×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

5000 مترمربع زمین روباز ورزشی در بوستان ولایت قم احداث شددبیر اولین «رویداد رسانه‌ای امید» قم معرفی شدآبشخورهای منطقه حفاظت شده پلنگ دره قم مرمت شدند واگذاری بیش از 95 درصد خدمات بهزیستی به موسسات و تشکلهای غیردولتیسفر وزیر کشور عراق به قم با اجرای اصل ۴۹ متهمان مفاسد اقتصادی نقره داغ می شوندسارقان خیرنمای سابقه دار در قم ستگیر شدندمحکومیت 6 میلیارد و 300 میلیون ریالی برای محتکر روغن موتور در قمآیت‌الله رئیسی الگوی موفق اتحاد بین سیاست و دیانت بود فعالیت ۱۴ مرکز غربالگری تیروئید در استان قمفعالیت هیئت‌های اجرایی انتخابات در استان قم آغاز شدتوهین‌ امپراطور کوزوکو به مخبر و رئیس جمهور شهیددستگيري باند سارقان خودروهاي مدل پايين در قم مراسم بزرگداشت شهید رئیسی و همراهان در قم برگزار می شودسرپرست هیأت ورزش‌های سه گانه قم منصوب شدقاچاقچی موتورسیکلت سنگین در قم جریمه سنگین شدبیمه سلامت برای دهک‌های یک تا پنج خدمات رایگان ارائه می کندفعالیت آزمایشی نخستین اتوبوس برقی در قم آغاز شد حتما از بنده شکایت کنید!مردم نشان دادند قدر مسئولان خدوم را می دانند
true
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: وقف‌های جدید در جهت حل مشکلات مردم و گره گشایی از مشکلات آنان باشد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم با اشاره به تبیین اهمیت و جایگاه وقف افزود: نهاد وقف از نهادهای تاریخی و ریشه دار است که هم در اسلام و هم در سایر ادیان الهی نیز وجود داشته و همواره دارای برکات زیادی برای مردم بوده است.

وی گفت: در وقف هم تقرب الی الله وجود دارد و هم بحث گره گشایی از مردم است که بسیار با اهمیت است و نشان از جایگاه رفیع و ممتاز وقف است.

امام جمعه قم در ادامه سخنان خود به لطمات و آسیب‌هایی که مبحث وقف در طول تاریخ دیده است اشاره کرد و گفت: نهاد وقف در طول تاریخ صدمات و لطمات زیادی دیده است و اگر این آسیب‌ها نبود الان برکات بیشتری از این نهاد مبارک به مردم می‌رسید.

اعرافی خاطرنشان کرد: متأسفانه در طول تاریخ به مباحث وقف کم توجهی صورت می گرفته است و بعد از انقلاب اسلامی نیز به وقف توجه جدی نشد و امروزه نیز نهاد وقف می‌توانست در نظام اسلامی ما جایگاه بهتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه در فرهنگ عمومی جامعه به دلایل گوناگون وقف جایگاه مناسبی ندارد گفت: لازم است که برای رغبت بیشتر جامعه اسلامی و مردم به وقف اقناع سازی و اعتمادسازی خوبی از سوی اداره کل اوقاف انجام شود تا مردم بیش از پیش به برکات و فواید وقف آشنا شوند و وقف‌های جدید در جهت حل مشکلات مردم و گره گشایی از آنان احداث شود.

امام جمعه قم تأکید کرد: لازم است که در چند لایه، مباحث کلان وقف مورد یک بازنگری کامل قرار گیرد و چالش‌ها و مشکلات کنونی که امروزه سد راه این نهاد مبارک است برطرف شود.

وی با اشاره به تعامل خوب و ضروری حوزه با نهاد وقف تصریح کرد: مبحث فقه وقف که طبیعتاً مربوط با حوزه است باید با جدیت از طرف مسئولین اداره اوقاف پیگیری شود و حوزه این آمادگی را دارد که در مباحث فقه معاصر به موضوعات مربوط به وقف با جدیت بپردازد چرا که در حال حاضر در مباحث فقه معاصر به موضوع وقف پرداخته نمی‌شود.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین عباس اسکندری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم در گزارشی به بیان فعالیت‌های انجام شده در این اداره کل پرداخت.
پایان پیام

true

true
false
true