×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

جشن غدیر در 35 بقعه استان قم برگزار می‌شودآزادی 14 زندانی به مناسبت دهه ولایتمرحله پنجم بلوار عمار یاسر شهر قم رسما افتتاح شد۳۵ تقاطع غیرهمسطح در شهر قم تا سال آینده تکمیل می شوداختصاص ۶۰۰میلیاردتومان برای آزادسازی مغازه های قبرستان نو قمصرفه جویی ۱۷ مگاواتی برق در ادارات استان قمنامزدها از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنندپاسگاه انتظامی بوستان علوی قم افتتاح شدمدیر یک دفتر فروش بلیت‌های جعلی هواپیما و قطار در قم بازداشت شدزائرسرای حرم حضرت معصومه (س) آماده اسکان زائرین شددو جوان موتور سوار در جاده قدیم سلفچگان - ساوه قربانی ارابه مرگ شدندنخستین دستگاه سی تی آنژیوگرافی قم افتتاح شد۱۴ زندانی به مناسبت دهه ولایت در قم آزاد شدندنرخ بالای مشارکت قم در انتخابات باید تکرار شوداولین خوابگاه دانشجویی دانشگاه صنعتی قم احداث می شود۲۰۰ پرونده قضایی بررسی شدعمليات اجرايي حفر تونل قطعه دوم خط يک مترو قم آغاز شد۲۱ کارگروه برای رسیدگی به شکایت‌های مردمی تشکیل شدقالیباف به قم می آیدبانوان سارق طلاجات بانوی نابینا دستگیر شدند
true
مطالبات وخواسته های علما و مراجع تقلید از وزیر کشور
وزیر کشور امروز در سفر به قم پس از زیارت حرم کریمه اهلبیت با آیات‌عظام حسین نوری همدانی ، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین، سعیدی تولیت حرم و امام جمعه قم،کعبی،مکارم و سبحانی دیدار کرده و همچنین در نشست کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری نیز شرکت کرد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛احمد وحیدی وزیر کشور دولت سیزدهم امروز پنجشنبه 29 دی‌ماه به شهر مقدس قم سفر کرد.

وزیر کشور با حضور در محل دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در نشست کمیسیون سیاسی و اجتماعی این مجلس شرکت کرد.

احمد وحیدی با حضور در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس شورای عالی جامعه مدرسین و عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر کشور در ادامه برنامه‌های خود در قم در نماز جماعت ظهر و عصر در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت شرکت و با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان و امام جمعه قم به گفت‌وگو پرداخت.

وحیدی در سفر امروز خود با آیات عظام حسین نوری همدانی، ناصر مکارم شیرازی و جعفر سبحانی دیدار و در مورد وضعیت کشور در حوزه‌های مرتبط با وزارتخانه خود گزارشی ارائه کرد.

مراجع تقلید نیز در دیدار وزیر کشور بر لزوم توجه ویژه دولت به مشکلات اقتصادی مردم تاکید کرده و خواستار تلاش مسئولان برای امیدافزایی در جامعه شدند.

آیت‌الله نوری همدانی: مردم باید نتیجه کارها را در سفره خود ببینند

مرجع تقلید شیعیان بر تلاش مضاعف مسئولان برای افزایش امیدواری و رفع مشکلات مردم تاکید کرد و گفت: مردم در سختی هستند و باید مشکلات آنها را برطرف کرد، البته مردم خدمات را هم می‌ببینند ولی بایدنتیجه داشته باشد.

این مرجع جهان تشیع پیش از ظهر امروز در دیدار با احمد وحیدی، وزیر کشور که در دفتر این شخصیت حوزوی انجام شد، با اشاره به اهمیت حفظ نظام اسلامی و خدمت‌رسانی به مردم، اظهار داشت: بنده همانطور که امام فرمودند حفظ نظام را واجب می‌دانم منتهی عامل اصلی حفظ نظام مردم هستند.

وی تصریح کرد: امام(ره) همواره عنایت ویژه‌ای به مردم داشت و از کلمات ایشان است که برای حفظ نظام باید به مردم خدمت کرد و از عواملی که این نظام را بوجود آوردند حراست کرد، امام راحل فرمودند که "تا زمانی که ظلم و تبعیض، فقر و جهل در جامعه ما باشد کار ما تمام نشده است و انقلاب به اهداف خود نرسیده است".

مرجع تقلید شیعیان در ادامه با انتقاد از شیوه برخی از مسئولان پشت میزنشین افزود: با پشت میز نشستن گره‌ای از کار مردم باز نمی‌شود، بلکه باید مسئولان امر در دسترس مردم باشند و از نزدیک با مردم در ارتباط باشند. بنده در اولین دیدار با آقای رئیسی به ایشان گفتم اصل و اساس کارها باید توجه به مردم و حل مشکلات آنها باشد و باید ثمر اقدامات شما در رفاه و گشایش اقتصادی زندگی مردم نمایان و محسوس باشد.

