×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

گردشگران ویتنامی در حرم حضرت معصومه(س)تولید دارو با پایه گیاهی در دانشگاه علوم پزشکی قمدانشجویان با تخفیف ۸۰ درصدی از موزه فاطمی بازدید می‌کنند.آغاز طرح ویژه نظارت بر عملکرد داروخانه ها و فروشگاه های تجهیزات پزشکی در استان قمنیروگاه خورشیدی در یکی از مدارس پردیسان احداث شدرونمایی سه فیلم مستند به قصد کشت نزنید، ناشناس و پرده آخر لزوم شناخت دقیق ضعفهای فرهنگی، تلاش برای یافتن راه‌حل و ترویج گزاره‌های صحیححوزه های علمیه برای حفظ و حراست از محیط زیست مشارکت می کنند3000 فرهنگی قمی حامی فرزندان یتیم و محسنین کمیته امداد هستندرئیس مرکز هنر و رسانه معاونت مهر دفتر تبلیغات اسلامی منصوب شددستگاه قضائی با قاطعیت با کسانی که دستشان به خون افراد بی گناه آلوده است برخورد کندبا حضور علما و طلاب؛ اجتماع بزرگ «میثاق با ولایت» در مدرسه فیضیه قم برگزار شدخیر مراغه ای ۱۵ اثر موزه ای به موزه فاطمی اهدا کردهدف اصلی جنگ ترکیبی براندازی و فروپاشی از درون استحوزویان قم فردا در مدرسه فیضیه تجمع می کننددیدار با خانواده شهید مدافع حرم محمود هاشمی سنجانیارتباط علم و صنعت باعث پیشرفت و توسعه در بسیاری از عرصه‌ها می شودمحتکر کود شیمیایی در قم مجازات میلیاردی شدفیلم های مستند «جمعه دوم آوریل» ، «آژیر» و «پرواز ازبوسنی » در قم رونمایی شدندپیروزی تیم فوتسال خانه مطبوعات قم در سومین دیدار تدارکاتی
true
طعم شیرین خدمت به زائران اربعین حسینی در عمود 1080
در موسم راهپیمایی بزرگ اربعین، کاروان‌ها یکی پس از دیگری برای رفتن آماده شده‌اند، مقصدشان سرزمین کربلاست، همه به کمک آمده‌اند، هرکسی با هر توانی که دارد، یکی آب می آورد و یکی طعام و دیگری از حرفه‌اش وام می‌گیرد و درمانگر می‌شود، اگر در کربلا جز حضرت زینب(س) کسی پرستاری نمی‌کرد اما در این زمان درمانگران زیادی خود را همراه این قافله می‌کنند تا اندکی التیام بخش زخم زائران مسیر عشق باشند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛همزمان با اوج سفرهای اربعین و حضور موکب‌های متعدد در مسیر پیاده‌روی اربعین در سطح ایران، موکب‌های خدماتی، درمانی و بهداشتی نیز در کشور عراق استقرار می‌یابند تا به زائران سفر معنوی اربعین خدمت کنند که موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) امسال نیز همانند سال‌های گذشته در مسیر پیاده‌روی نجف اشرف به کربلای معلی در عمود 1080 با ارائه خدمات درمانی، رفاهی و فرهنگی میزبان زائران اربعین است و خدماتی از قبیل اسکان خواهران و برادران، توزیع غذای گرم و میان وعده،  خدمات فرهنگی و سایر خدمات مورد نیاز زائران را ارائه می دهد به بیان دیگر طراحی ورودی موکب سبب شده تا اگر زائری قصد ورود به موکب را هم نداشته باشد، می تواند در صورت نیاز از این خدمات کاربردی بهره بگیرد.

 

یکی از مهم ترین خدمات موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) که هنگام ورود به این موکب خودنمایی می کند، وجود درمانگاه در دو بخش خواهران و برادران و ارائه داروهای مورد نیاز به زائران اربعین حسینی است که توسط  پزشکان و پرستاران داوطلب سرخ پوش هلال احمر انجام می شود.

 

دعای زائران، بهترین دستمزد پزشکان و پرستاران داوطلب هلال احمر

مدیر درمانگاه موکب آستان مقدس بانوی کرامت در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: امسال، 45 پزشک و پرستار به صورت داوطلبانه با جمعیت هلال احمر استان قم همکاری دارند و روزانه به بیش از 2000 نفر از زائران اربعین حسینی در مسیر پیاده روی نجف اشرف به کربلای معلی در عمود 1080، خدمات درمانی و بهداشتی اعم از ویزیت بیماران، توزیع دارو و خدمات سرپایی ارائه می دهند.

 

انگیزه اصلی پزشکان عشق و علاقه به حضرت اباعبدالله (ع) است

دکتر حبیب مقدم انگیزه اصلی کادر درمان از حضور در این نوع خدمت‌رسانی را علاقه به حضرت اباعبدالله(ع) دانست و گفت: عشق و علاقه و ارادت همکاران است که باعث می‌شود به صورت شبانه‌روزی و بدون احساس خستگی در این موکب خدمت کنند.

 

وی افزود: رزق پزشکان و پرستاران در این موکب، تسکین درد بیماران و دعایی است که آنها را بدرقه می‌کنند چراکه خدمت کردن به زائران اربعین حسینی با هیچ چیزی نه قابل قیاس است و نه قابل مبادله.

 

خدمت به زائران در ایام اربعین وصف شدنی نیست

زهره سلیمانی 42 ساله پرستار بخش ICU که در درمانگاه هلال احمر استان قم در موکب عمود 1080 فعالیت می کند می گوید: از طریق یکی از همکارانش با جمعیت آشنا شده و همکاری خود را به صورت داوطلبانه از سال 98 آغاز کرده است.

