیز در سخنانی، فعالیت در عرصه مدرسه سازی و از جمله حضور در مراسم افتتاح مدارس را یکی از برترین عبادات معرفی کرد و گفت: هدف مهم خلقت، تربیت انسان است و تربیت انسان نیز در مدرسه محقق می شود.

علیرضا رحیمی با اشاره به این که حدود 12 تا 15 درصد دانش آموزان، نیازمند خدمات ویژه هستند خاطر نشان کرد: غنی سازی محیط آموزش، زندگی را برای دانش آموزان عزیز نیازمند خدمات ویژه شیرین تر می کند.

وی همچنین به فیلم سینمایی «فرشتگان روی زمین» توجه داد و با بیان این که این فیلم به خوبی توانسته است اختلالات یادگیری را گوشزد کند گفت: پیشنهاد می کنم همه دست اندرکاران عرصه تعلیم و تربیت این فیلم خوب را ببینند و از آن درس گیرند.

وی در ادامه سخنان خود از همه فعالان ساخت دبستان استثنایی هادی فخار قمی در قم تقدیر و تشکر کرد.

لزوم افتتاح معبرهای اعتباری ملی برای توسعه مدارس قم

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم نیز با تصریح بر ضرورت افتتاح معبرهای جدید اعتباری برای مدارس استان قم، از صندوق های ملی مسکن، اعتبارات محرومیت زدایی، مولد سازی و پیش بینی ایجاد یک ردیف اعتباری اختصاصی با عنوان احداث فضاهای آموزشی استان قم در بودجه سنواتی به عنوان بخشی از این معابر نام برد.

احمدرضا اجتهادی که در آیین افتتاحیه نخستین مدرسه از مجتمع آموزشی خیری سرای ایرانی سخن می گفت با تقدیر از عملکرد خیرین مدرسه ساز اظهار کرد: خوشبختانه در دولت سیزدهم و با تغییر نگاه در برنامه و بودجه کشور نسبت به ضرورت توسعه فضاهای آموزشی، کارهای ویژه ای در کشور و همچنین در قم انجام شده است.

وی با اشاره به این که نوسازی مدارس قم در سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۰، رشدی سه تا چهار برابری را شاهد بوده است افزود: بحمدالله در عرصه استانداردسازی گرمایش و سرمایش مدارس استان نیز اتفاق های خوبی افتاده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان سپس به چهار نکته کلیدی در عرصه فضاهای آموزشی استان توجه داد و خاطر نشان کرد: استان قم با حدود ۳۰۰ هزار دانش آموز و هفت هزار کلاس درس، سومین استان پرتراکم دانش آموزی کشور است که این موضوع نشان دهنده کمبود یک هزار و ۵۰۰ کلاس درس در استان است که اصلا زیبنده دیار کریمه اهل بیت (س) نیست.

اجتهادی ادامه داد: رشد جمعیت و مهاجرت قم نیز بیانگر افزایش حدود ده هزار نفری جمعیت دانش آموزی در استان و در هر سال تحصیلی است که این دانش آموزان نیز به ۳۳۰ کلاس درس نیاز دارند.

وی همچنین استان قم را یکی از استان های اصلی در میزبانی از دانش آموزان اتباع معرفی کرد و گفت: حداقل ۱۴ درصد دانش آموزان اتباع کشور در قم تحصیل می کنند.

اجتهادی در ادامه یادآور شد: بیش از ۲۰ درصد فضای آموزشی استان نیازمند تخریب و حدود ۳۰ درصد نیز نیازمند مقاوم سازی است.

مدیرکل نوسازی مدارس تاکید کرد: با توجه به این چهار نکته، باید اذعان داشت که استان قم در سه سال آینده وضعیت نامطلوبی در عرصه مدارس خواهد داشت، بنابراین باز شدن معبرهای جدید اعتباری برای این استان مانند صندوق های ملی مسکن، اعتبارات محرومیت زدایی، مولدسازی و البته پیش بینی و ایجاد یک ردیف اعتباری اختصاصی با عنوان احداث فضاهای آموزشی استان قم در بودجه سنواتی، برخی از این معابر است که باید مورد توجه مسئولان ملی و در دستور کار سازمان برنامه و بودجه قرار گیرد.

پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

true

false
true
اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش 3 برابر خواهد شدانقلاب و مقاومت کمر دشمنان را در منطقه شکسته استدیدار با 800 خانواده معظم شهید در قم37 پایگاه کمیته امداد آماده دریافت کمک‌های مردم هستندسرمایه‌گذار قدرتمندی برای راه‌اندازی منوریل قم اعلام آمادگی کردجاعلان مهر و آرم رياست جمهوري در قم دستگیر شدندهمایش پیاده‌روی خانوادگی در قم برگزار می‌شودامروز جهان تشنه عدالت امیرالمؤمنین علیه الاسلام استپیشنهادهای معاون سابق وزیر نیرو برای بهبود اقتصاد ایرانردپای انسان در طبیعتلزوم تغییر و جوان گرایی در بین مدیران ، سیاستگذاران و تصمیم گیران قمعکاسی تبدیل یک تصویر به خاطره استحلوا حلوا کردن طرح رتبه بندی فرهنگیان ! ‏آمار 20 هزار نفری معتادان شایسته قم نیستالزامات پنج گانه حمایت از کالای ایرانیدرد مردم سوختن در آتش قطار است نه حصر!#نه_به_آجیلپنج خاطره شنیدنی رهبر انقلاب از امام خمینی (ره)تیزر فیلم جدید ده‌نمکی/ اکران زندانی‌ها در ایام نوروزواکنش مجری تلویزیون به اظهارات محمدرضا گلزارهزینه 150 هزار میلیارد تومانی تصادفات برای کشورآیت‌الله رئیسی: برخورد با فساد خط قرمز نداردنشان عالی ذوالفقار روی سینه سردار سلیمانیزندگی؛ از نو !جناب آقای سرمست؛قم مخزن نيروی انسانی است9دی در تاریخ ماندگار استانرژی هسته‌ای هنوز حق مسلم ما استتربیت 200 طلبه به عنوان مشاور در بنیاد فقه و معارف اهل‌بیت(ع)تضمین قطعی اروپایی ها شرط مجمع برای تصویب FATF استفاجعه مسجد نیوزیلند را به همه مسلمانان جهان تسلیت می‌گوئیماجرای طرح آرامش بهاری در 36 بقعه متبرکه قمتحریم ها بر روی اخلاق کاری و پشتکار ما تاثیری نداشته استپرداخت عوارض آزادراه قم – تهران الکترونیکی شدظرفیت پارکینگ قم افزایش یافتآماده باش نیروهای حفاظت از اراضی ملی راه وشهرسازی قم در نوروز98معاینات زائرین حج تمتع 98 در قم آغاز شدفعالیت 10 گروه جهادی از دانشگاه های استان قم در ایام نوروزهیچ صنفی در قم اجازه فروش مواد محترقه نداردعرصه دیپلماسی جای اعتماد نیستسه درس مهم زندگی از پدر امتحفظ امنیت مالی و جانی مردم دغدغه پلیس در چهارشنبه آخر سالآمادگي پليس قم براي خدمت به زائران و مسافران نوروزيتوقیف محموله 310 میلیون ریالی مواد محترقه پرخطر در قماعلام برنامه‌های ستاد اقامه نماز قم در ایام نوروزسرپرست ادارات كل حراست و اتباع خارجي استانداری قم منصوب شدندمبارزه با مواد مخدر به صورت دستوري امكان پذير نيستبراي جذب سرمايه گذاري خارجي از ظرفيت هاي وزارت امور خارجه استفاده شودسیار رفت، حیدری آمدفعالیت 16 پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال احمر در محورهای موصلاتی قمکلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی استکانال مالی اروپا شبیه یک «شوخی» است؛سال جدید سال فرصت‌هاستتلاش نیروی انتظامی در ایام نوروز قابل تقدیر استدست رد پليس قم به رشوه 2 ميليون ریالیکشف 207 کیلوگرم حشیش در قمشرايط جديد بهره مندي مشمولان غايب وفرزندان ايثارگران از امتيازکسرخدمتبازدید بیش از 11 هزار نفر از آثار تاریخی استان قماستفاده حداکثری از ظرفیت بقاع متبرکه قم تغییرات مدیریتی در مسجد مقدس جمکران کشف محموله 5 میلیارد ریالی پارچه و پتو قاچاق در قمخدمت رسانی جوانان هلال احمر به ۱۲ هزار ۸۰۰ نفر مسافران نوروزی در قمتوديع و معارفه سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري قممدير كل برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداری قم منصوب شدکشف بیش از 80 کیلوگرم تریاک در قمارسال دومین مرحله