×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

برگزاری دومین جشنواره رسانه‌ای «شهر ما» در قمکسب مدال نقره توسط آزادکار قم در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتیانتصاب جدید در اداره کل اوقاف و امور خیریه قمبرگزاری مراسم شهادت حضرت حمزه (ع) در دفتر آیت‌الله فاضلبرای تعطیلی قم وضعیت آلودگی هوا باید ۴۸ ساعت ماندگار باشدمدارس شیفت عصر در قم به علت آلودگی هوا غیر حضوری شدزمان و مکان تشییع آیت الله فاطمی نیا اعلام شدهفت دستگاه پل در قم بهسازی شدبرگزیدگان نخستین همایش ایده‌های برتر کارآفرینی دانشگاه قم معرفی شدندتخفیف ۴۰ درصدی عوارضی طرح مسکن ملی قمآبرسانی به شش روستای بخش مرکزی قم پایان یافترونمایی از کتاب «جمعه دوم آوریل» در قمنماینده سپاه قم: ۱۰ هزار نفر از قم در سالگرد امام راحل حضور می‌یابندفرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قم معارفه شدپلمب یک نانوایی با ۱۷میلیارد ریال تخلف در قمدو و میدانی کاران قمی در مسابقات قهرمانی کشور درخشیدندگره‌گشایی از کار 400 واحد صنعتی توسط جهادگران بسیج مهندسین قمنامزدهای دریافت جایزه دوسالانه عکس قم معرفی شدندمراسم تودیع و مرافعه رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) قم برگزار شدرابطان روابط عمومی شعب تامین اجتماعی قم تجلیل شدند
از سوی مراجع عظام تقلید ،مسئولان ادارات و مجامع حوزوی قم صورت گرفت؛
true
مراجع عظام تقلید ،مسئولان ،احزاب ،شخصیت ها ، دستگاههای اجرایی و مجامع حوزوی قم از مردم برای حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی فردونیوز؛هم‌زمان با فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و در آستانه روز جهانی قدس مراجع عظام تقلید در بیانات و سخنرانی‌های خود مردم شریف ایران را به شرکت و حضور پرشور در راهپیمایی این روز دعوت کردند.

هم‌زمان با فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و در آستانه روز جهانی قدس حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی، سبحانی و علوی گرگانی در بیانات و سخنرانی‌های خود، مردم شریف ایران را به شرکت و حضور پرشور در راهپیمایی این روز دعوت کردند.

همچنین نهادهای حوزوی و انقلابی همچون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه از مردم خداجو و روزه‌دار ایران اسلامی خواستار حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس شدند.

*آیت‌الله مکارم شیرازی: راهپیمایی روز قدس با شکوه خاصی برگزار شود

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس تأکید کرد.

مرجع تقلید شیعیان گفت: حدود شصت سال قبل به‌وسیله دولت انگلستان حکومت نامشروع و غاصبانه اسرائیل در قلب کشورهای اسلامی تشکیل شد، با اینکه یهودیان نسبت به مسلمانان در اقلیت بودند اما آن‌ها را از کشورهای مختلف دعوت کردند و سرزمین‌های مردم را به‌زور و با پول از آن‌ها گرفتند و در اختیار یهودیان و صهیونیست‌ها قرار دادند و متأسفانه برخی از حکام عرب هم در این راه با آن‌ها همراه شدند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه اسرائیل رژیمی غاصب است و سعی در پنجه‌اندازی به دیگر نقاط ممالک اسلامی هم دارد، اظهار داشت: این‌ها اگر دستشان برسد تمام کشورهای منطقه را می‌خواهند زیر سیطره خود قرار دهند و نمونه بارز آن بلندهای جولان است.

مرجع تقلید شیعیان اضافه کرد: رئیس‌ جمهور آمریکا به‌زعم خود درباره بلندی‌های جولان حاتم‌بخشی کرده است، مطابق کدام قانون و مجوز؟ شما چه‌کاره هستید که بخشی از یک کشور دیگر را می‌خواهید به اسرائیل غاصب ببخشید.

وی افزود: اگر عده‌ای خیال کنند آن‌ها به سرزمین‌های اشغالی قانع هستند سخت در اشتباه هستند، آن‌ها با بهره‌گیری از عمال خود یعنی داعش می‌خواستند بر سوریه و عراق مسلط شوند اما با مقاومت جانانه محورهای مقاومت راه به‌جایی نبردند و شکست خوردند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به تدبیر حضرت امام(ره) در نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز قدس، این ابتکار را ابتکاری تاریخی و عامل زنده‌بودن یاد و نام قدس و فلسطین دانست.

وی تأکید کرد: همین اقدام سبب شده که بعد از گذشت سال‌ها همچنان روز قدس در جامعه اسلامی زنده باشد و هر سال روز قدس با شکوه خاصی برگزار شود.

استاد سطوح عالی حوزه‌های علمیه گفت: بر همه اعم از کوچک و بزرگ، مرد و زن، پیر و جوان لازم است تا در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند و با این اقدام آرمان فلسطین و قدس را زنده نگاه‌دارند.

*آیت‌الله نوری همدانی: امت اسلامی باید با شکوه و عظمت در روز قدس شرکت کنند

آیت‌الله نوری همدانی در پیامی با تأکید بر حضور پرشور امت اسلامی در راهپیمایی روز قدس، روز قدس امسال را از سال‌های قبل حساس‌تر دانست.

مرجع تقلید شیعیان افزود: مسلمانان جهان باید با شکوه تر، قدرت، وحدت و اجتماع بیشتری در این راهپیمایی شرکت کنند.

آیت‌الله نوری همدانی تأکید کرد: آمریکا یعنی سردمدار مستکبران جهان افزون بر اینکه می‌خواهد قدس را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دهد، درصدد تقسیم کردن سرزمین فلسطین است.

وی ادامه داد: آمریکا می‌خواهد جایگاه غده سرطانی رژیم صهیونیستی را محکم کند.

استاد سطوح عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه رژیم غاصب صهیونیستی حرکات مذبوحانه انجام می‌دهد، تصریح کرد: صهیونیست‌ها از همه نظر ضعیف شده‌اند و مسلمانان جهان با اعلان اینکه سقوط اسرائیل نزدیک است باید به‌صورت جدی یا این غده سرطانی مقابله کنند.

وی عنوان کرد: امت اسلامی باید با شکوه و عظمت در روز قدس شرکت کنند و نفرت خود را از آمریکا که سرکرده استکبار و صهیونیست‌ها است نشان دهند.

آیت‌الله نوری همدانی تأکید کرد: مسلمانان مطمئن باشند که اسرائیل غاصب روزهای آخر را می‌گذراند و نفس‌های آخر را می‌کشد، ازاین‌رو باید با قدرت به میدان بیاییم و عظمت و قدرت اسلام را به تمام جهان نشان دهیم.

مرجع تقلید شیعیان همچنین ابراز امیدواری کرد که إن شاء الله امسال سال سقوط و نابودی رژیم صهیونیستی باشد.

*آیت‌الله سبحانی: مسلمانان با حضور در راهپیمایی روز قدس طرح «معامله قرن» را باطل کنند

آیت‌الله سبحانی هم با بیان اینکه قدس شریف قبله نخست مسلمانان است گفت: صهیونیست‌ها به دنبال آن هستند که با معامله قرن قبله نخست مسلمانان را از آن خود کنند اما مسلمانان باید در مقابل آن برخیزند و این معامله را باطل کنند.

وی راهپیمایی روز جهانی قدس را ابتکار امام خمینی (ره) دانست و افزود: همه مردم در راهپیمایی این روز شرکت کنند چرا که قدس شریف اسلامی است و باید به همین حالت بماند.

*آیت‌الله علوی گرگانی: مردم با حضور در راهپیمایی روز قدس پشتیبانی خود از مردم فلسطین را به رخ جهانیان بکشند

در پیام آیت‌الله علوی گرگانی نیز آمده است: شایسته است که امت بزرگ ایران اسلامی همراه و همدل با ملل مسلمان دیگر ، با وحدت و همدلی در راهپیمایی روز قدس حاضر شوند و با بیعتی مجدد با رهبر عزیز انقلاب در این برهه از زمان که آمریکای جنایتکار فشار را بر ایران، که پرچم‌دار مقاومت است، زیاد کرده، هم‌صدا و یکدل مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دهند.

