×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

اجرای طرح ترخیص عیدانه وسایل نقلیه توقیفی در قمکاروان بزرگ «غدیر تا ظهور» در قم برپا می‌شود۲۲ هزار و ۶۶۷ فقره سند مالکیت در استان قم صادر شددستگیری قاتل فراری رستوران قم در یکی از شهر‌های شمالی کشوررتبه اول ریشه‌کنی بی‌سوادی زندانهای کشور به قم رسیدکشف 28100 دلار تقلبی در قمحضور مدیرکل پزشکی قانونی استان در میز خدمت نماز جمعه قمترخیص خودروهای توقیفی کشف حجاب به مناسبت عید غدیرجشن غدیر در 35 بقعه استان قم برگزار می‌شودآزادی 14 زندانی به مناسبت دهه ولایتمرحله پنجم بلوار عمار یاسر شهر قم رسما افتتاح شد۳۵ تقاطع غیرهمسطح در شهر قم تا سال آینده تکمیل می شوداختصاص ۶۰۰میلیاردتومان برای آزادسازی مغازه های قبرستان نو قمصرفه جویی ۱۷ مگاواتی برق در ادارات استان قمنامزدها از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنندپاسگاه انتظامی بوستان علوی قم افتتاح شدمدیر یک دفتر فروش بلیت‌های جعلی هواپیما و قطار در قم بازداشت شدزائرسرای حرم حضرت معصومه (س) آماده اسکان زائرین شددو جوان موتور سوار در جاده قدیم سلفچگان - ساوه قربانی ارابه مرگ شدندنخستین دستگاه سی تی آنژیوگرافی قم افتتاح شد
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر قم:
true
تنها ۳ ماه از فرصت تعیین تکلیف آرای قلع بنا باقی‌مانده است
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم به تشکیل بیش از هزار پرونده در شهرداری قم برای تبدیل آرای قلع به جریمه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛ روح‌الله امرالهی با اشاره به مشکلات شهروندان برای صدور حکم قلع در کمیسیون ماده ۱۰۰، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی شهر قم برای رفع مشکلات مردم، تبصره‌ای برای این حکم قلع ماده ۱۰۰ که قبل از سال ۱۴۰۰ صادرشده، تصویب کرده است.  

وی از تبدیل حکم قلع به جریمه با ضریب 2 خبر داد و افزود: طبق قانون باید این ضریب 3 باشد، اما مجلس برای حل مشکلات مردم در این خصوص، ضریب تبدیل حکم قلع به جریمه را نیز 2 حساب کرده است و این مصوبه در سال آینده معتبر نخواهد بود.  

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: تنها سه ماه از زمان اعتبار مصوبه تبدیل حکم قلع به جریمه ضریب ۲ باقی‌مانده است، این حکم تا پایان آذرماه سال ۱۴۰۲ معتبر است و مصوبه دیگر تمدید نخواهد شد.  

امرالهی از شهروندان درخواست کرد با مراجعه به شهرداری مناطق برای رفع مشکل قلع ساختمان و ملک خود اقدام کنند و ادامه داد: تا امروز بیش از هزار پرونده با موضوع تغییر حکم قلع به جریمه تشکیل‌شده درحالی‌که پیش‌بینی شهرداری بر بیش از ۱۰ هزار مورد بوده است.  

وی گفت: مردم تشکیل پرونده و پیگیری کار خود را به ماه آخر نیندازند، زیرا ممکن است فرصت تأمین مالی جریمه یا رفع مشکلات قانونی ملک خود را نداشته باشند.  

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم افزود: املاکی که حکم قلع آن به جریمه با ضریب ۲ تغییر می‌کند، قابلیت خریدوفروش و پیگیری رفع خلافی دارد و شهروندان می‌توانند سند ملک خود را نقل‌وانتقال دهند.
پایان پیام

true

true
false
true