کمک‌های مردم قم به سیل زدگان شمال کشورمردم از نزدیک شدن به رودخانه های قم خود داری کنندابلاغ سلام مقام معظم رهبری به خانواده شهید " علیرضا همایی فصیح"محدودیت های ترافیکی قم در تعطیلات پایانی نوروز اعلام شدقم در سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) به سوگ نشستکشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قممردم مراقب کلاهبرداران تلفني باشندمردم از نزدیک شدن به رودخانه های استان قم خودداری کننداقدامات لازم تا رفع مشکلات و آلام مردم سیل زده ادامه یابدکار اصلی مسئولان بازسازی ویرانی‌های سیل استاعزام نیرو‌های قرارگاه جهادی از قم و تهران به مناطق سیل زدهاعزام تیم آتش‌نشانی قم به مناطق سیل‌زده لرستانارسال محموله کمک های امدادی و اعزام تیم تخصصی هلال احمر قم به مناطق سیل زده خوزستانامکانات و تجهیزات امدادی قم برای سیل زدگان لرستان و خوزستان ارسال شدرهبری فرمودند از معبر آبی «کرخه کور» حتما استفاده کنیدحجة‌الاسلام مروی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شدکمک 700 میلیون تومانی مردم قم به سیل زدگان کشوردشمن در پی سوءاستفاده از سیل اخیر ایران استمعاون استاندار قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش 21 درصدی تصادفات فوتی در قمکمک‌رسانی به سیل‌زدگان بدون همکاری ‌مردم محال استمدیران ناکارآمد قم برکنار می‌شوندذخیره آب سد ۱۵ خرداد قم به ۶۰ میلیون مترمکعب رسید5 محموله و 50 امداد گر از قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش تصادفات فوتی و جرحی قم در ایام نوروزبازدید رئیس هلال احمر و نماینده مردم قم در مجلس ازمناطق سیل زده استان لرستان‎حضور روزانه ۲۰ هزار نمازگزار نوروزی در نمازهای جماعت مسجد مقدس جمکران آبگیری تالاب غدیر اسب در استان قم پس از 2 دههدستگيري باند سارقان مغازه در قمبررسی بیش از 260 مورد مشاوره فعال در تعطیلات نوروزیویژگی های روان‌شناختی فضای مجازیچهره‌های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل می‌شوندهمایش «انقلاب اسلامی، آغازگر عصر جدید» فردا در دانشگاه قم برگزار می‌شودکاری کنید که نظامیان امریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شونداجازه نمی دهم مدیران کلی گویی کنند؛مدیر میدانی هستماقامت بیش از 768 هزار مسافر نوروزی در قماولویت فوری مسئولان خدمات رسانی به سیل زدگان استهمکاریهای دانشگاهی مهمترین راه مبارزه با افراط و تکفیر استآماده سازی 4 هزار بسته غذایی 72 ساعته ویژه سیل زدگان2 شهربازی در قم به بهره‌برداری می‌رسدارسال کمکهای بهزیستی استان قم به مناطق سیل‌زده لرستانکشف حدود 200 کیلوگرم تریاک در قممستند سازان سپاه قم به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدنداختتامیه جشنواره «چهل سال چهل فیلم» در قم برگزار می‌شودسومین جشنواره ملی «فانوس» با موضوع دفاع مقدس فراخوان شداسکان 30 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه قمبازگشایی محور معمولان-پلدختر با همکاری استانهای اصفهان ، قم ، لرستان ، بوشهرگربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسیدهمایش «پیشینه و ابعاد نظری کتابت قرآن کریم»در قم برگزارمی شودثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی استکشف حدود 95 کیلوگرم حشیش در قمدستگيري سارقان حرفه اي غیر بومی منزل در قمفراخون خدمت جهادی و اعزام 150 نیروی داوطلب به مناطق سیل زده لرستانآیت الله فاضل لنکرانی از راه اندازی مرکز تخصصی فرزندآوری سالم حمایت کرداعزام تیم اورژانس اجتماعی 123 قم به لرستانهفتمین محموله کمک های مردم قم به مناطق آسیب دیده از سیل اعزام