×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

حضور سردار قاآنی در زیارت حرم حضرت معصومه (س)5000 مترمربع زمین روباز ورزشی در بوستان ولایت قم احداث شددبیر اولین «رویداد رسانه‌ای امید» قم معرفی شدآبشخورهای منطقه حفاظت شده پلنگ دره قم مرمت شدند واگذاری بیش از 95 درصد خدمات بهزیستی به موسسات و تشکلهای غیردولتیسفر وزیر کشور عراق به قم با اجرای اصل ۴۹ متهمان مفاسد اقتصادی نقره داغ می شوندسارقان خیرنمای سابقه دار در قم ستگیر شدندمحکومیت 6 میلیارد و 300 میلیون ریالی برای محتکر روغن موتور در قمآیت‌الله رئیسی الگوی موفق اتحاد بین سیاست و دیانت بود فعالیت ۱۴ مرکز غربالگری تیروئید در استان قمفعالیت هیئت‌های اجرایی انتخابات در استان قم آغاز شدتوهین‌ امپراطور کوزوکو به مخبر و رئیس جمهور شهیددستگيري باند سارقان خودروهاي مدل پايين در قم مراسم بزرگداشت شهید رئیسی و همراهان در قم برگزار می شودسرپرست هیأت ورزش‌های سه گانه قم منصوب شدقاچاقچی موتورسیکلت سنگین در قم جریمه سنگین شدبیمه سلامت برای دهک‌های یک تا پنج خدمات رایگان ارائه می کندفعالیت آزمایشی نخستین اتوبوس برقی در قم آغاز شد حتما از بنده شکایت کنید!
مدیر نمایندگی ستاد دیه قم:
true
 ۷۷ زندانی جرایم غیرعمد در قم آزاد شدند
مدیر نمایندگی ستاد دیه قم گفت: در نیمه نخست امسال، ۷۷ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی به مبلغ ۶۲ میلیارد ریال به همت ستاد دیه آزاد شدند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛رضا مرادی‌پور روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: ۷۰ نفر از زندانیان، مرد و هفت نفر خانم هستند.

وی اضافه کرد: ۶۲ نفر به دلیل بدهی مالی، ۱۱ نفر نفقه، یک نفر مهریه و ۳ نفر به پرداخت دیات غیرعمد محکوم شده و در زندان بودند.

وی با بیان این‌که کل بدهی این افراد ۶۲ میلیارد ریال بود، ادامه داد: ۱۲ میلیارد ریال از بدهی زندانیان با برگزاری جلسات صلح و سازش از شکات تخفیف گرفته شد.

مرادی پور گفت: ۸ میلیارد ریال با تسهیلات قرض‌الحسنه، ۲۷ میلیارد ریال کمک بلاعوض، ۷ میلیارد ریال آورده خانواده مددجویان و ۸ میلیارد ریال نیز از سایر منابع تامین شد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۲۴ نفر از محکومان مالی در این استان با کمک خیران و پیگیری این ستاد آزاد شدند که مجموع کل بدهی این افراد ۱۸۰ میلیارد ریال بود.

وی با بیان این‌که از این تعداد، ۱۱۹ نفر مرد و پنج نفر زن بودند، افزود: ۹۶ نفر بدهکاران مالی، ۱۷ نفر نفقه، ۳ نفر مهریه و ۸ نفر دیه غیرعمد به دلیل تصادف یا حوادث کارگاهی محکوم شده و در زندان بودند.

به گفته مدیر نمایندگی ستاد دیه قم، ۳۷ میلیارد ریال از این مبلغ از شکات تخفیف گرفته شد، ۱۶ میلیارد ریال توسط خانواده‌ها،‌ ۴۷ میلیارد ریال کمک بلاعوض ستاد دیه، ‌۲۴ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه و بقیه نیز از طریق پیگیری اعسار و صندوق تامین خسارت‌های بدنی تامین شد.

وی تصریح کرد: بر اساس شیوه‌نامه ستاد دیه، افرادی که سوابق کیفری نداشته و بدهی کمتری داشته باشند، در اولویت آزادی هستند.

وی افزود: کارشناسان ستاد دیه، برای زندانیان جرائم غیرعمد پرونده تشکیل می‌دهند و پس از تحقیقات درباره وضعیت مالی مددجو، ستاد با دعوت از شکات، تخفیف‌هایی از طلبکاران می‌گیرد و مقداری نیز کمک خیران را جذب می‌نماید.

ستاد دیه استان قم با شماره‌ حساب‌های بانک ملی ۰۲۰۱۲۳۱۶۱۸۰۰۹، بانک ملت ۱۸۲۲۲۸۸۷۲۴ و بانک تجارت ۱۵۳۰۰۸۵۵۹۳، شماره کارت‌های ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۲۵۷۶۶۲۳ بانک تجارت و ۶۰۳۷۹۹۷۵۶۰۰۰۰۸۸۸ بانک ملی و شماره تماس ۳۷۷۲۲۶۶۶ آماده دریافت کمک‌های خداپسندانه مردم قم برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد است.
پایان پیام

true

true
false
true