 

وی می افزاید: دومین تجربه ی فعالیت خود  با هلال احمر در اربعین حسینی برای خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) است که آن را وصف نشدنی و حسی خوب می داند.

 

وجود یک دلگرمی تحمل انسان را در سختی ها دو چندان می کند

وی ادامه می دهد: در این سفر مشکلاتی از جمله سختی کار، گرما، اضطراب و دوری از خانواده وجود دارد ولی یک دلگرمی هایی در کنار آن وجود دارد که تحمل انسان را دو چندان می کند.

 

داوطلبان سختی ها و خوبی های سفر اربعین را با هم در نظر بگیرند

سلیمانی بیان می کند: توصیه ی من به بچه های داوطلب این است که اگر در این مسیر قدم می گذارند سختی ها و خوبی های آن را با هم در نظر بگیرند، به هر حال هر سفری سختی های خودش را دارد.

 

دعوت هلال احمر در سفرهای بعدی اربعین

وی اظهار می کند: انتظارم از هلال احمر این است که در سفرهای بعدی اربعین نیز از من برای خدمت رسانی به مردم و زائران امام حسین علیه السلام دعوت کند.

 

دیدن ساختمان موکب مرا غافلگیر کرد

وی به خاطره ی خود در سفر قبلی اشاره می کند و می گوید: قبل از سفر ذهنیت من از موکب، فعالیت در مکانی مثل چادر، پر از خاک و سختی های زیاد است اما وقتی در مقابل موکب از اتوبوس پیاده شدم، ساختمانی را دیدم که سر دری شبیه به حرم حضرت معصومه(س) دارد و صدای نوحه و تماشای منظره ی آبپاش ها و شور و هیجان مردم که به آنجا رفت و آمد می کنند برایم بسیار غافلگیر کننده و خوشایند شد و خاطره ی این صحنه همیشه در ذهنم مانده است.

 

هلال احمر سازمانی قابل اعتماد حتی در خارج از کشور

الهام باقری کارشناس ارشد پرستاری و متولد 67، آشنایی خود با هلال احمر و فعالیت به عنوان داوطلب از سال 96 را از طریق معرفی یکی از دوستانش عنوان می کند و می گوید: نخستین همکاری داوطلبانه من با هلال احمر در ایام اربعین بود که برای خدمتگزاری به زائران امام حسین(ع) به کشور عراق اعزام شدم.

 

وی هلال احمر را سازمانی قابل اعتماد حتی برای مردم خارج از کشور می داند و بیان می کند: واکنش های مردم کشور عراق به لباس سرخ هلال احمر بسیار خوب و متبت است.

 

وی در پاسخ به این سوال که هلال احمر چه حسی را به شما منتقل می کند، می گوید:  هلال احمر برای من حس اعتماد را به ارمغان می آورد و به همین دلیل است که دوست دارم در ایام اربعین با این جمعیت برای خدمت رسانی به مردم همسفر شوم.

 

انتخاب افرادی فعال و با روحیه ی تیمی در ایام اربعین

باقری اظهار می کند: انتظار من از هلال احمر بعنوان یک سازمان غیر دولتی و مردم نهاد، نظم، انسجام و مدیریت خوب در انجام کارها و فعالیت ها و دقت در انتخاب افراد است زیرا خدمتگزاران در ایام اربعین باید  داوطلبانی فعال و با روحیه ی تیمی، اخلاق مدار و صبور باشند  چون در این کار با توجه به مراجعه ی زیاد زائران به درمانگاه فقط باید صبور و خوش خلق باشند.

 

شوق دیدار دوباره ی پرستار

وی خاطرات خوب زیادی در سفرهای اربعین دارد که یکی از بهترین آنها را اینگونه عنوان می کند: چهره ی زائرها را خیلی به حافظه نمی سپارم اما سال 98  با توجه به اینکه سه سال پی در پی به این سفر آمدم، یک مادر با دختر بچه اش به من مراجعه کرد و گفت دختر من هر سه سال فقط به این نیت می آید که تاول پایش را شما پانسمان کنید که حس بسیار خوبی را در من به وجود آورد.

 

خادم بودن افتخار و سعادت بزرگی است

وی با بیان اینکه خادم بودن افتخار و سعادت بزرگی است، توصیه می کند: داوطلبان باید بدانند که به عنوان داوطلب و خادم انتخاب شدند چراکه خیلی ها دوست داشتند در این مسیر قدم بردارند ولی انتخاب نشدند و بسیاری حسرت این را دارند که جای شما باشند پس باید بیشتر صبوری کنند و آرامش داشته باشند و از هلال احمر انتظار می رود که روحیه ی زندگی موکبی و تیمی به بچه ها آموزش داده شود و جزئیات سفر به آنها گفته شود تا داوطلبان با آمادگی بیشتری با آنها همراه شوند و و اجر و پاداش کارها و این همه سختی را با کج خلقی و تندمزاجی زیر سوال نبرند و بدانند که خدمت به زائران اربعین حسینی یک روحیه ی تیمی را می طلبد ولی متاسفانه چون بعضی ها تجربه ی کار تیمی ندارند خود و بقیه را خسته می کنند.

 

خداوند به بنده توفیق خدمت به مردم را عطا کرد

طاهره میرزایی پرستاری دیگر که نخستین بار است با هلال احمر همکاری داوطلبانه دارد می گوید: امسال لیاقت پیدا کردم و این توفیق به من دست داد که بتوانم در خدمت زائران ایرانی بعنوان پرستار در عمود 1080 باشم.

 

وی می افزاید: بنده از طریق یکی از همکارانم از فعالیت های جمعیت هلال احمر اطلاع پیدا کردم و فهمیدم چنین گروهی هستند که  برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در موکب های مختلف به کشور عراق اعزام می شوند که به صورت معجزه آسایی کار من درست شد و واقعا خداوند را شکر می کنم که به بنده توفیق خدمت به زائران را عطا کرد.

