×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

راه اندازی خطوط تاکسی و اتوبوس در بلوار فردوسی قمبیش از ۳۰۰ هزار نخ سیگار قاچاق در جریان یک تصادف کشف شدافت فشار و قطعی آب ۴ نقطه از شهر قمدستگیری سارق حرفه ای لوازم داخل خودرو توسط پلیس قماهدای اعضای بدن یک جوان دچار مرگ مغزی در قماعضای هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر دستجرد انتخاب شدندحسین عبداللهی صدای مردم بودهیچ پروژه نیمه‌تمام و قبلاً افتتاح‌شده‌ای در هفته دولت به بهره‌برداری نمی‌رسدحل مشکل پرداخت دو مرحله ای عوارض در آزادراه قم-گرمسار حضور دو فرنگی کار قم در اردوی تیم ملی بزرگسالانخبرنگاری جزو مشاغل سخت و زیان آور استتولید هفت میلیون قطعه ماهی زینتی در قمستاد بازسازی عتبات عالیات استان از مخابرات منطقه قم تقدیر و تشکر کردکانال رودخانه امامزاده ابراهیم و روستای باقرآباد ایمن‌سازی شوندپروژه‌ پل‌های امامزاده اسماعیل و روستای باقرآباد تعیین تکلیف شونداولین دوره مجازی، آمادگی در مراسم جهانی پیاده روی اربعین حسینی(ع) برگزار می شودتأسیس مرکز کاهش آسیب های اجتماعی ویژه بانوان در استان قممدیرکل مالیاتی استان قم منصوب ومعرفی شدمراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی در دفتر آیت الله فاضل لنکرانی برگزار شدمراجعه بیش از ٢١٠٠ نفر به پایگاه درمان صلواتی سیدالشهدا (ع) قم
true
باید آمار ورودی چرونده کاهش یابد
رئیس قوه قضائیه گفت: همه باید کمک کنند تا افزایش ورودی پرونده به قوه قضاییه به عنوان یکی از چالش‌های این دستگاه متوقف و این موضوع، روند کاهشی یابد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر چهارشنبه در دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضائی قم در مجتمع آموزش روحانیون و قضات معصومیه این استان، افزود: از هر امری که موجب کاهش ورود پرونده به دستگاه قضائی می‌شود، حمایت می‌کنیم و باید آمار ورودی چرونده کاهش یابد.

وی، با بیان اینکه تحول در دستگاه قضائی ضرورتی اجتناب ناپذیر است گفت: بازنگری در تشکیلات و چابکسازی مجموعه با سیاست انقباضی در عین کارآمدی و سلامتی از جمله شاخص‌های تحول در دستگاه قضائی است.

وی کارآمدی و سلامت را دوشاخصه مهم دستگاه قضائی دانست و افزود: کسانی که صلاحیت امر قضا را دارند، باید به کمک دستگاه قضائی بیایند.

رئیسی با بیان اینکه اصل شورای حل اختلاف پدیده‌ای مبارک است که ریشه در فرهنگ ایرانی اسلامی است که بنای رونق این شورا در حوزه صلح و سازش را داریم گفت: صلاحیت و وضعیت این شورا به مرور زمان تغییر کرد و از تمرکز به صلح و سازش خارج و برخی اقدام‌های قضائی نیز به آن واگذار شد.

وی ادامه داد: دستگاه قضائی در موضوعات علمی و فقهی به ویژه در مسائل جدید نیازمند ارتباط با حوزه‌های علمیه به ویژه حوزه علمیه قم است.

وی با بیان اینکه تشکیل نظام اسلامی ضرورت ورود فقه در تمام لایه‌های اجتماعی را ضروری کرده است گفت: فقه تمدن ساز مبتی بر فقه ائمه اطهار (ع) از غنای بسیار زیادی برخوردار است که توان پاسخگویی به بسیاری از سوال‌های جدید را دارد و در این باره هیچ گونه بن بستی وجود ندارد.

رئیس قوه قضائیه، با بیان اینکه امروز، نیازمند کار جهادی و اجتهادی بین علما و دانش آموختگان حوزه برای پاسخ به سئوالات جدید هستیم، افزود: امروز شاهد حکومت فقه در جامعه هستیم و با وجود داشتن منابع غنی و پاسخ به بسیاری از فروع، نیاز به کار جدی تر برای پاسخ به مسائل مستحدثه و جدید هستیم.

وی ارتباط دستگاه قضایی با مراکز پژوهشی را از جمله اولویت‌های دستگاه قضا دانست و گفت: ارتباط با حوزه‌های علمیه علاوه بر پاسخگویی به سئوالات و مبانی فقهی در کادرسازی نیز می‌تواند کمک کار قوه قضائیه باشد تا علما با تشویق طلاب مستعد، به دنبال زمینه سازی برای جذب آنها به دستگاه قضائی را فراهم کنند.

** مردم گسترش عدالت در جامعه را انتظار دارند

رئیسی، عدالت را گسترده‌ترین مفهوم پس از توحید در مبانی دینی دانست و اظهار داشت: می‌توان در باب عدالت حرف‌های زیادی زد ولی باید عدالت در اجرا محقق شود و تنها به زبان و حرف باقی نماند.

وی با بیان اینکه مردم باید احساس زیبای عدالت در جامعه را احساس کنند گفت: به موجب فطرت، همه انسان‌ها عدالت خواه و حق خواه هستند و کوچک‌ترین بی عدالتی را بر نمی‌تابند و مردم نیز گسترش عدالت در جامعه انتظار دارند.

رئیس قوه قضائیه، تاکید کرد: تمام کسانی که در امور اداری، قضائی و اجرایی کشور مشغول فعالیت هستند باید به صفت عدالت مزین باشند تا مردم در تمام شئون جامعه احساس عدالت کنند.

وی رسیدگی به پرونده‌های قضائی، رفع مشکلات و اجرای عدالت را موجب تقرب به خدا دانست و اظهار داشت: تحول در دستگاه قضائی به عنوان یک ضرورت با دستورالعمل محقق نمی‌شود و باید همه بخش‌ها و لایه‌های سازمان ضرورت این تحول را درک کنند.

