×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

زمین چمن مصنوعی شهید حبیبی شهرستان جعفرآباد قم افتتاح شدمحور‌های جاده‌ای قمرود - قنوات قم بهسازی شدرئیس ستاد انتخاباتی مصطفی پورمحمدی در قم معرفی شدعضو شورای اسلامی شهر قم رییس ستاد قالیباف در قم شدپیشرفت 95 درصدی طرح چهار خطه شدن جاده قم - نیزارحوزه علمیه از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کندعفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان با موافقت رهبر معظم انقلابدومین خانه محیط زیست در نیزار قم راه اندازی شدستاد انتخاباتی «مسعود پزشکیان» در قم افتتاح شداز افتتاح ستاد انتخاباتی تا دیدار با مراجع کاشت یک میلیون و 500 هزار اصله نهال در ۳ هزار هکتار از اراضی منطقه نواران قمصندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان در قم تشکیل می‌شوداحمد امیرآبادی فراهانی رییس ستاد مرکزی اقشار قالیباف شدهرچه سریع تر نسبت به ترخیص وسایل نقلیه توقیفی خود اقدام کنید100درصد جمعیت شهری و ۹۶ درصد جمعیت روستایی استان قم آب سالم و بهداشتی دارندتمهیدات ترافیکی مراسم روح بخش دعای عرفهبیانیه بزرگترین تشکل سیاسی و انقلابی استان قم در حمایت از دکتر سعید جلیلی تمامی محصولات کشاورزی الگوی کشت استان قم کود یارانه ای دریافت می کنندمسائل و مشکلات ۳ روستای قم با حضور میدانی استاندار بررسی شد ۳۴۴ دستگاه غیرمجاز ماینر در یک‌سال گذشته در قم کشف شد
آبی که به نام قم بود و به کام دیگران شد
true
درخواست از رئیس جمهور برای رفع مشكل آب قم
نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی رفع مشکلات آب و فاضلاب این استان را نیازمند توجه ویژه دولت دانستند و سفر دوم رئیس‌جمهور به قم را نیز فرصت مناسبی برای پیگیری مطالبات مردم در این زمینه‌ها عنوان کردند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛دکتر احمد امیرآبادی در جلسه شورای اداری استان قم که با حضور سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس‌جمهور و سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم برگزار شد بخش عمده‌ای از سخنان خود را به انتقاد از کاهش سهمیه قم از آب سرشاخه‌های دز و به دنبال آن افت کیفی آب قم در ماه‌های اخیر اختصاص داد.

وی پروژه عظیم انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم را «به نام قم و به کام دیگران» خواند و اظهار داشت: «سهم قم در حالی کاهش یافته که این پروژه از ابتدا به نام قم بوده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با کاهش تخصیص، کمبود آب از چاه‌های داخل استان تأمین می‌شود، یادآور شد: این امر موجب افت کیفی آب قم در یکی دو ماه گذشته شده و EC آب به 5 هزار رسیده در حالی که بر اساس مصوبه‌های موجود «نباید EC آب قم به بیش از هزار و 100برسد».

وی تصریح کرد: از وزیر نیرو انتظار داشتیم تا این مشکل را حل کند و درخواست داریم مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد در سفر دوم رئیس‌جمهور به قم به صورت کامل برطرف شود.

امیرآبادی همچنین با اشاره به افق 20 ساله طرح انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم تأکید کرد: باید حوزه آبریز جدید برای تأمین آب قم در آینده تعریف شود و در سفر دوم رئیس‌جمهور بحث مطالعات آن مورد تأکید قرار گیرد.

حجت‌الاسلام و الاسلام ذوالنور نیز در این جلسه با بیان اینکه در نقاط مختلف شهر قم از جمله پردیسان، بنیاد، انسجام، 15 خرداد، خیابان امام، نیروگاه و... مشکل فاضلاب داریم گفت: بودجه‌های دولتی برای رفع این مشکلات کفایت نمی‌کند.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی برآوردهای انجام شده برای رفع مشکل فاضلاب قم را بیش از 500 میلیارد تومان اعلام کرد و تخصیص آن را خارج از توان استان دانست و اظهار داشت: دولت باید تسهیلاتی را در اختیار آبفای قم قرار دهد تا بتواند این مشکل عمده را حل کند.
پایان پیام

true

true
false
true