 

حس و حال توصیف ناپذیر خدمت به مردم

وی از حس و حال خود در این سفر معنوی می گوید: واقعا حس و حال توصیف ناپذیری است و بسیار خوشحالم با اینکه در مسیر سختی هایی را تحمل کردیم ولی واقعا سختی‌های شیرینی بود، حس می کنم چند روزی که اینجا هستم جزو عمرم حساب نمی شود و آنقدر حس خوب در من به وجود آمده که دوست دارم با جان و دل به زائران برای رضای خدا خدمت کنم و خیلی خوشحالم از اینکه این توفیق به من دست داد که به این سفر بیایم.

 

توصیه به تجربه ی سفر معنوی اربعین با هلال احمر

میرزایی توصیه می کند که حتی برای یک بار با هلال احمر به این سفر معنوی اعزام شوید و این تجربه را امتحان  کنید زیرا مطمئنا در سفرهای بعدی خودتان پیشقدم می شوید.

 

صبوری و مقاومت در سختی ها یکی از مهم ترین ویژگی های پرستاران

وی می گوید: صبوری و مقاومت در سختی ها یکی از مهم ترین ویژگی های پرستاران و کادر درمان است که اگر نداشته باشد ارزش کار خود را از بین می برند.

 

در آغوش گرفتن خادم حرم حضرت معصومه(س) توسط یک زائر

یکی از خادمان موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) در مصاحبه با ما می گوید: از سال 95 توفیق خدمت به زائران حسینی را دارد و خوش آمدگویی و اسکان زائران، نظافت و انجام کارهای دیگر از جمله فعالیت او در این موکب است.

 

وی در تعریف زیباترین خاطره اش بیان می کند: در سال قبل یکی از زائران چادرش را گم کرده بود و من چادرم را به او اهدا کردم و در سال بعد با دیدن من در موکب، مرا در آغوش گرفت که این زیباترین خاطره ای بود که در ذهن من به یادگار مانده است.

 

تمام خاطرات تلخ هم شیرین است

یکی دیگر از خادمان 55 ساله ی موکب حرم بانوی کرامت،  6 سال است که خادم زائران حسینی در ایام اربعین است که در وصف حس و حال خود در راهی شدن به این سفر معنوی به ما می گوید: تا لحظه ای که مطمئن نشدم به این سفر می آیم خواب نداشتم و دوست داشتم هر چه سریعتر خود را به این موکب برسانم و به  مردم خدمت کنم.

 

وی در پاسخ به این سوال که در طی این 6 سال چه خاطرات تلخ و شیرینی دارد بیان می کند: همه خاطرات برای من شیرین است حتی خاطرات تلخ زیرا به قدری از خدمت کردن به مردم لذت می بری که خستگی هم برایت شیرین است.

 

در مسیر پیاده روی اربعین جمعیتی با تمام ملیت ها و سنین مختلف را می توان دید

نازنین علیزاده یکی از زائران اربعین حسینی که برای پانسمان پای تاول زده ی خود به درمانگاه مراجعه کرده بود در گفتگو با ما بیان می کند: اولین سال است که در پیاده روی اربعین شرکت میکنم، فضا عالی بود و در طول مسیر  جمعیتی از تمام ملیت ها  و سنین مختلف اعم از نوزاد، نوجوان، جوان و پیر را می بینی که با عشق و علاقه و اشتیاق در این مسیر گام برداشتند و دوست دارند هر چه زودتر خود را به کربلا میعادگاه عاشقان برسانند.

 

زیباترین صحنه ی پیاده روی اربعین کودکان نوپای عراقی هستند

وی زیباترین صحنه در مسیر پیاده روی را اینگونه توصیف می کند: صحنه ی جالب توجه در مسیر پیاده روی اربعین، کودکان نوپای عراقی هستند که در بین مسیر ایستاده اند و با دستانی کوچک اما قلبی بزرگ و سرشار از عشق به  زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام به آنها شکلات تعارف می کنند.

 

صبر کردن تا اربعین بعدی برایم دشوار است

وی در پایان صحبت های خود این چنین می گوید: به قدری شوق و اشتیاق این سفر معنوی در من به وجود آمده است که صبر کردن تا اربعین بعدی برایم دشوار است.

 

به راستی که بهره معنوی سفر اربعین با هیچ چیزی قابل قیاس نیست، در اربعین به خوبی شاهد هستیم که عشق به امام حسین (ع) جهانی شده است و قطعه شعر زیر را بهتر درک می‌کنیم "این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست... این چه شمعی است که جان‌ها همه پروانه اوست...

 