وی گفت: مردم با حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس اعلام انزجار خود را به جهانیان نشان داده و پشتیبانی از مردم مظلوم و مسلمان فلسطین را به رخ جهانیان می‌کشانند.

*جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: تلاش رژیم‌های مرتجع عربی در پیوند با اسرائیل جز رسوایی سودی ندارد

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم با صدور بیانیه‌ای،‌ از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

در این بیانیه آمده است : روز قدس، یادگار ارزشمند امام خمینی(ره) و روز جهانی همراهی با آرمان فلسطین است.

روز جهانی قدس روزی است که امت اسلام و آزادی خواهان جهان قدرت حقیقی جبهه مقاومت را چنان فریاد می‌زنند که صدای لرزش ستون‌های ظلم به گوش ستمگران، ساز‌شکاران و حامیان اشغالگری برسد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: قریب هفتادال است رژیم غاصب صهیونیستی بر مردم مظلوم فلسطین ستم می‌کند و با بمباران خانه‌ها، مدارس و مساجد به کشتار وسیع مردم بی‌دفاع، غیرنظامیان، زنان و کودکان شیرخوار می‌پردازد و بر سیاهه جنایت‌های خود می‌افزاید و با معامله قرن و دیگر طرح‌های استعماری تلاش می‌کند حقیقت مسئله فلسطین را به انحراف و انزوا بکشاند.

اما امروز مردم فلسطین و محور مقاومت با ایمان به خدا هویت و قدرت خود را به نحوی افزایش داده‌اند که پایه‌های سست حکومت فرزندان شیطان را به تزلزل انداخته و با کاهش آستانه تاب‌آوری تلاویو در برابر موشک‌های رزمندگان مقاومت، سقوط و نابودی ظلم و جنایت را فریاد می‌زند.

این‌ نتیجه پایداری و مقاومت مردم فلسطین است، گروه‌های مقاومت در مقابل تجاوزهای صهیونیست‌ها دیگر دست‌بسته نیستند و دیوار حائل‌ها و گنبد‌های آهنین‌ توان حفاظت از صهیونیست‌ها را ندارند.

نسل چهارم فلسطینی‌ها با برافراشتن پرچم فلسطین در غزه و اقصی نقاط جهان حق بازگشت به سرزمین‌های خود را هر هفته فریاد می‌زنند و نگذاشته‌اند مسئله فلسطین در غبار غفلت و خیانت ساز‌شکاران به فراموشی سپرده شود و همراهی این امر با پیروزی‌های جریان مقاومت در سوریه، عراق، فلسطین، یمن و دیگر نقاط جهان، عصبانیت آمریکا و صهیونیست‌ را برانگیخته است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به استناد مبانی دینی، قرآنی و شاخص‌های انقلاب اسلامی، ضمن حمایت از پایداری و استقامت مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌دارد، تلاش برخی کشورهای منطقه و رژیم‌های مرتجع در پیوند با اسرائیل جز رسوایی برای آن‌ها سودی ندارد و امت اسلامی با حضور باشکوه‌تر از سال‌های گذشته در راهپیمایی روز قدس حمایت از مردم مظلوم فلسطین و انزجار از رژیم غاصب را فریاد خواهد زد.

*دعوت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برای حضور باشکوه در راهپیمایی روز قدس

در بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه به مناسبت راهپیمایی روز جهانی قدس آمده است: «بَلَى إِن تَصْبِرُواْ وَتَتَّقُواْ وَیَأْتُوكُم مِّن فَوْرِهِمْ هَـذَا یُمْدِدْكُمْ رَبُّكُم بِخَمْسَةِ آلافٍ مِّنَ الْمَلآئِكَةِ مُسَوِّمِینَ»-آل‌عمران125

(روز جهانی قدس) یادگار بنیان‌گذار عظیم‌الشان انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) است. روزی که روح خدا در کالبد بی‌رمق امت اسلامی جان تازه‌ای دمید و یاس ملت مظلوم فلسطین را به امید مبدل ساخت. روزی که شکست تئوری سازش مظلوم با ظالم و موفقیت الگوی مقاومت دلیرانه اعلام شد.

در ادامه این بیانیه تأکید شده است: روزی که فلسطینیان و دیگر ملل مسلمان با تجربه چهل‌ ساله اخیر آزمودند که اگر ملت مسلمان «صبر و مقاومت» و« تقوا و ایمان» و اتکا به خدای را برگزیند هزاران نیروی الهی به مدد می‌آیند و طلسم ادعائی ارتش شکست‌ناپذیر اسرائیل غاصب شکسته می‌شود.

در این بیانیه خاطرنشان شده است: اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس صلائی الهی بود که سال‌ها است آزادیخواهان جهان را هرساله به میدان آورده و فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را سر می‌دهند.

در این بیانیه تصریح‌شده است: آمریکا و دیگر دول استعماری حامی صهیونیسم بدانند که سنت و اراده الهی در تاریخ بر پیروزی مظلومان و مستضعفان بر مستکبران تعلق‌گرفته و سناریوی معامله قرن به‌ویژه با مشاهده ارتقاء سنگ‌های رزمندگان به موشک‌های نقطه زن توهمی بیش نبوده و تحقق وعده الهی نزدیک است : أَلَیْسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ

در پایان این بیانیه اضافه‌ شده است: حوزه‌های علمیه و همه نهاد‌ها و مراکز و مدارس و مؤسسات حوزوی و روحانیت محترم در سراسر ایران و جهان همگام با امت اسلامی و ملت شریف ایران و جبهه مقاومت و جوانان مقاومت و فلسطین قهرمان به ندای رهبری معظم حضرت امام خامنه‌ای(مدظله) و مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم) پاسخ مثبت خواهند داد و در خلق حماسه‌ای باشکوه مشارکت خواهند کرد و در راهپیمایی روز قدس به‌صورت منسجم و یکپارچه حضور خواهند یافت.

*پيام استاندار قم به مناسبت روز جهاني قدس

«بسمه تعالي»

روز قدس، روز حيات اسلام و تجلي همدلي، اتحاد و وحدت مسلمانان در دفاع از آرمان فلسطین و رهايي قدس شريف است. روز به صحنه آمدن اراده هاي جهاني براي محكوميت رژيم غاصب صهونيستي و اعلان خشم و نفرت امت واحده اسلامي و ملت هاي آزاده و حق طلب جهان بر عليه هر گونه تجاوز و اشغالگري است. روزي كه با تدبير و دورانديشي حكيمانه امام راحل(ره)، مسأله مهم فلسطين را در يادها و قلوب مسلمين زنده نگه داشته است و هر ساله نور و اميد تازه اي را بر دلهاي مظلومان فلسطين مي تاباند.

بدون شك در آخرين جمعه ماه مبارك رمضان امسال، آحاد مردم مومن، روزه  دار و انقلابي استان قم، همگام با مسلمانان جهان و مردم خداجوي ايران اسلامي پرشور تر از هميشه ، در راهپيمايي باشكوه روز قدس شركت كرده و ضمن لبيك به فرمان  تاريخي امام راحل و عظيم الشان و تجديد ميثاق با مقام معظم رهبري، جنایات اسرائيل غاصب و حامیان اين رژيم جعلي را محکوم کرده و بار ديگر  عزم و اراده راسخ خويش را در حمايت از حقوق ملت مظلوم و ستم ديده فلسطين به جهانيان نشان خواهند داد.

بهرام سرمست

استاندار قم

*دعوت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس از ملت ایران برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس

مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی از آحاد ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی برای حضور حماسی در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.

 در اطلاعیه این مرکز آمده است: جهان اسلام امروز در شرایط حساس و خطیری قرار گرفته و دشمنان با انواع توطئه ها و ترفندها  دنبال فتنه انگیزی در منطقه خاورمیانه هستند، آنها با طرح دسیسه هایی مانند "معامله قرن" به زعم خود می توانند مردم مظلوم و مقاوم فلسطین را از حق طبیعی خود محروم و دشمن متجاوز را مشروعیت ببخشند، غافل از انکه به برکت بیداری و مقاومت جنبش های آزادی بخش فلسطین، خواب پریشان آنها هرگز تعبیر نخواهد شد.