رئیسی، با بیان اینکه پس از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی فرصتی برای آزمون و خطا وجود ندارد گفت: در ابتدای گام دوم انقلاب فرصت آزمون و خطا وجود ندارد وباید تصمیمات بر اساس دور اندیشی و تدبیر صورت گیرد.

** استقلال کامل قوه قضائی ضروری است

وی درادامه با تاکید بر ضرورت استقلال کامل قوه قضائیه گفت: استقلال دستگاه قضائی بدون استقلال اداری و مالی، استقلال ناقصی است که در گذشته برای رفع این مشکل پیگیری‌هایی شده است که با توجه به برخی ایرادات ناشی از قانون اساسی این موضوع ناتمام باقی مانده است.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر تکریم قاضی‌ها، کارکنان، متهمان و وکیلان در دستگاه قضائی، گفت: باید حفظ کرامت در تمام بخش‌ها و لایه‌های دستگاه‌های قضائی مورد تاکید است ضمن اینکه کرامت تنها به خوش خلقی نیست بلکه سرعت در رسیدگی به مشکلات مردم، پیگیری حل مشکلات، پیگیری با حوصله موضوعات نیز از جمله ابعاد کرامت است که باید به عناون یک وظیفه این موضوع تلقی شود.

رئیس قوه قضائیه استفاده از ظرفیت دانش تولید شده سازمانی و تجربیات کارکنان بازنشسته سازمان را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید این دانش و تجربیات پس از جمع آوری، تدوین و تبدیل به بسته‌های آموزشی در سازمان تبدیل شود.

وی با بیان اینکه ملاک بهره وری تنها نباید آمار کمی باشد گفت: برخی پرونده‌ها ماه‌ها و بلکه سال‌ها زمان می‌برد تا قاضی با دقت بالا، این پرونده را بررسی کند و به همین دلیل نباید کیفیت فدای کمیت در دستگاه قضائی شود.

** اشتغال مولد زندانیان در دستور کار است

رئیس قوه قضائیه در ادامه با تاکید بر اشتغال مولد زندانیان گفت: زمینه اشتغال مولد برای زندانیان باید فراهم شود که توجه به اشتغال در ندامتگاه‌ها، در بازسازی شخصیت اجتماعی، آغاز زندگی شرافتمندانه و کارآمد شدن مجدد این مددجوبیان بسیار مؤثر است.

وی ادامه داد: اسناد عادی موجب افزایش پرونده ورودی به دادگستری‌ها شده است و این به عنوان موضوعی از نظامات حکومتی برای ساماندهی امور اجتماعی مورد توجه است تا در نظام تحولی دستگاه قضائی وضعیت اسناد مورد بازنگری قرار گیرد.

رئیسی، اظهار داشت: احیای ظرفیت‌های سازمان ثبت اسناد را برای حل بخشی از پرونده‌های جاری در دادگاه‌ها را قبول داشته و معتقد هستیم تا ظرفیت سازمان ثبت اسناد برای کاهش ورودی پرونده‌ها باید فعال شود.

*قوه قضائیه نیازمند استقلال حداکثری است

رئیس کل دادگستری استان قم نیز با تاکید بر ضرورت استقلال حداکثری قوه قضائیه افزود: قوه قضائیه باید قوه‌ای کاملاً مستقل بوده و در امور اداری، مالی و انتظامی نیز به طور کلی مستقل شود.

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی عصر چهارشنبه در دیدارقضات و کارکنان دستگاه قضائی قم با رئیس قوه قضائیه در مجتمع آموزش روحانیون و قضات معصومیه این استان، اظهار داشت: استقلال حداکثری قوه قضائیه تنها در تحول در این قوه محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه نه تنها استقلال حداکثری بلکه شاهد استقلال حداقلی نیز در این قوه هم اکنون نیستیم گفت: انتظار قضات و کارکنان دستگاه قضائیه، تحول در دستگاه قضائی به منظور تحقق استقلال کامل این قوه در امور مختلف است.

وی ادامه داد: اگر در تصویب برخی قوانین کارکردهای آن متناسب با دهه‌های گذشته تعریف شده است، باید این قوانین به دلیل تغییر در کارکردها و الزامات زمان، مورد بازنگری قرار گیرد و تا زمانی که در این زمینه در دستگاه قضائی بازنگری نشود، امکان تحول در این تشکیلات ممکن نیست.

خلیلی، با اشاره به ابلاغیه رهبر معظم انقلاب در حکم رئیس قوه قضائیه گفت: تحول تشکیلات قضائی در ابلاغیه رهبر معظم انقلاب در این حکم مورد تاکید قرار گرفته است که لازمه آن شناخت وضعیت موجود و رسیدن به وضعیت مطلوب است.

رئیس کل دادگستری استان قم، با بیان اینکه تعیین بازه زمانی برای ارزیابی وضعیت فعلی از جمله لازمه‌های توسعه است گفت: تحول، امری درونی و فرایند مدار است که بر ساختارها و کارکردها متمرکز است و اگر در ساختار و کارکردها در یک نهاد دگرگونی ایجاد نشود، نمی‌تواند از تحول در آن سازمان و نهاد نام برد.

وی با بیان اینکه توسعه در تشکیلات قضائی در دو دهه گذشته و دوره ریاست مرحوم آیت الله شاهرودی مورد تاکید قرار گرفت، افزود: در آن دوران طرح‌هایی برای تحقق توسعه دستگاه قضائی تعریف و در طول سال این طرح‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گرفت که آن دوران را می‌توان دهه پرتلاش برای مدیران نظام دانست.

رئیس کل دادگستری استان قم، با اشاره به ویژگی‌های مدیریتی دوران ریاست آیت الله آملی لاریجانی به عنوان ریاست قوه قضائیه اظهار داشت: زایش فناوری از جمله دستاوردهای مهم دوره ریاست وی بر این قوه بود که همه به این تحول اذعان و اعتراف دارند.