شدافتتاح خط تولید مرکز ملی فناوری خلاء ایران در سایت هسته ای فردوسیل ۱۱۶ میلیارد ریال به قم خسارت زدمسابقات قرآن طلاب حوزه های علوم دینی جهان درقم برگزار می شودهمه مسلمانان انقلابی عنوان پاسدار را دارندانتصاب جدید در اداره کل حفاظت محیط زیست استان قمريزش کوه در محور جاده" قديم قم – تهران "انتخاب آیت الله «شیخ عیسی قاسم» به عنوان مهدی یاور سال ۹۸ مسجد مقدس جمکرانمدیر دفتر نماینده ولی فقیه و رهبر شیعیان پاکستان با سیل زدگان ایران ابراز همدردی کرد1500 نفر از پرسنل سپاه قم برای حضور در مناطق سیل زده لرستان اعلام آمادگی کردندبرگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و رونق تولید در قماستفاده از ظرفيت كاركنان شاهد و ايثارگر در مدیریت دستگاههای اجراييامیر پور دستان:حقیقت این است که آمریکا دیگر توان هیچ‌گونه جنگ نظامی نداردنخستین گردهمایی روحانیون دانشگاه آزاد اسلامی در قم برگزار شدشورای اطلاع رسانی استان قم تشکیل می شودمشوق های سرمایه گذاری سال 98 شهرک های صنعتی قم اعلام شدتحریم ها اوج بُغض و کینه آمریکا از انقلاب اسلامی استقم در حوزه امنیت در بین پنج استان برتر کشور قرار داردتقدیر و تشکر آیت الله مبلغی از سپاه، ارتش ،مردم و مسئولان110 تن از جوانان و امدادگران هلال احمر قم به مناطق سیل زده لرستان اعزام شدندشهردار قم در واکنش به اقدام اخیر آمریکا:من هم یک سپاهی‌اماقدام آمریکا علیه سپاه نشان دهنده اوج حماقت ترامپ استپاسداران نمونه سپاه استان قم تجلیل شدندجزییات مراسم تشییع پیکر مطهر شهید «احمد جلالی نسب» در قم اعلام شدهمایش آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می شود114 موکب در قم آماده خدمات رسانی به منتظران ظهور استنیروهای مسلح امید سیل زدگان کشور هستندجشنواره ملي نوروزی پلیس در قم برگزار می‌شودمردم قم در کمک به هموطنان سیل زده حماسه آفرینی کردندتداوم طرح جمع آوري معتادان متجاهر در قمارسال کمک 2 میلیارد ریالی اوقاف قم برای سیل‌زدگان خوزستانتشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیکحضور اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در نمایشگاه بین المللی محیط زیستکشف 251 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس "قم و اصفهان"ارسال سه دستگاه پل فلزی 30 متری به مناطق سیل زده لرستانسرای ملاحسین قم مرمت می‌شودچهره های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل شدندمردم قم بیش از 15 میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردندکتاب دائره المعارف شیعه در قم رونمایی می شودقره چای پس از دو دهه رنگ آب به خود دیدبلوار امام علی(ع) پردیسان به‌ زودی به بهره‌ برداری می ‌رسدارتباط ۹۰ درصد روستا‌های پلدختر و چگنی برقرار شددومین محموله کمک بهزیستی استان قم به مناطق سیل زده ارسال شدحاج احمد دباغ؛نابغه قرآنی جهان اسلام مورد تقدیر قرار گرفتغرب جایگاه علمی اش را مدیون دانشمندان مسلمان استتخصیص گوشت‌های قربانی نیمه شعبان به مناطق سیل‌زدهآیت الله فاضل لنکرانی هزینه تاسیس 2 باب مدرسه را در لرستان تقبل کردندآماده سازی ۲۰۰ هکتار پارکینگ با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار خودرو درقماعتراف سارقان 200 میلیاردی به 35 فقره سرقت منزل در قمخارج کردن کیست مایع ١٠ لیتری در بیمارستان تامین اجتماعی قمبرگزاری سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد قمپیشکسوتان فوتسال استقلال تهران و قم حامی سیل زده گان شدندپنج هزار شغل در بخش صنعت قم ایجاد شدخرید ۱۴هزار مترمربع از باغات قم برای صیانت از فضای سبز توسط شهرداریمعارفه وتودیع رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قمتشکیل شورای مشورتی جوانان استان قمافتتاح طرح هاي عمراني و ورزشي دانشگاه قمگلریزان ورزشکاران قمی به نفع سیل زدگان برگزار شدگسترش زیرساختهای ارتباطی برای تولید و انتشار محتوای غنی اسلام۲۰۰هکتار پارکینگ در محدوده مسجد جمکران آماده سازی شددست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بودخانواده های معظم شهدای ارتش در قم تقدیر شدنددیدار استاندار قم با رئیس مجلس شورای اسلامیروحیه ی ایثارگری ارتش موجب اقتدار و امنیت ملی شداعلام محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قمانهدام باند سارقان مغازه و کشف 20 فقره سرقت در قمفراخوان مشمولان اعزامي فارغ التحصيلان دانشگاه و موسسات آموزش عالي در ارديبهشت 98کمک 7میلیارد 800میلیون ریالی مجموعه اصناف قم به سیل زدگانبخشی از تخصیص باقی مانده سال قبل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پرداخت می شودهمایش «نرجسانه» در مسجد مقدس جمکران برگزار شدآیت الله نوری همدانی:دشمنان از جامعه‌ای که در برابر سلطه‌گران بایستند ناراحت می‌شوندحمل و نقل پاک؛ آن گاه شهر پاکمدارس قم شنبه ۳۱ فروردین تعطیل شدسیل اخیر نمادی از همبستگی جبهه مقاومت شدکمک 2میلیاردو 500میلیون ریالی فعالان گردشگری قم به سیل زدگانجشنواره عکاسی قاب فیروزه‌ای در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودمراسم پنجمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام برگزار می‌شودشیخ عیسی قاسم "مهدی یاور" مسجد مقدس جمکران شدثبت معنوی جشن های نیمه شعبان به عنوان "بزرگترین اجتماع مهدی یاوران جهان"افتتاح نخستين آكادمي تخصصي اسكيت در قمقم در شب میلاد امام زمان(عج) غرق در نور و سرور شدقرارگاه حضرت قائم(عج) دائمی می شوددستگیری سارق 4 میلیاردی طلاوکشف 33 کیلو تریاک در قمفرافکنی مدیر روابط عمومی آبفای قم پس از ورود فاضلاب به منازل مردم!ارائه خدمات مطلوب تر به زائرین در نیمه شعبان نیازمند اعتبارات ویژه و حمایت ملی استارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از 5 هزار نفر در طرح ملی "منتظران ظهور"داوطلبان خانه هلال مرکز خدمات حوزه علمیه به مناطق سیلزده خوزستان اعزام شدندکشف 9 کیلو و 400 گرم مواد افیونی شیشه در قمکشف 102 هزار نخ سیگار قاچاق در قمتوقف  121 پروژه به دلیل تخلف از مقررات ملی ساختمان در قمبسترهای مخابراتی باعث اشاعه دین خدا و فرهنگ اصیل و ناب محمدی می شودکشف 466 کیلوگرم موادمخدر در قمتجليل از عوامل ستاد اجرايي خدمات سفر استان قمبرنامه های هفته سلامت در استان قم تشریح شدبرگزارش همایش ورزش صبحگاهی کارکنان بهزیستی استان قمنشست علمی عرضه حدیث بر قرآن برگزار شدبهسازی 22 کیلومتر از محور قم- نیزار در سال جدیدکشف یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قممردم قم بیش از 2 میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کردندقمار است و کسانی که شرکت می کنند مالک آن جوایز نیستنددشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماندرئیسی در دیدار مراجع تقلید:تحول در دستگاه قضا در دستور کار استبانک ها در زمینه کمک رسانی به اقشارآسیب پذیر جامعه اهتمام لازم را داشته باشندگرفتاری‌هایی که طلاب در این زمان از جهت معیشتی دارند این به مراتب از گذشته بیشتر استپایان شب سیاه دیکتاتوری و خونریزی آل سعود نزدیک استآیت الله حسینی بوشهری:تبدیل کارخانه ها به برج فاجعه استاساس وهابیت بر کشتن انسان های بیگناه استآیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ماندمطالبات مراکزدرمانی قم از بیمه سلامت پرداخت شدآیت الله