وی بیان کرد: امروز مردم واقعاً در سختی هستند و باید مشکلات آنها را برطرف کرد، البته مردم خدمات را هم می‌ببینند ولی باید نتیجه داشته باشد مردم باید نتیجه کارها را در سفره خود ببینند. 

آیت‌الله نوری همدانی توجه به بیت‌المال و استفاده از نیروهای کارآمد را عامل مهمی در حل مشکلات دانست و گفت: باید کرامت مردم حفظ شود برای رونق تولید و اشتغال‌زایی و رفع موانع باید تمام ظرفیت‌ها را به‌کار گرفت، باید کاری کرد که مردم دستشان در جیب خودشان باشد و عزت و کرامت آنها حفظ شود. شما در میدان وسیعی قدم گذاشته‌اید و باید در این راه محکم گام بردارید و ارزش پول ملی تقویت شود.

وی در ادامه با بیان توطئه‌های استکبار و بدخواهان نظام از آغاز  پیروزی انقلاب، اظهار داشت: روزی نیست که استکبار در جهان دست به جنایت نزده باشد. ما باید به شکلی گام برداریم که دشمنان جرأت اقدام و توطئه بر علیه ما را نداشته باشند، در کنار این باید موضوعات فرهنگی و ایجاد زمینه‌های رشد و تعالی جامعه و برداشتن فشار اقتصادی از روی دوش مردم و توجه به اصلاح ساختار اقتصادی از اولیت‌های مسئولین باشد.

آیت‌الله نوری همدانی اظهار کرد: ما مشکلات را درک می‌کنیم و از مشکلات مردم بسیار ناراحت هستیم، اما عده‌ای هم به فکر ناامید کردن مردم از نظام و انقلاب هستند و ما هم نباید مردم را ناامید کنیم، مسئولان محترم با تلاش و جدیت و صداقت کار کنند تا مردم امیدوار باشند. امروز دشمنان تمام سعی شان نا امید کردن مردم است.

تولیت آستان حضرت معصومه (س):نظرات مراجع تقلید مورد توجه دولت قرار گیرد

آیت الله سید محمد سعیدی نیز گفت: نظرات مراجع تقلید مشاوره‌های خوبی برای دولت است و باید این مشاوره‌ها مورد اهتمام دولت باشد.

آیت الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان حضرت معصومه (س) روز پنجشنبه در دیدار احمد وحیدی وزیر کشور اظهار داشت: قم از اهل‌بیت (ع) به ما رسیده است و هر شهری از شهر‌های دنیا که مزار اهل‌بیت در آن است، ظرفیت بزرگی است که باید از آن استفاده کنیم.

وی حرم حضرت معصومه (س) را از استثنائات ذکر کرد و افزود: در کل حرم‌های اهل‌بیت (ع) یک بانو مجرد از آل الله مدفون است که در سه عرصه حضور در مدینه، هجرت از مدینه و استقرار کریمه اهل‌بیت (ع) در قم دارای آثار و برکات بوده است.

وی ابراز داشت: برای ایجاد نشاط و شادی گاهی اوقات دلسوزان ما طرح و برنامه از دیگران بر می‌دارند و قصد اجرا دارند و این در حالیست که باید یک مقداری با ملاحظه کار کرد.

سعیدی ادامه داد: تلاش عده‌ای برای خاموش کردن امور معنوی در جامعه را باید مدنظر داشته باشیم و نمی‌توان برای نشاط در جامعه از دیگران الگو گرفت و تشخیص این که چه کاری باید انجام داد و چه کاری را نباید انجام داد، مسئله مهمی است که باید بر اساس نظر، ولی فقیه امت اسلامی است.

وی هم چنین نظرات مراجع تقلید را برای دولت، مشاوره‌های خوب ذکر کرد، که باید مورد اهتمام دولت باشد.

وزیر کشور هم در این دیدار گفت: در مسائل ملی بزرگ‌ترین مساله این است که با یکپارچگی بین همه اقوام و گروه‌ها که دل در گرو نظام و رهبری دارند کار‌ها را جلو ببریم.

وحیدی افزود: دشمن دنبال این است که سوء استفاده کند و تلاش می‌کند نشاط اجتماعی را هدف بگیرد و ما باید جامعه‌ای با نشاط داشته باشیم.

آیت‌الله کعبی: بودجه 1402 ضد تورمی و ناظر بر تولید است

عضو مجلس خبرگان رهبری نیز با تاکید بر اینکه سایه شوم تورم مردم را ناراحت کرده و باید این درد علاج شود، گفت: بودجه ۱۴۰۲ بودجه ضد تورمی و ناظر به تولید، اشتغال و مسکن است که باید از دولت و مجلس تشکر کرد.