خلیلی، دوره ریاست حجت الاسلام و المسلمین رئیسی را دوره تحول در دستگاه قضائی دانست و افزود: دوره تحول بسیار سخت‌تر از دوره‌های گذشته است چرا که در دوره تحول نیازمند تغییر در ساختارها و کارکردها هستیم و لازمه آن شناخت وضعیت موجود و تلاش برای تحول و دگرگونی در این قوه است.

رئیس کل دادگستری استان قم، با اشاره به ضرورت بازنگری در قانون مربوط به مهریه، گفت: مراجع تقلید نسبت به زندانی کردن افراد به دلیل مهریه و نفقه در کشور منتقد هستند و باید این رفع این موضوع در دستور کار دستگاه قضائی باشد.

*آمار بازگشت زندانیان قم به ۱۴.۵ درصد کاهش یافته است

مدیرکل زندان های قم نیز گفت: آمار بازگشت زندانیان این استان از ۳۸ درصد در سال ۹۵ به ۱۴.۵ درصد در سال ۹۸ کاهش یافته و این ناشی از تلاش جهادی مدیران قضایی استان است.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی تهامی، عصر چهارشنبه در دیدار قضات و کارکنان دستگاه قضائی قم با رئیس قوه قضائیه در مجتمع آموزش روحانیون و قضات معصومیه این استان، با بیان اینکه بر اساس مقایسه صورت گرفته میان ۲۵ کشور آمریکایی، اروپایی و آسیایی، ۵۰ درصد از زندانیان بازگشت مجدد به زندان دارند، افزود: آمار بازگشتی زندانیان در استان قم برای محکومانی که ۶ ماه اقامت در ندامتگاه‌های این استان را داشته اند به ۱۴.۴۴ درصد کاهش یافته که این آمار در مقایسه با کشورهای توسعه یافته بسیار بهتر است.

وی با بیان اینکه در ۲۲۳ کشور جهان ۱۱ میلیون زندانی وجود دارد گفت: بیشترین زندانیان با ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن متعلق به آمریکا و کمترین زندانی نیز متعلق به کشوری با ۳ زندانی است.

وی کمبود منابع مالی و انسانی را ام الفساد دانست و گفت: در استان قم حدود ۷ درصد سرانه درآمد ملی هزینه زندانی شده ضمن اینکه از هر ۳۳ نفر زندانی یک نیرو را در قم به خود اختصاص داده است.

تهامی با اشاره به بی مهری‌های صورت گرفته برای بهبود و برطرف کردن کمبودهای موجود در زمینه ندامتگاه‌های کشور گفت: با وجود کمبود امکانات، دستگاه قضائی با داشتن سرمایه انسانی و مدیریت جهادی می‌تواند بر این مشکلات و کمبودها فائق آمده و نسبت به بهبود وضعیت دستگاه قضائی اقدام جدی کرد.

وی تلاش برای رفع مشکل اشتغال زندانی را از جمله اولویت برنامه‌های مهم در توانمندسازی زندانیان دانست و گفت: میزان اشتغال ندامتگاه‌های قم از ۲۹۰ شغل در سال ۹۵ به ۶۵۰ تن افزایش یافته است و تا پایان امسال این آمار به یک هزار تن افزایش می‌یابد.

مدیرکل زندان‌های قم، ادامه داد: توجه به اشتغال زندانیان و مددجویان ندامتگاه‌ها، علاوه بر کمک به تولید و اشتغال، کاهش تکرار جرم، کاهش بازگشت مجدد به زندان‌ها، صرفه جویی در بیت المال و کاهش آسیب‌ها و مشکلات خانواده مددجویان را در پی دارد.

*انتظار مردم از قوه قضائیه برخورد با دانه درشت هاست

قاضی دیوان عالی کشور نیز برخورد با مفاسد اقتصادی را انتظار مردم از دستگاه قضایی دانست و اظهار داشت: آنان انتظار برخورد شدید با دانه درشت های اقتصادی درکشور و صدور حکم و پیگیری برای اجرای آن را دارند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفر الهی، عصر چهارشنبه در دیدار قضات و کارکنان دستگاه قضائی قم با رئیس قوه قضائیه در مجتمع آموزش روحانیون و قضات معصومیه این استان، اظهار داشت: باید تلاش شود تا ضمن برخورد با مفاسد اقتصادی، نسبت به احقاق حقوق بیت المال و اجرای این احکام نهایت تلاش صورت گیرد.

وی در ادامه، گفت: قضاوت یکی از کارهای مهمی است که خداوند به عهده انسان‌ها فرهیخته گذاشته است که در پیشگاه خداوند دارای موقعیت والایی است.

قاضی دیوان عالی کشور، با بیان اینکه رحمت خداوند حامی و پشتیبان قاضی است گفت: خداوند همراه قاضی است تا زمانی که از مسیر حق خارج نشود و اگر قاضی از مسیر حق خارج شود، هیچ دشمنی بدتر از خود انسان برای او نخواهد بود.

** مدیر ارزشیابی کارکنان دادگستری قم نیز در این دیدار با بیان اینکه کارکنان دستگاه قضائی استان از جمله سالم‌ترین کارکنان دستگاه قضائی در کشور هستند، افزود: تصویب شدن مشاغل قوه قضائیه ه به عنوان ن مشاغل سخت و زیان آور از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

ابوالفضل سلامی، با اشاره به ضرورت تکریم کارکنان دستگاه قضائی گفت: باید علاوه بر توجه به ارتقای تکریم ارباب رجوع در دستگاه‌های قضائی، نسبت به بهبود فضای کاری و ارتقای تکریم کارکنان نیز مورد توجه باشد.

** حجت الاسلام و المسلمین مجید یزدی معاون فرهنگی دادگستری قم در این جلسه با اشاره به شاخص‌های رضایت امام زمان (عج) از شیعیان گفت: پر کار، پرتلاش و پربازده بودن و در عین حال کم مصرف بودن از جمله معیارهای رضایت امام زمان (عج) از شیعیان آن حضرت است.

پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

true

false
true
اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش 3 برابر خواهد شدانقلاب و مقاومت کمر دشمنان را در منطقه شکسته استدیدار با 800 خانواده معظم شهید در قم37 پایگاه کمیته امداد آماده دریافت کمک‌های مردم هستندسرمایه‌گذار قدرتمندی برای راه‌اندازی منوریل قم اعلام آمادگی کردجاعلان مهر و آرم رياست جمهوري در قم دستگیر شدندهمایش پیاده‌روی خانوادگی در قم برگزار می‌شودامروز جهان تشنه عدالت امیرالمؤمنین علیه الاسلام استپیشنهادهای معاون سابق وزیر نیرو برای بهبود اقتصاد ایرانردپای انسان در طبیعتلزوم تغییر و جوان گرایی در بین مدیران ، سیاستگذاران و تصمیم گیران قمعکاسی تبدیل یک تصویر به خاطره استحلوا حلوا کردن طرح رتبه بندی فرهنگیان ! ‏آمار 20 هزار نفری معتادان شایسته قم نیستالزامات پنج گانه حمایت از کالای ایرانیدرد مردم سوختن در آتش قطار است نه حصر!#نه_به_آجیلپنج خاطره شنیدنی رهبر انقلاب از امام خمینی (ره)تیزر فیلم جدید ده‌نمکی/ اکران زندانی‌ها در ایام نوروزواکنش مجری تلویزیون به اظهارات محمدرضا گلزارهزینه 150 هزار میلیارد تومانی تصادفات برای کشورآیت‌الله رئیسی: برخورد با فساد خط قرمز نداردنشان عالی ذوالفقار روی سینه سردار سلیمانیزندگی؛ از نو !جناب آقای سرمست؛قم مخزن نيروی انسانی است9دی در تاریخ ماندگار استانرژی هسته‌ای هنوز حق مسلم ما استتربیت 200 طلبه به عنوان مشاور در بنیاد فقه و معارف اهل‌بیت(ع)تضمین قطعی اروپایی ها شرط مجمع برای تصویب FATF استفاجعه مسجد نیوزیلند را به همه مسلمانان جهان تسلیت می‌گوئیماجرای طرح آرامش بهاری در 36 بقعه متبرکه قمتحریم ها بر روی اخلاق کاری و پشتکار ما تاثیری نداشته استپرداخت عوارض آزادراه قم – تهران الکترونیکی شدظرفیت پارکینگ قم افزایش یافتآماده باش نیروهای حفاظت از اراضی ملی راه وشهرسازی قم در نوروز98معاینات زائرین حج تمتع 98 در قم آغاز شدفعالیت 10 گروه جهادی از دانشگاه های استان قم در ایام نوروزهیچ صنفی در قم اجازه فروش مواد محترقه نداردعرصه دیپلماسی جای اعتماد نیستسه درس مهم زندگی از پدر امتحفظ امنیت مالی و جانی مردم دغدغه پلیس در چهارشنبه آخر سالآمادگي پليس قم براي خدمت به زائران و مسافران نوروزيتوقیف محموله 310 میلیون ریالی مواد محترقه پرخطر در قماعلام برنامه‌های ستاد اقامه نماز قم در ایام نوروزسرپرست ادارات كل حراست و اتباع خارجي استانداری قم منصوب شدندمبارزه با مواد مخدر به صورت دستوري امكان پذير نيستبراي جذب سرمايه گذاري خارجي از ظرفيت هاي وزارت امور خارجه استفاده شودسیار رفت، حیدری آمدفعالیت 16 پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال احمر در محورهای موصلاتی قمکلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی استکانال مالی اروپا شبیه یک «شوخی» است؛سال جدید سال فرصت‌هاستتلاش نیروی انتظامی در ایام نوروز قابل تقدیر استدست رد پليس قم به رشوه 2 ميليون ریالیکشف 207 کیلوگرم حشیش در قمشرايط جديد بهره مندي مشمولان غايب وفرزندان ايثارگران از امتيازکسرخدمتبازدید بیش از 11 هزار نفر از آثار تاریخی استان قماستفاده حداکثری از ظرفیت بقاع متبرکه قم تغییرات مدیریتی در مسجد مقدس جمکران کشف محموله 5 میلیارد ریالی پارچه و پتو قاچاق در قمخدمت رسانی جوانان هلال احمر به ۱۲ هزار ۸۰۰ نفر مسافران نوروزی در قمتوديع و معارفه سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري قممدير كل برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداری قم منصوب شدکشف بیش از 80 کیلوگرم تریاک در قمارسال دومین مرحله کمک‌های مردم قم به سیل زدگان شمال کشورمردم از نزدیک شدن به رودخانه های قم خود داری کنندابلاغ سلام مقام معظم رهبری به خانواده شهید " علیرضا همایی فصیح"محدودیت های ترافیکی قم در تعطیلات پایانی نوروز اعلام شدقم در سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) به سوگ نشستکشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قممردم مراقب کلاهبرداران تلفني باشندمردم از نزدیک شدن به رودخانه های استان قم خودداری کننداقدامات لازم تا رفع مشکلات و آلام مردم سیل زده ادامه یابدکار اصلی مسئولان بازسازی ویرانی‌های سیل استاعزام نیرو‌های قرارگاه جهادی از قم و تهران به مناطق سیل زدهاعزام تیم آتش‌نشانی قم به مناطق سیل‌زده لرستانارسال محموله کمک های امدادی و اعزام تیم تخصصی هلال احمر قم به مناطق سیل زده خوزستانامکانات و تجهیزات امدادی قم برای سیل زدگان لرستان و خوزستان ارسال شدرهبری فرمودند از معبر آبی «کرخه کور» حتما استفاده کنیدحجة‌الاسلام مروی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شدکمک 700 میلیون تومانی مردم قم به سیل زدگان کشوردشمن در پی سوءاستفاده از سیل اخیر ایران استمعاون استاندار قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش 21 درصدی تصادفات فوتی در قمکمک‌رسانی به سیل‌زدگان بدون همکاری ‌مردم محال استمدیران ناکارآمد قم برکنار می‌شوندذخیره آب سد ۱۵ خرداد قم به ۶۰ میلیون مترمکعب رسید5 محموله