در این شرایط حساس، باید در روز جهانی قدس همه انسان های آزادیخواه چه مسلمان و چه غیر مسلمان علیه برنامه های اشغالگرانه و تجاوزکارانه رژیم های غاصب اعلام انزجار کنند و بار دیگر نقشه های شوم دشمنان را در نطفه خفه و خنثی نمایند.

*بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به مناسبت روز قدس

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به مناسب فرارسیدن روز جهانی قدس بیانیه‌ای صادر کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

«فَقَاتِلُوا أَئِمَّةَ الْكُفْرِ إِنَّهُمْ لَا أَيْمَانَ لَهُمْ لَعَلَّهُمْ يَنْتَهُونَ»- توبه 12

روز قدس میراث گران‌بهای بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی و نشانی از عمق دوراندیشی و هوشمندی خمینی کبیر است که بیانگر اعتقاد و پایبندی ایشان به اندیشه وحدت و انسجام اسلامی مقابل زورگویان عرصه جهانی است. با گذشت 40 سال از ابتکار راهبردی و آینده‌نگرانه حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، آرمان آزادی قدس شریف و حمایت از ملت فلسطین، به یک مطالبه بین‌المللی تبدیل شده است.

 روز قدس دیگری از راه می‌رسد، در حالی‌که دشمن همیشگی مسلمانان آمریکای جنایت‌کار با دسیسه‌ای جدید با عنوان معامله قرن تلاش می‌کند تا جایگاه رژیم غاصب صهیونیستی را در سرزمین مقدس مسلمانان ایمن سازد و گسترش دهد.

در این میان برخی از سران مرتجع کشورهای عربی که به عبد ذلیل و حقیر مستکبران بدل گشته‌اند، چشم خود را بر جنایت‌های سبعانه و عهدشکنی‌های مکرر آمریکای جنایت‌کار بسته‌اند و بی‌اعتنا به مصالح جامعه اسلامی آشکار و نهان از این طرح حمایت می‌کنند.

امروز اما امت بزرگ اسلامی و جوانان زنده‌دل آن بیدارتر از هرروز دیگر در مقابل این طرح نیز همچون خباثت‌های پیشین آنان ایستاده‌اند و نخواهند گذاشت فریب جدید شیطان بزرگ به ثمر نشیند.

ملت بزرگ ایران به پیروی از به مقتدای خود که فرمودند «اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید و ان‌شاءالله تا 25 سال آینده چیزی به نام رژیم صهیونیستی وجود نخواهد داشت» در انتظار محو کامل این غده سرطانی امسال پرشورتر از سال‌های گذشته در روز جهانی قدس، با فریاد مرگ بر اسرائیل، خشم و نفرت خود را از رژیم سفاک صهیونیستی و حامیان و ایادی آنها اعلام می‌کند.

جمعه آخر ماه مبارک رمضان، جای جای میهن اسلامی جلوه‌گاه وحدت و یکپارچگی آحاد امت اسلامی غیور و غیرت‌مند برای حمایت از ملت فلسطین و تحقق آرمان آزادی قدس شریف خواهد شد و این پیام را به جهانیان به‌ویژه جبهه استکبار و صهیونیسم بین‌الملل و دشمنان اسلام ابلاغ خواهد کرد که ملت ایران با درک اهمیت عمق راهبردی انقلاب اسلامی در منطقه و جهان امروز، هیچگاه از فلسطین به عنوان مسأله اول جهان اسلام و نیز مسأله حیاتی جامعه عدالت‌خواه و صلح طلب غفلت نخواهد کرد.

طرح و خط سیر معامله ننگِ موسوم به معامله قرن و پیگیری آن از سوی دلالان هم‌بسته اقتصادی و خانوادگیِ آمریکایی- صهیونیستی، بیش و پیش از هر چیز نشان دهنده این حقیقت است که مسیر سازش تا چه میزان مسیری قهقرایی و ارتجاعی است.

سازشکارانی که برای حفظ حکومت چند روزه خود، «مسیرِ بی حد یقف سازش» را تا منتهای تبدیل شدن به مزدورانی در دست رژیم غاصب صهیونیستی پیموده بودند، امروز به صف محکوم‌کنندگان این اقدام پیوسته‌اند و این بدان معناست که تا همین جای کار نیز خط مقاومت پیروز این معامله بی‌فرجام است.

پیش‌بُرد معامله قرن از مسیر اقتصاد و تجارت نیز نشان‌گر آن است که تا چه اندازه راهکارهای مستکبران جهان در برابر ملت‌های در خط مقاومت مشابه و تکراری است. سرمایه‌داران جهانی اهرم اقتصاد را از تهران تا بیت‌المقدس، بر سر مستضعفین عالم بلند کرده‌اند؛ بی‌شک پاسخ مقاومت فلسطین و آحاد امت اسلامی به تهدید و تطمیع‌های اقتصادیِ معامله‌گران قرن، از جنس پاسخ‌هایِ مردم ایران اسلامی، این مسقط الرأس مقاومت خواهد بود؛ همچنان که تا کنون این چنین بوده است.

 مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران نیز ضمن همراهی هرساله در راهپیمایی های روزقدس، انزجار و نفرت بیش از پیش خود را از رژیم کودک کش و ظالم صهیونیستی باحضوری پرشورتر و پررنگ‌تر خود اعلام می‌دارد و از همه مردم شریف، ولایتمدار و روزه دار به ویژه طلاب و کارکنان فرهیخته حوزه‌های علمیه خواهران، گروه‌ها، جریان‌ها، احزاب و تشکلها دعوت می کند بار دیگر با حضور گسترده و معنادار خود در راهپیمائی روز قدس، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند امام خمینی (رحمه الله علیه) و پیروی از منویات رهبرمعظم انقلاب(مدظله‌العالی)، حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین و انزجار از صهیونیست ها و حامیان آنان را اعلام کنند.

*بیانیه اتاق اصناف مرکز استان  قم برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس

اتاق اصناف مرکز استان قم به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس با صدور بیانیه ای از کسبه و بازاریان خواست همراه با ملت همیشه در صحنه با شرکت در مراسم روز قدس حمایت از آرمان فلسطین و قدس شریف را اعلام کنند.

متن بیانیه بدین شرح است:

بار دیگر روز جهانی قدس، روز لبیک همه مسلمانان و آزادگان جهان به فرمان امام خمینی (ره) برای آزادی بیت‌المقدس فرا می‌رسد.  اینک در آستانه‌ آخرین جمعه ماه رمضان مردم ایران اسلامی یک بار دیگر فریاد عدالت خواهی خود را برای احقاق حقوق مظلومان فلسطین و دیگر مردم تحت ستم منطقه سر خواهد داد و اثبات خواهد کرد همچنان پایبند به ارزش‌های انقلاب اسلامی خود و یار و یاور مظلومینی است که راه قیام را برگزیده و بر ستمگران می‌شورند

روز قدس روز دفاع از مظلومانی است که خنجر کفر و نفاق قلب آنان را شکافته و شلاق های بیداد و ستم جان و تنشان را نشانه رفته است.

روز قدس روز نمایش وحدت و اقتدار مسلمین است و روز تحکیم همدلی ها و همزبانی ها و روز تجدید پیمان ها و عهدها در پیروی از پیامبر و ائمه هدا و روز ناکامی ترفندها و توطئه های استکبار است.

اتاق اصناف مرکز استان قم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و دعوت از مردم همیشه در صحنه،  از کلیه کسبه و اصناف و اتحادیه های صنفی قم که همواره وفاداری خود را  به آرمان‌های انقلاب اسلامی و آزادی قدس شریف اثبات نموده اند دعوت به عمل آورد  تا بار دیگر با خلق حماسه‌ای عظیم و در خور شکوه و مجد و عظمت ایران و ایرانی با حضور حماسی، مثال‌زدنی و انقلابی خود در راهپیمایی روز جهانی قدس، سیلی محکمی به نظام استکبار و سلطه جهانی زده و با آرمان مقدس آزادی قدس شریف، تجدید میثاق نمایند.

*بيانيه پایگاه بسيج پزشكي قانوني قم به مناسبت روز جهاني قدس

بار ديگر موسم برائت فرا رسيد ...