آیت الله عباس کعبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه در نشست احمد وحیدی وزیر کشور با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان حضرت فاطمه معصومه(س) که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر انجام شد، اظهار کرد: قم خاستگاه فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است و باید نگاه ویژه به قم داشته باشید.

وی با بیان اینکه اداره استان قم، حضور حوزه و روحانیت در قم و جایگاه تمدنی قم سه بحث جدای از هم است که باید به آن توجه شود، گفت: قم ظرفیت های بالایی دارد و مسئولان نظام باید این ظرفیت بالا را در تصمیمات خود لحاظ کنند و مناسبات حوزه و روحانیت با نظام به شکل هدفمند و نظام‌مند و با حفظ استقلال حوزه تنظیم شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه موضع حوزه و روحانیت نسبت به نظام موضع حمایت، هدایت و نظارت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر است، افزود: روحانیت و حوزه صدای مردم هم هستند و صدای مردم از طریق روحانیت و مراجه عظام تقلید منعکس می شود و بنابراین این دیدارها باید عقبه نظام‌مند داشته باشد و مسائلی که در این دیدارهای مطرح می شود حل شود.

وی ادامه داد: یکی  از مهم‌ترین دغدغه های مراجع تقلید و حوزه های علمیه پاسداری از فرهنگ عفاف و حجاب است که طرح های خوبی در این دولت پیشنهاد شده و باید در سراسر کشور و به ویژه در قم عملیاتی شود تا این وضع سامان پیدا کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: انتظار دیگر مراجع و حوزه ها بحث معیشت جامعه است تا مردم نسبت به معیشت خود آرامش پیدا کنند زیرا سایه شوم تورم مردم را ناراحت کرده و باید علاج شود که در این راستا دولت اقداماتی را انجام داده و بودجه ۱۴۰۲ بودجه ضد تورمی و ناظر به تولید، اشتغال و مسکن است که باید از دولت و مجلس تشکر کرد.

آیت‌الله سبحانی: ارتباط با کشورهایی که به‌دنبال ضربه زدن هستند بی‌فایده است

یکی از مراجع تقلید در دیدار وزیر کشور گفت: ما می خواهیم با دنیا رابطه داشته باشیم ولی ارتباط با کشورهای دشمن که به دنبال ضربه زدن به ایران هستند فایده‌ای ندارد.

آیت‌الله جعفر سبحانی امروز در دیدار با احمد وحیدی وزیر کشور که در بیت این مرجع تقلید در قم انجام شد، با بیان اینکه از همان دوره آیت الله هاشمی رفسنجانی با سیاست کاهش جمعیت مخالف بودم و در این مورد در آن دوران نیز مصاحبه‌هایی داشته‌ام، گفت: تاکنون جامعه ای بخاطر ازدیاد نسل، نابود یا گرفتار فقر نشده است، بلکه فقر و نداری جوامع از عوامل خارجی ناشی می‌شود.

وی با تاکید بر خطرناک بودن طرح غربالگری جمعیت، افزود: اسم این طرح خوب است اما ذات آن تهدیدکننده است و جمعیت سالم را نیز از بین می برد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه‌ای از سوره مبارکه ممتحنه بیان کرد: برخی از کشورهای دنیا با کشور ما دشمنی و عداوت دارند و برخی دیگر ندارند و باید شیوه ارتباط با آنها بر اساس شکل تعامل آنها با ما تنظیم شود.

وی تصریح کرد: ما می‌خواهیم با دنیا رابطه داشته باشیم ولی ارتباط با کشورهای دشمن که بدنبال ضربه زدن به ایران هستند فایده‌ای ندارد.

وزیر کشور:مشکلات کشور فقط از مسیر توافق با آمریکا رفع نمی‌شود 

همچنین احمد وحیدی نیز در این دیدار اظهار کرد: در دوره‌ای برخی به اشتباه تصور می‌کردند که فقط از مسیر توافق با آمریکا مشکلات حل می شود در حالی که در همان سال‌ها نیز آمریکا از هیچ خیانتی علیه ایران دریغ نکرد.

وی همچنین بیان کرد: رییس جمهور نسبت به اوضاع مشکلات معیشتی اهتمام بالایی دارد و این مسأله جزو دستور کارهای جدی دولت است و رییس جمهور روزانه به صورت مرتب اوضاع بازار و تورم را بررسی می‌کند.

وزیر کشور اضافه کرد: برخی بن بست های اقتصادی در کشور وجود داشته که در حال باز شدن است که آثار و نتایج آن به مرور قابل مشاهده خواهد بود.