و 50 امداد گر از قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش تصادفات فوتی و جرحی قم در ایام نوروزبازدید رئیس هلال احمر و نماینده مردم قم در مجلس ازمناطق سیل زده استان لرستان‎حضور روزانه ۲۰ هزار نمازگزار نوروزی در نمازهای جماعت مسجد مقدس جمکران آبگیری تالاب غدیر اسب در استان قم پس از 2 دههدستگيري باند سارقان مغازه در قمبررسی بیش از 260 مورد مشاوره فعال در تعطیلات نوروزیویژگی های روان‌شناختی فضای مجازیچهره‌های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل می‌شوندهمایش «انقلاب اسلامی، آغازگر عصر جدید» فردا در دانشگاه قم برگزار می‌شودکاری کنید که نظامیان امریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شونداجازه نمی دهم مدیران کلی گویی کنند؛مدیر میدانی هستماقامت بیش از 768 هزار مسافر نوروزی در قماولویت فوری مسئولان خدمات رسانی به سیل زدگان استهمکاریهای دانشگاهی مهمترین راه مبارزه با افراط و تکفیر استآماده سازی 4 هزار بسته غذایی 72 ساعته ویژه سیل زدگان2 شهربازی در قم به بهره‌برداری می‌رسدارسال کمکهای بهزیستی استان قم به مناطق سیل‌زده لرستانکشف حدود 200 کیلوگرم تریاک در قممستند سازان سپاه قم به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدنداختتامیه جشنواره «چهل سال چهل فیلم» در قم برگزار می‌شودسومین جشنواره ملی «فانوس» با موضوع دفاع مقدس فراخوان شداسکان 30 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه قمبازگشایی محور معمولان-پلدختر با همکاری استانهای اصفهان ، قم ، لرستان ، بوشهرگربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسیدهمایش «پیشینه و ابعاد نظری کتابت قرآن کریم»در قم برگزارمی شودثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی استکشف حدود 95 کیلوگرم حشیش در قمدستگيري سارقان حرفه اي غیر بومی منزل در قمفراخون خدمت جهادی و اعزام 150 نیروی داوطلب به مناطق سیل زده لرستانآیت الله فاضل لنکرانی از راه اندازی مرکز تخصصی فرزندآوری سالم حمایت کرداعزام تیم اورژانس اجتماعی 123 قم به لرستانهفتمین محموله کمک های مردم قم به مناطق آسیب دیده از سیل اعزام شدافتتاح خط تولید مرکز ملی فناوری خلاء ایران در سایت هسته ای فردوسیل ۱۱۶ میلیارد ریال به قم خسارت زدمسابقات قرآن طلاب حوزه های علوم دینی جهان درقم برگزار می شودهمه مسلمانان انقلابی عنوان پاسدار را دارندانتصاب جدید در اداره کل حفاظت محیط زیست استان قمريزش کوه در محور جاده" قديم قم – تهران "انتخاب آیت الله «شیخ عیسی قاسم» به عنوان مهدی یاور سال ۹۸ مسجد مقدس جمکرانمدیر دفتر نماینده ولی فقیه و رهبر شیعیان پاکستان با سیل زدگان ایران ابراز همدردی کرد1500 نفر از پرسنل سپاه قم برای حضور در مناطق سیل زده لرستان اعلام آمادگی کردندبرگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و رونق تولید در قماستفاده از ظرفيت كاركنان شاهد و ايثارگر در مدیریت دستگاههای اجراييامیر پور دستان:حقیقت این است که آمریکا دیگر توان هیچ‌گونه جنگ نظامی نداردنخستین گردهمایی روحانیون دانشگاه آزاد اسلامی در قم برگزار شدشورای اطلاع رسانی استان قم تشکیل می شودمشوق های سرمایه گذاری سال 98 شهرک های صنعتی قم اعلام شدتحریم ها اوج بُغض و کینه آمریکا از انقلاب اسلامی استقم در حوزه امنیت در بین پنج استان برتر کشور قرار داردتقدیر و تشکر آیت الله مبلغی از سپاه، ارتش ،مردم و مسئولان110 تن از جوانان و امدادگران هلال احمر قم به مناطق سیل زده لرستان اعزام شدندشهردار قم در واکنش به اقدام اخیر آمریکا:من هم یک سپاهی‌اماقدام آمریکا علیه سپاه نشان دهنده اوج حماقت ترامپ استپاسداران نمونه سپاه استان قم تجلیل شدندجزییات مراسم تشییع پیکر مطهر شهید «احمد جلالی نسب» در قم اعلام شدهمایش آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می شود114 موکب در قم آماده خدمات رسانی به منتظران ظهور استنیروهای مسلح امید سیل زدگان کشور هستندجشنواره ملي نوروزی پلیس در قم برگزار می‌شودمردم قم در کمک به هموطنان سیل زده حماسه آفرینی کردندتداوم طرح جمع آوري معتادان متجاهر در قمارسال کمک 2 میلیارد ریالی اوقاف قم برای سیل‌زدگان خوزستانتشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیکحضور اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در نمایشگاه بین المللی محیط زیستکشف 251 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس "قم و اصفهان"ارسال سه دستگاه پل فلزی 30 متری به مناطق سیل زده لرستانسرای ملاحسین قم مرمت می‌شودچهره های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل شدندمردم قم بیش از 15 میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردندکتاب دائره المعارف شیعه در قم رونمایی می شودقره چای پس از دو دهه رنگ آب به خود دیدبلوار امام علی(ع) پردیسان به‌ زودی به بهره‌ برداری می ‌رسدارتباط ۹۰ درصد روستا‌های پلدختر و چگنی برقرار شددومین محموله کمک بهزیستی استان قم به مناطق سیل زده ارسال شدحاج احمد دباغ؛نابغه قرآنی جهان اسلام مورد تقدیر قرار گرفتغرب جایگاه