گاه اعلام تنفر از بدي ها و بدعتها، از غصب حق مظلوم، از بي شرمي صاحبان زر و زور، از جنایت، از وحشی گری و از تروریسم سازمان یافته علیه ملتی مظلوم و در محاصره ...

وقت آن شد تا در مرثيه تسخير قدس شريف بدست مزدوران صهيونيسم از ناي جان بانگ برآوريم تا داد مردم ستمديده سرزمين فلسطين را از غاصبان آن بستانيم و هم نوا با مردم مظلوم غزه، مشت گره کرده خود را بر سر بی شرمان نشسته در کاخ های ظلم فرود آوریم. بار ديگر روز قدس فرا مي رسد روزي كه يادگار تفكر جهاني معمار كبير انقلابمان حضرت روح اله بود.  او بود كه با نامگذاري اين روز،  بنيان پوشالي ر‍ژيم غاصب اسرائيل را به لرزه در آورد.

 اكنون و در آستانه روز جهاني قدس، بر خود فرض مي دانيم تا همگام با ساير مسلمانان در اعلام انزجار از ددمنشی های رژیم غاصب صهیونیستی، به سيل خروشان خشم جهان، عليه اسرائیليان بپيونديم و ننگ همدستی و همراهی با این قوم سفاک جنایتکار را در معامله به اصطلاح قرن، بر پیشانی ایادی استعمار و طراحان این معاهده ننگین، ماندگار کنیم.

پايگاه بسيج پزشكي قانوني قم از همه پرسنل دعوت مي نمايد همگام با ساير اقشار مردم  فهيم ايران زمين در اين راهپيمايي عظيم شركت نموده و با مشت هاي گره كرده خود، پاسدار حرمت خون شهيدان اين راه باشيم.

 (((وعده ما در صفوف راهپيمايي روز جهاني قدس)))

پايگاه بسيج قمر بني هاشم (ع)

اداره كل پزشكي قانوني استان قم

*دعوت سپاه علی بن ابیطالب(ع) از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) استان قم با صدور بیانیه ای از عموم مردم دعوت کرد در راهپیمایی روز جهانی قدس حضوری گسترده داشته باشند.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل می باشد:

اشغال سرزمین فلسطین با توطئه کشورهای غربی توسط دولت جعلی اسرائیل بیش از هفت دهه است که جهان اسلام و ملت های آزاده دنیا را در برابر آزمون الهی و دفاع از مظلوم و ایستادگی در مقابل استکبار قرار داده است با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و ابتکار حضرت امام(ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس موج جدیدی از بیداری اسلامی را در ملت‌های منطقه فلسطین و رشد و تعالی نهضتهای رهایی بخش ایجاد نمود و روحیه و تفکر مقدس مقاومت و ایستادگی در مقابل ظالم مستکبر را علیرغم خیانت و سازش سران ارتجاع عرب نهادینه کرد.

 در همین راستا سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام از مردم بصیر و ولایتمدار و همیشه در صحنه استان قم دعوت می‌نماید همزمان با ملت بزرگ ایران در یک حضور حماسی و یکپارچه در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت نمایند.

 مردم ولایی استان قم تحرکات سازشکارانه و خیانت آمیز کشورهای مرتجع منطقه که در تلاش هستند شعله‌های مقاومت در منطقه را خاموش نمایند و بر اسرائیل غاصب کودک کش مشروعیت ببخشند را محکوم می نماید و اعلام می دارد این رژیم منحوس که امروز با یک مقاومت بین المللی ملت‌های آزاده جهان اسلام مواجه بوده و در محاصره نیروهای محور مقاومت گرفتار شده و از مقابله با نهضت های رهایی بخش عاجز و درمانده است دست به دامن رئیس‌جمهور متوهم آمریکا شده تا با اجرای طرح شکست شکست‌خورده معامله قرن از این تنگنا خارج شود.

 توطئه شیطان بزرگ در به رسمیت شناختن و طرح سازش با اسرائیل و معامله قرن با حضور انبوه ملت‌های آزاده جهان انشاالله به شکست قطعی جبهه استکبار و صهیونیسم و پیروزی امت اسلامی مبدل خواهد شد و در آینده نه چندان دور این این غده سرطانی را در غرب جهان اسلام محو خواهد نمود.

 این حرکت تاریخ‌ساز مقدمات فروپاشی و اضمحلال دولت صهیونیست را رقم خواهد زد و قدرت‌های استعماری و رئیس جمهور فریبکار آمریکا که به دنبال مهار انقلاب اسلامی و محور مقاومت است را ناکام خواهد گذاشت.

 رزمندگان غیور و سلحشور و مقاومت اسلامی در فلسطین، سوریه، لبنان و سایر بلاد اسلامی اجازه نخواهند داد نیات پلید استکبار جهانی و صهیونیست در اجرای معامله قرن محقق شود.

 مردم ولایتمدار استان قم به همراه ملت بزرگ ایران ملت و ملت های آزاده جهان با پیگیری راهبردها و منویات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و خلف صالح ایشان امام خامنه‌ای عزیز و حضور حماسی و تاریخ ساز در روز جمعه دهم خرداد 1398 اعلام خواهند نمود روز قدس روز اسلام است و همچنان مسئله فلسطین مسئله اول جهان اسلام است و هرگونه سازش با رژیم کودک کش اسرائیل محکوم است.

آزادی قدس شریف و رهایی مردم مظلوم فلسطین به یک مسئله و خاص جهانی تبدیل شده و یکی از آرمانهای اصلی انقلاب اسلامی و اندیشه سیاسی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی می اشد و ملت های آزاده دنیا در راستای تحقق این فریضه بزرگ الهی و انقلابی گام برخواهند داشت.

اقدام سخیف و غیرقانونی ترامپ، رئیس‌جمهور بیخرد آمریکا در انتقال سفارتخانه دولت آمریکا به بیت المقدس و به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و توطئه موسوم به معامله قرن را محکوم کرده و به جهانیان اعلام می دارد تنها راه حل مسئله فلسطین، (بازگشت آوارگان فلسطینی از اقصی نقاط دنیا) و )برگزاری همه پرسی فراگیر و آزاد برای تعیین سرنوشت فلسطین مظلوم) می‌باشد و هرگونه راه حل جایگزین فرصت سازی برای تداوم اشغالگری و پایمال نمودن حقوق مسلم مردم مظلوم فلسطین می باشد.

مردم بصیر و ولایت‌مدار استان قم و ملت بزرگ ایران و ملت‌های آزاده جهان ضمن حمایت از خط مقاومت و انتفاضه؛ آمریکا را شیطان بزرگ و غیرقابل اعتماد و دشمن درجه یک تمام نهضت های رهایی بخش و ملت‌های مظلوم دنیا می داند و از تمامی آزادی‌خواهان جهان می خواهد مقابل توطئه های آنان ایستادگی و مقاومت را سرلوحه کار خود سازند.

*پیام شهردار قم به مناسبت روز جهانی قدس شهردار قم با صدور پیامی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس ، از مردم فهیم و قهرمان قم دعوت کرد با حضورشان در مراسم راهپیمایی روز قدس ، دلدادگی و شعور سیاسی دینی خود را به عالم نشان دهند.
متن پیام ایشان به شرح ذیل است: روز جهانی قدس پیوست سیاسی عبادت است امام راحل با این نامگذاری و به امانت گذاشتن آن در جامعه اسلامی  نشان داد که روز جهانی قدس پیوست سیاسی عبادت بوده و قطب نمایی دقیق و ماندگار برای بازنمایی راه صحیح است و به بیان دیگر تکمیل عبادت با مشارکت در سیاست صحیح اسلامی است. تعیین چنین روزی در بهترین زمان و ماه عبادت و بندگی و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ، جهت یابی صحیح در نقشه راه است و تجلی عدم جدایی دین از سیاست محسوب می گردد و این که ظلم ستیزی، مبارزه با استکبار و وحدت از اهمیت خاصی برخوردار بوده و تیر خلاصی بر ریشه و کانون اصلی شیطنت ها و رذالت هاست و اهتمام به این روز، اختصاص به کشوری خاص در مقیاس مرزی مشخص ندارد. روز جهانی قدس نموداری مهم در فرهنگ سیاسی اسلامی تلقی می گردد و مکتبی درس آموز و سرمشقی فرامرزی برای ارتقاء شعور سیاسی  به حساب می آید و ابعاد جهانی آن هر ساله افزایش یافته و در قالب فرهنگ سازی تبیین می نماید که تا تکلیف شرعی وجود دارد مبارزه با استکبار استمرار دارد و پیامش این است که ثمره صبر و شکیبایی در ماه رمضان، مقاومت وکوتاه نیامدن در مقابل دشمن است . گاه گذشت زمان باعث تشتت در دیدگاه های برخی شده و فراز و فرود افکار بر باورها تاثیرگذاشته و شاهد انحراف فکری و تشکیک در باور می شویم که تعیین چنین روزی، عیاری ناب و معیاری با احتساب برای بازنگری در مسیر و شناخت دوست و دشمن است . اینجانب از همه آحاد ملت بخصوص مردم فهیم و قهرمان قم برای مشارکت فعال در این حماسه بزرگ دعوت نموده و موفقیت و نصرت جبهه اسلامی را بر علیه کفر و نفاق از درگاه حق تعالی آرزومندم. سید مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم ۷خرداد ماه۱۳۹۸

