×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

بیانیه بزرگترین تشکل سیاسی و انقلابی استان قم در حمایت از دکتر سعید جلیلی تمامی محصولات کشاورزی الگوی کشت استان قم کود یارانه ای دریافت می کنندمسائل و مشکلات ۳ روستای قم با حضور میدانی استاندار بررسی شد ۳۴۴ دستگاه غیرمجاز ماینر در یک‌سال گذشته در قم کشف شداحداث پنج هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب در روستا‌های قممرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاورین خانواده دادگستری قم افتتاح شدتخت‌های بخش آنکولوژی بیمارستان شهید بهشتی قم افزایش یافترئیس ستاد جلیلی در استان قم معرفی شدفیشینگ کار حرفه ای بیش از 2 هزار و 400 حساب بانکی دستگیر شددستگيري باند سارقان احشام در قمگره بزرگ ترافیکی و یک درخواست از پلیس راهور قمآخرین فرصت ثبت ایده در رویداد گفتاورد ملی نخبگان 28 خرداد استمراسم اختتامیه نمایشگاه عکس دهه کرامت برگزار شدتشرف ۸ هزار زائر بین‌المللی به زیارت حضرت معصومه(س)بروکراسی‌های اداری در روند اجرای پروژه‌ها باید به حداقل برسد۱۴۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در قم کشف شددو فرنگی کار قمی به اردوی تیم ملی دعوت شدند۱۰ زندانی به مناسبت حلول ماه ذی الحجه در قم آزاد شدندپیکر آیت‌الله طه‌محمدی در قم تشییع و به خاک سپرده شدسارقان منازل در قم دستگیر شدند
true
قرارداد ۵۵۰ بورسیه تحصیلی دانش آموزان قمی امضا شد
مدیر مؤسسه دار الاکرام در قم از امضای ۵۵۰ قرارداد بورسیه تحصیلی دانش آموزان قمی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛منوچهر دهشیری مدیرشعبه قم موسسه دارالاکرام با بیان اینکه درایران بیش از ۷۰۰۰دانش آموز مستعد تحصیل فاقد سرپرست موثر به عضویت این موسسه در آمده‌اند، افزود: در شعبه قم بیش از ۶۵۰ دانش آموز بورسیه تحصیلی شده‌اند که ۱۱۴نفر از آنها توانمند و فارغ التحصیل شده و دیگر نیازی به کمک موسسه ندارند و تعدادی هم خود در بخش همیار آموزشی و مالی  حمایت‌گر دیگران هستند.

وی گفت: هر ساله اول سال تحصیلی با دانش اموزان در حضور مادران قرارداد یک ساله اهداء بورسیه تحصیلی بسته می‌شود و دانش آموز با امضای قرارداد متعهد به انجام آن می‌شود، و در همین راستا در ۴ مرحله بیش از ۵۵۰ نفر در سالن اجتماعات حرم مطهر قرارداد بورسیه را امضاء کردند.

مدیر شعبه موسسه خیریه و عام المنفعه دارالاکرام ادامه داد: چیزی که در این موسسه مورد توجه قرار گرفته کرامت انسانی دانش آموزان است، چون آنها بورسیه تحصیلی هستند و ما با توزیع صدقات مخالف هستیم و هدف ما توانمندسازی کودکان و مادران است تا بتوانیم آنها را از چرخه فقر خارج کنیم.

دهشیری افزود: با توجه به اینکه توانمند کردن و اشتغال زایی یکی از ارکان موسسه است بیش از ۱۰۰ نفر از مادران در کارگاه خیاطی که با ۱۳دستگاه چرخ و توسط یکی از مادران اداره می‌شود آموزش دیده و مشغول کار هستند و بیش از ۳۰ نفر از مادران تولیداتی دارند که می‌توانند مخارج خانواده را تامین کنند.

مدیر موسسه اظهار داشت: موسسه دارالاکرام استعدادیابی و نخبه پروری را در سرلوحه کار خود قرار داده و بر همین اساس با کمک و حمایت موسسه بیش از ۱۷ نفر از دانش اموزان در بخش مفاهیم قرآنی و در رشته‌های ورزشی تخصصی نفرات اول کشوری و آسیایی مقام آور هستند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر در شعبه قم ۱۶دانشجو مشغول تحصیل هستند و یک نفر فارغ التحصیل شده و ۱۴نفر هم قبولی کنکور امسال هستند.

دهشیری بیان کرد: دار الاکرام یک سازمان مردم نهاد و صد در صد غیر دولتی است که از وزارت کشور مجوز گرفته و منابع مالی این موسسه از طریق خیرین دریافت می‌شود و به صورت شفاف گزارش داده می‌شود.

او ادامه داد: موسسه دارالاکرام افتخار می‌کند که باکمک ۱۶۰نفر همیار در بخش‌های مددکاری اجتمایی، آموزشی، درمانی و فرهنگی به صورت رایگان به دانش آموزان و خانواده آنها خدمات ارائه می‌دهد.

مدیر موسسه دار الاکرام قم ضمن تشکر فراوان از همیاران و بانیان خیر افزود: این موسسه آمادگی دارد تمام دانش آموزان مستعد تحصیل فاقد سرپرست موثر استان قم که در خطر ترک تحصیل هستند را با کمک خیران عزیز پذیرش نماید.

شایان ذکر است: علامندان می‌توانند، جهت معرفی دانش آموز، همیار اموزشی و درمانی و کمک خیرین با مراجعه به سایت دارالاکرام و نرم افزار (به مهربانی) ما را یاری نمایید.

ادرس موسسه / بلوارجمهوری اسلامی  کوچه ۳۰  تلفن  ۰۲۵۳۲۹۰۱۹۸۵—۰۲۵۳۲۹۱۵۹۱۹ ( به مهربانی )
پایان پیام

true

true
false
true