علمی اش را مدیون دانشمندان مسلمان استتخصیص گوشت‌های قربانی نیمه شعبان به مناطق سیل‌زدهآیت الله فاضل لنکرانی هزینه تاسیس 2 باب مدرسه را در لرستان تقبل کردندآماده سازی ۲۰۰ هکتار پارکینگ با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار خودرو درقماعتراف سارقان 200 میلیاردی به 35 فقره سرقت منزل در قمخارج کردن کیست مایع ١٠ لیتری در بیمارستان تامین اجتماعی قمبرگزاری سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد قمپیشکسوتان فوتسال استقلال تهران و قم حامی سیل زده گان شدندپنج هزار شغل در بخش صنعت قم ایجاد شدخرید ۱۴هزار مترمربع از باغات قم برای صیانت از فضای سبز توسط شهرداریمعارفه وتودیع رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قمتشکیل شورای مشورتی جوانان استان قمافتتاح طرح هاي عمراني و ورزشي دانشگاه قمگلریزان ورزشکاران قمی به نفع سیل زدگان برگزار شدگسترش زیرساختهای ارتباطی برای تولید و انتشار محتوای غنی اسلام۲۰۰هکتار پارکینگ در محدوده مسجد جمکران آماده سازی شددست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بودخانواده های معظم شهدای ارتش در قم تقدیر شدنددیدار استاندار قم با رئیس مجلس شورای اسلامیروحیه ی ایثارگری ارتش موجب اقتدار و امنیت ملی شداعلام محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قمانهدام باند سارقان مغازه و کشف 20 فقره سرقت در قمفراخوان مشمولان اعزامي فارغ التحصيلان دانشگاه و موسسات آموزش عالي در ارديبهشت 98کمک 7میلیارد 800میلیون ریالی مجموعه اصناف قم به سیل زدگانبخشی از تخصیص باقی مانده سال قبل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پرداخت می شودهمایش «نرجسانه» در مسجد مقدس جمکران برگزار شدآیت الله نوری همدانی:دشمنان از جامعه‌ای که در برابر سلطه‌گران بایستند ناراحت می‌شوندحمل و نقل پاک؛ آن گاه شهر پاکمدارس قم شنبه ۳۱ فروردین تعطیل شدسیل اخیر نمادی از همبستگی جبهه مقاومت شدکمک 2میلیاردو 500میلیون ریالی فعالان گردشگری قم به سیل زدگانجشنواره عکاسی قاب فیروزه‌ای در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودمراسم پنجمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام برگزار می‌شودشیخ عیسی قاسم "مهدی یاور" مسجد مقدس جمکران شدثبت معنوی جشن های نیمه شعبان به عنوان "بزرگترین اجتماع مهدی یاوران جهان"افتتاح نخستين آكادمي تخصصي اسكيت در قمقم در شب میلاد امام زمان(عج) غرق در نور و سرور شدقرارگاه حضرت قائم(عج) دائمی می شوددستگیری سارق 4 میلیاردی طلاوکشف 33 کیلو تریاک در قمفرافکنی مدیر روابط عمومی آبفای قم پس از ورود فاضلاب به منازل مردم!ارائه خدمات مطلوب تر به زائرین در نیمه شعبان نیازمند اعتبارات ویژه و حمایت ملی استارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از 5 هزار نفر در طرح ملی "منتظران ظهور"داوطلبان خانه هلال مرکز خدمات حوزه علمیه به مناطق سیلزده خوزستان اعزام شدندکشف 9 کیلو و 400 گرم مواد افیونی شیشه در قمکشف 102 هزار نخ سیگار قاچاق در قمتوقف  121 پروژه به دلیل تخلف از مقررات ملی ساختمان در قمبسترهای مخابراتی باعث اشاعه دین خدا و فرهنگ اصیل و ناب محمدی می شودکشف 466 کیلوگرم موادمخدر در قمتجليل از عوامل ستاد اجرايي خدمات سفر استان قمبرنامه های هفته سلامت در استان قم تشریح شدبرگزارش همایش ورزش صبحگاهی کارکنان بهزیستی استان قمنشست علمی عرضه حدیث بر قرآن برگزار شدبهسازی 22 کیلومتر از محور قم- نیزار در سال جدیدکشف یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قممردم قم بیش از 2 میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کردندقمار است و کسانی که شرکت می کنند مالک آن جوایز نیستنددشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماندرئیسی در دیدار مراجع تقلید:تحول در دستگاه قضا در دستور کار استبانک ها در زمینه کمک رسانی به اقشارآسیب پذیر جامعه اهتمام لازم را داشته باشندگرفتاری‌هایی که طلاب در این زمان از جهت معیشتی دارند این به مراتب از گذشته بیشتر استپایان شب سیاه دیکتاتوری و خونریزی آل سعود نزدیک استآیت الله حسینی بوشهری:تبدیل کارخانه ها به برج فاجعه استاساس وهابیت بر کشتن انسان های بیگناه استآیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ماندمطالبات مراکزدرمانی قم از بیمه سلامت پرداخت شدآیت الله صافی اعدام مسلمانان در عربستان را محکوم کردکشف 1337 کیلو مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قم و تهرانافزایش طلاق در جامعه ریشه‌یابی شودآغاز فعالیت دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی قمکلاهبرداری ایمیلی از شرکت های تجاری و صرافی هانصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در مدارس، مساجد و ادارات قمهیچ هورمونی در تولید مرغ استفاده نمی شودتمامی عمل های جراحی یک درمانگاه چشم پزشکی خصوصی در قم تعطیل شدجادوگر آسيا هم از قم رفتبا قاچاق و عوامل نا امن‌کننده فضای مجازی برخورد جدی کنیدممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قمهشدارهای پلیس قم