صافی اعدام مسلمانان در عربستان را محکوم کردکشف 1337 کیلو مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قم و تهرانافزایش طلاق در جامعه ریشه‌یابی شودآغاز فعالیت دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی قمکلاهبرداری ایمیلی از شرکت های تجاری و صرافی هانصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در مدارس، مساجد و ادارات قمهیچ هورمونی در تولید مرغ استفاده نمی شودتمامی عمل های جراحی یک درمانگاه چشم پزشکی خصوصی در قم تعطیل شدجادوگر آسيا هم از قم رفتبا قاچاق و عوامل نا امن‌کننده فضای مجازی برخورد جدی کنیدممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قمهشدارهای پلیس قم برای پیشگیری از سرقت، جعل و كلاهبرداري تشدید نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضانگفتگو با نویسنده کتاب فصل فیروزهافزایش 13 درصدی نزاع و درگیری در سال 97 در قماجرای  طرح یک کاسب، یک کالای اساسی توسط اتاق اصناف قمپذیرش 2500000 هزار نفردر مراکز درمانی تامین اجتماعی قمقم در پرداخت مطالبات فرهنگیان از استانهای موفق کشور استمشاوره و حل و فصل اختلافات مردم در کلانتری ها امری ارشمنداستمشکلات واحدهای تولیدی را بصورت میدانی پیگیری می کنیمگردهمایی رابطين سازمان هاي دولتي و ناجا و برگزار شدکشف 38 کیلوگرم تریاک در قمارسال کمک‌های فنی و تجهیزاتی به مناطق سیل‌زده کشورموسسه آموزش عالی طلوع مهر قم یک مرکز آموزشی در مناطق سیل زده پلدختر می سازدکتابخانه و مرکز اسناد مجلس متاسفانه به درستی عرضه نشده استکمیته های هفتصد گانه همکاریها ؛ قرار گاه های فرهنگی تربیتی کشورعزت نفس معلمان در مسئله معیشت باید محفوظ بماندطلاق در قم افزایش یافته استمردم بزرگترين پشتوانه انقلاب اسلامي هستندمعرفي مديركل جديد دفتر امور اجتماعي و فرهنگی استانداري قمتلاش گران عرصه كار و توليد قم تجلیل شدندتجلیل از مقام علمی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملیمزار شهید مطهری در قم گلباران شدآیت الله فاضل لنکرانی: احکام دینی با زبان هنر به مردم منتقل شودوزیر اطلاعات: مبلغان پاسخگوی شبهات و نیازهای جامعه باشندبخش قابل توجه تخلفات کلان اقتصادی با زد و بند برخی دستگاه ها صورت می گیرداجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه قم در ماه رمضاندولت و آموزش و پرورش بدانند ملت هرگز اجازه اجرای سند 2030 را نخواهند دادپیکر مطهر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شوداجرای طرح افق با محوریت بقاع متبرکه در قمبرنامه های مسجد مقدس جمکران در ایام ماه مبارک رمضانانهدام باند سارقان مغازه و احشام در قمدستگیری متهم به اخلال در نظم در فضای مجازیواحد هاي صنفي در صورت تظاهر به روزه خواري پلمپ می شوندکشف 155 کیلوگرم تریاک در قم9 اثر تاریخی قم ثبت ملی شدطرح دادرس، محور توسعه و ترویج فرهنگ خودامدادیپیکر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع شدتجمع مردم قم در محکومیت جنایات رژیم آل سعود برگزار شداولین گواهی حلال صنایع غیر گوشتی صادر شدآموزش و پژوهش دو رکن مهم در توسعه و تعالی استبازآفرینی محلات قم 10 تا 12 سال زمان می بردرئيس هیأت فوتبال قم استعفا كرد؛سفر شبانه تاج به قمویژه برنامه های حرم مطهر در ماه مبارک رمضان تشریح شدمردم نباید هر روز با یک نرخ جدید مواجه شوندپزشکان قم ملزم به نصب کارت خوان در مطب شدنداخطار آیت‌الله مکارم به دولت: دست از گرانی برداریدحجم افزایش ارتکاب جرایم در فضای مجازی خیلی تکان دهنده استکشف حدود 26 کیلوگرم تریاک در قمقصور پزشکی در قم کاهش یافتپرداخت ٣٦ میلیارد تومان هزینه دارو به بیماران خاص و صعب العلاج در قمدرک شرایط موجود مهمترین اولویت مبلغان دینی استمجمع هیئت فوتبال قم پشت درهای بسته؛ چرا خبرنگاران را به جلسه راه ندادند؟