*دعوت پليس قم از مردم براي حضور پرشور در راهپيمايي روز قدس

فرمانده انتظامي استان قم از مردم براي شرکت پرشور و حماسه ساز در راهپيمايي روز جهاني قدس دعوت کرد.

در بخشي از بيانيه سردار "عبدالرضا آقاخانی" آمده است، نامگذاري آخرين جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهاني قدس توسط بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني(ره)، در واقع گشايش جبهه متحد مسلمانان جهان بر عليه صهيونيسم غاصب بود.

مردم مسلمان پس از يک ماه روزه‌داري و اطاعت از فرمان الهي در روز قدس جلوه ديگري از اطاعت فرمان الهي يعني برائت از مشرکين را به نمايش مي‌گذراند.

در آخرين جمعه ماه مبارک رمضان که از سوي خميني کبير به عنوان روز قدس نام‌گذاري شد مردم مسلمان در سراسر دنيا و آزادي خواهان در کشورهاي مختلف همانند گذشته در راستاي دفاع از ملت مظلوم فلسطين به پا خاسته و فرياد آزادي، آزادگي و برائت از ظلم و جور سر مي دهند.

فرمانده انتظامي استان در اين بيانيه از همه آحاد ملت شريف ايران به ويژه مردم شهر مقدس قم براي حضوري پرشور در راهپيمايي روز قدس دعوت کرده تا پاسخی کوبنده در محکومیت معامله قرن باشد.