زهرا زحمت کش- خبرنگار داوطلب جمعیت هلال احمر استان قم


پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

true

false
true
اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش 3 برابر خواهد شدانقلاب و مقاومت کمر دشمنان را در منطقه شکسته استدیدار با 800 خانواده معظم شهید در قم37 پایگاه کمیته امداد آماده دریافت کمک‌های مردم هستندسرمایه‌گذار قدرتمندی برای راه‌اندازی منوریل قم اعلام آمادگی کردجاعلان مهر و آرم رياست جمهوري در قم دستگیر شدندهمایش پیاده‌روی خانوادگی در قم برگزار می‌شودامروز جهان تشنه عدالت امیرالمؤمنین علیه الاسلام استپیشنهادهای معاون سابق وزیر نیرو برای بهبود اقتصاد ایرانردپای انسان در طبیعتلزوم تغییر و جوان گرایی در بین مدیران ، سیاستگذاران و تصمیم گیران قمعکاسی تبدیل یک تصویر به خاطره استحلوا حلوا کردن طرح رتبه بندی فرهنگیان ! ‏آمار 20 هزار نفری معتادان شایسته قم نیستالزامات پنج گانه حمایت از کالای ایرانیدرد مردم سوختن در آتش قطار است نه حصر!#نه_به_آجیلپنج خاطره شنیدنی رهبر انقلاب از امام خمینی (ره)تیزر فیلم جدید ده‌نمکی/ اکران زندانی‌ها در ایام نوروزواکنش مجری تلویزیون به اظهارات محمدرضا گلزارهزینه 150 هزار میلیارد تومانی تصادفات برای کشورآیت‌الله رئیسی: برخورد با فساد خط قرمز نداردنشان عالی ذوالفقار روی سینه سردار سلیمانیزندگی؛ از نو !جناب آقای سرمست؛قم مخزن نيروی انسانی است9دی در تاریخ ماندگار استانرژی هسته‌ای هنوز حق مسلم ما استتربیت 200 طلبه به عنوان مشاور در بنیاد فقه و معارف اهل‌بیت(ع)تضمین قطعی اروپایی ها شرط مجمع برای تصویب FATF استفاجعه مسجد نیوزیلند را به همه مسلمانان جهان تسلیت می‌گوئیماجرای طرح آرامش بهاری در 36 بقعه متبرکه قمتحریم ها بر روی اخلاق کاری و پشتکار ما تاثیری نداشته استپرداخت عوارض آزادراه قم – تهران الکترونیکی شدظرفیت پارکینگ قم افزایش یافتآماده باش نیروهای حفاظت از اراضی ملی راه وشهرسازی قم در نوروز98معاینات زائرین حج تمتع 98 در قم آغاز شدفعالیت 10 گروه جهادی از دانشگاه های استان قم در ایام نوروزهیچ صنفی در قم اجازه فروش مواد محترقه نداردعرصه دیپلماسی جای اعتماد نیستسه درس مهم زندگی از پدر امتحفظ امنیت مالی و جانی مردم دغدغه پلیس در چهارشنبه آخر سالآمادگي پليس قم براي خدمت به زائران و مسافران نوروزيتوقیف محموله 310 میلیون ریالی مواد محترقه پرخطر در قماعلام برنامه‌های ستاد اقامه نماز قم در ایام نوروزسرپرست ادارات كل حراست و اتباع خارجي استانداری قم منصوب شدندمبارزه با مواد مخدر به صورت دستوري امكان پذير نيستبراي جذب سرمايه گذاري خارجي از ظرفيت هاي وزارت امور خارجه استفاده شودسیار رفت، حیدری آمدفعالیت 16 پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال احمر در محورهای موصلاتی قمکلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی استکانال مالی اروپا شبیه یک «شوخی» است؛سال جدید سال فرصت‌هاستتلاش نیروی انتظامی در ایام نوروز قابل تقدیر استدست رد پليس قم به رشوه 2 ميليون ریالیکشف 207 کیلوگرم حشیش در قمشرايط جديد بهره مندي مشمولان غايب وفرزندان ايثارگران از امتيازکسرخدمتبازدید بیش از 11 هزار نفر از آثار تاریخی استان قماستفاده حداکثری از ظرفیت بقاع متبرکه قم تغییرات مدیریتی در مسجد مقدس جمکران کشف محموله 5 میلیارد ریالی پارچه و پتو قاچاق در قمخدمت رسانی جوانان هلال احمر به ۱۲ هزار ۸۰۰ نفر مسافران نوروزی در قمتوديع و معارفه سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري قممدير كل برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداری قم منصوب شدکشف بیش از 80 کیلوگرم تریاک در قمارسال دومین مرحله کمک‌های مردم قم به سیل زدگان شمال کشورمردم از نزدیک شدن به رودخانه های قم خود داری کنندابلاغ سلام مقام معظم رهبری به خانواده شهید " علیرضا همایی فصیح"محدودیت های ترافیکی قم در تعطیلات پایانی نوروز اعلام شدقم در سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) به سوگ نشستکشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قممردم مراقب کلاهبرداران تلفني باشندمردم از نزدیک شدن به رودخانه های استان قم خودداری کننداقدامات لازم تا رفع مشکلات و آلام مردم سیل زده ادامه یابدکار اصلی مسئولان بازسازی ویرانی‌های سیل استاعزام نیرو‌های قرارگاه جهادی از قم و تهران به مناطق سیل زدهاعزام تیم آتش‌نشانی قم به مناطق سیل‌زده لرستانارسال محموله کمک های امدادی و اعزام تیم تخصصی هلال احمر قم به مناطق سیل زده خوزستانامکانات و تجهیزات امدادی قم برای سیل زدگان لرستان و خوزستان ارسال شدرهبری فرمودند از معبر آبی «کرخه کور» حتما استفاده کنیدحجة‌الاسلام مروی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شدکمک 700 میلیون تومانی مردم قم به سیل زدگان کشوردشمن در پی سوءاستفاده از سیل اخیر ایران استمعاون استاندار قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش 21 درصدی تصادفات فوتی در قمکمک‌رسانی به سیل‌زدگان بدون همکاری ‌مردم محال استمدیران ناکارآمد قم برکنار می‌شوندذخیره آب سد ۱۵ خرداد قم به ۶۰ میلیون مترمکعب رسید5 محموله و 50 امداد گر از قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش تصادفات فوتی و جرحی قم در ایام نوروزبازدید رئیس هلال احمر و نماینده مردم قم در مجلس ازمناطق سیل زده استان لرستان‎حضور روزانه ۲۰ هزار نمازگزار نوروزی در نمازهای جماعت مسجد مقدس جمکران آبگیری تالاب غدیر اسب در استان قم پس از 2 دههدستگيري باند سارقان مغازه در قمبررسی بیش از 260 مورد مشاوره فعال در تعطیلات نوروزیویژگی های روان‌شناختی فضای مجازیچهره‌های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل می‌شوندهمایش «انقلاب اسلامی، آغازگر عصر جدید» فردا در دانشگاه قم برگزار می‌شودکاری کنید که نظامیان امریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شونداجازه نمی دهم مدیران کلی گویی کنند؛مدیر میدانی هستماقامت بیش از 768 هزار مسافر نوروزی در قماولویت فوری مسئولان خدمات رسانی به سیل زدگان استهمکاریهای دانشگاهی مهمترین راه مبارزه با افراط و تکفیر استآماده سازی 4 هزار بسته غذایی 72 ساعته ویژه سیل زدگان2 شهربازی در قم به بهره‌برداری می‌رسدارسال کمکهای بهزیستی استان قم به مناطق سیل‌زده لرستانکشف حدود 200 کیلوگرم تریاک در قممستند سازان سپاه قم به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدنداختتامیه جشنواره «چهل سال چهل فیلم» در قم برگزار می‌شودسومین جشنواره ملی «فانوس» با موضوع دفاع مقدس فراخوان شداسکان 30 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه قمبازگشایی محور معمولان-پلدختر با همکاری استانهای اصفهان ، قم ، لرستان ، بوشهرگربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسیدهمایش «پیشینه و ابعاد نظری کتابت قرآن کریم»در قم برگزارمی شودثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی استکشف حدود 95 کیلوگرم حشیش در قمدستگيري سارقان حرفه اي غیر بومی منزل در قمفراخون خدمت جهادی و اعزام 150 نیروی داوطلب به مناطق سیل زده لرستانآیت الله فاضل لنکرانی از راه اندازی مرکز تخصصی فرزندآوری سالم حمایت کرداعزام تیم اورژانس اجتماعی 123 قم به لرستانهفتمین محموله کمک های مردم قم به مناطق آسیب دیده از سیل اعزام شدافتتاح خط تولید مرکز ملی فناوری خلاء ایران در سایت هسته ای فردوسیل ۱۱۶ میلیارد ریال به قم خسارت زدمسابقات قرآن طلاب حوزه های علوم دینی جهان درقم برگزار می شودهمه مسلمانان انقلابی عنوان پاسدار را دارندانتصاب جدید در اداره کل حفاظت محیط زیست استان قمريزش کوه در محور جاده" قديم قم – تهران "انتخاب آیت الله «شیخ عیسی قاسم» به عنوان مهدی یاور سال ۹۸ مسجد مقدس جمکرانمدیر دفتر نماینده ولی فقیه و رهبر شیعیان پاکستان با سیل زدگان ایران ابراز همدردی کرد1500 نفر از پرسنل سپاه قم برای حضور در مناطق سیل زده لرستان اعلام آمادگی کردندبرگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و رونق تولید در قماستفاده از ظرفيت كاركنان شاهد و ايثارگر در مدیریت دستگاههای اجراييامیر پور دستان:حقیقت این است که آمریکا دیگر توان هیچ‌گونه جنگ نظامی نداردنخستین گردهمایی روحانیون دانشگاه آزاد اسلامی در قم برگزار شدشورای اطلاع رسانی استان قم تشکیل می شودمشوق های سرمایه گذاری سال 98 شهرک های صنعتی قم اعلام شدتحریم ها اوج بُغض و کینه آمریکا از انقلاب اسلامی استقم در حوزه امنیت در بین پنج استان برتر کشور قرار داردتقدیر و تشکر آیت الله مبلغی از سپاه، ارتش ،مردم و مسئولان110 تن از جوانان و امدادگران هلال احمر قم به مناطق سیل زده لرستان اعزام شدندشهردار قم در واکنش به اقدام اخیر آمریکا:من هم یک سپاهی‌اماقدام آمریکا علیه سپاه نشان دهنده اوج حماقت ترامپ استپاسداران نمونه سپاه استان قم تجلیل شدندجزییات مراسم تشییع پیکر مطهر شهید «احمد جلالی نسب» در قم اعلام شدهمایش آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می شود114 موکب در قم آماده خدمات رسانی به منتظران ظهور استنیروهای مسلح امید سیل زدگان کشور هستندجشنواره ملي نوروزی پلیس در قم برگزار می‌شودمردم قم در کمک به هموطنان سیل زده حماسه آفرینی کردندتداوم طرح جمع آوري معتادان متجاهر در قمارسال کمک 2 میلیارد ریالی اوقاف قم برای سیل‌زدگان خوزستانتشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیکحضور اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در نمایشگاه بین المللی محیط زیستکشف 251 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس "قم و اصفهان"ارسال سه دستگاه پل فلزی 30 متری به مناطق سیل زده لرستانسرای ملاحسین قم مرمت می‌شودچهره های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل شدندمردم قم بیش از 15 میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردندکتاب دائره المعارف شیعه در قم رونمایی می شودقره چای پس از دو دهه رنگ آب به خود دیدبلوار امام علی(ع) پردیسان به‌ زودی به بهره‌ برداری می ‌رسدارتباط ۹۰ درصد روستا‌های پلدختر و چگنی برقرار شددومین محموله کمک بهزیستی استان قم به مناطق سیل زده ارسال شدحاج احمد دباغ؛نابغه قرآنی جهان اسلام