×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

مسائل و مشکلات ۳ روستای قم با حضور میدانی استاندار بررسی شد ۳۴۴ دستگاه غیرمجاز ماینر در یک‌سال گذشته در قم کشف شداحداث پنج هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب در روستا‌های قممرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاورین خانواده دادگستری قم افتتاح شدتخت‌های بخش آنکولوژی بیمارستان شهید بهشتی قم افزایش یافترئیس ستاد جلیلی در استان قم معرفی شدفیشینگ کار حرفه ای بیش از 2 هزار و 400 حساب بانکی دستگیر شددستگيري باند سارقان احشام در قمگره بزرگ ترافیکی و یک درخواست از پلیس راهور قمآخرین فرصت ثبت ایده در رویداد گفتاورد ملی نخبگان 28 خرداد استمراسم اختتامیه نمایشگاه عکس دهه کرامت برگزار شدتشرف ۸ هزار زائر بین‌المللی به زیارت حضرت معصومه(س)بروکراسی‌های اداری در روند اجرای پروژه‌ها باید به حداقل برسد۱۴۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در قم کشف شددو فرنگی کار قمی به اردوی تیم ملی دعوت شدند۱۰ زندانی به مناسبت حلول ماه ذی الحجه در قم آزاد شدندپیکر آیت‌الله طه‌محمدی در قم تشییع و به خاک سپرده شدسارقان منازل در قم دستگیر شدندنمایشگاه صنایع دستی «داستان دَستان ۲» در قم برپا شدقم میزبان نخستین مسابقات ورزش سه‌گانه کشوری در سال ۱۴۰۳ شد
آیت الله سعیدی:زحمت شعار را دیگران می کشند شما کار کنید
true
وزیر ارشاد: دولت تلاش می کند مسیر حرکت فرهنگی کشور را به ریل انقلاب بازگرداند
امام جمعه قم در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شما نماینده دولتی هستید که ادعای مردمی بودن، مذهبی بودن و مکتبی بودن دارید و نمی‌شود با عناصری که در این مسیر نیستند این کارها را انجام داد.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار گفت : برخی تلاش کردند فعالیت‌های هنری تعطیل شود، اما خوشبختانه مجموعه‌های انقلابی وارد شدند و این توطئه خنثی شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با گرامی داشت حلول ماه رجب بسیاری از عوامل رشد فردی و اجتماعی انسان را وابسته به استفاده از فرصت های معنوی دانست و اظهار کرد: وزارت ارشاد باید علاوه بر راهبرد منظم و منسجمی که در طول سال دارد در ایام مناسبتی و موقعیت های خاص برنامه ویژه داشته باشد.

امام جمعه قم با اشاره به رویدادهایی که اتفاق می افتد مانند حلول ماه رجب و یا اهانت به قرآن کریم و موارد دیگر گفت: شما باید نسبت به این وقایع با برنامه عمل کنید و از حرکت های شعاری پرهیز کنید زیرا زحمت شعار را دیگران می کشند و شما باید کارها را انجام دهید.

وی با بیان اینکه توجه ویژه نسبت به جوانان برای برون رفت از مشکلات از آموزه های دینی ما است، گفت: امام صادق (ع) به فردی که در محضر ایشان از حرکت های تقریبی ابراز یأس و ناامیدی می‌کرد فرمودند که برشما است که روی جوانان کار کنید بنابراین ما هم امروز باید این توصیه امام صادق (ع) را مدنظر داشته باشیم.

سعیدی با بیان اینکه در بحث هنر مشکل اصلی ما آموزش است، گفت: شما نماینده دولتی هستید که ادعای مردمی بودن، مذهبی بودن و مکتبی بودن دارید و نمی‌شود با عناصری که در این مسیر نیستند این کارها را انجام داد بنابراین اگرچه برخی از امور از اختیار شما خارج است ولی نباید نسبت به اموری که در اختیار دارید تعلل کنید.

نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عمل به فرمایشات مبنایی و مقطعی رهبر معظم انقلاب در عرصه فرهنگ باید سرلوحه کار شما باشد، گفت: خط ما در عصر ولی عصر(عج) خط رهبر انقلاب است و ما خط دیگری را نمی‌شناسیم.

وی با تأکید بر لزوم توجه به فرمایشات مراجع عظام تقلید ابراز کرد: نگاه کلان مراجع به مسائل کشور و نگاه آنان نسبت به شهر مقدس قم باید مورد توجه باشد.

سعیدی ادامه داد: خاندان معظم شهدا نسبت به خون هایی که تقدیم این نظام کرده اند از این نظام مطالبه دارند و می خواهند ثمره این شجره طیبه را ببینند بنابراین شما باید علاوه بر تکریم خانواده شهدا به صورت ظاهری در جهت تحقق آرمان ها و اهدافی که آن‌ها عزیزانشان را در آن راه تقدیم کرده اند حرکت کنید.

وی نگاه به جبهه گیری های دشمن را بسیار مهم دانست و افزود: باید سنگر را جایی ببندیم که دشمن از آنجا می آید زیرا باید خدعه‌های دشمن را تشخیص داد و دقیقا در مقابل خدعه دشمن ایستادگی کرد.

تولیت آستان حضرت فاطمه معصومه(س) با بیان اینکه همه ما باید در حوزه کاری خودمان به صورت منظم و منسجم تلاش کنیم، گفت: اگر در راه خدا قدم برداریم خدا هم کمک می کند و آمدن شما به قم و استفاده از محضر مراجع عظام تقلید و توسل به اهل بیت (ع) عملی راهبردی و مهم است که جای تقدیر دارد.

وزیر ارشاد: دولت تلاش می کند مسیر حرکت فرهنگی کشور را به ریل انقلاب بازگرداند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در سفر به قم در دیدار تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: در چند ماه اخیر شبکه‌های فارسی زبان معاند و برخی در داخل تلاش کردند که فعالیت‌های هنری تعطیل شود، اما خوشبختانه مجموعه‌های انقلابی وارد شدند و این توطئه خنثی شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در دیدار آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: ابتدای کار در این دولت، مشکلات زیادی داشتیم و اغتشاشات اخیر نشان داد که جنگ شناختی است و حرف مهمی از ما به مخاطبان نرسیده است.

محمد مهدی اسماعیلی با بیان اینکه تلاش دولت بر این مبنا است که مسیر حرکت فرهنگی کشور را به ریل انقلاب بازگرداند افزود: وضعیت فرهنگ در یک دهه گذشته از اقتصاد بدتر بوده است و دولت تلاش کرده فضای بازگشت به مساجد تقویت شود و عمده فعالیت‌های دینی فعال شوند؛ از این رو هیئات مذهبی و گروه‌های مردمی که فراموش شده بودند را تقویت و حمایت کردیم.

وی گفت: در حوزه فعالیت‌های هنری این هدف مورد توجه بود که در این حوزه کار‌های ایجابی تقویت شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در چند ماه اخیر شبکه‌های فارسی زبان معاند و برخی در داخل تلاش کردند که فعالیت‌های هنری تعطیل شود، اما خوشبختانه مجموعه‌های انقلابی وارد شدند و این توطئه خنثی شد.

وی افزود: امسال در جشنواره فیلم فجر، شش فیلم با مضمون انقلاب، جبهه، جنگ و شهدا داریم که تلاش کردیم با امید آفرینی ایجاد وفاق کنیم و فیلم‌هایی که سیاه نمایی می‌کنند را نداریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال مجموعه کار‌هایی را که مجوز دادیم و به جشنواره رسیده است را خودمان تولید می‌کنیم تا جریان جدیدی ایجاد کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار است در ادامه سفر به شهر مقدس قم قرار است با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفتگو می‌کند.
پایان پیام

true

true
false
true