پایان پیام

true
true

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

true

true

false
true
اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش 3 برابر خواهد شدانقلاب و مقاومت کمر دشمنان را در منطقه شکسته استدیدار با 800 خانواده معظم شهید در قم37 پایگاه کمیته امداد آماده دریافت کمک‌های مردم هستندسرمایه‌گذار قدرتمندی برای راه‌اندازی منوریل قم اعلام آمادگی کردجاعلان مهر و آرم رياست جمهوري در قم دستگیر شدندهمایش پیاده‌روی خانوادگی در قم برگزار می‌شودامروز جهان تشنه عدالت امیرالمؤمنین علیه الاسلام استپیشنهادهای معاون سابق وزیر نیرو برای بهبود اقتصاد ایرانردپای انسان در طبیعتلزوم تغییر و جوان گرایی در بین مدیران ، سیاستگذاران و تصمیم گیران قمعکاسی تبدیل یک تصویر به خاطره استحلوا حلوا کردن طرح رتبه بندی فرهنگیان ! ‏آمار 20 هزار نفری معتادان شایسته قم نیستالزامات پنج گانه حمایت از کالای ایرانیدرد مردم سوختن در آتش قطار است نه حصر!#نه_به_آجیلپنج خاطره شنیدنی رهبر انقلاب از امام خمینی (ره)تیزر فیلم جدید ده‌نمکی/ اکران زندانی‌ها در ایام نوروزواکنش مجری تلویزیون به اظهارات محمدرضا گلزارهزینه 150 هزار میلیارد تومانی تصادفات برای کشورآیت‌الله رئیسی: برخورد با فساد خط قرمز نداردنشان عالی ذوالفقار روی سینه سردار سلیمانیزندگی؛ از نو !جناب آقای سرمست؛قم مخزن نيروی انسانی است9دی در تاریخ ماندگار استانرژی هسته‌ای هنوز حق مسلم ما استتربیت 200 طلبه به عنوان مشاور در بنیاد فقه و معارف اهل‌بیت(ع)تضمین قطعی اروپایی ها شرط مجمع برای تصویب FATF استفاجعه مسجد نیوزیلند را به همه مسلمانان جهان تسلیت می‌گوئیماجرای طرح آرامش بهاری در 36 بقعه متبرکه قمتحریم ها بر روی اخلاق کاری و پشتکار ما تاثیری نداشته استپرداخت عوارض آزادراه قم – تهران الکترونیکی شدظرفیت پارکینگ قم افزایش یافتآماده باش نیروهای حفاظت از اراضی ملی راه وشهرسازی قم در نوروز98معاینات زائرین حج تمتع 98 در قم آغاز شدفعالیت 10 گروه جهادی از دانشگاه های استان قم در ایام نوروزهیچ صنفی در قم اجازه فروش مواد محترقه نداردعرصه دیپلماسی جای اعتماد نیستسه درس مهم زندگی از پدر امتحفظ امنیت مالی و جانی مردم دغدغه پلیس در چهارشنبه آخر سالآمادگي پليس قم براي خدمت به زائران و مسافران نوروزيتوقیف محموله 310 میلیون ریالی مواد محترقه پرخطر در قماعلام برنامه‌های ستاد اقامه نماز قم در ایام نوروزسرپرست ادارات كل حراست و اتباع خارجي استانداری قم منصوب شدندمبارزه با مواد مخدر به صورت دستوري امكان پذير نيستبراي جذب سرمايه گذاري خارجي از ظرفيت هاي وزارت امور خارجه استفاده شودسیار رفت، حیدری آمدفعالیت 16 پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال احمر در محورهای موصلاتی قمکلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی استکانال مالی اروپا شبیه یک «شوخی» است؛سال جدید سال فرصت‌هاستتلاش نیروی انتظامی در ایام نوروز قابل تقدیر استدست رد پليس قم به رشوه 2 ميليون ریالیکشف 207 کیلوگرم حشیش در قمشرايط جديد بهره مندي مشمولان غايب وفرزندان ايثارگران از امتيازکسرخدمتبازدید بیش از 11 هزار نفر از آثار تاریخی استان قماستفاده حداکثری از ظرفیت بقاع متبرکه قم تغییرات مدیریتی در مسجد مقدس جمکران کشف محموله 5 میلیارد ریالی پارچه و پتو قاچاق در قمخدمت رسانی جوانان هلال احمر به ۱۲ هزار ۸۰۰ نفر مسافران نوروزی در قمتوديع و معارفه سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري قممدير كل برنامه ريزي، نوسازي و تحول اداري استانداری قم منصوب شدکشف بیش از 80 کیلوگرم تریاک در قمارسال دومین مرحله کمک‌های مردم قم به سیل زدگان شمال کشورمردم از نزدیک شدن به رودخانه های قم خود داری کنندابلاغ سلام مقام معظم رهبری به خانواده شهید " علیرضا همایی فصیح"محدودیت های ترافیکی قم در تعطیلات پایانی نوروز اعلام شدقم در سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) به سوگ نشستکشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قممردم مراقب کلاهبرداران تلفني باشندمردم از نزدیک شدن به رودخانه های استان قم خودداری کننداقدامات لازم تا رفع مشکلات و آلام مردم سیل زده ادامه یابدکار اصلی مسئولان بازسازی ویرانی‌های سیل استاعزام نیرو‌های قرارگاه جهادی از قم و تهران به مناطق سیل زدهاعزام تیم آتش‌نشانی قم به مناطق سیل‌زده لرستانارسال محموله کمک های امدادی و اعزام تیم تخصصی هلال احمر قم به مناطق سیل زده خوزستانامکانات و تجهیزات امدادی قم برای سیل زدگان لرستان و خوزستان ارسال شدرهبری فرمودند از معبر آبی «کرخه کور» حتما استفاده کنیدحجة‌الاسلام مروی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شدکمک 700 میلیون تومانی مردم قم به سیل زدگان کشوردشمن در پی سوءاستفاده از سیل اخیر ایران استمعاون استاندار قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش 21 درصدی تصادفات فوتی در قمکمک‌رسانی به سیل‌زدگان بدون همکاری ‌مردم محال استمدیران ناکارآمد قم برکنار می‌شوندذخیره آب سد ۱۵ خرداد قم به ۶۰ میلیون مترمکعب رسید5 محموله و 50 امداد گر از قم به مناطق سیل زده اعزام شدکاهش تصادفات فوتی و جرحی قم در ایام نوروزبازدید رئیس هلال احمر و نماینده مردم قم در مجلس ازمناطق سیل زده استان لرستان‎حضور روزانه ۲۰ هزار نمازگزار نوروزی در نمازهای جماعت مسجد مقدس جمکران آبگیری تالاب غدیر اسب در استان قم پس از 2 دههدستگيري باند سارقان مغازه در قمبررسی بیش از 260 مورد مشاوره فعال در تعطیلات نوروزیویژگی های روان‌شناختی فضای مجازیچهره‌های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل می‌شوندهمایش «انقلاب اسلامی، آغازگر عصر جدید» فردا در دانشگاه قم برگزار می‌شودکاری کنید که نظامیان امریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شونداجازه نمی دهم مدیران کلی گویی کنند؛مدیر میدانی هستماقامت بیش از 768 هزار مسافر نوروزی در قماولویت فوری مسئولان خدمات رسانی به سیل زدگان استهمکاریهای دانشگاهی مهمترین راه مبارزه با افراط و تکفیر استآماده سازی 4 هزار بسته غذایی 72 ساعته ویژه سیل زدگان2 شهربازی در قم به بهره‌برداری می‌رسدارسال کمکهای بهزیستی استان قم به مناطق سیل‌زده لرستانکشف حدود 200 کیلوگرم تریاک در قممستند سازان سپاه قم به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدنداختتامیه جشنواره «چهل سال چهل فیلم» در قم برگزار می‌شودسومین جشنواره ملی «فانوس» با موضوع دفاع مقدس فراخوان شداسکان 30 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه قمبازگشایی محور معمولان-پلدختر با همکاری استانهای اصفهان ، قم ، لرستان ، بوشهرگربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسیدهمایش «پیشینه و ابعاد نظری کتابت قرآن کریم»در قم برگزارمی شودثبات اقتصادی یکی از پشتوانه های نظام اسلامی استکشف حدود 95 کیلوگرم حشیش در قمدستگيري سارقان حرفه اي غیر بومی منزل در قمفراخون خدمت جهادی و اعزام 150 نیروی داوطلب به مناطق سیل زده لرستانآیت الله فاضل لنکرانی از راه اندازی مرکز تخصصی فرزندآوری سالم حمایت کرداعزام تیم اورژانس اجتماعی 123 قم به لرستانهفتمین محموله کمک های مردم قم به مناطق آسیب دیده از سیل اعزام شدافتتاح خط تولید مرکز ملی فناوری خلاء ایران در سایت هسته ای فردوسیل ۱۱۶ میلیارد ریال به قم خسارت زدمسابقات قرآن طلاب حوزه های علوم دینی جهان درقم برگزار می شودهمه مسلمانان انقلابی عنوان پاسدار را دارندانتصاب جدید در اداره کل حفاظت محیط زیست استان قمريزش کوه در محور جاده" قديم قم – تهران "انتخاب آیت الله «شیخ عیسی قاسم» به عنوان مهدی یاور سال ۹۸ مسجد مقدس جمکرانمدیر دفتر نماینده ولی فقیه و رهبر شیعیان پاکستان با سیل زدگان ایران ابراز همدردی کرد1500 نفر از پرسنل سپاه قم برای حضور در مناطق سیل زده لرستان اعلام آمادگی کردندبرگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و رونق تولید در قماستفاده از ظرفيت كاركنان شاهد و ايثارگر در مدیریت دستگاههای اجراييامیر پور دستان:حقیقت این است که آمریکا دیگر توان هیچ‌گونه جنگ نظامی نداردنخستین گردهمایی روحانیون دانشگاه آزاد اسلامی در قم برگزار شدشورای اطلاع رسانی استان قم تشکیل می شودمشوق های سرمایه گذاری سال 98 شهرک های صنعتی قم اعلام شدتحریم ها اوج بُغض و کینه آمریکا از انقلاب اسلامی استقم در حوزه امنیت در بین پنج استان برتر کشور قرار داردتقدیر و تشکر آیت الله