هلال احمر قم رتبه نخست آموزش را در کشور به دست آوردقرآن دستور داده با آنها که بر سر ملتها عربده می‌کشند، مقابله کنید‌نگاهی به حضور 4 ماهه سرمست در استانداری‌ قمشورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در برقراری امنیت جامعه نقش موثری داردپرتال جدید دفتر تبلیغات اسلامی رونمایی شدکشف بیش از 100 کیلو تریاک در قمخدمات جمعیت هلال احمر قم تشریح شدمرمت خانه تاریخی ملاصدرا در حال انجام استنمایشگاه تخصصی مبلمان استان قم برگزار می‌شودقم یکی از استان های برتر کشور در زمینه امنیت سرمایه گذاری استپاسخگویی تلفنی استاندار قم به درخواست های مردمی از طریق سامانه سامدایران با کمال عزت و افتخار در برابر دشمن خواهد ایستادنمازگزاران قمی از اقدام متقابل ایران در برابر نقض برجام حمایت کردنداحداث 360 هکتار فضای سبز در طرفین بلوار آیت‌الله بروجردی قماکران ۱۲۰۰ مترمربع تبلیغات شهری با شعار «همه میهمان خدائیم»از اجرای طرح "رقابت در خدمت" تا حضور پرشور هلال احمری ها در نماز جمعه قمدستگیری سارق کیف قاپ در قمفراخوان اعزام مشمولان در اردیبهشت ماه 1398۲۴۰ هزار نفر مهمان سفره افطار در حرم امامزاده سید علی(ع) می‌شونددستگیری سارقین کيف قاپ و مدارس در قمدر احیای موقوفات نباید از جوسازی‌ها هراس داشتدر بحث نمای ساختمانی دچار ابتذال فرهنگی شده ایمکسب 3 رتبه عالی استان قم در اجرای برنامه های کانون دانش آموزیثبت نام اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران آغاز شدتقدیر گران قیمت حوزه از سید محمد بطحائی !جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد استكشف 5 تن گوشت مرغ فاسد از یک دامداری در قم!پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی شهر جعفریه افتتاح شدآغاز توزیع غذای گرم و سبدهای غذائی بین مددجویان بهزیستی قمدرخشش کم توانان ذهنی استان قم در چهاردهمین جشنواره ورزشی کم توانان ذهنی کشوربرگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در قماجتماع بزرگ یاوران حضرت خدیجه(س) در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودسه تن در استخر خانگی بخش کهک قم جان باختنددو انتصاب جدید در استانداری قماحداث ۵مدرسه وکمک 120 میلیونی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی برای سیلزدگاندستگيري 7 نفر اراذل و اوباش شرور در قمکشف حدود 7 کیلوگرم تریاک در قمرئيس و اعضاي ستاد انتخابات استان قم منصوب شدندطرح توسعه ناحیه صنعتی خورآباد تصویب شدجنگ نمی‌شود مذاکره با آمریکا سمّ است گزینه قطعی ملت مقاومت استکمک 25 میلیارد ریالی مردم قم به سیلزدگانکشف بیش از 50 کیلوگرم تریاک در قماولين طرح جامع حمل و نقل بار درون شهري كشور براي شهر قم به تصويب رسيدجشن اختتاميه واحدهاي مسكن مهر تا پايان شهريور 98 برگزار می شود۲۸ اردیبهشت‌ بازدید از موزه‌های قم رایگان استتوقیف خودروی سواری سمند با پلاک جعلی در قمبرخورد قانونی پلیس قم با روزه خواري در انظار عمومیقدرداني استاندار قم از كاركنان روابط عمومي استانداري قمتوزیع سبد غذایی و بهداشتی در روستاهای سیل زده شادگان خوزستاناعلام فراخوان آثار پژوهشی با موضوع حوزه، جهاد اقتصادی و فضای مجازیدشمن با جنگ روانی رابطه مردم با نظام را هدف گرفته استدستگیری سارق آیینه بغل خودروهای مدل بالا در قمکشف بیش از 63 کیلوگرم تریاک و ماده مخدر گل در قمبرگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و مشارکت حداکثری در دستور کار دست