برای پیشگیری از سرقت، جعل و كلاهبرداري تشدید نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضانگفتگو با نویسنده کتاب فصل فیروزهافزایش 13 درصدی نزاع و درگیری در سال 97 در قماجرای  طرح یک کاسب، یک کالای اساسی توسط اتاق اصناف قمپذیرش 2500000 هزار نفردر مراکز درمانی تامین اجتماعی قمقم در پرداخت مطالبات فرهنگیان از استانهای موفق کشور استمشاوره و حل و فصل اختلافات مردم در کلانتری ها امری ارشمنداستمشکلات واحدهای تولیدی را بصورت میدانی پیگیری می کنیمگردهمایی رابطين سازمان هاي دولتي و ناجا و برگزار شدکشف 38 کیلوگرم تریاک در قمارسال کمک‌های فنی و تجهیزاتی به مناطق سیل‌زده کشورموسسه آموزش عالی طلوع مهر قم یک مرکز آموزشی در مناطق سیل زده پلدختر می سازدکتابخانه و مرکز اسناد مجلس متاسفانه به درستی عرضه نشده استکمیته های هفتصد گانه همکاریها ؛ قرار گاه های فرهنگی تربیتی کشورعزت نفس معلمان در مسئله معیشت باید محفوظ بماندطلاق در قم افزایش یافته استمردم بزرگترين پشتوانه انقلاب اسلامي هستندمعرفي مديركل جديد دفتر امور اجتماعي و فرهنگی استانداري قمتلاش گران عرصه كار و توليد قم تجلیل شدندتجلیل از مقام علمی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملیمزار شهید مطهری در قم گلباران شدآیت الله فاضل لنکرانی: احکام دینی با زبان هنر به مردم منتقل شودوزیر اطلاعات: مبلغان پاسخگوی شبهات و نیازهای جامعه باشندبخش قابل توجه تخلفات کلان اقتصادی با زد و بند برخی دستگاه ها صورت می گیرداجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه قم در ماه رمضاندولت و آموزش و پرورش بدانند ملت هرگز اجازه اجرای سند 2030 را نخواهند دادپیکر مطهر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شوداجرای طرح افق با محوریت بقاع متبرکه در قمبرنامه های مسجد مقدس جمکران در ایام ماه مبارک رمضانانهدام باند سارقان مغازه و احشام در قمدستگیری متهم به اخلال در نظم در فضای مجازیواحد هاي صنفي در صورت تظاهر به روزه خواري پلمپ می شوندکشف 155 کیلوگرم تریاک در قم9 اثر تاریخی قم ثبت ملی شدطرح دادرس، محور توسعه و ترویج فرهنگ خودامدادیپیکر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع شدتجمع مردم قم در محکومیت جنایات رژیم آل سعود برگزار شداولین گواهی حلال صنایع غیر گوشتی صادر شدآموزش و پژوهش دو رکن مهم در توسعه و تعالی استبازآفرینی محلات قم 10 تا 12 سال زمان می بردرئيس هیأت فوتبال قم استعفا كرد؛سفر شبانه تاج به قمویژه برنامه های حرم مطهر در ماه مبارک رمضان تشریح شدمردم نباید هر روز با یک نرخ جدید مواجه شوندپزشکان قم ملزم به نصب کارت خوان در مطب شدنداخطار آیت‌الله مکارم به دولت: دست از گرانی برداریدحجم افزایش ارتکاب جرایم در فضای مجازی خیلی تکان دهنده استکشف حدود 26 کیلوگرم تریاک در قمقصور پزشکی در قم کاهش یافتپرداخت ٣٦ میلیارد تومان هزینه دارو به بیماران خاص و صعب العلاج در قمدرک شرایط موجود مهمترین اولویت مبلغان دینی استمجمع هیئت فوتبال قم پشت درهای بسته؛ چرا خبرنگاران را به جلسه راه ندادند؟هلال احمر قم رتبه نخست آموزش را در کشور به دست آوردقرآن دستور داده با آنها که بر سر ملتها عربده می‌کشند، مقابله کنید‌نگاهی به حضور 4 ماهه سرمست در استانداری‌ قمشورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در برقراری امنیت جامعه نقش موثری داردپرتال جدید دفتر تبلیغات اسلامی رونمایی شدکشف بیش از 100 کیلو تریاک در قمخدمات جمعیت هلال احمر قم تشریح شدمرمت خانه تاریخی ملاصدرا در حال انجام استنمایشگاه تخصصی مبلمان استان قم برگزار می‌شودقم یکی از استان های برتر کشور در زمینه امنیت سرمایه گذاری استپاسخگویی تلفنی استاندار قم به درخواست های مردمی از طریق سامانه سامدایران با کمال عزت و افتخار در برابر دشمن خواهد ایستادنمازگزاران قمی از اقدام متقابل ایران در برابر نقض برجام حمایت کردنداحداث 360 هکتار فضای سبز در طرفین بلوار آیت‌الله بروجردی قماکران ۱۲۰۰ مترمربع تبلیغات شهری با شعار «همه میهمان خدائیم»از اجرای طرح "رقابت در خدمت" تا حضور پرشور هلال احمری ها در نماز جمعه قمدستگیری سارق کیف قاپ در قمفراخوان اعزام مشمولان در اردیبهشت ماه 1398۲۴۰ هزار نفر مهمان سفره افطار در حرم امامزاده سید علی(ع) می‌شونددستگیری سارقین کيف قاپ و مدارس در قمدر احیای موقوفات نباید از جوسازی‌ها هراس داشتدر بحث نمای ساختمانی دچار ابتذال فرهنگی شده ایمکسب 3 رتبه عالی استان قم در اجرای برنامه های کانون دانش آموزیثبت نام اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران آغاز شدتقدیر گران قیمت حوزه از سید محمد بطحائی !جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد استكشف 5 تن گوشت مرغ فاسد از یک دامداری در قم!پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی شهر جعفریه افتتاح شدآغاز توزیع غذای گرم و سبدهای غذائی بین مددجویان بهزیستی قمدرخشش کم توانان ذهنی استان قم در چهاردهمین جشنواره ورزشی کم توانان ذهنی کشوربرگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در قماجتماع بزرگ یاوران حضرت خدیجه(س) در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودسه تن در استخر خانگی بخش کهک قم جان باختنددو انتصاب جدید در استانداری قماحداث ۵مدرسه وکمک 120 میلیونی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی برای سیلزدگاندستگيري 7 نفر اراذل و اوباش شرور در قمکشف حدود 7 کیلوگرم تریاک در قمرئيس و اعضاي ستاد انتخابات استان قم منصوب شدندطرح توسعه ناحیه صنعتی خورآباد تصویب شدجنگ نمی‌شود مذاکره با آمریکا سمّ است گزینه قطعی ملت مقاومت استکمک 25 میلیارد ریالی مردم قم به سیلزدگانکشف بیش از 50 کیلوگرم تریاک در قماولين طرح جامع حمل و نقل بار درون شهري كشور براي شهر قم به تصويب رسيدجشن اختتاميه واحدهاي مسكن مهر تا پايان شهريور 98 برگزار می شود۲۸ اردیبهشت‌ بازدید از موزه‌های قم رایگان استتوقیف خودروی سواری سمند با پلاک جعلی در قمبرخورد قانونی پلیس قم با روزه خواري در انظار عمومیقدرداني استاندار قم از كاركنان روابط عمومي استانداري قمتوزیع سبد غذایی و بهداشتی در روستاهای سیل زده شادگان خوزستاناعلام فراخوان آثار پژوهشی با موضوع حوزه، جهاد اقتصادی و فضای مجازیدشمن با جنگ روانی رابطه مردم با نظام را هدف گرفته استدستگیری سارق آیینه بغل خودروهای مدل بالا در قمکشف بیش از 63 کیلوگرم تریاک و ماده مخدر گل در قمبرگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و مشارکت حداکثری در دستور کار دست اندرکاران انتخاباتدانشگاه علوم و معارف قرآن مقام نخست مسابقه شب های نورانی نمایشگاه بین المللی قرآن را کسب کردسارق میل گردهای پروژه پل مرجعیت قم دستگیر شدکشف حدود 43 کیلوگرم تریاک در قمحضور تیم سحر کانون دانشجویی هلال احمر قم در مناطق آسیب دیده از سیل پلدخترموفقیت روابط عمومی ها در گرو دانایی و آگاهی استکیفر خواست پرونده متهمان واقعه کلینیک تابان تا آخر هفته صادر می‌شودثمرات وقف در امدادرسانی به سیل‌زدگان مشهود بودمراکز بهزیستی مناسب ترین محل برای اقدامات خیرخواهانه در ماه رمضان استساخت اسکروپمپ فاضلابی با استفاده از توان متخصصان داخلی در قمتجلیل از اعضای شرکت کننده در خدمات رسانی سیل های اخیر در قمکشفیات مواد مخدر در قم 3 برابر شدکشف محموله 4 میلیارد ریالی کالا و 25 هزار لیتر نفت کوره قاچاق در قممیدان شهید مطهری ساماندهی می شودتجلیل از عملکرد مخابرات قم و کارکنان روابط عمومی این شرکتثبت 2 وقف جدید به ارزش 2 میلیارد تومان در قمپلمپ 35 واحد صنفي با اجرای طرح برخورد با روزه خواري در قمکشف بیش از 27 کیلوگرم مواد مخدر گل و گراس در قمخانه هلال مرکز خدمات حوزه‌های علمیه افتتاح شد‎اطعام 10 هزار نفری و کمک رسانی به سیل‌زدگان لرستانجای خالی شاکله قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب در نمایشگاه قرآنبرگزاری جشن هفدهم رمضان در مسجد مقدس جمکراناجرای 300 برنامه به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد در قممهلت یک هفته ای به ادارات قم برای پاسخ به استعلامات بانکی تسهيلات رونق توليدوضعیت فاضلاب پردیسان بحرانی استانتصاب مدیر کل نظارت بر امور عمرانی شهرداری قمپیدا شدن جسد جوان غرق شده افغان پس از ۳روز توسط نیروهای آتشنشانی قممرکز پایش تصویری قم افتتاح شدطرح ملی کنترل فشارخون در قم اجرا می‌شودارتقاء مهارت‌های اجتماعی دانشجویاندانشگاه قم در ردیف دانشگاه های بین المللی استانتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان قم برگزارشد110 طرح نیمه تمام صنعتی در قم به بهره برداری می رسدکشف 90 کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری باند 11 نفره جرایم سایبری در قمیک وقف با چند شرط جالب در قمکشف حدود 48 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قمعدم ارائه خدمات به مشمولان غايب در قمپل طغرود در محور قم – جعفریه افتتاح شد۱۱ زن در یکی از استخر‌های قم مسموم شدندویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر حرم حضرت معصومه(س) اعلام شدخاک بر سر کسی که در حوزه دنبال مقام و منصب باشدبرگزاری محفل انس با قرآن مددجویان بهزیستی استان قمتوسعه و پیشرفت استان‌نیازمند مشارکت نخبگان  و دانشگاهیان است قلب ماه رمضان لیلة القدر استدستگيري سارق منزل و اعتراف به 3 فقره سرقت در قماضافه خدمت مشمولان غايب داراي کسرخدمت ايثارگري بخشیده شدخانواده شهدا وایثارگران‌ اسوه های صبر و استقامت هستنداطاعت از فرامین رهبری و ترویج فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات جامعه استسه گزارش از متن و حاشیه های پیدا و پنهان نمایشگاه بین المللی قرآن کریمآیین گرامیداشت «هفته مقاومت و پیروزی» در قم برگزار شدکشورهای عربی حکومت ها را بر پایه عدالت امام علی(ع) بنا کنندکشف محموله میلیاردی پارچه رومبلي قاچاق در قمکشف بیش از 25 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قماجرای تمهيدات ترافيكي ويژه شب هاي قدر در هسته مركزي شهرقمحضور استاندار قم در ضیافت افطاری فرزندان بهزیستیضیافت افطار فرزندان بهزیستی به میزبانی آیت الله سبحانیکلاهبردار و بازرس جعلی بیت رهبری در قم دستگیر شد