×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

بیانیه بزرگترین تشکل سیاسی و انقلابی استان قم در حمایت از دکتر سعید جلیلی تمامی محصولات کشاورزی الگوی کشت استان قم کود یارانه ای دریافت می کنندمسائل و مشکلات ۳ روستای قم با حضور میدانی استاندار بررسی شد ۳۴۴ دستگاه غیرمجاز ماینر در یک‌سال گذشته در قم کشف شداحداث پنج هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب در روستا‌های قممرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاورین خانواده دادگستری قم افتتاح شدتخت‌های بخش آنکولوژی بیمارستان شهید بهشتی قم افزایش یافترئیس ستاد جلیلی در استان قم معرفی شدفیشینگ کار حرفه ای بیش از 2 هزار و 400 حساب بانکی دستگیر شددستگيري باند سارقان احشام در قمگره بزرگ ترافیکی و یک درخواست از پلیس راهور قمآخرین فرصت ثبت ایده در رویداد گفتاورد ملی نخبگان 28 خرداد استمراسم اختتامیه نمایشگاه عکس دهه کرامت برگزار شدتشرف ۸ هزار زائر بین‌المللی به زیارت حضرت معصومه(س)بروکراسی‌های اداری در روند اجرای پروژه‌ها باید به حداقل برسد۱۴۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در قم کشف شددو فرنگی کار قمی به اردوی تیم ملی دعوت شدند۱۰ زندانی به مناسبت حلول ماه ذی الحجه در قم آزاد شدندپیکر آیت‌الله طه‌محمدی در قم تشییع و به خاک سپرده شدسارقان منازل در قم دستگیر شدند
true
امروز چهره واقعی اسرائیل غاصب برای مردم جهان نمایان شد
رییس دیوان عالی کشور با اشاره به جنایت های وحشیانه رژیم صهیونسیتی در نوار غزه و برملا شدن چهره این رژیم جعلی، گفت: امروز انگشت اشاره دنیا بر جنایت های رژیم کودک‌کش صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوزبه نقل ازخبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری روز یکشنبه در جمع اساتید دانشگاه حضرت معصومه(س) قم، با بیان اینکه بشریت از ظلم و جنایات رژیم صهیونسیتی بیزار شده است، ادامه داد: امروز چهره واقعی اسرائیل غاصب بیش از همیشه برای مردم جهان نمایان شده است.

دشمن شناسی از رسالت های خطیر دانشگاه هاست

وی در ادامه خطاب به اساتید دانشگاه‌های قم، ابراز داشت: دانشگاه‌ها بخصوص دانشگاه‌های تک جنسیتی و خاص، در جهان معاصر نقش و رسالت بسیار مهمی دارند.

رییس دیوان عالی کشور گفت: دشمن شناسی و شناخت راهبرد و برنامه‌های دشمنان، یکی از رسالت‌های بزرگ اسایتد دانشگاه و همچنین عموم دانشجویان است.

منتظری یادآور شد: از اساتید دانشگاه‌ها چنین انتظار به‌حقی وجود دارد که درک و فهم عمیقی از وضعیت کنونی جهان معاصر را به دانشجویان منتقل کند.

محصول «زن زندگی آزادی» پاشیده شدن بنیاد خانواده است

رییس دیوان عالی کشور همچنین با اشاره به استفاده‌ ابزاری حمایت از حقوق زنان توسط تمدن غربی، گفت: محصول شعار «زن زندگی آزادی» که ساخته و پرداخته رسانه‌های صهیونیستی است چیزی جز هرزگی و از هم پاشیده شدن بنیان خانواده‌ها نیست.

وی ادامه داد: دنیای غرب امروز با دوری از معنویت در لجن‌زارهایی گرفتار شده که قدرت برون‌رفت از آن را ندارد و به هر وسیله‌ای می‌خواهند دیگران را در این دام گرفتار کند.

رییس دیوان عالی کشور، گفت: از هم پاشیدگی بنیان خانواده، فروکش شدید امنیت اخلاقی و ظلم و ستم جاری بر زنان بخشی از واقعیت‌های امروز تمدن غرب است.

تاکید بر راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات

وی همچنین با اشاره به تاثیر منفی ارتباطات مجازی بر اخلاق عمومی، یادآور شد: زمینه‌های موجود در فضای مجازی باعث تشکیل پرونده‌های غیر اخلاقی در محاکم عمومی شده، که انسان از بیان آنها شرم دارد.

منتظری تاکید کرد: هیچ کس موافق مسدودسازی فضای مجازی و حذف فرصت‌های برابر پیشرفت نیست، اما رها کردن جوانان و نوجوانان در این بستر فسادزا و بدون مرز، چیزی جز خیانت نیست.

وی با تاکید بر اینکه راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات دغدغه همیشگی مقام معظم رهبری بوده است افزود: باید عمق خطر ارتباطات بی حد و مرز برای دانشجویان تبیین شود.

وی همچنین بیان داشت: برای برخورد جدی با موضوع ترک فعل، باید قوانین مربوطه برای جرم انگاری ترک فعل ها، توسط نهادهای قانون‌گذار تدوین و ابلاغ شود.

رییس دیوان عالی کشور در ادامه با بیان اینکه بخشی از آمار سقط جنین به خاطر انجام آن در مراکز غیررسمی در آمارهای موجود گنجانده نمی‌شود، گفت: بنده آمار روزانه ۲ هزار سقط جنین مشروع و از نوع حلال زادگی را نه تایید و نه تکذیب می‌کنم ولی بشدت نیازمند راهکارهای علمی جهت کاهش آنها هستیم. بخاطر نبودن شاکی، مستندات متقن و نداشتن قرائن قابل استناد برخورد با عوامل سقط جنین دشوار است.

در ادامه این نشست جمعی از اساتید دانشگاهی استان قم به بیان دغدغه و مطالب خود در خصوص مباحث مختلف قضایی و محاکم عمومی پرداخته و رییس دیوان عالی کشور نیز به سوالات اساتید دانشگاه‌های قم پاسخ داد.


پایان پیام

true

true
false
true