مبلغی از سپاه، ارتش ،مردم و مسئولان110 تن از جوانان و امدادگران هلال احمر قم به مناطق سیل زده لرستان اعزام شدندشهردار قم در واکنش به اقدام اخیر آمریکا:من هم یک سپاهی‌اماقدام آمریکا علیه سپاه نشان دهنده اوج حماقت ترامپ استپاسداران نمونه سپاه استان قم تجلیل شدندجزییات مراسم تشییع پیکر مطهر شهید «احمد جلالی نسب» در قم اعلام شدهمایش آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می شود114 موکب در قم آماده خدمات رسانی به منتظران ظهور استنیروهای مسلح امید سیل زدگان کشور هستندجشنواره ملي نوروزی پلیس در قم برگزار می‌شودمردم قم در کمک به هموطنان سیل زده حماسه آفرینی کردندتداوم طرح جمع آوري معتادان متجاهر در قمارسال کمک 2 میلیارد ریالی اوقاف قم برای سیل‌زدگان خوزستانتشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیکحضور اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در نمایشگاه بین المللی محیط زیستکشف 251 کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس "قم و اصفهان"ارسال سه دستگاه پل فلزی 30 متری به مناطق سیل زده لرستانسرای ملاحسین قم مرمت می‌شودچهره های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل شدندمردم قم بیش از 15 میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردندکتاب دائره المعارف شیعه در قم رونمایی می شودقره چای پس از دو دهه رنگ آب به خود دیدبلوار امام علی(ع) پردیسان به‌ زودی به بهره‌ برداری می ‌رسدارتباط ۹۰ درصد روستا‌های پلدختر و چگنی برقرار شددومین محموله کمک بهزیستی استان قم به مناطق سیل زده ارسال شدحاج احمد دباغ؛نابغه قرآنی جهان اسلام مورد تقدیر قرار گرفتغرب جایگاه علمی اش را مدیون دانشمندان مسلمان استتخصیص گوشت‌های قربانی نیمه شعبان به مناطق سیل‌زدهآیت الله فاضل لنکرانی هزینه تاسیس 2 باب مدرسه را در لرستان تقبل کردندآماده سازی ۲۰۰ هکتار پارکینگ با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار خودرو درقماعتراف سارقان 200 میلیاردی به 35 فقره سرقت منزل در قمخارج کردن کیست مایع ١٠ لیتری در بیمارستان تامین اجتماعی قمبرگزاری سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد قمپیشکسوتان فوتسال استقلال تهران و قم حامی سیل زده گان شدندپنج هزار شغل در بخش صنعت قم ایجاد شدخرید ۱۴هزار مترمربع از باغات قم برای صیانت از فضای سبز توسط شهرداریمعارفه وتودیع رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قمتشکیل شورای مشورتی جوانان استان قمافتتاح طرح هاي عمراني و ورزشي دانشگاه قمگلریزان ورزشکاران قمی به نفع سیل زدگان برگزار شدگسترش زیرساختهای ارتباطی برای تولید و انتشار محتوای غنی اسلام۲۰۰هکتار پارکینگ در محدوده مسجد جمکران آماده سازی شددست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بودخانواده های معظم شهدای ارتش در قم تقدیر شدنددیدار استاندار قم با رئیس مجلس شورای اسلامیروحیه ی ایثارگری ارتش موجب اقتدار و امنیت ملی شداعلام محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قمانهدام باند سارقان مغازه و کشف 20 فقره سرقت در قمفراخوان مشمولان اعزامي فارغ التحصيلان دانشگاه و موسسات آموزش عالي در ارديبهشت 98کمک 7میلیارد 800میلیون ریالی مجموعه اصناف قم به سیل زدگانبخشی از تخصیص باقی مانده سال قبل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پرداخت می شودهمایش «نرجسانه» در مسجد مقدس جمکران برگزار شدآیت الله نوری همدانی:دشمنان از جامعه‌ای که در برابر سلطه‌گران بایستند ناراحت می‌شوندحمل و نقل پاک؛ آن گاه شهر پاکمدارس قم شنبه ۳۱ فروردین تعطیل شدسیل اخیر نمادی از همبستگی جبهه مقاومت شدکمک 2میلیاردو 500میلیون ریالی فعالان گردشگری قم به سیل زدگانجشنواره عکاسی قاب فیروزه‌ای در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودمراسم پنجمین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام برگزار می‌شودشیخ عیسی قاسم "مهدی یاور" مسجد مقدس جمکران شدثبت معنوی جشن های نیمه شعبان به عنوان "بزرگترین اجتماع مهدی یاوران جهان"افتتاح نخستين آكادمي تخصصي اسكيت در قمقم در شب میلاد امام زمان(عج) غرق در نور و سرور شدقرارگاه حضرت قائم(عج) دائمی می شوددستگیری سارق 4 میلیاردی طلاوکشف 33 کیلو تریاک در قمفرافکنی مدیر روابط عمومی آبفای قم پس از ورود فاضلاب به منازل مردم!ارائه خدمات مطلوب تر به زائرین در نیمه شعبان نیازمند اعتبارات ویژه و حمایت ملی استارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از 5 هزار نفر در طرح ملی "منتظران ظهور"داوطلبان خانه هلال مرکز خدمات حوزه علمیه به مناطق سیلزده خوزستان اعزام شدندکشف 9 کیلو و 400 گرم مواد افیونی شیشه در قمکشف 102 هزار نخ سیگار قاچاق در قمتوقف  121 پروژه به دلیل تخلف از مقررات ملی ساختمان در قمبسترهای مخابراتی باعث اشاعه دین خدا و فرهنگ اصیل و ناب محمدی می شودکشف 466 کیلوگرم موادمخدر در قمتجليل از عوامل ستاد اجرايي خدمات سفر استان قمبرنامه های هفته سلامت در استان قم تشریح شدبرگزارش همایش ورزش صبحگاهی کارکنان بهزیستی استان قمنشست علمی عرضه حدیث بر قرآن برگزار شدبهسازی 22 کیلومتر از محور قم- نیزار در سال جدیدکشف یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قممردم قم بیش از 2 میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کردندقمار است و کسانی که شرکت می کنند مالک آن جوایز نیستنددشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماندرئیسی در دیدار مراجع تقلید:تحول در دستگاه قضا در دستور کار استبانک ها در زمینه کمک رسانی به اقشارآسیب پذیر جامعه اهتمام لازم را داشته باشندگرفتاری‌هایی که طلاب در این زمان از جهت معیشتی دارند این به مراتب از گذشته بیشتر استپایان شب سیاه دیکتاتوری و خونریزی آل سعود نزدیک استآیت الله حسینی بوشهری:تبدیل کارخانه ها به برج فاجعه استاساس وهابیت بر کشتن انسان های بیگناه استآیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ماندمطالبات مراکزدرمانی قم از بیمه سلامت پرداخت شدآیت الله صافی اعدام مسلمانان در عربستان را محکوم کردکشف 1337 کیلو مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قم و تهرانافزایش طلاق در جامعه ریشه‌یابی شودآغاز فعالیت دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی قمکلاهبرداری ایمیلی از شرکت های تجاری و صرافی هانصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در مدارس، مساجد و ادارات قمهیچ هورمونی در تولید مرغ استفاده نمی شودتمامی عمل های جراحی یک درمانگاه چشم پزشکی خصوصی در قم تعطیل شدجادوگر آسيا هم از قم رفتبا قاچاق و عوامل نا امن‌کننده فضای مجازی برخورد جدی کنیدممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قمهشدارهای پلیس قم برای پیشگیری از سرقت، جعل و كلاهبرداري تشدید نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضانگفتگو با نویسنده کتاب فصل فیروزهافزایش 13 درصدی نزاع و درگیری در سال 97 در قماجرای  طرح یک کاسب، یک کالای اساسی توسط اتاق اصناف قمپذیرش 2500000 هزار نفردر مراکز درمانی تامین اجتماعی قمقم در پرداخت مطالبات فرهنگیان از استانهای موفق کشور استمشاوره و حل و فصل اختلافات مردم در کلانتری ها امری ارشمنداستمشکلات واحدهای تولیدی را بصورت میدانی پیگیری می کنیمگردهمایی رابطين سازمان هاي دولتي و ناجا و برگزار شدکشف 38 کیلوگرم تریاک در قمارسال کمک‌های فنی و تجهیزاتی به مناطق سیل‌زده کشورموسسه آموزش عالی طلوع مهر قم یک مرکز آموزشی در مناطق سیل زده پلدختر می سازدکتابخانه و مرکز اسناد مجلس متاسفانه به درستی عرضه نشده استکمیته های هفتصد گانه همکاریها ؛ قرار گاه های فرهنگی تربیتی کشورعزت نفس معلمان در مسئله معیشت باید محفوظ بماندطلاق در قم افزایش یافته استمردم بزرگترين پشتوانه انقلاب اسلامي هستندمعرفي مديركل جديد دفتر امور اجتماعي و فرهنگی استانداري قمتلاش گران عرصه كار و توليد قم تجلیل شدندتجلیل از مقام علمی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملیمزار شهید مطهری در قم گلباران شدآیت الله فاضل لنکرانی: احکام دینی با زبان هنر به مردم منتقل شودوزیر اطلاعات: مبلغان پاسخگوی شبهات و نیازهای جامعه باشندبخش قابل توجه تخلفات کلان اقتصادی با زد و بند برخی دستگاه ها صورت می گیرداجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه قم در ماه رمضاندولت و آموزش و پرورش بدانند ملت