×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

توهین‌ امپراطور کوزوکو به مخبر و رئیس جمهور شهیددستگيري باند سارقان خودروهاي مدل پايين در قم مراسم بزرگداشت شهید رئیسی و همراهان در قم برگزار می شودسرپرست هیأت ورزش‌های سه گانه قم منصوب شدقاچاقچی موتورسیکلت سنگین در قم جریمه سنگین شدبیمه سلامت برای دهک‌های یک تا پنج خدمات رایگان ارائه می کندفعالیت آزمایشی نخستین اتوبوس برقی در قم آغاز شد حتما از بنده شکایت کنید!مردم نشان دادند قدر مسئولان خدوم را می دانند۴۶ سامانه تولید برق خورشیدی در روستاهای قم راه اندازی شدآئین بزرگداشت شهدای خدمت در حسینیه آیت الله فاضل لنکرانی برگزار شدآیین گرامیداشت رئیس جمهور شهید از سوی مهاجران افغانستانی برگزار می‌شوداستاندار قم از روستا‌های سیل زده بازدید کردمراسم گرامیداشت شهید رئیسی و یارانش در بقاع شاخص استان قم برگزار شدعامل توهین به شهدای خدمت در شهرستان کهک دستگیر شدبیش از یک میلیون نفر در قم با «شهید جمهور» وداع کردنداستاندار قم فعالیت دستگاه‌های دولتی و اجرایی استان برای فردا را اعلام کردمراسم بزرگداشت شهدای‌خدمت راس 10 صبح در مدرسه مبارکه فیضیههیئتی از کارشناسان برای بررسی علت سانحۀ سقوط بالگرد رئیس‌جمهور اعزام شدمراجع عظام تقلید شهادت رئیس جمهور و همراهان را تسلیت گفتند
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم:
true
 تولید آب در قم 3 درصد کاهش یافت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از کاهش سه‌درصدی تولید آب در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛ مهندس حسن بختیاری در سخنانی با اشاره به کمبود منابع آبی در کشور به ویژه در استان قم که در منطقه‌ای گرم و خشک قرار گرفته، اظهار داشت: کم‌آبی جزو ویژگی‌های ذاتی اقلیم ما است لذا این مشکل به صورت دائمی در استان وجود دارد.

وی مدیریت تولید و توزیع را از برنامه‌های سال جاری شرکت آب و فاضلاب برشمرد و گفت: در همین راستا با تلاش‌های صورت گرفته و اقدامات فنی، مهندسی و فرهنگی توانستیم تابستان را به خوبی پشت سر گذاشتیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه تنها مشکل امسال کاهش سهم قم از آب سدکوچری به قم بود، خاطرنشان کرد: با کاهش حجم ورودی آب بالاجبار برای تأمین آب شهر قم از منابع زیرزمینی که از شوری بالایی برخوردار هستند استفاده کردیم که باعث کاهش کیفیت آب از نظر شوری در شبکه آبرسانی شهر شد.

وی با بیان اینکه در نیمه نخست سال جاری  68 میلیون مترمکعب آب برای توزیع در استان تولید شده است، گفت:  57 درصد از این آب از سدکوچری، 18 درصد از سد 15 خرداد، 18 از چاه‌های شهری و 7 درصد چاه‌های علی‌آباد تأمین شده است.

بختیاری با این وجود از سلامت کامل آب قم خبر داد و تصریح کرد: از نظر بهداشتی سلامت آب قم کاملاً تضمین و تأیید شده و نهادهای زیربط نیز نظارت کامل و دائمی بر روی سلامت آب دارند.

وی با اشاره به مدیریت فشار شبکه در سال جاری گفت: با اقداماتی که صورت گرفت ضمن اینکه قطعی آب را در شبکه نداشتیم نسبت به سال گذشته سه درصد کاهش تولید داشتیم که بخش عمده آن در قالب مدیریت مصرف اتفاق افتاد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم همراهی و همکاری شهروندان را نیز در مدیریت مصرف و کاهش تولید مؤثر دانست و  اظهار داشت: در بخش فضای سبز هم با همکاری مجموعه فضای سبز شهرداری اقدامات خوبی انجام شده هرچند که هنوز در این زمینه جای کار وجود دارد.

وی بر ضرورت جداسازی شبکه آبیاری فضای سبز از شبکه آب بهداشتی شهر تأکید و خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه‌های تولید و انتقال آب انصاف نیست که از آب شبکه برای فضای سبز استفاده کنیم.

بختیاری طول شبکه آب را در شهر 2 هزار و 200 کیلومتر اعلام کرد و گفت: از این میزان حدود 200 کیلومتر شبکه  فرسوده است و از حدود هزار و 70 کیلومتر شبکه فاضلاب نیز بیش از 250 کیلومتر شبکه فرسوده در شهر وجود دارد.

وی در پایان از اصلاح و توسعه بیش از 16 کیلومتر شبکه آب در شهر در شش ماه نخست سال جاری خبر داد که نسبت به سال گذشته از رشد چشمگیری برخوردار بوده است.
پایان پیام

true

true
false
true