×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

بیانیه بزرگترین تشکل سیاسی و انقلابی استان قم در حمایت از دکتر سعید جلیلی تمامی محصولات کشاورزی الگوی کشت استان قم کود یارانه ای دریافت می کنندمسائل و مشکلات ۳ روستای قم با حضور میدانی استاندار بررسی شد ۳۴۴ دستگاه غیرمجاز ماینر در یک‌سال گذشته در قم کشف شداحداث پنج هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب در روستا‌های قممرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاورین خانواده دادگستری قم افتتاح شدتخت‌های بخش آنکولوژی بیمارستان شهید بهشتی قم افزایش یافترئیس ستاد جلیلی در استان قم معرفی شدفیشینگ کار حرفه ای بیش از 2 هزار و 400 حساب بانکی دستگیر شددستگيري باند سارقان احشام در قمگره بزرگ ترافیکی و یک درخواست از پلیس راهور قمآخرین فرصت ثبت ایده در رویداد گفتاورد ملی نخبگان 28 خرداد استمراسم اختتامیه نمایشگاه عکس دهه کرامت برگزار شدتشرف ۸ هزار زائر بین‌المللی به زیارت حضرت معصومه(س)بروکراسی‌های اداری در روند اجرای پروژه‌ها باید به حداقل برسد۱۴۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در قم کشف شددو فرنگی کار قمی به اردوی تیم ملی دعوت شدند۱۰ زندانی به مناسبت حلول ماه ذی الحجه در قم آزاد شدندپیکر آیت‌الله طه‌محمدی در قم تشییع و به خاک سپرده شدسارقان منازل در قم دستگیر شدند
true
رفع تصرف ۵۶ هکتار از اراضی پردیسان قم وممنوعیت خرید و فروش فیش نهضت ملی مسکن
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم هرگونه خرید، فروش، نقل و انتقال امتیاز فیش طرح نهضت ملی مسکن را غیرقانونی اعلام کرد. یگان حفاظت از اراضی دولتی راه و شهرسازی استان نیز ۵۶ هکتار از اراضی محدوده پردیسان قم را خلع ید و رفع تصرف کرد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛محمد صادقی اظهار کرد: ما در دفعات مختلف تاکید کرده‌ایم که هرگونه خرید و فروش امتیاز فیش طرح نهضت ملی مسکن در کشور و استان قم غیرقانونی است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تا به امروز جلسات مختلفی را با عزیزان در قوه قضاییه و ستاد پیشگیری از جرم اداره‌کل دادگستری استان قم برگزار کردیم و در نتیجه به همه دفترخانه‌ها و دفاتر مشاور املاک سطح استان ابلاغ گردید که هرگونه خرید، فروش، نقل و انتقال در این زمینه غیرقانونی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم تصریح کرد: طبق قانون ما فقط کسانی را می‌شناسیم که در سامانه ثبت‌نام کرده و به آن‌ها پیامک رفته است، در صورت هرگونه تخلف ما هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهیم داشت.

صادقی در پایان گفت: طبق اعلام قبلی مقرر شده بود که افراد تا امروز پنجم اسفندماه فرصت دارند آورده ۴۰ میلیون تومانی خود را واریز کنند اما با توجه به اینکه امروز تعطیل هست ما تا فردا ۶ اسفندماه این زمان را تمدید کرده‌ایم.

ممنوعیت خرید و فروش فیش نهضت ملی مسکن 

فرمانده یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان گفت: با دستور مدیرکل راه و شهرسازی و اعلام نظر اداره حقوقی اداره کل و با هماهنگی با معاونت دادستان عمومی و انقلاب استان، ۵۶ هکتار از اراضی محدوده پردیسان قم خلع ید و رفع تصرف شد.

سرهنگ رضا خداداد گفت: یگان حفاظت از اراضی دولتی، بنا به وظیفه ذاتی خود در حفظ و صیانت از اراضی دولتی و حفظ حقوق بیت المال، مامور اجرای احکام مرتبط با حوزه زمین و اراضی دولتی است.

وی افزود: در این رابطه، این یگان پس از اعلام اداره حقوقی اداره کل راه و شهرسازی و اخذ مجوزات قانونی از دادستانی استان مبنی بر تصرف غیرقانونی اراضی دولتی در پردیسان و با هماهنگی نیروی انتظامی، نسبت به رفع تصرف و خلع ید متصرفین اقدام کرد.

خداداد در خصوص جزییات این اقدام گفت: ۵۳ هکتار از این اراضی که واقع در بلوار شهروند پردیسان است در مرحله اول به بیت المال و دولت بازگردانده شد و سه هکتار باقی مانده آن که تحت کشت و مستحدثات بوده است با اخذ مجوزات و هماهنگی دستگاه قضا رفع تصرف خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی در پایان افزود: براساس ارزیابی کارشناسان، ارزش تقریبی اراضی بازگردانده شده به بیت المال، بیش از شش هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

پایان پیام

true

true
false
true