هرگز اجازه اجرای سند 2030 را نخواهند دادپیکر مطهر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شوداجرای طرح افق با محوریت بقاع متبرکه در قمبرنامه های مسجد مقدس جمکران در ایام ماه مبارک رمضانانهدام باند سارقان مغازه و احشام در قمدستگیری متهم به اخلال در نظم در فضای مجازیواحد هاي صنفي در صورت تظاهر به روزه خواري پلمپ می شوندکشف 155 کیلوگرم تریاک در قم9 اثر تاریخی قم ثبت ملی شدطرح دادرس، محور توسعه و ترویج فرهنگ خودامدادیپیکر ۲ شهید مدافع حرم در قم تشییع شدتجمع مردم قم در محکومیت جنایات رژیم آل سعود برگزار شداولین گواهی حلال صنایع غیر گوشتی صادر شدآموزش و پژوهش دو رکن مهم در توسعه و تعالی استبازآفرینی محلات قم 10 تا 12 سال زمان می بردرئيس هیأت فوتبال قم استعفا كرد؛سفر شبانه تاج به قمویژه برنامه های حرم مطهر در ماه مبارک رمضان تشریح شدمردم نباید هر روز با یک نرخ جدید مواجه شوندپزشکان قم ملزم به نصب کارت خوان در مطب شدنداخطار آیت‌الله مکارم به دولت: دست از گرانی برداریدحجم افزایش ارتکاب جرایم در فضای مجازی خیلی تکان دهنده استکشف حدود 26 کیلوگرم تریاک در قمقصور پزشکی در قم کاهش یافتپرداخت ٣٦ میلیارد تومان هزینه دارو به بیماران خاص و صعب العلاج در قمدرک شرایط موجود مهمترین اولویت مبلغان دینی استمجمع هیئت فوتبال قم پشت درهای بسته؛ چرا خبرنگاران را به جلسه راه ندادند؟هلال احمر قم رتبه نخست آموزش را در کشور به دست آوردقرآن دستور داده با آنها که بر سر ملتها عربده می‌کشند، مقابله کنید‌نگاهی به حضور 4 ماهه سرمست در استانداری‌ قمشورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در برقراری امنیت جامعه نقش موثری داردپرتال جدید دفتر تبلیغات اسلامی رونمایی شدکشف بیش از 100 کیلو تریاک در قمخدمات جمعیت هلال احمر قم تشریح شدمرمت خانه تاریخی ملاصدرا در حال انجام استنمایشگاه تخصصی مبلمان استان قم برگزار می‌شودقم یکی از استان های برتر کشور در زمینه امنیت سرمایه گذاری استپاسخگویی تلفنی استاندار قم به درخواست های مردمی از طریق سامانه سامدایران با کمال عزت و افتخار در برابر دشمن خواهد ایستادنمازگزاران قمی از اقدام متقابل ایران در برابر نقض برجام حمایت کردنداحداث 360 هکتار فضای سبز در طرفین بلوار آیت‌الله بروجردی قماکران ۱۲۰۰ مترمربع تبلیغات شهری با شعار «همه میهمان خدائیم»از اجرای طرح "رقابت در خدمت" تا حضور پرشور هلال احمری ها در نماز جمعه قمدستگیری سارق کیف قاپ در قمفراخوان اعزام مشمولان در اردیبهشت ماه 1398۲۴۰ هزار نفر مهمان سفره افطار در حرم امامزاده سید علی(ع) می‌شونددستگیری سارقین کيف قاپ و مدارس در قمدر احیای موقوفات نباید از جوسازی‌ها هراس داشتدر بحث نمای ساختمانی دچار ابتذال فرهنگی شده ایمکسب 3 رتبه عالی استان قم در اجرای برنامه های کانون دانش آموزیثبت نام اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران آغاز شدتقدیر گران قیمت حوزه از سید محمد بطحائی !جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد استكشف 5 تن گوشت مرغ فاسد از یک دامداری در قم!پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی شهر جعفریه افتتاح شدآغاز توزیع غذای گرم و سبدهای غذائی بین مددجویان بهزیستی قمدرخشش کم توانان ذهنی استان قم در چهاردهمین جشنواره ورزشی کم توانان ذهنی کشوربرگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در قماجتماع بزرگ یاوران حضرت خدیجه(س) در مسجد مقدس جمکران برگزار می شودسه تن در استخر خانگی بخش کهک قم جان باختنددو انتصاب جدید در استانداری قماحداث ۵مدرسه وکمک 120 میلیونی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی برای سیلزدگاندستگيري 7 نفر اراذل و اوباش شرور در قمکشف حدود 7 کیلوگرم تریاک در قمرئيس و اعضاي ستاد انتخابات استان قم منصوب شدندطرح توسعه ناحیه صنعتی خورآباد تصویب شدجنگ نمی‌شود مذاکره با آمریکا سمّ است گزینه قطعی ملت مقاومت استکمک 25 میلیارد ریالی مردم قم به سیلزدگانکشف بیش از 50 کیلوگرم تریاک در قماولين طرح جامع حمل و نقل بار درون شهري كشور براي شهر قم به تصويب رسيدجشن اختتاميه واحدهاي مسكن مهر تا پايان شهريور 98 برگزار می شود۲۸ اردیبهشت‌ بازدید از موزه‌های قم رایگان استتوقیف خودروی سواری سمند با پلاک جعلی در قمبرخورد قانونی پلیس قم با روزه خواري در انظار عمومیقدرداني استاندار قم از كاركنان روابط عمومي استانداري قمتوزیع سبد غذایی و بهداشتی در روستاهای سیل زده شادگان خوزستاناعلام فراخوان آثار پژوهشی با موضوع حوزه، جهاد اقتصادی و فضای مجازیدشمن با جنگ روانی رابطه مردم با نظام را هدف گرفته استدستگیری سارق آیینه بغل خودروهای مدل بالا در قمکشف بیش از 63 کیلوگرم تریاک و ماده مخدر گل در قمبرگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و مشارکت حداکثری در دستور کار دست اندرکاران انتخاباتدانشگاه علوم و معارف قرآن مقام نخست مسابقه شب های نورانی نمایشگاه بین المللی قرآن را کسب کردسارق میل گردهای پروژه پل مرجعیت قم دستگیر شدکشف حدود 43 کیلوگرم تریاک در قمحضور تیم سحر کانون دانشجویی هلال احمر قم در مناطق آسیب دیده از سیل پلدخترموفقیت روابط عمومی ها در گرو دانایی و آگاهی استکیفر خواست پرونده متهمان واقعه کلینیک تابان تا آخر هفته صادر می‌شودثمرات وقف در امدادرسانی به سیل‌زدگان مشهود بودمراکز بهزیستی مناسب ترین محل برای اقدامات خیرخواهانه در ماه رمضان استساخت اسکروپمپ فاضلابی با استفاده از توان متخصصان داخلی در قمتجلیل از اعضای شرکت کننده در خدمات رسانی سیل های اخیر در قمکشفیات مواد مخدر در قم 3 برابر شدکشف محموله 4 میلیارد ریالی کالا و 25 هزار لیتر نفت کوره قاچاق در قممیدان شهید مطهری ساماندهی می شودتجلیل از عملکرد مخابرات قم و کارکنان روابط عمومی این شرکتثبت 2 وقف جدید به ارزش 2 میلیارد تومان در قمپلمپ 35 واحد صنفي با اجرای طرح برخورد با روزه خواري در قمکشف بیش از 27 کیلوگرم مواد مخدر گل و گراس در قمخانه هلال مرکز خدمات حوزه‌های علمیه افتتاح شد‎اطعام 10 هزار نفری و کمک رسانی به سیل‌زدگان لرستانجای خالی شاکله قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب در نمایشگاه قرآنبرگزاری جشن هفدهم رمضان در مسجد مقدس جمکراناجرای 300 برنامه به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد در قممهلت یک هفته ای به ادارات قم برای پاسخ به استعلامات بانکی تسهيلات رونق توليدوضعیت فاضلاب پردیسان بحرانی استانتصاب مدیر کل نظارت بر امور عمرانی شهرداری قمپیدا شدن جسد جوان غرق شده افغان پس از ۳روز توسط نیروهای آتشنشانی قممرکز پایش تصویری قم افتتاح شدطرح ملی کنترل فشارخون در قم اجرا می‌شودارتقاء مهارت‌های اجتماعی دانشجویاندانشگاه قم در ردیف دانشگاه های بین المللی استانتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان قم برگزارشد110 طرح نیمه تمام صنعتی در قم به بهره برداری می رسدکشف 90 کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری باند 11 نفره جرایم سایبری در قمیک وقف با چند شرط جالب در قمکشف حدود 48 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قمعدم ارائه خدمات به مشمولان غايب در قمپل طغرود در محور قم – جعفریه افتتاح شد۱۱ زن در یکی از استخر‌های قم مسموم شدندویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر حرم حضرت معصومه(س) اعلام شدخاک بر سر کسی که در حوزه دنبال مقام و منصب باشدبرگزاری محفل انس با قرآن مددجویان بهزیستی استان قمتوسعه و پیشرفت استان‌نیازمند مشارکت نخبگان  و دانشگاهیان است قلب ماه رمضان لیلة القدر استدستگيري سارق منزل و اعتراف به 3 فقره سرقت در قماضافه خدمت مشمولان غايب داراي کسرخدمت ايثارگري بخشیده شدخانواده شهدا وایثارگران‌ اسوه های صبر و استقامت هستنداطاعت از فرامین رهبری و ترویج فرهنگ دفاع مقدس راهگشای مشکلات جامعه استسه گزارش از متن و حاشیه های پیدا و پنهان نمایشگاه بین المللی قرآن کریمآیین گرامیداشت «هفته مقاومت و پیروزی» در قم برگزار شدکشورهای عربی حکومت ها را بر پایه عدالت امام علی(ع) بنا کنندکشف محموله میلیاردی پارچه رومبلي قاچاق در قمکشف بیش از 25 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قماجرای تمهيدات ترافيكي ويژه شب هاي قدر در هسته مركزي شهرقمحضور استاندار قم در ضیافت افطاری فرزندان بهزیستیضیافت افطار فرزندان بهزیستی به میزبانی آیت الله سبحانیکلاهبردار و بازرس جعلی بیت رهبری در قم دستگیر شد