مورد تقدیر قرار گرفتغرب جایگاه علمی اش را مدیون دانشمندان مسلمان استتخصیص گوشت‌های قربانی نیمه شعبان به مناطق سیل‌زدهآیت الله فاضل لنکرانی هزینه تاسیس 2 باب مدرسه را در لرستان تقبل کردندآماده سازی ۲۰۰ هکتار پارکینگ با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار خودرو درقماعتراف سارقان 200 میلیاردی به 35 فقره سرقت منزل در قمخارج کردن کیست مایع ١٠ لیتری در بیمارستان تامین اجتماعی قمبرگزاری سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد قمپیشکسوتان فوتسال استقلال تهران و قم حامی سیل زده گان شدندپنج هزار شغل در بخش صنعت قم ایجاد شدخرید ۱۴هزار مترمربع از باغات قم برای صیانت از فضای سبز توسط شهرداریمعارفه وتودیع رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قمتشکیل شورای مشورتی جوانان استان قمافتتاح طرح هاي عمراني و ورزشي دانشگاه قمگلریزان ورزشکاران قمی به نفع سیل زدگان برگزار شدگسترش زیرساختهای ارتباطی برای تولید و انتشار محتوای غنی اسلام۲۰۰هکتار پارکینگ در محدوده مسجد جمکران آماده سازی شددست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بودخانواده های معظم شهدای ارتش در قم تقدیر شدنددیدار استاندار قم با رئیس مجلس شورای اسلامیروحیه ی ایثارگری ارتش موجب اقتدار و امنیت ملی شداعلام محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قمانهدام باند سارقان مغازه و کشف 20 فقره سرقت در قمفراخوان مشمولان اعزامي فارغ التحصيلان دانشگاه و موسسات آموزش عالي در ارديبهشت 98کمک 7میلیارد 800میلیون ریالی مجموعه اصناف قم به سیل زدگانبخشی از تخصیص باقی مانده سال قبل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پرداخت می شودهمایش «نرجسانه» در مسجد مقدس جمکران برگزار شدآیت الله نوری همدانی:دشمنان از جامعه‌ای که در برابر سلطه‌گران بایستند ناراحت می‌شوندحمل و نقل پاک؛ آن گاه شهر پاکمدارس قم شنبه ۳۱ فروردین تعطیل شدسیل اخیر نمادی از همبستگی جبهه مقاومت شدکمک 2میلیاردو 500میلیون ریالی فعالان گردشگری قم به سیل زدگانجشنواره عکاسی قاب فیروزه‌ای در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودمراسم پنجمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام برگزار می‌شودشیخ عیسی قاسم "مهدی یاور" مسجد مقدس جمکران شدثبت معنوی جشن های نیمه شعبان به عنوان "بزرگترین اجتماع مهدی یاوران جهان"افتتاح نخستين آكادمي تخصصي اسكيت در قمقم در شب میلاد امام زمان(عج) غرق در نور و سرور شدقرارگاه حضرت قائم(عج) دائمی می شوددستگیری سارق 4 میلیاردی طلاوکشف 33 کیلو تریاک در قمفرافکنی مدیر روابط عمومی آبفای قم پس از ورود فاضلاب به منازل مردم!ارائه خدمات مطلوب تر به زائرین در نیمه شعبان نیازمند اعتبارات ویژه و حمایت ملی استارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از 5 هزار نفر در طرح ملی "منتظران ظهور"داوطلبان خانه هلال مرکز خدمات حوزه علمیه به مناطق سیلزده خوزستان اعزام شدندکشف 9 کیلو و 400 گرم مواد افیونی شیشه در قمکشف 102 هزار نخ سیگار قاچاق در قمتوقف  121 پروژه به دلیل تخلف از مقررات ملی ساختمان در قمبسترهای مخابراتی باعث اشاعه دین خدا و فرهنگ اصیل و ناب محمدی می شودکشف 466 کیلوگرم موادمخدر در قمتجليل از عوامل ستاد اجرايي خدمات سفر استان قمبرنامه های هفته سلامت در استان قم تشریح شدبرگزارش همایش ورزش صبحگاهی کارکنان بهزیستی استان قمنشست علمی عرضه حدیث بر قرآن برگزار شدبهسازی 22 کیلومتر از محور قم- نیزار در سال جدیدکشف یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قممردم قم بیش از 2 میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کردندقمار است و کسانی که شرکت می کنند مالک آن جوایز نیستنددشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماندرئیسی در دیدار مراجع تقلید:تحول در دستگاه قضا در دستور کار استبانک ها در زمینه کمک رسانی به اقشارآسیب پذیر جامعه اهتمام لازم را داشته باشندگرفتاری‌هایی که طلاب در این زمان از جهت معیشتی دارند این به مراتب از گذشته بیشتر استپایان شب سیاه دیکتاتوری و خونریزی آل سعود نزدیک استآیت الله حسینی بوشهری:تبدیل کارخانه ها به برج فاجعه استاساس وهابیت بر کشتن انسان های بیگناه استآیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ماندمطالبات مراکزدرمانی قم از بیمه سلامت پرداخت شدآیت الله صافی اعدام مسلمانان در عربستان را محکوم کردکشف 1337 کیلو مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قم و تهرانافزایش طلاق در جامعه ریشه‌یابی شودآغاز فعالیت دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی قمکلاهبرداری ایمیلی از شرکت های تجاری و صرافی هانصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در مدارس، مساجد و ادارات قمهیچ هورمونی در تولید مرغ استفاده نمی شودتمامی عمل های جراحی یک درمانگاه چشم پزشکی خصوصی در قم تعطیل شدجادوگر آسيا هم از قم رفتبا قاچاق و عوامل نا امن‌کننده فضای مجازی برخورد جدی کنیدممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قمهشدارهای