وی همچنین با تاکید بر نگرانی های ناشی از نرخ رشد جمعیت، ابراز داشت: در موضوع نرخ جمعیت نگرانی هایی در بخش رشد آن وجود دارد که این کاهش رشد در بیشتر کشورهای اسلامی نیز وجود دارد.

وحیدی در ادامه ابراز داشت: موضوع سبک زندگی نیز از مسایل مهم کشور است که در اغتشاشات اخیر برخی از جلوه‌های مخرب آن نمایان بود و حاکی از این است که دشمن هویت ایرانی و اسلامی مردم ما را هدف قرار داده است.

آیت الله حسینی بوشهری:دولت سیزدهم دغدغه بیشتری نسبت به آسیب‌های اجتماعی دارد

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز گفت: وزارت کشور و هیات دولت دغدغه آسیب‌های اجتماعی را داشته باشد؛‌ البته این دولت دغدغه بیشتری نسبت به آسیب‌های اجتماعی دارد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری روز پنجشنبه در دیدار احمد وحیدی وزیر کشور اظهار داشت: وزارت کشور از وزارت خانه‌های کلیدی است و حضور شما در هیات دولت نقش هم افزایی دارد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های اخیر خود روی بحث امید آفرینی بسیار تکیه کردند که دلیلش روشن است؛ جامعه‌ای می‌تواند سرپا بماند که آینده روشنی برای خود ترسیم نماید،‌ جامعه ناامید ،تحرک ، پویایی و بالندگی را از دست خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه مسئولان و مردم باید به آینده روشن امیدوار باشند، اضافه کرد: درکنار امیدواری باید اقداماتی که امیدآفرین است با تلاش، فعالیت و صرف وقت محقق شود.

حسینی بوشهری با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی، تصریح کرد: جهاد تبیین باید مکملی برای امیدبخشی به آینده باشد و برای تحقق این امر، تقسیم کار بین عالمان دین و دولت صورت گیرد؛ البته بخش قابل توجهی از جهاد تبیین وظیفه دولت است.

وی با تاکید بر اینکه اطلاع‌رسانی نقش کلیدی درتحقق جهاد تبیین دارد، خاطرنشان کرد: دولت و وزارت کشور مجموعه‌های تاثیرگذار در اطلاع رسانی هستند؛ به گونه‌ای که نقاط قوت برجسته و از تبلیغات سوء و برجسته کردن نقاط ضعف توسط دشمن جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه باید اقدامات سال‌های گذشته برجسته و تبیین شود، بیان کرد: گاهی اوقات به داشته‌های خود فکر نمی‌کنیم و صرفا نسبت به آینده مطالبه گر هستیم؛ آرمان خواهی خوب است، ولی نباید به معنای نادیده گرفته شدن اقدامات گذشته باشد.

این عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جنگ ادراکی دشمن بی تاثیر نیست، افزود: دشمن به گونه‌ای توقع و انتظار ایجاد می‌کند که جامعه دچار اشتباه محاسباتی خواهد شد؛ افراد به جای اندیشیدن به مسائل کشور به مسائلی می‌پردازند که نگران‌کننده است.

وی گفت: گاهی اوقات به مسائل اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی در مقایسه با مسائل اقتصادی کم‌تر پرداخته می شود؛ همانطور که دولت و علما باید در اقتصاد دغدغه مند باشند،‌ حفظ ارزش‌های جامعه و اجتناب از آسیب‌هایی که انقلاب را نشانه گرفته باید توامان مورد توجه باشد.

حسینی بوشهری با اشاره به اینکه بعد از قضایای اخیر، فرهنگ بخشی از جامعه دچار مشکل شده، بیان کرد: البته بخشی با قاطعیت دینی پای کار هستند و تزلزل ناپذیرند و پایبند به ارزش های انقلاب می‌باشند.

وی تاکید کرد: برای بخش دیگری از جامعه که تحت تاثیر دیگران هستند راهکار مناسب اندیشیده شود و منشا آسیب‌های اجتماعی نیز شناسایی و راهکار اندیشیده شود و این نگرانی متدینین جامعه است.

وی ادامه داد: نسبت به مسائل اقتصادی مشکلاتی وجود دارد که الزاما مربوط به تحریم دشمن ‌نیست گاهی در داخل احساس خود تحریمی می‌کنیم ، مسئولان کشور تصمیم خوب‌ می‌گیرند به میانه‌های کار که می‌رسند تصمیم دچار مشکل می‌شود.

وی افزود: از مبدا تا مقصد جز نظارت قوی راه حلی نیست و نباید با متخلف تعارف و مماشات وجود داشته باشد.

خاطرنشان می‌شود، وزیر کشور پنجشنبه هفته گذشته نیز برای افتتاح چند پروژه شهری از جمله تونل شهدای امنیت به قم سفر کرده بود.

پایان پیام

true

true
false
true