اندرکاران انتخاباتدانشگاه علوم و معارف قرآن مقام نخست مسابقه شب های نورانی نمایشگاه بین المللی قرآن را کسب کردسارق میل گردهای پروژه پل مرجعیت قم دستگیر شدکشف حدود 43 کیلوگرم تریاک در قمحضور تیم سحر کانون دانشجویی هلال احمر قم در مناطق آسیب دیده از سیل پلدخترموفقیت روابط عمومی ها در گرو دانایی و آگاهی استکیفر خواست پرونده متهمان واقعه کلینیک تابان تا آخر هفته صادر می‌شودثمرات وقف در امدادرسانی به سیل‌زدگان مشهود بودمراکز بهزیستی مناسب ترین محل برای اقدامات خیرخواهانه در ماه رمضان استساخت اسکروپمپ فاضلابی با استفاده از توان متخصصان داخلی در قمتجلیل از اعضای شرکت کننده در خدمات رسانی سیل های اخیر در قمکشفیات مواد مخدر در قم 3 برابر شدکشف محموله 4 میلیارد ریالی کالا و 25 هزار لیتر نفت کوره قاچاق در قممیدان شهید مطهری ساماندهی می شودتجلیل از عملکرد مخابرات قم و کارکنان روابط عمومی این شرکتثبت 2 وقف جدید به ارزش 2 میلیارد تومان در قمپلمپ 35 واحد صنفي با اجرای طرح برخورد با روزه خواري در قمکشف بیش از 27 کیلوگرم مواد مخدر گل و گراس در قمخانه هلال مرکز خدمات حوزه‌های علمیه افتتاح شد‎اطعام 10 هزار نفری و کمک رسانی به سیل‌زدگان لرستانجای خالی شاکله قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب در نمایشگاه قرآنبرگزاری جشن هفدهم رمضان در مسجد مقدس جمکراناجرای 300 برنامه به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد در قممهلت یک هفته ای به ادارات قم برای پاسخ به استعلامات بانکی تسهيلات رونق توليدوضعیت فاضلاب پردیسان بحرانی استانتصاب مدیر کل نظارت بر امور عمرانی شهرداری قمپیدا شدن جسد جوان غرق شده افغان پس از ۳روز توسط نیروهای آتشنشانی قممرکز پایش تصویری قم افتتاح شدطرح ملی کنترل فشارخون در قم اجرا می‌شودارتقاء مهارت‌های اجتماعی دانشجویاندانشگاه قم در ردیف دانشگاه های بین المللی استانتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان قم برگزارشد110 طرح نیمه تمام صنعتی در قم به بهره برداری می رسدکشف 90 کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری باند 11 نفره جرایم سایبری در قمیک وقف با چند شرط جالب در قمکشف حدود 48 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قمعدم ارائه خدمات به مشمولان غايب در قمپل طغرود در محور قم – جعفریه افتتاح شد۱۱ زن در یکی از استخر‌های قم مسموم شدندویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر حرم حضرت معصومه(س) اعلام شدخاک بر سر کسی که در حوزه دنبال مقام و منصب باشدبرگزاری محفل انس با قرآن مددجویان بهزیستی استان قمتوسعه و پیشرفت استان‌نیازمند مشارکت نخبگان  و دانشگاهیان است قلب ماه رمضان لیلة القدر استدستگيري سارق منزل و اعتراف به 3 فقره سرقت در قماضافه خدمت مشمولان غايب داراي کسرخدمت ايثارگري بخشیده شدخانواده شهدا وایثارگران‌ اسوه های صبر و استقامت هستنداطاعت از فرامین رهبری و ترویج فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات جامعه استسه گزارش از متن و حاشیه های پیدا و پنهان نمایشگاه بین المللی قرآن کریمآیین گرامیداشت «هفته مقاومت و پیروزی» در قم برگزار شدکشورهای عربی حکومت ها را بر پایه عدالت امام علی(ع) بنا کنندکشف محموله میلیاردی پارچه رومبلي قاچاق در قمکشف بیش از 25 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قماجرای تمهيدات ترافيكي ويژه شب هاي قدر در هسته مركزي شهرقمحضور استاندار قم در ضیافت افطاری فرزندان بهزیستیضیافت افطار فرزندان بهزیستی به میزبانی آیت الله سبحانیکلاهبردار و بازرس جعلی بیت رهبری در قم دستگیر شد