پلیس قم برای پیشگیری از سرقت، جعل و كلاهبرداري تشدید نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضانگفتگو با نویسنده کتاب فصل فیروزهافزایش 13 درصدی نزاع و درگیری در سال 97 در قماجرای  طرح یک کاسب، یک کالای اساسی توسط اتاق اصناف قمپذیرش 2500000 هزار نفردر مراکز درمانی تامین اجتماعی قمقم در پرداخت مطالبات فرهنگیان از استانهای موفق کشور استمشاوره و حل و فصل اختلافات مردم در کلانتری ها امری ارشمنداستمشکلات واحدهای تولیدی را بصورت میدانی پیگیری می کنیمگردهمایی رابطين سازمان هاي دولتي و ناجا و برگزار شدکشف 38 کیلوگرم تریاک در قمارسال کمک‌های فنی و تجهیزاتی به مناطق سیل‌زده کشورموسسه آموزش عالی طلوع مهر قم یک مرکز آموزشی در مناطق سیل زده پلدختر می سازدکتابخانه و مرکز اسناد مجلس متاسفانه به درستی عرضه نشده استکمیته های هفتصد گانه همکاریها ؛ قرار گاه های فرهنگی تربیتی کشورعزت نفس معلمان در مسئله معیشت باید محفوظ بماندطلاق در قم افزایش یافته استمردم بزرگترين پشتوانه انقلاب اسلامي هستندمعرفي مديركل جديد دفتر امور اجتماعي و فرهنگی استانداري قمتلاش گران عرصه كار و توليد قم تجلیل شدندتجلیل از مقام علمی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملیمزار شهید مطهری در قم گلباران شدآیت الله فاضل لنکرانی: احکام دینی با زبان هنر به مردم منتقل شودوزیر اطلاعات: مبلغان پاسخگوی شبهات و نیازهای جامعه باشندبخش قابل توجه تخلفات کلان اقتصادی با زد و بند برخی دستگاه ها صورت می گیرداجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه قم در ماه رمضاندولت و آموزش و پرورش بدانند ملت هرگز اجازه اجرای سند 2030 را نخواهند دادپیکر مطهر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شوداجرای طرح افق با محوریت بقاع متبرکه در قمبرنامه های مسجد مقدس جمکران در ایام ماه مبارک رمضانانهدام باند سارقان مغازه و احشام در قمدستگیری متهم به اخلال در نظم در فضای مجازیواحد هاي صنفي در صورت تظاهر به روزه خواري پلمپ می شوندکشف 155 کیلوگرم تریاک در قم9 اثر تاریخی قم ثبت ملی شدطرح دادرس، محور توسعه و ترویج فرهنگ خودامدادیپیکر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع شدتجمع مردم قم در محکومیت جنایات رژیم آل سعود برگزار شداولین گواهی حلال صنایع غیر گوشتی صادر شدآموزش و پژوهش دو رکن مهم در توسعه و تعالی استبازآفرینی محلات قم 10 تا 12 سال زمان می بردرئيس هیأت فوتبال قم استعفا كرد؛سفر شبانه تاج به قمویژه برنامه های حرم مطهر در ماه مبارک رمضان تشریح شدمردم نباید هر روز با یک نرخ جدید مواجه شوندپزشکان قم ملزم به نصب کارت خوان در مطب شدنداخطار آیت‌الله مکارم به دولت: دست از گرانی برداریدحجم افزایش ارتکاب جرایم در فضای مجازی خیلی تکان دهنده استکشف حدود 26 کیلوگرم تریاک در قمقصور پزشکی در قم کاهش یافتپرداخت ٣٦ میلیارد تومان هزینه دارو به بیماران خاص و صعب العلاج در قمدرک شرایط موجود مهمترین اولویت مبلغان دینی استمجمع هیئت فوتبال قم پشت درهای بسته؛ چرا خبرنگاران را به جلسه راه ندادند؟هلال احمر قم رتبه نخست آموزش را در کشور به دست آوردقرآن دستور داده با آنها که بر سر ملتها عربده می‌کشند، مقابله کنید‌نگاهی به حضور 4 ماهه سرمست در استانداری‌ قمشورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در برقراری امنیت جامعه نقش موثری داردپرتال جدید دفتر تبلیغات اسلامی رونمایی شدکشف بیش از 100 کیلو تریاک در قمخدمات جمعیت هلال احمر قم تشریح شدمرمت خانه تاریخی ملاصدرا در حال انجام استنمایشگاه تخصصی مبلمان استان قم برگزار می‌شودقم یکی از استان های برتر کشور در زمینه امنیت سرمایه گذاری استپاسخگویی تلفنی استاندار قم به درخواست های مردمی از طریق سامانه سامدایران با کمال عزت و افتخار در برابر دشمن خواهد ایستادنمازگزاران قمی از اقدام متقابل ایران در برابر نقض برجام حمایت کردنداحداث 360 هکتار فضای سبز در طرفین بلوار آیت‌الله بروجردی قماکران ۱۲۰۰ مترمربع تبلیغات شهری با شعار «همه میهمان خدائیم»از اجرای طرح "رقابت در خدمت" تا حضور پرشور هلال احمری ها در نماز جمعه قمدستگیری سارق کیف قاپ در قمفراخوان اعزام مشمولان در اردیبهشت ماه 1398۲۴۰ هزار نفر مهمان سفره افطار در حرم امامزاده سید علی(ع) می‌شونددستگیری سارقین کيف قاپ و مدارس در قمدر احیای موقوفات نباید از جوسازی‌ها هراس داشتدر بحث نمای ساختمانی دچار ابتذال فرهنگی شده ایمکسب 3 رتبه عالی استان قم در اجرای برنامه های کانون دانش آموزیثبت نام اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران آغاز شدتقدیر گران قیمت حوزه از سید محمد بطحائی !جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد استكشف 5 تن گوشت مرغ فاسد از یک دامداری در قم!پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی شهر جعفریه افتتاح شدآغاز توزیع غذای گرم و سبدهای غذائی بین مددجویان بهزیستی قمدرخشش کم توانان ذهنی استان قم در چهاردهمین جشنواره ورزشی کم توانان ذهنی کشوربرگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در قماجتماع بزرگ یاوران حضرت خدیجه(س) در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودسه تن در استخر خانگی بخش کهک قم جان باختنددو انتصاب جدید در استانداری قماحداث ۵مدرسه وکمک 120 میلیونی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی برای سیلزدگاندستگيري 7 نفر اراذل و اوباش شرور در قمکشف حدود 7 کیلوگرم تریاک در قمرئيس و اعضاي ستاد انتخابات استان قم منصوب شدندطرح توسعه ناحیه صنعتی خورآباد تصویب شدجنگ نمی‌شود مذاکره با آمریکا سمّ است گزینه قطعی ملت مقاومت استکمک 25 میلیارد ریالی مردم قم به سیلزدگانکشف بیش از 50 کیلوگرم تریاک در قماولين طرح جامع حمل و نقل بار درون شهري كشور براي شهر قم به تصويب رسيدجشن اختتاميه واحدهاي مسكن مهر تا پايان شهريور 98 برگزار می شود۲۸ اردیبهشت‌ بازدید از موزه‌های قم رایگان استتوقیف خودروی سواری سمند با پلاک جعلی در قمبرخورد قانونی پلیس قم با روزه خواري در انظار عمومیقدرداني استاندار قم از كاركنان روابط عمومي استانداري قمتوزیع سبد غذایی و بهداشتی در روستاهای سیل زده شادگان خوزستاناعلام فراخوان آثار پژوهشی با موضوع حوزه، جهاد اقتصادی و فضای مجازیدشمن با جنگ روانی رابطه مردم با نظام را هدف گرفته استدستگیری سارق آیینه بغل خودروهای مدل بالا در قمکشف بیش از 63 کیلوگرم تریاک و ماده مخدر گل در قمبرگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و مشارکت حداکثری در دستور کار دست اندرکاران انتخاباتدانشگاه علوم و معارف قرآن مقام نخست مسابقه شب های نورانی نمایشگاه بین المللی قرآن را کسب کردسارق میل گردهای پروژه پل مرجعیت قم دستگیر شدکشف حدود 43 کیلوگرم تریاک در قمحضور تیم سحر کانون دانشجویی هلال احمر قم در مناطق آسیب دیده از سیل پلدخترموفقیت روابط عمومی ها در گرو دانایی و آگاهی استکیفر خواست پرونده متهمان واقعه کلینیک تابان تا آخر هفته صادر می‌شودثمرات وقف در امدادرسانی به سیل‌زدگان مشهود بودمراکز بهزیستی مناسب ترین محل برای اقدامات خیرخواهانه در ماه رمضان استساخت اسکروپمپ فاضلابی با استفاده از توان متخصصان داخلی در قمتجلیل از اعضای شرکت کننده در خدمات رسانی سیل های اخیر در قمکشفیات مواد مخدر در قم 3 برابر شدکشف محموله 4 میلیارد ریالی کالا و 25 هزار لیتر نفت کوره قاچاق در قممیدان شهید مطهری ساماندهی می شودتجلیل از عملکرد مخابرات قم و کارکنان روابط عمومی این شرکتثبت 2 وقف جدید به ارزش 2 میلیارد تومان در قمپلمپ 35 واحد صنفي با اجرای طرح برخورد با روزه خواري در قمکشف بیش از 27 کیلوگرم مواد مخدر گل و گراس در قمخانه هلال مرکز خدمات حوزه‌های علمیه افتتاح شد‎اطعام 10 هزار نفری و کمک رسانی به سیل‌زدگان لرستانجای خالی شاکله قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب در نمایشگاه قرآنبرگزاری جشن هفدهم رمضان در مسجد مقدس جمکراناجرای 300 برنامه به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد در قممهلت یک هفته ای به ادارات قم برای پاسخ به استعلامات بانکی تسهيلات رونق توليدوضعیت فاضلاب پردیسان بحرانی استانتصاب مدیر کل نظارت بر امور عمرانی شهرداری قمپیدا شدن جسد جوان غرق شده افغان پس از ۳روز توسط نیروهای آتشنشانی قممرکز پایش تصویری قم افتتاح شدطرح ملی کنترل فشارخون در قم اجرا می‌شودارتقاء مهارت‌های اجتماعی دانشجویاندانشگاه قم در ردیف دانشگاه های بین المللی استانتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان قم برگزارشد110 طرح نیمه تمام صنعتی در قم به بهره برداری می رسدکشف 90 کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری باند 11 نفره جرایم سایبری در قمیک وقف با چند شرط جالب در قمکشف حدود 48 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قمعدم ارائه خدمات به مشمولان غايب در قمپل طغرود در محور قم – جعفریه افتتاح شد۱۱ زن در یکی از استخر‌های قم مسموم شدندویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر حرم حضرت معصومه(س) اعلام شدخاک بر سر کسی که در حوزه دنبال مقام و منصب باشدبرگزاری محفل انس با قرآن مددجویان بهزیستی استان قمتوسعه و پیشرفت استان‌نیازمند مشارکت نخبگان  و دانشگاهیان است قلب ماه رمضان لیلة القدر استدستگيري سارق منزل و اعتراف به 3 فقره سرقت در قماضافه خدمت مشمولان غايب داراي کسرخدمت ايثارگري بخشیده شدخانواده شهدا وایثارگران‌ اسوه های صبر و استقامت هستنداطاعت از فرامین رهبری و ترویج فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات جامعه استسه گزارش از متن و حاشیه های پیدا و پنهان نمایشگاه بین المللی قرآن کریمآیین گرامیداشت «هفته مقاومت و پیروزی» در قم برگزار شدکشورهای عربی حکومت ها را بر پایه عدالت امام علی(ع) بنا کنندکشف محموله میلیاردی پارچه رومبلي قاچاق در قمکشف بیش از 25 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قماجرای تمهيدات ترافيكي ويژه شب هاي قدر در هسته مركزي شهرقمحضور استاندار قم در ضیافت افطاری فرزندان بهزیستیضیافت افطار فرزندان بهزیستی به میزبانی آیت الله سبحانیکلاهبردار و بازرس جعلی بیت رهبری در قم دستگیر شد