×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

مراسم بزرگداشت شهید رئیسی و همراهان در قم برگزار می شودسرپرست هیأت ورزش‌های سه گانه قم منصوب شدقاچاقچی موتورسیکلت سنگین در قم جریمه سنگین شدبیمه سلامت برای دهک‌های یک تا پنج خدمات رایگان ارائه می کندفعالیت آزمایشی نخستین اتوبوس برقی در قم آغاز شد حتما از بنده شکایت کنید!مردم نشان دادند قدر مسئولان خدوم را می دانند۴۶ سامانه تولید برق خورشیدی در روستاهای قم راه اندازی شدآئین بزرگداشت شهدای خدمت در حسینیه آیت الله فاضل لنکرانی برگزار شدآیین گرامیداشت رئیس جمهور شهید از سوی مهاجران افغانستانی برگزار می‌شوداستاندار قم از روستا‌های سیل زده بازدید کردمراسم گرامیداشت شهید رئیسی و یارانش در بقاع شاخص استان قم برگزار شدعامل توهین به شهدای خدمت در شهرستان کهک دستگیر شدبیش از یک میلیون نفر در قم با «شهید جمهور» وداع کردنداستاندار قم فعالیت دستگاه‌های دولتی و اجرایی استان برای فردا را اعلام کردمراسم بزرگداشت شهدای‌خدمت راس 10 صبح در مدرسه مبارکه فیضیههیئتی از کارشناسان برای بررسی علت سانحۀ سقوط بالگرد رئیس‌جمهور اعزام شدمراجع عظام تقلید شهادت رئیس جمهور و همراهان را تسلیت گفتندپیکر حجت الاسلام رئیسی فردا در قم تشییع می‌شودخادم‌الرضا و رئیس‌جمهور اسلامی ایران به رضا پیوست
true
عوامل اداره‌کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم در سال ۱۴۰۱ از ۷ هزار و ۸۲۵ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز جلوگیری و آن‌ها را تعطیل کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛اداره‌کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری پیشگام برخورد با ناهنجاری‌های مختلف در سطح شهر است که وظایف مختلفی در راستای انتظام بخشی سطح شهر و بهبود وضعیت‌های مختلف رفع سد معبر، جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز، کاهش آسیب‌های اجتماعی، ساماندهی روزبازارها، پاک‌سازی معابر و ساماندهی مشاغل شهری، ساماندهی گاراژهای تفکیک غیرمجاز پسماندهای خشک، جمع‌آوری متکدیان و کارتن‌خواب‌ها و…. را بر عهده دارد.

در این راستا به اذعان شهروندان، وضعیت شهر قم در مقایسه با حدود ۱۰ سال قبل در این حوزه‌ها با رشد قابل‌توجهی در برخوردها و بهبود شرایط روبه‌رو شده است.

عوامل اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم در سال گذشته از ۷ هزار و ۸۲۵ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز جلوگیری و آن‌ها را تعطیل کرده‌ است.

همچنین در سال گذشته رفع سد معبرهای مختلفی شامل بیش از ۲۰ هزار صنوف، ۲۱۹ وانت‌بار، ۵۷ مورد چرخ طوافی، هزار و ۴۷۸ دست‌فروش و ۴۴ مورد سه‌چرخ نیز در سطح صورت گرفته است.

در راستای رفع معضلات آسیب‌های اجتماعی نیز در مجموع ۳ هزار و ۳۸ نفر جمع‌آوری‌شده بودند که شامل هزار و ۹۸۶ نفر مرد، ۶۶۱ نفر زن و ۳۹۱ کودک بوده است.پایان پیام

true

true
false
true